Nem szabad kihagyni!

Az új küldetés
hamarosan kezdetét veszi
Kalandra jelentkezők
⊰ 1 - Játékos neve
⊰ 2 - Játékos neve
⊰ 3 - Játékos neve
⊰ 4 - Játékos neve
⊰ 5 - Játékos neve

ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ

HomeHome  KeresésKeresés  TaglistaTaglista  CsoportokCsoportok  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
Üdvözlet!

2000-et írunk, szeptemberben a Roxfort újra megnyitotta kapuit, hogy az 1999-2000-es tanévben is megállhassák a helyüket a diákok az iskolában. Voldemort már a múlté, lassan négy éve végleg megszűnt létezni. Megmaradt hívei bujkálnak, és az auroroknak hála egyre ritkábbak az ex-halálfalókról szóló hírek is. Úgy tűnik, hogy a varázslóvilágot jelenleg béke és nyugalom övezi, de vajon meddig? Légy részese te is az új kalandoknak!

Az oldal alapítása:
2014. október 2.
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chatbox

Promóink

Kukkants be az általunk fenntartott két másik oldalra is, ha egy másik világra is kíváncsi vagy, amit szintén mi igazgatunk. :)

Legfrissebb

ϟ Axel & Cody
  Today at 13:26
Cody Armstrong

ϟ Jane&Bastien
  Yesterday at 19:23
Jane Willow West

A hónap posztolói
Cody Armstrong

Gina Accipiter

Bexley Wildfield

Quinn A. Perold

Ivarn-vo Inor

Megan Smith

Corvus Flint

Jade Wilson

Rose-Neira Brooks

Viviana Rennes

Statisztika

Összesen 623 regisztrált felhasználónk van.

Legújabb felhasználó: Yedda Andrews

Jelenleg összesen 36557 hozzászólás olvasható. in 3349 subjects
Ki van itt?

Jelenleg 24 felhasználó van itt :: 5 regisztrált, 0 rejtett és 19 vendég :: 2 Bots

A legtöbb felhasználó (77 fő) Csüt. 2 Okt. - 17:29-kor volt itt.

Share|

Te most madárnak nézel?!

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
SzerzőÜzenet
Gina Accipiter
Reveal your secrets

Griffendél

ϟ Kor : 15
ϟ Hozzászólások száma : 162

TémanyitásTárgy: Re: Te most madárnak nézel?! Vas. 15 Ápr. - 15:02

Látod, nem csak a cigi érdekel
[You must be registered and logged in to see this image.]
- Szeretem Shakespearet és a Rómeó, és Júliát. Meg egy rakás más irodalmi művet. Neked van kedvenced? -válaszolok és kérdezek vissza mosolyogva. Manapság kevesen értékelik igazán az irodalmat. Jó, hogy Cody igen.

- Szerinted tényleg jó? Ez csak firkálás... Nem nagy szám... - tényleg meglep, hogy bejön neki a füzetem, és percek óta nézegeti. Tényleg nem mondanám, hogy ennyire jó. Persze Bimba mindig értékeli a rajzaim a házikban, de ő amúgy is értékel minden növényekkel kapcsolatos dolgot, szóval... - Verseket írsz? Az tök klassz!- lepődöm meg. Tényleg. Nem néztem ki a srácból, de végül is miért ne írhatna verseket?
Viszont Amit aztán mond az tényleg meglep. És némileg megzavar. Mármint, hogy képes vagyok nehéz anyagokat, meg bonyolult feladatokat is elsajátítani... Nem hittem, hogy ilyen pletykák is keringhetnek rólam... inkább valami, olyasmire számítottam, hogy senkitől nem vonnak le annyi pontot, mint tőlem, vagy senki nincs annyit büntetőmunkán, mint én... De most ezzel a mondattal mit kezdjek? Hogy reagáljak rá? Annyira lefagyok ettől a mondattól, hogy még amikor elsüti a lökött viccét a Fenséges Banáncsúszdáról, is csak egy perc fázis késéssel röhögök fel. Pedig ált. nem vagyok ennyire lassú a poénokat illetőleg.

- Óóó Fenséges Banáncsúszda kíván egy szendvicset, üdítőt, vagy netán legyezzem pálmalevéllel? - hajbókolok előtte ökörködve. Egy percig se gondolom komolyan a dolgot.

Aztán jön az a beszólása a fájdalomról, és arról, hogy mért nem kérek inkább kenőcsöt? Most mit mondjak erre? Másnak talán ez lenne a logikus. Nekem eszembe se jutott.
- Sok mindent megszokik az ember... az éhséget, a fájdalmat is... különben is, csak az első ütés fáj... a többi már nem számít...- mondom egy vállrándítással, és egy fanyarú mosollyal, a sokat bántottak olcsó önhazugságát. - Különben is, ott ahonnan én jöttem megtanulod, hogy csak magadra számíthatsz. Azt kell használnod, amit magad körül látsz. - még mindig egy keserű mosollyal az arcom húzok elő egy zacskót a táskámból. A fiú könnyen felismerheti a kisebb csokornyi növényt, amit beleszedtem. Persze Bimba nem biztos, hogy értékeli, hogy megdézsmáltam a növénykészletét... de nekem nagyobb szükségem van rá. A szükség meg nagy úr. Árnika. Csökkenti ez is a fájdalmakat. Bár talán nem olyan hatásos, mint egy gyógyító által kikevert gyógykenőcs, de akinek csak az erdők-mezők, jelen esetben az egyes üvegház jutnak orvosul, ezzel is beéri.  
Nézem, ahogy feláll, és az egyik szekrényből elővesz egy kis üveg tégelyt. Tényleg nem értem a srác bizonyos mondatait. Illetve azt értem, amit mond, csak azt nem, hogy miért? Mért nem vár semmit se? Mindenkinek vannak hátsó szándékai, mindenki vár valamit nem? Ő miért nem?
- Rendben. - bólintok rá bizonytalanul. Majd felveszek egy szendvicset az asztalról, és felé nyújtom, miközben elveszem a kenőcsöt.
Megállok egy székkel szemben, és felrakom a bal lábam rá, felhajtom a nadrágom, hogy szabadon látható legyen a vádlim, amin egy szép nagy bakancsnyom játszik kékes-lilában. Az arcomra csak egy másodpercig ül ki egy kisebb fintor, ahogy bekenem magamnak az utasításnak megfelelően...

- Elég undok alak lehet a főnököd. Máskor elviszel?- kérdezem még közben.

[You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.]

A múlt árnyai olyanok, mint az Ördöghurok.

Ha küzdesz velük, megfojtanak.

Ha elengeded őket, új életre lesz.
Vissza az elejére Go down
Felhasználó profiljának megtekintése
Cody Armstrong
Reveal your secrets

Hugrabug

ϟ Kor : 18
ϟ Hozzászólások száma : 404

TémanyitásTárgy: Re: Te most madárnak nézel?! Vas. 15 Ápr. - 2:19

Gina & Cody

- Van kedvenc íród, vagy műved? - kérdem könnyeden ha már így szóba jött.
Neki állok elregélni,miről is van szó, és bár megadtam a varázsigét gyakorlatban jobb lenne folytatni, így feldobom neki, hogy ha gyűjt növényeket akkor segítek is neki.
A névre hümmenek egyet - Voltaképp miért ne? Végül is fedi, amiről szól a bűbáj. - nyugtázom vidoran. Átveszem a füzetét és neki is látok áttanulmányozni. Megdöbbenve tapasztalom, hogy nagyon is élethűek azok a növények. A leírások meg hasonlatosabbak az enyéimhez. - Ez nagyon jó! Szerintem, ha mást nem is, a dolgozataidhoz hagyd meg ezeket a kézzel rajzolt növényeket. Látszik bennük, hogy odaadással dolgoztál rajtuk. - mondom és még percekig forgatom a füzetet. Tényleg nagyon bejön. - Én sajnos kézzel nem tudtam így rajzolni sosem. Előbb írok bármiről verset, de a rajz nem igazán ment régen sem. - tűzöm közbe egy jóízű mosollyal.
- Csak olyasmik, hogy jóval nehezebb anyagokkal is képes vagy megbirkózni és elsajátítani a technikákat. - közlöm egyszerűen aztán arra, hogy nincs semmije csak tettetett flegmasággal eltűnődöm és előveszem az aranyvérem egész komolyan. Még talán el is bizonytalanítom elsőre.
- Hmm... Lássuk csak. Igazából ezért cserébe elvárom, hogy a házimanóm legyél és innentől szólíts Fenséges Banáncsúszdának! - nézek rá még egy hosszabb másodpercig komolyan, majd egyszerűen feloldom a képemet és megcsóválom a fejemet tüntetőleg.
- Nem várok érte semmit. - és természetesen így is gondolom. Aztán valamin elmélázok, mégpedig a szakadt kis cuccain. Hát nem kapott ez a lány egyenruhát vagy mi?? De valahogy tovább is siklik a gondolat...
- Értem, szóval inkább erős vagy, ahelyett, hogy kérnél egy kenőcsöt zúzódásokra. Világos. Tök logikus is, hogy inkább elviseled és tűröd a fájdalmat, semmint, hogy mivel minden lehetőséged adott rá, eltüntesd. - higgadtan nézek rá némi érdeklődéssel. Igen, voltaképp most beszóltam neki, arra, hogy hülyeség tűrnie, ha egyszer megszabadulhatna a fájdalomtól... Elgondolkozom, vajon minden jellegű fájdalmával ezt teszi...? Felállok ültömből, a gyógyszeres szekrényhez lépek és egy apró lapos vastag falú üvegtégelyt veszek elő amiben tengerkék enyhén derengő kenőcs van. Két ujjam közé fogva mutatom fel neki.
- Ez egy szendvicsért cserébe. - mielőtt azonban átadnám, vagy átvenném, kiegészítem a játékszabályokat. - Ez nem üzlet és nem is kötelezlek vagy várok el semmit továbbá, sem azt, hogy valamit valamiért alapon működjünk. Értve? - ha lereagálta odaadom neki a kenőcsöt. - Ahol a zűzódás van, és még a környékét nagyjából két centis körzetben vékonyan kend be vele. - megtehetném, hogy kézrátétellel eltüntetem bárminemű sérülését, de nem akarom reklámozni a képességemet. Ez így teljesen jó.
- Ezúttal Kicsi Karvaly, ne akarj velem tartani! Nem hiszem, hogy a főnök örülne a látogatóknak...
[You must be registered and logged in to see this link.] [You must be registered and logged in to see this link.]
Gina Accipiter
Reveal your secrets

Griffendél

TémanyitásTárgy: Re: Te most madárnak nézel?! Szer. 11 Ápr. - 11:13

- Igen, én is szeretem az irodalmat.-mosolygok rá egyet. Aztán nagyon figyelek arra, amit a virágok pergamenbe olvasztásáról mond. Amikor a kezembe adja a kis növényes noteszét álmélkodva lapozgatom. Ez tök klassz. Majdnem olyan, mint az enyém, csak én sokkal több időt vesztegettem rajzolásra. Cserébe én is előhúzom a táskámból az én gyógynövényes majdnem betelt füzetem, és megmutatom neki. Minden oldalon egy rajz, és mellette leírás, latin rendszertani besorolással.  

-Képpé olvasztó bűbáj? - kérdezek vissza vidáman mosolyogva arra, hogy nem tudja, hogy is nevezze ezt.
-Nem olyan klassz, mint a tiéd, de ez is megteszi néha... - mondom kicsit szégyenlősen a saját füzetemre nézve. Tényleg nem nagy szám.
-Miféle hírek is keringenek újabban rólam?-vonom fel picit az egyik szemöldököm. Igazán nem gondoltam, hogy egyetemista hugrabugosok is ismerik a hírnevem. Bár ki tudja, a pletykák olyanok, mint a vírusok. Senki nem akarja elkapni, mégis mindenkit betalál sebesebben, mint a szél. Szóval tulajdonképpen mire kimondom, már el is engedtem ezt a kérdéskört.
-Tudod, izéé... nekem semmim sincs, amivel viszonozni tudnám ezt... - bököm ki zavartan az üres füzetre, és a kész leírásokra pillantva... Még nem-igen fordult elő, hogy csak úgy kapjak valamit, mindenféle hátsó szándékok, és viszonzások nélkül... Bevallom nem tudom én kezelni az ilyen helyzeteket!! Gyorsan témát is váltok inkább...

-Ó semmi különös, csak a minap "véletlen" találkozott Noah Jensen bakancsa a tibiámmal. Tényleg nem nagy ügy. Semmiség, pár nap, és nyoma sem lesz. Hidd el csak ezért nem jönnék a gyengélkedőre. - mosolyodom el halványan, de ez inkább, amolyan szomorkás fanyar félmosoly. A tibiám, vagyis a sípcsontom amúgy is kemény mint a kő. Rendben van. Tényleg. Nincs szükségem ennyi miatt orvosi ellátásra. Nem is értem minek mondtam el egyáltalán?

Ahogy meghallom a gyomra korgását számomra tök egyértelmű, hogy kamuzik, és semmit sem evett. Ismerem én ezt az érzést! Az én gyomrom is pont így szokott reagálni, hiába viccelődik azzal, hogy terhes! A kezébe nyomom az egyik szendvicset.
-Ja, hallom mennyit ettél ma. Kb. mint én. Hoztam bőven kettőnknek nyugi. Szóval egyél csak!- vigyorgok rá.

Arra, amit a munkahelyéről mond, egy vállrándítással, és egy fanyar mosollyal válaszolok.
-"Nem lehet veszélyesebb hely, ahová te mész, mint ahonnan én jövök. Ha elkergetsz is hová mehetnék? Mindenünket elvették: nincs apám, nincs anyám. És kinek kell itt még egy éhes száj? "- idézek Williem dalából a Roobin Hood musicalből. Az egyik másik kedvencem... sajnos ezek a mondatok jobban meghatároznak, mint bárki gondolná... na de ilyen az élet. Nem fair...

[You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.]

Cody Armstrong
Reveal your secrets

Hugrabug

TémanyitásTárgy: Re: Te most madárnak nézel?! Szer. 11 Ápr. - 0:40

Gina & Cody

-Szeretem az írásait. Még mái napig tudok belőle meríteni és mindig van benne valami új. - jól van na Shakespeare örök, akárki akármit mond. - A varázstalan irodalomban sokkal több kiemelkedő alkotást találni. - jó ennek a hátterében az is áll, hogy a varázsló társadalom eleve kisebbségben van... Bár mára már ezt erősen megkérdőjelezem!
- Benvolio... hm? Miért is ne? - mosolygom meg. - "Akkor felejts el emlékezni rá." - idézem a kedvenc mondatomat tőle. A színdarabokon is hallható, oly jellegzetes hanglejtéssel.... Nem is értem miért nem színésznek mentem...
Ehhem...
- Préselt vagy egyéb virágokat olvasztok a pergamenbe. Jópofa bűbáj, bár igazából fogalmam sincs minek nevezzem... De én is imádom! A legszebb, hogy véletlenül sikerült össze hoznom. - azzal bele nyúlok az övemen lógó szarvasbogaras tarsolyfélébe és előkapok egy füzetet, majd Gina kezébe nyomom. Ha fellapozza, tele van ilyen kis növénynyomatokkal. Mellettük a növények neveivel, meg pár tőmondatos jellemzéssel róluk.
- Ha erdőt járok, ebbe gyűjtöm, ha találok valami újat. Bár már pár ilyen betelt velük. - mondom aztán egy üres lapra felírom neki a varázslathoz szükséges mondatot.
Igen mondatot. Egy Három szavas mondatot.
- Többszörösen összetett varázslat. De a híredből ítélve, neked talán menni fog egy kis gyakorlással. - biztatom egy mosollyal. - De persze szívesen segítek is! Gyűjts majd mindenféle növényt hozzá... Várj, tessék! Itt egy üres füzet! Ebbe tudod is pakolni őket rögtön.- vadászok elő a táskámból egy üres kicsi alig tenyérnyi noteszt és adom oda neki.
Aztán a mosolyom le is lohad majd rögtön egy halk felröhögés követi.
- Hidd el, nem akarsz a munkahelyemre jönni velem! Sajna nem egy raktár, ahol a csomagoláson meg az áru mozgatáson kívül csak a a szél fütyül. Valószínűleg idő sem lenne gyógynövény kiselőadást tartani! - Egyéb hirtelen felindult aggodalmaimról meg már inkább nem is adok számot neki! Nem lenne értelme, minden bizonnyal, csak jobban felkeltené az érdeklődését a hely.
Aztán rátér a napjára én pedig "szakmaian érdeklődő" arcot öltök.
-Azért, csak amiatt, hogy itt legyél, ne gyűjtsd a sérüléseket! - megmosolygom - Lila folt? Midet ütötted meg? - kérdem és kivételesen nem gondolok arra, hogy azok az foltok, nem egy aktív kalandoréletet élő gyermek esés-kelései, hanem esetleg valaki más okozta őket...
A kérdésére pedig vadul megkordul a gyomrom, jó hangosan is ráadásul! Holott épp azt akartam mondani, hogy nem, nem hagyd csak!
- Pedig eskü ettem ma már legalább négyszer... Lehet le kéne futtatni pár vizsgálatot... Még a végén kiderül, hogy terhes vagyok! - szemet forgatok szórakozottan - Amúgy nem, tényleg nem kérek, Egyél csak! Csórtam én is egy kis tartalékot a konyháról. Az bőven jó lesz. Nem eszem el előled! Még amúgy is bőven fejlődésben vagy! - Cody-mama megszólalt...!
[You must be registered and logged in to see this link.] [You must be registered and logged in to see this link.]
Gina Accipiter
Reveal your secrets

Griffendél

TémanyitásTárgy: Re: Te most madárnak nézel?! Hétf. 9 Ápr. - 9:03

A megszólításokkal kapcsolatos fejtegetésén csak vigyorgok egy jó sort.
-Shakespeare mi? Na lássuk csak... Hmm... Egy bolondos Mercutiom már van, szóval az nem lehetsz. De mivel okos, és vicces is vagy egyszerre mit szólnál Benvoliohoz? - fejtegetem halálosan komolyan előtte, de aztán szélesen elvigyorodom. Igazából nem tervezem, hogy Benvolionak hívnám, nem gondoltam én ezt komolyan, ahogy a Kutyust sem igazán. Csak egy kis bolondozásnak.

Aztán odaadja az ismertetőket, amiket írt, és elkezdem olvasni, meg megnézegetni, és azok a növénylenyomatok... hűűű! Csak forgatom percekig a pergameneket, és bámulom őket...
-Hűűű ez nagyon menő! Hogy csináltad ezeket a növény lenyomatokat bele? Megmutatod nekem is? Légysziii! Ha ezzel a technikával adnék be Bimbának beadandót tuti le lenne nyűgözve! Persze a rajzaimat is értékeli, de ez oltári jó! - lelkendezek neki. És ez tényleg nagyon menő. Meg kell tanulnom, hogyan csinálja!
-Nem baj, ha egész éjjel gyógynövényekről pofázol, engem nem zavar, sőt! Úgysem alszom túl sokat, legfeljebb Bins óráján, és akkor már legalább értelme legyen. Akár elmehetek veled a munkahelyedre, és hallgathatlak tovább is! -ötletelek hirtelen. Hát nem nagyszerű gondolat? Szerintem az!
-Többnyire unalmasan telt a nap. De legalább kialudtam magam dupla mágiatörin, szóval most fitt vagyok! Sajnálom, hogy csalódást okozok, de ma semmi extra nem volt, egy apró horzsolás se, vagy kósza kék folt... na jó az mindig van, de már megszoktam, nem nagy szám. Szóval bocsi, de nem szorulok ellátásra. - teljesen közömbösen adom elő, de a végén egy kicsit elmosolyodom. Tényleg semmi olyan bajom nincs szerencsére, amiért itt kéne lennem. Leszámítva azokat a gyógynövény jegyzeteket.

-Hoztam egy kis kaját. Kérsz? - kérdezem vidáman, és elkezdem kipakolni a táskámból a tojásos-sonkás szendvicset, almát, és sütőtöklevet. Mivel még nem vacsiztam kezdek kicsit éhes lenni. Azt meg nem tudom, hogy Cody evett-e valamit?

Cody Armstrong
Reveal your secrets

Hugrabug

TémanyitásTárgy: Re: Te most madárnak nézel?! Vas. 8 Ápr. - 23:03

Gina & Cody

A megszólítás amivel rám köszön, csak pillázok rá egy sort. - Kutyus? Hmm nem bánom, ha te így hívsz, csak más ne hallja! - vigyorgok tovább. - Akkor már Canis L. az olyan gangsztás... - szemet forgatok, gondolhatja mennyire vágyom gangsztásnak lenni - Vagy bármelyik Shakespeare karakter, ami szerinted illik rám. - valahogy nem is feltételezem, hogy nem ismeri. Persze veheti tesztnek, de nem szokásom ilyesmivel baszakodni.
Na ennyit a nevekről!
- Örülök, hogy egy művelt suttyóhoz van szerencsém! - hajtok főt neki mint valami komornyik, viktoriánus angolt használva a mondathoz a suttyót úgy ejtve, mintha valami tulajdonnév lenne.
- Neked írok ismertetőt. A rozmaring már készen van, tessék két oldal. A zsálya másfél lett. Ééés.. - befejezem az utolsó mondatot is - tessék! Kész is van. Bocsánat, hogy így, de ha bele kezdek szóban, tuti hogy egész este ezekről pofáznék és sajnos fél tíztől jelenésem van a munkahelyemen. Így legalább több a hasznos infó is. - toldom meg egy mosollyal. És átnyújtom neki a vállam felett őket, ha már úgy mögém állt és fel is nézek rá így hanyatt. A cigis dolgot nem reagálom le különösebben.
Hagyom hogy megnézegesse a jegyzeteket. Kb mintha valami első világháborús növenytanos notesz kéziratát olvasná. A növényekről az ábra olyan, mintha térben lenne, mintha mögé tudna nézni a pergamen dőlésszögétől függően. Szeretem ezt az összetett bűbájt!
- És hogy telt a mai napi szárnypróbálgatás? Varrjam vissza esetleg valamidet, ragasszam le az ujjad és adjak rá puszit, vagy minden rendben? - kérdem végül hátra dőlve, tarkómon össze fűzve az ujjaimat. Egy kicsit talán túlságosan látványosan adom elő, hogy így, hogy semmi dolgom, még egy mókust is szívesebben élesztenék újra, mint lábat logassak.
Gina Accipiter
Reveal your secrets

Griffendél

TémanyitásTárgy: Re: Te most madárnak nézel?! Vas. 8 Ápr. - 9:33

Vacsora idő van. Ráadásul majdnem hét óra. Bedobom a táskámba a gyógynövénytan füzetem, és könyvem. Majd lerohanok a Nagy Terembe. Bedobálok a táskámba pár sonkás-tojásos szendvicset, két almát, és két dobozos sütőtöklevet. Majd elindulok a gyengélkedőre. Sietősre veszem a lépteim. Alig múlt egy-két perccel hét óra, amikor betoppanok a gyengélkedőre, és meglátom a hajnali srácot, Codyt. Rámosolygok, és odalépkedek hozzá, hogy megnézzem mit ír?

- Szia Kutyus!- köszönök neki vidáman. - Óóó, abból is megkínálhatsz, egész nyugodtan. Nem fogok tiltakozni.- vigyorgok rá, ha már így felhozta első körben a rozmaringos back-et. Tulajdonképpen a növénytan miatt jöttem, de a cigi se rossz, a kettő együtt lenne igazából, az igazi... De hajnalba nem úgy tűnt, mint akit könnyű lenne rávenni, hogy adjon a cigijéből. Minő kár, de azért nem adjuk fel. - Lehet, hogy csak egy kis utcai suttyó vagyok, de nem kell szükségszerűen műveletlen suttyónak lennem. - jegyzem meg némi önérzetességgel.

- Miket írsz? - érdeklődöm, és mögé állva lesem meg a dőlt betűit. - Nagyon szépen írsz. Tetszenek a dőlt betűk. - jegyzem meg.

Cody Armstrong
Reveal your secrets

Hugrabug

TémanyitásTárgy: Re: Te most madárnak nézel?! Szomb. 7 Ápr. - 16:31

Gina & Cody

Mikor megvakargatja a fülem, megrezzentem, de egyébként békésen szuszogok tovabb.

Este hét óra, én pedig egy fokkal fittebben sürgölődöm. Ha itt lejár a műszak, a Varjúban folytatódik. Ez most egy ilyen időszak. De amjd lesz jobb is. Kíváncsi vagyok betoppan-e valóban.
Össze írtam neki mindent a zsályáról és a rozmaringról amit csak lehetett, igyekeztem úgy, hogy neki is érthető legyen. A kézírásom elég sajátos, és roppant régies, erősen dőlt. Bár azt nem nehéz úgy, hogy az pergament írás közben vízszintes helyett szinte függőlegesen tartom. Mindezek ellenére olvasható. Rajzok helyett én préselt formulák nyomatát olvasztottam a papírosba. Így voltaképp olyannak hat, mintha eleve ott lett volna a papíron. Én sajna nem tudok úgy rajzolni. De ezt is kielégítő megoldásnak vélem. Épp az utolsó sorokat írom le, mikor is, kinyílik a gyengélkedő ajtaja és egy vörös üstök jelenik meg. Arcomra mosoly kúszik.
- Öröm látni, hogy nem csak egy kis rozmaringos bakaszivar tud meg mozgatni! - vigyorgom mint a tejbetök.
Ma kihalt a gyengélkedő. Na persze nem rossz értelemben, de pont egy brutál nyugis napot sikerült kifogni. Legalábbis egyenlőre minden nyugodt.
Gina Accipiter
Reveal your secrets

Griffendél

TémanyitásTárgy: Re: Te most madárnak nézel?! Pént. 30 Márc. - 11:56

Csak egy kis blacket csórtam.

Mit vagy úgy oda?
A teámba bámulva hallgatom Codyt. Talán igaza van, talán a Roxfort tényleg egy burok. Egy jó hely. Tulajdonképpen szeretek is itt lenni. És gyűlölök bárhol máshol lenni. Vagy legalábbis félek a lehetőségtől, örökre, és végérvényesen elveszek a mocsokban, ami odakint a Roxfort burkán kívül vár... Néhány perces hallgatás után válaszolok csak.

- Egyetem. Szép álom lenne. De azt nem az olyan csóróknak találták ki, mint én. Így jobb nem bele élni magam a sosem volt lehetőségbe, akkor nem is fáj annyira az elvesztése. - mondom csendesen, de így is érződik, hogy bár fogalmam sincs mit akarok az élettől, ahogy arra Piton volt "szíves" rávilágítani, de tényleg szeretném az egyetemet, de nem látom reálisnak, hogy elérhetem...
Értékek és elvek. Nem azok, amiket a felnőttek folyton eltipornak, és még csak vissza sem néznek, hány roncs kölyköt hagynak maguk mögött. Hány összetört életet? Hány olyat, mint én? Mi értelmük, ha a felnőttek, még a saját szabályaikat sem tartják be soha. A szabály és törvény értelmetlen fogalmak ebben a világban.

Arra, hogy Accipiter a vezetéknevem, csak kajánul vigyorogva bólintok. Végre leesett neki. Tényleg pokoli fáradt lehet szegénykém... kár hogy nem tudom rávenni, hogy adjon abból a cigiből. De sebaj. Majd legközelebb. Elengedem a cigi gondolatát, legalábbis ma hajnalra.
Megváltozott jelszó. Na ez aztán a kellemetlen helyzet. Egyszer én is jártam így. De aztán megtanultam a leckét, a jelszó váltásra, mindig figyelj oda!
Ahogy eltűnik az asztal mögött lassan én is felállok, és elvigyorodom a látványon.
-Border collie mi? -leguggolok mellé, és gyengéden megvakargatom a kócos fülét.  
- Jó éjt Kutyus! -vigyorgok rá, és felállok, és már indulok is visszaslisszolni a saját klubhelyiségembe. Az ottani kandalló előtt rám is vár egy takaros piros szőnyeg... legalább reggeliig...

Cody Armstrong
Reveal your secrets

Hugrabug

TémanyitásTárgy: Re: Te most madárnak nézel?! Pént. 30 Márc. - 1:48

Gina & Cody

Eltűnődöm a szavain.
- De a Roxfort már nem az utca. Tény, ha ez négy év alatt nem tudatosult és nem hozta magával azt, hogy itt talán másképp kéne viselkedni mint az utcán... Akkor valahol nagyon megragadtál.. - hallgatok egy hosszabbat, álmosat szusszantok, majd egy ásítással megrázom magamat, a szemembe pedig könny szökik. Tényleg aludnom kéne.
- Lehet csak nyitnod kellene. Nyitnod, és amit értéket képvisel az iskola, mármint elvben amit egyébként képvisel, lehet csak a magadévá kéne tenned. Két éved, van még itt, utána újra kikerülsz a burokból, ha csak az egyetemre nem iratkozol be. De az egyetem már önköltséges... A roxfort egy burok, magadra szedhetsz benne tudást, haverokat, értékrendeket. - nem darálok, nyugodtan beszélek, egész halkan. - Bár tény - nézek magam elé, bele a bögre teámba - Hogy nehéz úgy bármit szilárddá építeni és megingathatatlanná tenni, hogy azt esetleg nyaranta porig rombolják. De... ezért érdemes törekedni, hogy ezek az értékek a te értékeiddé váljanak. Nem más által, hanem magad által. - aztán befogom és hallgatok. Kortyolgatom a teámat, apró mondatváltások a fejem pedig az asztal lapjára kerül. Valamiért Megan jut eszembe és az utolsó év egy fordulatos és féltragikus pontja. Arcomról egy pillanatra eltűnik a könnyed jó kedély, de épp csak egy pillanatra, aztán egy keserédes mosollyal fűzöm hozzá.
- Talán egyszer hálás leszel érte. - persze semmiképpen nem most ezt jól tudom. Talán Megan is egyszer hálás lesz... Vagy bánja a tököm... Csak rendeződjön az élete! Ha már egyszer úgy alakult, hogy folytatni kényszerült... Majd a szülinapján bedobom magamat hozzá! Hátha nem fog kiátkozni azonnal.
Ezután valami kattan és felemelem a fejemet újra - Accipiter a vezetékneved? - visszatér a mosoly is az arcomra. - Így már értem, miért hív mindenki Karvalynak. Nos minden esetre örültem a találkozásnak... és akkor hétkor a gyengélkedőn!- dünnyögöm megvilágosodva. Ámbár az én vezetéknevem lemarad. Nyújtózok egy hatalmasat. - Na jó... Muszáj aludnom mert megdöglök. Viszont a klubbhelység jelszavát jól megváltoztatták tegnap... - ez talán magyarázatot adhat rá, miért nem ott vagyok, hanem itt. - Úgyhogy marad a kemence előtti rész szunyálni! - azzal fel is állok, felhajtom még a tea maradékát és megkerülve egy asztalt, minden szívbaj nélkül dőlök el hanyatt a kenyér sütő kemence előtti vastag szőnyegen.
Ha netán meg akarná várni, hogy elaludjak, és újabb próbát tenne a cigit megfújni, mikor oda lép az asztalhoz, ami mögött eltűntem, a szőnyegen nem talál mást, mint egy fehér- barna foltos, kócos, kajla fülű, összegömbölyödött border collie-t. Mire nem jó az animágia, ha nem másra, mint a kreatív csövezésre?!
Gina Accipiter
Reveal your secrets

Griffendél

TémanyitásTárgy: Re: Te most madárnak nézel?! Csüt. 29 Márc. - 19:33

Mit vagy úgy oda?
Nézek a srácra, és elgondolkodok a kérdésen. Mért vágyom a gyermekkorba, ha hangoztatom, hogy felnőttem, és önmagamról gondoskodom. Nos ez olyasmi, amibe sosem gondoltam bele. És olyasmi, amibe nem biztos, hogy bele akarok gondolni. Vagy olyasmi, amit értelmesen meg tudnék fogalmazni... de azért próbálom.  

- Tudod, amikor gyerek voltam, akkor annyi álmom, és tervem volt. Akkor annyit nevettem, és csak boldog voltam. Aztán egyik pillanatról a másikra jött a kegyetlen valóság. Annak minden kiábrándító hozadékával, és mire észbe kaptam, már egy utca kölyök voltam, aki egyedül próbál pusztán életben maradni. Néha vágyok rá hogy megint olyan ártatlan, és boldog legyek, mint gyerekként. Aztán eszembe jut a sok sz*r a valóságban, és az földre ránt, és a biztonság kedvéért még rúg egyet-kettőt a földön fekvőbe. Csak mert úgy fun a dolog. Már nem tudok úgy nézni semmire, mint azelőtt...  - sóhajtok egyet, és inkább töltök még a teából. Codynak is ha már megitta az övét... Egy kicsit eltűnődök, kinyitom a szám, aztán becsukom, egy hang nélkül. Nem. Ebbe nem megyek bele. Ma biztos nem. Majd máskor. Mára elég volt ennyi.

- Az előitélettel az a baj, hogy egy csomó klassz dolgot nem enged láttatni. Szerintem nincs veled semmi gond, azt leszámítva, hogy nem akarsz adni abból a cigiből.  - válaszolom egy komoly bólintással, de aztán elmosolyodom. Engem aztán nem zavar a dolog. De attól még egész értelmes, és laza srácnak tűnik.
Nos a cigi tényleg nem hasznos. Leszoknék én, ha tudnék, de egyszerűen túl rég csinálom már. Egyszerűen kell. Ennyi. Bár egy új penna tényleg jól jönne... de majd szerzek valahogy... Nem akarom kihasználni a srácot. Tényleg. Csak egy szál cigi kellene...

-Nem. Nem adom fel. Akkor nem Gina Accipiter lennék. - vigyorodom el már-már huncut, zsivány mosollyal, amikor a srácnak végre leesik a rozmaring. Hátha mégis sikerül kisírni egy szálat, ha többet nem is....

Cody Armstrong
Reveal your secrets

Hugrabug

TémanyitásTárgy: Re: Te most madárnak nézel?! Csüt. 29 Márc. - 14:06

Gina & Cody

Hallgatom aztán szelíden felteszem neki a kérdést és remélem fogja tudni értelmezni, bár elég értelmes gyereknek tűnik.
- Azt mondod, felnőtt vagy már. Önálló és nincs szükséged senkire a vadászgörényeden kívül. Ha ez valóban így van, miért vágysz vissza a gyermeknek lenni? - apró ártatlan célzás arra, hogy nekem bizony ez nem mond mást, minthogy önámít, és nagyon is szeretné, hogy valaki vele legyen. Hozzá csapódik a gondolat, hogy az egész egyvalakire koncentrálódik.
- A gyerekkor sosem vész el, csak változik. Néha kisebb szakaszokban, néha meg hatalmas léptekben. De attól még velünk van. Ha mást nem a kalandvágyban, csínyekben, vagy az új dolgok felfedezésének élvezetében. - ezt biztatásnak szánom, még ha nem is feltétlen sikeredik úgy ahogy kellene.

A kuncogásra somolygok egyet - Hát igen, a tudatlanság és az előítélet csodás, lemoshatatlan bélyeget hagy bárkin és bármin. Ha arra nem is jó, hogy megértsenek, legalább biztosan messzire elkerülnek és betegnek kiáltanak. - kajla mosollyal kortyolok a teámba, a mondat azonban, amilyen formában elhagyta a számat nem igazán tükrözi azt ami az egésszel kapcsolatban bennem van. Hiszen... mivel mást sajnos nem tudok, megkeseríteni pedig nem akarom magamat... Viccet csinálok belőle. Ez pedig, tisztában vagyok vele, semmi mást nem vonzz magával, mint hogy engem sem fog komolyan venni senki. Nem véletlenül nem ismerkedem még véletlenül sem sulin belül senkivel komolyabban.

-Igen. Szeretek segíteni. Jó érzés. - biccentek rá immár valóban komolyra fordítva a szót. Érdekes gondolat... hogy és mi lesz akkor, ha valakin nem tudok segíteni? Az vajon milyen érzés lesz...?

-A cigi nem túl hasznos. - dörgölöm az orra alá egy vigyorral. - Én valami... nem is tudom... valami olyasmire gondoltam amit a mindennapokban, suliban tudsz használni. - voltaképp vicces, hogy Ginának most ajánlottam fel, különösebb üzletelés nélkül, hogy akár kérhetne egy új pennát/tintát... akármit és ezt bezzeg lepasszolja és marad a "tilosban járós" megoldásnál.
Szívás.
- Komolyan tömjénszagú füvekről akarsz beszélgetni hajnal négykor? - nyüffenek egyet és az asztal lapjára teszem a fejemet, épp úgy, mint egy kutya, ha fáradt, unatkozik, vagy csak simán nincs jobb hely. Arra is lusta vagyok, hogy megtámasszam a fejem. Bár így a teámat nehéz lesz elkortyolni... de sebaj. Aztán villan bennem valami. Tényleg lassú vagyok most. Rozmaring mi?.. Pont úgy nézek fel a lányra, mint akinek leesett, hogy miért is pont ezt a növényt dobta be és elvigyorodom. - Nem adod fel mi?
Ginának egyébként ebből a szögből ismerősnek tűnhetnek azok a zöld szemek... Mintha egy border collie-t idézne akit talán néha már látott a birtokon rohangálni. Vagy itt ott "pihenni".
Gina Accipiter
Reveal your secrets

Griffendél

TémanyitásTárgy: Re: Te most madárnak nézel?! Szer. 28 Márc. - 19:07

Mit vagy úgy oda?
Persze. Csak muszáj belekérdeznie. Egy pillanatig úgy nézek rá, mint aki nem tudja eldönteni, hogy válaszoljon-e? Végül veszek egy mély levegőt, és lehunyom a szemem, úgy kezdek hintázni hanyagul a széken.

- Létezhet, hogy egyszerre idéz valami, szép és jó dolgokat, és pont ezért maróan fájdalmas hiányra emlékeztet, arra ami nem jön vissza soha már? Vagy arra, ami nem lehetsz többé? Tudjuk, hogy az összetört és elvesztett gyermekkor nem jön vissza már...  - kinyitom a szemem, és ránézek, de valami fura keserű fájdalom csillog a szemeimben, még ha nem is sírok. Azt meghagyom a klubhelyiség éjjeli magányának... - Felejtsd el. Csak költői filozofálás volt.  - mondom meglepően csendesen, és visszadőlök az asztalhoz, hogy kezembe vegyem ismét a csészém, és megigyam a teám maradékát. De talán így is érezhető, hogy ez bőven több, mint egy költői eszmefuttattatás.

Az öniróniáján csak kuncogok egy kicsit. Upsz. Azt hiszem értem. Kellemetlen lehet a mardis srácoknak... Hihi, milyen mázli, hogy nem srác vagyok. Hihi, el is hiszem, hogy menekülnek...

- Szóval gyógyító szakos vagy. Azért tudsz annyit a gyógynövényekről is. Gondolom. Az klassz dolog. Jó segíteni másoknak. - vonom le a következtetést. Egyszerű ténymegállapítás.

Kár azért a nemleges válaszért. Nem. Nem akarok tőle mást. Na jó legfeljebb a gyógynövényes kiselőadást.
- Az lenne hasznos, ha adnál egy cigit, ha már ilyenekről faggatsz, amiről nem szívesen beszél az ember. Nincs szükségem másra. Mármint alamizsnára. Boldogulok. Vagyis tudod mit, beszéljünk értelmesebb dolgokról. Pl. gyógynövényekről.. őő a Rosmarinus officinalis-ról? Birom a Lamiaceae családot. Sok jó fej növény van benne. Szerinted? - teljesen ártatlan képet vágok a rozmaring latin nevéhez. Nem. Nem célzásnak szántam... vagy de mégis?  

Cody Armstrong
Reveal your secrets

Hugrabug

TémanyitásTárgy: Re: Te most madárnak nézel?! Szer. 28 Márc. - 16:06

Gina & Cody

Egy kissé megakaszt a hangvétele, de leginkább csak elgondolkoztat. - Oké főni nyugi van. - hagyom rá. Aztán mégse. Muszáj bele kérdeznem,de azért érezhető, hogy ebben a témában vissza vettem az arcomból és azért kerdem, mert tényleg érdekel. - Miért dühít fel a megszólítás? Feltételezem.. Jó emléket őriz. - mondom békítően, szelíd képpel. Simán bele kérdezek, holott tudom, ez magán dolog. De hátha, nem bántom, csupán kérdezek. Ha akarja úgy is lepasszolja.
Aztán rákérdez mi a titkom és meg kellően jóízűen röhögök fel. A folytatás is könnyed, mégis van egyfajta mételye.
- Tudod, gyógyíthatatlan betegségben szenvedek. És gondolom nem akarják elkapni. Pedig még csak nem fertőző! - van benne egyfajta laza önirónia.
- Héttől a gyengélkedőn ügyelek. Csak azért. Amúgy barhol jó lenne. - vonok vállat egyszerűen.
- Nem. Nem szánlak ilyesmivel. De kérhetsz valami mást. Aminek van mondjuk haszna is. Mit szólsz? - a többit egyenlőre nem kommentálom le.

Gina Accipiter
Reveal your secrets

Griffendél

TémanyitásTárgy: Re: Te most madárnak nézel?! Szer. 28 Márc. - 10:40

Mit vagy úgy oda?
Keserű pillantást vetek a srácra arra a fiókás megjegyzésre. Csak egy valaki hívott így. Az apám. Az ő Kicsi Fiókája voltam. Egy pofátlan hugrás se hívhat így!

- Na ide figyelj Cody, mert csak egyszer mondom el. Csak egy valaki hívhatott Fiókának, és az nem te vagy. Semmi jogod hozzá! A következőnél tényleg képen töröllek. Megértettél? - közlöm komolyan, de olyan képpel, mint akinek a nyers sebére szórtak sót. A srác valószinüleg csak poénos akart lenni, nem tudhatta, de ez fájdalmasan nem volt az.
Talán a srácban az is felrémlik, hogy alig pár perce szavalt a lány el neki egy fél madárhatározót. Talán egy valakitől tanulta. Attól a valakitől akinek a Fiókaja volt...
Sóhajt egyet, és igyekszik tovább terelni a témát.

- Inkább azt áruld el, hogy mivel borítod ki annyira a mardekárosokat hugrás létedre, hogy visítva menekülnek előled? Pofátlannak én is pofátlan vagyok, de engem rendszerint csak elkalapálnak miatta... És ne aggódj, ha nem bosszantasz tovább nem lesz közöm a végedhez. Ártalmatlan jó lelkű zsivány vagyok. - vigyorgok rá, mintha mi sem történt volna. Bár lehet ez csak ügyes terelés.

- Hétkor a gyenguszon. De mért ott? Ezer jobb helyet tudok.   - bolintok rá a zsájára, mert tényleg érdekel.
A cigire visszakanyarodva, nos tényleg nem értem mit problémázik ezen ennyit?

-  Nem illik hölgyek korát faggatni. De 15. Már felnőtt. Önmagamról gondoskodom. És nincsenek haverjaim. Csak üzletgeleim... bár Piton miatt mostanában már azok se nagyon. Az egyetlen barátom egy vadászgörény. Nincs is szükségem másra, ahogy rám sincs szüksége masnak. Nem mondtam hogy jó dolog. Csak egy szokás, amivel túléled a mindennapokat. Ennyi. Szóval megszánsz egy szállal, hogy a morva életbe egyszer nekem is legyen egy jó napom, vagy sem?- nézek rá kicsit cinikusabban a kelleténél. De hat az élet már csak ilyen. Ne várj sok jót, és nem is csalódsz nagyot....

Cody Armstrong
Reveal your secrets

Hugrabug

TémanyitásTárgy: Re: Te most madárnak nézel?! Szer. 28 Márc. - 9:31

Gina & Cody

Nem érint furán, ahogy elspájzol. Én is csináltam ilyet. - Nekem csibe maradsz. Vagy fióka, vagy Gina. - közlöm, aztán ásítok egy hatalmasat és kezet nyújtok neki. - Én meg Cody vagyok. A többi nevemet bármikor fellelheted Mardekáros, meg néha Griffis környezetben. - elidőzöm a lányon, feltűnik a keserű él is. Pillanatra átfut rajtam, hogy Piton szokott ilyen szarkasztikus éllel az emberbe vágni... De ő már megjárta az élet savát- borsát... Szóval mi is van ezzel a kölyökkel? Arról hallottam, hogy intézetis. Én is az voltam. Arról nem tudok, hogy árvaházban vagy nevelő intézben van-e. Nyilván mindenki másképp éli meg a vele történteket.
- Persze hogy lehet csúnya végem bármikor. De ha lehet, neked ne legyen hozzá közöd inkább! - rávillantok egy mosolyt aztán bele kortyolok a teába.
- Orvosi zsálya. - aztán szusszantok. Temérdek információ tódul a számra azonban most lepasszolom. - Ha szeretnél élő kiselőadást róla, gyere a gyengélkedőre este hét és kilenc között. Kicsit erős volt az este, és még kihagy az agyam, de addigra össze szedem magam. - megdörgölöm a szemeimet. Megmosolygom a választ, miszerint dinnyére, de aztán meg is komolyodok rögtön.
- Úgy értettem, minek van egy ennyi... mennyi idős is vagy? Szóval egy ilyen fiatal kölyöknél cigi? Ez nem túl.. jó kép. Melyik hülye haverod mondta hogy ez jó dolog? - bár semmi számonkérés nincs a hangomban. Épp "csevegek", azért a kérdést komolyan gondolom.
Gina Accipiter
Reveal your secrets

Griffendél

TémanyitásTárgy: Re: Te most madárnak nézel?! Szer. 28 Márc. - 8:13

Mit vagy úgy oda?
Ahogy odahozza a sütit kinyitom a táskám, amiből a zsömlék, almák, és sajt kandikál ki, és egy pár darabot egy zacskóba ezek tetejére helyezek. Közben felpillantok a srácra.

- Már mondtam. Karvaly, Accipiter, vagy csak Gina. Semmiképpen sem csibe. Vili? - közlöm egyszerűen.

- Tudod, tapasztalataim alapján attól hogy egyetemista vagy még lehet csúnya véged. Nem számít. Az életben nincs életbiztosítás.  - a hangom nem fenyegető, inkább csak furán keserű és cinikus egy ilyen fiatal archoz.
Inkább veszek egy sütit és csócsálni kezdek.

- Nahát. Ez érdekes. Mesélj még erről a Salviáról! Tudod, attól, hogy egy kis utcai suttyó vagyok, még analfabétának nem kell lennem. - vigyorodom el kissé, éppen csak anyira, hogy ne lehessen tudni mennyire beszélek komolyan. Majd a táskám egy másik fakjából előhúzok egy kis mugli füzetet és lejegyzem az előbb hallottakat, meg ha a srác szolgáltat új infókat azt is.

Arra, hogy nem alkuszik kissé elhúzom a szám.
- Micsoda hülye kérdés! Nyilván ugyanarra kell, mint neked Dinnye. - forgatom a szemem... - Csak egy szál cigi. Nem tudom mit vagy úgy oda?

Cody Armstrong
Reveal your secrets

Hugrabug

TémanyitásTárgy: Re: Te most madárnak nézel?! Kedd 27 Márc. - 23:00

Gina & Cody

Hozok oda magunknak egy nagyobb tálca teasüteményt, megköszönöm Dobbynak, hogy feltartóztatta a kiscsajt, és útjára engedem a manót... Leülök az asztalhoz és töltök egy adagot a teából, kitámasztom a fejemet és úgy nézek rá. Lépten- nyomon, ahogy hallgatom, mosoly kúszik a fejemre aztán egészen egy álmos vigyorig húzódik.
-Azt ugye vágod csibe, hogy egy egyetemistát akarsz a gyengélkedőre küldeni?- kérdem tőle őszinte érdeklődéssel. - De csak, hogy megnyugtassalak, mesterien tudok hallgatni! - vagyis ez azt is jelenti egyben, hogy sok sok titkot őrzök. A magamét is, másokét is. Mindenkiét. Mindenkiből egy kis szeletet. Persze oda kell figyelnem, nehogy kiszoruljak saját magamból!
- A mentát eltévesztetted. Bár az illata szinte teljesen egyezik, értelmetlen lenne össze tenni a gyömbérrel, mert bizonyos szempontból kiüthetik egymást. Amit éreztél az is árvacsalánféle, de mocsarak, ingoványok lakója és egynyári. Hatásait tekintve pedig inkább hasonlatos a Calendula officinalis-hez. Bár én inkább mondanám egy hetes növénynek inkább mint egynyárinak... Békakocsány. A harmadik növény a Salvia.- biggyesztem hozzá a kiegészítést. Mikor azonban alkudozni akar magamhoz képest kissé sötéten nézek rá.
- Nem fogok kiskorúakkal cigiről alkudozni. - közlöm egyszerűen. Számomra ez elég egyértelmű. - Egyáltalán minek van nálad sima cigi? - kérdem kissé felocsudva, miután leesett mit mondott tulajdonképpen. Kicsit még lassú vagyok... De nyolcig végül is van időm össze szednem magamat.
Gina Accipiter
Reveal your secrets

Griffendél

TémanyitásTárgy: Re: Te most madárnak nézel?! Kedd 27 Márc. - 19:37

Mit vagy úgy oda?
- Francba! - szalad ki a számon, ahogy látom a bukott doboz blacket a kezébe reppeni. Oké. Ez már végleg kisiklott terv. Ideje taktikát váltani. Oda sétálok az aszalához, amin már egy újabb kancsó tea is került. Nemes egyszerűséggel szerzek egy tiszta poharat, és magamnak is töltök belőle.

- Előszőr is, sok minden vagyok. Cuki nem. Másodszor, ha el mered bárkinek kotyogni amit a gyengélkedőn láttál akkor tényleg mehetsz a gyenguszra agyrázkódással. Ártana a rossz híremnek. Az olyanoknak, mint én nem jut olyan luxuscikk, mint a baba. De ha jutna is, inkább adnám a kicsiknek. Nem vagyok idegbajos idióta. A popcornt nem kedvelem túlzottan. Sokkal jobban szeretem a jó gyógynövény teákat.- közlöm teljes higgadsággal, és bele illatozok a forró italba.

- Friss fodormenta, azaz Mentha spicata, Az árvacsalánfélék Lamiaceae családjába tartozik. Vízpartokon, nedves réteken előforduló évelő fűszer-, ésgyógynövény. A növény illóolajokat karvont, karveolt, cseranyagokat, flavonoidokat tartalmaz.  Kellemes élénkitő hatása van. Egy kis gyömbér. Vagyis Zingiber officinale a gyömbérfélék Zingiberaceae családjába tartozó növényfaj, fűszer- és gyógynövény. Aromáját illóolaja, ízét pedig gingeroltartalma okozza. Cukrot, gyantát, gyantasavat, keményítőt is tartalmaz. Kitűnő gyomorerősítő, étvágyjavító, emésztést elősegítő hatása miatt kedvelik. És még valami... amit nem ismerek fel. Mivan? Majdnem jobb vagyok trollnál gyógynövénytanból. - vigyorodom el. Majd kicsiket kornyolok az italból. Tényleg jó, és imádom a friss teát.

- Figyú, az a rozmaringos black érdekes cuccnak hangzik. Még sosem szívtam olyat. Van két szál sima cigim egy blackért. Na mit szólsz?  - nézek rá kérdőn.

Cody Armstrong
Reveal your secrets

Hugrabug

TémanyitásTárgy: Re: Te most madárnak nézel?! Kedd 27 Márc. - 17:43

Gina & Cody

Nézek rá, mint akit meglep, hogy egy ilyen kölyöknek ennyire felvágták a nyelvét, de végülis nincs min csodálkozom. Velem gyakran bunkók az alsóbb évesek is... Nem mintha bármikor is meg rázott volna. Azért arra, hogy tagad mint a vízfolyás elvigyorodom. Két lélegzet vétele között némán invitozom a cigimet. Hogy mikor került a kezembe pálca az rejtély! De hopp! Volt nincs zsákmány. A doboz blackem már újra a kezemben. A dobozra pillantok, majd a lányra kissé unottan, aztán csodálkozást mimelve.
- Jaj de cuki vagy! Első szóra vissza adtad! Nahát milyen jól nevelt kislány! - azzal szépen el is teszem. - Ja és ami a diagnózist illeti, szeretnék kérni egy masod véleményt! - ezzel ellököm magamat az ajtótol és távolabb lépek tőle, elbocsájtó mozdulatot teszek.
- Na menj, tépkedd a babák fejét, vagy pattogtass popcornt! Én meg vissza térek a témához! - dobok neki pofátlanul egy kacsintást, meg egy puszit, majd valóban vissza lépek a teámhoz.
Gina Accipiter
Reveal your secrets

Griffendél

TémanyitásTárgy: Re: Te most madárnak nézel?! Kedd 27 Márc. - 17:20

Mit vagy úgy oda?
Oké. Ez nem jött be. Lehet, hogy a másnapos halfeje ellennére nem is olyan hülye, mint hittem. Szívás. Pedig olyan jól indult...
Azért arra, hogy a gyengélkedőt, a kicsiket, és a csokibékát említi meglepődök kicsit, de gyorsan rendezem a vonásaim.

- Szerintem, te beütötted a fejed. Fogalmam sincs miféle kicsikről meg csokibékáról hadoválsz. Elkisérnélek a gyengélkedőre, hogy megnézesd a fejed, de fogalmam sincs hol van. Minden bizonnyal valahol a pince és a tornyok közt. - mondom komoly aggódó képpel. Nem mintha tényleg érdekelne. Az meg, hogy egyedül ő szív ilyet, az anyit jelent, hogy ez jobb mint gondoltam. Vagyis még sosem szívtam rozmaringos blacket. Sok féle cigit igen, de ilyet még nem. Tutira drága cucc. Az hogy őt rugnák seggbe helyettem, ha lebuknék... nos az szörnyen nagy pech. Neki. Juszt sem kapja vissza.

- Mi lenne, ha lennél olyan jó és helyettem a teáddal foglalkoznál, vagy gyógyfőzeteddel a fejedre. Biztos agyrázkodásod lehet. Vagy bánom is én, csak kattanj le rólam. Oké? - tisztában vagyok vele, hogy ilyenkor szokott jönni az a rész, hogy jól elagyabugyálnak, valszeg most is ez jön, de a zsákmányom akkor sem eresztem. Még ha én kötök ki a gyengélkedőn akkor sem. Lassan oldalt fordulok az ajtónak, és hátra csúsztatom a jobb lábam... lassan szinte védekező pozicíót veszek fel...

Cody Armstrong
Reveal your secrets

Hugrabug

TémanyitásTárgy: Re: Te most madárnak nézel?! Kedd 27 Márc. - 15:50

Gina & Cody

Oké arra ahogy ledarál egy fél madár határozót, hatalmasakat pislogok. Egyből kiszáll a csipa a szememből és érzem ahogy az agyam kezd kiesni a seggemen a zsibbadástól, azonban megvárom míg befejezi, hátha mond valami értelmeset is... Mármint, végig értelmes amiről beszél, csak nem túl érdemi.. Aztán szép fokozatosan a rizsázás közben beszivárog pár dolog a fejembe. Miután végzett hümmenek egyet. Majd az ajtóra támasztom magamat tenyérrel, nyújtott karral. Kb azok szoktak így beállni akik valami szar dumával készülnek felszedni egy "sarokba szorított csajt" de a mozdulat számomra csak azt szolgálja, hogy ne lépjen le, én meg ne boruljak fel.
- Kellemetlen, hogy aki belóg a gyengélkedőre, a kicsiknek csokibékát osztogatni, és karvalynak hivatja magát, valójában egy kis tolvaj- szarka... - nézek a lányra és jobban végig mérem
- Van egy kis gond. Tudod, nem sokan szívnak rajtam kívül rozmaringos blacket, ami azt jelenti, ha elkapnak vele, engem fognak seggbe rakni érte. Nekem meg nincs sok kedvem most ehhez. Szóval, mi lenne, ha csak simán lennél olyan jó fej és visszaadnád? - komolyan egy doboz cigin megy a szóváltás köztem, meg eközött a kiscsaj között?..
Gina Accipiter
Reveal your secrets

Griffendél

TémanyitásTárgy: Re: Te most madárnak nézel?! Kedd 27 Márc. - 14:35

Mit vagy úgy oda?
Már éppen lépnék le, amikor az ajtóban elém toppan egy manó és hangosan méltatlankodni kezd, hogy adjam vissza az úrfinak, ami nem az enyém. Remek. Ez a pillanatnyi kis jelenet a töpörödöttel épp elég, hogy a srác magához térjen, és rájöjjön mizú? Pedig amilyen bamba hal képet vág, magától biztos nem esik le neki. Így kell egy tökéletes akciót tökéletesen elrontani.
A srác elég lazának tűnik. De mit lehet tudni. Szélesen elmosolyodom, és a legártatlanabb formámmal fordulok felé, ahogy magyarázni kezdek.

- Természetesen a Roxfortban rengetegféle élőlény van. Többek közt Pica pica is. Melyről közismert, hogy a Verébalakúak azaz Passeriformes  rendbe, azon belül a Varjúfélék Corvidae családjába tartozik. Küllemét tekintve teste kb.  40-45 centiméter, farokhossza körülbelül 20-22 centiméter, szárnyfesztávolsága 60 centiméter és testtömege 200-250 gramm. Mindkét nemnek fekete-fehér tollazata és hosszú, ék alakú szárnya van.   A szarka bokrokkal és fákkal tarkított kultúrtájak, facsoportok és bozótosok, parkok lakója. Magányosan vagy párosan él. Táplálkozáskor több madár is összegyűlhet. A szarka mindenevő, a magoktól és rovaroktól kezdve tojásokig, madárfiókákig, dögökig mindent megeszik, néha nagyobb emlősöket tisztít meg az élősködőktől. A szarka egyéves korában lesz ivarérett. A szarkapár élethosszig tartó monogám párkapcsolatban él, és nem túl szigorú teleken kitart a költőterületén. A párzási időszak áprilistól júniusig tart. A fészekalj általában 5-7 halványkék vagy zöld, barna pettyes tojásból áll. A szarka képes felismerni a tükörképét, ami fejlett éntudatra és magas inteligenciára utal. De mindezek ellenére én sokkal jobban kedvelem a karvalyokat. Vagyis az Accipiter nissusokat. Sokkal elegánsabb és nemesebb madarak. És ha már így megismerkedtél egy vérbeli Accipiterrel akkor most távoznék is... - ennyi Bins monotonitásában előadott semleges információ talán megzavarja annyira, hogy elfelejtse az eredeti kérést, vagy legalább visszaszenderüljön. Talán. Már  csak ezt a töpörödött pukkancs manót kéne elhessegetni az utamból, de tudja fene mért most nem akar eltünni a dolgára... pedig iazán igyekszek békésen kikerülni...

Cody Armstrong
Reveal your secrets

Hugrabug

TémanyitásTárgy: Re: Te most madárnak nézel?! Kedd 27 Márc. - 8:33

Gina & Cody

Békésen folyatom a nyálam, mikor valaki nekem jön, én pedig székestül billenek ki az addig mozdulatlan egyensúlyomból. Ami akarva akaratlanul egy kellemetlenül hirtelen ébredéssel jár és sikerül a nyakamba rántanom a teámat, ami tekintve, hogy még forró, igen kellemetlen. Nem is vagyok rest felsikitani egy kissé folytottan,  mikor a lötty a mellkasomat meg az ölemet éri. És mivel kellően hirtelen ér a dolog, még hanyatt is esek, hála annak, hogy az ujjaim lecsúsznak az asztal lapról és nem tudom megtartani magamat. Annyi lélek jelenlétem marad, hogy, összébb húzzam magamat és ne telibe a tarkómat verjem be. Az össz hatás így sem kellemes, nagyjából mint mikor a jégen vágódok el, de azért túlélhető. Főleg hogy szerencsétlen manókat amellett, hogy fellármáztam, mindezek ellenére is rögtön ott vannak és segítenek össze nyalábolni magamat. Rögtön eltűntetik a tea foltot és hoznak felajánlják, hogy csinálnak másikat. A vezeték nevemen szólítanak és aggodalmas képpel mustrálnak én pedig nem győzöm megköszönni nekik. Bírom őket. Úgy mindenkor mondjuk. Bár nem győzöm kérni őket, hogy ne szólítsanak  úrfinak.. De azthiszem ezt elengedem.
Cserébe az ajtóban kialakult jelenetre leszek figyelmes, miszerint Dobby simán leállít valakivel veszekedni és vékony hangján az én tulajdonomat követeli tőle... Pillanatra elgondolkozom, majd körül tapogatom magamat, mi hiányzik.
Mikor rá döbbenek, hogy a cigim, végig mérem a lányt és kissé méltatlankodva fújtatok egyet majd megindulok feléjük. A konyha ajtót Dobby zárta, így a kis tolvaj nem juthat messze.
- Nem tudtam, hogy szarkákat is tart a Roxfort. - közlöm lazán, zsebre dugott kézzel, leginkább olyan arccal, mint aki nem tudja mire vélni a dolgot, de még inkább ulta fáradt fejjel. Bele is ásítok. - Van nálad valami ami az enyém. Vissza adnád? Légyszí! - Bár a hangom nyugodt és a tartasom is laza, azért alaposan meglep hogy egy... Mennyi is? 12 éves?... cigit lop! Mi van ezzel?!
Gina Accipiter
Reveal your secrets

Griffendél

TémanyitásTárgy: Re: Te most madárnak nézel?! Kedd 27 Márc. - 5:28

Mit vagy úgy oda?
Késő éjjel van. Nyilván nem szabadna a folyosókon kolbászolnom, így hajnal fél négy felé. Csak hát én és az alvás sosem voltunk barátok. Most éppen csak a konyha felé tartok. Hátha még reggeli előtt csórhatok a manóktól valami értelmes kaját. Az sosem árt. Nagyon egyszerű a képlet. Csórj és tartalékolj amennyit lehet, de sose egyél túl sokat, oszd be azt ami van. Sose tudni mikor ütt be a krak, és maradsz kaja nélkül.

Ahogy belépek a konyhába máris körülnézek valami ehető után. Máris eltüntetek néhány friss zsemlét, két almát, és egy darab sajtot a táskámba. Aztán meglátom őt. Nem ismerem a srácot, de ez ma a szerencse hajnalom lesz. A hugrás srác pont úgy néz ki, mint aki másnapos és azt sem tudja hol van. Azt hogy hogy hugrás csak a félre csúszott nyakkendőjéből gondolom. De ez mindegy is. Az a dobozka a farzsebéből szinte könyörög, hogy "Gina vigyél magaddal, olyan magányos vagyok itt..." de tényleg. Hát hogyan is hagyhatnám ott árválkodni szegényt? Az én dobozomba, ami a talárom belső zsebében van már amúgy is csak két szál van.
Na akkor nézzük. Valamikor az utcán én voltam a zsebtolvajok királynője. Talán nem jöttem ki még annyira a gyakorlatból. Odalopózok a srác mögé, és már enyves kis ujjaim szinte a cigin vannak, amikor mozgolódni kezd, és több manó is felénk néz. Pff... pont most kellett ennek megébredni?? Egy gyors mozdulattal, hogy mentsem a menthetőt fellököm a srácot, mint aki csak elbambult, és nem vette észre, közben azért az ujjaim is dolgoznak ám, és a dobozka a farzsebből a talárom zsebébe csusszan...

-  Bocsánat! Nem akartam... csak nem vettelek észre.... öö... ilyenkor nem szokott itt más is lenni... na jó, szia! - kivülről zavartságot tettetve, belül vigyorogva indulok is a kijárat felé... nem túl gyorsan, de elég határozottan. Jobb lesz lelépni, mielött feltűnik neki a dobozka hiánya....

Ajánlott tartalom
Reveal your secrets

TémanyitásTárgy: Re: Te most madárnak nézel?!

Te most madárnak nézel?!

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére
1 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next

Similar topics

+

Similar topics

-
» Ahol a vadak várnak - Alia és Gorzhak
» Menyétek kódexe
» (Alapműveletek 1) Taijutsu
» Konohai Gyógyfürdő