ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ
 
Üdvözlet!
2004-et írunk, szeptemberben a Roxfort újra megnyitotta kapuit, hogy az 2003-2004-es tanévben is megállhassák a helyüket a diákok az iskolában. Voldemort már a múlté, új sötétség van újjászületőben. Grindelwald és hívei, a Testvériség már nem csak bosszúságot okoznak a Minisztériumnak, hanem minden erővel próbálják felfedni a varázsvilágot a muglik előtt. Vajon sikerrel járnak? És ha igen mit jelent ez a jövőre nézve? Egyetértenél velük, vagy a Minisztérium mellé állsz? Légy részese te is az új kalandoknak!

Az oldal alapítása:
2014. október 2.
Aktuális dátum
Az éves táblázatos bontást ITT nézheted meg. Részletesen pedig az időlassításról ITT olvashatsz
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chatbox


Legfrissebb
Tegnap 20:58-kor
Dwight Jennings


2024-03-26, 14:56
Lioneah McCaine


2024-03-25, 22:29
Seraphine McCaine


2024-03-25, 20:49
Seraphine McCaine


2024-03-25, 20:05
Troy Smallwood


2024-03-25, 14:42
Daphne Jennings


2024-03-24, 19:36
Vladimir Mantov


2024-03-23, 11:23
Armand Stansson


2024-03-22, 15:09
Annabelle Mitchell


A hónap posztolói
Kalandmester
Madáretető I_vote_lcapMadáretető I_voting_barMadáretető I_vote_rcap 
Seraphine McCaine
Madáretető I_vote_lcapMadáretető I_voting_barMadáretető I_vote_rcap 
Dwight Jennings
Madáretető I_vote_lcapMadáretető I_voting_barMadáretető I_vote_rcap 
Cody L. Mortimer
Madáretető I_vote_lcapMadáretető I_voting_barMadáretető I_vote_rcap 
Alison Fawley
Madáretető I_vote_lcapMadáretető I_voting_barMadáretető I_vote_rcap 
Lioneah McCaine
Madáretető I_vote_lcapMadáretető I_voting_barMadáretető I_vote_rcap 
Troy Smallwood
Madáretető I_vote_lcapMadáretető I_voting_barMadáretető I_vote_rcap 
Abigail Smallwood
Madáretető I_vote_lcapMadáretető I_voting_barMadáretető I_vote_rcap 
Grayson Paisley
Madáretető I_vote_lcapMadáretető I_voting_barMadáretető I_vote_rcap 
Adrien Meyers
Madáretető I_vote_lcapMadáretető I_voting_barMadáretető I_vote_rcap 
Statisztika
Összesen 784 regisztrált felhasználónk van.
Legújabb felhasználó: Maia Hansen

Jelenleg összesen 70544 hozzászólás olvasható. in 4401 subjects
Ki van itt?
Jelenleg 39 felhasználó van itt :: 1 regisztrált, 0 rejtett és 38 vendég :: 1 Bot

Cody L. Mortimer


A legtöbb felhasználó (84 fő) 2020-12-09, 17:41-kor volt itt.

Megosztás
 

 Madáretető

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
Alistair Wilson
Reveal your secrets
Alistair Wilson
Hugrabug

TémanyitásTárgy: Re: Madáretető   Madáretető Empty2020-12-12, 15:15


Arra, hogy csajos dolog nem feltétlen értek egyet. De megmosolygom, mert jókedve van. Szerintem akinek vannak titkai, vagy túl őszintén ír le bármit egy ilyen füzetkébe, annak igenis szívizomtornát okozna, ha elhagyja amiben ezek benne vannak. Persze az más, ha név nélküli a dolog, de előbb utóbb valószínűleg kiderülne. És nem biztos, hogy az bárkinek jó lenne. A kölykök itt gyakran használják gúnyolódásra a megszerzett kis "titkokat". Ami nem túl vidám, de hát ez van...
Azért az, hogy lehet rólam is írt benne, természetesen felkelti bennem a kíváncsiságot, de igyekszem nem ráugrani az elhullajtott morzsára. - Hát... ha nem túl ciki, vagy nem egy hegyomlásnyi szidalom, szívesen veszem, ha egyszer személyesen elmondod. - és ez még igaz is. Néha érdekel, hogy mit gondolnak rólam mások, de ettől mindig igyekeztem olyan egészséges távot tartani, hogy az ne lehessen rám különösebb hatással.
- Oh Görögország! Az csodálatosan hangzik! - pillanatra felidézem mikor mi voltunk ott apával meg Amyvel és határozottan nagyon jó érzéssel tölt el. A közös utak mindig királyak voltak. Még ha leginkább csak a varázsvilágon belül jártuk be az országokat... Persze az is igaz, hogy az egy másik sík volt.. A Nezabar síkja, ahol felnőttünk..
- Én már haza cuccoltam, itt lakunk Roxmortsban. Csak anya miatt jöttem most vissza, mert délután ígértem neki egy fagyit. Meg pár levelet szétküldtem a srácoknak. - mondom vidoran, mikor elárulja, hogy valójában már csak a naplója hiányzott biccentek neki. És ha már így invitált, akkor vele tartok és megvitathatjuk a nyári terveket. A klubbhelységnél azonban elköszönök tőle, kellemes nyarat kívánok neki és megyek tovább a tanárik felé.



[You must be registered and logged in to see this image.]
Úgy érzem, a szerelem felelős
az alternatív világokért…
Mert ennyi energia
nem fér el egyetlen valóságban!

Vissza az elejére Go down
Isabella Diana Woodrow
Reveal your secrets
Isabella Diana Woodrow
Hugrabug

TémanyitásTárgy: Re: Madáretető   Madáretető Empty2020-12-12, 14:54



Alistair

Valóban elég erőteljes és érzelemdús volt a lreakcióm, amibe később belegondolva tényleg túlreagáltam. Hamarosan észre is veszem magam és őszintén én magam sem értem, hogy miért is féltem ennyire a kis kincseimet. De hát a napló az napló, nagyon személyes. Abba tényleg olyan dolgokat ír le a másik, amiket máshova nem és nem mondana el senkinek. Pl hogy büdös a mellette ülő diák, vagy ilyesmi. Ezek nagyon ciki dolgok, lehet, hogy teljesen felesleges ezeket leírni. De néha jót tesz a léleknek, hogyha az ember kiírja magából a dolgokat.
-Hát ez ilyen csajos dolog - vonom meg a vállamat lágyan felnevetve. Aztán persze bevallom, hogy igazából én lehet, hogy beleolvastam volna. DE tényleg, kinem?! Alistair persze közli, hogy szerencsére nem vagyunk egyformák.
-Pedig lehet rólad is írtam benne. Már nem emlékszem - vigyorodom el. Látszik, hogy most már sokkal jobb kedvem van és a kezdeti fura támadó hangulatom már régen elmúlt. Végtére is tényleg nem csinált semmi rosszat a fiú, rosszabb emberhez is kerülhetett volna. És miért vagyok ilyen béna, hogy széthagyom a legszemélyesebb dolgaimat...
-Holnap utazok haza Bristolba anyához. Ha minden igaz, megyünk Görögországba a nagyszüleimmel. Már nagyon várom! Aztán szerintem kicsit dolgozok is majd. Még nincs olyan sok konkrét terv.
-És Te? Mikor mész haza? - kérdezek vissza én is érdeklődve, bár mintha hallottam volna valami hasonlót, hogy ő tök közel lakik.
- Éppen pakolom össze a cuccaimat amúgy, csak ez hiányzik már a csomagból. - vonom meg a vállam szégyenlősen, és az ajtó felé indulok.
- Megyek vissza a klubhelyiségbe, jössz te is? - kérdezem a srácot jelezve, hogy én megyek, ha ő is jön, akkor a klubhelyiségig beszélgethetünk még a nyári tervekről.
Vissza az elejére Go down
Alistair Wilson
Reveal your secrets
Alistair Wilson
Hugrabug

TémanyitásTárgy: Re: Madáretető   Madáretető Empty2020-12-12, 14:45


Várakozóan nézek rá, hogy vajon elszelel, vagy esetleg rám borít valamit, vagy megenyhül. Mikor tényleg megenyhülni látszik én is megkönnyebbülök. Nem szeretem, ha haragszanak rám, főleg ha olyasmi miatt amit nem tettem meg.
- Semmi gond. Elő fordul. Mégiscsak a naplód. - tök érthető igazából a reakciója. - Valószínűleg, ha vezetnék ilyesmit én is meg lennék ijedve, hogy hol hagytam el..- a Jenkinses eset után meg aztán főleg... El sem merem képzelni mi történne, ha Jenkins kezébe kerülne valami ami ennyire személyes..
Mikor bevallja, hogy ő bele olvasott volna, így már érthetővé válik a reakciója és egy félmosollyal viszonozom a hirtelen feltámadó jókedvét. Kicsit közelebb hajolva azért megosztom vele halkan a véleményemet, mintha valami államtitkot súgnék meg neki.
- Szerencsédre, meg a naplód szerencséjére, nem vagyunk egyformák. - még rá is kacsintok. Aztán csak kihúzom magam, hetykén zsebre dugom a kezem és egyszerűen témát váltok. - Mik a tervek a nyárra? - dobom be, de ha a naplóról akarna még esetleg mást hozzá fűzni, akkor természetesen nem hagyom figyelmen kívül.
Én reménykedem benne, hogy a nyáron sokat fogunk kirándulni... Jó lenne, ha ezt... mindkét szülőnkkel együtt tehetnénk meg, de nem tudom nekik milyen lenne egy ennyire... közös családi program..



[You must be registered and logged in to see this image.]
Úgy érzem, a szerelem felelős
az alternatív világokért…
Mert ennyi energia
nem fér el egyetlen valóságban!

Vissza az elejére Go down
Isabella Diana Woodrow
Reveal your secrets
Isabella Diana Woodrow
Hugrabug

TémanyitásTárgy: Re: Madáretető   Madáretető Empty2020-12-12, 14:31



Alistair

Valóban utólag belegondolva kicsit hevesen reagálok erre az egészre, de mégis csak a naplómról van szó. Erőteljesen reagálok, egy hosszú másodpercig csak meredek a srácra, aztán odalépek és határozottan tépem ki a kezéből a füzetet. Még jó, hogy nem szakad el, vagy ilyesmi. Magamhoz ölelem, mintha valami féltett kincs lenne és még mindig kicsit ellenségesen nézek Ali-ra.
- Értem. - felelem kimérten, bár nem feltétlen hiszem el, hogy tényleg nem olvasott bele. Valóban nem vagyunk rosszban, ezért tényleg kicsit durva ez a viselkedés. Ránézek a üzetre, majd veszek egy nagy levegőt és sóhajtok egyet. Megcsóválom a fejemet és látszik rajtam, hogy kicsit meglágyulnak a vonásaim. a srácra nézek, és egy szégyenlős, bocsánatkérő mosoly jelenik meg az arcomon.
-Ahh, ne haragudj Ali. Kicsit túl reagáltam... - kérek bocsánatot a fiútól, lágyan biccentve is, hogy lefogadja a bocsánatkérést. Legalábbis remélem, hogy elfogadja, mert tényleg rájövök, hogy vélhetőleg túl reagáltam a dolgot.
- Én lehet, hogy beleolvastam volna... - harapom be az ajkamat szégyenlősen mosolyogva és zavartan kuncogok egyet.
Vissza az elejére Go down
Alistair Wilson
Reveal your secrets
Alistair Wilson
Hugrabug

TémanyitásTárgy: Re: Madáretető   Madáretető Empty2020-12-12, 14:20


Nézünk egymásra egy kitartott baljós pillanatig. Ő dühösen én kissé megzavartan. Mivel tudtommal nem voltunk rosszban így egy kissé meglepnek a szavai és csak pislogok rá. - Oh! Nem tudtam, most találtam rá a szalmában. Ráléptem, ne haragudj. - mondom egyszerűen kissé vissza higgadva a rémületből.
Már nyújtanám vissza neki, mikor oda lép és kitépi a kezemből. Nem tartottam erősen, így simán megteheti. - Emm.. - szakad ki belőlem és egy kissé vissza is veszek. Aztán lekorhol én meg csak pislogok rá. - Csak azt akartam megnézni, van-e benne név. Nem tudtam, hogy napló. - még a kezeimet is megadóan, vagy épp védekezően magam elé emelem. - Gondoltam, ha van benne név és úgy is levelek miatt jöttem ide, egyszerűen elküldöm az illetőnek bagolypostán. De ezek szerint erre már nem kell hogy sor kerüljön... - avatom be, hogy hirtelen mi is merült fel bennem a füzettel kapcsolatban. Aztán feltűnik persze, hogy nem szokott ő ilyen lenni és egyszerűen csak felteszem a kérdést. - Minden rendben? Olyan... Zaklatottnak tűnsz. - azt hiszem le sem tagadhatnám, hogy miért osztott a süveg utólag is oda ahova...



[You must be registered and logged in to see this image.]
Úgy érzem, a szerelem felelős
az alternatív világokért…
Mert ennyi energia
nem fér el egyetlen valóságban!

Vissza az elejére Go down
Isabella Diana Woodrow
Reveal your secrets
Isabella Diana Woodrow
Hugrabug

TémanyitásTárgy: Re: Madáretető   Madáretető Empty2020-12-12, 14:08



Alistair

Ahogy berontok a madáretetőhöz, gyanítva, hogy itt maradhatott délelőtt a naplóm, meglátom, hogy Alistair már itt van. És uramatyám, a kezében van a naplóm, amit lapozgat. Először dühös leszek, majd ideges, hogy úristen, mit is írhattam az elejébe bele, és amúgy is vajon mit olvashatott el a srác. És amúgy is - itt visszatér a düh - miért is olvasgatja az én naplómat? Ezernyi visszavágás eszemb jut ez alatt a pár másodperc alatt, amíg döbbenten pislogok az ajtóban, meredten bámulva a srácot a naplómmal.
Kimért legyek, vagy egyszerűen csak kérjem vissza? Hordjam le a srága földig, vagy legyen bűnbánó és parázzak, hogy mit olvashatott? Végül is, olyan sok titkom nincsen, de azért mégis.
-Az... Az az enyém. - jelentem ki. A hangom kicsit remeg, és Ali láthat egy kis dühöt is a szememben.
-Nem illik más emberek naplójába beleolvasni! - csattanok kicsit fel, majd kicsit közelebb lépek és egyszerűen kitépem a kezéből a füzetet, hogyha hagyja és ki tudom venni a kezéből. Kicsit remegek, és az arcom tiszta vörös. Fogalmam sincs, hogy miért vagyok ennyire parás és hogy mit olvashatott, ami olyan hűdedurva, de azért... Na, mégis csak a naplómról van szó!
Általában egy kedves, jó lelkű lány vagyok, azt hiszem, hogy ez a kirohanáson Alistair-nak is fura lehet.
Vissza az elejére Go down
Alistair Wilson
Reveal your secrets
Alistair Wilson
Hugrabug

TémanyitásTárgy: Re: Madáretető   Madáretető Empty2020-12-12, 14:00


Rajtam a megszokott egyenruha van, de most semmi mellény meg semmi ilyesmi csak az ing, feltűrt ujjal, egy nagyon hanyagul megkötött nyakkendő, meg a naci. Mivel minden nyugodt és békés, egyáltalán nem ütköznek ki az örökölt jegyeim. Így emberiek a szemeim és a fogaim is és a hegtetoválásszerű különös minták se látszódnak, sem a kezemen sem az arcomon.
Mivel Sun-hi meg a többiek egy része már haza utaztak, nekem meg csak Roxmortsig kell lemennem, de anya még itt van tanári megbeszéléseken, így még néha vissza esz a fene. Jelenleg mondjuk csak a baglyokhoz akartam eljutni, hogy néhány levelet szétküldhessek a srácoknak, meg Adorának meg még ki tudja kinek. Miközben szétosztogattam, rögzítettem a kis apróságokat a levelek mellé és útjukra engedtem a madarakat, véletlenül ráléptem egy fekete füzetre ami a szalma takarásába keveredett. Nem tűnt túl viharvertnek, sem koszosnak sem egyébnek, úgyhogy annyira nem lehet régóta itt. Felveszem, megforgatom és automatikusan az elejébe lapozok, hátha találok benne nevet vagy valamit. Úgy érzem tényleg én leszek az elhagyott cuccok megtalálója... kicsit több mint fél éve vagyunk itt, de szinte szegről végről mindenkinek adtam már vissza valamit amit elvesztett.
Mikor beront valaki némelyik bagoly huhogásba vagy szárnycsapkodásba kezd, de elég hamar elcsendesednek, rám viszont a frászt hozzák ami miatt a mintáim például rögtön vissza is térnek... csodás. Kissé megilletődötten nézek a forrás irányába. - Bella! - állapítom meg és oda is intek neki.



[You must be registered and logged in to see this image.]
Úgy érzem, a szerelem felelős
az alternatív világokért…
Mert ennyi energia
nem fér el egyetlen valóságban!

Vissza az elejére Go down
Isabella Diana Woodrow
Reveal your secrets
Isabella Diana Woodrow
Hugrabug

TémanyitásTárgy: Re: Madáretető   Madáretető Empty2020-12-12, 13:44



Alistair

Gyors iramban caplatok fel a lépcsőn, és majdnem kiköpöm a tüdőmet.
- Nem hiszem el... - lihegem magamban. Egy picit megállok, majd gyorsan folytatom utamat. Kényelmes farmer van rajta, egy fehér torna cipő, és egy sárga felső. Semmi extra, inkább a kényelem dominál, mint a cica babaság. Vállig érő hajam most nincs felköntva, csak lobog utánam, ahogy haladok, rohanok, futok felfelé a Madráetetőhöz.
- Biztos itt lesz... - suttogom elfuló hangon és szinte feltépem az ajtót.
A délelőttöt itt töltöttem a baglyok között. Itt nyugi van és nincs olyan nagy hangzavar, hiszen hamarosan mindenki készülődik haza, pakol és társai. Van, akik már haza is mentek, sajnos a szobatársaim még nem. Viszont holnap én is mennék haza, és jó lenne már minden cuccomat egybe rakni. És nem elhagyni. Mint pl. a naplómat, amit valószínűleg itt hagytam fent a baglyok között. Remélhetőleg egy nagy adag guánóban fekszik és nem egy másik diák zsebében. Egy egyszerű, fekete füzet, szóval annyira nem feltűnő a dolog, de...
Ahogy berontok az etetőbe látom, hogy a kis megszokott helyem üres, és füzet sehol. Viszont egy szőke hajú srác ücsörögaz etetőben és kezében... Úristen. A Naplóm. Döbbenten megállok az ajtóban és csak meredek rá.
Vissza az elejére Go down
Duncan McFayden
Reveal your secrets
Duncan McFayden
Alvilági

TémanyitásTárgy: Re: Madáretető   Madáretető Empty2020-10-11, 14:15



[You must be registered and logged in to see this image.]

Sheska & Duncan

[You must be registered and logged in to see this image.]

  - Hah, gondolj amit csak akarsz szép hölgy. Én csak az apámat akarom megtalálni, vagy ha már nem él, akkor valahogy büszkévé tenni azáltal, hogy befejezem, amit elkezdett. Pletyka vagy sem, jótanácsot adtam, maradj ki belőle, amíg lehet. – A férfi nem fogja győzködni a tanárnőt, nem is akart tőle segítséget kérni. Egyébként is magányos az útja, még ha egyébként a skót klánba is tömörülnek, ő talán a kivétel, mert amióta kiderült róla, hogy szegről-végről köze van a Graves családhoz, és ezáltal Grindwaldhoz, oly sokan akarják a vérét, ha már nem áll melléjük. Ez a magányos út pedig csak akkor folytatódhat, ha továbbra is árnyékban marad. Ám ahogyan az ember felnéz az égboltra, egyre sötétebb van, és muszáj tenni valamit, megtalálni azt, aki valóban tenni akar. Talán egy olyan társaság, aki más mint a minisztérium, más mint Grindelwald követői. Valaki, aki ennek az egésznek véget akar vetni. Ha Sheska sem társ ebben, mert szkeptikus, hát az ő baja. – Nevezz csak gyávának, eddig sem érdekelt, hogy mit gondolnak rólam. Különben meg úgysem hiszel nekem, akkor nincs jogod megítélni. Az apám viszont tudott valamit, és engem most ez érdekel. – Azért sajnálja, hogy a nő nem ért vele egyet, de már előre sejtette, hogy ez lesz. Valahogy látja is Sheska tekintetében, hogy sokat szenvedett, egyszer már megtört. A hasonló lelkűek felismerik egymást. Ám míg a nő most már szembe akar nézni a félelmeivel, Duncan inkább elvándorolna, békét keresve. Pedig kedves teremtés a maga dacos módján. És bele sem gondol abba, hogy most a skót is kivonul a komfort zónából, mert éppen most tesz azért, hogy változást hozzon. Mosolyogva bólint végül, és követi a madarat, pedig tudja, hogy honnan jött. Most már nehezebb dolga van, nem az éj leple alatt kell besurrannia, lassan pirkad, ébredeznek a diákok, de van még annyi árnyék, hogy visszamásszon a fán, ahol jött, némi árnyékoló varázslattal rásegít, és már dobbant is a párkányon, hogy a nő szobája felé vegye az irányt. Kopogni most nem fog, simán belöki az ajtót, remélve, hogy Sheska már lenyomta a kilincset. Aztán nézi, hogy hova foglalhat helyet a könyvvel, neki aztán jó a földön kuporodva is.



[You must be registered and logged in to see this link.]

[You must be registered and logged in to see this image.]



[You must be registered and logged in to see this image.]
A Series of Unfortunate Events

Vissza az elejére Go down
Sheska Thorne
Reveal your secrets
Sheska Thorne
Tanár

TémanyitásTárgy: Re: Madáretető   Madáretető Empty2020-10-07, 09:25



Duncan & Sheska
Olyan, hogy bizonyos mértékű győzelem, nincs. Meg kell védeni, amit megszereztünk.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Azért erre a fejtegetésre már felszalad a szemöldököm, hiszen kissé túlzásnak vélem. A szavai első felével még egyet is értenék, hiszen tudom jól, hogy igazán megbízni senkiben sem lehet és én sem hiszek abban, hogy a Minisztérium valami mindenek felett álló tökély lenne, de hogy ilyen mélyen gyökerezne a probléma egy metamorfmágussal az élen...
- Érdekes egy összeesküvés elmélet, de kicsit már túlzásnak érzem. - rázom meg végül a fejemet, ezzel ki is mondva, ha nem is nyíltan, hogy azért ez már badargás. Az tény, hogy a Minisztérium már rég nem működik jól és az is nyilvánvaló, hogy biztosan akadnak beszivárgó emberek, akik már ügyesen beépültek és csak arra várnak, hogy egyszerre csapjanak le, de hogy már eleve ilyen nagy patthelyzetben lennénk azt nem hiszem. Akkor azt hiszem már amúgy is teljességgel felesleges lenne az egész ellen harcolni, mert már régen veszítettünk is és újabb rabszolga idők következnek, csak ezúttal nem a muglik előtt kell majd rejtőzni, hanem egy olyan hatalom előtt, ami minden és mindenki felett uralkodni akar. - Egyébként pedig, ha ki akarsz maradni belőle miért kutakodsz és miért nem hagyod annyiban? - szegezem neki a kérdést, hiszen ő jött ide a könyv miatt és ha csak nem küldték akkor nem úgy fest, mintha ki akarna maradni belőle. Vagy úgy véli, hogy a könyv valami rejtekhelyhez vezető utat ad majd neki? Ez pedig szimpla gyávaság, amit nem igazán viselek jól.
- Nem szokásom elbújni, gyáva vagy, ha neked csupán ennyi a célod. - mondom mostmár ki szavakkal is. Én aztán sosem fogok elbújni. Gyerekként megtettem, de azóta már sokminden változott és nem mellesleg van okom rá, hogy harcoljak és ne menedéket keressek. Kétlem, hogy a gyerekeim közül bármelyik is azt mondná, hogy keressünk valami barlangot és maradjunk ki az egészből, amíg pedig ők nem teszik ezt, addig én sem fogom. Egyébként is világ életemben jobb, másfajta világra vágytam, mint amiben jelenleg élünk, akkor hát miért akarnám, hogy a mostaninál is rosszabb jöjjön el és főleg miért hagynám?
- Úgy érted, megpróbálod. - javítom ki, mielőtt még hátat fordítanék neki, hogy egy pillanat múlva már újra madárként tárjam ki a szárnyaimat. Végül is egyszer már bejutott az épületbe, úgyhogy megoldja másodszor is, én majd odafent megvárom és mutatom neki az utat a szobámig. Oda úgy se jutna be csak úgy magától, annál én sokkal jobban védem a holmijaimat. Azt pedig nagyon félregondolja, hogy csak úgy ártani tudna nekem. Természetesen az a dolgom, hogy itt mindenki úgy gondolja nem vagyok más, csak egy tanár, aki inkább Piton felé húz keménységben, mint Bimba felé, viszont ez még nem jelenti azt, hogy ne tudnám megvédeni magamat, ha arra kerülne a sor. Bár tény, hogy a legfőbb fegyverem a csel és a megtévesztés, de nem vagyok elveszett akkor sem, ha nyíltan kell valakivel szembeszállni, főleg hogy olyan praktikákkal élek, amiket a legtöbben nem ismernek jól, hiszen a többség a pálcáját használja és nem bonylódik bele a bonyolultabb mágiákba.


[You must be registered and logged in to see this link.]




S • T • R • E • N • G • H • T
[You must be registered and logged in to see this image.]
P • O • W • E • R

A • N • D




Vissza az elejére Go down
Duncan McFayden
Reveal your secrets
Duncan McFayden
Alvilági

TémanyitásTárgy: Re: Madáretető   Madáretető Empty2020-10-03, 14:01



[You must be registered and logged in to see this image.]

Sheska & Duncan

[You must be registered and logged in to see this image.]

 
- Minisztérium? Ezt te sem gondolod szép hölgy.. Köztudott, hogy a minisztériumba is beszivárgott már a korrupció. Még apám mesélte, hogy a minisztérium igazi vezetője egy metamorfmágus, és ő maga gerjeszti a káoszt. Az, hogy egyre többet hallani egy ellenoldalról, amely lázadó, és Grindelwald nevében új babérokra tör, mese habbal. Mindkettőnek ugyanaz a vezetője, csupán elhiteti velünk, egyszerű halandókkal, hogy háború készül. Én pedig ebből ki akarok maradni, mert már nem érdekel az egész. – Foglalja össze, ércesen rekedt, mély hangján. Nem akarja ő kioktatni a nőt, de amúgy sem hitt túlságosan a törvényekben, ám amióta az apja eltűnt, és mindkét oldal őt keresi, már kezd nyilvánvalóvá válni, hogy egy a céljuk. Sőt, az öregnek igaza lehet, a vezetés titokban azonos. A sakkjátszma pedig tényleg illúzió. Duncan is kezdi észrevenni, hogy az egész testvériséges mizéria arról szól, hogy a titokzatos vezető mindig azt az oldalt nyomja előre, amelyik rosszabbul áll, így húzva el még jobban, hogy mindenkit káoszban, rettegésben tartson. Hogy aztán egyetlen mozdulattal felrúgja a sakktáblát. Hiszen neki nincsenek most még látható lépései, de már elfoglalta a stratégiai pontokat. Csak egy lesz, amikor megmutatja magát. A skót ezt valahogy nem akarja kivárni. – Mert elhomályosítja a látását mindaz, amit tudni vél. Hidd el kedves, te sem akarsz a közelben lenni, amikor kitör itt a balhé. Javaslom, hogy add fel, amit itt élsz, bújj el, mert nem lesz esély a túlélésre. Változass nevet, akár kinézetet is. Az apám nagyjából harminc éve megjósolta, hogy mi fog történni, és afféle rejtvényekben írta le, hogy ha valaki tudni akarná a titkokat, akkor mi a teendője. Szomorú, hogy nem vettem tudomásul, amíg még kapcoslatban voltunk. – Rázza a fejét, ez nem a fegyverkovácsolásról szól, noha az apja valóban tervezett egy medált, amit még gyerekkorában mutogatott Duncannek, de most nem erről lehet szó. A könyv csupán útmutató. – A szobád? Vissza oda? Legyen.. De vésd az eszedbe szépséges, Meripé bármilyen szépeket is mondott rólad, ha csapdába akarsz csalni, kitöröm azt a hattyúnyakad. – Adja meg magát, visszavéve a könyvet a köpenye alá, s int, hogy forduljanak vissza. Gyanakodó képpel vizsglatja a környezetét, nem éppen egy bizalmat megelőlegező alkat.


[You must be registered and logged in to see this link.]

[You must be registered and logged in to see this image.]



[You must be registered and logged in to see this image.]
A Series of Unfortunate Events

Vissza az elejére Go down
Sheska Thorne
Reveal your secrets
Sheska Thorne
Tanár

TémanyitásTárgy: Re: Madáretető   Madáretető Empty2020-09-29, 11:53



Duncan & Sheska
Olyan, hogy bizonyos mértékű győzelem, nincs. Meg kell védeni, amit megszereztünk.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Azért számomra is megvannak a határok, egy bizonyos szintnél nem mentem volna tovább, annyira azért nem fontos egy könyv még nekem sem, még akkor sem ha az iskolából próbálja meg lenyúlni a tolvaj. Egyébként is talán tisztában van vele, hogy ugraszthatnék akárkit, ha úgy akarnám, de egyelőre nincs ilyen szándékom. A kíváncsiságom erősebb.
- Szóval már nem is tolvajlás, ha visszaadjuk, csak kölcsön, hiába nem adott engedélyt a tulaj? Nem hiszem, hogy erről a Minisztérium is így gondolkodik. - egy félmosollyal rázom meg a fejemet. Nem, biztos, hogy ez nem így megy, ennyi erővel akármilyen fontos iratot, vagy eszközt el lehetne csak úgy vinni mindenféle engedély nélkül. Nem tudom, hogy mi van ebben a könyvben, de mivel nem kérte el, hanem elhozta csak úgy szó nélkül, bizonyára nem olyasmi, amit a tulaja bárkinek csak úgy szívesen odaadna. Nem véletlenül vannak a könyvtárban is tiltott könyvek. A kézcsók azért meglep, lassan elfeledett szokássá válik. A kalóz tehát bár tolvaj, de legalább valamelyest ismeri az illemet. A gyűrűt érintő kérdésre csak a szemöldököm szökken fel, de gondolom, ha már tolvaj akkor biztosan meg tudja állapítani legalábbis felületesen.
- Ígéret egy tolvajnak? Nem is tudom, attól is függ ki küldte és pontosan mi is van abban a könyvben. - oh nem, nem teszek ígéretet, ahhoz meg kell győznie, hogy ne adjam kézre és hogy segítsek is neki. Mégis csak az éj leple alatt surrant be ide, akár hozzám is betörhetett volna, bár azért tőlem jóval nehezebb bármit is eltulajdonítani. Minden fontos holmim kellő védelem alatt áll.
- Hízelegni azt nagyon tud. Miért nem próbálta meg az igazgatóval is? Dumbledore híres a jóindulatáról, lehetséges hogy oda is adta volna a könyvet, ha egyszerűen kölcsön kéri. - vetem fel a lehetőséget. Gondolom a pasas törvényen kívüli, főleg ha már kalóznak vallja magát és nem lett volna olyan könnyű dolga, hogy bejusson a Roxfortba csak úgy nyíltan, vagy találkozót kérjen az igazgatótól. Netán nem akarta bajba keverni? A jó ég tudja, ahhoz idő kell, hogy kiismerjek valakit, nem elég néhány mondat, amit eddig váltottunk.
- Tehát úgy véli a könyvben van valami, ami válaszokat adhat arra, hogy miért keresik az apját, akiről úgy tudja, hogy meghalt. És miért ajánlottak engem hozzá? Nem értek a fegyverkovácsoláshoz különösebben. - még mindig időnként a könyvre siklik a tekintetem. - Bár a hely nem a legalkalmasabb erre. Ha gyorsan el akart tűnni a szobám sem megfelelő? Roxmorts jobb lenne? - nekem végülis mindegy, bár későre jár, de nem figyeli senki, hogy egy tanár lemegy-e Roxmortsba sötétedés után, vagy sem.


[You must be registered and logged in to see this link.]




S • T • R • E • N • G • H • T
[You must be registered and logged in to see this image.]
P • O • W • E • R

A • N • D




Vissza az elejére Go down
Duncan McFayden
Reveal your secrets
Duncan McFayden
Alvilági

TémanyitásTárgy: Re: Madáretető   Madáretető Empty2020-09-23, 10:23



[You must be registered and logged in to see this image.]

Sheska & Duncan

[You must be registered and logged in to see this image.]

 
A skót félmosollyal veszi tudomásul, hogy sikerült lebuktatnia a nőt, hiszen az alantas eszközökből neki sincsen üres tarsolya. Érdekes összefüggés lett volna ezt a csábítós vonalat továbbnyomni, hiszen rendkívül szép teremtésről van szó a maga harcos mivoltában, ám sosem tárgyiasítana senkit, hogy a testét kelljen felhasználnia, hogy ha ki akar csikarni valami megoldást. Talán éppen azzal fejezi ki elismerését, és tetszését, hogy leállítja a műveletet.
- Ha meg sem tudja, a könyv pedig visszakerül a helyére időben, akkor meg sem történt. – Már menne, csupán közli, hogy végül kit nem keresett fel. Az idő ugyan nem tényező, hiszen jó eséllyel az apja halott, de a fegyverkovács hagyatéka jó lehet a grindelwald elleni harcban, s korrupt minisztérium megbuktatásában is, így nem múlik most a cseppnyi jóleső késlekedésen. – Oh, valóban? Megtisztelt hölgyem. Hm.. ez a gyűrű értékes? – Az elfogadott kezet nem megrázza, hanem udvarias kézcsókkal éppenhogy hozzáérinti az ajkát. Született úriember, ami nyilván nehezen fér össze azzal, hogy mellette csalárd bűnöző, de mégis, mindez olyan egyveleget kölcsönöz a lényének, amit talán Sheska nem is tud hová tenni. Duncan a kézcsók alatt végig mélyen a nő szemébe néz. – Akkor hát használom az igazi nevemet, ám kegyednek meg kell ígérnie, nem adja tovább. Duncan MacFayden Skóciából. Mauripé csak annyi mondott, hogy egy nagy tudású boszorkány érthet a könyvhöz, nekem valamiért az ugrott be, hogy valami kampós orrú szipirtyóra gondolt. Ha közölte volna, hogy Ms. Anglia az, akkor nyilván nem lett volna ellenemre a személyes affér. – Váltogatja szürreális módon a tegeződést és a magázódást, ahogyan éppen a helyzet megköveteli. – Nem szándékoztam itt sokáig időzni. Az apám írta a könyvet még vagy ötven évvel ezelőtt, Dumbledore kérésére. A fegyverkovácsolás művészete. A titltott részlegen őrzendő, ha valami esetleg elszabadulna. Rajtam keresik számon az öreget, ő pedig egykor mintha említette volna, hogy van a könyvben egy talány, amit ha megfejtenek, akkor fontos válaszokra adhat utalást. És mivel az apám nem él, magamnak kell nekilátnom. – Teszi hozzá nem komoly meggyőzédéssel, hiszen nem látta meghalni az apját, így akár élhet is.

[You must be registered and logged in to see this link.]

[You must be registered and logged in to see this image.]



[You must be registered and logged in to see this image.]
A Series of Unfortunate Events

Vissza az elejére Go down
Sheska Thorne
Reveal your secrets
Sheska Thorne
Tanár

TémanyitásTárgy: Re: Madáretető   Madáretető Empty2020-09-19, 14:48



Duncan & Sheska
Olyan, hogy bizonyos mértékű győzelem, nincs. Meg kell védeni, amit megszereztünk.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Pedig biztosra veszem, hogy láttam már a fickót, de még mindig nem ugrik be, hogy hol és mikor és hogy mit tudok róla, de majd hátha rájövök. Az viszont biztos, hogy nem fogom engedni, hogy lelépjen azzal a könyvvel, amit lenyúlt az iskolából, hiszen nem az ő tulajdona. Nem érdekel, hogy kalóz, ha egyszer tolvaj is egyben. Egyelőre még azt sem tudom, hogy kitől tulajdonította el azt a könyvet, de hogy nem tehet csak úgy ilyesmit, az holt biztos. Végül úgy döntök először cselhez folyamodom, majd útána jöhet a komolyabb verzió, ha a csel nem lesz hatásos és úgy fest, hogy bár az első pillanatokban jónak tűnik a megközelítés, végül mégis csak leállít. Fenébe!
- Tehát tényleg nehéz meglopni egy tolvajt... bár biztosan nem lehetetlen. - lépek hátrébb. Nem látszik rajtam, hogy csalódott lennék, egyszerűen csak megadom magam, ha nem sikerült a csel, amit eszközölni próbáltam. Azt azért sejtheti, hogy fel nem szándékozom adni és nem fogom csak úgy annyiban hagyni sem. De legalább megered a nyelve, ami már határozottan előrelépésnek számít.
- A kölcsönvétel is lopás, ha nem tudja, akitől elvitted, hogy nálad van. - teszem még hozzá, de határozottan jól szórakozom azon, hogy ezek szerint pont engem keres és ha jól sejtem akkor hiába viszi el azt a könyvet nem jut vele majd semmire sem egyedül. Kalóz, esetleg tolvaj, de hogy nem ért a szimbólumokhoz az is holt biztos. Nem olyannak tűnik, aki szeret könyvek felett görnyedni. - Bár még sosem mondtak vénasszonynak, de... - ezúttal a kezemet nyújtom felé, hiszen a bemutatkozás a nagy szócsatában eddig még elmaradt. - Sheska Thorne. Nem minden tanár öreg a Roxfortban, bár még mindig él ez a sztereotípia, ha jól sejtem. - egészítem ki végül magamat és ha elfogadja a kezemet, akkor elég határozott kézfogással rázom meg az övét, várva, hogy legalább a neve kiderüljön. Az enyém végül is nem titok, az iskolában is ismernek, maximum a hátteremről nincs sejtése senkinek sem. Piton az egyetlen, aki szaglászott már utánam, mint az a nyomozó a Minisztériumban Samuels, de egyelőre mindkettőt sikerült elaltatnom.
- Tehát eltűnt az apád és egy könyvben keresed a válaszokat? Mit találhatsz benne, ami válaszokat adhat vajon? - kíváncsian pillantok újra a kötetre, amit el akar vinni, bár így már talán lesz annyi sütnivalója, hogy ne egyedül próbálkozzon vele. Azt valahogy őszintén kétlem, hogy olyan okos lenne, hogy meg tudna fejteni ősi jeleket, amikhez cseppet sem konyít és ez nem olyasmi, amit pusztán akarattal, vagy fizikai erővel meg lehetne oldani.


[You must be registered and logged in to see this link.]




S • T • R • E • N • G • H • T
[You must be registered and logged in to see this image.]
P • O • W • E • R

A • N • D




Vissza az elejére Go down
Duncan McFayden
Reveal your secrets
Duncan McFayden
Alvilági

TémanyitásTárgy: Re: Madáretető   Madáretető Empty2020-09-17, 14:42



[You must be registered and logged in to see this image.]

Sheska & Duncan

[You must be registered and logged in to see this image.]

 - Hah, a hölgy még a költői hasonlatokat sem érti, hát hova süllyedt a világ? – Kérdezi kétes mosollyal. Nem akarja megbántani a nőt, csupán kiváncsi volt, hogy ki követi, de végképp nem számított egy szőke szépségre. Távozna már, a könyv megvan, és bár remélte, hogy nem követi senki, ha már így alakult, egyáltalán nem rossz a látvány, sőt. A női igen harcias, provokatív teremtésnek, ám a széles csípője, és csókra született ajkai alapján mégis felébred a férfiemberben a vágy, hogy valahogy birtokolja. Duncan viszont nem ostoba, terel amennyire lehet, hiszen ha ilyen könnyedén elcsábulna, akkor az egész ügye veszett lenne. – Kétled? Ne vedd el a kedvemet. Nem tünsz otthonülő típusnak. – Pont ezt húzza alá a nő, hogy közelebb lép, és még meg is simogatja az arcát. Duncan anélkül, hogy megrezzenne, csupán szélesebbre nyújtja a mosolyt. – Igazán finom, csináld csak, de legnagyobb sajnálatomra tudom, hogy ez csupán csel, én is pont ezt teszem, ezért megkíméllek attól, hogy képmutatásból vizsgázz. – Kicsit félrefordítja a fejét, hogy még csak csók se legyen a dologból, nem szándékozik senkit megalázni. Bár valóban tolvaj, s mivel rengeteget hajózott, ténylegesen kalóznak is tartja magát, de ettől még skót, a becsületes fajtából, nem véletlenül akart kimaradni az apja utáni kutatás csatározásaiból. – Ez az a könyv. Egy egyiptomi ismerősöm azt mondta, hogy él a kastélyban egy boszorkány, akinek jó orra van átlátni az összefüggéseit. Ám ez a Sheska nevű vénasszony.. nos nem volt türelmem ahhoz, hogy majd mit mond, úgyhogy inkább a saját szakállamra belenézek. Az apámat keresem, és való igaz, gyakorta nem tiszták a szándékaim, most csak kölcsönvettem a könyvet, és nem ártok a kastély lakóinak. – Foglalja össze, arébb lépve, s kihúzza a köpenye alól a könyvet, afféle bemutatásként. Kétli, hogy a dögös szőke bármit is tudna erről a könyvről, de valami biztonságis lehet, hogy így észrevette, hogy eltűnt valami.

[You must be registered and logged in to see this link.]

[/b][/color][/i]
[You must be registered and logged in to see this image.]



[You must be registered and logged in to see this image.]
A Series of Unfortunate Events

Vissza az elejére Go down
Sheska Thorne
Reveal your secrets
Sheska Thorne
Tanár

TémanyitásTárgy: Re: Madáretető   Madáretető Empty2020-09-13, 14:44



Duncan & Sheska
Olyan, hogy bizonyos mértékű győzelem, nincs. Meg kell védeni, amit megszereztünk.

[You must be registered and logged in to see this image.]
- Nem lehetsz a legjobb tolvaj, ha nem tudod a különbséget egy hattyú és egy holló között. - szökken fel a szemöldököm. Úgy látom úgy áll ehhez az egészhez mintha csak játék lenne, pedig lássuk be épp betört egy igen komolyan őrzött helyre, egy iskolába, ahonnan nem lehet csak úgy elvinni dolgokat. De pont ezért érdekel annyira, hogy miért van itt, hogy jutott be és hogy mit szándékozik elvinni, mert hogy valami van nála az holt biztos. A gyógyítást érintő kérdésre már nem is reagálok, most érzem csak meg az enyhe égető érzést az arcomon, ahol a kis karcolás van. Nem foglalkozom vele, épp csak odanyúlok, hogy letöröljem az alig kiserkenő vért. Horzsolás, nem érdekes, legalábbis most igazán nem ezzel fogok törődni.
- Egy kutya. A kalózok valójában rablók és tolvajok, csak épp a vizen és nem szárazon teszik. - vonom meg a vállamat és karbafonva magam előtt a kezeimet mérem végig fel sem véve a stílust, amit inkább érzek lekezelőnek, mint sem csábosnak, aminek bizonyára szánja. - Kétlem, hogy ilyen módon bármi közöm is lenne hozzád, a könyv viszont érdekel... Bár, ha jobban belegondolok... - kicsit közelebb lépek, még egy mosolyt is varázsolok az arcomra és finoman végigsimítok az arcélén. - Tehát annyira még sem sietsz vissza a vízre, kalóz? - ha nem áll ellen, akkor könnyedén megtöröm a kettőnk közötti távolságot, hogy hozzásimuljak. Igen erős testalkata van, az már távolról is látszott, de így meg főleg. Na én sem vagyok egy gyenge nő, hiszen a nők között is magasnak számítok, túl a 175 centin is, majdnem a 180at is elérve és a ruha bár takar, de azért érzékelhető, hogy nem lenne olyan könnyű dolga, ha el akarná roppantani a nyakamat. Most viszont a taktika üti az erőt, tehát egészen hozzásimulok, igen közel kerülve hozzá, de természetesen nem más a cél, csak hogy megszerezzem magamnak a könyvet, így bár az egyik kezem még mindig az arcánál van, akár még egy csókot is könnyedén vállalok, de a másik máris a könyvet igyekszik kivenni a köpeny alól, hiszen azt már megmutatta, hogy hol van. Lássuk be, nem riadok vissza semmitől, éveket töltöttem Rasmus mellett, akit gyűlöltem legbelül, és sok mindent megtettem azért, hogy végül végezhessek vele.

[You must be registered and logged in to see this link.]




S • T • R • E • N • G • H • T
[You must be registered and logged in to see this image.]
P • O • W • E • R

A • N • D




Vissza az elejére Go down
Duncan McFayden
Reveal your secrets
Duncan McFayden
Alvilági

TémanyitásTárgy: Re: Madáretető   Madáretető Empty2020-09-10, 14:14



[You must be registered and logged in to see this image.]

Sheska & Duncan

[You must be registered and logged in to see this image.]

 
Meglepődve engedi le a csúzlit, a madár tényleg nagy mázlista, vagy felkészült animágus, aki nem csak átváltozni tud, hanem jobban mozog, mint egy igazi állat, hogy így el tudta kerülni a támadást. Semmi értelme tovább támadni, mert a holló egyenesen felé tart, nem mintha meg akarná támadni, viszont már itt száll le a közelében, hogy még a levegőben átváltozva úgy lépjen elé, hogy már önálló emberi lényként. – Na ez tiszta Csajkovszkij. Te vagy a fekete hattyú szépségem? – Kérdezi cinikus dörmögéssel a hangjában, ám láthatóan tetszetős, amit lát, elismerő füttyentés is kíséri a mondandóját. Alaposan végigméri a látomást, mintha csak valami valóra vált álom állna előtte. – Egyelek meg, meggyógyítsalak? – Nem áll hires gyógyító hírében, ám így, hogy felsértette a szép bőrt, máris közelebb lép, holott várható, hogy a nő igazi boszorkány, ha képes alakot váltani, a skót viszont nem olyan alkat, aki bárkitől, bármitől visszarettenne. Nem csupán a szabadságharcos ősök miatt, inkább ment már nincs mit veszítenie. – Tolvaj? Inkább kalóz hölgyem, úgyhogy máris megyek vissza a vizekre, hogy legyen is értelme a megszólításnak. Hogy honnan? Biztosan egymáséi lettünk valamelyik karneválon, ami nem lepne meg. És hogy mit? Csak ezt a könyvet, amit megnézhetsz ugyan, de csak semmi ostobaság kislány. Terveim vannak, és ha ismételni akarsz, akkor veled is! – Előkapja a könyvet, de csak a köpeny alól félig kivillantva, nehogy a csodaszép nő elragadtatná magát, mert Duncan még kénytelen lenne kitörni a nyakát. A férfi így is sötét tekintettel pislog, de ha úgy alakulna, hogy egy hódítás erejéig maradnia kell, hát üsse kő. Aztán a könyv tüzetes tanulmányozása időt kíván, úgyhogy nem ártana mielőbb lelépni.

[You must be registered and logged in to see this link.]

[/b][/color][/i]
[You must be registered and logged in to see this image.]



[You must be registered and logged in to see this image.]
A Series of Unfortunate Events

Vissza az elejére Go down
Sheska Thorne
Reveal your secrets
Sheska Thorne
Tanár

TémanyitásTárgy: Re: Madáretető   Madáretető Empty2020-09-05, 15:27



Duncan & Sheska
Olyan, hogy bizonyos mértékű győzelem, nincs. Meg kell védeni, amit megszereztünk.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Könnyedén követem szárnyra kelve a férfit. Ismerős az arca, de egyelőre még nem tudom beazonosítani, hogy honnan. Igen sok információ van a fejemben, pont azért, mert az a dolgom, hogy tudjak dolgokat. Egyelőre pont azért igyekszem követni, mert nem tudom, hogy miben sántikál és hogy miért is járt az iskolában. Arról nem beszélve, hogy eleve érdekes, hogy bejutott ide, ami a legtöbbeknek nem sikerülne csak úgy. Vagy nem annyira veszélyes és a bűbájok átengedték, vagy valami más trükkje van, akkor pedig határozottan kíváncsi vagyok rá.
A támadása bár hirtelen érkezik fordulatból, de sikerül épp időben észlelnem ahhoz, hogy elég legyen egy szárnycsapás ahhoz, hogy kitérjek a kis kavics útjából. Épp csak súrol, de nem is érzek meg belőle semmit. Az viszont már egyértelmű, hogy kiszúrt, így nyílegyenesen felé tartok, hogy az utolsó pillantban változzam vissza immár pont előtte. A kis kaviccsal való támadásból épp csak annyi látszik, hogy egy egészen apró karcolás lett a bal oldalán az arcomnak, de ez pár nap alatt elmúlik, még a vér se serken ki a sérülés helyén.
- Nem tudtam, hogy egy tolvaj csak úgy bejuthat a Roxfortba... Honnan vagy ismerős nekem? És mit vittél el? - a kezem a pálcám ügyében van, de egyelőre nem veszem elő és a kérdéseim sem mutatnak fenyegető hozzáállást, inkább érdeklődő vagyok, sőt már-már kíváncsi. Nekem elég sok trükköm van már, de mindig jó dolog újakat tanulni, úgyhogy érdekel, hogyan jutott be és hogyan szándékozik kijutni. Azzal remélhetőleg tisztában van, hogy ugyan megpróbálhat válasz nélkül meglépni, de nem lenne okos ötlet. Ez itt nekem hazai pálya, ha nem akarom akkor nem jut ki úgy, hogy nem veszi észre senki, ha pedig már idecsődítek másokat is azzal biztos, hogy nem jár jól. Szerencséje van, hogy én vettem észre őt és nem pedig más...

[You must be registered and logged in to see this link.]




S • T • R • E • N • G • H • T
[You must be registered and logged in to see this image.]
P • O • W • E • R

A • N • D




Vissza az elejére Go down
Duncan McFayden
Reveal your secrets
Duncan McFayden
Alvilági

TémanyitásTárgy: Re: Madáretető   Madáretető Empty2020-09-02, 13:54



[You must be registered and logged in to see this image.]

Sheska & Duncan

[You must be registered and logged in to see this image.]

 
Kicsit hátranéz, mielőtt elrugaszkodna a párkányról, mert mintha a szeme sarkából egy nyíló ajtót látott volna, de már a lendület megvan, úgyhogy körkörös mozdulattal csúszik le a fatörzsön, figyelve rá, hogy ne törje le az ágakat, és magát se horzsolja le. Földet érve körbenéz, továbbra is kihalt az udvar, indulhat tehát a lelépési folyamat. A könyv a köpenye alatt, és bár vaskos kötetről beszélünk, a skót egészen jól bírja, mintha semmi súly nem lenne nála. Olykor felpillant, mert mintha valami madarat látna, de elsőre nem tulajdonít neki komolyabb jelentőséget. Ám jó ideje van már azon az úton, hogy menekülnie kell, a saját hátát védenie, ezért amikor azt veszi észre, hogy a holló őt követi, villamgyors mozdulattal kap elő egy mágikus csúzlit a köpeny alól, gyors, és könnyen bevethető fegyver, ökölnyi varázslatos kődarabbal. Ha csak egy átlagos madár, és mindez csupán véletlen, hát legalább a férfi is megnyugszik. Ha viszont valami familiáris, netán egy animágus, akkor jobb a végére járni. Lendületből fordul meg, és lő, a madár szárnyára céloz, ugyanis nem megölni akarja azt, aki követi, hiszen akkor simán a csőrre menne. Így törött szárnnyal talán nem szegi a nyakát is, amikor lezuhan, de azért még kihallgatható állapotba kerül. Ráadásul a fák között még tanut sem hagy maga után, és a madár zuhanásának röptét is tompíthatják az ágak. – Lássuk csak.. ki vagy! – Azért ha teheti, ő is igyekszik elkapni a madarat, ha sikeres volt a lövés, mert ha csak lelövi az üldözőt, de nem derül ki a kiléte, akkor csak a holttest vizsgálatával juthat előrébb. A könyv pedig itt van nála, inkább sietnie kéne, de ha valaki a nyomában van, akkor nem árt az óvatosság.


[You must be registered and logged in to see this link.]

[You must be registered and logged in to see this image.]



[You must be registered and logged in to see this image.]
A Series of Unfortunate Events

Vissza az elejére Go down
Sheska Thorne
Reveal your secrets
Sheska Thorne
Tanár

TémanyitásTárgy: Re: Madáretető   Madáretető Empty2020-08-28, 14:13



Duncan & Sheska
Olyan, hogy bizonyos mértékű győzelem, nincs. Meg kell védeni, amit megszereztünk.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Mondhatni zavart érzek az erőben... túlságosan késő van ahhoz, hogy ilyenkor diákok motoszkáljanak odakint, legalábbis a szobám előtt nem szokásuk sündörögni, tudják jól, hogy bár nem vagyok annyira szigorú, mint mondjuk Piton, de azért mégis csak komolyan veszem a tanári szerepet és keményen tudom fogni a kihágásokat. Az utolsó dolgozatot is féreteszem hát és majd maximum befejezem valamivel később, amikor már lerendeztem a csínytevőt, aki ilyenkor ólálkodik odakint, aztán felállok az asztaltól kissé megyújtóztatom a hátamat és az ajtó felé indulok. Minden bizonnyal még éppen látom az ablakon kisuhanni az árnyat, ahogyan az egyik fa irányába lendül.
- Érdekes... - mormogom inkább csak önmagamnak, amikor az ablakhoz lépek, hogy kipillantsak rajta merre is vette az illető az irányt. Elég ügyes annyi szent és kis esély van rá, hogy tényleg diák lenne, mert ők nem szoktak az ablakon keresztül meglépni, főleg akkor, ha nem tudják, hogy én épp jövök, hogy megnézzem miben is sántikálnak. Elgondolkodom hát egy kicsit, de sokáig nem teketóriázom. Egy pálca intéssel zárom a szobám ajtaját, hogy aztán könnyed lendülettel lépjek magam is ki az ablakon, ám az esés pillanatában már nem emberi alakban nyújtóztatom meg a szárnyaimat, hanem hollóként reppenek tovább a férfi után, akinek egyébként egészen ismerős az arca. Hallottam róla, vagy találkoztunk már ebben nem vagyok teljesen biztos, de hogy valahonnan ismerős abban biztos vagyok. Egyelőre viszont a mellett döntök, hogy csak megfigyelem mit csinál és merre megy, egyáltalán van-e nála valami érdekes, mert nagyon úgy fest, hogy valami éjszakai besurranó tolvaj lehet, de annak akkor kifejezetten érdekes, hiszen a Roxfortba bejutni azért nem lehet csak úgy egyszerűen.

[You must be registered and logged in to see this link.]




S • T • R • E • N • G • H • T
[You must be registered and logged in to see this image.]
P • O • W • E • R

A • N • D




Vissza az elejére Go down
Duncan McFayden
Reveal your secrets
Duncan McFayden
Alvilági

TémanyitásTárgy: Re: Madáretető   Madáretető Empty2020-08-22, 15:06



[You must be registered and logged in to see this image.]

Sheska & Duncan

[You must be registered and logged in to see this image.]

 

A skót a claymore-t szépen bebugyolálva de a hátára kötve hordja. Egész ügyesen belopózott a könyvtár titkos részlegére, az itt székelő barna szépség állítólag hétvégére el van utazva, a helyettese pedig szétszórt, így némi elterelés, egy ügyes besurranás az éj leple alatt, hogy Duncan a pirakadatot félig éber állapotban várja meg a könyvvel az ölében az egyik kiszögelésben. Éjszaka sok a prefektus, a járőr tanár, így türelmesen várt, mint a macska, hogy Hollóháti Hedvig varázskönyvében meglelje azt, hogy mit is akart tőle az idős egyiptomi látó, akihez még vissza kéne mennie. A skót szülők nélkül nőtt fel, az apja öröksége még mindig feltérképezetlen, az anyja szinte biztosan halott. Marad hát a rejtőzés, de a látóhoz még vissza kéne menni. Egyetlen tanár volt, akiben a látó állítása szerint megbízik, hiszen a skóthoz hasonlóan két világ között örlődik, ám Duncan végül a szobája közelében mégis úgy dönt, hogy távozik, a könyv majd talán felfedi, hogy mit is akar mindenki az apjától. Attól az embertől, aki vélhetően még szintén esélytelen, hogy éljen. Ám hősünk nem akar egy életre szóló terhet vinni csupán a neve miatt. Bőven elegendő neki, hogy McFayden, a szerteágazó családfa nem érdekli, csak az, hogy végre nyugalma legyen. Vegyen, vagy lopjon egy szép kis hajót, aztán várja a tenger, de ne azért akarják a fejét, amit el sem követett. Így hát vállat ránt a zárt ajtó felé, és sarkon fordul, hogy kivigye a könyvet az iskolából. Persze nem a bejárati kapun át. Felugrik a párkányra, hogy onnan lendüljön át egy fára.



[You must be registered and logged in to see this link.]

[You must be registered and logged in to see this image.]



[You must be registered and logged in to see this image.]
A Series of Unfortunate Events

Vissza az elejére Go down
Sheska Thorne
Reveal your secrets
Sheska Thorne
Tanár

TémanyitásTárgy: Re: Madáretető   Madáretető Empty2019-05-21, 10:36



Grayson & Sheska
Olyan, hogy bizonyos mértékű győzelem, nincs. Meg kell védeni, amit megszereztünk.

[You must be registered and logged in to see this image.]
- Talán a maga módján ért hozzzá. Nem is hiszem, hogy a jósmágiát igazából oktatni lehetne. - oh nem mondom, hogy értelmetlen áltudománynak tartom, de... nem hiszem, hogy teafűből és a többiből ténylegesen meg lehet jósolni a jövőt, főleg nem olyannak, aki ehhez semmit sem ért. Ez afféle képesség. Akadnak, akik látók, akik érzik a jövő rezdüléseit, akik látnak jeleket, amiket mi nem, vagy épp tényleg jósolni is képesek, de ők igen kevesen vannak és nem azért lesznek erre képesek, mert valaki azt gyakoroltatja velük mit lássanak egy üveggömböt simogatva. Az a része csak humbug.
- Viccnek indult, vagy ki nem állhatja valójában a baglyokat. Félek egyik sem jelenti, hogy neked hasznos állat lehet belőle valaha is. - félmosollyal vonom meg a vállamat, mert lássuk be Gugu nem egy jól nevelt madár és egyáltalán nem biztos, hogy még ezen javítani tud olyasvalaki, aki nem is feltétlenül ért ehhez. Egy hozzáértőbb szakember még esetleg elérhet valamit, de kétlem, hogy Grayson valaha is képes lesz belőle jó madarat faragni.
- Azt nem is értékelném. - rázom meg a fejemet és nem hallani a hangomon, hogy ha ezt most komolyan mondanám, akkor talán még ő ijedne meg tőlem, ahogyan én tartok kissé a lovaktól, de ez jelenleg nem cél, sőt itt az iskolán belül soha sem. Ettől még valahogy nem vonzz maga a lovaglás továbbra sem. A lovak nagy és erős állatok, elég egy mellkason rúgás és az életben nem veszel többé levegőt.
- Hm... kíváncsivá tettél, akkor hangoljuk össze a kettőt, közben kerítünk neked egy baglyot is. Bár én Gugut nem Hagridnak adnám. Ért az állatokhoz, de ha nála köt ki... ne lepődj meg, ha egyszer a Tiltott Rengeteg felé keveredsz és érthetetlen okból megtámad egy csapzott Gugura kísértetiesen hasonlító szabadjára engedett madár. - lássuk be Hagrid kissé habókos jellem, sőt talán nem is kissé. Félő, hogy a nagy állat szeretete és szabadjára engedése a végén még rossz vért szülne hosszú távon egy ilyen problémás és kezelhetetlen állatnál. - Ellenben azt hiszem lassan visszaindulok. Küldj egy... vagy inkább csak üzenj, melyik hétvégéről lenne szó. - javítom ki magam egy szélesebb mosollyal, mert hát lássuk be egyikünk se járna jól, ha Guguval próbálna üzenni.

[You must be registered and logged in to see this link.]




S • T • R • E • N • G • H • T
[You must be registered and logged in to see this image.]
P • O • W • E • R

A • N • D




Vissza az elejére Go down
Grayson Paisley
Reveal your secrets
Grayson Paisley
Varázshasználó

TémanyitásTárgy: Re: Madáretető   Madáretető Empty2019-05-09, 11:58


Bizony, mindannyian a múltunk és életvitelünk rabjai vagyunk. Vagy így, vagy úgy jön ki belőlünk a nyom, amit hagy rajtunk az élet, melyet élünk. Nem mindig önszántunkból, de ez a körülményeken és a következményeken aligha változtat.
- Milyen szépen mondtad! - mosolyodom el egy szemernyi cinkossággal a mosoly mögött. - Ez nagy igazság, épp csak én azt nem értettem soha, hogy mégis mit keres itt. Persze nyilván semmi közöm ahhoz, hogy Dumbledore kiket vesz fel, csak az a fránya kíváncsi oldalam, melyet gyerekkorom óta nem tudtam levetkőzni, nos az nem bírja befoltozni a lyukat az oldalán, ha ez az egész eszébe jut. Mert azt értem, hogy a szárnyai alá miért vette, na de olyan tantárgyat adni neki, amihez nem ért? Bár.. - elgondolkodóvá válik elhúzott hangsúlyom. Legyintek. - ..jobban belegondolva talán így csinált a legkevesebb kárt.
Nem mondom, hogy a jóslástan súlytalan tantárgy, de azért olyan vaskosnak és fontosnek sem ítélem, mint a sötét varázslatok kivédését vagy a bűbáj- illetve átváltozástan órákat. Nem beszélve a többi hasznos és fontos tudnivalót átadó tantervi szereplőkről.
- Hétköznapibb és sokkal szebb is. Számtalanszor gondolkodtam már azon, hogy mi vette rá a névadóját, hogy denevérürülékről nevezze el az állatát, de aztán mindig arra jutok, hogy inkább nem akarom tudni. - elvigyorodok. A lovakról jóval nagyobb szenvedéllyel nyilatkozom, mint a baglyokról, ezt Sheska is jól hallhatja. S attól, amit mond felgyúl a képzeletbeli villanykörte a fejem felett.
- Ugyan! Elismerem vannak bizarr rokonaik, például a thesztrálok, de az átlagos lovaktól nincs miért tarts. Azt mondják úgy a legkönnyebb legyőzni a félelmeket, hogyha szembenézünk velük. Na persze távol álljon tőlem, hogy félősnek bélyegezzelek! - széttárom karjaimat, szemtelen vigyort villantok a nőre. Tényleg csak szüórakozom vele, nem akarom megsérteni, s remélem nem is fogom.
- Van kedved kirándulni velem a következő roxmorts-i napon? Bemutatnálak valakiknek. - rákacsintok a végén. Nem mondok ennél többet - egyelőre - de az ajánlatom őszintén él. Szívesen venném, ha társamul szegődne a kimenőre, ám tekintve, hogy azért annyira nem állunk közel egymáshoz, s ki tudja, lehet nem is komázza a társaságomat, határozottan nyitva hagyom a kifarolás lehetőségét.
- Nagy örömmel venném, ha segítenél. Gugut meg lehet, hogy oda kéne adnom Hagridnak. Talán ő tudna vele valamit kezdeni.
'Mondjuk megízesíthetné vele a hippogriffek ebédjét. Sóval-borssal még gugunak is haszna lehet!' - gondolom hozzá, de ilyen morbid kijelentéseket azért nem teszek.



Don’t let the past steal our present.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Vissza az elejére Go down
Sheska Thorne
Reveal your secrets
Sheska Thorne
Tanár

TémanyitásTárgy: Re: Madáretető   Madáretető Empty2019-04-28, 10:13



Grayson & Sheska
Olyan, hogy bizonyos mértékű győzelem, nincs. Meg kell védeni, amit megszereztünk.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Lássuk be az embert nagyban befolyásolja, hogy milyen életet él, hogy miken ment keresztül és így számomra a nevetés, mint olyan nem mondható az életem részének már jó ideje, legalábbis nem őszintén, maximum ha arra van szükség akkor érdekből, vagy mert a szükség úgy diktálja.
- Kedves Grayson, ha őszinték akarunk lenni, márpedig tőlem távol áll a köntörfalazás, akkor mindketten tudjuk, hogy Trelawney közelebb áll a kóklerhez, mint a valódi jósokhoz. Talán épp az elesettsége miatt vette Dumbledore a szárnyai alá. Ő, ha jól tudom erre hajlamos. - segíteni azokon, akiken úgy gondolja, hogy kell, vagy akikről úgy véli, hogy megérdemlik. Hogy milyen gyakran téved, vagy téved-e egyáltalán az már nagyobb rejtély. Bizonyára okkal és pontos mérlegeléssel szavaz bizalmat embereknek, akiknek mások nem tennék. Végül is nem panaszkodhatom, hiszen talán egy nálánál gyanakvóbb ember engem sem engedett volna az iskolába csupán a tudásom magas szintje miatt.
- Való igaz, hogy igen különös név, és ha már az állat megszokta igen nehéz lenne mást tanítani neki, bár nem mondanám azt sem, hogy lehetetlen. Az én példányomat Szellőnek hívják, jóval... hétköznapibb. - vagy szimplán kezelhetőbb név? Igazság szerint én már eleve vagyok olyan szinten az állattal, hogy nem okoz gondot az sem, ha nem kifejezetten a nevén szólítom, amikor magamhoz akarom hívni. Grayson esetében még bőven szükség van a névre és valahogy nem hiszem, hogy át tudná szoktatni egy másikra. Tényleg könnyen lehet, hogy jobban járna egy másik példánnyal, egy másik névvel, amit jobban el tud fogadni.
- Voltam már lovak közelében, de őszintén megmondom jobban kijövök a baglyokkal. A lovakban van valami, amit nehezen értek meg és azt hiszem tartok is tőlük kicsit. - talán pont azért, mert a lovak igen jó emberismerők és igen okos állatok, ami egy kis távolságtartásra adott okot számomra mindig is feléjük. Attól tartok nem igen kedvelnének engem, aki még néha magamat sem ismerem ki teljesen, nem hogy mások engem.
- Ezt azt hiszem meg tudom érteni. - mosolyodom el végül, mert hát igen én magam sem viselem jól a kudarcot, sőt az a kesernyés íz, ami olyankor átjárja a számat már-már elviselhetetlennek is mondható. - De néha mégis jobb elfogadni, ha valami nem megy a későbbi problémák elkerülése végett. Ha gondolod szívesen segítek alkalmas madarat választani, úgy tudom a postahivatalban is akadnak időnként felszabadult eladó példányok, de bizonyára az Abszol úton is lehet találni olyat, aki passzol hozzád. Talán, amikor Gu...gut beszerezted nem jó tanácsokat kaptál a választása szempontjából. - úgy is mondhatnám, hogy szimplán rásóztak egy használhatatlan példányt, de nem akarom ezt így nyíltan a képébe vágni. Viszont, ha ért a lovakhoz akkor bizonyára tudja, hogy mindig sok múlik a választáson és igenis vannak helyzetek, amiket nem érdemes erőltetni.

[You must be registered and logged in to see this link.]




S • T • R • E • N • G • H • T
[You must be registered and logged in to see this image.]
P • O • W • E • R

A • N • D




Vissza az elejére Go down
Grayson Paisley
Reveal your secrets
Grayson Paisley
Varázshasználó

TémanyitásTárgy: Re: Madáretető   Madáretető Empty2019-04-21, 22:18


Vele ellentétben én nem átallok hangosan felkacagni hallván azt, amit mond. A jókedv kimutatása sosem volt olyasmi, ami távol állt volna tőlem, s nem vagyok álságos sem (nem mintha Sheskát annak vélném, sőt) hogy azt hirdessem nem nevetek embertársaimon. Rajtam is bizonyára szórakoznak mások, hát nincs abban semmi rossz, ha Trelawney professzoron fenjük picit a nyelvünket. Elvégre nagyon nem szidjuk, csak olyasmiből csinálunk viccet, ami egyrészt tény, másrészt pedig amiben én ugyanolyan vagyok.
- Az bizony könnyen megeshet. Ezt sosem értettem. Hogy tehette? Hiszen hát tudnia kellett volna előre, hogy rossz ómen számára és persze a baglya számára is, hogyha másfelé kódorog. Vagy ez tán nem volt megírva a jövőjük könyvében?
Tettetett elmélkedéssel vakargatom meg üstökömet. Kedvtelve fűzöm tovább ezt a megkezdett fonalat, mert szerintem szórakoztató és igen is szimpatikus, hogy Sheska felhozta ezt most.
- Mentségemre szóljon, nem minden állattal vagyunk ilyen ősellenségi viszonyban, de Guánó valahogy nem akar kötélnek állni az akaratomat illetőn. Talán azért sem, mert alapvető ellentét van közöttünk a neve miatt. Kínosnak tartom közfül hallatára az ő becses elnevezését kiáltozni, márpedig a Gugura nem hallgat, aminek meg én hívnám. Ő mire hallgat?
Kérdezek rá a nő baglyának nevére, s közben észre sem veszem magam azt illetőn, hogy akármennyire is nem szeretem kimondani, őelőtte most mégis megtettem és elárultam neki baglyom általam mélységesen szégyellt nevét. Valamiért - talán a kollegiális viszony miatt, talán azért, mert gyönyörű nő, talán azért mert alapvetően nyitott személy vagyok a felszínen - nyakló nélkül ömlöttek elő belőlem most a szavak, még magamhoz képest is közvetlenné varázsolva a helyzetet. Mivel nem észlelem az önkéntes malőrt, így nem is szívhatom vissza utólag vagy nem is szidhatom miatta magam. Bár esélyesen amúgy se tenném, hisz a múlt olyasmi, amin változtatni úgysem lehet.
- A lovak a kedvenceim. Néha már azt érzem, hogy a szívem egy része a világ összes lovában dobog, s nem is a magam mellkasában. Tudsz lovagolni?
Kérdéssel lezárt magyarázatot fűzök ahhoz, hogy foglalkoztam-e már állatokkal. Nem kérem ki magamnak a "feltételezését", sőt mi több a segítő szándékát nagyon is szimpatikusnak találom, mosolyom tán elárulhatja neki.
- Jól látod, az nincs meg. Úgy vélem igazad van és tényleg jobb lenne egy másik madár.. csak tudod.. olyan nehéz bevallani, ha befürödtem valamivel.
A végét szinte suttogva, karcosan ejtem, mintha zavarban lennék. Nem állítok valótlant, tényleg nem szeretem a kudarc ízét, de ettől még be tudom vallani, ha hibáztam. Mindenre csak kell egy megfelelő hely és idő.
- Gondolom ez olyan hiúsági kérdés lehet nálam.
A végére azért elnevetem magam. Hiába, eddig is prezentáltam: tudok én magamon szórakozni. Van, amikor zsigerből sikerül, s van, amikor a kínosságot kívánom elmosni ekképp.



Don’t let the past steal our present.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom
Reveal your secrets

TémanyitásTárgy: Re: Madáretető   Madáretető Empty


Vissza az elejére Go down


 
ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ :: Kastély és Birtok :: Tornyok-
Ugrás: