ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ
 
Üdvözlet!
2004-et írunk, szeptemberben a Roxfort újra megnyitotta kapuit, hogy az 2003-2004-es tanévben is megállhassák a helyüket a diákok az iskolában. Voldemort már a múlté, új sötétség van újjászületőben. Grindelwald és hívei, a Testvériség már nem csak bosszúságot okoznak a Minisztériumnak, hanem minden erővel próbálják felfedni a varázsvilágot a muglik előtt. Vajon sikerrel járnak? És ha igen mit jelent ez a jövőre nézve? Egyetértenél velük, vagy a Minisztérium mellé állsz? Légy részese te is az új kalandoknak!

Az oldal alapítása:
2014. október 2.
Aktuális dátum
Az éves táblázatos bontást ITT nézheted meg. Részletesen pedig az időlassításról ITT olvashatsz
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chatbox


Legfrissebb
Tegnap 10:42-kor
Simonetta Atkinson


2024-04-17, 19:39
Cheon Seung-ah


2024-04-16, 21:37
Talisha Smallwood


2024-04-16, 20:43
Seraphine McCaine


2024-04-16, 20:14
Galen Herbs


2024-04-16, 13:01
Julia Z. Troops


2024-04-16, 06:59
Vladimir Mantov


2024-04-15, 21:48
Megan Smith


2024-04-15, 21:38
Megan Smith


A hónap posztolói
Seraphine McCaine
Az úszó virágpiac, Amszterdam - Page 2 I_vote_lcapAz úszó virágpiac, Amszterdam - Page 2 I_voting_barAz úszó virágpiac, Amszterdam - Page 2 I_vote_rcap 
Megan Smith
Az úszó virágpiac, Amszterdam - Page 2 I_vote_lcapAz úszó virágpiac, Amszterdam - Page 2 I_voting_barAz úszó virágpiac, Amszterdam - Page 2 I_vote_rcap 
Alistair Wilson
Az úszó virágpiac, Amszterdam - Page 2 I_vote_lcapAz úszó virágpiac, Amszterdam - Page 2 I_voting_barAz úszó virágpiac, Amszterdam - Page 2 I_vote_rcap 
Lioneah McCaine
Az úszó virágpiac, Amszterdam - Page 2 I_vote_lcapAz úszó virágpiac, Amszterdam - Page 2 I_voting_barAz úszó virágpiac, Amszterdam - Page 2 I_vote_rcap 
Gillian Ollivander
Az úszó virágpiac, Amszterdam - Page 2 I_vote_lcapAz úszó virágpiac, Amszterdam - Page 2 I_voting_barAz úszó virágpiac, Amszterdam - Page 2 I_vote_rcap 
Abigail Smallwood
Az úszó virágpiac, Amszterdam - Page 2 I_vote_lcapAz úszó virágpiac, Amszterdam - Page 2 I_voting_barAz úszó virágpiac, Amszterdam - Page 2 I_vote_rcap 
Alison Fawley
Az úszó virágpiac, Amszterdam - Page 2 I_vote_lcapAz úszó virágpiac, Amszterdam - Page 2 I_voting_barAz úszó virágpiac, Amszterdam - Page 2 I_vote_rcap 
Cody L. Mortimer
Az úszó virágpiac, Amszterdam - Page 2 I_vote_lcapAz úszó virágpiac, Amszterdam - Page 2 I_voting_barAz úszó virágpiac, Amszterdam - Page 2 I_vote_rcap 
Rhys Murdoch
Az úszó virágpiac, Amszterdam - Page 2 I_vote_lcapAz úszó virágpiac, Amszterdam - Page 2 I_voting_barAz úszó virágpiac, Amszterdam - Page 2 I_vote_rcap 
Annabelle Mitchell
Az úszó virágpiac, Amszterdam - Page 2 I_vote_lcapAz úszó virágpiac, Amszterdam - Page 2 I_voting_barAz úszó virágpiac, Amszterdam - Page 2 I_vote_rcap 
Statisztika
Összesen 784 regisztrált felhasználónk van.
Legújabb felhasználó: Maia Hansen

Jelenleg összesen 70634 hozzászólás olvasható. in 4403 subjects
Ki van itt?
Jelenleg 46 felhasználó van itt :: 1 regisztrált, 0 rejtett és 45 vendég :: 1 Bot

Darren Morgenstern


A legtöbb felhasználó (84 fő) 2020-12-09, 17:41-kor volt itt.

Megosztás
 

 Az úszó virágpiac, Amszterdam

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2
Nina Rae Smith
Reveal your secrets
Nina Rae Smith
Griffendél

TémanyitásTárgy: Az úszó virágpiac, Amszterdam   Az úszó virágpiac, Amszterdam - Page 2 Empty2017-11-16, 08:34


First topic message reminder :

"Amszterdamban található a világ egyetlen vízen úszó virágpiaca, a piac minden standja egy-egy hajón helyezkedik el. Egész évben nyitva van és a tulipántól kezdve a nárciszig bármit megtalálsz, karácsonykor még a fenyőfát is meg tudod venni itt."

[You must be registered and logged in to see this image.]
Vissza az elejére Go down

SzerzőÜzenet
Nina Rae Smith
Reveal your secrets
Nina Rae Smith
Griffendél

TémanyitásTárgy: Re: Az úszó virágpiac, Amszterdam   Az úszó virágpiac, Amszterdam - Page 2 Empty2018-04-12, 10:24






[You must be registered and logged in to see this image.]
Oliver & Ninon

Kicsit felvonom a szemöldökömet, amikor pöcsmágnesnek nevezi a kihúzott szememet. Nem az az elsődleges oka, hogy söttére húzom ki a szememet, hogy felcsípjem a srácokat, de tény, hogy általában olyan erős a sminkem nap közben is, mintha éjszakai buliba mennék. Legalább is a szememen.
- Abszolút. Maradjunk az állatkertnél. - nyugtázom, bár igazából ahogy leírja, hogy mikor lehet élvezni egy múzeumot, még az se hoz túlságosan lázba. A mugli történelmet már nagyjából ismerem alsóból, bár nyilván nem az ittenit, csak a világtöri alapjait, de jobban érdekelnek a mágia útjai. Ha tudna olyan helyet ajánlani, ahol olyan tárgy van kitéve, ami valami legendás ereklye, vagy egy könyv, amiben mágiáról beszélnek, vagy az a hír járja hogy elátkozott, vagy bármi ilyen kapcsolat... Na az érdekelne. Legalább addig, míg megnézem aztán rámondom, hogy humbug.
Azon mondjuk biztosan jót szórakoznék, ha tudnám, hogy a pálcámat karónak is nézheti, engem pedig valami darkos vámpírvadásznak. Izgalmasan hangzik, de abszurdon is, hogy én terepre menjek és vadászgassak... Persze, ki tudja mit hoz a jövő.  
- Perecre? - kérdezem vissza, lényegében kibukó nevetéssel. Persze nem akarom becsmérelni, nem azért nevetek fel, mert az olyan olcsó cucc, hanem azért, mert olyan random jött. Mármint szoktak pasik meghívni, nem nagyon lehet ránézésre megsaccolni, hogy elmúltam-e 18, sőt, azt se tudom, hogy itt hány éves kortól lehet inni. Lehet, hogy 21...? Na mindegy, a lényeg, hogy általában inni hívnak meg, nem egy állatkerti perecre.
- Nem nevezném azért egy kész szótárnak, csak virágoknak adnak jelentéseket, nem? - kérdezek vissza. Nem ismerem, hogy melyik virág mit jelent, de az teljesen biztos, hogy csak hasra ütésszerűen valaki eldöntötte X évvel ezelőtt, aztán mindenki ehhez ragaszkodik. Csak egy kitalált nyelv, egy közmegegyezés, mint minden nyelv valójában. - De ha te ennyire otthon vagy benne, szívesen hallgatom, hogy mondjuk ez mit jelent. - bökök könnyedén egy hortenzia felé, lassú léptekkel csatangolva ezen a különleges helyen. Nem sietek az állatkerthez, ameddig itt is lekötnek a virágok, minek átrohanni oda.  

©️



[You must be registered and logged in to see this image.]
Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség,
ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.
Vissza az elejére Go down
Oliver Bailey
Reveal your secrets
Oliver Bailey
Mugli

TémanyitásTárgy: Re: Az úszó virágpiac, Amszterdam   Az úszó virágpiac, Amszterdam - Page 2 Empty2018-04-08, 00:05


