ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ
 
Üdvözlet!
2004-et írunk, szeptemberben a Roxfort újra megnyitotta kapuit, hogy az 2003-2004-es tanévben is megállhassák a helyüket a diákok az iskolában. Voldemort már a múlté, új sötétség van újjászületőben. Grindelwald és hívei, a Testvériség már nem csak bosszúságot okoznak a Minisztériumnak, hanem minden erővel próbálják felfedni a varázsvilágot a muglik előtt. Vajon sikerrel járnak? És ha igen mit jelent ez a jövőre nézve? Egyetértenél velük, vagy a Minisztérium mellé állsz? Légy részese te is az új kalandoknak!

Az oldal alapítása:
2014. október 2.
Aktuális dátum
Az éves táblázatos bontást ITT nézheted meg. Részletesen pedig az időlassításról ITT olvashatsz
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chatbox


Legfrissebb
Ma 12:18-kor
Abigail Smallwood


2024-04-17, 19:39
Cheon Seung-ah


2024-04-16, 21:37
Talisha Smallwood


2024-04-16, 20:43
Seraphine McCaine


2024-04-16, 20:14
Galen Herbs


2024-04-16, 13:01
Julia Z. Troops


2024-04-16, 06:59
Vladimir Mantov


2024-04-15, 21:48
Megan Smith


2024-04-15, 21:38
Megan Smith


A hónap posztolói
Seraphine McCaine
Rendhagyó óra (rúnaismeret terem) I_vote_lcapRendhagyó óra (rúnaismeret terem) I_voting_barRendhagyó óra (rúnaismeret terem) I_vote_rcap 
Abigail Smallwood
Rendhagyó óra (rúnaismeret terem) I_vote_lcapRendhagyó óra (rúnaismeret terem) I_voting_barRendhagyó óra (rúnaismeret terem) I_vote_rcap 
Megan Smith
Rendhagyó óra (rúnaismeret terem) I_vote_lcapRendhagyó óra (rúnaismeret terem) I_voting_barRendhagyó óra (rúnaismeret terem) I_vote_rcap 
Gillian Ollivander
Rendhagyó óra (rúnaismeret terem) I_vote_lcapRendhagyó óra (rúnaismeret terem) I_voting_barRendhagyó óra (rúnaismeret terem) I_vote_rcap 
Alistair Wilson
Rendhagyó óra (rúnaismeret terem) I_vote_lcapRendhagyó óra (rúnaismeret terem) I_voting_barRendhagyó óra (rúnaismeret terem) I_vote_rcap 
Lioneah McCaine
Rendhagyó óra (rúnaismeret terem) I_vote_lcapRendhagyó óra (rúnaismeret terem) I_voting_barRendhagyó óra (rúnaismeret terem) I_vote_rcap 
Kalandmester
Rendhagyó óra (rúnaismeret terem) I_vote_lcapRendhagyó óra (rúnaismeret terem) I_voting_barRendhagyó óra (rúnaismeret terem) I_vote_rcap 
Simonetta Atkinson
Rendhagyó óra (rúnaismeret terem) I_vote_lcapRendhagyó óra (rúnaismeret terem) I_voting_barRendhagyó óra (rúnaismeret terem) I_vote_rcap 
Alison Fawley
Rendhagyó óra (rúnaismeret terem) I_vote_lcapRendhagyó óra (rúnaismeret terem) I_voting_barRendhagyó óra (rúnaismeret terem) I_vote_rcap 
Cody L. Mortimer
Rendhagyó óra (rúnaismeret terem) I_vote_lcapRendhagyó óra (rúnaismeret terem) I_voting_barRendhagyó óra (rúnaismeret terem) I_vote_rcap 
Statisztika
Összesen 784 regisztrált felhasználónk van.
Legújabb felhasználó: Maia Hansen

Jelenleg összesen 70635 hozzászólás olvasható. in 4403 subjects
Ki van itt?
Jelenleg 49 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 49 vendég :: 2 Bots

Nincs


A legtöbb felhasználó (84 fő) 2020-12-09, 17:41-kor volt itt.

Megosztás
 

 Rendhagyó óra (rúnaismeret terem)

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Grayson Paisley
Reveal your secrets
Grayson Paisley
Varázshasználó

TémanyitásTárgy: Re: Rendhagyó óra (rúnaismeret terem)   Rendhagyó óra (rúnaismeret terem) Empty2019-01-08, 15:20


A mugli iskolákban a helyettesítés olyasmi, ami megosztó tud lenni a tanárok között. Van olyan, aki kifejezetten csak erre szakosodott és iskolák között korzózik (na azt mondjuk nem csípném, mert szeretek a legalább a folyosóról már ismert diákokkal dolgozni) és van olyan, akit a saját intézményében rántanak be különböző órákat megtartani. Persze ez itt a Roxfortban szakszerű helyettesítésnek sok esetben nem tekinthető, hiszen például nem sokra mennének velem, hogyha valami egzotikus bájital készítését kéne megtanítanom a kollégám helyett és azt sem hiszem, hogy ad abszurdum hindiül meg tudná tartani helyettem a nyelvórámat valaki. Ettől függetlenül mindent bele szoktam adni, hogyha felkérnek helyettesítésre.
A rúnákat szeretem. Messze nem vagyok profi belőlük, de azért tudok egyet s mást, amivel újat tudnék mondani a gyerekeknek. Fejben már készen is vagyok az óratervvel, nagy lendülettel vágódom be az ajtón, de az összeszedettségem csak addig tart, amíg szembe nem fordulok az osztállyal és észre nem veszem az első padban ülőt.
Tudom a nevét és bár tettethetném magam hülyének és tehetnék úgy, mintha tengernyi Paisley szaladgálna a Roxfort falai között, nem teszek így. Pontosan látom benne az anyja vonásait minden egyes alkalommal, amikor rátekintek és ettől minduntalan összefacsarodik a szívem.
Emlékszem, amikor először szembejött a folyosón még nem tudtam a nevét. Ismerős volt az arca, de nem akartam tudonást venni róla. Nem akartam, mert túl mélyre vágódó tüske az, ami a szívemben van miatta, s nem, ez nem lehet ő! Aztán persze utána kiáltott valaki, a nevén szólította és nekem kétségem nem maradt. Valahol jólesőn dobogtatta meg a szívemet, hogy megtartotta a nevem, ugyanakkor mélységesen elszomorít és idegessé is tesz az, hogy itt van most. Azért kerültem eddig, mert nem tudtam volna mit is mondjak neki. Hogy magyarázhatnám meg azt, hogy bár leléptem tőlük, de nem őt akartam elhagyni. Hogy az anyja tudta mi vagyok és engem vádolt a húga halála miatt nekem pedig nem volt több erőm elviselni? Semmiképpen sem hiszem jónak és becsülendőnek a cselekedetemet, de egy részem vágyik arra, hogy bocsánatra leljek. Épp csak nem hiszem magam sem, hogy méltó vagyok rá.
Megacélozom vonásaimat, felveszem a szokásos, rezzenetlen maszkomat és lazán a dolgok közepébe vágok. Elvégre azért vagyok itt, hogy órát tartsak. Nem igaz?
- A mai első rúna, melyről szót kell ejtsünk, az a bjarkán. Tudna róla mondani valaki valamit? - dobok fel egy kérdést, s miközben a tanári asztalnak döntöm magam háttal állva annak, szemben az osztállyal, mellkasom előtt keresztbe fonom kezeimet metaforájául annak, hogy lakat alá zárom a szívemet. Nem kerülöm direkt azt, hogy Danielre nézzek, de mégis szinte félem az időt, mikor tekintetem akaratlanul is az övébe akad.

// Legközelebb nem tart ilyen soká ha egyáltalán van kedved játszani ezt velem zsakos feher_zaszlo //



Don’t let the past steal our present.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Vissza az elejére Go down
Daniel G. Paisley
Reveal your secrets
Daniel G. Paisley
Hugrabug VMS

TémanyitásTárgy: Re: Rendhagyó óra (rúnaismeret terem)   Rendhagyó óra (rúnaismeret terem) Empty2018-07-19, 13:50





Apa & Fia
[You must be registered and logged in to see this image.]
Egész vidáman és jól indult ez a ragyogó napsütéses késő tavaszi nap. Mágiatörivel kezdtünk, most pedig dupla rúnaismeret lesz. A két kedvenc tantárgyam egymás után. Szeretem a csütörtöki napokat. A hét fénypontjai ebben a felállásban.
Arról persze fogalmam sincs, hogy ez a csütörtök, pont az a csütörtök lesz, amikor minden csütörtököt mond körülöttem. Szó szerint.
Vidáman nevetgélve, egymáson évődve, viccelődve a szokásos komolytalan hangulatban telik a szünet, és ahogy becsengetnek várjuk, hogy elkezdődjön végre az óra.
Pedig, ha tudnám, hogy kivételesen ki fogja tartani, és a legkevésbé sem a megszokott módon fog történni a dolog, mert a tanárunknak éppen valami dolga van, vagy tudja a fene, akkor elhiheted, hogy nem ücsörögnék itt békés, vidám vigyorral az arcomon. Inkább passzolnám az órát, megkímélve magamat az osztályt, és Grayson-t is egy családi jelenettől. Már ha kettőnket családnak lehet nevezni. Te hogyan neveznéd azt, aki 9 éves korodig nevel, majd lelép otthagyva téged, és az anyád a legnagyobb fájdalom közepén, amikor leginkább szükség lenne rá? Hogy neveznéd, azt akit 7 év után először látsz, és még csak hozzád sem szól. Egyszerűen ignorál, mintha nem is léteznél, és léteztél volna soha. Mintha egy közönséges idegen lennél a számára? Én megmondom. Egy gyáva, gerinctelen alaknak, akivel a legkevésbé sem akarsz egy teremben lenni. Egy percet sem. Nem hogy egy dupla órát.
Még a szünetben fel kellett volna mennem a gyengélkedőre, valami kitalált nyavalyával, hogy elkerüljem ezt az egészet. Elég jó vagyok rúnaismeretből, ahhoz hogy ne okozzon gondot egy kihagyott dupla óra. De sajnos becsengettek, és már késő.
Amikor belép, és meglátom Őt... akkor leírhatatlan érzés kerít hatalmába. Az arcomról gyorsan eltűnik a vidám vigyor, hogy valami sajátos kesernyés dolog költözzön a helyére. Szinte észre se veszem, ahogy a padtársam a vállamba öklöz, egy "Mi van haver?" kérdéssel. Még reagálni is elfelejtek rá. A tekintetemmel Őt követem a tanári asztalig. Ami elég nagy pech, hogy a kedvenc órám lévén az első padban ülök, egyenesen szemben a tanári asztallal.
Végre nagy nehezen magamhoz térek annyira, hogy rendezzem valamelyest az arcvonásaim, felvéve valamiféle dacos, haragos kifejezést, amivel igen csúnyán méregetem Őt, de megszólalni képtelen vagyok. Pedig nekem elhiheted, hogy belém igen nehéz, belém fojtani a szót. Most is lenne tengernyi mondandóm, vagy inkább kikiabálni valóm. Tudod, olyan heves olaszos stílusban. Mert hát mégis csak olasz vagyok vagy mi. Egyszerűen összefonom a karjaimat a mellkasom előtt, és hátra dőlök a padban, egy mérges fújtatással, és várom, hogy Grayson keresztülnézzen rajtam újfent, csakúgy mint az elmúlt években....



ϟ”Eszetekbe jutott valaha, hogy ahol nincs harag, ott szeretet sincsen?”ϟ
Vissza az elejére Go down
Daniel G. Paisley
Reveal your secrets
Daniel G. Paisley
Hugrabug VMS

TémanyitásTárgy: Rendhagyó óra (rúnaismeret terem)   Rendhagyó óra (rúnaismeret terem) Empty2018-07-19, 13:50





Apa & Fia
[You must be registered and logged in to see this image.]
fejjelafalnak  csunyannez  Suspect  scratch



ϟ”Eszetekbe jutott valaha, hogy ahol nincs harag, ott szeretet sincsen?”ϟ
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom
Reveal your secrets

TémanyitásTárgy: Re: Rendhagyó óra (rúnaismeret terem)   Rendhagyó óra (rúnaismeret terem) Empty


Vissza az elejére Go down


 
ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Átváltoztatástan terem (VII.)
» Jóslástan terem
» Üres terem
» A gyász (Mágiatörténet-terem)
» Párbaj-terem

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ :: Folyosók, lépcsõk-
Ugrás: