ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ
 
Üdvözlet!
2004-et írunk, szeptemberben a Roxfort újra megnyitotta kapuit, hogy az 2003-2004-es tanévben is megállhassák a helyüket a diákok az iskolában. Voldemort már a múlté, új sötétség van újjászületőben. Grindelwald és hívei, a Testvériség már nem csak bosszúságot okoznak a Minisztériumnak, hanem minden erővel próbálják felfedni a varázsvilágot a muglik előtt. Vajon sikerrel járnak? És ha igen mit jelent ez a jövőre nézve? Egyetértenél velük, vagy a Minisztérium mellé állsz? Légy részese te is az új kalandoknak!

Az oldal alapítása:
2014. október 2.
Aktuális dátum
Az éves táblázatos bontást ITT nézheted meg. Részletesen pedig az időlassításról ITT olvashatsz
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chatbox


Legfrissebb
2024-03-27, 20:58
Dwight Jennings


2024-03-26, 14:56
Lioneah McCaine


2024-03-25, 22:29
Seraphine McCaine


2024-03-25, 20:49
Seraphine McCaine


2024-03-25, 20:05
Troy Smallwood


2024-03-25, 14:42
Daphne Jennings


2024-03-24, 19:36
Vladimir Mantov


2024-03-23, 11:23
Armand Stansson


2024-03-22, 15:09
Annabelle Mitchell


A hónap posztolói
Seraphine McCaine
Madam Puddifoot kávézója - Page 2 I_vote_lcapMadam Puddifoot kávézója - Page 2 I_voting_barMadam Puddifoot kávézója - Page 2 I_vote_rcap 
Kalandmester
Madam Puddifoot kávézója - Page 2 I_vote_lcapMadam Puddifoot kávézója - Page 2 I_voting_barMadam Puddifoot kávézója - Page 2 I_vote_rcap 
Dwight Jennings
Madam Puddifoot kávézója - Page 2 I_vote_lcapMadam Puddifoot kávézója - Page 2 I_voting_barMadam Puddifoot kávézója - Page 2 I_vote_rcap 
Cody L. Mortimer
Madam Puddifoot kávézója - Page 2 I_vote_lcapMadam Puddifoot kávézója - Page 2 I_voting_barMadam Puddifoot kávézója - Page 2 I_vote_rcap 
Lioneah McCaine
Madam Puddifoot kávézója - Page 2 I_vote_lcapMadam Puddifoot kávézója - Page 2 I_voting_barMadam Puddifoot kávézója - Page 2 I_vote_rcap 
Alison Fawley
Madam Puddifoot kávézója - Page 2 I_vote_lcapMadam Puddifoot kávézója - Page 2 I_voting_barMadam Puddifoot kávézója - Page 2 I_vote_rcap 
Troy Smallwood
Madam Puddifoot kávézója - Page 2 I_vote_lcapMadam Puddifoot kávézója - Page 2 I_voting_barMadam Puddifoot kávézója - Page 2 I_vote_rcap 
Abigail Smallwood
Madam Puddifoot kávézója - Page 2 I_vote_lcapMadam Puddifoot kávézója - Page 2 I_voting_barMadam Puddifoot kávézója - Page 2 I_vote_rcap 
Grayson Paisley
Madam Puddifoot kávézója - Page 2 I_vote_lcapMadam Puddifoot kávézója - Page 2 I_voting_barMadam Puddifoot kávézója - Page 2 I_vote_rcap 
Adrien Meyers
Madam Puddifoot kávézója - Page 2 I_vote_lcapMadam Puddifoot kávézója - Page 2 I_voting_barMadam Puddifoot kávézója - Page 2 I_vote_rcap 
Statisztika
Összesen 784 regisztrált felhasználónk van.
Legújabb felhasználó: Maia Hansen

Jelenleg összesen 70544 hozzászólás olvasható. in 4401 subjects
Ki van itt?
Jelenleg 52 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 52 vendég :: 1 Bot

Nincs


A legtöbb felhasználó (84 fő) 2020-12-09, 17:41-kor volt itt.

Megosztás
 

 Madam Puddifoot kávézója

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Luna Lovegood
Reveal your secrets
Luna Lovegood
Hollóhát

TémanyitásTárgy: Madam Puddifoot kávézója   Madam Puddifoot kávézója - Page 2 Empty2014-10-16, 11:01


First topic message reminder :


Madam Puddifoot kávézója

Egy kicsi, szűkös kávézó borzalmas dekorációval (például arany kupidók rózsaszín konfettit szórnak), a Főutca vége felé. Úgy tűnik, a roxforti tanulók közül csak romantikázó párocskák kedvelik.


[You must be registered and logged in to see this image.]




[You must be registered and logged in to see this image.]
A dolgok, amiket elvesztettünk, visszatalálnak hozzánk,

ha nem is mindig úgy, ahogy gondoljuk.
Vissza az elejére Go down
http://xmen-firstclass.forumphpbb.com/

SzerzőÜzenet
Caevan Ramsay
Reveal your secrets
Caevan Ramsay
Varázshasználó

TémanyitásTárgy: Re: Madam Puddifoot kávézója   Madam Puddifoot kávézója - Page 2 Empty2022-04-03, 17:19



Frida & Caevan


[You must be registered and logged in to see this image.]

  - Nem, az talán.. furcsa lenne, hiszen ha valakihez hozzá akarnak kényszeríteni, attól még nem lesz a szerelmed. – Túrok bele a göndör sötétszőke tincsek közé. Egyértelműsíteni akarom, hogy bár nem régóta ismerjük egymást, Fryderyka és én, egymásra vagyunk hangolva, külsőleg, belsőleg. Valami sötét titok is összeköt minket, legbelül azért én mégis bizakodom, hogy ez nem csak egymásra utaltság, oly bájos, viccesen édes, hogy végre valahára kihúzott valaki a csigaházamból. Valaki, aki laza, és nem kötik oly koncenciók, amikkel a szüleim próbálnak gúzsba láncolni. Elnyílik egy kissé az ajkam, amikor ő is házasságról beszél, de ez valahogy mégiscsak más, mint a szüleim általi nyomás, ez inkább olyan, ami nagyon is kedvemre való lenne, csak attól félek, hogy a hős és bátor griffendéles csupán megmenteni akar. – Remélem sokáig, és talán egyszer, ha megoldottuk ezt a rejtélyt.. – Bólintok végül, azért enyhén szólva is kezdem úgy érezni, hogy esetünkben Frida a vagány, kezdeményező, én pedig a szende szűz, esetemben szó szerint. És mégsincs ezzel gond. Attól függetlenül, hogy éppen végigsimítom a combját, még bőven átadom neki, hogy vigye a lendületet, feldobja a magas labdát, én csupán akkor zárom féltően a karjaimba, amikor nem beszélgetünk, hanem a tetteké a főszerep. A döntéseinket oly könnyedén kezeli, teljesen magával sodor ez a cuki magabiztosság. – Hát te. Te vagy a megmentőm? Néha neked se könnyű a felfogásod. – Mosolyodom el most szélesen, van egy olyan hangulata a beszélgetésünknek, mintha úgy éreznénk, hogy nem érdemeljük meg egymást. Mintha valaki tényleg összehozott volna minket, csak éppen nem tudom, hogy ki lehetett a titkos invitáló. Akárhogy töröm a fejemet, lövésem sincsen, mitől félhetett Victoria. Hamarosan az éljenzők gyűrűjében találjuk magunkat, a mi nevünket mondják, én pedig természetesen a saját nevemen mutatkozok be, kár is lenne titkolni. Aki a nyomunkban van, úgyis ismer, a szüleim tekintetében pedig Fridának van igaza, ideje a saját lábamra állni. A végén még tényleg megszöktetem őt, és egybekelünk az első kápolnában. Már a gondolatra is rettentően elpirulok, és csak az ránt vissza a valóságba, hogy egy kulcsot nyomnak a kezembe. – És ez hol van helyileg? Mikor kezdődik a huszonnégy óra? Mit kéne bepakolni? – Kapkodom a fejemet, ahogyan Frida is engem kérdezget, rá pedig zavartan pillantok, de mégis amolyan szerény mosoly ül az arcomon, ő és én összeköltözve, mintha valami próbaidő lenne. A kulcsból ellenben valami furcsaságot érzek, mintha.. A fejében látok valami vésetet, ami nagyon hasonlít arra, ami a kviddicspályára küldött meghívón is állt. Aláírás lenne? Az egész sorsolás nem véletlen? Mivel most körbevesz minket a tömeg, csak tágranyílt szemmel próbálom megmutatni a szöszinek is, hogy mit találtam.
Értem én, hogy már mostantól, hiszen kezdem értelmezni az elhangzottakat, a vendégház is itt lehet a közelben, meg ha úgy van, hát huszonnégy órát ugyanabban a ruhában is el tudunk tölteni. Megfogom hát Frida kezét, részemről tehetünk egy próbát.




♫ In love again ♫ ϟ Aktuális viselet ϟ Titkok hálójában ϟ [You must be registered and logged in to see this link.]



.
Vissza az elejére Go down
Fryderyka Herbs
Reveal your secrets
Fryderyka Herbs
Griffendél VMS

TémanyitásTárgy: Re: Madam Puddifoot kávézója   Madam Puddifoot kávézója - Page 2 Empty2022-03-27, 21:54




Caevan és Frida

[You must be registered and logged in to see this image.]


- El akarsz menni a sírjához? Talán segítene. - dobom be a kissé.. hm.. oké. Nemcsak kissé, hanem meglehetősen morbid és tán elsőre nem idevágó kérdésemet. Igazából fogalmam sincs, hogy elmúlna-e a nyomasztó érzése vagy sem, de mivel mindenképpen szeretnék neki valahogy segíteni feloldódni a helyzetben, amiről nem is ő tehet, így felajánlottam neki. Hirtelen. Ad hoc.
Megint sikerül olyasmibe belemennem, amit lehet nem mondanék ki, ha előbb gondolkoznék s aztán nyitnám a szám. De így, hogy nem ez jellemző rám simán fejest ugrom az elköteleződés tengerébe, már úgy képletesen. aztán amikor visszakérdez kissé zavarba jövök ismét, de megint csak hagyom, hogy előbb induljon a nyelvem és aztán a gondolataim.
- Nem úgy értem, hogy vegyél feleségül, vagy ilyesmi. Tart ameddig tart, semmi sem kötelező, vagy elköteleződős, csak úgy értettem, hogy amíg jó nekünk az, amit csinálunk, addig boldogan mennék veled, nem vagyok lehorgonyozva ide. Csinálom a tanárképzést, de őszintén szólva nem tudom, hogy szeretnék-e tanítani egyáltalán. Az összes szak közül ez tűnt a legérdekesebbnek, de nincs ötletem a jövőm alakulását illetőn. Ez pedig oylan ötletféle volt, szóval.. - vállat vonok, de nem nemtörődöm módon, hanem inkább úgy, mint aki ezzel hagyja nyitva a mondandóját, odabízva Caevannak, hogy tegyen hozzá valamit, ha még volna mit részéről.
- Második? - kérdezek vissza, mert hirtelen nem értem mire gondol. Mit nyert még mostanában, amit bevonzhatott?
Nincs időm viszont soká várni, hiszen máris a színre leszünk invitálva, s lefoglal, hogy úgy tegyek, mint aki negyedannyira sincs zavarban, mint amennyire van. Ciki lenne, ha végig olyan színem volna, mint a ruhámnak, amit a randira választottam. Bár így, hogy pirosban jöttem legalább nem üt el annyira. Nem igaz?
- Frida és Caevan! Milyen bájos párocska. Ezennel átnyújtom nektek a Vendégház kulcsait, ti lehettek az elsők, akik kipróbáljátok, egyelőre személyzet nélkül. A konyha és a szobák is maximálisan felszereltek, mostantól kezdve huszonnégy óráig a tiétek a hely. Térképet a kulcstartón találtok. - ránk kacsint, s én ettől is földig pirulnék, ha már amúgy nem lennék kivörösödve, akkor is. Úgy néz ránk, mint aki.. nem! Inkább bele sem merek gondolni. Csak megköszönöm és zavaromban a kulcsot is elfelejtem átvenni, már poroznék is le a színről. Caevan kezébe nyomja hát a fémet az illető.
- Hoszonnégy óra.. az egy nap.. Tényleg mindenki minket bámul, vagy csak én érzem úgy? - makogok zavartan, közel hajolva Caevan füléhez. Egyelőre még bele sem gondoltam, hogy mit is jelent ez az egész nyeremény. Leakadtam annál, hogy egyáltalán nyertünk valamit. Mi. Ketten. És annál, hogy látványosság lettünk egy pillanat alatt.

beauty code from [You must be registered and logged in to see this link.]




|| kiss me hard before you go ||
~ summertime sadness ~
[You must be registered and logged in to see this image.]
Vissza az elejére Go down
Caevan Ramsay
Reveal your secrets
Caevan Ramsay
Varázshasználó

TémanyitásTárgy: Re: Madam Puddifoot kávézója   Madam Puddifoot kávézója - Page 2 Empty2022-02-27, 14:19



Frida & Caevan


[You must be registered and logged in to see this image.]

   

-Ahogy én is Victoria miatt. Nekem ugyan nem volt a rokonom, sőt, csak egyszer találkoztunk, viszont annyira nyomaszt.. Így megértelek. Te a másik feledet veszítetted el. – Húzom el a számat, megértem őt, nagyon is. Minket a bánat, és a gyanakvás hozott össze, mégis örülök neki. Nem veszem picsogásnak, ha olykor bizony elkomorulunk. Van egy bizonyos múltunk egymástól függetlenül. Múlt, amely komor, félelmetes. Még akkor is, ha Fryderyka megpróbál vidám, és laza lenni. Engem mardos a kétség, hogy hogyan nézzek a szüleim szemébe, akik kötelezettséget róttak rám, amely végül nem teljesült be, csupán a vészjósló haláleset. Pontosan emlékszem Victoria pillantására, valamit el akart mondani, nem pedig öngyilkosnak lenni pár órával később. Megzavartak minket, és még csak azt sem tudom, hogy ki volt. Sátrak voltak felállítva a birtokon, és mintha suttogást hallott volna kintről, és már nem jött vissza. Azt hittem abban a pillanatban, hogy az anyja szólongatta, s mivel akkor még nem volt bennem gyanakvás, nem mérlegeltem a helyzet. – És nem korai ez még? Úgy értem félelmetesen jól esik, hogy mennyire komolyan vesszük magunkat, csak éppen.. – Nem merem kimondani, hogy mi van, ha lelépünk, ha megszökünk, és teszem azt, Frida meggondolja magát? Valahogy nehezen tudnám kezelni. Vagy magamban nem vagyok biztos? Nem lehet, hogy a cuki lányka valami magabiztosabb pasit érdemelne? Valakit, aki mellett nem kell bizonygatnia, hogy ez bizony valódi? Mi van, ha ez tényleg igazi, mindent elsöprő szerelem, én pedig gyáva vagyok, hogy felismerjem? Ha tényleg rá vártam az elmúlt keserű években, ő egyfajta jutalom, én meg még ahhoz is gyenge vagyok, hogy odaadjam magam? – Töltsünk minél több időt együtt, és.. – Nem fejezem be, a szerelmes pillantása úgy megakaszt, mint a bicikli küllőjébe tolt faág. Lefagyok, a pozitív felismerés miatt elnyílik az ajkam, ez a lány tényleg úgy néz rám, mint aki valóban szeret! – Ó! – Nem csapok a homlokomra, kissé lassú a felfogásom mindent feladna értem. Ám hogyan szökhetnénk meg, amikor nincsen semmi pénzünk, és még érdemi végettségünk sem? Ezt valahogy meg kéne tervezni. Igaz, eléggé értek a szimbólumokhoz, akár még boltot is nyithatnék, ahol misztikus könyeveket árulok, kincsvadász csapatnak lehetnék a tanácsadója, és vannak lehetőségeim. Csak éppen félelmetes ez a helyzet, hogy Frida kész velem a mélybe ugrani védőháló nélkül, miközben a kettős gyilkos a nyomunkban van. Frida pedig jó ötletnek tartja a bulit, amit felvetek, majd érdemes lenne ezt is alaposan körbejárni. Viszont azzal, hogy nyerünk, egyszerre húzódik széles mosolyra az ajkam, és sejtek csapdát a háttérben. – Ez már a második, ennyire nem vagyok mázlista alkat. Tényleg nem. – Pusszantok oda a kézfejére, nyilván úgy értem, hogy ő az első, akit megnyertem az elmúlt időszakban. Noha nem akarom tárgyiasítani, még véletlenül sem, de igenis él bennem a balsejtelem, hogy az üldözőnk szándékosan hívott minket egyszerre találkára. Egy negatív értelemben vett kerítő! .. Caevan! – Fel sem merül bennem, hogy trükközzek a nevemmel. Ha mindez csapda, akkor aki állította, úgyis tudja, hogy kik vagyunk. És hol. Vagy hogy mit csinálunk. Érdeklődve villogtatom hát a tekintemet, várva, hogy kifejtsék, hogy mit is takar a fődíj.




♫ In love again ♫ ϟ Aktuális viselet ϟ Titkok hálójában ϟ [You must be registered and logged in to see this link.]



.
Vissza az elejére Go down
Fryderyka Herbs
Reveal your secrets
Fryderyka Herbs
Griffendél VMS

TémanyitásTárgy: Re: Madam Puddifoot kávézója   Madam Puddifoot kávézója - Page 2 Empty2022-02-16, 22:11


- Ne haragudj, a halál témakörére nem reagálok valami könnyedén. - szabadkozom, mert bár talán tényleg el kellene engednem a témát, de olyan ösztönösen tolulnak előtérbe a szavak. - Erica óta. Már olyan sok idő eltelt, de nem tudom megemészteni. Mindig felüti a fejét bennem a gondolat aztán olyan témába is belelátom, amibe nem kellene. Szóval.. - sóhajtok fel és ezzel tényleg megpróbálom lezárni magamban a picsogást, hiszen ez az este nem erről kell szóljon. - ..tényleg bocsi.
Bár nem gondoltam ennyire shakespeare-i fordulatra, de a kérdése annyira ösztönös választ csal elő belőlem, hogy még a vállvonásomat sem érzem udvariatlannak e helyzetben.
- Miért ne? A szüleimet pont nem érdekelné, hogy hol vagyok és az öcsémet sem. Az egyetlen, akinek valaha is számítottam már nem él úgyhogy a világ bármely pontján ugyanígy egyedül lennék. Mármint nem egyedül, hanem veled, de rajtad kívül egyedül. - mosolygok rá szerelmesen.
- Persze nem akarlak szökésre buzdítani, elvégre itt vannak a tanulmányaid meg minden, de ha meg akarnád velük szakítani a kapcsolatot én abban is támogatnálak. Tökre nem fair, hogy úgy viselkednek veled, ahogyan. Megérdemled a szabad életet. - fejtem ki a nézeteim a témát illetőn. Akárhogy is, szeretném támogatni, ahogy el is mondtam. És szavaim hevességében, a beszéd közbeni elszánt tekintetvillanásomban ez mind benne is foglaltatik, ha rám figyel.
- Jó ötlet! Egy kis kérdezősködés és máris okosabbak leszünk. - bólintok, mintegy ezzel is okézva a dolgot. Régebben elég jól tudtam, hogy ki mikor és mit ünnepőel még akkor is, hogyha nem voltam hivatalos rá, de az évek során elkezdett egyre kevésbé érdekelni mások élete ilyen téren, s kimentek a fejemből a dátumok. De mintha lenne valami mostanában.. harmadikban azt hiszem ilyentájt jártunk valakinek a zsúrján, akinek a családja Roxmortsban lakott. Külön engedély kellett hozzá, azt tudom. De ha örökké élnék se jutna eszembe ki volt.
- Sose szoktam nyerni semmit. Ezt tuti te vonzottad be. - nevetem el magam végül, mikor kézen fogva elindulunk Caevannal.
- Nahát, nahát! Úgy látszik, hogy megdöbbent a párocska. - villant vigyoert ránk a konferanszié. - Gyertek csak közelebb, s mondjátok el a neveteket! Kinek is nyújthatom át a Rózsa Vendégház becses fődíját?
Caevanra villan tekintetem a kérdéssel. "Mi legyen?" Sose akartam tagadni a nevemet, de bennem is felmerül az átverés lehetősége, szóval végül maradok az igen is meg nem is úton.
- Frida és.. - nem mutatkozom be helyette, hagyom hogy eldöntse, hogy az igazi nevét, becenevet vagy álnevet akar-e mondani. Én a Herbst lehagytam, s Fryderyka helyett a Fridát megfelelőnek éreztem.



|| kiss me hard before you go ||
~ summertime sadness ~
[You must be registered and logged in to see this image.]
Vissza az elejére Go down
Caevan Ramsay
Reveal your secrets
Caevan Ramsay
Varázshasználó

TémanyitásTárgy: Re: Madam Puddifoot kávézója   Madam Puddifoot kávézója - Page 2 Empty2022-02-13, 09:15



Frida & Caevan


[You must be registered and logged in to see this image.]

 
- Én is túlgondolom ezt. A gyakorlat hiánya.   – Mosolyodom el. Kezdek feloldódni a társaságában. A szép külső nem minden. Ahogy rám néz, amilyen figyelmesen formálja felém a szavait.. Mintha ebben a pillanatban én tölteném ki a világát. Lehet, hogy csupán azért tetszik, mert én tetszem neki? Ő vajon szintén erre gondol? Bár tudnám. Olyan nehéz megfogalmazni. Magával ragad a közelsége, s bár nem vagyok egy olvasott, irodalmi alkat, még versbe is tudnám önteni, hogy mennyire jó vele. Állandósul az arcomon a jókedv, szinte már fáj a nevetőizmom, a rekeszizmom is minden apró gesztusára összerándul, s mindezt nem ronthatja el az, hogy milyen komor fellegek gyülekeznek éledő kapcsolatunk felett. Ingatom a fejemet nemet intve, még véletlenül sem rontotta el a kedvemet. Ha pedig netán mégis savanyú lenne olykor a pillantásom, az a szüleim okozta vész miatt van. S az üldözőnk okozta félelem kelt bennem riadalmat. Aggódom Fridáért, mégis, úgy vélem, hogy ketten erősek lehetünk, megoldhatjuk mindezt! – Oh kétlem, hogy most ismét össze akarnának adni valakivel. Valami lehet a hátttérben.. de.. ezt úgy érted, hogy megszöknél velem?   – Nyelek egyet nagyot pislantva. Frida már nem kislány, a korom folytán nekem is illene férfinek lennem, de még egy csók sem csattant el előtte senkivel, és most mégis azt veti fel, hogy ha ki tudna menteni abból a helyzetből amibe kerültünk egy névleges házassággal. Hát majd’ megzabálom, hogy ilyeneket mond. Nem, ez nem csak valami felszínes vágyakozás a részemről, az ilyen apróságok tekintetében úgy érzem, mintha kettőnk közül ő lenne a védelmező, én mindössze pironkodva hagyom, hogy kiálljon kettőnkért. Enyhe szerepcsere! – A jó értelemben vett furáért is hálás vagyok. Tényleg!   – Kész csoda hogy a nyomorúságom múltam ellenére így kuncog, anyáskodik. Nem látok bele a lányok fejébe, pusztán a logikát keresem, a többségük biztosan a sármos, magabiztos pasikat kedveli. Én még azzal is küzdök, hogy ne olvadozzak Frida érintésétől. Nem akarom, hogy nyomasztónak érezze, hogy ilyen hatással van rám. – Akkor kérdezzünk kicsit körbe, hátha valakinek most lesz születésnapja, ilyesmi. Mindig van mit ünnepelni, vagy csak összejönni..   – Ezt a Galent alig látom mostanság, lehet, hogy más dolga van. Úgy tudom, hogy jelentkezett az akadémiára is, tán vissza sem jön. Mindegy, amúgy sem lett a szívem csücske. De vajon kérdés, hogy mehetünk-e már egy párként valahova a szöszimmel anélkül, hogy a szüleim begorombulnának.. Bár.. Fridának igaza van, lassan ott tartok, hogy lelépek otthonról, s utánam a fáklyásmenet, már csak ő számít. Miközben egy pillanatra összebújunk, a nevünket hallom, fel is emelem a fejemet. – Miii? Mármint hogy mi nyertünk?   – Kérdezem tétova bizonytalansággal. Még most is kénytelen vagyok gyanakodni, ebben is a titkos üldözőnk csapdáját látom. Ám végül nyújtom a kezemet a drágámnak, s elindulunk kifelé. Bármi is várjon ott ránk.



♫ In love again ♫ ϟ Aktuális viselet ϟ Titkok hálójában ϟ [You must be registered and logged in to see this link.]



.
Vissza az elejére Go down
Fryderyka Herbs
Reveal your secrets
Fryderyka Herbs
Griffendél VMS

TémanyitásTárgy: Re: Madam Puddifoot kávézója   Madam Puddifoot kávézója - Page 2 Empty2022-02-08, 22:34


Nagyon édesen hangzik, amit mond és rettenetesen romantikus is, de mégis attól, amilyen komolyság van a szavai mögött egy kicsit megrettenek.
- Sose tedd, sose akard. Élj érte, azzal boldoggá is teheted. - rázom meg a fejem finoman, de határozottan. Kicsit kilépek a helyzetből, s el is felejtem, hogy netalán rólam lenne szó, velem kapcsolatban érezne így. Annyira szürreális, hogy el se hiszem. Viszont a halál témaköre elég mélyen érint ahhoz, hogy inkább arra próbáljam sarkallni, hogy ne akarja senkiért bevégezni az életét. Túl fontos ahhoz, hogy holta legyen.
- Mármint.. értem azt hiszem. És ne haragudj, kicsit túlgondoltam. - esik le végül a tantusz, hogy tényleg túlkomplikáltam egy elméleti kérdést. Visszaszívni nem tudom, de legalább rácélzok arra, hogy azért teljesen dilinyós nem vagyok. Talán nem öltem meg a hangulatot ezzel teljesen.
- Akkor meg is érdemelnék, hogy megtudják miylen ha elveszítenek. - gyűl bennem harag a családja iránt. - Már nem úgy értem, ahogy hangzott! Nem a dolog drasztikus módján, épp csak úgy, hogy faképnél hagyd a karót nyelt valójukat és olyan közegben élj, ahol magad miatt becsülnek, s nem egy családnév miatt. Ha lenne olyan nevem, amivel mennél is valamire, szívesen neked adnám a magamét. De cseverből vederbe lenne. - elnevetem magam. A Herbsek sem sokkal jobbak a Deákné vásznánál ebben a kérdésben, bár tény, hogy mint fiút megbecsültek volna egy Caevan kaliberű vaalkit. De Galen szavainak nyomán az utóbbi időben már azt is kezdem kapisgálni, hogy az sem volt egy leányálom, ha a Herbsek kedveltek valaki családtagot.
- Nem ciki egyáltalán, csak olyan fura. De a jó értelemben. - köszörülök zavartan torkot. Szeretem, ahogy rám néz, élvezem az érintését és vágyom a közelében lenni még akkor is, hogyha közben földig pirulok. Annyi baj legyen! Ha vízihullaként nem ijesztettem el, akkor tán egy kis vörösödés sem lesz az ellenségem ilyen téren.
- Amikor meghívnak, akkor igen, bár inkább csak múltidőben. Amióta visszajöttem a Roxfortba az egyetemre valahogy elkerültek ezek a meghívók. Vagy én a meghívókat. - vállat vonok. Nem sajnálom, hogy nem én vagyok a Griffendél partiüdvöskéje. Mindenesetre az ötletet jónek tartom szóval megptóbálom tovább is fűzni a gondolatot.
- Ellenben az öcsém és a bandája elég ad hoc jelleggel szokott kirúgni a hámból, s volt már rá precedens, hogy én is jelen voltam, szóval nem lenne annyira hihetetlen, ha újra előfordulna ilyesmi. Neked még háztársad is. Esetleg ha úgy szervezzük, hogy úgy tűnjön, mintha viszonozni akarnám Galen "szívességét" - fintorogva formálok idézőjelet ujjaimmal a levegőbe - és ezúttal én hívom meg őt meg a klikkjét a buliba.. Bár belegondolva olyan mindegy mi a buli apropója. a lényeg, hogy mi szervezzük és eljöhessenek partizánkodni azok, akiket aztán majd fülön csípünk.
Egy szuszra beszélve kissé kifulladtam, így inkább abbahagyom a beszédet. Tény és való, hogy se füle se farka nem volt annak, amit összehordtam, de azon a ponton már nem is annyira érdekes a buli ötlete, amikor bedobja a fotózkodást, majd pedig egyszerre csak kiderül, hogy miénk a nyeremény.
- Ajvé! Most mindenki minketg néz? - bújok Caevan vállába, közel hajolva hozzá, hogy elrejtsem a zavaromat mielőtt félszeg vigyorrá összerendezem ábrázatomat. - Ki kell menjünk mindenki elé vagy szerinted ide fog jönni? - egyelőre nem moccanok, csak az arcomra kövült mosoly mögül próbálok suttogni tovább. Nem lehet mondani, hogy könnyeden kezelem a szerencsefaktoros helyzeteket. Pláne mert általában nem szegődik mellém fortuna.



|| kiss me hard before you go ||
~ summertime sadness ~
[You must be registered and logged in to see this image.]
Vissza az elejére Go down
Caevan Ramsay
Reveal your secrets
Caevan Ramsay
Varázshasználó

TémanyitásTárgy: Re: Madam Puddifoot kávézója   Madam Puddifoot kávézója - Page 2 Empty2022-02-06, 14:10



Frida & Caevan


[You must be registered and logged in to see this image.]

 
- Oh, ez nem attól függ, hogy kit mire sarkalsz. Ha valaki megérint mélyen legbelül, én meghalnék érte. – Bököm ki szemlesütve, mert közben arra gondolok, hogy bár nem ismertem Victoriát, mi van, ha ő valóban kedvelt, meg akart védeni, és éppen ezért halt meg? Én komolyan gondolom, amit Fryderykának mondtam, s rettentően zavar, hogy ő is belekeveredett. Tudunk egymásra támaszkodni, mindazonáltal viszont aggódni is a másikért, ami nekem teljesen szokatlan. Nem volt még senkim, és szorongok, hogy ne történjen vele is valami. Az a furcsa, véres aláírásos kép Ericáról azt jelzi, hogy valaki ismer minket. Túlságosan hosszúnak tűnik az expozició, mintha valaki.. a régmúltból merítene ihletetet. Mintha mélyen el lenne temetve valami a múltban, és valaki, aki eddig a háttérből figyelt, most kiássa a titkokat. Azt sem tudom, hogy szándékában állt e összeismertetni kettőnket, hiszen így erősebbek lehetünk. Vagy gyengébbek, ha féltjük a másikat. Ez oly nehéz!  Frida olyan bájos, minden rezdülése, fintora a szívemig hatol, szinte már nem is figyelek arra, amit mond, elkalandozik a tekintetem a hajára, beszívom az illatát, magától értetődő módon vonom közelebb az ölelésembe. Hogy aztán zavartan elmosolyodjak, bocsánatkérésem jele ez, hogy kezdek nem figyelni. Az aranyvérű szabályok különben sem érdekelnek, menekülnék már tőlük. – Nos nem. Sajnos a Ramsay család nagyon karótnyelt. Úgy bánnak velem, mint ha járulékos veszteség lennék. Feláldozható gyalog. Tennem kell a dolgomat. Nem akarom most elrontani ezzel a hangulatodat, örülök, hogy neked fesztelenebb a légkör. – Ingatom a fejemet sajnálkozva, ahogyan elmerülök a sötét, cuki szemek varázsában. Igen, vele érzem csak jól magamat, önmagam tudok lenni, az, aki amúgy lehetnék, ha nem ide születek. Victoria halála még inkább nyomasztóvá tette a sötét hátteremet, s nem tudok szabadulni a gondolattól, hogy még közel sincsen vége a játszmának. – Bocsánat, nem akartalak cikis helyzetbe hozni. Még nem tetszett így senki. Sőt, se így, se sehogy. – Nyelek egyet, kisimítva egy tincset a homlokából. Nem vagyok ugyan bátor, pipogyának viszont nem mondanám magamat. Vegyük úgy, hogy az alkalom szüli a merészségemet, mint ahogyan a combját simogattam az előbb. Most én nevetek, ahogyan a tenyerébe temeti az arcát, fújtatok is hozzá egyet, most én vagyok a sármőr? Jesszus! – Nem tudhatjuk. Fogalmam sincsen az okokról. Mégis, kétlem, hogy egy kis halnak egy olyan képet küldtek volna. – Ismerem be, noha nem akarom elrontani a randi cuki mivoltát. Az már egyértelmű, hogy mennyire egymásra vagyunk hangolódva. Amikor elrontotta a kinézetét azzal a fura bájitallal, akkor is megcsókoltam, nem volt kérdés, hogy tudom, hogy kit, és mit akarok!  - Bár így lenne. Félek, hogy tényleg ketten vannak, remekül össze tudnak dolgozni. Kétlem, hogy egymás ellen fordulnának. Talán ki kéne ugrasztani az illetőt, ha egy van, ha kettő, a bokorból. Szoktál bulikba járni? Mit gondolsz, ha szerveznénk ilyet, akkor sokan eljönnének? – Bólogatok most én is lelkesen, hogy szívesen modelkedne a kezem alatt, a válaszára viszont hevesen rázom a fejemet, csoda, hogy nem fejelünk össze. – Ez csak játék, nem mutatjuk meg senkinek, nincs mit elbénázni. – Aztán a nevünket hallom, elsőre teljesen odafagyok, hogy aztán lelkesen huhúzva felemeljem a kezem, hiszen ezek mi vagyunk!!!


♫ In love again ♫ ϟ Aktuális viselet ϟ Titkok hálójában ϟ [You must be registered and logged in to see this link.]



.
Vissza az elejére Go down
Fryderyka Herbs
Reveal your secrets
Fryderyka Herbs
Griffendél VMS

TémanyitásTárgy: Re: Madam Puddifoot kávézója   Madam Puddifoot kávézója - Page 2 Empty2022-02-02, 21:43


- Na az biztos. Nem hiszem, hogy bármily módon harcvívásra sarkallnék bárkit alap esetben. - nevetem el magam. Nem vagyok álszerény, valóban úgy gondolo, hogy nem érnék meg ekkora cécót. A-z is meglep, hogy Caevan érdeklődik irántam, hiszen hát jóképű, ebből adódóan az első gondolatom az róla és a hozzá hasonló fiúkról, hogy tutira népszerűek is, s hát én nem vagyok az a matéria, aki a népszerűség csúcsait döngeti.
- Jaj, ne is mondd! Hány ékszert viselhetsz, mikor kell meghajolni, kihez beszélhetsz az asztaltársaid közül és kihez nem.. - megforgatom a szemeimet. - Mondjuk volt vicces része is, ha kívülről szemlélted a jelenetet. Egyszer egy meghajlási sort elrontottak, s az egymással álló két fél egyszerre hajtotta meg magát, mire az alacsonyabb bácsi belefejelt a vele szemben álló, magasabb nő igen tekintélyes méretű dekoltázsába. Két szabályt is megszegtek. A nőnek nem volt megfelelő a viselete és a bácsi nem akkor hajolt, amikor kellett volna. Ám gyerekként nagyon jót kacagtunk ezen. - osztok meg vele egy emlékezetes esetet. Utána évekig nem mehettünk Ericával esétélyre, mert "szégyent hoztunk a család nevére a vihogásunkkal".  Blabla. Mindenesetre legalább már ezért az élményért megérte. Meg az ételekért. Néha egész finomakat is adtak, bár az adagokat elég szűkmarkúan mérték azért. - Neked van valami vicces emléked a kötelező körök között? - kérdezek vissza kíváncsian.
Fültőig elvörösödök a dicsérő szavai hallatán. - Jaj! - temetem kuncogva tenyereimbe egy pillanatra az arcomat - Zavarba hozol! - nézek fel rá újra, s magyarázom a viselkedésem okát. A szüleimről inkább ezen a ponton nem beszélek, mert szerintem ugyan semmit se köszönhetek nekik, s éppen ezért Caevan se, de nyilván csak az ifjonti dac mondatná velem. Hiszen azért jobban éltünk, mint sok család. Még ha nem is szeretetben, de akkor is.
- Kis hal vagyok én annak a keresztnek. - vonom meg a vállamat, amitől lehet hogy kissé nemtörődömnek tűnök, ám valójában csak menekülök a valóság elől. Mert nem akarok belegondolni abba, hogy mivé futhat ki ez a gonosz terve bárkinek. Meg egyáltalán.. hát ki képes ilyesmire?
- Akkor könnyen lebukhatnak. Talán ez lenne a legjobb. Elérni valahogy, hogy viszálykodjanak. - gondolkodom el ezen egy pillanatra. Persze nem tudjuk kik a gyilkosok, de ha tényleg ketten vannak, talán ez lehetne a fegyverünk ellenük.
Jóleső bizsergés fut fel gerincemen, ahogy a combomon nyugtatja a kezét. Egyszerre zavarba ejtő és kellemes is az egész.
- Rendben, legyen így! - mosolygok rá. Van bennem félsz azzal kapcsolatosan, hogy a családjával találkozzak, de egy másik részről pedig bizonyítási vágy is. Mert akarom, hogy kedveljenek, hiszen érdemes vagyok rá. Be akarom bizonyítani. Még ha nem sikerül, akkor is.
- Wáó! Hát persze, hogy van kedvem! - lelkesedek fel egy pillanatra el is felejtve a nyereményjáték témakörét. Aztán persze rögtön újra zavarba is jövök. - Bár én még sose álltam modellt senkinek, szóval lehet, hogy tök béna lennék, meg minden. Előre is bocsi. - teszem hozzá, mert nem szeretném, hogy azt higgye, hogy ez egy nemleges válasz tőlem. Ugyanis nagyon szeretném, ha tényleg lefényképezne.
A ruhátlanság elhessegetett lehetőségének zavarpírja még orcáimon ül, amikor elkezdődik a sorsolás, ám mivel Caevanra fókuszálok teljesen lemaradok arról, hogy minket húznak ki  [You must be registered and logged in to see this link.].



|| kiss me hard before you go ||
~ summertime sadness ~
[You must be registered and logged in to see this image.]
Vissza az elejére Go down
Caevan Ramsay
Reveal your secrets
Caevan Ramsay
Varázshasználó

TémanyitásTárgy: Re: Madam Puddifoot kávézója   Madam Puddifoot kávézója - Page 2 Empty2021-10-16, 14:32



Frida & Caevan


[You must be registered and logged in to see this image.]

 
- Talán mert sosem voltál olyan helyzetben, hogy valaki élet-halál harcot vívna érted. – Ismerem el félszeg mosollyal, arra utalva, hogy bizony a titokzatos üldöző jó mélyre ás a múltunkban, haláleseteket hoz a felszínre, ezzel tudatosítva bennünk, hogy itt nem csak titkokról, hanem ténylegesen az életünkről van szó. Egymásba kapaszkodhatunk, de ez több mint szövetség, egyértelműen valami olyan érzés, amiben nekem még nem volt részem. Az elmondottak alapján Fridának sem. Talán az üldözőnk tudta ezt, és direkt bénákkal játssza ezt a macska-egér játékot. Csak éppen azt nem gondolta végig, hogy milyen erőt meríthetünk egymásból.
- Állandóan. Ne könyökölj az asztalra, ne beszélj hangosan, szó nélkül engedelmeskedj, és ehhez hasonlók. – Bólogatok már kissé felvidultan, hogy tudok az érzéseimről beszélni a lánykával, akit úgy fest cseppet sem riaszt el, hogy én afféle betört musztáng vagyok. Nincsen bennem túl sok férfias a külsőmön kívül, hiszen nem vagyok határozott, kemény, inkább amolyan szolgalelkűnek akartak nevelni. Csak most, Victoria halála után kezd bennem éledni a kétség, hogy többre vagyok hivatott. – A Herbs család nyilván nyitottabb, aminek örülök. Ha nem is ismerem a szüleidet, nyilván meg kell köszönnöm nekik így látatlanban, hogy ilyen fantasztikus lányt neveltek. Bár.. nem minden az, amit otthonról hozunk, lehet, hogy valaki a sarkára áll. – Na nem magamra értem, én elfogadtam az otthoni dolgokat, de nagyon tetszik ez a karakán stílus, ahogyan kezdeményez, ahogyan érdeklődik. Én meg azt hittem, hogy egy fiúnak kell megkörnyékeznie a lányt, erre Frida simán átveszi tőlem ezt a terhet, és ha én burkoltam próbálkozom az érintésekkel, pillantásokkal, ő bátorítása jeléül olyan természetesen übereli felül, hogy csak nyeldesek. A folyosón elcsattant vizihullás csók okozta bódult vágy fokozódik, főleg, hogy most ereje teljében van, szebb, mint valaha. – Nem, te soha, csak azt nem akarom, hogy ha a szüleimnek bárki köze van Victoriához, akivel nem is volt semmi közünk egymáshoz, ha veled meg van.. akkor mi van, ha célkeresztbe kerülsz..? – Vetem fel a lehetőségét. Hiába, hogy ez egy randi, és csak a szép, boldogító, netán kéjes dolgokról kéne beszélgetnünk, netán a kávézó után még inkább egymásra hangolódni, a borongós gondolatokat nem tudom száműzni, és félek, hogy nem engedhetem meg magamnak, hogy boldog legyek. Viszont külön-külön még inkább sebezhetőek vagyunk. – Nem lennék meglepődve, úgy több helyen lehetnek egyszerre.. De ha két gyilkos van, annak megvan az a hátránya, hogy össze kell dolgozniuk, és ha nem értenek egyet? – Galent illetően meglepően jól szórakoztam még a faggatózása ellenére is. Már-már el is tudom hinni, hogy van helyem a Herbs családban. Végül elmosolyodom, tudom, hogy meglepném a szüleimet, ha majd Fridával állítanék haza, de.. most nem érdekel. Ha ő a választottam, akkor nem izgat, mit mondanak. – Nem, tegyük meg, örülök, hogy benne vagy. – Karolom át, miközben nézegeti az étlapot, én pedig lágyan cirógatom a combját. – Jól hangzik. Én is ezt. Ha a deszert után van kedved, én is készültem némi programmal, bár nem tudom, hogy ha nyernénk, mikorra szól a romantikus vacsora. Ha benne vagy, van egy mágikus fényképezőgépem, lekapnálak párszor. Szigorúan ruhában! – Teszem hozzá, hogy ne essen nagyon zavarba, hogy már két-három találka után ki akarom csomagolni. Khm..


//Határidő: kedd^^//

♫ In love again ♫ ϟ Aktuális viselet ϟ Titkok hálójában ϟ [You must be registered and logged in to see this link.]



.
Vissza az elejére Go down
Fryderyka Herbs
Reveal your secrets
Fryderyka Herbs
Griffendél VMS

TémanyitásTárgy: Re: Madam Puddifoot kávézója   Madam Puddifoot kávézója - Page 2 Empty2021-10-14, 19:56


- O! - pirulok a boljatol el teljesen. - Nos, ha hiszed ha nem, ezt se mondtak meg nekem. - vallom be oszinten. Tenyleg nagyon tapasztalatlan vagyok a fiuzasban, de nem igazan volt kivel tapasztalatokat szereznem. Ugy ertem nem udvarolt nekem meg senki, szoval sem osszejonni nem lett volna kivel sem lepattintani nem volt kit. Valojaban az is lehet, hogy akkor se vettem volna eszre, hogy udvarolnak, hogyha kiboki a tema a szememet. Marmint nem Az a tema. Es nem ugy! Meg jo hogy ezt nem mondtam ki hangosan. Most fustoltem volna el szenne egve, az tuti.
- Szeretek mindennek utanajarni. Ha meg volna hozza partner az lenne a legjobb? - kacsintok ra, velozva ezzel arra, hogy vele nagyon szivesen kutatok az emlitett - tobbek kozott emlitett - eddig meg nem mozgatos temakban is. Mert miert ne tennem? Van bennem tudasszomj es ahogy emlitettem a tarsasagat is nagyon szivesen elveznem sokat.
- Sokszor szoltak rad azert, hogy hogyan kell viselkedj? - kerdezem az egyik alkalommal amikor a szaja ele kapja kezet. A nevetese cseppet sem zavar, engem is nevetesre sarkall. Es amugy is, en meg rofogok neha ha nagyon nevetek. Sot. Volt mar arra is pelda hogy szo szerint majdnem bepisiltem a nevetestol. Oke, 15 eves korom ota ilyen nem fordul elo, de attol meg letezett. - Ne erts felre, szerintem semmi olyan nincs a viselkedesedben, ami moatt szegyenkezned kellene. Csak tudom milyen amikor karonyelesre vagy kenyszeritve. Szerencsere nekem kevesszer kellett megtegyem, mert legtobbszor sehova se voltam hivatalos. De amikor megis akkor volt aztan hadd el hadd. Igy ulj, ugy egyel, igy mosolyogj, ne tedd ezt ne tedd azt. - meselek neki arrol is hogy miert kerdeztem. Nehogy furan vegye ki magat.
- Dehogy haragszom! - mosolyodom el kisse megnyugodva. - Csak azt hittem valami rosszat csinaltam.
Amikor Ericarol kerdez magamat is meglepo modon sikerul egeszen konnyeden valaszoljak neki. Olyan mintha mellette minden konnyen menne.
- Valamivel jobb, igen. Megtanultam hogy mindig hianyozni fog, de mar nem keresem a hatam moge pillantva minduntalan, hogy hatha megjelenik. Hm, annak en is. - engedek meg egy kedves mosolyt magamnak. Az uldozes tenye nem jo, de hogy ezaltal megismerkedtunk az nagyon is az.
- Lehet benne valami. De az is lehet, hogy ketten vannak, nem? Egy fiu es egy lany. Mert a noi szeszely es a fiuk vehemenciaja ha talalkozik akkor eleg csunya zsarolosdiba is fordulhat a dolog. - lamentalok ezen egy kicsit en is. Bar en nem vagyok kulonosebb rejtvenyfejto-bajnok. Ennek bizonytalansaga hallok is hangomon azert.
- Dobbenet, de kezdek en is azt erezni, hogy o sem maga az antikrisztus. Csak a korulmenyek aldozata a jelleme. - fura ezt meg kimondani is. Hiszen mindig utaltam az ocsemet es lelketlennek hittem. Utolag belegondolva kezdem azt erezni hogy ez nagyon csuf tevedes volt tolem.
- Ha neked nem lemne kinos, akkor szivesen.. - koszorulok torkot picit zavartan amint elfogadom az invitalasat. Az etlapra pillantok. Nehez kerdes. Imadok enni de sose randiztam meg. Vajon van olyan hogy valami nem minosul randis kajanak? Leszamitva a hagymat, termeszetesen.
Boldog vagyok, ahogy mellem ul. Oldalanak dolve bujok hozza, jolesik a kozelsege.
- A forro csokihoz szerintem nagyon jol menne valami fagyis desszert. Esetleg fagyis palacsinta? - maradok vegul a desszert-vonalon. Olyan edessegevos kedvem tamadt. - Te mit ennel szivesen?
Vissza az elejére Go down
Caevan Ramsay
Reveal your secrets
Caevan Ramsay
Varázshasználó

TémanyitásTárgy: Re: Madam Puddifoot kávézója   Madam Puddifoot kávézója - Page 2 Empty2021-10-10, 14:56



Frida & Caevan


[You must be registered and logged in to see this image.]

 - Miért nem? Gyönyörű vagy Fryderyka, és ami még ennél is fontosabb, állati aranyos. – Nem vagyok éppen jó bókolgatásból, biztosan kliéseket köpködök, de jelen állás szerint annak is örülök, hogy sikerült kiszabadulni a családi terrorból. Ezúttal nem kell Victoria halála miatt örlődni, és bizom benne, hogy most ő is rám tud koncentrálni, nem pedig Ericára. Mindkettőnknek megvan a maga keresztje, és bár a titokzatos írogató belerángatott minket valami perverz játékban, a magam részéről nem érzem úgy, hogy csak kapaszkodnánk egymásba. Ezt már csak abból is sejtem, mert cseppet sem izgatott, hogy Fridának vizihullás a külseje, akaratlanul is segíteni, óvni akartam.
- Veled olyan témákról tudunk beszélni, ami bevallom sosem mozdított meg bennem olyan vágyat, hogy utánajárjak. Csacska vagy, a legjobb értelemben. – Sokadszorra nevetem el magamat, az otthoni kőkemény nyomáshoz képest ez a laza, vidám közeg nekem teljesen új, nem csoda, hogy olykor zavartan kapom a szám elé a kezem, mintha tompítani lehetne a törvénytelen nevetésemet. Biztosan furcsa, ahogyan szemforgatok, noha ebben nincsen semmi negatív hangvétel, valójában csupán arról szól, hogy nagyon az elején vagyok annak, hogy kezeljem.. nos kettőnket. Eddig mindig a szüleim terrorját kellett követnem, betört musztángnak érezve magamat, most pedig Frida mellett szabadon vágtathatok. Le kéne küzdenem valahogy a félszegségemet, noha tudom, hogy nem kell megjátszanunk magunkat a másik előtt. Ő így is kedvel, azt hiszem. És erőt is ad, percről percre többet! – Oh ne haragudj, most éppen azt sem tudom, hogy mikor mit hova  teszek. – Nyugtatom meg, bár ezzel biztosan magas labdát adok, hogy ha még egy árva csókom sem volt őelőtte, akkor vajon egy esetleges ágyjelenetnél biztosan kinevetne. Pedig lássuk be, gyors tempó vagy sem, én már a vizihullás csókolózásnál is olyan furcsán kéjes vágyat éreztem, hogy csak akkor nem tudatosult benne, ha valami leprás, akinek nulla a fizikai érzékelése. – És most már jobb? Sajnálom, hogy az üldözőnk ismét visszarántott a múltba. Azért kicsit örülök neki…  - Mosolyodom el, hiszen akkor nem ismertük volna meg egymást. Frida visszakérdez, ezen eltűnődöm, végre sikerült úrrá lennem a zavaromon. – Nem is tudom, szeretek olvasni, rejtvényeket megfejteni. Éppen ezért zavar, hogy aki írkál nekünk, a saját fegyveremet fordítja ellenem. Ebben jó vagyok, és semmilyen összefüggést nem leltem eddig. Talán.. lány, de még ebben vagyok biztos. A fiúk elméje nem annyira összetett, hogy ilyen macska-egér játékot űzzenek, rejtvényekkel, meghívókkal. Ehhez kell némi női szeszély.. – Csóválom a fejemet, nem akarom, hogy a szöszi magára vegye. Most azért vagyunk itt, hogy jól érezzük magunkat, vagyis egymást. – Galen.. nos igen, volt szerencsém találkozni vele. Egészen jó fej. Lehetne rosszabb is. – Bólogatok, hiszen már meséltem a találkánkról Fridának, viszont a kérdésére elvigyorodom, egészen cserfesen. – Ezt csak úgy tudhatjuk meg, ha valamikor feljössz. Részünkről a fáklyásmenet, ahogy mondani szokták. Na mit együnk? – Ahogyan közelebb húzódik, gondolok egyet, és a szembe ülést áthelyezem mellé, hogy át tudjuk karolni egymást. Kedvesen cirógatom a hátát, miközben a másik kezemet a térdére ejtem. Vagy talán egy kicsit feljebb.

//Határidő: kedd^^//


♫ In love again ♫ ϟ Aktuális viselet ϟ Titkok hálójában ϟ [You must be registered and logged in to see this link.]



.
Vissza az elejére Go down
Fryderyka Herbs
Reveal your secrets
Fryderyka Herbs
Griffendél VMS

TémanyitásTárgy: Re: Madam Puddifoot kávézója   Madam Puddifoot kávézója - Page 2 Empty2021-10-05, 20:56


-Ja, ertem. Becsszo nem fogok meglepodni. En se arrol vagyok hires hogy olyan nagyon biztos lennek onmagamban. Bar ha ugy tunik az csak jo. Akkor egesz jol sikerul ugy tennem, mintha. - nevetem el magam. Nem szegyellem bevallani neki, hogy amugy egy bizonyos szinten megjatszom magamat a vilag elott. Ez nem azt jelenti hogy nem az vagyok akinek mutatom magam, de vannak dolgok amikben jobbnak tartom hogyha masnak tunok. Ilyen peldaul az, ha a vilag szamara nem teszem kozszemlere a sajat belso bizonytalansagomat. De mivel Caevannak nem szeretnek hazudni ezert teljesen lazan elmondtam neki mindezt az iment. Ahogy o is beavatott engem a maga bizonytalansagaba es az esetleges jovobeni bizonytalansagai okaba is.
-Az tovabbra is erdekes mondjuk, hogy mikeppen jutottak el egyaltalan az otletu, hogy csipos kavet csinaljanak. Kicsit hihetetlen eppen ugy, mint az edes-savanyu azsiai etelek. Hiszen hat valami vagy edes vagy savanyu. A ketto kombinalvioja eleg ujito otlet lehetett annak idejen. Izlelobimbo-borzolo. - fuzom tovabb a chilis kave gondolatat majd a cibetmacska targykorevel meg is fejelem a temat. Szerencsere nem borzad el a sztoritol es nagyon edesen es humorosan reagalja le, amitol csak meg jobban azt erzem, hogy nagyon szeretnek mellette maradni hosszu hosszu ideig.
-Szar. Igen. - nevetek vele mert nagyon bejon ez a frappans reakcio tole. Az meg, hogy zavarban van lathatolag meg tetszik is. Mert nem erzem magam elveszettnek mellette. Inkabb olyan egyutt vagyunk elveszve erzes van bennem es ez az “egyutt” lettel ad az egesznek valami plusz retegu romantikat.
Amikor elkapja a kezet akkor picit lefagyok es hangyanyit kellemetlenul kezdem erezni magam, de amikor visszateszi akkor azert megnyugszom. Lehet, hogy csak rahoztam a sajat magam sem tudom honnan jott mereszsegemmel a fraszt, nem igaz?
-Igen, alapvetoen en is szeretek jatszani. A varazslosakk mondjuk elsore nagyon fura volt szamomra. Otthon sose jatszottuk, itt a suliban talalkoztam csak vele. Ellenben egy evfolyamtarsam meg hatodikban hozott otthonrol egy pakli mugli kartyat. Sok jatekot tanitott nekunk. Te kartyaztal mar mugli jatekokat? - dobok fel egy ujabb ismerjuk meg egymast kerdest. Kozben fel fullel azert hallom, hogy elkezdik a sorsolast es odapillantok a szamunkra de nem kot le annyira. Sokkal inkabb Caevan tarsadaga.
-Nem tudtam a tanulasra koncentralni. Erica meghalt en pedig teljeeen elveszettnek ereztem magam. Az is csoda, hogy sikerult elvegezzem a hetediket egyaltalan. - elhuzom szomorkas-keseruen a szam. Nem vagyok buszke arra hogy majdnem kibuktam meg akkor se ha egyebkent megvolt ra az okom. Kicsit kinos is errol beszeljek mert nem szeretnem ha buta libanak tunnek. Remelem nem os fogja igy gondolni. - Dolgoztam az Abszol uton egy boltban. Aztan ugy ereztem hianyzik hogy legyen szakmam es vigyem valamire az eletben szoval jelentkeztem egyetemre. Nem hittem, hogy a hetediket zaro ertekelesemmel felvesznek de orulok hogy megtortent. Ha mar itt tartunk, hogyhogy azt a szakot valasztottad, amin vagy? Mi vitt ra? - kerdezem es bar felmerul bennem nemi deja vu, mintha ezt mar kerdeztem volna azert remelem megse igy volt. Kinos lenne. A vegen meg azt hihetne hogy nem erdekel amit mond es elfelejtem. Pedig nem igaz. Csak zavaromban neha kihagy az agyam.
-Mert lanyok voltunk. Fiu utodra vagytak es csak harmadszorra jott ossze nekik. Onnantol viszont Galen volt a csalad sztarja. Elegge utaltam emiatt, de azt hiszem neki se lehetett konnyu. - jut eszembe a megbocsatas szikraja a legutobbi beszelgetesunk kapcsan az ocsemmel. - Valahol ertheto. A legjobbat szeretnek neked. Meg is erdemelned a legjobbat. De a legjobb az aki neked jo, nem aki nekik. - teszem hozza. Ultemben kicsit kozelebb huzodom Caevanhoz, nem atgondolt modon, csak amolyan osztonosen. Mert jolesik a kozeleben lennem.
-Nagy botranyt csapnanak hogyha olyan lanyt vinnel haza aki nem az o valasztottjuk?

//kedd



|| kiss me hard before you go ||
~ summertime sadness ~
[You must be registered and logged in to see this image.]
Vissza az elejére Go down
Caevan Ramsay
Reveal your secrets
Caevan Ramsay
Varázshasználó

TémanyitásTárgy: Re: Madam Puddifoot kávézója   Madam Puddifoot kávézója - Page 2 Empty2021-10-02, 14:21



Frida & Caevan


[You must be registered and logged in to see this image.]

 
- Oh, dehogy. Sokkal inkább úgy, hogy ne lepődj meg, ha bizonytalan vagyok magamban. Otthon azt szoktam meg, hogy nem lehetnek döntéseim, izlésem. Ez most veled.. Teljesen új. Nehéz kilépni az árnyékokból. – Nyugtatom meg, pihentetve az ujjaimat a kézfején. Viszonylag könnyű nálam áttörni a gátat, csak mert közel húsz évig kalickában éltem, nem tudtak teljesen elnyomni, az elmúlt években már kezdett kifejlődni bennem az az egészséges kiváncsiság, hogy mi lenne, ha nem elrendelt házasságban élnék. Őszintén szólva engem az sem zavart, hogy Frida olyan vizihullásan nézett ki legutóbb, pontosan tudtam, hogy milyen az igazi arca, ráadásul azt is, hogy nagyon egymásra vagyunk hangolva. Én úgy gondolom, hogy bár szépnek tartom, de a külső nem minden. Ha egyikünk lebetegszik, netán baleset éri, akkor sem fordulnánk el egymástól. Akkor egy átok, vagy varázsital kezelhető apróság! Szerencsére érzetre nem volt benne semmi múmiás, így becsukott szemmel sem érzékeltem belőle semmi undit. – Fogalmam sincsen, hogy hogyan készül. Esélyesen a kávébabot keverik össze a paprika porral, de azt is el tudom képzelni, hogy a kávé elkészítése után kap pár csepp chili aromát. – Döntöm oldalra a fejemet, félhosszú hajam még az arcomba is hullik. Olyan aranyos! Most végre nem kell a szüleimen agyalnom, Victoria halálán, és hogy ki lehet a titokzatos játékmester, aki meg akarja keseríteni az életünket. Szívesen a végére járnék, de most el tudom engedni magamat, végre élni a saját életemet! Aggódhatnék, hogy ha valaki elveszi tőlem Fryderykát, ami azt jelenti, hogy mindez több mint holmi vonzalom, de nem retteghetem végig az életemet. Élvezni kell a pillanatot! A pillangók táncolnak a gyomromban, jólesően csiklandozva minden tagomat. Már egyértelműen kimondhatjuk, hogy bejövünk egymásnak, mégis olyan izgatottság ül rajtam, mintha le kéne nyűgöznöm, aggódnom attól, hogy mit teszek, vagy mondok! – Fúj, ennyire még én sem vagyok felvilágosult! – Nevetem el magamat, a szám elé kapva a kezemet. Hallottam róla, aki annyira kávéfüggő, mint én, az tisztában van a végletekkel, de ez azért még nekem is sok. Nyilván megvan a kémiája, mint a kecskegyomorból származó bezoár, de azért az ürülék az mégiscsak kaki! – Áh, nincs olyan, hogy randi téma, vagy sem. Különben is, sosem volt randim, nekem minden téma jöhet, még ha ilyen extrém szar is, ééérted? – Teszem hozzá a szóviccet, és ingatom a fejemet vigyorogva, hogy mi még a fura témákból is jókedvűen tudunk kijönni. viszont azt észre veszem magamon, hogy folyamatosan a szám elé kapdosom a kezemet, pedig nincsen gond a fogaimmal. Csupán zavarban vagyok, de hátha ez jó pont nála, nem voltam eddig sem nagy kandúr. Lehet ennek olyan áthallása, hogy tapasztatlan, gyakorlatlan vagyok, de ez kialakulhat. Viszont eddig nem mentem át a fél Roxforton. Jó, volt egyszer egy idősebb lány, aki úgy elég gerjesztős kategória volt, de ő nem is tudott rólam. Frida viszont kézzelfogható, tapintható, teljesen valóságos, nem csak olyan, akiről álmodozik az ember. Ezért amikor végigsimított a kézfejemen, de elkaptam a kezemet, gyorsan vissza is teszem, nehogy abbahagyja! – Jó, hogy van ilyen. Szívesen beszélgetek és iszogatok veled, de ha kifogynánk a témából, legalább van alternatíva. Játszani jó dolog! – Azért a kiírást én is megnézem, a romantikus vacsora jól hangzik, de a vendégház? Ott alvós? Jesszus! Mi még csak ismerkedünk egymással, de hogy együtt aludni? Legfeljebb valami párnacsatás, összebújós alvást tudok elképzelni! – Miért hagytál ki egy évet? Dolgoztál? És.. miért nem láttak titeket szívesen? Hát.. azt hiszem ők senkit sem kedvelnek, megvan a határozott elképzelésük arról, hogy ki illene a családba. Az, hogy én válasszak, számukra elképzelhetlen. Victoriát gondolom vagyoni alapon válaszották. Ez kútba esett, azóta pedig nem merült fel bárki más. – Ingatom a fejemet, szeretném, ha Frida nem zavartatná magát, ráadásul hamarosan végzek a Roxfortban, lassan ideje lenne a saját lábamra állni. Ha nem a Ramsay birtokon, akkor máshol.


//Határidő: kedd^^//

♫ In love again ♫ ϟ Aktuális viselet ϟ Titkok hálójában ϟ [You must be registered and logged in to see this link.]



.
Vissza az elejére Go down
Fryderyka Herbs
Reveal your secrets
Fryderyka Herbs
Griffendél VMS

TémanyitásTárgy: Re: Madam Puddifoot kávézója   Madam Puddifoot kávézója - Page 2 Empty2021-09-26, 22:02




Caevan és Frida

[You must be registered and logged in to see this image.]



- Juj, én nem úgy értettem, hogy azzal, hogyha a kedvedre teszek, akkor zsarnokoskodnál felettem, vagy én feletted. Így tűnt? - jövök kissé zavarba, ahogy a szülői zsarnokságot említi, mert kissé félreértem, hogy miképpen jön ez ide. Persze a zavarom - de jó értelembe fordulva - fokozódik, amikor azt mondja, hogy "ami szép az szép". Már nem először fejezi ki szóval is hogy tetszem neki, de ez olyasmi, amit nem lehet megszokni. Minden egyes alkalommal zavarba hoz és hihetetlenül jól is esik hallani. Pláne, mert minden kétséget kizárón biztos vagyok abban, hogy komolyan is gondolja a szavait.
- Van olyan kávé, ami csípős? Úgy érted, hogy tényleg erőspaprikát tesznek bele, mint a chilis csokiba, vagy csak annyi benne a koffein, hogy már attól csíp? - telik meg tekintetem őszinte érdeklődéssel. Szeretek ételekről és italokról társalogni, valahogy otthonosan mozgom a témában, mertt kicsit olyan ez, mintha ennék. Beszélni róla már majdnem evés, az evés pedig stresszlevezetés számomra, szóval.. lelkesít a téma, az az igazság.
- Azt tudtad, hogy van olyan kávé, amit egy bizonyos macskafajta székletéből főznek? A macska gerjed a kávébabra, bekajálja, megemészti majd kitojja. És állítólag az emésztőnedvei vagy maga a macska szervezete olyat tesz hozzá a kávé ízéhez, hogy az nyamm. Szóval kivonatolják a macskaürülékből és azt főzik meg. Merlinre! - kapom szám elé kezem fültőig vörösödve, amint leesik, hogy miről is karattyolok. - Bocsi, a macskakaka nem randis téma. Kérlek vegyük úgy, hogy nem hallottad, oké? - esdeklem de a végére nem bírom és elnevetem magam. Hihetetlen, hogy milyen szinten tudom szénné égetni magam egy pillanat alatt. ezen már tényleg nem tudok mást, mint kínomban nevetni.
- Boldog voltam. Nemcsak párkapcsolatban lehet boldognak lenni. Míg a húgom élt megvolt mindenem, amire úgy éreztem, hogy szükségem van. Gyerek voltam.. - vonok vállat könnyedén, fionaoman mozdítva meg izmaimat. - Te nem voltál boldog? - kérdezek rá, s közben kinyúlok a keze után, hogy megsimíthassam kézfejét. Ösztönös a mozdulat, nem nagyon gondolom át. Van benne egyfajta törődés. Persze ő nevetve a szája elé kapja a kezét, így nem nyújtom el a mozdulatot, de a simogatás lényege amúgy is a gyorsaság, s a röpke kedveskedés.
- Jól hangzik a chilis forró csoki. Én is megkóstolnám. Úgy tűnik, hogy igen. Fura, hogy így hirdessék magukat, de másrészről meg tök jó. Izgi. Indulni egy nyereményjátékon ahol nem is terveztük indulni. - elnevetem magam. - Ennek megint nem sok értelme volt, ugye?
Elkerekednek ajkaim egy kósza "Ó!"-t formálva, amint azt mondja, hogy meghív. Nem kéne túlgondoljam, de mégis egy vemdégházról van szó, ami szállással jár, ami meg.. elhessegetem a gondolatot, de nem azért, mert rosszul hangzana, hanem épp azért, mert úl jól, s nem szeretnék ismét olyan pirossá válni, mint a ruhám színe. Inkább Caevan kérdéseire koncentrálok, a válaszolom meg azokat.
- Első óta, igen. Kihagytam egy évet hetedik után, de amúgy kitartó Roxfortos vagyok. A családom pedig diplomataként nevezhető elitnek is, de inkább az öcsém részére, mint az enyémre. Ő parádézott velük mindig az estélyeken, mi sose voltunk Ericával szívesen látva. De nem is zavar igazából. De.. úgy érted, hogy a szüleid utálnának engem? - kissé szomorkásan cseng hangom, akármennyire is nem szeretném, hogy hallja, mégsem tudom elkendőzni. Annyira belemerülök a kérdésszülte elkámpicsorodásba, hogy meg se hallom, amikor elkezdődik a tombolahúzás. Még az asztalunk mellé libbenő pincérboszorkány jelenlétét is csak halványan észlelem, így a rendelésem leadásáról is elfeledkezem. Nem is tudom.. oké, nem járunk rég, sőt, nem is járunk csak randizunk, de mégis valahogy elszomorít a tény, hogy sose fogadna be a családja. Hisz ez egy idő után szétválaszóok is lehet, nem igaz?

:: keddes kedves ::

beauty code from [You must be registered and logged in to see this link.]



|| kiss me hard before you go ||
~ summertime sadness ~
[You must be registered and logged in to see this image.]
Vissza az elejére Go down
Caevan Ramsay
Reveal your secrets
Caevan Ramsay
Varázshasználó

TémanyitásTárgy: Re: Madam Puddifoot kávézója   Madam Puddifoot kávézója - Page 2 Empty2021-08-17, 14:49



Frida & Caevan


[You must be registered and logged in to see this image.]

 
Fogalmam sincsen, hogyan működne az összejövés evolúciója, de ha a filmes vagy könyvbéli tapasztalataimat veszem elő, a legtöbben bizony találkoznak valahol, randit kérnek, ilyesmi. Mi a kviddicspályán ismertük meg egymást, a kettőnket is körbeölelő véres titok kapcsán, a randi csupán utólagos, hiszen már korábban is kiderült, nagyon bejövünk egymásnak. Igyekeznem kéne egy kicsit pasisabbnak lenni, mégis úgy érzem, megmosolyogtatja csetlő-botló stílusom. Próbálok most kissé lazább, oldottabb lenni, félretenni, hogy ki is lehet a nyomunkban. Nem élhetünk folyamatosan rettegésben, hogy aki megölte Ericát, Victoriát, továbbra is ránk les, infókat gyűjt, hogy mivel zsarolhat, bánthat minket. – Oh, dehogy. Már bőven eleget voltam a szülői zsarnokság hálójában, szeretnék most egy kicsit rád figyelni. Igazából nincsen kialakult izlésem, úgy vagyok vele, hogy ami szép, az szép. – Foglalom össze végre megtalálva a hangomat, Fryderyka látszólag most komoly gondot fordított arra, hogy kiöltözzön, rákészüljön a randira, és ez a ráfordított idő enyhén fülledt forrósággal tölt el, még sosem voltam senkinek annyira fontos, hogy az én izlésemre figyeljen. Ahogyan leülünk az asztalhoz, és elkezdjük tervezni, hogy mit is igyunk, együnk, rá is ébredek, hogy nasizni jöttünk, én meg édességet hoztam ajándékba. Mekkora hülye vagyok! Mindenesetre a csokit a szobájában is ki tudja bontani, ezzel vigasztalom magamat. Összeér az asztal alatt a lábunk, ezen kissé elmosolyodom, a zavarom már kezd enyhülni. Azért nagyon nem Mmindegy, hogy Frida ennyire szép változatában van most jelen, és nem vizihullaként. Ámithatnám magamat, hogy csak a belső számít, hiszen nekem tényleg ő kell, de azért lássuk be, aki ilyen szemet gyönyörködtető látvány, könnyen hatással van rám a törékeny, riadt ábrázatot sugárzó cuki fejével. Mellette ez a tudatos ruhaválasztás mégis arra utal, hogy nem most jött le a falvédőről, de igyekszem magamat azzal nyugtatni, hogy ha volt is már valaki az életében, legalább nem olyan béna, mint én.
-A speciálisabb, csípősebb ízeket szeretem. Míg más rohan az ilyesmitől a mosdóba, én még kávéból is azt kedvelem, ami szétcsípi a nyelvem. – Vonom meg a vállamat vidám, éledő, bátorsággal. Elkezdtünk hát beszélgetni, hétköznapi dolgokról, és ez végre olyan emberi, normális. Victoriával is ide kellett volna eljutnunk, de míg ő egy eleve elrendelt menyasszony volt, Frida iránt tényleg érzek erős vonzalmat, sőt, egymásba tudunk kapaszkodni a bajban. És mégsem csak a válsághelyzetre épít a kapcsolatunk, egyértelmű, hogy van köztünk valami.. khm. Mondhatni érzéki is, a romantikus vonalon túl.
- Nem is tudom, hogy ezt jó hírnek üdvözöljem, vagy sem. Legalább.. nincs összehasonlítási alapod? Vagy ez gonoszság, és kár, hogy nem voltál eddig boldog? – Kapom a szám elé a kezemet, mert kínomban már nevetgélek, gyorsan kimondom, amit gondolok, de nem biztos, hogy ez a célravezető. Egyértelmű, hogy van köztünk kapocs is. Nehéz eldönteni, hogy ő valami menőbb, magabiztosabb srácot gondolna maga mellé, de azzal, hogy elhívott, olyan bájos, hogy kész átvenni tőlem a gyeplőt. Én mindenképpen meg akarnám védeni, hogy ne essen baja, de ez érzelmi dolgokban valahogy ügyetlennek érzem még magamat. Ő egyértelműen azt sugallja, hogy mindez nem baj. Főleg, hogy az összeérő lábaink sem hozzák zavarba, még meg is simít kissé, amin kihúzom magamat, ezaz! Ahogyan össze is hajolunk, már egy fokkal természetesebben tudom mindezt kezelni, különösebb hebegés-habogás nélkül. – Én akkor most egy chilis forrócsokit fogok kérni. Ööö.. biztos, hogy ez ide tartozik? – Kapom fel a fejemet, elsőre rendkívül megijednék, de Frida már mutatja is, hogy ez lényegében egy promóció, amivel egy másik éttermet reklámoznak. Na azért! Már azt hittem, hogy megint résen kell lennünk. – Jó lenne nyerni, de ha mégsem, akkor meghívlak én. És-és.. régóta jársz a Roxfortba? Kár, hogy eddig nem találkoztunk. Bár amilyen vaskalaposak a szüleim, ha nem az elit kör tagjai a családod, akkor úgyse tudtam volna beadni, hogy veled akarok lenni.




♫ In love again ♫ ϟ Aktuális viselet ϟ Titkok hálójában ϟ [You must be registered and logged in to see this link.]



.
Vissza az elejére Go down
Fryderyka Herbs
Reveal your secrets
Fryderyka Herbs
Griffendél VMS

TémanyitásTárgy: Re: Madam Puddifoot kávézója   Madam Puddifoot kávézója - Page 2 Empty2021-08-10, 22:22




Caevan és Frida

[You must be registered and logged in to see this image.]



Félbehagyott mondatát bár hagynom kéne úgy, ahogy van nekem mégis megindul a nyelvem, s szokás szerint nem tudom megfékazni a szavaimat.
- De mondd csak meg nyugodtan, hogyha valami nem okés neked. Én igazán szeretnék a kedvedben járni, szóval hogyha a konzervatívabb vonalat kedveled, akkor tudok úgy öltözni, nem akarlak kényelmetlen helyzetbe hozni, vagy ilyesmi.
Sejtem én, hogy ez a mentegetőzés nagyon szubmisszív, hiszen legyen mindenkinek saját stílusa, amik mellett kiáll, meg minden, de mivel Caevan az első az életemben, aki iránt úgy igazán kezdek érezni valamit, így ő az első, akinek a viszonzására nagyon vágyom is, tehát természetes számomra, hogy szeretnék tetszeni neki. Persze lehet, hogy ezzel a viselkedéssel elvágom magam, de már mindegy, így esett, ha suta volt ha nem, kimondtam ami a nyelvem hegyére tolult.
- Biztosan. Imádom az édességet. - jegyzem meg lelkesen. - Neked van kedvenced? - kérdezem, mert bár talán nem egy általános randis téma, de a megismerésnek az is egy módja, ha tisztában vagyunk azzal mit szeret a másik enni, ha desszertről, ha másról van szó. Elvégre szerintem romantikus egy közös főzőcskézés vagy egy meglepi-vacsora, s bár kissé előreszaladtam gondolatban, annyira nem ciki, mert nem mondtam ki hangosan.
- azt én is nagyon szeretném. - mosolygok rá megválaszolva azt, hogy szintén úgy érzem, ahogyan ő, s szeretnék minél több időt együtt tölteni.
Együtt. Olyan furcsa ez a kis szó. Általában semmi extra nincsen benne, de most már csak a gondolata is egy olyan plusz jelentésréteget ölt bennem, amitől sokkal hevesebben ver a szívem.
- Nem tudom igazából. Sose jártam még itt. Ez olyan randis hely, én meg nem vagyok az a randialapanyag. - vonok vállat cseppet sem önsajnálón, inkább csak úgy, mint aki tényt közölt. Mondjuk a végébe kissé belepirulok, mert elég cinkes, hogy sikerült bevallanom neki, hogy mennyire tapasztalatlan vagyok. Az én koromban a többiek már mind túl vannak legalább egy kapcsolaton vagy kalandon, nekem meg igazából még rendes randiból se jutott. Valahogy nem akart elhívni senki, mintha egy megközelíthetetlen burokban éltem volna teljesen önakaratomon kívül. De most nem akarok erre gondolni, mert a végén még elrontanám a pillanatot.
- Van itt egy ilyen étlap-féle, nézd! - emelem fel az asztal közepéről a kis füzetet, melyből mivel csak egy van, egyszerűen gondolok egyet és közelebb húzom a székemet Caevanhoz, hogyha összehajolunk, akkor mindketten rálássunk az írásra, ami benne van.
ahogy közben az asztal alatt hozzám ér, ajkaimon a mosoly pironkodón ugyan, de kiszélesedik, s gyengéd és őszinte, szinte magától értetődő viszonzással szabad kezemmel odanyúlva megsimítom a lábát, mielőtt visszaemelném a kezem az asztal fölé. - Ez meg mi lehet? - kapok az ét- és itallapból kieső kis cédulára. Tombolajegynek tűnik, rajta a 178-as számmal, de mivel nem nagyon járok ide - sőt, semennyire - fel se tűnt, hogy belecsöppentünk egy tombolahúzós napba. Pedig a fődíjak és a hirdetés maga ott virít egy plakáton a bejárat mellett. Romantikus vacsora az újonnan nyílt roxmortsi Rózsa Vendégházban és a többi egyéb felsorolás.

beauty code from [You must be registered and logged in to see this link.]



|| kiss me hard before you go ||
~ summertime sadness ~
[You must be registered and logged in to see this image.]
Vissza az elejére Go down
Caevan Ramsay
Reveal your secrets
Caevan Ramsay
Varázshasználó

TémanyitásTárgy: Re: Madam Puddifoot kávézója   Madam Puddifoot kávézója - Page 2 Empty2021-05-30, 12:35



Frida & Caevan


[You must be registered and logged in to see this image.]


 - Dehogy, csak én.. – Nem tudom összefoglalni, hogy mennyire ügyetlennek, tapasztalatlannak érzem magamat mellette. Fogalmam sincsen, hogy előttem volt-e bárki az életében, de olyan vagány, kezdeményező, hogy nekem minden erőmet össze kell szednem, hogy eljátszhassam a magabiztos pasit, ami nem vagyok. Nem csupán az előre elrendezett, majd füstbe ment házasság, s a gyilkosság miatt. Valahogy mindig olyannak neveltek, aki tudja, hogy hol a helye, majd a szülők, majd a felnőttek megmondják. Így elképzelésem sincsen, hogyan vehetném majd át a család, a birtok irányítását, lévén fiatal felnőttként is gyereknek érzem magamat. Ahogyan az ajkát harapdálja, ismét átsuhan rajtam a vágy, ami már a folyosón is környékezett, holott akkor kifejezetten halálontúli élmény volt a külseje. – Remélem ízleni fog. – Bólogatok, a bonbonban megvan az az előny, hogy sokizű, lehet válogatni, akár el is adogatni, ha valami nem bejövős. A puszit ami az ajkamra csattan, viszonzom, nem csak valami madárijesztőként viselem, noha a forróság lassan már kikerülhetetlen. – Csak pár perce. Reméltem, hogy minél több időt együtt tudunk tölteni. – Leülünk, ő úgy néz rám, mintha minimum fel akarna falni a tekintetével, én meg itt pironkodok, mintha szerepet cseréltünk volna. És mégis, oly édes felállás így, hogy zavart mosoly ül ki az arcomra, a szemem csillogásából, a suta vállemelésből mégiscsak kivehető, hogy nem felpattanni akarok a helyemről, hanem sütkérezni a pillantásában, amint összeszedem magam. – Köszi. És elnézést szerettem volna kérni a múltkoriért. Lövésem sincsen, hogy mit lehet, mit illik. Valahogy megtörténik. – Érek most a térdemmel az övéhez az asztal alatt. Nem akarom ezt túlgondolni, csak legbelül feszélyez, hogy valahogy nincsen átmenet, mert hiába akarnék ügyetlen kézfogós ismerkedéssel, lassan puszit lopni, ha a testem a múltkor úgy reagált, ahogy. Hiszem a lelki rész akkor lehetne fokozatos, ha én magam már idejekorán lányokkal ismerkedek, a testem viszont semmibe veszi a múltat, úgy reagál, ahogyan egy fiatal felnőtt férfinek kell. De ez a most akarok mindent stílus az én megilletődött lelkivilágomhoz képest túlontúl zavarbaejtő. Még csak egy jól elhelyezett bókot sem tudok elhelyezni, a flörtről ne is beszéljünk, közben pedig olyan gondolataim vannak, hogy milyen lehet a teste az egyébként nagyon is csinos ruha alatt. – Mit szokás itt enni, inni? – Forgatom a helyemet, hogy kicsit tereljek, de közben remélem, hogy ebben neki sincsen tapasztalata. Őszintén szólva fogalmam sincsen, hogy annak drukkoljak, hogy gyakorlott legyen, vagy annak, hogy velem egy szinten bénázós.





♫ In love again ♫ ϟ Aktuális viselet ϟ Titkok hálójában ϟ [You must be registered and logged in to see this link.]



.
Vissza az elejére Go down
Fryderyka Herbs
Reveal your secrets
Fryderyka Herbs
Griffendél VMS

TémanyitásTárgy: Re: Madam Puddifoot kávézója   Madam Puddifoot kávézója - Page 2 Empty2021-05-19, 20:37




Caevan és Frida

[You must be registered and logged in to see this image.]


Ha nem a Griffendél sorait erősíteném és értenék a legilimencia bármilyen formájához, s hallanám a bikás gondolatait, akkor biztos tudálékos hollóháti módon közölném, hogy a bika az színvak, még szerencse, mert nem örülnék neki, hogyha az első randinkon felnyársalná valami állat az én jóképű hercegemet. De mivel az előbb vázolt dolgok egyike sem áll fenn, így csak marad a szolid, kissé izgatott mosoly, amint megpillantom őt.
- Túl sok? - harapom be alsó ajkamat kissé zavartan, mert az "oh" a szia előtt kicsit olyan fura, s megijedek attól, hogy talán túlzásba vittem az öltözkékválaszást, s a végén még azt hiszi rólam, hogy nem tudom mikor mit illik felhúzni az embernek. Pedig családilag egész jól kitanítottak bennünket az illemről, s az öltözködés szabályairól, mert bár Ericát és engem nem a szüleink gardíroztak, de az ő dicsőségüket csökkentettük volna, ha a díszes rendezvényeken topisan jelenünk meg, így a nevelőnőink - éppen mindig az aktuális - feladata volt, hogy mindig ügyeljen a ruházatunkra.
- De cuki vagy, köszönöm! - veszem át örömmel a dobozt, s fel is nyitom a csomagolást, hogy lássam mi van benne. A gyengém az édesség, meg úgy egyáltalán az étkezés, szóval felcsillan a szemem a bonbon láttán. Annál is inkább, mert stresszevő vagyok, így még tényleg jól is jöhet, hogyha van mivel eltereljem a parát.
A puszira elmosolyodom, s valamiképpen viszonozni szeretném a kedves gesztust, így hát amint felegyenesedik közelebb hajolok hozzá, s részemről a puszit ajkaira helyezem. Én sem tudom, hogy pontosan mi van köztünk, de annyira magától értetődő volt a késztetés, hogy szájon pusziljam, hogy nem küzdöttem le magamban, hanem megcselekedtem.
- Régóta vársz? - kérdezem, miközben helyet foglalok vele szemben az asztalnál, s kezeimet az asztallapra fektetve támaszkodom meg kissé, hogy közelebb dőlve Caevan szemébe nézhessek.
- Vagány a szetted, amúgy. Üdítő változatosság az iskolai egyenruha után. Na nem, mintha abban bármi kifogásom lenne ellened, félre ne érts! - nevetem el magamat a végére. Gratulálok Frida! Első önégetés, pipa. És még 10 perce se randiztok..

beauty code from [You must be registered and logged in to see this link.]



|| kiss me hard before you go ||
~ summertime sadness ~
[You must be registered and logged in to see this image.]
Vissza az elejére Go down
Caevan Ramsay
Reveal your secrets
Caevan Ramsay
Varázshasználó

TémanyitásTárgy: Re: Madam Puddifoot kávézója   Madam Puddifoot kávézója - Page 2 Empty2021-04-14, 17:07



Frida & Caevan


[You must be registered and logged in to see this image.]


  Noha nincsenek nagy tapasztalataim a randizásban, a rákészülős öltözködésben pláne, egyet tudok; nekünk fiúknak semmi mozgásterünk nincsen. Képben vagyok vele, hogy a lányoknak a smink, a frizura, az ékszerek na meg a ruha, mind végtelen variációban kombinálható, ám nekünk szinte csak az az elfogadott, ha valami nagyon elegáns pulcsi, netán zakó, amiben jól szituáltak lehetünk. Nem lehet mutatni sem a karokat, sem a lábakat. A lányok bezzeg mindent kitehetnek a kirakatba. Ám én átgondolván a helyzetünket, hogy nem akarok képmutató lenni, ráadásul napi szinte mindig zárt ruházatban vagyok, ezúttal úgy döntök, hogy formabontó módon szembemegyek az árral. A jó időre való tekintettel igenis ujjatlan felsőt húzok, lentre halásznacit, ami térdig ér. Talán a pocsék hátterem mellett a külsőm az, amivel úgy ahogy foglalkozni tudtam, akkor minek is takargassam. Ha Fryderikának tetszem, akkor maximum jót nevet azon, hogy széllel szemben pisilek, ha meg nem, akkor jöhetne ide az öltöny-nyakkendő párosítás is, akkor sem kellenék. Ám a ruházkodáson túl maradok konzervatív, miszerint nem kések, már az érkezése előtt minimum tíz perccel ott vagyok, ha netán korábban érkezne, elkezdhessünk egymásra hangolódni. Virág? Fenét! Az elhervad, és uncsi. Mármint nem nekem, lévén sehol senki nem volt eddig, ám úgy okoskodom, hogy bár Frida is figyel arra, hogy mit eszik, de mindig nem foghatjuk vissza magunkat, így egy különleges ír likőrrel felturbózott bonbont viszek neki, hiszen Galen úgy láttam eléggé be tudott inni, hátha családilag nem vetik meg a markánsabb ízeket. Miután tegnap borotkálkoztam, az napos sörte még nem karcos, hogy szögeken csúszkálna szegény szöszi arca, de a hajmosás és az alapos zuhany nem marad ki, mert hát ki tudja, hogy hova fut ki ez a mai? Na nem sok reményem van arra, hogy ne bénázzak semmit, tervezgetni, álmodozni mégiscsak ér. Az érkezésem után alig egy perccel később érkezik vágyaim titokzatos tárgya, aki már a puszta megjelenésével is olyan színt varázsol az arcomból, hogy még egy bika is nekemszaladna. – Oh.. szia.. – Mással is randizik utánam? Vagy nekem hozta ki magát ennyire gyönyörűre? Baszki, hogy érek fel én ehhez? Bizonytalakodva nyújtom át a dobozt a csokival, becsomagoltam azért, de rázásra is érezni, hogy valami ilyesmi lehet. Nem is tudom, hogy most együtt vagyunk-e, vagy csak a pillanat szülte a csókot, így egy váratlan lépéssel elragadom a kacsóját, és oda hintek egy cuppanósat. Köszörülöm a torkomat, az előző hullás dizivel egész jól tudtam kommunikálni, most lefagyott a rendszer.. Próbálok megszólalni, de semmi hang nem jön.





♫ In love again ♫ ϟ Aktuális viselet ϟ Titkok hálójában ϟ [You must be registered and logged in to see this link.]



.
Vissza az elejére Go down
Fryderyka Herbs
Reveal your secrets
Fryderyka Herbs
Griffendél VMS

TémanyitásTárgy: Re: Madam Puddifoot kávézója   Madam Puddifoot kávézója - Page 2 Empty2021-04-07, 20:04




Caevan és Frida

[You must be registered and logged in to see this image.]


Alig aludtam valamit az éjjel, annyira izgultam a mai randevú miatt. Sose randiztam még senkivel, éppen ezért halvány gőzöm nem volt arról, hogy mit kéne felvennem, ami se nem túl sok, se nem öltözi alul az eseményt. Gondolatban egy csomó ruhakombinációt elképzeltem, de valahogy semmi sem tűnt megfelelőnek. Végül úgy határoztam, hogy impulzusöltözködést művelek, s azt vettem fel, amin a ládám kinyitásakor először megakadt a szemem és azt éreztem róla, hogy ez nem lenne rossz. Így esett egy piros ruhára a választásom, ami se elöl se a hátánál nem dekoltált, hanem egyszerű csónaknyaka van, ami kellően konszolidált, s nem teszi a szettet még úgy sem közönségessé, hogy a szoknya inkább mini, mint midi, s a színe is elég szenvedélyt tükröző. Lett volna a ruhához egy csinos magas sarkú cipőm is, de azt inkább esti kiruccanásra éreztem volna megfelelőnek, így helyette egy visszafogott, könnyű anyagú, áttört, szellős fekete bokacsizmánál maradtam. A hajamat egyszerű, sikkes lófarokba fogtam, s bár alapvetően nem vagyok nagy sminkelő, de most feldobtam egy a ruha színével harmonizáló, piros rúzst és egy leheletnyi szempillafestéket is, hogy mégis valamivel "több" legyen az összkép, mint ahogy az iskola folyosóin járok-kelek. Talán tudat alatt a legutóbbi holttest-szerű küllememet akarom kompenzálni, nem tudom, de azért még bőven ízlésességen belül maradok, s a csini ruha-bokacsizma kombóhoz egy rövid bőrdzseki is jár, amivel hozom a szokásos, kissé bohém, kissé túlsokkk öltözködési stílusomat.
Úgy beszéltük meg, hogy a kávézónál találkozunk - én szerettem volna így, mert valahogy első randisabb benyomást keltett nekem, ha nem együtt érkezünk a Kastélyból -, úgyhogy a megbeszélt időpont előtt 5-10 perccel érkezem is, s amint belépek az ajtón először körbepillantok, hogy Caevan itt van-e már. Ha nincs, akkor keresek egy kevésbé giccses asztalt, ahol helyet foglalok, ám ha itt van, akkor természetesen odasétálok hozzá.

beauty code from [You must be registered and logged in to see this link.]



|| kiss me hard before you go ||
~ summertime sadness ~
[You must be registered and logged in to see this image.]
Vissza az elejére Go down
Jennifer Brekinridge
Reveal your secrets
Jennifer Brekinridge
Mardekár

TémanyitásTárgy: Re: Madam Puddifoot kávézója   Madam Puddifoot kávézója - Page 2 Empty2020-06-08, 19:05



[You must be registered and logged in to see this image.]

Jenny & Dany

[You must be registered and logged in to see this image.]


Valahogy képtelen vagyok megérteni azt, hogy Dany miért annyira büszke olyasvalamire, amit mások legszívesebben eltitkolnának. Komolyan, ha nekem lennének mugli rokonaim, a föld alá bújnék szégyenemben, ő pedig még henceg is velük... Valami nagyon nincs rendben odabenn, az egyszer biztos. Kissé bosszant is a tudat, hogy nekem – vele ellentétben – tartanom kell a számat a családomról, hiszen, ha kiderül, hogy vérfarkas-família vagyunk, az könnyen az iskolai pályámba kerülhet. A mugli születésűek bezzeg szabadon járhatnak-kelhetnek a mágikus világban.
- Az, hogy foglalkozom a külsőmmel, még nem jelenti azt, hogy soha életemben nem tettem le semmit sem az asztalra – vágok vissza kissé indulatosan a fiú lenéző válasza hallatán. - Különben is, a kis barátnőd, az a Gillian... Nem sokban különbözik tőlem. Lássuk csak... - vonom össze a szemöldököm, mintha annyira gondolkodnom kellene a válaszomon. - Mardekáros, tökéletes külseje van és igen, szokott piszkálni ő is másokat a folyosókon. Talán nem annyira feltűnően, mint én, de hidd el, ő se egy szent és főleg nem egy keményen dolgozó kisasszony.
Egyszóval, a srácnak aligha van oka megszólni engem, főleg nem úgy, hogy a lány, akivel együtt van, ennyire hasonlít rám. Még csak le sem tagadhatja, hogy órákat ül a tükör előtt, hiszen szinte minden porcikája tökéletes. Ráadásul, aranyvérű családból származik, szóval fogalmam sincs, mit eszik ezen a Danyn a helyes pofiján kívül. Komolyan, több esze is lehetne annak a libának.
- Ha még egyszer Kicsi Lánynak szólítasz, kikaparom azt a két szép szemed – rándul meg a szám széle. Ő csak ne aggasson rám semmiféle jelzőt sem, főleg úgy ne, hogy szinte alig ismer. A csitri jelzőt nem is veszem magamra, hiszen ennyi erővel a barátnőjét is hívhatná annak, de ezek szerint ő erre bukik. Az elkényeztetett, gazdag libákra. Bennem azért van annyi büszkeség, hogy nem állok le hozzá hasonlókkal. Kevés önbecsülése lehet annak a szöszinek, annyi szent.
- Kösz, erre magamtól is rájöttem – fújom ki kissé ingerülten a levegőt, majd emelem a számhoz a kávéscsészémet. Szóval ma is hoppon maradok, hát ez van. Az viszont szinte bizonyos, hogy vár rám egy veszekedés a legjobb barátnőmmel, aki szépen lassan kezd lecsúszni erről a címről. Majdcsak nem lesz már senkim az iskolában. Nem mintha olyan nagy gond lenne, hiszen ha sikerül vérfarkassá válnom, mindenkivel meg kell szakítanom a kapcsolatot. De azért jó lenne, ha valakinek időnként kiönthetném a lelkemet.
- Na jó – teszem le lágyan a porcelánt, majd vetek egy pillantást a srácra. - Tudod mit? Bebizonyítom számodra, hogy nem vagyok az az elkényeztetett kis csitri, akinek gondolsz. Bárhol és bármikor megállom a helyem, a pincérkedés pedig nem tűnik olyan nehéz munkának. Szóval, hol jelentkezhetek?
Kérdő pillantást vetek Dany felé és halálosan komolyan is gondolom az iménti szavaimat. Lenéz? Rendben, tegye azt. De bebizonyítom számára, hogy a külső nem minden. Talán még többet is érek, mint az a csaj, akivel annyit látom kézen fogva a folyosón nap, mint nap. Bebizonyítom számára, hogy igenis megállom a helyem. Sokkal többre vagyok hivatott, mintsem azt képes lenne felfogni.
- Nos? - vetek egy türelmetlen pillantást a fiú felé. Tőlem aztán egy jelentkezési lapot is hozhat, de talán az lenne a legjobb, ha itt és most kipróbálnám magam ebben is. Elvégre, teljes mértékben biztos vagyok abban, hogy nagyon is menne a dolog. Egy-két bájos mosoly és máris a tripláját rendelik a szokásos adagoknak. Csak emelném az üzlet fényét.


[You must be registered and logged in to see this link.]

[You must be registered and logged in to see this image.]
Vissza az elejére Go down
Daniel G. Paisley
Reveal your secrets
Daniel G. Paisley
Hugrabug VMS

TémanyitásTárgy: Re: Madam Puddifoot kávézója   Madam Puddifoot kávézója - Page 2 Empty2020-06-05, 14:50





Janny & Dany
[You must be registered and logged in to see this image.]
Csak egy kis gúnyos-kihívó félmosolyt kap az "És?" visszakérdezésre. Nincs itt semmi és. Büszke vagyok a mugli családomra, és mindarra a kemény munkára, amivel sikereket értek el a saját területeiken. Ennyi. Viszont azt erősen kétlem, hogy Jenny ismerné a kemény munka fogalmát.
A siettetésére pedig direkt nem reagálok. Nem fogom gyorsabban kiszolgálni, mint bármelyik másik vendéggel tenném. A kapkodásnak amúgy is rossz vége szokott lenni. Tanulja csak meg az elkényeztetett kislány, hogy a minőségi és jó dolgokra türelmesen kell várni. Még ha csak egy egyszerű kávéról van szó akkor is.
- Nos, lássuk csak! Tökéletes frizura, tökéletes körmök, sehol egy bőrkeményedés, vagy egy kis berepedezett bőr, tökéletes lábak. Nem Kicsi Lány. Te annyiszor végeztél fizikai munkát, mint ahányszor én a Holdon sétáltam. De még csak a szellemivel sem erőltetted meg magad, különben nem egy sekélyes, elkényeztetett kis csitri módjára viselkednél, és megtanultad volna értékelni a körülötted élők munkáját. - leplezetlen pimaszsággal méregetem végig egy elégedett vigyor keretén belül. Na igen. Tény, hogy a fizikai munka meghagyja maga után a maga nyomait. Talán kötelezni kéne a Jennyhez hasonló kis gazdag, elkényeztetett kölyköket, hogy a tanítási szüneteket valódi munkával töltsék, valódi munkahelyeken, ahol nem számít semmit sem a vezetéknevük. Hasznos tapasztalat lehetne. Persze ez úgysem valósul meg.
Az én olvasatomban pedig egyáltalán nem számít, hogy ki milyen szülők gyermeke. Mugli, aranyvérű, félvér... mit számít? Semmi jelentősége mindennek. Sokkal fontosabb tényezők is léteznek a származásnál. Különben is, ha azt gondolja hogy jogalapja van piszkálni bárkit is a származása miatt, nagyot téved. Ebből is látszik, hogy mennyire éretlen. Ha pedig piszkálja a csőrét, hogy egy magamfajta vissza mer szólni neki, hát sajnálom, vagyis nem. Jobb ha hozzászokik.
- Jól látod. Tényleg kiterjedt családi köröm van. Ó büszke vagyok én a saját munkámra, és eredményeimre is. Hamarosan pedig egész másfajta szakmai sikerekre is büszke lehetek. Persze neked nem kell mindenről tudni Kicsi Lány. - szándékkal húzom, és szándékkal nem fejtem ki miféle szakmai és egyéb sikerekre gondolok. Persze a VMS-ről hallhatott, olvashatott eleget. Egy időben, akkoriban még egész jól elcsámcsogtak rajta a bulvár lapok, hogy a Roxforti nyelvészprofesszor apám elhagyott engem és a mugli anyám a húgom halálakor. Elég gusztustalan firkálmányok voltak, kevés és kifacsart igazságtartalommal.
Még ő akar kioktatni engem, hogy mire lehetek büszke, és mire nem? Ő aki még egy porcicát sem tett arrébb soha? Ne nevettessük egymást kérem szépen.
- Hmm... A fekete hajú, dekoratív, ámde sajnálatosan sekélyes lányra gondolsz, akivel időnkét együtt szoktatok mutatkozni? - úgy teszek mintha nagyon mélyen elgondolkodnék a kérdésen. Tulajdonképpen azon gondolkodom, hogy mi lenne a gonoszabb, ha hazudnék, vagy ha igazat mondanék. Egyik verzió sem nyerné el a lány tetszését, így végül az igazmondás mellett döntök, egy kéretlen megjegyzéssel megtűzve.
- Úgy két órája láttam, az új pár napja nyílt kávézóban idefele jövet. Épp nagyon elmerült egy srác szájában. Szó szerint. Én a helyedben ma már nem nagyon számítanék rá az alapján, amit láttam.



ϟA női lélek olyan kusza, mint a pamutgombolyag, amellyel 4-5 macska gurigázott álló nap.ϟ



[You must be registered and logged in to see this image.]
"Azt mondják, nem védelmezhetjük örökké a szeretteinket,
szerintem pedig ez hülyeség. Mi másra való a család?"
Vissza az elejére Go down
Jennifer Brekinridge
Reveal your secrets
Jennifer Brekinridge
Mardekár

TémanyitásTárgy: Re: Madam Puddifoot kávézója   Madam Puddifoot kávézója - Page 2 Empty2020-05-23, 09:49



[You must be registered and logged in to see this image.]

Jenny & Dany

[You must be registered and logged in to see this image.]


Úgy tűnik számomra, hogy Dany jelenleg a pincér maskara mögé rejti az érzelmeit, de ez nem érdekel. Nagyon is jól tudom, hogy rosszul esnek számára a szavaim, ez pedig némi elégtétellel tölt el. A családban én vagyok a legkisebb, de amikor mások felett hatalmam van... Áh, fantasztikus érzés. Ott szúrom meg, ahol szeretném és irtó izgalmas keresgélni a gyenge pontját. Gonosz vagyok? Talán. Fogalmam sincs, mi a különbség a jó és a rossz között, hiszen teljesen más háttérrel rendelkezem, mint a normális emberek.
- És? - vonom fel kérdőn szépen ívelt szemöldököm. Értem a célzást, de egyszerűen nem érdekel. Nem az a buta liba vagyok, akivel a folyosón szokott mászkálni, kézen fogva. Őszintén szólva ennél sokkal többet néztem volna ki belőle. Értelmes fiúnak tartom, még abban az esetben is, ha még soha életében nem hallott részemről egy dicsérő szót sem. A családja sikerei pedig hidegen hagynak. Egyrészt muglik, szóval már nem érint a téma, másrészt pedig nem tartom említésre méltónak a mugli szakmákat. A mágikus világban is van fodrászat, melynek szintén Róma a központja és ezerszer méltóbbak az elismerésre, mint holmi Antonio bácsi szalonja. - Csak siess a kávémmal, jó?
 - Vajon honnan veszed, hogy én még soha életemben nem dolgoztam? - teszem fel a kérdést, miközben egy pillanatra megvillan a tekintetem. Na nem, nem bosszant fel annyira, hogy megemeljem vele szemben a hangom, de kissé piszkálja a büszkeségemet a tudat, hogy vissza mer szólni nekem. - Nem ismersz, szóval talán nem kellene hülyeségeket mondanod – szögezem le, némileg szigorú hangnemben, mint egy szülő, aki pont ebben a pillanatban teszi helyre zabolázatlan gyermekét. Az, hogy én őt piszkálom, teljesen rendben van, de ő nincs abban a helyzetben, hogy engem szóljon meg. Mugli szülők gyermeke, ez pedig igen nyomós érv arra, hogy ugráltassam. Mit tudhat ő az aranyvérűek világáról? Attól, hogy kávét szolgál fel, még nem fog felérni a mi szintünkig.
- Nos, mesélj. Kíváncsian hallgatlak – emelem arcára a tekintetem és a lelkem mélyén talán őszinte kíváncsiságot is érzek a terveire vonatkozóan. Milyen tervei lehetnek olyasvalakinek, aki ennyire vegyes világba született? Visszamegy a muglik közé? Képes lenne ott kibontakozni? Nem, nem hiszem. A muglik tudatlanok és ostobák, Dany azonban pont az ellentétük. Kár lenne veszni hagyni egy ilyen tehetséget. Kimagasló eredményeket aligha érhet el, hiszen sárvérű, de tanár vagy író még lehet belőle. Mindkettőhöz van tehetsége.
- Elég kiterjedt családi köröd van – jegyzem meg mindenféle érdeklődés nélkül. - Tudod, nekem is lenne okom felvágni a sajátommal, de nem teszem. Te is a saját sikereidre és eredményeidre légy büszke, ne másokéra.
Furcsa lehet számára ezt hallani olyasvalaki szájából, aki büszke arra, hogy aranyvérű, de még soha életében nem hallhatott a családommal kérkedni. Egyrészt azért, mert rajtam kívül mindenki mindenben jobb. Joyce apám kiszemeltje arra, hogy alfa legyen, hiszen ő született vérfarkas, ami számomra roppantul fájdalmas téma. Annabelle pedig harapott vérfarkas, ami szintén kellemetlenül érint. Nekem még a mai napig nem sikerült olyasvalakit találnom, aki méltó lenne erre a feladatra. Nem szeretném holmi idegenre bízni magam, Joyce pedig... Nos, ő bizonyára nem tenné meg.
- Köszönöm – húzom magam elé a kávét, majd megcsóválom a fejem. - Nem, egyelőre csak ennyi. Nem láttad a közelben esetleg Victoriát?
Ismerheti a lányt, elvégre a baráti köröm tagja, ráadásul ő is előszeretettel ugratja a srácot. Kellemetlen ismerős számára, nekem azonban a legjobb és egyetlen barátom. Azt viszont megemlegeti, ha hoppon hagy egy pasi miatt. Kikaparom azt a két szép szemét.


[You must be registered and logged in to see this link.]

[You must be registered and logged in to see this image.]
Vissza az elejére Go down
Daniel G. Paisley
Reveal your secrets
Daniel G. Paisley
Hugrabug VMS

TémanyitásTárgy: Re: Madam Puddifoot kávézója   Madam Puddifoot kávézója - Page 2 Empty2020-05-17, 19:47





Janny & Dany
[You must be registered and logged in to see this image.]
Sosem gondoltam, hogy a munkában lenne bármi szégyellni való. Nem így tanítottak. Persze nem akarok életem végéig kisegítő pincér lenni. Ezért is tanulok annyit. Mert hát, én nem vagyok Gina. Nekem sokat kell tanulni, és izzadni ahhoz hogy mindenből tartsam a várakozáson felülit.
Viszont ha valamit megtanultam a pincérkedéssel töltött évek alatt, hogy van ilyen, és olyan vendég. Legyél kedves, és udvarias, és ne engedd meg, hogy bármi is megérintsen.
Jenny nem az a kedves, és kedvelhető lány. Mit gondolok róla? Ugyanolyan felszínes és sekélyes liba, mint az akikkel lóg. Szép arc, nulla belső érték. Sajnálatos. De egy vendég is. Sajnos. Így nem nézhetek át rajta.
- Egy kávé. Máris hozom. - már fordulnék is el, hogy menjek elkészíteni az említett italt. Máskor visszakérdeznék, hogy rövidet, hosszút, tejjel, cukorral? De úgy döntök, hogy ezúttal nem szükséges a pontosítás. De meghallom a gúnynevet amivel illet. Egy pillanatra megrándul az arcom, de nem mutatom jelét, hogy ez betalált volna.  
- Antonio Coppola bácsikám és fodrász szalonja köszöni jól van. Épp most kapott nemzetközi elismerést. - tudom. Egyrészt Róma messze van. Másrészt nem kéne a mesterfodrász bácsikámmal felvágnom. De ez a bosszantó fruska kereste magának. Ámbár fogalmam sincs, hogy mennyire van tisztában az olasz mugli divatvilággal. De ha kicsit is érdekli a sekélyes felfogását, akkor érteni fogja a célzást. Gyakorlatilag otthon nincs olyan szakma, amiben ne dolgozna egy-két több sikeres rokonom. Ami pedig közös bennünk, hogy mind gyermekkorunktól keményen dolgozunk. A mi családunkban nem divat csak úgy várni a sültgalambra. Kemény munkával vívjuk ki a szakmai egzisztenciát és sikert, nem arra várunk, hogy a családi vagyon majd eltart. Ez meglehetősen ostoba hozzáállás volna. A pénz igencsak hamar elfogyhat, ha nem bánik gondosan vele az ember.
- Tudod Janny, mi akik a való világban élünk pénzt keresünk, hogy megéljünk. Akármilyen furcsa, vagy hihetetlen is a rózsaszín ködben élő sekélyes kislányoknak. - már nem igazán vagyok az a kicsi fiúcska, aki szó nélkül hagyja magát megalázni. Márpedig ez a liba nyilván arra pályázik. De ezúttal rossz lóra tett.
- Köszönöm. Büszke is vagyok az egyenruhámra. Ámbár már nem sokáig hordom. Egész más szakmai terveim vannak. - hogy mik abba nem avatom be. Egyrészt úgysem érdekli. Másrészt nem kell mindenkinek mindent tudni. Legyen annyi elég, hogy a magam útját járva, én is megdolgozom a szakmai hírnévért. Ennek pedig ideje neki kezdeni.
- A Roxfortban nincs. De Luca Maroni bácsikám mester cukrászatában van. Mindenki nála akarja kitanulni a vendéglátás minden csínját-bínját szerte Európában. - már másodjára vágok fel a rokonaim nemzetközi eredményeivel. De cseppet sem hat meg, hogy mit gondol most a családunkról ez a kis liba. Muglik, de sikeresek. Engem pedig kemény munkára nevelnek, és jól van ez így.
Nem igazán várok válaszra, inkább megfordulok, és egyenes háttal, kihúzva magam néhány nyújtott lépéssel tűnök el bent a kávézóba. Így a lánynak van egy kávéfőzésnyi ideje a válaszon gondolkodni. Különben sem ő az egyetlen vendég.
Néhány perc múlva már vissza is térek az említett forró itallal, lerakom a lány elé, egy kávétejszínnel, és két kis cukros zacskóval.
- Még valamivel szolgálhatok?  



ϟA női lélek olyan kusza, mint a pamutgombolyag, amellyel 4-5 macska gurigázott álló nap.ϟ



[You must be registered and logged in to see this image.]
"Azt mondják, nem védelmezhetjük örökké a szeretteinket,
szerintem pedig ez hülyeség. Mi másra való a család?"
Vissza az elejére Go down
Jennifer Brekinridge
Reveal your secrets
Jennifer Brekinridge
Mardekár

TémanyitásTárgy: Re: Madam Puddifoot kávézója   Madam Puddifoot kávézója - Page 2 Empty2020-04-25, 09:57



[You must be registered and logged in to see this image.]

Jenny & Dany

[You must be registered and logged in to see this image.]

Egyetlen igaz barátom se akad a Roxfort területén, de – sajnos – alkalmazkodnom kell, ha életben szeretnék maradni ebben az ostoba világban. A származásom révén nincs nehéz dolgom, szóval jóformán könnyűszerrel szereztem ismerősöket. Az aranyvér sokat jelent, ha nem éppen mindent, de ezek leginkább csak felszínes kapcsolatok. Szerepet játszom, igyekszem olyan lenni, mint ők, habár a hányinger kerülget néha tőlük. Igazság szerint már nem is érzem magam olyan jól ebben a házban. A mardekár leginkább a külsőségekről és a vagyonról szól, semmi másról. Ha ezzel a kettővel rendelkezel, akkor hatalmad van.
Talán pont emiatt döntöttem ma úgy, hogy végre hajlandó vagyok megismerkedni Vicky új pasijával. Victoria a barátnőm, egyik a sok közül, de egyedül csak őt tartom annyira értelmesnek, hogy megpróbáljak vele kissé mélyebb barátságot kialakítani. Értelmes, el lehet vele beszélgetni, de a pasi ügyei nem tartoznak a szerencsésebbek közé. Kérész életű kapcsolatai révén ez már az ötödik párja ebben az évben, habár mondhatnám jó aránynak, hiszen csak tavaly nyolcat mutatott be. Mivel közeleg a június, nem hiszem, hogy alkalma adódna egy újabb áldozat becserkészésére.
A fekete hurrikán ezt a helyet adta meg a találkozóra, hiszen annyira romantikus és milyen érzékien lehet cuppogni, miközben a velük szemben ülő igyekszik láthatatlanná válni, annyira zavarban van már a látványtól is. Ráadásul, a  ruhám se igen passzol a sok rózsaszín asztal és szív alakú szék közé... Nem mintha fogalmam se lett volna arról, hogy hova jövök, de szeretem a feketét és csak emiatt nem leszek hajlandó lemondani róla.
Gondolataimba révedve ülök hát az asztalkánál, rajta könyökölve, miközben tekintetemmel a szúk kis utcácska felé pillantok, a barátnőmet keresve. Nem sokan vannak kinn, leginkább diákok, kihasználva a kapott kimenőt, de Vicky még mindig sehol. Ültetett már fel, noha sohase szándékosan tette a dolgot. Egyszerűen csak a pasit és őt elkapta a vágy és rögtön egymásnak kellett esniük, ezzel sikeresen elfeledkezve rólam. Nem biztos, hogy most is ez a helyzet, de gyanakszom rá, hogy igen. Tíz percet késik, ez nem jellemző rá.
- Csak egy kávét kérek –  szólalok meg udvariasan, a feltett kérdés hallatán, majd elszakítom tekintetem az utcáról és a pincér felé fordulok. Épp csak egy pillantást vetek rá, de nem is kell több, hiszen szinte egyből kitör belőlem egy jóízű nevetés. Természetesen nem az a hangoskodó, ennél sokkal jobb nevelést kaptam a szüleimtől és a nevelőimtől. Nem, ez leginkább egy visszafogott, lágy kacaj. - Nocsak, Paisley-Maisley! - szólalok meg meglepetten. - Kinek gyűjtesz? A fodrászodnak? -  utalok ezzel a srác tincseire, melyek jelenleg elég rendezetlenek. Vagyis, ide tökéletesen megfelelnek, de elég nagy bátorságra vall részéről ehhez hasonló frizurát hordani. - Na, de komolyan, mit keresel te itt?
Egy pillanatra félreteszem a szemétkedő énemet és némileg érdeklődő pillantást vetek a fiú felé. Vicky nincs itt, nem kötelességem valaki másnak a lelkébe taposni, ráadásul, egyedül nem is olyan mulatságos.
- Jól áll az egyenruha. Illik hozzád –  vetek felé egy mosolyt, miközben fogalmam sincs arról, hogy ezzel meg is sérthetem őt. A szociális kapcsolataim nem pont a legjobbak, tekintettel arra, hogy mardekárosok vesznek körül és a családom is más, mint az átlag. Kívülállók vagyunk, mindig is azok voltunk, nem igazán mentem más emberek közé. Felénk nem volt szokás a finomkodás. - Van pincér-szak is a Roxfortban? Gyakorlaton vagy?
Az évek alatt magamra öltött stílus utat tör magának, holott mindig is abban a tudatban éltem, hogy mindezt csak a többiek miatt teszem. De nem, hiszen kissé élvezem is, hogy ugrathatom a srácot. Mulatságos látni, hogy mennyire figyelmen kívül igyekszik hagyni a szavaimat.


[You must be registered and logged in to see this link.]

[You must be registered and logged in to see this image.]
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom
Reveal your secrets

TémanyitásTárgy: Re: Madam Puddifoot kávézója   Madam Puddifoot kávézója - Page 2 Empty


Vissza az elejére Go down


 
ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
2 / 6 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Similar topics
-
» Madam Malkin Talárszabászata

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ :: Varázsvilág :: Roxmorts :: Központ-
Ugrás: