Nem szabad kihagyni!

Az új küldetés
hamarosan kezdetét veszi
Kalandra jelentkezők
⊰ 1 - Játékos neve
⊰ 2 - Játékos neve
⊰ 3 - Játékos neve
⊰ 4 - Játékos neve
⊰ 5 - Játékos neve

ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ

HomeHome  KeresésKeresés  TaglistaTaglista  CsoportokCsoportok  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
Üdvözlet!

2000-et írunk, szeptemberben a Roxfort újra megnyitotta kapuit, hogy az 1999-2000-es tanévben is megállhassák a helyüket a diákok az iskolában. Voldemort már a múlté, lassan négy éve végleg megszűnt létezni. Megmaradt hívei bujkálnak, és az auroroknak hála egyre ritkábbak az ex-halálfalókról szóló hírek is. Úgy tűnik, hogy a varázslóvilágot jelenleg béke és nyugalom övezi, de vajon meddig? Légy részese te is az új kalandoknak!

Az oldal alapítása:
2014. október 2.
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chatbox

Promóink

Legfrissebb

ϟ Házpontok 2018-2019
  Yesterday at 15:45
Jacob Troops

ϟ Neira & Ginny
  Yesterday at 10:59
Gwyneira Rousseau

ϟ Keresem a...
  2018-12-09, 15:23
Melissa Greenwood

A hónap posztolói
Jacob Troops

Kieran O'Byrne

Gina Accipiter

Nox Djarum

Luna Lovegood

Madeleine Eastwick

Dane Seoras

Elijah Crowfield

Draco Malfoy

Shanna Griffin

Statisztika

Összesen 595 regisztrált felhasználónk van.

Legújabb felhasználó: Melissa Greenwood

Jelenleg összesen 39827 hozzászólás olvasható. in 3513 subjects
Ki van itt?

Jelenleg 6 felhasználó van itt :: 2 regisztrált, 0 rejtett és 4 vendég :: 2 Bots

A legtöbb felhasználó (77 fő) 2014-10-02, 18:29-kor volt itt.

Share|

Kikötő

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
SzerzőÜzenet
Rebecca Chartier
Reveal your secrets

Hugrabug

ϟ Kor : 24
ϟ Hozzászólások száma : 23

TémanyitásTárgy: Re: Kikötő 2018-08-03, 14:51

Isaac & Rebecca
[You must be registered and logged in to see this image.]

Nem is arról van szó, hogy meg vagyok botránkozva, csak nem igazán vagyok az efféléhez szokva, szóval nehezebben kezelem talán, mint ő, de becsülendő, hogy ő ennyire lazán áll hozzá. Azért akárhogy is, de legalább rákérdeztem és nem néztem volna rá másképp, ha kiderül, hogy ő is épp olyan laza erkölcsökkel rendelkezik, mint a barátai, de mégis... azért jobb, hogy nem.
- De hát mi már régóta barátok vagyunk, ha... csak levelezés útján is, nem igaz? - szóval akkor még nem tudjuk, hogy milyen irányú meghívás volt ez, vagy akár az az esküvő lenne? Azért így én is másképp tudok a dologhoz állni, hogy legalább tudom, hogy pontosan mi is, ami egyáltalán lehet ebből az egészből, mármint most már nyilvánvaló, hogy akár randinak is nevezhetjük, bár ugye esetemben ez elég bonyolult, ha azt nézzük, hogy a szüleim úgyis megterveznék az egész életemet előre. Így amúgy se sok értelme lenne randiznom, vagy hasonló, hiszen minek kedveljek meg valakit a kelleténél jobban, ha aztán majd találnak nekem valami kellemetlenkedő alakot, akihez hozzá kell mennem, csak mert jó családból való és e miatt... hasznos kapcsolatot jelentene.
- Hát... sajnálom. Gondolom elég pocsék érzés lehetett, akkor azért is jöttél el Angliába? Így könnyebb? - na nem akarok én a kelleténél jobban belemenni ebbe, hiszen okkal nem írt a helyzetről a leveleiben sem gondolom. Fájdalmas lehet, hogy a párod egyszerűen félre dob valaki másnak a kedvéért és kész, hogy aztán mással élje azt az életet, amit veled kellett volna és még csak őszinte sem volt eléggé, hogy a szemedbe mondja, hogy nem veled akar lenni, hanem már előre keresett valaki mást... vagy talált akaratlanul, ez végül is majdnem mindegy. Persze azt sem akarom, hogy ha kellemetlen neki a téma, akkor most kelljen róla beszélnie, szóval nem fogok kihúzni belőle semmit sem. Sejtem én, hogy ez nem olyasmi, amire szívesen gondol és bizonyára azért is jött ilyen távol az eredeti otthonától, mert így sokkal könnyebb kezelni a dolgot, ha legalább nem találkozik az exével.
- Úgy érted, ahogy gondolom, hogy érted? Te lennél az álférjem, vagy... áljegyesem? Végül is... De azért ezt gondold át... egy álfeleség megnehezíti az ismerkedést másokkal. - tudom, hogy Isaac tényleg nagyon rendes, de azt sem akarom, hogy elkapkodva mondjon ki valamit, ami esetleg olyan hátrányokkal jár, amit nem gondolt át. Oké most vált el, tehát gondolom nem akar egyből valami kapcsolatba belemenni, de azért biztosan szeretne idővel, ha már most is gyereket, meg családot emlegetett, ebben viszont erős akadályozó tényező lenne az, ha akár csak jegyesség szintjén is, de köze lenne valaki máshoz. Így nehéz ismerkedni.

[You must be registered and logged in to see this link.]

[You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this image.]

Ismeretlen vizeken
Vissza az elejére Go down
Felhasználó profiljának megtekintése
Isaac MacNamara
Reveal your secrets

Varázshasználó

ϟ Kor : 28
ϟ Hozzászólások száma : 19

TémanyitásTárgy: Re: Kikötő 2018-07-31, 07:20

Rebecca& Isaac

Látom rajta, hogy kissé meg van botránkozva azon, hogy a három jó barátom egymásba van habarodva. Nem várom el, hogy csak úgy megértse, lévén nem azonos a tolerencia szintünk. Én viszonylag szabadelvű családban nőttem fel, ahol rám volt bízva, hogy milyen véleményeket alkotok, mire hogyan reagálok, Rebecca szülei viszont kőkeményen fogják, előre el akarják rendelni a sorsát, nem csoda, ha ennyire furcsálkodik bármin, ami a nagyközönség számára kirívó.
- Nem akartam máris oly nyilvánvalóvá tenni, hogy ez most milyen típusú meghívás. A legtöbben nem hisznek a férfi-nő barátságban, én viszont nem szeretek gyorsan dönteni, inkább megmaradok a titokzatosságnál, még ha ezzel összezavarok is valakit. Esetedben téged. – Bólogatok széles mosollyal, és nem veszem magamra, hogy ilyen kis tapintatos próbált velem lenni. Már az is kész csoda, hogy a sok bús fintor után mosolyt tudok csalni az arcára. Tudom, hogy az én örökvidám természetem számára meglepő, amihez nehéz alkalmazkodnia, én viszont nem tudok ebből visszakomolyodni, sőt, nem is akarok. Álmodozó típus vagyok, és magammal rántom ebbe a színes kavalkádba. S bizton állíthatom, jó úton vagyunk oda, hogy Rebecca is fel tudjon szabadulni mellettem.
- Nos a feleségem alaposan átvert. Nekem azt mondta, hogy még ne tervezzünk előre, a gyerek még ráér, aztán szépen kiderült, hogy már mástól tervez. Az élet bizony ilyen furcsa fintort festhet az ember arcára, amikor kiderül, hogy mindaz, amit hittünk, csak illúzió. – Simítok végig az államon eltűnődve. Már elég idő eltelt ahhoz, hogy ne érezzem Rebecca kérdéseit faggatózónak, és ezzel sebeket se tépjünk fel. Itt Londonban olyan közösséget találtam, ahova beleillek, sőt, prominens alaknak is számítok. Ha nem eldönthető külsőleg a stílusom alapján, hogy mégiscsak a lányokat szeretem, hát nem baj, de ha valaki így belekérdez, felfedem a titkomat, hogy szándékosan játszom a szerepet, hogy ne kelljen a miérteken gondolkozni. A múlt bizony sokszor visszacsap, a volt nejem mégiscsak szakmabeli, megvan az esélye, hogy összefutunk, és vajon milyen érzés lesz az új pasival látni egy csecsemővel a karjában, aki az én gyerekem is lehetett volna?
- És ha azt csinálnánk, hogy beelőzzük őket egy álférjjel? Felnőtt nő vagy, nem kell az engedélyüket kérned, hogy beállíts azzal, hogy már megtetted. Ha még egy aranyvérű, vagyonos jelöltről is van szó, talán még el is fogadnák. Vagy ha ez drasztikus, a jegyesség is kellően komoly lépés lehet. – A pillantásomból egyértelműen kiderül, hogy rám illenek ezek a pontok, és fel sem vetném az ötletet, ha nem lennék benne.

Rebecca Chartier
Reveal your secrets

Hugrabug

TémanyitásTárgy: Re: Kikötő 2018-07-16, 14:48

Isaac & Rebecca

Én igazán nem ítélem el e miatt, vagy ilyesmi, de mégis csak érdekel, hogy pontosan mi is a helyzet vele, mert hát a jó ég tudja már. Ez az evezés, meg a stílusa, a kutyák és ahogyan most is a ruhámat igazgatja, mint valami komornyik... hát igen nehéz eldönteni, hogy most akkor hová is kellene tennem őt, pedig igazán próbálkozom, de tényleg!
- Képes vagy még ezt is elviccelni. - csóválom meg mosolyogva a fejemet, pedig lássuk be igenis elég komoly kérdést tettem fel és igenis érdekelne a válasz, ami még mindig nem érkezett meg. Mintha tényleg képes lenne mindenből, bármiből játékot csinálni, amit őszintén szólva iszonyatosan irigyelek tőle. Elég nagy dolog, hogy valaki ennyire lazán áll hozzá mindenhez. Nekem ez nem megy, túl sok minden van, ami nem engedi, a fekete felhők a fejem felett, az eltervezett jövőm... Így nem egyszerű.
- Oh... komolyan? - azért kissé kikerekedik a szemem, mert bár tényleg elfogadó embernek gondolom magamat, de azért arra gondolni, hogy a három csapattársa pasik és szerelmi háromszögben vívódnak... Tudom én, hallottam igazából csak ,mert nem igen vannak meleg barátaim, hogy ők valahogy sokkal lazábban kezelnek sok mindent és állítólag túlfűtöttebbek, mint az átlag, de más hallani erről, mint így szemtől-szembe értesülni róla olyanok kapcsán, akiket nem rég ismertem meg. - Dehogy bénaság, én csak... nem tudtam eldönteni, főleg hogy olyan közvetlen vagy velem és elhívtál ide is, meg... szóval érted. A leveleid alapján nem tudtam eldönteni és igazából nem tudtam azt sem illik-e rákérdezni mi lett köztetek. - a házasságára célzok, hiszen nagyon fiatal ahhoz, hogy máris legyen egy válás a háta mögött, meg aztán tényleg annyira rendes pasi, hogy mégis ki ne jönne ki vala? Vagy pont a rendessége miatt netán a neje átejtette és talált valami sötét alakot, akivel izgalmasabb az élet? Ha meg így van, akkor végképp nem akartam volna sebeket feltépni, hogy megkérdezem mégis mi történt. Egyszerűbb volt arra tippelni netán csak alibi házasság volt és ennyi elég is volt belőle.
- De hát ez nem a te gondod, hanem az enyém és nem hiszem, hogy érne bármit is. Már az öcsém is próbálta, de a szüleim hajthatatlanok. Nem hiszem, hogy megoldódna, hiszen mindent elterveztek. Ha végeztem az iskolával... akkor annyi. Nem tehetem, amit én szeretnék, ez így csak időhúzás, aztán találnak nekem valami férjet, valami távoli rokont és... lényegében vége az életemnek. - húzom el a számat. Tudom, talán nem kellene ennyire drasztikusan néznem a jövőt, meg az életemet ,de elég nehéz, ha egyszer már mindent elterveztek helyettem, én pedig nem ezt szeretném. Szökjek meg? Fogalmam sincs, hogy ahhoz elég erős lennék-e, hogy önálló életet éljek hirtelen minden háttértámogatás nélkül.

[You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this image.]

Ismeretlen vizeken
Isaac MacNamara
Reveal your secrets

Varázshasználó

TémanyitásTárgy: Re: Kikötő 2018-07-13, 06:38

Rebecca& Isaac

Én magam is megállok, azaz Rebecca elé lépek, és én magam is megigazgatom a kabátját, ha már olyan fázósan összehúzza magán. Félmosollyal csóválom a fejemet, tisztára olyan, mintha ez a lány félne tőlem. Vagyis nem tőlem, hiszen nincs rá oka, az apja sem vagyok, meg a fegyőre sem, és igazán érdekel, hogy miért mindig ilyen búvalbélelt. Ez talán nem derült ki a levélváltásaink kapcsán, de amióta ismét találkoztunk személyesen, csak ideig-óráig érzem, hogy fel tudom vidítani, mert állandóan valami métely rágja belülről, egy álmatlan rosszakarat. Végül elengedem, hogy kicsit közelebb hajolva figyeljek a kérdésére, végül el is nevetem magamat.
- Akkor.. egész ügyes vagyok. Nos Becks jól tippelsz, a korosztályom legsármosabbjai szingli, meleg pasik. Na én most sármos vagyok, szingli, vagy meleg? Vagy mindhárom? – Vonom meg a vállamat, mintha csak valami találós kérdés lenne.Végül mégiscsak megrázom a fejemet, ez azért kényes téma, hiszen muszáj vagyok kudarcként megélni, hogy zátonyra futott egy olyan eskü, amit elvileg csak egyszer, egy embernek tesz az ember. Hogy velem volt a baj? Meglehet. Túlságosan is hittem magunkban. Ám mivel ezekről még nem meséltem a lánynak, talán itt lenne az ideje, de őt inkább a beállítottságom érdekli.
- Reméltem is, hogy nincsenek ellenérzéseid, mert a másik három csapattársam.. Nos ők szerelmi háromszögben cívódnak egymással. Engem is próbáltak beszervezni, hogy legalább legyen mindegy, hogy kik a zsánereim, de én hajthatatlan vagyok, a másiknak nem lehet szőrösebb a mellkasa, mint nekem.. – Jegyzem meg cinkos pillantással, ez egyértelműen azt jelenti, hogy még csak véletlenül sem vonzódom a saját nememhez. Besorolok mellé, és most már én is zsebrevágom a kezeimet, hiszen a sok ugrálás ellenére már szintén kezdek fázni. – Az építészet ugyanolyan művészet, mint a többi, szenvedélyt kíván. Próbálom megélni a mindennapjaimat, és talán érzelmesebb vagyok, mint a nagy átlag. Rád is próbálok odafigyelni, hogy ne legyen mindig pocsék kedved. Manapság talán nem divat kihúzni a széket, vagy felsegíteni a kabátot, de nekem örömet okoz, ha mondjuk mosolyt fakasztok. Lehet, hogy ez bénaság? – Vigyorodom el, tudom, hogy az én kis fiatalos ábrázatomat inkább csupán egy bizonyos réteg kedveli a nők közül, hiszen még húsz év múlva is kölyöknek fogok kinézni, de a férfiak tényleg zsonganak utánam, mintha számukra meg tényleg én lennék a királylány. – És most te jössz.. Látsz valami kilátást arra, hogy megoldódjanak a családi gondjaid? Komolyan mondtam, hogy elmegyek, és beszélek velük. – Még mindig a folyóparton vagyunk, ahogyan sétálunk a belváros felé, de egy hirtelen ötlettől vezérelve mégsem a macskaköves utcák felé irányítom, hanem egy éppen induló sétahajóra, azon meg tudunk tenni pár metrómegállót, mielőtt elválunk. Ott még forró teát is kapni, attól felmelegszünk.

Rebecca Chartier
Reveal your secrets

Hugrabug

TémanyitásTárgy: Re: Kikötő 2018-06-30, 10:35

Isaac & Rebecca

Nem értek az evezéshez, ahhoz sem, hogy mennyire verik fel a vizet az evezővel teszem azt közben, de ezek szerint nem annyira, hogy utána ne lehessen még elmenni iszogatni és úgy fest Isaac kimondottan élvezi is ezt a fajta életstílust. Végül is tényleg laza és szabad és pont olyan, ami nekem nem igazán adatik majd meg, amint végeztem az iskolával, mert onnantól csupa-csupa kötelesség lesz az életem majd, még inkább, mint most. Egyelőre letudhatom a családi banzájokkal, de a későbbiekben ez valószínűleg rossz irányba, de változni fog, nagyon erősen.
- Jól van, tudod, hogy nem értek én ehhez ennyire. - még finoman viccelődve oldalba is könyökölöm. Nem is tudom, hogy honnan jön a mozdulat, mert nem szoktam így elengedni magamat mostanában. Talán most is csak a nagy szurkolás miatt sikerült, meg hogy körülöttem tényleg mindenki elég laza, ami azért rám is valamelyest átragad és ezzel még magamat is határozottan meglepem. És az este folyamán egyre inkább. Még a családi zűröket is elfeledem egy időre. Magamhoz képest határozottan sokat nevetek és kifejezetten jól esik, elűzi a megszokott feszültséget is végre, ami tényleg jól jön most. Sőt a végén még sajnálom is, hogy a több órás játék és iszogatás végül végetér, pedig már én magam is kellően fáradt vagyok és még mindig elég hideg van kint, vagyis már jóval hidegebb, mint amilyen este volt, úgyhogy fázósan húzom össze magamon a kabátot és talán az ital ad most bátorságot, magam sem tudom, de mielőtt még a kérdésére válaszolnék. A kabátot azért összehúzom magamon, de mielőtt még kilépnék a hűvösbe azért csak úgy érzem mégis csak illene tisztázni azt az apróságot, amit még mindig nem tudok biztosan eldönteni róla.
- Na jó... azt hiszem máskor nem lesz bátorságom megkérdezni. Remekül éreztem magamat most is és az esküvő is biztosan jó szórakozás lenne, de valamit nem értek pontosan és ha nem most kérdezem meg, akkor talán sosem. Tudom, hogy házas voltál, de alig beszéltünk ilyesmiről, mármint a levelekben, de te... Szóval a házasság csak alibi volt? - nem is tudom, hogyan illene rákérdezni, hogy ne legyen bántó, vagy ne érezze úgy, hogy elítélem e miatt, ha ő esetleg... másképp van bekötve, mint a legtöbben, csak mégis egyszerűbb lenne tisztázni. - És tudnod kell, hogy én nem ítéllek el, tényleg semmi bajom sincsen a... melegekkel, attól még ugyanúgy lehetünk barátok. - teszem még gyorsan hozzá, ha esetleg nem lenne egyértelmű, hogy mire vonatkozik a kérdésem és persze, hogy tudja én e miatt nem fogok vele innentől szóba se állni, vagy ilyesmi, mert kedvelem és tényleg mindig megnevettet és sikerült ezt az estét is úgy összehoznia ,hogy nem is emlékszem mikor voltam legutóbb ennyire felszabadult.

Ismeretlen vizeken
Isaac MacNamara
Reveal your secrets

Varázshasználó

TémanyitásTárgy: Re: Kikötő 2018-06-27, 20:04

Rebecca& Isaac

Miközben kifelé lépdelek, látom, hogy szinte fülig ér a szája, ami az elmúlt alkalmat illetően csodás változás, valahogy eddig nagyon lefelé görbült. Vajon miért akarom ennyire felvidítani? Vidám jellem vagyok, engem még a válásom sem tört meg igazán, de hátat fordítottam Amerikának, nehogy minden utcasarok a kudarcomat visszhangozza. Hiszen kudarcnak kell megítélnem, hogy ennyire balfék módon sikerült megtorpedózni a saját házasságomat. Nem mintha én lettem volna feltétlenül a hibás, de most már ez mindegy is. Rebecca ellenben mindig az elvárások láncában senyved, kivéve most, ahol csak az volt a kérés, hogy jőjjön el. És itt van, ráadásul úgy tűnik, jól is érzi magát, ebben talán nekem is van egy kis szerepem.
- Hát mivel ez nem pillangóúszás. – Vetem vissza a választ a feladónak vigyorogva. Tudom én, hogy hogy érti, én viszont szeretem lecsapni ezeket a magas labdákat. Hogy kötekedő lennék? Aligha. Inkább vicces, már azokkal, akik ezt értékelni tudják, Rebecca szája pedig állandóan megremeg, amikor a hülyeségeimet hallgatja. – Abban nem lesz hiba! – Bólogatok, hiszen az a terv, hogy a sör mellett azért teát, vagy egyéb forró italt is felszolgáltassunk magunknak, meg hát meg is akarjuk mozgatni a tömeget, amit még Rebecca nem is feltétlenül tud. Átérünk a pubba, ahol már eleve fel vannak sorakoztatva a tizenkét személyes körasztalok, ebből van vagy öt. Bezsúfolódunk, de nem baj, majd ha jönnek a játékok, úgyis elpakolunk a tánctérről. Rebecca ugyan nem tud mellém ülni, mert mi a négy pasi vagyunk a társaság hangadói, de velem szemben kap helyet, hogy szemmel tarthassuk egymást. Az este szinte éjszakába nyúlóan nevetéssel, eszegetéssel, na és persze a brit alkoholkultúra enyhébb változatainak körbekostolásával telik, hogy aztán amikor már le kell mozogni, akkor teret kapjon ismét a mozgás. Felszabadítjuk a pub nagy részét, hogy körtáncok induljanak, majd olyan vetélkedők, bekötött szemű zenére táncolás, és ehhez hasonló vicces feladványok. Végül a társaság nagy része kifullad, én magam is adogatom fel Rebeccára a kabátot, azért legalább még hazavinném. – Gondolkoztál az esküvőn Becks? Elmegyünk? – Emelgetem a szemöldökömet mindent álszentséget egyértelműen megmutató, csalfa módon, én aztán nem szoktam úgy tenni, mint aki nem is élvezi az életet.

Rebecca Chartier
Reveal your secrets

Hugrabug

TémanyitásTárgy: Re: Kikötő 2018-06-10, 13:31

Isaac & Rebecca

- Tütüt... ezt a szót is csak te használod az összes ismerősöm közül. - na azért itt már felnevetek, mielőtt még eltűnne a többiekkel, hogy leevezzék a távot. Én pedig szépen besorolok a néni mellé, azaz igazából a néni sorol be mellém, ami nem zavar, legalább kérdezhetek és úgy fest ő jóval többet tud erről az egészről, mint én, bár itt azt hiszem kb. mindenki többet tud a versenyről, mint én, tehát ebben semmi meglepő nincsen.
- Így már értem, csak olyan furcsán hangzik. - szolid mosollyal figyelem a készülődést, ahogyan hajóba szállnak és tényleg úgy fest, hogy Isaac irányítja itt a dolgokat, mint kapitány, aztán hamar el is válnak útjaink a nénivel, hiszen ha látni akarom a befutót, akkor bele kell húznom, hogy még időben a másik végére érjek a pályának és lássam, ahogyan toronymagasan győznek. Nem tudok nem mosolyogni, amikor látom mennyire örülnek. Én is tapsolok, bár a mellettem állók hangos füttyeit ne utánozom le, annyira azért nem vagyok hangos típus, de én is örülök, hogy győztek, bár mintha nem is igazán lett volna nagy küzdelem, hiszen valahogy sejthető volt, hogy mi lesz a végeredmény, vagy csak én sejtettem, ha már így készültek? A puszi azért meglep, főleg hogy volt már belőle nem is egy a legutóbbi alkalommal is, de azért örömmel fogadom.
- És nem is lettél nagyon vizes. - na azért kicsit igen, hiszen lapátoltak rendesen és óhatatlanul is felverik a vizet, de úgy fest azért nem annyira, hogy át kelljen öltözniük. - Elég nagy előnnyel nyertetek, úgyhogy persze! És naná, most bármi jöhet, ami kellően meleg. - bár a sör nem az, de a forró virsli mellé tökéletes, bár az is lehet, hogy valami forralt bort is lehet esetleg kapni, akkor lehetséges, hogy inkább majd arra szavaznék. Megyek hát vele, bár bizonyára majd a barátaival akarja múlatni az időt, de akkor én maximum addig elleszek, vagy a kutyás nénivel beszélgetek egy kicsit, azzal sincs baj. Nem várom, hogy végig itt tobzódjon mellettem, főleg mert biztosan mások is szeretnének gratulálni a szép teljesítményhez.

Ismeretlen vizeken
Isaac MacNamara
Reveal your secrets

Varázshasználó

TémanyitásTárgy: Re: Kikötő 2018-06-06, 16:16

Rebecca& Isaac

- Akkor majd sietünk, hogy ne fagyj meg. Majd a pubban kapsz valami lélekmelengető tütüt! – Vigyorogva bólintgatok, ahogyan végül távozunk a többiekkel, és hamarosan már a csónakban méregetem a szélirányt, meg hogy melyik oldalon kell jobban húznunk, hogy az áramlás ellenére is egyenes vonalat tudjunk tartani a rajttól a célig. Innentől már nem ingetegetek vissza Beccának, holott meglenne a kényszer, lévén most minden percet érdemes kihasználnunk együtt. Teljesen más így élőben, mint a levelek útján. Ahonnan ő áll, be lehet látni ezt a párszáz métert, legfeljebb megy a tömeggel, hogy mindenki lássa a célbaérés pillanatát is. Hamarosan kezdődik, mindenki beevez egymás mellé, úgyhogy tekintemet az előttem ücsörgő hátára függesztem, kontentrálok a dudaszóra, ami hamarosan elhangzik.
- Ő a hajó kapitánya. – Nevetgél keedvesen, aztán már int is, és tovább húzza a kutyusokat, mert valóban megindulnak az emberek, mindenki középre akar helyezkedni, hogy lássa a csapatok folyamatos mozgását. – Igen, olykor besegítek, ha más dolga van. Fogjuk, siessen előre kedveském, mert akkor nem kell tülekedni a végén, ha jó helyet akar. – Ad még tanácsot, aztán az uszkárral meg a tacskóval inkább elsiet a tömeg útjából, vélhetően ő már látta elégszer azt, hogy hogy is versenyzek. A dudaszó felharsan, megérintem az előttem ülő vállát, és mintegy varázsütésre indulunk, én egy pillanattal később bekapcsolódva, de még ezzel sem vesztünk időt, hiszen a kapitánynak át kell látnia a helyzetet. Az evezők már merülnek is a vízbe, az elején még nehéz felmérni kintről, hogy ki hol helyezkedik el, hiszen mind a négy csapat az első métereken egyszerre halad. Ám látszik az izomerő s a gyakorlottság, mert perceken belül toronymagas előnnyel érünk be a célvonalon át. Felharsanó örömujjongás, ebből látszik, hogy a legnagyobb rajongótáborunk nekünk van, noha senki nem veszi véresen komolyan a versenyt. Ez inkább a jó hangulatról szól, érdemi díjazás sem nagyon van, inkább csak a többiek fizetik a mi sörünket is. Kikászálódunk a csónakokból, és egymást éltetve toporzékulunk mind a négyen. Jó, nem egy világbajnokság, de mi élvezzük. Odamegyek Beccához, megfordítva a fejemen a baseball sapkát, egy puszit nyomok az arcára.
- Na jók voltunk? Jöhet a forró virsli, és a sörözés? Vagy valami erősebbet innál? – Indulunk el a tömeg a pub irányába, ami ott van a parttól alig párszáz méterre, messziről látszik a zárva tábla, ennek ellenére tárva-nyitva az ajtó, ez most amolyan belsős eseménynek számít, amire csak mi vagyunk hivatalosak.

Rebecca Chartier
Reveal your secrets

Hugrabug

TémanyitásTárgy: Re: Kikötő 2018-05-22, 10:22

Isaac & Rebecca

Én tuti, hogy megfagynék így, de mondjuk tény, hogy az alkatom se az a fóka jellegű. Nem igen van, ami melegít, ha nincs rajtam vastag kabát és persze sál-sapka. Most is fel vagyok öltözve rendesen, habár még a sapka nem kellett, de ő hozzám képes igen lengén van öltözve és gőzöm sincs hogy bírja a dolgot. Azért hideg van, még ha nem sokára mozogni is fognak majd a vízen, de attól még most csodálom, hogy nem fagynak szét.
- Dehogy! Te vállaltad, szóval biztosan bírod, csak... én tuti nem bírnám. - rázom meg a fejemet mosolyogva. És hogy én hoznám ki belőle a vidámságot? Azt hiszem ez sokkal inkább fordítva van, hiszen neki eleve lételeme a vidámság, belőlem viszont tényleg úgy kell kihozni és neki valahogy sikerül. Ha őszinte akarok lenni már eleve ez a feszülős ruci is nevetésre bírna, de nem akarok azért olyan genyó se lenni vele, hogy nevessek a külsején, meg egyébként is tényleg rendes elismerem, hogy elég nagy dolog hogy ebben a hidegben hajlandóak vízre szállni és részt venni ezen a versenyen. Én tuti, hogy nem csinálnám önként, még kényszerből se szívesen. Intek hát neki én is, amikor mennek vízre szállni, aztán indulok vissza, hogy keressek magamnak helyet, bár nem is értem ezt a részét, hiszen ha a verseny elejét látom akkor a végét nem, ha meg a végét akkor az elejét nem. Itt nem körbe mennek, mint egy autóversenynél, ha jól tudom. Aztán mégis megtorpanok, amikor a kutyusok feltartanak. Kapnak egy-egy fültő vakarást, mert annyi jár, aztán pillantok csak a nénire.
- Isaac... kapitány? - na jó nem nevetek, de olyan kétkedő mosoly kúszik az arcomra. Nem értek az evezéshez igazából, szóval passz, hogy mitől lesz valaki kapitány, vagy csak a néni becézi így? Mindenesetre valahogy viccesen hangzik, főleg ha azt nézem, hogy a családomnak rendes hajói vannak, rendes kapitányokkal ugye. Aztán azért magamra találok, hiszen illene köszönni és bemutatkozni is, így egy elnézést kérő mosollyal nyújtanék kezet, de gyorsan elillan a mozdulat, amikor rájövök, hogy a néninél két kutya is van. - Én pedig Rebeca, hello! Végül is igen, tényleg fess legény. A néni sétáltatja a kutyáit, vagy csak vigyáz rá ilyenkor? Nem tetszik tudni, hogy meddig mennek? Fogjuk látni a célba érkezést egyáltalán innen? - kicsit azért zavarba ejtő a megjegyzése erről a fess-ség kérdésről. Szó se róla Isaac tényleg helyes, de ugye én még mindig nem vagyok benne teljesen biztos, hogy milyen beállítottságú vajon, hiszen azért lássuk be elég sok nőies vonása van. Na nem azt mondom, hogy ne lehetne az, de azért... ki tudja. Egyébként meg ha egyszer a szüleim minden áron hozzá akarnak adni a suli után valami a célra alkalmas alakhoz, akkor még ha netán nem a pasik érdeklik is Isaacat, akkor se sok értelme lenne a dolognak. Egyáltalán miért merül fel bennem ez? Barátok vagyunk, akik eddig csak leveleztek és ennyi, nem igaz? Barátként hívott meg ide, ahogyan ez a sok ember is azért van itt, mert rokonok és barátok és tuti vannak itt még hozzám hasonló korú lányok.

Ismeretlen vizeken
Isaac MacNamara
Reveal your secrets

Varázshasználó

TémanyitásTárgy: Re: Kikötő 2018-05-16, 08:56

Rebecca& Isaac

Rendkívül örülök, hogy volt kedve eljönni, pedig én azzal is megelégedtem volna, ha csak az esküvőre megyünk együtt. Azért három napon belül háromszor találkozni nem semmi. Régebben ugye pár hetente váltottunk egy levelet, és bőven elég volt. Igaz, azok a levelek gigászi hosszúak voltak, igyekeztünk a művészetünket több aspektusból is kitárgyalni anélkül, hogy a magánéletünkről komolyabban szót ejtettünk volna, most pedig találkozhatunk személyesen is, és még tündéribb lánynak gondolom, mint a levelek alapján. Kezdek betekintést nyerni a családi életébe, és igyekszem a saját hétköznapi életemmel is megismertetni.
- Van azért nekem is meleg ruházatom, majd átöltözöm, ha vége. Féltesz? – Kérdezem visszanevetősen, valahogy ez a lány kihozza belőlem a vidámságot, holott amúgy is egy nagyon életigenlő típus vagyok. Hamarosan mennünk kell, és nem akarom most őt ilyen pusziszkodós helyzetbe hozni, hiszen eleve össze vagyunk kapaszkodva a srácokkal. Viszont már tényleg indulnunk kell, így csak elengedjük egymást a többiekkel, én intek a lánykának, megindulva a csónak felé. Szerencsére nem nekünk kell belökni magunkat a vízre, hiszen akkor még a cipőnk is átázna. A folyóparton gumicsizmás öregurak ácsorognak, kampósbottal felszerelkezve, hogy amit tudnak, tolnak minket, hogy aztán ha már elértük azt a mélységet, hogy evezhető a víz, magunkra legyünk szorulva. Vigyorgok még Becca válaszára, nekem már nincs lehetőségem mondani is valamit, mert pattanok be a többiek mögött, láthatóan én vagyok a kapitány, mert hátul ülök, és én fogom irányítani a tempót. Nem mintha ez azt jelentené, hogy kevesebbet kell húznom. A lány viszont azt érzékelheti, hogy két szaglászó nózi érdeklődve ér a lábaihoz, s ha lenéz, meglátja a fekete tacskót és a fehér uszkárt egy idősebb néni pórázán. A két kutyus lelkes farokcsóválással üdvözli az utóbb megismert szagmintát. A nénike mosolyogva sorol be a lány mellé.
- Kedveském, Ön is Isaaac kapitány barátja? Nana néni vagyok. Ugye milyen fess legény? – Kérdezi amolyan nagyis mosollyal, de vélhetően nem rokon, vagy ilyesmi, csak a csapatot etető idősebbek tagja. Mintha egy vízparti klub lenne ez az egész, és hát így van, Londonban vagyunk jópáran barátok, akik összejárunk. Én mondjuk egész későn csatlakoztam be, lévén Amerikából jöttem, de még az épitészeti egyetemen jártam párukkal együtt néhány szemesztert, és ők korábban átjöttek ide, mint én, így nem volt nehéz ismét egymásra találni. A verseny hamarosan kezdődik, beevezünk a folyó közepére, ahol már fel vannak állítva a bólyák, a táv tényleg nem nagy, belátható a partról.

Rebecca Chartier
Reveal your secrets

Hugrabug

TémanyitásTárgy: Re: Kikötő 2018-05-07, 10:20

Isaac & Rebecca

Amikor egyértelműen int, hogy menjek közelebb, hát megteszem, mert akkor ezek szerint nem fogom zavarni őt, vagy a csapatát, bár gondolom azért olyan nagyon sok ideje nem lesz most beszélgetni velem. Nem is gond, én is úgy számoltam, hogy maximum pár szót váltunk, vagy annyit sem, aztán majd amikor már túl vannak a versenyen akkor beszélgetünk. Azért remélem, hogy nem akar majd mindenkinek hirtelen bemutatni, hiszen tudja jól, hogy én nem vagyok annyira nyitott, mint ő. Jó lenne, de az életem túlságosan macerás és e miatt általában visszafogom magamat, mert úgy sokkal egyszerűbb, mint belemenni valamibe, aztán csalódni.
- Így már érthető. - mosolyodom el nevetősen, hiszen komolyan hideg van. Rajtam kabát és még egy sálat is a nyakamba nyomtam, bár úgy fest itt a többség jobban bírja a zimankót, de lássuk be, hogy víz mellett amúgy is hűvösebb van, mint alapból és alapból sincs éppenséggel meleg. - Hello és hajrá! - intek a másik három fickónak. Láthatóan igen ők is olyan lazák, mint amilyen Isaac. Ők is elég könnyedén kezelik az életet, ha ilyen időben itt eveznek majd a vízen és ilyen kis rucikban ugrálnak. Nem is tudom ez a testhezálló cucc... Mondjuk tény, hogy jól látszik így, hogy Isaac tényleg nem az a fotelban tespedős típus, aki gyűjti a zsírpárnákat, hanem jó sokat mozog és ez látszik a testén is nagyon jól. Feltartani viszont tényleg nem akarom ,hiszen mindjárt kezdenek.
- Ha mindenki olyan itt, mint te, akkor nem fogok unatkozni és persze, azért jöttem! Talán még fütyülni is fogok, ha győztök. - széles mosoly és ezúttal bár ő nem teszi, de ha már elhívott és ennyire rendes akkor én hajolok oda, hogy adjak egy puszit, olyan szerencsehozó félét. Na persze erre máris a másik három kapva kap az alkalmon és jön egy kis fütyülés. Csak nevetve megrázom a fejemet, aztán irány a lelátó. Isaac tényleg nagyon rendes srác, de még mindig nem vagyok benne teljesen biztos, hogy melyik oldalon tolja a bringát és lássuk be, hogy ez a feszülős cucc, meg a többi feszülős cuccot viselő pasas... hát nem sokat segít, hogy döntésre jussak és hát attól, hogy netán nem a pasik érdeklik úgy se számít, ha a szüleim valami számukra alkalmas akárkihez akarnak majd minden áron hozzáadni.

Ismeretlen vizeken
Isaac MacNamara
Reveal your secrets

Varázshasználó

TémanyitásTárgy: Re: Kikötő 2018-04-29, 18:14

Rebecca& Isaac

Egyrészt nem várom tőle, hogy eljőjjön, és ha már eljön, sokáig is maradjon, csak reménykedek, hogy a korábbi levelezésünk, na meg a múltkori összetalálkánk kapcsán annyira bizalmat szavaz az alkalomnak, hogy legalább egy próbát tesz. Olyan rosszkedvű volt, fel akartam dobni a hangulatát, ám néhány halovány mosolyon túl azért éreztem, hogy neki ennél több kell, noha megindult valami az olvadás útján. Ez a mostani egy kötetlen program, amit nem rá építek, már korábban el volt tervezve, így a becsatlakozási alkalomnak is tökéletes, ráadásul még csak nem is randi, nem romantikus helyszín, de nem is annak lett szánva, így is megismerhetjük egymást egy kicsit jobban, ha nem kell pusztán a másikra koncentrálni.
 - Ezért ugrálunk. Hadd mutassam meg a többieket, Jerry, Russel, és Clive. Ő itt Becca, egy nagyon kedves barátom.
– Bólogatok mind a négyük felé, a lány felé a bemutatkozásnak nincsen semmi felhangja, és hát ő is érezheti, hogy olyanokkal barátkozom, mint én magam, mert az evezőtársak se ítélik meg egyetlen pillantással, nincsen macsós kacsingatás, sem pedig összeboronálós mosolygás, egyszerűen vidáman rá kórusban, de többre most aligha van lehetőség. Elengedem őket, s meg is indulnak, lassacskán vízre téve a hajónkat, már csak pillanatok választanak el attól, hogy be kelljen szállnunk, s a folyó közepére evezve várni a startot. Addig még azért átadva többieknek a munkát, még maradok itt picit, hogy ne csak nézőként drukkoljon, hanem válthassunk néhány szót is.
 - Köszönöm, hogy eljöttél. Tudom, hogy nem éppen a legjobb fej tőlem, hogy ebbe a csípős hidegbe kicsallak, de hátha jót tesz neked, hogy ha megismersz másokat. Jó lesz a kaja is, ezt garantálhatom. Na lassan mennem kell, drukkolsz ugye?
– Nem, se puszi, se vállsimi, mert még úgy érezheti, hogy túlzásba viszem. Ez most egy szabadtéri hülyülés, a lelkizést majd egyszer megint elővesszük. Most csak a már megszokott fülig érő vigyor ül az arcomon, amiből nem is nagyon lehet kizökkenteni. A társaim már szólongatnak, és integetnek, hogy mi a halál faszáért húzom itt az időt. Persze csak ugratnak, tudják ők, hogy ha már vendéget hívtam, nem hagyhatom ott egy szó nélkül.

Rebecca Chartier
Reveal your secrets

Hugrabug

TémanyitásTárgy: Re: Kikötő 2018-04-28, 17:06

Isaac & Rebecca

Gőzöm sincs, hogy egy ilyen versenyre, összeröffenésre illik-e vinni valamit, főleg ha esetleg győznek, vagy pont azért, mert nem, és e miatt sikerül kissé késésben lennem, mert végül arra jutottam, hogy valami apróságot mégis csak illik vinni, maximum nem adom oda, ha mégis úgy látom, hogy értelmetlen, bár Isaac nem az a típus, aki bármire is nemet mondana, vagy bármivel ne értene egyet, netán ne örülne. akármit adok neki valószínűleg értékelni fogja, sőt már jó eséllyel azt is, ha megjelenek és mondjuk nem kések el. Az utolsó pillanatban tűnök fel a közelben és keresgélek szemmel, hogy vajon hol lehet. Nem vagyok hozzáértő, sőt még nem is voltam ilyen versenyen, ezért végül a lelátó felől közelítek és amikor találkozik a tekintetünk akkor integetek is neki. Látszik rajtam, hogy bizonytalan vagyok és nem tudom, hogy közelebb illik-e menni, főleg hogy ott vannak már a csapattársakkal és gondolom készülnek a versenyre lelkileg, meg mindenhogy, bár fogalmam sincs nem fagynak-e meg. Rajtam sál van és meleg kabát, ők meg valami kis egyen dresszben, ami szerintem nem lehet valami meleg viselet és hát a baseball sapka se melegít valami sokat lássuk be.
- Nem fagysz meg? - ezt inkább csak messziről tátogom, ha csak nem int, hogy menjek nyugodtan közelebb arra a pár percre, amíg nem indulnak. Nem tudom mi a szabály és tényleg nem akarok zavarni. A végén még jön valami rendező és elküld a fenébe, hogy miért nem várom meg a verseny végét, ahogyan mindenki más és ülök le türelmesen. Csak hát nem tudom, hogy itt hogyan mennek a dolgok. Elég sok láthatóan a rokon, meg családtag, tehát nem valami hivatalos versenyről van szó, vagy legalábbis nem egy komoly versenyről, de attól még tuti, hogy vannak szabályok, amiket illik betartani. Amúgy is itt a barátai vannak és elég ciki lenne már a legelején elvágni magamat, hogy valami rossz vélemény alakuljon ki rólam bennük, főleg ha ahogy mondta utána még be is ülünk valahova.

Ismeretlen vizeken
Isaac MacNamara
Reveal your secrets

Varázshasználó

TémanyitásTárgy: Re: Kikötő 2018-04-17, 20:19

Rebecca& Isaac

Fogalmam sincsen róla, hogy Rebecca vajon eljön, hiszen összesen kétszer találkoztunk, inkább a levélváltásaink voltak hosszasak, de azért reménykedek. Olyan negatív és rosszkedvű volt tegnap, tele a feje csupa családi gonddal, még az is elképzelhető, hogy már elfelejtette, hogy mit beszéltünk meg. Kora délután van, az idő kissé csípős, a folyó felől nem éppen kellemes a szellő, ami fúj, de hát a poén kedvéért igenis megemberelheti magát az ember fia, így rövid, tapadós nadrágban, és sárga egyenmezben feszítek a többiekkel összefonódva. Négyen ülünk majd a vizen, s egyszerre mozgunk. A fejemre baseball sapkát is húztam, amin szintén a csapat címere, ránk jellemző vicces módon egy hód foglal helyet, jelezve, hogy nekünk a víz bizony nem akadály, hanem lételem. Fülig ér a szám, ahogyan megbeszéljük a taktikát. A többiek olyan komolyan veszik, mintha minimum valami világbajnokság, de legalábbis az olimpia lenne, holott ez csak amolyan öregfiúk bajnokság, és nagyjából mind az öt csapat be fog velünk ülni a közeli kikötői sörözőbe, ahova a családtagok, és barátok is jönnek majd, hiszen a folyó mellett az alig kétszáz méteres távolságon végig padok vannak felállítva, pereces stand, ahova egyes nagyik még házi sütit is hoztak, na és persze égetett szeszből sincs hiány az időre való tekintettel. Azért tekergetem rendesen a fejemet, hátha feltűnik a lány, akivel olyan jól elvoltam tegnap. Alig egy perc van még az indulásig, de még a domboldal mögött feltűnhet. Remélhetőleg jobb lesz ma a kedve, ha pedig nem, akkor majd én felvidítom. Főleg, hogy most nem csak én leszek itt neki, hanem még egy kiló, hozzám hasonló érdeklődésű fazon.

Rebecca Chartier
Reveal your secrets

Hugrabug

TémanyitásTárgy: Re: Kikötő 2018-04-15, 16:07

Isaac & Rebecca

- Hát persze! A pincérnő is csak azért nem kacsintgat rád, mert nem vagy egyedül. - nevetve rázom meg a fejemet. Szó se róla könnyedén el tudja űzni az ember rossz kedvét. Nem is tudom, hogyan csinálja igazából, de tényleg profi benne. Valahogy mindenből viccet csinál és közben mégis komolyan tudja venni az életet, csak nem véresen komolyan. De azért akkor is úgy vélem, hogy ehhez kell, hogy olyan előélete legyen, amilyen és nem olyan családja, mint mondjuk nekem.
- Igazság szerint nem nagyon vittem be senkit sem eddig a farkasverembe, és egyik kapcsolatom se tartott sokáig, úgyhogy... De kétlem, hogy megfelelne nekik bárki is, akit én választok. - na igen eléggé más az ízlésem, mint a szüleimnek. Ők nagyon komolyak, túlságosan is komolyak, én ellenben a lazább alakokat szeretem és pont e miatt nehéz elképzelni, hogy olyat tudnának nekem választani, aki nekem is jó lenne, meg aztán amúgy se hiszem, hogy bárki is megfelelne nekem, akire ők mutatnak rá, már csak elvből sem. Ez az elrendezett házasság dolog annyira ódivatú és persze totál lelombozza az embert, főleg hogy én nem terveztem, hogy mostanság férjhez megyek, hiszen annyi mindent csinálhatnék még a suli után.
- Akkor végképp nem csoda, ha mindent ilyen pozitívan fogsz fel, ha mások is eleve ezt ragasztják rád. de nem is baj, neked azt hiszem ez áll jól. - szolidabb mosollyal pillantok rá és tápászkodom most már én is fel. Ezek szerint holnap is leruccanok Londonba, addigra már nem lesz itt a családom sem, így nem fogok velük összefutni, ami határozottan jó hír. Mindenesetre kíváncsi vagyok ilyen ez az evezős verseny, aztán még esküvőre is megyünk... Más volt csak levelezni Isaackel, most meg belecsöppentem a világába, ami nagyon úgy fest tényleg jellemzően olyan, ahol nincs megállás egy pillanatra sem és persze unatkozni se nagyon szokott, ami jól is áll neki.
- Jól van. A bátyám imádna téged, jobban aggódsz miattam, mint ő és ez nagy szó! Szia! - viszonozom a puszit, bár elsőre meglep azért a gesztus, főleg hogy csak egy érkezik, nem kettő, ahogyan megszokott lenne. Azért még pár pillanatig nem tudom megállni, hogy ne nézzek utána, ahogyan távozik a kutyákkal. Mintha minimum valami fényár venné körbe, tényleg annyira pozitív alak, hogy az valami hihetetlen. Irigylem, de komolyan. Most viszont még dolgom van, gyorsan lezavarom a bevásárlást, mielőtt megcéloznám a vasútállomást, hiszen a vonat nem vár.

//Köszönöm! Tényleg cukik Very Happy//

Ismeretlen vizeken
Isaac MacNamara
Reveal your secrets

Varázshasználó

TémanyitásTárgy: Re: Kikötő 2018-03-25, 18:16

Rebecca& Isaac

- Nem is tudom. Nem látom értelmét bármin is keseregni. A humor szerintem segít. Na meg a karizmám, aminek te is alig tudsz ellenállni. – Rázom a fejemet mosolyogva, itt tényleg a humor a lényeg, a vonzalom az meg egy másik dolog, amit vagy érez az ember, vagy nem, így csak a magabiztosságomban bízhatok. Na nem feltétlenül Beccát illetően, hiszen még csak most találkoztunk ismét egy hosszú idő után.
 - Igen, ez tényleg szíves így, de ha lenne egy erős férfi a közeledben, aki mondjuk sikeres, azzal be tudnád tömni a szájukat. Hogy vélekedtek eddig a párválasztásaidról? – Ez azért érdekel, hiszen mostanság Becca nem úgy tűnik, mintha komoly kapcsolatban élne. Talán nem volt senki, akit úgy fel tudott volna mutatni. A modern kor elejére is retteghet az ember attól, hogy mit szólnak majd a szülei, ha hazaviszi választottját.
 - Áh, dehogy. Különben meg olyanokkal veszem körbe magamat, akik hasonlóan idegesítőek. – Tartom közelebb az arcomat, hogy megtörölgessen. Egészen jól érzem magamat a társaságában, még annak ellenére is, hogy olyan borúsan látja a világot. Mintha tényleg valami disney hercegnő lenne, aki el van átkozva, és csupa rossz történik vele. Ám bárhogyan is erőltetem a fantáziámat, nem tudom elképzelni, hogy dalra fakadjon. Én magam szeretek énekelni, sőt, a karaokeben verhetetlen vagyok, na de Rebecca.. szerintem nála bőven járatlan ösvény lenne az ilyesmi.
 - Akkor holnap innen folytatjuk. Holnap rétegesen öltözz. A Temze mellett hideg szél fúj, de ki tudja, lehet, hogy jó idő lesz. Na akkor csak ügyesen kis hercegnő. – Hajolok oda hozzá, és egy puszit nyomok az arcára, elővéve az átváltoztatott kutyafuttatót. Megforgatom, mintha valami prizma lenne, és a két kutyus már lelkesen farokcsóvál a lábaimnál. Ismét rájuk adom a pórázt, aztán intek a lánynak, s elindulok a másik irányba. Végülis a holnapi találkozót már leegyeztettük.

//Köszike, naon cukik^^//

Rebecca Chartier
Reveal your secrets

Hugrabug

TémanyitásTárgy: Re: Kikötő 2018-03-19, 11:57

Isaac & Rebecca

- Akkor már csak el kell árulnod, mi a titkod, honnan van ennyi energiád. - mosolyodom el. Nem várom én azt, hogy legyenek üres járatai, ha egyszer mindig csinál valamit, csak hát azért a legtöbben mégis időnként kikapcsolnak kicsit, ő meg tényleg olyan és látszik is rajta, hogy folyton csinálna valamit. Én azért ennél lassabb életet élek, meg aztán időnként elhatalmasodik rajtam a rossz kedv és olyankor az ég világon semmihez sincs kedvem. Valószínűleg ez utóbbi nála eleve kizárt, ha képes mindenben meglátni a jót, de hát nem vagyunk egyformák, én sajnos nem ilyen vagyok. Esetemben a dolgok sokszor kerülnek mélypontra, főleg amikor a szüleim dobnak meg valami remek hírrel.
- Látod ott az öcsém és vannak barátaim. Nekem jó így, elfogadtam. Ha a szüleim nem akarnák minden áron rám erőltetni az akaratukat, egyszerűen figyelmen kívül hagynám őket. - hát igen, úgy azért sokkal-sokkal könnyebb lenne, de így nincs egyszerű dolgom. Ők pont hogy azt szeretnék, hogy minden úgy legyen, ahogyan ők akarják és ettől az öcsém se tud megvédeni és hiába próbálja Isaac védeni a családomat, akkor sem ismeri őket és nekem jogom van ahhoz, hogy ne szeressem a társaságukat.
- Az úgy már más, de a szüleim nem épp így gondolkodnak erről. Kétlem, hogy elfogadnának egy nemleges választ, ha még sem tetszik nekem, akit választottak. - hát igen nem hiszek én abban, hogy ha netán mégis csak azt mondom nem jön be az illető, akkor simán belemennek és elfogadják, hogy én inkább valaki mást választanék. A szüleim nem ilyen rugalmasak, hiszen akkor eleve nem merült volna fel annak a lehetősége, hogy ők választanak helyettem nekem valakit. Meg amúgy is nehezen tudom elképzelni, hogy az az illető, aki számukra megfelelő nekem is jó lenne, hiszen nagyjából mindenben eltérő a véleményünk egymásétól, ezt már nem egyszer megtapasztaltam. A párválasztás miért lenne kivétel?
- Néha már fárasztóan túl pozitív vagy, nem mondták még? - mosolyogva rázom meg a fejemet, miközben segítek neki eltakarítani a maradék maszatot az arcáról. Hát igen,én is észreveszem azokat a pillantásokat, a végén még tényleg összeboronálnak minket, főleg ha még együtt is megyünk arra az esküvőre. Végül is szórakozni kell időnként, még ha ez a módja számomra nem is megszokott. - Jól van, én is kész vagyok és... mehetünk az esküvőre is. - teszem még hozzá, hiszen miért is ne? A végén még az is lehet, hogy nem is lesz majd annyira rossz. De tényleg még kell vennem pár dolgot és sejtem én, hogy könnyen lehet hogy a kutyái se tolerálják sokáig, hogy félbe lett szakítva a sétájuk. Nekem pedig megy a vonatom és ki is kell még pakolnom majd a Roxfortban, úgyhogy nem lenne jó, ha nagyon későn érkeznék meg.

Ismeretlen vizeken
Isaac MacNamara
Reveal your secrets

Varázshasználó

TémanyitásTárgy: Re: Kikötő 2018-03-15, 09:30

Rebecca& Isaac

- Nem tudom, olyan.. nem igazán van. Mit csináljak akkor? Kötögessek? – Végülis akkor is aktívan elfoglalnám magamat, de nem, mégsem vagyok olyan, aki csak ücsörögne. Lehet, hogy ezzel valami ki nem nőtt hiperaktivitást mutatok, ám inkább arról van szó, hogy nem tudok egyedül lenni, éppen ezért is próbálom kicsit azt megvilágítani, hogy Rebecca még szerencsés lehet, hogy van családja. Sokan árvaházban nőnek fel, körbevéve ellenséges, lenézően gyűlölködő tekintettel, míg neki legalább van, aki kritizálja.
 - Nem, ez nem komoly, én csak azt akarnám, hogy ne érezd magad egyedül. A leveleidből is mindig sütött, hogy az öcséden kívül nem találsz senkit, akihez hazamehetnél. – Azért egy bizonyos szintnél jobban nincs értelme erőltetnem, hogy valóban szerető rokonként gondoljon a családjára. Talán ha egyszer én is ott lennék, akkor át tudnám látni, hogy kinek mi a gyengéje, és segíthetnék Beccának rájönni, hogy hol is van a helye abban az egyenletben. Legalábbis én így csinálom, nekem sem egyszerű, viszont férfi lévén a saját életemet élem, és most, hogy a házasságom becsődölt, hát meg is kaptam a magam pofonjait otthonról, hogy már elkezdhetnék igazán komoly életet élni. Na nem mintha hírneves építészként nem ezt tenném. Ám nekik úgysem lehet maradéktalanul megfelelni.
 - Én sosem voltam az erőltetés híve, de abba talán belemenék, hogy meg akarjam ismerni a választottat. Az én döntésem, hogy végül belemegyek abba, de adnék egy esélyt a sorsnak, hogy hátha véletlenül összefügg a szüleim akarata a végzettel. – Tűnődöm el, ahogyan az örökös kétséget sugárzó barna szemekbe pillantsak. Érdekes, hogy míg Rebecca ezzel a daccal nagyon is kislányosnak tűnik, a művészi gondolatai, ami alapján megkedveltem, mégiscsak egy felnőtt nőt tesznek egy egésszé. Elhiszem, hogy szinte ostorcsapásként éli meg, hogy ennyire korlátok közé akarják szorítani, de ha mindig ellenfeszül bizonyos felső akaratoknak, akkor könnyen egyedül találhatja magát. A barátok megléte azért nem ugyanaz. Viszont ha a szülei legalább látnák, hogy hajlik bizonyos kompromisszumra, megengedőbbek lennének, ha mégis nemet mondana a végén.  
 - Valóban, tényleg nem az. Ám próbálj egy kicsit lazítani Becca, meglátni a humort a mindennapokban. Ami nekik most egy szomorú zárás volt, az számunkra lehetőség, hogy jól érezzük magunkat. Ismered a mondást; ahol egy ajtó bezárul, ott egy ablak tárul. – Felelem kissé el is döntve a kérdést, mivel szeretném, hogy ha a párocska nem békül ki, mi menjünk helyettük. Viszont nem is akarom feltartani a lányt, aki a vonathoz megy hamarosan, így lenyelem a számban tartott falatot, s hagyom, hogy a lány letörölgessen. Én azért észreveszem, hogy kapunk egy elismerő pillantást a tökéletes helyzetünkre, amin jót vigyorogok, ezt már Becca is láthatja.  – Menjünk inkább, mielőtt még nekünk is behozzák az esküvő tortát. – Azért megvárom, míg bekapja az utolsó falatokat, a lényegi dolgokat megbeszéltük, és lehet, hogy nekem sem ártana folytatnom a sétát a blökikkel.

Rebecca Chartier
Reveal your secrets

Hugrabug

TémanyitásTárgy: Re: Kikötő 2018-03-04, 18:06

Isaac & Rebecca

-Mindig csinálsz valamit? És nem fárasztó? Mármint... sosincs, hogy csak úgy leülnél és nem csinálnál semmit? - oké végül is nekem is mindig van dolgom, de van azért időszakom, amikor csak szimplán leülök és ennyi, főleg ha épp a kedvem sem a legjobb, na olyankor jóval könnyebb a semmittevés, vagy csak ledobni magamat egy forró kakaóval és nézni, ahogy esik odakint a hó tél közepén. Isaac ezek szerint az effélének nem különösebben híve, pedig ennek is meg van az érdekessége. Mondjuk tény, hogy aki folyton pörög és sportol, attól nem várhatja el az ember, hogy unalmas dolgokat tegyen.
- Komolyan gondolod, hogy senkinek sincs pocsék családja? Ez... nem mindenkinél ilyen. Lehet, hogy nálad rendesek, de az enyémek nem olyanok és ismerek olyat, akinek szintén. - rázom meg a fejemet. Nem bánt meg tényleg, mert valahogy úgy tudja előadni a dolgokat, hogy nem tud vele még csak megsérteni sem, de attól még nem különösebben értek vele egyet, hiszen nem ő él a családommal és nem őt akarják olyan házasságba belekényszeríteni, amihez cseppet sem fülik a foga. Én a saját életemet szeretném élni, de ők nem kifejezetten ezt támogatják és ez tény. Így nehéz megtalálni a közös hangot és úgy nézni rájuk, ahogyan az Isaac várja el.
- Nem, még nem választották ki... úgy tudom, de ki fogják és komolyan kérdezed? A vakrandi, ha nem jön be lelépsz, de egy házasságból nem léphetsz le csak úgy. - ez nem úgy megy, hogy kiszúrnak valakit és én dönthetek, meg válogathatok hátha lesz jobb, meg egyébként is ha nincs esélyem megismerni rendesen, akkor honnan tudhatnám, hogy megfelel-e nekem egyáltalán? Nem is értem, hogyan gondolhat ilyeneket. - Téged nem zavarna egy előre elrendezett házasság? - dobom vissza, mert könnyű más életéről dönteni, na de neki tetszene ez? Mondjuk főleg, ha még azt is nézzük, hogy esetleg ami már felmerült a pasik érdeklik és el kell vennie egy nőt. Akkor még inkább kellemetlen helyzetbe kerülne nem?
- Én nem igazán szoktam ilyesmit csinálni, de valahogy úgy érzem nálad ez mindennapos. - mosolyogva rázom meg a fejemet. Elég különös alak és ez valahogy a leveleiben nem jön át ilyen szinten. Tény és való, hogy nehéz mellette komolynak maradni és hogy tényleg rendes, na de menjek el idegenek esküvőjére szórakozni? Valahogy nem olyasmi ez, ami tényleg illik hozzám, de talán pont ezért kellene megtennem. Ezek után már nem is csoda, hogy csak úgy eszeget a sütimből, még hozzá az én villámmal. Mintha minimum egy pár lennénk, ami nem vagyunk, így még meglepőbb számomra.
- Én nem csak ez... olyan nem megszokott dolog. - vonom meg a vállamat, figyelve ahogyan próbálja leszedni, amit szétkent magán, bár nem megy neki valami könnyen az egyértelmű, sőt csak rosszabb a helyzet. - A lopkodás megbosszulja magát, kicsit feljebb. - próbálom irányítani, de nem tudom, hogy érek-e valamit vele. Ha nagyon nem sikerül az arcát rendbe tennie, akkor végülis segítek persze, egy szalvétával én magam nyúlok oda. Észre sem veszem, hogy a pénztár mögött ácsorgó fiatal lány ábrándos tekintettel a pultra könyökölve néz minket. Mintha minimum valami idilli helyzetet látna és irigyelne. Mondjuk külső szemlélő cseppet se lenne fura, ha félreértené a látványt.

Ismeretlen vizeken
Isaac MacNamara
Reveal your secrets

Varázshasználó

TémanyitásTárgy: Re: Kikötő 2018-02-27, 20:37

Rebecca& Isaac

- Alkat? Semmiképpen sem. Inkább csak mindig csinálok valamit, amikor ébren vagyok. Vásárolni járok, leülök egy jó könyvet elolvasni, és igen, ha olyan kedvem támad, akkor sportolok. A kajak csapatsport, és jót lehet sörözni utána. Közösségépítő, ráadásul ha nyer az ember, akkor még ott van a diadal is. Játék, de közben véresen komoly. – Nem látszik rajtam, hogy kigyúrt lennék, ám nem is űzök olyan sportokat, amihez komoly testtömeg kell, sőt, a csónakban egy bizonyos súly felett már nem is javallott részt venni. Igaza van, ha arra gondol, hogy a vékony, szálkás külső sokkal inkább nagyot dobhat az eredményen. A többieken sincs egy deka plusz sem.
- Nem akartalak megbántani, vagy azt erőltetni, hogy mit kéne érezned. Vagyis, egy kicsit igen. A családodod egy és pótolhatatlan, így valahol mégis kötelességed olykor benyelni az elvárásaikat, noha abban igazad van, hogy életreszóló kérdésekben a saját magad ura vagy. – Azért azon mosolygok egyet, hogy jó fejnek tart, így bizonyos tekintetben bocsánatos bűnnek tartja, hogy bizonyos fokig a családjaval értek egyet. Természetesen nem tudom az igazi hátterét, hiszen ilyesmiről nem levelekben beszél az ember, megmaradtunk a művészet szintjén diskurálni, ám most hirtelen a fejünkre ömlött a magánélet, én pedig nemigen bánom mindezt.
- Nem hiszel az érdekházasságokban, ez világos. Találkoztál már az illetővel? Mennyivel más az, mint egy vakrandi? Ott is kisülhetnek jó dolgok. Vagy.. lebecsülöd a szüleid választását, és nem gondolod, hogy a szőke herceget választották ki neked látatatlanban? – Ez azért tényleg érdekel. Nem ismerem a szüleit, de azért ez mégiscsak valami tudatos tervezés lehet, ami rám is jellemző, de az ilyen erőltetésnek viszont nem biztos, hogy van értelme. Itt azért kissé meglepődök, hogy így rákérdez, aztán kipukkad belőlem a nevetés. – Nehéz? Ez mind így van, és miért ne függhetne össze? Nem szándékosan húzom az agyadat, de cél igen, hogy jobb kedved legyen. Na nem mondom, hogy dalra is fakadj, egyszer azt írtad, hogy pocsék a hangod, tehát itt már meg is buktál a mesehercegnő teszten, de hát mindketten tudjuk, hogy kettőnk közül én szoktam produkálni magamat. – Igazgatom meg a nyakkendőmet, no meg a hajamat, mintha máris valami színpadi fellépésre készülnék, de aztán csak leintem őt, hogy bólogassak. – Miért ne mennénk el? Ők már úgysem fognak, legalábbis ha holnapig nem jönnek érte vissza. Mi meg kitáncoljuk a cípődet, hogy rongyos legyen, és nevetünk egy jót vadidegenekkel. – Vonom meg a vállamat, aligha hiszem, hogy bárkit is kell ott ismernünk, hiszen a többség még egymás számára is ismeretlen, ráadásul nem kell bizonygatnunk, hogy kik vagyunk, ha már egyszer bejutottunk. Akár a saját nevünkön is bemutatkozhatunk, csak kicsit át kell keverni az ültetőkártyákat.
- Nem, rosszul gondoltad, csak lopkodok. Milyen irigy vagy.. – Érzem, hogy olyan maradt valahol a szám, de hát csak nem kaphatok elő egy kistükröt, így próbálom letörölgetni a szalvétával, persze így csak elmázolódik.

Rebecca Chartier
Reveal your secrets

Hugrabug

TémanyitásTárgy: Re: Kikötő 2018-02-26, 12:41

Isaac & Rebecca

- Szóval akkor ilyen sportoló alkat vagy? Erről nem is meséltél. - persze nem biztos, hogy más egyéb sportokat is űz és valahogy nem is nézné ki belőle az ember, de gondolom az evezés inkább szálkás testalkatot ad, nem olyat, mint mondjuk valami díjbirkózónál. Végül is tény, hogy ez jobban is passzol hozzá, meg gondolom evezés közben van elég sok pasi, akikkel ismerkedhet. A fene se tudja, hogy ez tipikusan... olyan sport-e. Ennyire azért nem értek a dologhoz. Meg aztán még mindig inkább csak a sejtés van meg bennem, hogy ő inkább a saját neméhez vonzódik, biztos még nem vagyok teljesen benne, csak az a sok apró jel van, ami erre utal.
- Kritikák? Ha nem lennél annyira jó fej... - csóválom meg a fejemet. Na igen, túlságosan kedves még akkor is, amikor megpróbálja a családomat védeni, aminek persze semmi értelme, hiszen cseppet sem jó emberek és hát lássuk be nem kimondottan tudok rájuk pozitívan tekinteni. - Élni a saját életemet, a saját jövőmet és a saját céljaimat elérni, nem pedig hozzámenni valami fickóhoz, amit a szüleim választottak nekem, hogy jó felesége legyek és ügyködjem az oldalán, ahogyan anyám teszi az apám mellett. - na igen, cseppet sem hangzik jól a dolog. Valami idegen pasashoz hozzámenni, aki valószínűleg valami jó családból való és jó eséllyel valami sokadik ági rokonom, hogy tényleg tudják valaki az illető és nem valami csaló. Igen jól hangzik nem igaz?
- Őszinte? Igazából nehéz eldönteni, hogy ilyenkor bókolsz, őszinte vagy, vagy pusztán kedves és jobb kedvre akarsz deríteni. De végtére is mindegy, a célt eléred. - hát igen a mosolyom alig-alig csökken és végül is ez a lényeg, hogy tényleg megy neki, hogy jobb legyen a kedvem. Gőzöm sincs hogyan csinálja, hogy mindenhez ennyire pozitívan áll, pedig nem létezik, hogy az ő életében nincsenek negatívumok, amiket hátrányként él meg, de mintha tényleg képes lenne mindenben látni a jót. - Mármint menjünk el mi? - kerekedik el a szemem. Hát nem is ismerjük a jegyes párt és egyébként is nem lenne fura? Más, hogy elhív valami buliba, ahol lesznek mások is és a barátaival találkozik, na de egy esküvő? Oda általában párok mennek, sőt mindenki után egyedül menni. Nem lenne ez fura? Ezek után enyhén szólva is meglep, amikor kiveszi a kezemből a villát és simán beleeszik a sütimbe. Igen, azért ez egészen más, mint a szimpla levelezés. Nem csoda, hogy amikor visszakapom a villát kell pár pillanat, amíg magamra találok. A pincér csak érdeklődve - vagy irigykedve? - néz ránk, mint aki egyértelműnek véli, hogy egy pár vagyunk és milyen jó is lehet nekünk.
- Én... úgy gondoltam te is rendelsz magadnak. - bököm ki végül még mindig nem tudva, hogy mit is kezdjek a különös helyzettel. Szóval esküvőre szeretne menni és beleeszik a kajámba az én villámmal, most ez tényleg csak nekem furcsa?

Ismeretlen vizeken
Isaac MacNamara
Reveal your secrets

Varázshasználó

TémanyitásTárgy: Re: Kikötő 2018-02-21, 08:45

Rebecca& Isaac

- Én már régóta csinálom, párszor bele is borultam. Azért nem jéghideg, még télen sem, csak hideg. Aki versenyszerűen hülyéskedik, az számol a kockázattal. – Én sem vagyok egy nagydarab, izmosnak is alig mondanám magamat, viszont annyira erős a karom, hogy ne legyen gond az evezés. Kell hozzá állóképesség bőven. Olyan szinten sosem vettem komolyan, hogy erről szóljon az életem, a magánélet és a munka nálam előbbrevaló volt a sportnál, a hobbinál, ami pedig nem más, mint nagy társaságokba járkálás, nevetés. Éppen ezt próbálom Rebeccára is ráragasztani, szerencsére alapos sikerrel.
- Ez igaz. Nem ismerem őket, de a legtöbb család valamilyen szinten ilyen. Azt hiszik, hogy bizonyos tekintetben okosabbak nálunk, ezért meg is mondhatják, hogy mit tegyünk. Ugyanakkor mégiscsak a családunk, és el kell fogadnunk bizonyos kritikákat. Te mit szeretnél? – Kérdezek vissza, hiszen a családja álláspontja az egy dolog, de Rebeccát az egyetlen találkozásunk és a levélváltásaink alapján merőben független egyénnek ismertem meg, de mégis azon vagyunk, hogy van itt lehetőség az egészséges egyensúlyra. Engem valahogy sokan kedvelnek, és lehet, hogy szót értenék a vaskalapos családdal is.
- Akkor csak én vagyok veled őszinte? – Fintorgok nevetősen. Rebeccának tényleg karakteres arca van, amolyan törékenyen kislányos, mellette pedig olyan dacos tud lenni, mint egy párnapos nősténymacska, aki még nem tud mit kezdeni a világgal. Valahogy az az érzésem, hogy nem olyan burokban élt a családja körében, amit irigyelne az emberne. Nem elkényeztették, inkább elnyomták, és most próbálja megtalálni önmagát. – Csak szóltam a pincérnek, hogy ha holnap estig nem jönnének a meghívókért, akkor értesítsen. Kár lenne azért a két esküvői menüért. – Na nem mintha a pénzről szólna minden, de miért is ne mehetnénk el Rebeccával egy olyanra? Úgy láttam esküvői meghívókról volt szó, de ha az a pár szakított, akár a kukában is landolhatna a két értékét vesztett papíros. Az esküvőkön ráadásul a többség alig ismer mindenkit, így nem is fogunk feltűnni, de jó kikapcsolódás lehet, hátha Rebecca is fel tud oldódni. Lát olyanokat, akiknek jó a családi élete, és akkor nem kell a sajátjával foglalkoznia. Elkezdek én is sütizni, de mivel nem rendeltem, kiveszem a kezéből a villát, és török vele az ő édességéből. – Mmm.. jó választás volt kislány!

Rebecca Chartier
Reveal your secrets

Hugrabug

TémanyitásTárgy: Re: Kikötő 2018-02-17, 14:23

Isaac & Rebecca

- Ebben igazad van, bár én tuti félnék, hogy beborulok a jéghideg vízbe, de egyébként sem kajakozom. - na igen, nem vagyok egy sportoló alkat amúgy sem, ami látszik is rajtam, hiszen nem vagyok kifejezetten izmos. Vékony igen, de nem azért, mert olyan sokat szoktam mozogni, inkább csak valószínűleg keveset eszem és nem is túl gyakran ahhoz, hogy nagyon sok rakódjon rám, meg aztán gyors lehet az emésztésem is. A vízi sportok nem is nagyon vonzanak, főleg nem ilyenkor a hidegben. Még uszodába se nagyon mennék el, mert ott lenne bennem a tudat, hogy odakint meg lehet fagyni és már attól reszketnék jó eséllyel.
- Nem ismered őket és... fogalmad sincs, hogy milyenek. Ha rajtuk múlna, akkor már az egész életemet megtervezték volna pontosan, hogy mikor megyek férjhez, kihez, mivel foglalkozom majd és persze milyen ütemben szülök unokákat. Senkit se érdekel, hogy... netán én mást akarok. - látványosan elhúzom a számat, mert értem én, hogy ő inkább csak játékosan igyekszik dorgálni és viccesre veszi a figurát, de azért ez akkor sem olyan egyszerű. Nem ismeri a családomat és főleg nem kell velük együtt élnie, az életébe meg pláne nem szólnak bele. Az enyémbe ellenben folyamatosan úgyhogy nem tudok róluk pozitívan vélekedni, az teljességgel kizárt és szerintem Isaac sem így gondolkodna, ha az én családom lenne az övé. Gondolom számára jóval egyszerűbb, biztosan lazábbak a szülei.
- Kábítóan hipnotikus szemek? Nem tudtam, hogy olyanjaim vannak. - na jó erre azért oldódom és a mosoly is visszatér az arcomra. Tudom én magamról, hogy milyen vagyok, hogy elég vékony a testalkatom, de ilyennek is kell lenni. Nem lehet mindenki bögyös és hát nekem könnyű dolgom van nyáron. Ha már olyan meleg van, akkor sincs gond, ha kihagyom a melltartót, mert nem igen van, ami különösebben lógni tudna.
- Ránézésre isteni finomak a sütik, úgyhogy vétek lenne, ha kihagynád és... miben mesterkedsz? - pillantok rá kíváncsian, amikor visszatér és megjönnek a nasik is. Én közben eszegetni kezdek, de érdekel, hogy mit akart a pincértől. Nem hiszem, hogy kelleni fognak még azok a meghívók a párosnak, legalábbis elég kizártnak tartom, hogy ezek után elmennének, vagy tartanának esküvőt. Elég komolynak tűnt ez az összeveszés, de Isaacet miért érdekli a dolog ennyire? Tényleg nem a mi dolgunk, de mintha mindenáron bele akarná ütni az orrát.

Ismeretlen vizeken
Isaac MacNamara
Reveal your secrets

Varázshasználó

TémanyitásTárgy: Re: Kikötő 2018-02-12, 20:49

Rebecca& Isaac

- Nem gondolom. Különben sem a vízben leszünk, hanem a vízen. Ilyenkor is sok a lehetőség, vannak, akik tájfutásra mennek, meg ilyesmik. Ráadásul úgy felpörögnek ilyenkor az izmok, szerintem még melegünk is lesz. – Kacsintok oda, aligha hiszem, hogy télen bármit is hanyagolni kéne. A Temze ráadásul vad sodrású folyó, esély sincs rá, hogy befagyjon, így bőven használható a kajakra ilyenkor is, kár lenne teljesen kiesni a ritmusból az évszak miatt. Nem vagyok igazi versenyző, ezt a poén, és a mozgás kedvéért űzöm, ám jól karban tud tartani.
- Ez jól hangzik, hogy el tudsz jönni. Az már kevésbé, hogy ennyire lekoptatnád a családodat, ez bizony csúnya dolog Rebecca kislány! Szabad ilyet? Mit ártottak neked? Sok a kötöttség? Miért csodálkozol? Gyönyörű, és eszes csaj vagy, nem csoda, ha most tőled várják a világmegváltást. – Csóválom a fejemet elképedő mosollyal, ha a szüleim itt élnének Angliában, biztosan minden reggel villágreggelit tartanánk, de így is gyakorta hazatelefonálok, vagy átutazok az óceánon, hogy lássam őket. Ha már a házasságom ilyen felemás módon ért véget, legalább bennük leljem örömömet a munkán kívül.
- Nem, inkább macskás az ábrázatod, azok a nagy, kábítóan hipnotikus szemek, és a szád olyan, mintha mindig kész lennél arra, hogy megegyél valamit. Ami az alakodat illetően kész csoda, neked se kell diétáznod.. – Mérem végig immár egy vigyorgósabb bólogatással, ő aztán tényleg ki se tűnne a barkácsboltban a deszkák közül. Ám a nádszálvékony kisasszonyhoz illik is ez a stílus, remélem hát, hogy meg se sértődik.
- Az még nem. Válogass csak. Talán még én is megkóstolok valamit a kávé mellé. – Elvonatkoztatok a vitától ott mögöttünk, de az esküvő szó határozottan megüti a fülemet. Biztos, hogy nem a veszekedő páré, csak meghívottak voltak, de ez vlamiért most kútba esik. Nem az én dolgom játszani a békebírót, Becca önmagában is kész showműsor, de azért megjegyzem magamnak, hogy melyik pincér tette el a meghívókat, ezért felállok, és odasúgok valamit neki, az illető pedig bólint. Sejtelmes mosollyal kevergetem a kávémat. Vajon a lány kitalálja, hogy mit műveltem?

Rebecca Chartier
Reveal your secrets

Hugrabug

TémanyitásTárgy: Re: Kikötő 2018-02-09, 17:05

Isaac & Rebecca

- Kösz! Pedig a leveleiden is nevettem már nem is egyszer, de tényleg más úgy. - szelídül mosollyá az eddigi nevetés. Tény és való, hogy nem ugyanaz azért személyesen, mint levélben. Rendes srác és jó fej is, vagyis igazából nem is srác, hiszen ő már kész felnőtt, rendes állással, meg minden. A legtöbb ismerősömtől eléggé eltér, de a többség elég fiatal is ahhoz, hogy még nagyon másképp lássák az életet, bár Isaac tényleg iszonyú pozitív jelenség. Fogalmam sincs, hogy csinálja, hogy mindenben képes meglátni a jót. Vajon van azért olyasmi is, amiben esetleg még ő sem képes meglátni?
- Kajak? Nem fogtok szétfagyni ilyenkor a vízben? - kerekedik el a szemem elsőre. Oké persze fel lehet öltözni és nincs is befagyva a víz, egészen enyhe ez az idei tél, de azért az tuti, hogy én nem mennék a víz közelébe. Jó esetben az ember, ha gyakorlott akkor nem is borul és nem lesz vizes, maximum az evezőkről pár csepp kerülhet rá, de ettől még a hideg vízben kell emberkedni, ami amúgy se egyszerű. - De persze, ha nem lesz belőletek jégkocka, akkor szívesen. Holnap még nincs egy órám se, csak már meg akartam szabadulni a... szóval a családomtól. - vonom meg a vállamat, hiszen nem rég fejtette ki, hogy ne így álljak hozzá, mert a család mennyire fontos, úgyhogy gondolom nem fogja értékelni, hogy én meg igyekeztem elmenekülni előlük, de ettől még így történt. Persze szívesen jövök vissza, bár én annyira nem vagyok oda a London-érzésért, meg a tömegért, de talán jó levezetés lesz így a család után.
- Elveszettnek? Hogy érted? Bánatos kiskutya képem van, vagy mi? - mosolyodom el, hiszen tényleg nem sért meg ezzel, csak nem tudom, hogy mire gondol. Mondjuk az tény, hogy nem vagyok a legjobb passzban, de neki egészen jól sikerült feldobnia a kedvemet. Mondjuk tény és való, hogy attól még nem lett minden tökéletes és akkor is vissza kell térnem majd a tényekhez, hogy a szüleim már sokáig nem hagyják, hogy a saját életemet éljem. Na igen Isaac gondolom nem igazán tudja, hogy milyen ez, amikor mások akarják megszabni, hogy milyen legyen és mit tegyen, ráadásul mindenben.
- Jól menő építész vagy, két szelet torta csak nem ver adósságba. A végén még kérek elvitelre is. - szélesedik ki újra a mosolyom, habár én igyekszem nem tudomást venni a kialakult vitáról a másik asztalnál. Végül is nem ránk tartozik, de láthatóan Isaac időnként csak odapillant és neki ez nem megy olyan könnyen. Azt se tudom vajon a lány érdekli annyira, vagy a pasi, vagy csak szimplán ennyire érdeklik az emberek. - Nem tudom, de nem hiszem, hogy a mi dolgunk lenne. Gondolom elteszik és ha visszajönnének akkor itt lesz, de... valahogy nem hiszem. - a pincérre pillantok, aki diplomatikusan bólint, hogy elteszik az ott hagyott meghívókat, de tényleg úgy vélem, hogy nem sokat ér majd a dolog. Valami nagy perpatvar lehetett és innen úgy látszott ezt egy könnyen nem fogják tudni megoldani.

Ismeretlen vizeken
Ajánlott tartalom
Reveal your secrets

TémanyitásTárgy: Re: Kikötő

Kikötő

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére
1 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next

Similar topics

+