Nem szabad kihagyni!

Az új küldetés
hamarosan kezdetét veszi
Kalandra jelentkezők
⊰ 1 - Játékos neve
⊰ 2 - Játékos neve
⊰ 3 - Játékos neve
⊰ 4 - Játékos neve
⊰ 5 - Játékos neve

ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ

HomeHome  KeresésKeresés  TaglistaTaglista  CsoportokCsoportok  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
Üdvözlet!

1999-et írunk, szeptemberben a Roxfort újra megnyitotta kapuit, hogy a '98-99-es tanévben is megállhassák a helyüket a diákok az iskolában. Voldemort már a múlté, lassan négy éve végleg megszűnt létezni. Megmaradt hívei bujkálnak, és az auroroknak hála egyre ritkábbak az ex-halálfalókról szóló hírek is. Úgy tűnik, hogy a varázslóvilágot jelenleg béke és nyugalom övezi, de vajon meddig? Légy részese te is az új kalandoknak!

Az oldal alapítása:
2014. október 2.
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chatbox

Promóink

Kukkants be az általunk fenntartott két másik oldalra is, ha egy másik világra is kíváncsi vagy, amit szintén mi igazgatunk. :)

Legfrissebb

ϟ Emily&Jack
  Yesterday at 07:13
Emily Ellwood

ϟ Házpontok 2017-2018.
  Yesterday at 06:05
Calista Merrick

ϟ Nick szobája
  2017-12-10, 15:58
Nicholas Smith

A hónap posztolói
Elijah Crowfield

Quessena Melchys

Megan Smith

Calista Merrick

Dane Seoras

Nox Djarum

Sheree Parks

Cody Armstrong

Tommy Jeffers

Sophia Osborne-Shors

Statisztika

Összesen 578 regisztrált felhasználónk van.

Legújabb felhasználó: Aviana Holbrook

Jelenleg összesen 33604 hozzászólás olvasható. in 3125 subjects
Ki van itt?

Jelenleg 8 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 8 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (77 fő) 2014-10-02, 18:29-kor volt itt.

Share|

Ötletem van

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down
Ugrás a következő oldalra : 1, 2, 3  Next
SzerzőÜzenet
Luna Lovegood
Reveal your secrets

Hollóhát

ϟ Kor : 18
ϟ Hozzászólások száma : 1251

TémanyitásTárgy: Re: Ötletem van 2015-07-29, 20:56

[You must be registered and logged in to see this link.] írta:
Némi merengés után a klubhelyiségeket elvetettük, mert annyi aktív játékos talán nincs, a nagyteremben pedig este játszani már merész lenne. A javaslatunk (aztán aki tud jobbat, sikítson) tehát:
- Roxfort - Könyvtár
- Roxmorts - Három Seprű (a karik igény szerint elhagyhatják)
- London - itt egy nagyobb területre gondoltunk, egy kisebb parkos rész, melyről egy kocsma is nyílik, a közelben pedig a Minisztérium is fellelhető.

Igen, folyton kiesett, de kész, mea culpa. Very Happy

[You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this image.]
A dolgok, amiket elvesztettünk,
visszatalálnak hozzánk, ha nem is mindig úgy, ahogy gondoljuk.
Vissza az elejére Go down
Felhasználó profiljának megtekintése http://xmen-firstclass.forumphpbb.com/
Luna Lovegood
Reveal your secrets

Hollóhát

TémanyitásTárgy: Re: Ötletem van 2015-07-12, 19:07

Nekem okés így, az embervadászatot Darco már amúgy is megunta előző évben. Very Happy

Nem fair, hogy ilyen jót dobtál Chonak, nekem sose sikerült. sirdogal

[You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this image.]
Vendég
Reveal your secrets

TémanyitásTárgy: Re: Ötletem van 2015-07-12, 18:44

Igen csak eddig, pont az interaktivitás miatt, hogy mindenki helyett más dobott nem igazán volt átlátható, hogy akkor most ki kinek a nevében dob, illetve ki melyik Canon helyett dobott, vagy melyik Canon mit dobott... De mondjuk a KM beszüntetné ezt a zavart hogy mondjuk csinálna egy olyat, hogy

Bailey Mallory, Hajtó

Vendég carried out 2 launched of one (10 oldalú dobókocka.) :
,

Daniel Mallory, Hajtó

,

Kyle Cooper, Hajtó

,

Astrid McCaine, Terelő

Vendég carried out 1 launched of one (10 oldalú dobókocka.) :

River MacFarlane, Terelő

Vendég carried out 1 launched of one (10 oldalú dobókocka.) :

John Smith (fantázia név, mert az Őrző poszt nincs betöltve), Őrző

,

Cho Chang, Fogó

,

mert így mindenki meg lenne nevezve, és átlátható lenne, hogy ki (melyik canon) mit dobott, mert nem más név alatt futna a dobás Smile

De szerintem akkor megbeszéltük ezt a dolgot, és közös álláspontra is jutottunk, tehát! VÁROM AZ ELSŐ MECCSET *-*
Luna Lovegood
Reveal your secrets

Hollóhát

TémanyitásTárgy: Re: Ötletem van 2015-07-12, 18:36

"Én ezt a részt nem értem. Hiszen pont arról beszélek, hogy a canon karik ott maradnának a csapatban (akkor, ha nincs ki teljesen a csapat) és így nevükön lehet nevezni őket. ÉS ha valaki be akarna lépni a csapatba egy canon karit ki lehet tenni, és azt is mondjuk a kommentátor megindokolná, hogy miért hagyta ott a csapatot pl. Csak kreatívan. Annyi a lényeg, hogy a kommentátor kreatív legyen Smile"

Ez eddig is így volt. Very Happy Szóval ezt a részét ezért nem értem én sem, eddig is így volt a csapat dolog, eddig is az njk-kat így kezeltük, csak meg volt adva rá a lehetőség, hogy interaktívabb legyen a meccsek leszimulálása, hogy más is dobhasson ezeknek az njk-knak a nevében. De, ha a lehetőség nem kell, akkor ennyi, mesélő kidobja, kommentátor ír róla. Smile

Vendég
Reveal your secrets

TémanyitásTárgy: Re: Ötletem van 2015-07-12, 18:33

@Luna Lovegood írta:
Viszont erre mondtam megint csak, hogy nehéz úgy írni egy összefoglalót, hogy a pályán ott van három hajtó, de az összefoglalóban mondjuk mindig csak egyet említesz meg, a másik kettő meg a noném Hajtó1 és Hajtó2, ez megint nem viszi előre azt, hogy a jövőben mondjuk egy játékban a csapattag kariddal leírhasd, ha te vagy az egy szem hajtó, hogy milyen állati jól összedolgoztál Hajtó1 és Hajtó2-vel, mert nincs nekik nevük.

Én ezt a részt nem értem. Hiszen pont arról beszélek, hogy a canon karik ott maradnának a csapatban (akkor, ha nincs ki teljesen a csapat) és így nevükön lehet nevezni őket. ÉS ha valaki be akarna lépni a csapatba egy canon karit ki lehet tenni, és azt is mondjuk a kommentátor megindokolná, hogy miért hagyta ott a csapatot pl. Csak kreatívan. Annyi a lényeg, hogy a kommentátor kreatív legyen Smile

@Luna Lovegood írta:
Csak bátran próbáld meg az edzést, ilyesmit bármikor nyugodtan lehet. Smile Pont sajna ezt mondtam, hogy mindig minden mások hajlandóságán, idején múlik és sajnos az nem befolyásolható, Astrid se ér mostanában túl sokat rá, nem tuti, hogy tudna vinni egy ilyen játékot, hogy haladjon is. :S

Nem is most azonnal gondoltam, hanem majd ha ráérünk. Beszélünk majd a csapattagokkal, és csak akkor vágunk bele, ha ráérünk. Smile

@Draco Malfoy írta:
A mardekárban kb. egész évben én voltam egyedüli csapattag. A többit úgy kellett összerimánkodni.

Mit az alább is le van írva, lehet, hogy egy új játékrendszerrel többen kapnának kedvet. Ha nem kellene figyelni, mikor kell dobálni, meg ilyenek, csak kapnak egy értesítőt a meccs után a kommentátortól, hogy a meccsen ez történt. Smile Meg ugye ha kibővítitek idősebb karikra is a csapatot, hogy lehessen jelentkezni, lehet többen lesznek, plusz ha egy user két karival lehet csapatban Smile Persze kén különböző csapatra gondoltam... Smile ÉS így vadászni se kéne pót-dobókat Smile
Ginette Rocher
Reveal your secrets

Hugrabug

ϟ Kor : 19
ϟ Hozzászólások száma : 91

TémanyitásTárgy: Re: Ötletem van 2015-07-12, 18:33

A mardekárban kb. egész évben én voltam egyedüli csapattag. A többit úgy kellett összerimánkodni.

Ezért merült fel egyáltalán, hogy kezdjünk valamit vele.

Luna, én kezdem elveszíteni a fonalat és mennem is kell, de a Canon karikat lehetne névként használni, hogy ne Hajtó1-2 legyen.  Áh, most már nagyjából kezdem érteni, de a problémám itt akkor a szimpatizánssal felülírná, ha a vezető dobna helyette. Smile

+ ötlet: Ha végül lesz új rendszer, arról csinálhatunk egy próbát, amit majd az új leírásnál felhasználhatnánk.

[You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.]

Ginette Rocher

Autres temps, autres mœurs.

Felhasználó profiljának megtekintése
Luna Lovegood
Reveal your secrets

Hollóhát

TémanyitásTárgy: Re: Ötletem van 2015-07-12, 18:26

Ezt eddig is így csináltuk, vagy nem tudom, hogy pontosan mire érted. Smile Csak akkor is nevesíteni kell őket egy összefoglalóban, pont e miatt voltak bent hagyva a canon karik is, hogy ne legyen mindenki névtelen njk, és ha Choval írok egy hsz-ben egy meccsen, vagy edzésen történtekről, akkor legyen kit beleírni, ha nincs elég jk a csapatban.

De azért nem írhatod Choval, hogy Piton hány gólt szerzett... Very Happy Az NJK-knak én a könyvben eredeti csapattagokat írnék, akik canonok és még nincsenek elvíve, aztán ha valaki mégis elvinné őket, akkor döntés elé áll. De így, hogy nem kell figyelni, hogy mikor van a dobás, csak kap egy értesítést a kari, hogy kviddics meccse volt és ez történt vele, lehet, hogy több kari lenne csapattag.

De mondom Gin ez eddig is így volt. Smile Eddig se Piton dobott gólt, hanem a csapatban lévő inaktív játékos, vagy canon kari, aki benne van a csapatban a csapatlista alapján. Linket ld. lejjebb. Tehát eddig se Piton dobott gólt, ezért ezt a részét nem értettem. Azok, akik segítettek a dobálásban csak azért dobtak, hogy más is úgy érezze van beleszólása, vagy mert szórakoztató dobálni, de nekik ki volt sokszor emelve IC semmi közük nem volt a meccsekhez. Smile

Luna Lovegood
Reveal your secrets

Hollóhát

TémanyitásTárgy: Re: Ötletem van 2015-07-12, 18:24

Erre mondtam, ez eddig is így volt. Very Happy Eddig is njk-ként kezeltük a kimaradó csapattagokat, szóval az egyenlő esélyek dolgot pont e miatt nem értem. Csak volt njk, aki helyett xy házszimpatizáns dobott, hogy mások is úgy érezzék beleszólhatnak a játék menetébe useresen. Smile Viszont erre mondtam megint csak, hogy nehéz úgy írni egy összefoglalót, hogy a pályán ott van három hajtó, de az összefoglalóban mondjuk mindig csak egyet említesz meg, a másik kettő meg a noném Hajtó1 és Hajtó2, ez megint nem viszi előre azt, hogy a jövőben mondjuk egy játékban a csapattag kariddal leírhasd, ha te vagy az egy szem hajtó, hogy milyen állati jól összedolgoztál Hajtó1 és Hajtó2-vel, mert nincs nekik nevük. Very Happy De legyen úgy, hátha a 2 engedélyezett karival már betelhetnek a csapatok és akkor nem lesznek njk-k. Smile

Eddig még nem vitték, canon karik mindig nehezen kelnek el, én úgy láttam, szóval azért ez nem tuti, de furi lenne ha eltűnne a csapatból, ahogy mondod. Smile

Csak bátran próbáld meg az edzést, ilyesmit bármikor nyugodtan lehet. Smile Pont sajna ezt mondtam, hogy mindig minden mások hajlandóságán, idején múlik és sajnos az nem befolyásolható, Astrid se ér mostanában túl sokat rá, nem tuti, hogy tudna vinni egy ilyen játékot, hogy haladjon is. :S

Draco Malfoy
Reveal your secrets

Mardekár

ϟ Hozzászólások száma : 761

TémanyitásTárgy: Re: Ötletem van 2015-07-12, 18:20

[You must be registered and logged in to see this image.]
mint a  félelmen
alapuló tisztelet.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Semmi sem
megvetendőbb,

Felhasználó profiljának megtekintése http://roxfortreloaded.hungarianforum.com
Ginette Rocher
Reveal your secrets

Hugrabug

TémanyitásTárgy: Re: Ötletem van 2015-07-12, 18:18

Ezt eddig is így csináltuk, vagy nem tudom, hogy pontosan mire érted. Smile Csak akkor is nevesíteni kell őket egy összefoglalóban, pont e miatt voltak bent hagyva a canon karik is, hogy ne legyen mindenki névtelen njk, és ha Choval írok egy hsz-ben egy meccsen, vagy edzésen történtekről, akkor legyen kit beleírni, ha nincs elég jk a csapatban.

De azért nem írhatod Choval, hogy Piton hány gólt szerzett... Very Happy Az NJK-knak én a könyvben eredeti csapattagokat írnék, akik canonok és még nincsenek elvíve, aztán ha valaki mégis elvinné őket, akkor döntés elé áll. De így, hogy nem kell figyelni, hogy mikor van a dobás, csak kap egy értesítést a kari, hogy kviddics meccse volt és ez történt vele, lehet, hogy több kari lenne csapattag.

[You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.]

Ginette Rocher

Vendég
Reveal your secrets

TémanyitásTárgy: Re: Ötletem van 2015-07-12, 18:12

Gin - mint általában - most sem mond hülyeséget.

Hogy a mesélő kidobhat 7 ember helyett, az összefoglalóban meg njk-ként lennének kezelve a hiányzó csapattagok, míg nincs meg a teljes létszám. Így minden csapat egyelő esélyekkel indulna. Smile

Ha valóban változtattok a korcsoportokon, akkor hamarabb meglenne a csapat is, mert tényleg több az nagyobb kari, és lehet jobban jönnének kviddicsezni is. És szerintem megérni kivenni azt, hogy csak egy karival lehetsz csapattag. Illetve nem is igazán kivenni, mert az sem megoldás, hogy valaki mind a négy csapatban benne van, de szerintem 2-re jó lenne korlátozni. Így lehet hugrás kviddicsező is több lenne pl Smile

A ki nem játszott canon karik... Harryt azért valaki csak elviszi, és ha már így mesélősen-kommentelősen játszunk, a fogó posztról nem kell leváltani. Csapatkapitánynak viszont tényleg jó lenne olyat betenni, aki jelen van azért mind az oldalon, JK-ként , mind a csapatban, mint tag.

Az edzések pedig. Nos mint mondtad, a lehetőség adott, lehet hogy megpróbálkoznék összehozni egyet. Azért a fürdő egy kicsit más volt, az egy random ötlet volt, és ketten inaktívvá váltak. De mondjuk egy kviddicsedzés megszervezett lenne, és kicsit fontosabb is mint egy fürdős buli. Smile
Csak ugye, ahhoz hogy mondjuk akár én, akár más megpróbáljon megszervezni egy ilyen csapatedzést, kell a csapattagok hajlandósága is Smile
Mondjuk ha pl a mi csapatunkat nézzük, szerintem nem lenne olyan rémes összehozni: jelenleg vagyunk benne én, Bailey, te meg Astrid Smile (meg egy inaktív karakter)

@Luna Lovegood írta:

Eddig nem csináltuk ezt, hisz eddig nem voltak összefoglalók, és pont hogy mások dobtak azok helyett, akik nem voltak jelen, vagy npc karik. Smile De így mindenki helyett a KM dobna, vagy épp a mesélő, aki dob, vagy tökmindegy, (azért mondom a KM-t mert az semleges karakter), és a kommentátor, aki összefoglalja az eseményeket ténylegesen nagyközönség előtt nevén nevezné az NPC-ket. Smile
Luna Lovegood
Reveal your secrets

Hollóhát

TémanyitásTárgy: Re: Ötletem van 2015-07-12, 18:03

És ha a hiányzó csapattagok NJK-k? Az ő helyük bármikor betöltődhet, dobhat vele a mesélő, aki pedig összefoglal (1-2-t én is bevállalok/év) nagyobb hangsúlyt fektet azoknak a kimesélésére, akik tényleg ott voltak, játszva az ő karaktereikkel, amit a karaktereknek úgy kell viselnie, mint ami tényleg megtörtént velük. Ezt akár össze is lehet egyeztetni, meg lehet meglepetés is pl egy törött kar.

Ginette Rocher
Reveal your secrets

Hugrabug

TémanyitásTárgy: Re: Ötletem van 2015-07-12, 17:59

És ha a hiányzó csapattagok NJK-k? Az ő helyük bármikor betöltődhet, dobhat vele a mesélő, aki pedig összefoglal (1-2-t én is bevállalok/év) nagyobb hangsúlyt fektet azoknak a kimesélésére, akik tényleg ott voltak, játszva az ő karaktereikkel, amit a karaktereknek úgy kell viselnie, mint ami tényleg megtörtént velük. Ezt akár össze is lehet egyeztetni, meg lehet meglepetés is pl egy törött kar.

Ginette Rocher

Luna Lovegood
Reveal your secrets

Hollóhát

TémanyitásTárgy: Re: Ötletem van 2015-07-12, 17:53

Nekem ez a kalandmester dolog zavart be igazából, mert akkor már mindegy, hogy most akkor mesélővel dobjuk, vagy más karival, lehet mesélővel is. Smile Összefolytak az előtte lévő dolgokkal, hogy legyen kijátszva. Very Happy

Annak tehát van értelme és tőlem lehet is, hogy a meccseket kidobjuk egy-egy karival, ez a mostani embervadászós dolog már így is el lett vetve, mert Draconak nagyon sok ideje, idege ment rá, hogy kellő mennyiségű embert találjon. Azért gondolt csak erre, hogy más is úgy érezze van beleszólása a dologba, mint mondjuk a házpontok esetén, mert ha egy mesélő dobja ki az egészet nem biztos, hogy érdemes a házpontokhoz is hozzáadni a dolgot. És akkor az eredmény alapján, ha vállalod lehet róla összefoglaló. Nem kell rá szerintem kommentátor kari, abba a fórumba, ahol kidobásra kerül a meccs mehet egy írás majd mindig részedről, amiben leírod ki mit művelt. Ez max. azért lehet nehéz, mert ugye ahogy mondtam most sincs meg minden csapat teljes egészében. Smile

Akár meg lehet tenni azt, hogy eltöröljük azt a dolgot, hogy egy user egy karival lehet csapatban. Régen azért volt, hogy akinek sok a multija annak ne legyen sok karija csapattag, és másnak ne jusson lehetőség, de láthatóan nem kell annyi lehetőség, mert nem telnek be a csapatok. Smile

Nem a hét emberrel van gond egy edzésnél, hanem hogy hét ember legyen ugyanabból a házból. Teszem azt egy hugrából, ahol elve kevesen vannak nehéz összeszedni, és sajnos hét embert is összekordinálni állati nehéz. Nektek is volt az a bulitok a prefi fürdőben, ha jól emlékszem és az is félbemaradt, mert elég egy ember, aki eltűnik, nem ír, leáll a játék, lassú, a többieknek is elmegy tőle a kedve. Bárki szervezhet ilyet, de mivel nincsenek meg a csapatok sem, ezért szerintem esélytelen, de a lehetőség adott. Smile Meg valahol az a baj ezzel szerintem, hogy a kviddics maga alapjáraton egy látványos dolog, de leírva már nem olyan nagy szám feltétlenül. Megyek, ütöm a gurkót, hét ember játékát átlátni, átolvasni, értelmezni, lereagálni, hogy senki se írjon hülyeséget. Mi alapján döntöd el sikerült-e a gól, kitértél-e egy ütés elől, ha neked ment a terelő stb.

[You must be registered and logged in to see this link.]
Itt le van minden írva, aki kicsit átolvassa az alap dolgokat az megtalálja, e miatt nem látom értelmét nagy toborzásnak, meg embervadászatnak, mert ha találsz is pár lelkes emberkét, 4 csapatba kell 7*4 ember, ami baromi sok, és ha kivesszük a multi tiltást akkor sem sok értelme van, ha mondjuk 1-1 fő megy csapatba 3-4 karival, hogy meglegyen a létszám. Smile

Én nem vettem sértésnek, Draco sem hiszem, hogy vészesen, ez ennél picit bonyolultabb, amit ő egy fokkal nehezebben visel, de próbálta azt hiszem átadni a lényeget. Smile Én már elfogadtam a dolgot rég. Very Happy
A kviddiccsel kapcsiban sokat még nem, az életkort szándékozunk változtatni, most asszem úgy van, hogy 2-tól 7-esig lehet valaki csapattag, ez változni fog úgy, hogy 4-estől 10-ig, tehát egyetemisták is, mert kevés jk kicsi van, viszont sok egyetemista, talán ez több teret az a csapatok feltöltésére, de ettől még válogatókat tartani nem sok értelme van. Amúgy is nyár van le lehet cserélni canon csk-kat, csak valamilyen szinten indokolni kell, hogy ha pl. nincs Harry akkor miért nem, mert ő pl. elég neves canon kari. Smile Meg akkor marad fogó, vagy ha az sem, akkor miért nem ő a Griffendél fogója, ha már olyan legendás játékos, szóval talán híresebb canonokat nem érdemes lecserélni. De úgy konkrét ötlet nem volt rá, ezt lehet, amit fentebb írtunk, mesélővel kidobás, házpontba nem számít bele, és kommentátor ír róla összefoglalót. Smile

Vendég
Reveal your secrets

TémanyitásTárgy: Re: Ötletem van 2015-07-12, 17:38

Ööööhm, valamiért úgy érzem, hogy félreértettél Very Happy

@Luna Lovegood írta:
...ezért is volt ez a kockadobási dolog, de ha nehéz a játékosok összevadászása azt is meg lehet tenni, hogy jövőre ketten kidobjuk a meccseket és ha van lelkes vállalkozó, akkor az teszem azt a kapott eredmény alapján ír egy meccsbeszámolót, és az alapján már bármit bele lehet vinni a játékokba a csapattag kariknak....

Én lényegében ugyan ezt írtam le az első résznél, csak nem úgy, hogy te meg Draco dobjátok, hanem a Kalandmester kari dobja le azokat, amiket eddig a játékosok Smile Így nem kellene vadászni a csapattagok után. Idézemmagamat is, az a biztonság kedvéért, mert lehet, hogy nem úgy fogalmaztam meg, ahogy szerettem volna Smile

Daniel Mallory írta:
...Mi lenne, ha nem a játékosok dobnának, hanem egyenlő feltételekkel, mindenki helyett egy-egy hsz-ben csapatonként dobna a KM kari, és mondjuk lenne egy kommentátor, aki a dobásokat lereagálná kis kerítősztorival...

Tehát arra gondoltam, hogy egy csapat = egy hozzászólás a Kalandmester részéről Smile Mármint beírja a nevet,és új kockával dob...

De igazából nekem az is tetszik, amit te írtál, hogy te meg Draco dobjátok le...

Szóval nem teljesen értem a problémát, mert azzal, amit én leírtam az imént pont hogy nem lenne olyan gond, hogy nincsenek ott a játékosok, meg nem tudjuk kijátszani, mert csak a KM lenne, meg egy kommentátor, aki ahogy te is mondtad, ír egy meccsösszefoglalót. Smile Ezt akár én is szívesen megírnám, csak ugye van játékos karim. De ha kell behozok egy mesélő karit Kommentátor néven. Komolyan, szívesen vállalnám. Smile

Az edzés pedig... Igen, tudom, hogy ki lehet játszani az edéseket, Daniel is megy éppen Astriddal edzeni.
És igaz, nem vezettem le annyi játékot, mint ti, szóval előre is bocsánat, ha butaságot mondok, de szerintem 7 emberrel nem lenne olyan nehéz lejátszani egy-egy edzést, sőt valószínű ugye, hogy a hétből nem is jelenne meg mindenki. Persze ez RT-ben nem mehetne le, ahhoz sok az ember. De igazából csak arra kéne rávenni magunkat, hogy meglegyen a jelenlévőknek heti 1-2 hozzászólás, és legalább évi egy edzést ki lehetne játszani Smile

A csapatok feltöltése pedig...
Nos szerintem meg lehetne hirdetni, akár több helyen is, hogy lehet jelentkezni, jó játéklehetőséget ad, esetleg ha nagyon nyomulósak vagyunk pár játékosra is rá lehet írni, akik eddig mondjuk pót-játékosként dobáltak meccseken, hogy nem akarnak-e tagok lenni. Ha az canon karakterek helyett rendes csapatkapitánya lenne a csapatoknak, akár válogatást is tarthatnánk. Smile Persze ez is csak egy ötlet.

@Luna Lovegood írta:
Az picit nekem is fájó, hogy szerintem elég sokat vagyunk fent, de mégis kimaradunk minden efféle megbeszélésből, pedig szerintem fb-n is sokaknak ismerősei vagyunk, és chatre is fel tudunk menni, ha valami lényegi téma van és akkor nem a végfolyamatot szóljuk le és vagyunk a gonoszok, hanem már közben is el tudjuk mondani az ötlet esetleges buktatóit.

Csak hogy itt is elmondjam, ne csak oldalsó chat-en, hogy megmaradjon. Nem akarunk kizárni titeket. Eredetileg nem volt lényegi téma, csak felböffent belőlem, és az én ötletemet kijavították (mert az tényleg rossz volt, úgyhogy még jó, hogy nem azt raktam ide be), és miután esett a témáról kb 3-4 mondatfoszlány betettem a közös ötletet ide. Ez nem a végfolyamat, csak egy ötletfoszlány, egy kezdeményezés, hogy ha másnak jobb, kivitelezhetőbb ötlete támad, osszuk meg egymással.
És nem szeretném, ha ezt sértésnek vennétek, inkább arra lennék kíváncsi, hogy ti, mint a staff, mit terveztek a kviddiccsel? Marad úgy mint eddig volt? Esetleg vannak nektek is terveitek, ötleteitek? Smile Mert szívesen meghallgatnánk Smile
Luna Lovegood
Reveal your secrets

Hollóhát

TémanyitásTárgy: Re: Ötletem van 2015-07-12, 16:53

Nem akarok megint én lenni az ünneprontó, de az leszek. Razz

Az picit nekem is fájó, hogy szerintem elég sokat vagyunk fent, de mégis kimaradunk minden efféle megbeszélésből, pedig szerintem fb-n is sokaknak ismerősei vagyunk, és chatre is fel tudunk menni, ha valami lényegi téma van és akkor nem a végfolyamatot szóljuk le és vagyunk a gonoszok, hanem már közben is el tudjuk mondani az ötlet esetleges buktatóit. Smile

De akkor a lényeg:

Ki szeretne lenni az a kalandmester, aki levezényli ezeket a meccseket? ^^ Mert én teszem azt tuti, hogy nem vállalnám, mert mi már pár mesét megpróbáltunk végig vinni mind itt, mint pedig a mások oldalon és az esetek nagy részében valaki miatt mindig csúszott, könyörgéses volt a dolog, tehát szerintem egy ilyet nem lehet érdemben lemesélni, pont ezért lett kitalálva a szimulált megoldás, főleg mert nincs is annyi aktív tag, hogy minden kviddics csapat meg legyen, detto kijátszani ezt lehetetlen, mint ahogyan az edzéseket is. Smile
Ha fogjuk és teszem azt a meglévő canon csapatkapitányokat kivágjuk, hogy aktív emberek legyenek a csapatok élén... megtehető, de most sincsenek feltöltve a kviddics csapatok, mi miatt lenne ez most hirtelen más és változna meg?

A kockadobás lényege pont az volt és azért dobott tanár kari is, mert teljesen mindegy ki dob, kidobálhattuk volna ketten is Dracoval, ez csak színesítése volt a dolognak, hogy maga a meccs le legyen játszva, kapjunk egy végeredményt, így ezek a meccsek később felemlegethetőek legyenek. Én teszem azt Choval egész évben kijátszottam azt, hogy milyen eredménnyel zárta a meccseit, de az is megteheti, aki ott volt, de a dobások ideje alatt pont nem ért rá de attól a karaktere részt vett a meccsen. Ugyanez él az edzésekre is, Choval én kijátszottam, hogy ő edzésekre járt, sőt Astriddal mesén azt is ugyanúgy alkalmaztuk, hogy ők összeszokott csapattársak, ez mindenkinek a maga dolga úgy gondolom, hogy mennyire kezeli ezeket a meccs eredményeket és játssza ki.

Az RT helyszínek meglesznek, csak folyton sikerül elfelejtenem, de rajta vagyok az ügyön. Smile

Szóval nem akarok lehurrogni, igyekszünk a jó ötleteket használni, de én itt nem látom azt, hogy használható lenne. Mi már nagyon régóta vezetünk oldalakat, volt már iszonyú sok rendszerünk, volt ahol réges rég még tanítási órák is ki voltak játszva, de manapság az időn kívüli játékrendszerben, akkor amikor az emberek nagy része rapszodikusan ér rá ez nem megoldható. Nem mondom, hogy mindent mi tudunk a legjobban, de nagyon sok tapasztalat, próbálkozás és játékrendszer van a hátunk mögött, ezért is volt ez a kockadobási dolog, de ha nehéz a játékosok összevadászása azt is meg lehet tenni, hogy jövőre ketten kidobjuk a meccseket és ha van lelkes vállalkozó, akkor az teszem azt a kapott eredmény alapján ír egy meccsbeszámolót, és az alapján már bármit bele lehet vinni a játékokba a csapattag kariknak. Ezt megjegyzem eddig is ugyanúgy meglehetett tenni, de így lehet hogy kézenfekvőbb, ha van aki effélét vállal. Smile

Vendég
Reveal your secrets

TémanyitásTárgy: Re: Ötletem van 2015-07-12, 16:29

Sziasztok! Ide még úgysem írtam szóval....

*Dan megköszörüli a torkát, és szót emel.*

Szóval elkezdtem gondolkozni egy kicsit a kviddics élhetőbbé való kialakításán, és páran magánbeszélgetés szintjén ötletelgettünk ezzel kapcsolatban. Engem meg ide toltak szócsőnek, hogy dobjam be az egész oldalra, közös ötletbörzése a meglátásainkat.
Sok ötletelgetés ment igazából a délelőtt folyamán, de én csak a végeredményt szeretném megosztani, hátha másnak is megtetszik az ötlet.

Szúval... (és tetyűvel)

* Dan ismét megköszörüli a tokát, hiába, nem a szószékre született...*

Az volna a nagy ötlet, hogy...
Először is jó volna ha minden csapat meglenne létszámilag legalább, mondjuk ma láttam, hogy a Hollóhát csapatkapitánya pl nem is csapattag zsakos Azonban ez magánvéleményem Very Happy A lényeg most jön.

Arra gondoltunk, mi lenne ha nem úgy lennének "lejátszva" a meccsek, mint eddig, hogy mindenki dob, meg hajkurászni kell meccs előtt a csapattagokat, meg helyetteseket, aztán volt már hogy helyettesként egy tanár dobott egy diák mérkőzésen, ami szerintem egy kicsit fura...
Hanem...
Mi lenne, ha nem a játékosok dobnának, hanem egyenlő feltételekkel, mindenki helyett egy-egy hsz-ben csapatonként dobna a KM kari, és mondjuk lenne egy kommentátor, aki a dobásokat lereagálná kis kerítősztorival, hogy kicsit "vizuálisan" is lássuk/el tudjuk képzelni, mi történt a pályán, ne csak számokban.

Persze felmerül a kérdés, hogy "akkor mi a szerepe a játékosoknak?"

Nos, igen, ezt a kérdést, én is feltettem. Arra jutottunk, hogy a meccset szerepjáték szerűen kijátszani, mind a 14 karakterrel nem lehet. Egyszerűen impossible, még akkor is, ha mondjuk egy hetet adnánk, hogy mindenki írjon.

Viszont ezzel a rendszerrel nagyobb értelme volna az edzéseket kijátszani: akár csapatedzéseket tartani ahol megjelenne a hét játékos (azokat, akik nem tudnának megjelenni, nem kellene helyettesíteni, csak egyszerűen npc-ként kezelni). Elvégre egy hét fős csapatot könnyebb összetartani, mint egy 14 fős csapatot, és így valamilyen szinten ki lenne játszva a kviddics is a játékban, nem csak úgy hogy egy páros lemegy a pályára dobálgatni. Amolyan kalandszerűen le lehetne játszani, főleg, ha mondjuk olyan csapatkapitányok lennének, akik összetartják a csapatot.

Meg nagyobb hangsúlyt kellene rá fektetni a meccsek után is, elvégre egy kviddicsmeccs fontos a Roxforti diákoknak, és a meccsek eredményei a játékosok teljesítménye nem huszadlagos téma lesz két nappal később... Ebben pedig nagy segítség lenne, hogy előző témát is újra feldobjam az RT helyszínek létrehozása. Diákok találkozhatnának, és akár szóba kerülhetne a kviddics is, mint olyan jellegű képződmény.
Pl simán el tudok valakivel képzelni egy párbeszédet, hogy:
"- Hé láttad, hogy bevágtam a múltkor a Mardekárnak?
- Jah, de közben majdnem lerepültél a seprűdről a gurkó miatt...
- Áh, részlet kérdés, de élek, és nyertünk!"
(A szöveg a képzeletem szüleménye.)

Szóval ismét fel, feldobom a követ, ha már eddig abban a témában nem szólaltam meg, hogy hasznosak lennének azok az RT helyszínek szerte az oldalon.

Persze, mindezek csupán ártalmatlan ötletelések, és az admin gárdára van bízva, mi történjék ezekkel az ötletekkel, de szívesen olvasnám más véleményét is a témában. Mint hollóhátas csapattag, fontosnak tartom a roxforti kviddics meccseket, ezért szeretném, ha játszhatóbban, élhetőbben lenne kidolgozva, és nagyobb hangsúlyt kapna egyszerű kockadobálásnál.

Köszönöm a figyelmet, elnézéseteket kérem a terjedelemért!

*Megvakarja a tarkóját, körbepillant, és elbújik a zsákjába.*

zsakos zsakos zsakos zsakos zsakos
Emma Callahan
Reveal your secrets

Tanár

ϟ Kor : 29
ϟ Hozzászólások száma : 113

TémanyitásTárgy: Re: Ötletem van 2015-07-06, 20:01

Öhm... nem, Lunának biztos, hogy nem kell sereg. Very Happy

Ha szeretünk valakit, a boldogsága fontosabb a sajátunkénál.
Vendég
Reveal your secrets

TémanyitásTárgy: Luna Serege 2015-07-06, 19:54

Sziasztok támadt egy ötletem.
Csinálhatnánk egy olyan játékot ami arról szól hogy Lunának toborzunk sereget, hogyha a halálfalók véletlenül megtámadnák.
Vendég
Reveal your secrets

TémanyitásTárgy: Re: Ötletem van 2015-07-01, 20:16

Na akkor kezdem is csinálni a forumokat ^^
Emma Callahan
Reveal your secrets

Tanár

TémanyitásTárgy: Re: Ötletem van 2015-07-01, 19:56

Igeeeeen veryhappy

Vendég
Reveal your secrets

TémanyitásTárgy: Re: Ötletem van 2015-07-01, 19:52

Jha értem ^^ ige, akkor legyek úgy, hogy:

EASY - 1 szó
MEDIUM - 2 szó
HARD - 3 szó

Igaz? :3 *dörzsöli a tenyerét, már van egy csomó szó*
Vendég
Reveal your secrets

TémanyitásTárgy: Re: Ötletem van 2015-07-01, 19:13

@Emma Callahan írta:
Azt a hármat meg fogom csinálni, csak mindig elfelejtem, és most sok a meló, de meg lesz az egyszer csak. Very Happy

Egyébként eleve lesz rá külön topic, csak most még mondtam Camy-nek, hogy kérdezzen rá, hogy mik a vélemények és ééén is mondtam, hogy legyen az igazi hardcore az három nehéz szó. Very Happy
Az igazi nagy gondolkodóknak egyre jár az agya Cool Egyetértünk akkor mindenben Wink
Emma Callahan
Reveal your secrets

Tanár

TémanyitásTárgy: Re: Ötletem van 2015-07-01, 19:11

Azt a hármat meg fogom csinálni, csak mindig elfelejtem, és most sok a meló, de meg lesz az egyszer csak. Very Happy

Egyébként eleve lesz rá külön topic, csak most még mondtam Camy-nek, hogy kérdezzen rá, hogy mik a vélemények és ééén is mondtam, hogy legyen az igazi hardcore az három nehéz szó. Very Happy

Vendég
Reveal your secrets

TémanyitásTárgy: Re: Ötletem van 2015-07-01, 18:37

Szerintem ha már három szó, akkor a nehézséggel együtt lehetne ezt is variálni. Hardon már rakd bele mind a hármat, és mellette lehetőleg mind legyen nehéz is :'D
Egyébként nem rossz ötlet. Megjegyzem én külön topicot csinálnék, ahol a szavakat kérni lehet, különben az egész el fog felejtődni-tűnni pikk-pakk. Hogy a szavak oda kerülnek-e, vagy PM, az már opcionális, attól is függ, hogy hány ember lenne, aki a szavakat osztja, ugyebár. Ha több, akkor praktikusabb a topicba írni válaszként.

Ui.: És az RT? nagyszemu Ennyire rám hagyja mindenki a helyszíneket? T_T Naaaa.
Sponsored content
Reveal your secrets

TémanyitásTárgy: Re: Ötletem van

Ötletem van

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére
1 / 3 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2, 3  Next