Nézek rá egy elégedett vigyorral. Aztán ahogy hallom a reakcióját megadóan felemelem a kezeimet.
- Jó elismerem, vonzanak a cica szemek. Fogalmam sincs miért ilyen pöcsmágnes ez a srácoknál... - ismerem el némi kifigurázással. Sajnos nem tudom sokáig fenntartani a nyálverős dolgot. Így kibukik belőlem a nyers őszinteség.
- Múzeum? Múzeumot mondtam? - nézek egy nagyot magam elé - Van baj. A múzeumok csak akkor érdekesek, ha ismered a kor poénjait, csavarjait, sztereotípiáit és persze a kegyetlen igazságot és némi kificamodott ízléssel meg is tudod lovagolni! Szóval.. - egy vissza szorított lélegzettel préselem ki a választ
- Szóval jó lesz az állatkert. - a szülős dolgot csak megmosolygom, pont a faszomnak sincs kedve sajnálnia őket, kamuból se! El is engedem, remélem nem is jönnek többet szóba.
- Kössz! - fogadom el a cigit. És nem, nem kerüli el a figyelmem a fadarab...? Meg is zavar rendesen, de aztán ezt is elengedem inkább! Minden esetre, elraktározom az információt. Nem eléd bennem kényszer arra, hogy eltulajdonítsam. Lehet a csaj vámpír vadász, az meg a karója, ki tudja, elég szabad manapság a világ.
- Tulajdonképpen meg akartalak hívni egy... Mondjuk egy perecre, ha már állatkert. - mosolygom meg a helyzetet. Hát ez vér ciki.. Meg valahol elég vérszegény, de legalább kiteregettem a kártyákat. Nincs sok kedvem alakoskodni, főleg, hogy nem kapcsolatot akarok, legfeljebb egy kis állatkerti állatkodást... Hja.. Szívesen nézném azokat a cicaszemeket miközben khm... Na mindeeegy!
Hagyom hogy ő gyújtsa meg a cigimet, pippantok, felizzik, tökéletes!
Körül nézek és meg kell állapítanom
- Egész pofás ez a piac... Isnered a  Le Languages des Fleurs nevű szótárat? - kérdem végül csak, hogy némi értelmet is csillogtassak magamból és ne csak suttyó, lerohanás legyen.



[You must be registered and logged in to see this image.]


Te vagy a jó fiú, aki a rosszat játssza,
vagy te vagy a rossz fiú, aki a jót játssza?
Gondolkodtál már ezen?
Vissza az elejére Go down
Nina Rae Smith
Reveal your secrets
Nina Rae Smith
Griffendél

TémanyitásTárgy: Re: Az úszó virágpiac, Amszterdam   Az úszó virágpiac, Amszterdam - Page 2 Empty2017-12-12, 16:08






[You must be registered and logged in to see this image.]
♫ Zene ♫

Aktuális viselet

Made by
Oliver & Ninon

Hát, ezt jól látja, nem vagyok valami gazdag, mondjuk azt se mondanám, hogy szegény, mint a templom egere, inkább a "pont meg tudunk élni" vonalon mozgunk apámmal. Nagyon bakot lőtt, hogy hozzám jött oda, már ami a zsebelést illeti. Persze, ha lebukott volna, hogy ez volt a szándéka, már régen képen töröltem volna és kiáltanék a police-ért. Fogalmam sincs hollandul hogy van, de ez olyan internacionális szó.
Ahogy reagál a beszólogatásaimra és felveszi a kesztyűt még jobban kezdem élvezni ezt a kis flörtölős semmiséget. Nem lennék apukám szemefénye és büszkesége ebben a pillanatban, de hát, amúgy is sokszor verem ki a biztosítékot.
- Már mondtam, a hitem az, hogy akarsz tőlem valamit, kár mellébeszélned. - mosolygok ugyanúgy féloldalasan, tartva a szemkontaktust. Persze, amikor felajánlja, hogy békénhagyjon egyrészt tuti biztos vagyok benne, hogy nem gondolja komolyan, más részről... - Tök ráérek, maradj, legalább van egy ingyenes idegenvezetőm. - válaszolom, miközben tovább sétálunk. Egy ideig még a virágok között keringek, aztán lesétálok a dokkokról, miközben hallgatom a magyarázatát. - Múzeum, öhh, szerintem azt passzolom, kivéve ha tényleg tudsz benne valami jót. Az állatkert viszont már is jobban hangzik. Nem vagyok valami király Legendás lények ismeretéből, csak azt az állatot ismerem, amelyiknek kell valamilyen része a bájitalokba, de azért az állatok még is csak cukik. És azt se tudom mikor voltam utoljára Állatkertben... Sima állatokkal, talán egy évtizede.
Észreveszem, hogy a család kérdéssel nagyon beletaláltam, úgy tűnik, hogy nem csak úgy mondja, hogy a családja miatt költözött ide, hanem tényleg nagyon összetartó csapat. Azért ez elég szép tulajdonság. - Nem lehetett könnyű a szüleiteknek ennyi gyerekkel, de hát ahogy a példa mutatja, valahogy csak felnőttél. - válaszolom, csak úgy félvállról, miközben kiérünk a virágos tömegből és már nyúlok is a dzsekim zsebébe, hogy előhúzzak egy doboz cigit és egy gyújtót. Ha a srác tényleg annyira figyel, mikor előveszem a bagót látszik a ruhám alatt, hogy a zseb mellett van még egy kis akasztó, amibe nem más van beleszúrva... mint egy göcsörtös fadarab.
- Kérsz? Ameddig nem jövök rá mit is akartál eredetileg, úgy veszem, hogy cigit lejmolni. - vigyorodok el, persze vissza is utasíthatja és akkor ez az elmélet ugrott.



[You must be registered and logged in to see this image.]
Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség,
ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.
Vissza az elejére Go down
Oliver Bailey
Reveal your secrets
Oliver Bailey
Mugli

TémanyitásTárgy: Re: Az úszó virágpiac, Amszterdam   Az úszó virágpiac, Amszterdam - Page 2 Empty2017-12-08, 10:55


Kezdem azt érezni, hogy ez az állítólagos rablás tényleg kezd átmenni inkább csajozásba. A csaj a beszédje alapján egyáltalán nem tűnik valami gazdagnak. Mármint egy tök átlagos csaj, nem hiszem, hogy teli lenne pénzel, de mégis van benne valami érdekes. Már csak ezért sem hagyom itt, rászeretnék jönni, hogy mi ez a dolog amiért úgy érzem, hogy ő mégsem csak egy átlagos csaj a sok közül.
- Fehér holló? - kérdezek vissza. - nem, én ember vagyok, nem holmi madár. - mosolygok rá közben majd folytatom. - Nem hiszel benne? Mesélj akkor miben hiszel? - közben próbálom teljesen lemásolni az arcmimikáját, én is érdeklődve emelem meg a szemöldökömet a flörtölés céljából, kissé kacérkodva.
- Letámadtalak? Ohh sajnálom, ha szeretnéd természetesen békén hagylak. - persze bízom benne, hogy nem fog elküldeni. Ez is lehet egy visszajelzés afelől, hogy egyébként szimpi neki az, hogy csak így leszólítottam az utcán vagy sem?
- Hát tudod van itt elég sok múzeum amit érdemes lehet megnézni ugyan is rengeteg érdekesség található benne. - közben ő elindul és meg szép lassan sétálok mellette és folytatom. - Itt van nem messze a Dam tér is illetve az állatkert ahol például én rengeteget megfordulok - most az egyszer tényleg nem hazudtam neki, ugyan is tényleg sokat szoktam állatkertbe járni, na jó nem csak azért mert annyi szerettem az állatokat, hanem inkább azért mert ott rengeteg a turista, és ezzel kb. mindent el is árultam.
- A család? - gondolkozom el közben rajtuk egy kicsit, őszintén szólva már nagyon hiányoznak - Sokan vagyunk persze, három tesóm van, egy húgom, egy öcsém és egy nővérem. - Eszembe jutottak a testvéreim így egy kicsit elmerengtem rajtuk, nem kizárt, hogy ez az arcomon is látszik. De végül is így eszembe jutott, hogy miért is vagyok itt, hogy miért is beszélek ezzel a lánnyal. Pénzt kell szerezzek. Megráztam egy kicsit a fejem, hogy észhez térjek majd elkezdtem jobban fürkészni a csajt, muszáj, hogy találjak nála valamit.
Vissza az elejére Go down
Nina Rae Smith
Reveal your secrets
Nina Rae Smith
Griffendél

TémanyitásTárgy: Re: Az úszó virágpiac, Amszterdam   Az úszó virágpiac, Amszterdam - Page 2 Empty2017-11-27, 16:01






[You must be registered and logged in to see this image.]
♫ Zene ♫

Aktuális viselet

Made by
Oliver & Ninon

Nem, valóban nem tudom, hogy miért is szólított le, így csak vaktában tippelgetek, de ez nem is probléma. Körülöttünk hömpölyög a tömeg, de a hangzavar nem lesz olyan erős, hogy ne értsük egymás szavát.
- Ahha, mert te vagy az a ritka fehér holló, mi? - kérdezek vissza, és kicsit felnevetek. - Azért nem hiszünk az ilyen pasi létezésében, mert nincsenek ilyen pasik. Valamit mindegyik akar. - folytatom, és ahogy a szemembe néz érdeklődve emelem meg a szemöldökömet, határozottan flörtölve. Nem nagyon érdekel, hogy miket hord itt össze, ha addig is jól szórakozok. Ha fel akar csípni, ha mást akar, igazából én úgy fest, benne vagyok. Legalább is egyelőre, ha csak ártatlan beszélgetés, aztán később... ki tudja?
- Hát tudod, egyelőre a virágokat akartam végignézni a dokkokon, ameddig le nem támadtál, mint egy fenevad. - mondom, amikor felajánlja, hogy mutat látványosságokat, és kicsit elvigyorodok. Persze, hogy nem volt semmiféle letámadás, csak leszólított, de ettől a megmozdulástól is azt várom, hogy kicsit megzavarom a magabiztosságát. - Szóval egyelőre, ha akarsz sétálj velem, amíg körbenézünk, meg mesélj azokról a csodálatos látványosságokról.
Körbefordítom a tekintetem, hogy merre is kéne tovább haladni, és lassú, ráérős léptekkel, indulok el a dokkon egy jácintos pulthoz.
- Ahha, az király, jófejség, hogy a közelükbe költöztél értük. Nagy a család, hm? - kérdezem, csak úgy mellékesen, miközben kiszedem a zsebemből a kezemet és megsimítom az egyik virág szírmát. Csak cirógatom, nem tépkedem, csak nem csap senki a kezemre. Mióta az eszemet tudom, mi ketten vagyunk apámmal, de sose erőltettem, hogy keressen magának nőt, az kéne még, hogy új anyám legyen, a régire se emlékszem, ergo biztos nincs rá szükségem.



[You must be registered and logged in to see this image.]
Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség,
ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.
Vissza az elejére Go down
Oliver Bailey
Reveal your secrets
Oliver Bailey
Mugli

TémanyitásTárgy: Re: Az úszó virágpiac, Amszterdam   Az úszó virágpiac, Amszterdam - Page 2 Empty2017-11-25, 19:44


Ez a lány elég fura, mintha élvezné azt, hogy én nem igazán értem, hogy mit is beszél, szerintem tök természetes reakció ha értetlen arccal nézek rá. de jól látom az arcán, hogy ő ezt egy kicsit élvezi? Amikor meghallom a nevét már meg sem lepődök, ugyan az sem valami hétköznapi, pontosan az a fajta amit mindegy, hogy hányszor hallok úgy is elfogom felejteni. Mármint ez a "Delacroix" tuti, hogy nem angol név, inkább franciás vagy mit tudom én.
A "fel akarsz csípni?" kérdésére csak elmosolyodok, ha valójában tudná, hogy miért is szólítottam meg biztos, hogy már nem itt lenne.
- Miért van az, hogy senki sem hiszi el, hogy létezik olyan férfi aki csak azért szólít le az utcán egy nőt mert szeretné őszintén megismerni őt és nem csak a vadász ösztöne hajtsa. - válaszolok a kérdésére, közben végig a szemébe nézek, hogy éreztessem vele az önbizalmat ezzel pedig azt az érzést, hogy én más vagyok mint a többi fiú és bennem igazán megbízhat. Hogy beválik-e? Jó kérdés. Nem minden nő ugyan olyan ezt már sikerült kitapasztalnom, ami az egyiknél működik az a másiknál nem. Meglátjuk, hogy ő hogyan is reagál, ha nem tetszik neki akkor pedig taktikát váltunk.
- Amszterdam nagyszerű hely, rengetek a látnivaló. Ha szeretnéd ajánlhatok neked egy-két helyet amit mindenképp nézz meg, vagy ha nem félsz tőlem akkor meg is mutathatom most személyesen is. Persze azt is megértem, hogyha nem-el válaszolsz ugyanis elég félelmetes és megbízhatatlan vagyok. - nevetek fel közben mintha csak viccből mondtam volna, pedig sajnos ez egyáltalán nem volt vicc.
- Öhh.. igen egy jó pár éve már itt lakom, eredetileg Angol vagyok csak az egész család itt él Hollandiába így én is felköltöztem, hogy közelebb legyek hozzájuk. - persze ismételten füllentettem, ami már igazából olyan könnyen megy nekem, hogy az szinte észrevehetetlen.
Vissza az elejére Go down
Nina Rae Smith
Reveal your secrets
Nina Rae Smith
Griffendél

TémanyitásTárgy: Re: Az úszó virágpiac, Amszterdam   Az úszó virágpiac, Amszterdam - Page 2 Empty2017-11-22, 18:43






[You must be registered and logged in to see this image.]
♫ Zene ♫

Aktuális viselet

Made by
Oliver & Ninon

Látszik rajta, hogy meglepi a szövegelésem, és hogy az elején semmit sem ért, éppen ezért minél nagyobb az ő zavara, annál jobban mulatok én. Szeretem kizökkenteni az embereket a magabiztosságukból, szeretek random és furcsa lenni, a tanárokkal is olyan könnyedén packázni, mintha semmi hatalmuk nem lenne felettem. Mert hát nincs is, nincsenek nagyratörő terveim, amit elkaszálhatnának a jegyeim. Mondjuk a mágus-jogok érdekelnek, de csak hogy ki tudjam magam dumálni, ha bajba keveredek és nem tartom be a szabályokat. Mert ezt akármennyire mellőzni kéne, nem sikerül.
Nem lep meg, hogy az angol lesz a közös nevező, hiszen még is csak ez a világnyelv, mindenhol legalább megpróbálják legalább makogás szinten elsajátítani. De a srác olyan gördülékenyen beszél, hogy egyértelmű, hogy vagy élt már ott, vagy egyik szülője brit.
- Ninon Delacroix. - mutatkozom be kicsit félvállról, mi bajom lehet belőle, ha egy mugli megtudja a nevemet Hollandiában. Annak az esélye, hogy ideköltözzünk és még egyszer összefussak vele, amikor már új személyazonosságom van… Nem tudom, jelen pillanatban úgy érzem az esélye nulla. A bemutatkozására csak kicsit ahham-mal biccentek, de a Smith névre valami fura érzés fog el. Lehet, hogy azért, mert aki hazudni akar a nevéről, az mindig a John Smith-t dobja be, ennek a srácnak meg a Justin Smith-ig jutott a kreativitása? Elhessegetem a fura érzést mondván, hogy igazából tök mindegy, hogy minek hívom, és kicsit félrebillentve a fejemet nézem meg nagyon látványosan, tetőtől talpig.
- Fel akarsz csípni? - kérdezek rá kerek perec, mikor hallom az ismerkedős dumáját, aztán kicsit megvonom a vállam. - Ja, most vagyunk itt először apámmal, csak elváltunk egymástól nézelődni. - tudatosítom benne, hogy amúgy nem vagyok egyedül, szóval akármiért is szólított meg, az ideje véges. Lepillantok az irtó gáz pasi karórámra, igazából még ráérek, csak nem tudom mit akarok kezdeni az időmmel. Végül is, bajom nem lehet, ha beszélgetek vele, nem?
- Te pedig itt élsz, ugye? Azért kérdeztél kapásból hollandul.



[You must be registered and logged in to see this image.]
Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség,
ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.
Vissza az elejére Go down
Oliver Bailey
Reveal your secrets
Oliver Bailey
Mugli

TémanyitásTárgy: Re: Az úszó virágpiac, Amszterdam   Az úszó virágpiac, Amszterdam - Page 2 Empty2017-11-20, 20:03


Valahogy a következő jelenetek nem éppen így pörgettem le a fejembe mint ahogyan valójában megtörtént. A lány elkezdett nekem össze-vissza különböző nyelveken beszélni, így is alig értettem amit mondott hisz rengeteg ember volt a piacon. Furán fintorogtam rá, majd jeleztem neki, hogy én nem értem amit beszél, meg is fordult a fejemben, hogy itt hagyom de ekkor megszólalt egy olyan nyelven is amit ismertem.
- Angol, ha lehet inkább akkor maradjunk az az angolnál - vágtam közbe gyorsan hisz féltem, hogy tovább fogja folytatni. Elég fura, hogy van itt egy lány Hollandiába és szinte minden nyelven tudd beszélni kivéve a Hollandot. Úgy tűnik, hogy most járhat itt először, talán bemutathatok neki egy-két érdekes helyet, útközben pedig ha alkalmam adódik akkor megfosztom a vagyonától. Remélem, hogy lesz nála valamennyi, hogyha tényleg csak egy turista akkor nem lehet, hogy semmi nélkül járja be a várost.
- Hogy hívnak? - tettem fel ismételten a kérdésem természetesen már angolul.
Ha megmondja a nevét nem adom meg az igaz nevem hanem egy kitalálok egy kamut, pl. Justin Smith. Ha megmondanám és tényleg sikerülne kizsebelnem akkor elég könnyen megtalálna a rendőrség, így nem kockázattok.
- Jól érzem, hogy most jársz elsőnek Amszterdamba? - kérdeztem rá.
Vissza az elejére Go down
Nina Rae Smith
Reveal your secrets
Nina Rae Smith
Griffendél

TémanyitásTárgy: Re: Az úszó virágpiac, Amszterdam   Az úszó virágpiac, Amszterdam - Page 2 Empty2017-11-18, 11:22






[You must be registered and logged in to see this image.]
♫ Zene ♫

Aktuális viselet

Made by
Oliver & Ninon

Ezek szerint a beolvadásban már olyan istentelenül tehetséges vagyok a sok év tapasztalata alapján, hogy ránézésre is simán elmegyek hollandnak, ugyanis egy fiatal srác, nálam talán 2-3 évvel idősebb csapódik hozzám és kezd el hollandul karattyolni. Az első mondatnál még nem is vagyok biztos benne, hogy hozzám beszél, és csak nézem a virágokat, de a másodiknál már egyértelmű lesz és a sminkelt kérdő kis pofikámat rá is fordítom.
- Na itt álljunk meg, mert egy szavad se értem. - válaszolom, folyékonyan franciául, aztán kicsit szemforgatva szólalok meg újra. Ki tudja, lehet valami olyat mondott, hogy "ha veszel egy rózsát nyerhetsz egy millió..." mi is itt a pénznem? Ja, euró, az is van a zsebemben. Vagy valami egyéb jó tippet, amiről lemaradok mert hollandul MÉG nem tudok.
- Fussunk neki még egyszer... A norvég hogy megy? Na és az orosz? Esetleg az örök klasszikus, angol? - kérdezgetem végig, először franciául, majd minden kérdésben arra a nyelvre váltva, amire éppen rákérdezek. Élvezem, hogy ennyire tapadnak rám a nyelvek, és ez látszik is a kis félmosolyomon, főleg, ha a csávón látszik valami reakció, ledöbbenés vagy valami. Mondjuk, azt még nem tudhatja, hogy a nyelvérzékemen kívül nagyon más értékem nincs, és még ezt se tudja majd elvenni tőlem. De egyelőre eszembe se jut, hogy azért köszönt rám, hogy alkalom adtán megkopasszon, csak egy érdekes fazonnak tűnik, akit nem akarok csak úgy lekoptatni annyival, hogy bocs nem értem, takarodj. Nem igazán tudom eldönteni, hogy helyes vagy sem, de még is van valami benne, ami... csak úgy dögös. A ferde, nagy orrával együtt. A dzsekim mellzsebében ott lapul még egy kis apróság, amiről apám nem tud, de ez is csak egy kis apróság. Cigi és gyújtó, mi más.



[You must be registered and logged in to see this image.]
Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség,
ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.
Vissza az elejére Go down
Oliver Bailey
Reveal your secrets
Oliver Bailey
Mugli

TémanyitásTárgy: Re: Az úszó virágpiac, Amszterdam   Az úszó virágpiac, Amszterdam - Page 2 Empty2017-11-16, 19:40


Ismételten Amszterdam utcáin járom ahogy az az utóbbi időben megszokott volt már tőlem, olyan embereket keresek akik jómódúnak, tehetősnek látszanak. Hogy miért? A válasz igen egyszerű, a vagyonukra illetve a különböző értékes dolgaikra fáj a fogam, még pedig azért, hogy minél rövidebb időn belül megszerezzem azt a pénzt ami a tesóim "kiszabadításához" szükséges. A kinézetem most rendezettebb a megszokottnál, ugyanis általában kócosan, minél lazább, kényelmes ruhákat szoktam hordani, de mivel gazdag embereket szeretnék kirabolni nem elhanyagolandó a kinézet sem, ezért ilyenkor érdemes adni rá. Természetesen nem spilázom túl, egy bőrdzsekibe egy fehér pólóba illetve egy kék farmerbe vagyok felöltözve, egyszerűen nem kitűnve a tömegből. Az úti célom pedig nem más mint az úszó virágpiac, rengeteg ember szokott ott megfordulni, csak közel kell férkőzzek egy-kettőhöz aztán már megy könnyedén mint a karikacsapás. Egy jó párszor körbejártam a piacot míg találtam valakit, ugyanis sajnos egyetlen egy gazdag ficsúrt sem láttam, így megelégedtem azzal a lánnyal is akit kiszemeltem végül. Első ránézésre nem tűnt annyira jómódúnak, de felfigyeltem rá a viselkedése alapján, ugyan is úgy tűnt, hogy nagyon óvatos, mint akinek van oka óvatosnak lenni hisz olyan dolgok rejtőznek a zsebében ami értékes lehet. Zsebre dugott kéz, fura viselkedés, kissé zaklatottnak tűnt közben pedig nézelődött figyelte a virágokat. Vártam egy kicsit míg lecsapok ugyanis biztosra szerettem volna menni ezért vártam hátha vásárol valamit de nem tette meg, csak nézelődött. Ezért nem inkább nem is vártam tovább, nem győztem várni tovább elindultam felé, a közelébe férkőztem úgy, hogy ne vegye észre majd én is elkezdtem bámulni a virágokat, holott igazán nem is érdekeltek.
- Hát nem gyönyörűek ezek a virágok - szólítottam meg egy mosoly kíséretében. Utálok jó pofizni de van amikor sajnos muszáj.
- Hogy hívnak? - kezdtem neki az ismerkedésnek, közben végig mértem a szememmel közelebbről is.
Vissza az elejére Go down
Nina Rae Smith
Reveal your secrets
Nina Rae Smith
Griffendél

TémanyitásTárgy: Re: Az úszó virágpiac, Amszterdam   Az úszó virágpiac, Amszterdam - Page 2 Empty2017-11-16, 18:30






[You must be registered and logged in to see this image.]
♫ Zene ♫

Aktuális viselet

Made by
Oliver & Ninon

Lehet, hogy megint költözünk. Mondhatnánk, hogy ez utazás csak apa-lánya program, és az iskola így is tudja, de ez több annál. Persze, hisztiztem már nem egyszer, hogy mennyire szar két-három évente teljesen új életet kezdeni új személyazonossággal, de a tények azok tények, és én hiszek apának. Üldöznek minket, és el kell tűnnünk, mielőtt ugyanaz történik velünk, mint anyával. Véglegesen eltűnünk az élők sorából.
Apa mindent megtesz, hogy ezt a másfél évet még biztonságban a Beauxbatons-ban tölthessem, de fel kell készülnünk arra, hogy hirtelen kell váltanunk. Éppen ezért vagyunk itt, Amszterdamban. Ha ide költöznénk ugyan kifogytunk a varázsló sulikból, mert a drumstrangot es a beauxbatonst már kipipáltam, a Roxforttól pedig teljesen elzarkozott apa, de talán egyszerűbb lenne, ha mugliként élnénk tovább, hiszen ő úgy is az.
Szétválltunk, ő lakásokról érdeklődik, engem viszont sokkal jobban érdekel az úszó piac. Nem vagyok egy nagy művész lélek, de azért szívem és szemem van, szóval egész tetszetősek ezek a gazok es az egész hely hangulata. Próbálom szokni a környezetet, elvegyülni az emberek között, hátha tényleg hátra kell hagynunk mindent. Nyüzsgés van és élet, teljes összevisszaság, szóval tudom mi az első alapszabály: kezeim a zsebemben az összes értékemen, ami esetemben egy mobil és egy kevés készpénz, ha valami nagyon megtetszene. De annyira utálom nézni apa gondterhelt fejét a pénzügyekben, hogy úgy se veszek semmi drága vagy haszontalan dolgot.
Egyszeru kék pólóban, fekete dzsekiben farmerban sétálgatok dokkról dokkra nézelődve, semmi különös nincsen rajtam csak talán az erősen sötétre kihúzott szemem.
Vissza az elejére Go down
Nina Rae Smith
Reveal your secrets
Nina Rae Smith
Griffendél

TémanyitásTárgy: Az úszó virágpiac, Amszterdam   Az úszó virágpiac, Amszterdam - Page 2 Empty2017-11-16, 08:34


"Amszterdamban található a világ egyetlen vízen úszó virágpiaca, a piac minden standja egy-egy hajón helyezkedik el. Egész évben nyitva van és a tulipántól kezdve a nárciszig bármit megtalálsz, karácsonykor még a fenyőfát is meg tudod venni itt."

[You must be registered and logged in to see this image.]
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom
Reveal your secrets

TémanyitásTárgy: Re: Az úszó virágpiac, Amszterdam   Az úszó virágpiac, Amszterdam - Page 2 Empty


Vissza az elejére Go down


 
ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
2 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ :: Varázsvilág :: Közel s távol-
Ugrás: