ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ
 
Üdvözlet!
2004-et írunk, szeptemberben a Roxfort újra megnyitotta kapuit, hogy az 2003-2004-es tanévben is megállhassák a helyüket a diákok az iskolában. Voldemort már a múlté, új sötétség van újjászületőben. Grindelwald és hívei, a Testvériség már nem csak bosszúságot okoznak a Minisztériumnak, hanem minden erővel próbálják felfedni a varázsvilágot a muglik előtt. Vajon sikerrel járnak? És ha igen mit jelent ez a jövőre nézve? Egyetértenél velük, vagy a Minisztérium mellé állsz? Légy részese te is az új kalandoknak!

Az oldal alapítása:
2014. október 2.
Aktuális dátum
Az éves táblázatos bontást ITT nézheted meg. Részletesen pedig az időlassításról ITT olvashatsz
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chatbox


Legfrissebb
Ma 09:18-kor
Sheree Parks


Tegnap 20:10-kor
Tristan Connors


Tegnap 15:38-kor
Lioneah McCaine


Tegnap 14:46-kor
Lioneah McCaine


Tegnap 14:31-kor
Abigail Smallwood


2024-03-17, 12:21
Darren Morgenstern


2024-03-15, 18:49
Maegan Anaiah Llyvelyn


2024-03-15, 17:14
Seraphine McCaine


2024-03-14, 20:16
Gerard Jennings


A hónap posztolói
Kalandmester
Roxfort nagymese - Hattyúdal - Page 3 I_vote_lcapRoxfort nagymese - Hattyúdal - Page 3 I_voting_barRoxfort nagymese - Hattyúdal - Page 3 I_vote_rcap 
Cody L. Mortimer
Roxfort nagymese - Hattyúdal - Page 3 I_vote_lcapRoxfort nagymese - Hattyúdal - Page 3 I_voting_barRoxfort nagymese - Hattyúdal - Page 3 I_vote_rcap 
Dwight Jennings
Roxfort nagymese - Hattyúdal - Page 3 I_vote_lcapRoxfort nagymese - Hattyúdal - Page 3 I_voting_barRoxfort nagymese - Hattyúdal - Page 3 I_vote_rcap 
Seraphine McCaine
Roxfort nagymese - Hattyúdal - Page 3 I_vote_lcapRoxfort nagymese - Hattyúdal - Page 3 I_voting_barRoxfort nagymese - Hattyúdal - Page 3 I_vote_rcap 
Alison Fawley
Roxfort nagymese - Hattyúdal - Page 3 I_vote_lcapRoxfort nagymese - Hattyúdal - Page 3 I_voting_barRoxfort nagymese - Hattyúdal - Page 3 I_vote_rcap 
Abigail Smallwood
Roxfort nagymese - Hattyúdal - Page 3 I_vote_lcapRoxfort nagymese - Hattyúdal - Page 3 I_voting_barRoxfort nagymese - Hattyúdal - Page 3 I_vote_rcap 
Lioneah McCaine
Roxfort nagymese - Hattyúdal - Page 3 I_vote_lcapRoxfort nagymese - Hattyúdal - Page 3 I_voting_barRoxfort nagymese - Hattyúdal - Page 3 I_vote_rcap 
Troy Smallwood
Roxfort nagymese - Hattyúdal - Page 3 I_vote_lcapRoxfort nagymese - Hattyúdal - Page 3 I_voting_barRoxfort nagymese - Hattyúdal - Page 3 I_vote_rcap 
Grayson Paisley
Roxfort nagymese - Hattyúdal - Page 3 I_vote_lcapRoxfort nagymese - Hattyúdal - Page 3 I_voting_barRoxfort nagymese - Hattyúdal - Page 3 I_vote_rcap 
Adrien Meyers
Roxfort nagymese - Hattyúdal - Page 3 I_vote_lcapRoxfort nagymese - Hattyúdal - Page 3 I_voting_barRoxfort nagymese - Hattyúdal - Page 3 I_vote_rcap 
Statisztika
Összesen 784 regisztrált felhasználónk van.
Legújabb felhasználó: Maia Hansen

Jelenleg összesen 70520 hozzászólás olvasható. in 4400 subjects
Ki van itt?
Jelenleg 18 felhasználó van itt :: 2 regisztrált, 0 rejtett és 16 vendég

Cody L. Mortimer, Kalandmester


A legtöbb felhasználó (84 fő) 2020-12-09, 17:41-kor volt itt.

Megosztás
 

 Roxfort nagymese - Hattyúdal

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3
Kalandmester
Reveal your secrets
Kalandmester
Mesélő

TémanyitásTárgy: Roxfort nagymese - Hattyúdal   Roxfort nagymese - Hattyúdal - Page 3 Empty2017-07-15, 10:41


First topic message reminder :


Roxfort - Hattyúdal

[You must be registered and logged in to see this image.]


Amióta az egyetemi szekció bejött, minden annyira más. Ugyan a nagymúltú Roxfort megtartotta szigorú hagyományait, ami a legalábbis a hét tanévet taposó kisdiákokat illeti, de az egyetemisták szabadabb életet érdemelnek. Ennek fényében a Roxfort zárva van mint bentlakásos iskola a nyár folyamán, és hazaküldik azt, aki még nem tette le a záróvizsgákat, viszont aki már önköltségi alapon továbbtanul, annak végleges helye van, amíg el nem végzi az egyetemet. Ennek fényében kisdiákkal aligha találkozhatunk a nyári szünet alatt, a felnőtteké a kastély. Ugyan Dumbledore végezte el az újításokat, ő maga mégiscsak a régmúlt tanára, így nem tud olyan oldottan viselkedni, mint a fiatalabb korosztály, hiszen rengeteg az egyetemi tanár, aki egykori diákokból lett mentor. Ezért aztán, hogy a fiatalság is kissé kitombolhassa magát, az igazgató, s a vezető tanárok többsége felajánlotta, hogy a nyár legmelegebb szombatján Londonba mennek, hogy megnézzék Dumbledore kamarazene előadását, s az egyetemisták vehetik birtokba a kastélyt. Azaz csupán a Szükség Szobáját, hiszen a nagyterem, és a folyosók továbbra is szent. A szükség szobája úgy lett kialakítva, hogy akár több száz főt megmozgató bulit is magába tudjon fogadni, tágas csarnokokból áll, leválasztott külön szobákból, az egyikben példának okáért egy egyetemistákból álló színdarab állt fel, s adja elő Shakespeare Szent Iván éji álom című darabját, ha már nyárról van szó. A főteremben tánc folyik, ami kissé hajaz a Trimágus tusán rendezett karácsonyi bálra, csupán itt lényegesen szellősebben lehet felöltözni a kánikulára való tekintettel. Élő zene van, valamelyik fiatal egyetemi tanár intézte. Egy fiúkból álló poprock banda, akik egész népszerű feldolgozásokat játszanak. És persze enni és innivaló van dögivel, a mágikusan megbűvölt pultok újratöltik magukat. Ha valaki netán nem roxfortos bentlakó lenne, akkor is idetévedhetett, hiszen nyilvánosra volt meghirdetve, nem csoda, hogy ha valaki meghívja a külsős ismerősét.




//A következő hozzászólás július 26, tehát július 25-ig írjatok.


Vissza az elejére Go down

SzerzőÜzenet
Savannah Elinor Harper
Reveal your secrets
Savannah Elinor Harper
Személyzet

TémanyitásTárgy: Re: Roxfort nagymese - Hattyúdal   Roxfort nagymese - Hattyúdal - Page 3 Empty2017-08-09, 20:05



Roxforti Nagymese
[You must be registered and logged in to see this image.]

- Egy jó tanárnak mégis csak ezt illik mondania nem? - de azt láthatja a mosolyomból, hogy ettől még hálás vagyok neki abban az esetben is, ha netán nem komolyak a szavai, hiszen akkor is jól esik, hogy legalább egy valaki hisz bennem, ha már én nem hiszek magamban már évek óta, sőt igazából gyerekkorom óta. A végén még tényleg többre leszek képes, mint amit valaha is hittem magamról és ez elég nagy előrelépés.
- A puncs? - elhiszem neki és nem kóstolom meg én is, főleg miután most öntötte vissza, de nekem is nagyon furcsa érzésem van. - Látsz egyetlen házimanót is? Nem kellene... itt lenniük? És mintha... elromlott volna a tv, akad az adás, nagyon... furcsa. - persze ösztönösen pislogok párat, hátha velem van a gond, netán a látásommal, de akármennyire is próbálkozom, valahogy nagyon úgy fest, hogy az ég világon bármi is változna. A kép akadozik továbbra is és már kezdem sejteni, hogy a puncs is e miatt lehet kellemetlen ízű. De mi folyik itt és mi a gond?
- Igen a színpad is furcsa, mi folyik itt? - próbálok azért körülnézni, látunk-e olyat rajtunk kívül, aki szintén furcsán nézelődik és láthatóan meg van zavarodva, mert netán ugyanúgy, ahogyan mi is érthetetlen jelenéseket lát. Jó lenne legalábbis olyanokkal összekeveredni, akik hasonlóképpen hozzánk látják, hogy valami nincs rendben, vagy netán velünk van a gond és csak mi hallucinálunk furcsa dolgokat? Persze figyelek változik-e valami Shanna varázslatának a hatására.

♬ Dancing queen ♬ ♦ Ruci ♦ Egy lezáratlan akta ♦ [You must be registered and logged in to see this link.]






A múlt csak visszahúzza az embert.
Olyan, mint egy háló.
Az a fajta, amibe belegabalyodik az ember, és megfullad.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Vissza az elejére Go down
Shanna Griffin
Reveal your secrets
Shanna Griffin
Varázslény

TémanyitásTárgy: Re: Roxfort nagymese - Hattyúdal   Roxfort nagymese - Hattyúdal - Page 3 Empty2017-08-08, 21:10



Roxfort nagymese

Hattyúdal

[You must be registered and logged in to see this image.]


Kicsit mosolyogva csóválom meg a fejem, ami a könyveket illeti, most kivételesen tényleg nincsen nálam egy sem. Nem vagyok annyira magammal hurcigálós fajta, bemegyek a könyvtárba - ott azért összegyújtök egy tucattal, amikor tanulok -  és maximum a jegyzeteimet hozom el magammal, de most azokra se valószínű, hogy szükség lesz egy sima bulizás alkalmával. Minden más felszerelésem is csak azért van rajtam erre-arra eldugva, mert nemrég voltam az Auror központban egy gyakorlati képzésen, és még mindenem nálam van.
- Lesz az még tökéletes is, hidd el. Minden meg van benned, ami kell. - biztosítom, kedvesen, ahogy mindenkivel szoktam. Persze van, hogy ez csak standard kedvesség, van hogy többet is jelent, de Savannah-nak tényleg szüksége van erre, és arra is, hogy elkezdjen bízni magában. És én nagyon szívesen felrugdosom az első lépcsőfokokon a csúcs felé, ha magától nem megy. Mindenkiből szeretem kihozni a maximumot, van akinél nem ilyen direktben, látványosan, minthogy korrepetálgatom, de nála éppen így esett.
Éppen akkor kezdi el kérdezgetni, hogy nem érzek-e valami furcsát, amikor belekóstolok az italba. A punccsal egész jóban szoktam lenni, ezt még is alig birom leküzdeni és a maradékot kapásból öntöm is vissza a puncsos tálba. Jó, ilyet talán nem illik, de... - Fúj, az biztos, hogy a puncs nagyon furcsa és megmagyarázhatatlan. De mire gondolsz? - kérdezem vissza, de mivel Savannah már felvonta a figyelmemet arra, hogy valami van a levegőben, a jobb kezemet felnyújtom, és magamhoz hívom a familiárisom, ami benti tereken leginkább az üres fáklyatartókon szokott gargoyle-t játszani. Persze nem olyan csúfan, hiszen egy büszke, parlagisasról beszélünk.  A madár a közelben száll le valahol, ahol kapaszkodót talál erős karmainak, túl nagy és nehéz ahhoz, hogy a kezemre szálljon le, még ha bűbájjal tudnék is idézni kesztyűt magamra.
- Valami tényleg furcsa, de... Olyan, mintha kicsit álmodnék. Ha most feltűnik egy adonisz, aki átnyújtja nekem a legnagyobb auror érdemrendet, akkor... tényleg álmodom. - szól a szám, de cseppet sem kalandozok el, inkább picit összeráncolom a szemöldökömet, és a sasomon végigsimítok, lényegében több szem többet lát alapon küldöm fel, hogy repkedjen végig fölöttünk és "vigyázzon ránk". Lehet, hogy még nem fejlesztettük ki a pajzs képességeit, de vijjogni és szemet kikaparni remekül tud. Ahogy a szemem a színpadi előadásra szalad, és úgy amúgy az egész hely kezd szét és összecsúszni, egy kicsit elhúzom a számat, és egy drasztikus lépésre szánom el magam.
- Na jó, akármi folyik itt, senki nem fest túl jól, ebből igazán elég volt. Finite Incantatem! - ejtem ki a varázsigét, elsősorban a színpadi trükkmesterek és illúziókat és a zenét szándékozom megszüntetni, hátha azzal kicsit elhalkul és kitisztul minden. Normális esetben nem szakítanék meg egy előadást, de tényleg minden... Fura...


// Finite Incantatem – Mágia semlegesítés:
Végrehajtott varázslatok semlegesítésére használatos igézés. //



[You must be registered and logged in to see this image.]

Küzdeni csak akkor tudunk, ha van miért.
Mert minden küzdelem áldozatokkal jár,
s áldozatot csakis olyan célért tudunk hozni,
amelynek értelmét előre látjuk.
Vissza az elejére Go down
Kalandmester
Reveal your secrets
Kalandmester
Mesélő

TémanyitásTárgy: Re: Roxfort nagymese - Hattyúdal   Roxfort nagymese - Hattyúdal - Page 3 Empty2017-08-06, 20:09



Roxfort - Hattyúdal

[You must be registered and logged in to see this image.]


Alex:

Egyenlőre csupán nézelődik, élvezi a bulit, ha már egyetemista, akkor igenis ne legyen gátja annak, hogy itt tölthesse a nyarat. Miután már nem gyerekekről van szó, és ő még a tizedik évfolyam egyik végzőse, nem számítva a doktori mesterképzést, így nem csoda, hogy a jóképűsége miatt több nyolcadéves lánynak megakad rajta a szava, többen össze is súgnak a háta mögött. Talán ez lehet az oka, hogy a srác figyelme enyhén szólva felületes, így összeakad a vadőrrel. Ha nem is szó szerint de a nagy kerülgetés közepette sikerül elesnie. A pohár nem törik ugyan szét, de a tartalma pillanatok alatt szétfolyik a padlón. Ha szemfüles, észrevehet valamit, mielőtt elillanna.

1-4 semmi különös, egyszerű narancslé volt megítélése szerint, s azon kívül hogy beleragad a táncolók talpába, nincsen látható egyéb hatása.
5-7 felfigyelhet rá, hogy valamilyen plusz adalék volt a narancslében, mintha valami zöldes por oldódna benne éppen, de már nem azonosítható így.
8-0 miután bájitaltanból kiváló, ezért jó esélye van rá, hogy pusztán a szétömlő üdítőből azonosítsa, ez bizony valami idegrendszerre ható, komoly bódulatot okozó méreg, amely nyilvánosan ki volt töltve a narancslébe.

Graves:

Graves nem igazán érzi jól magát, amit foghatunk akár arra is, hogy elszokott már az efféle mulatozástól.. Alex még belé is jön majdnem, hogy kiverje a kezéből amit éppen fogyasztott. A vadőrrel forog a világ, muszáj megkapaszkodni valami asztalban, nem áll messze attól, hogy beájuljon, jobb esetben csupán a rókabőrt fogja eldobni. Ha sikeresen kiveszekedte magát, akkor lássuk, hogy is van jelenleg.

1-3 – Nem éppen a legjobban, hasmenés, és hányinger, legjobb lenne kisietnie valamelyik mellékhelységbe, csoda, hogy még a tudatánál van.
4-6 – Mintha döglött macskát evett volna, sápatag, de azért a tudatánál van.
7-0 egy vadőrt semmi sem álíthat meg, nyel egy nagyot, és már jobban is van. Olyannyira, az iménti mellékízt felülvizsgálhatja, akár az ételek, italok környékén, ha éppen erre lenne affinitása.

Shanna és Savannah

A lányka már az első íztől elfintorodik, mintha minimum romlott lenne a puncs, esetleg olyan gyümölcsből készült, amit fagyasztva vettek elő, és már nincs meg az a friss íze, de az is lehet, hogy szimplán rosszul készítették el. Savannah tovább nézelődik, a hely egyre inkább kezd belassulni, és bár még a szól a zene, néha már meg-megakad, sehol egy kiszolgáló házimanó, és mintha a színdarab mágikus effektjei is kezdenének szüneteket tartani.

Savannah a mugliismeret, Shanna a sötét varázslat tehetség miatt figyelhetnek fel furcsaságokra. Shanna hozzáadhat a dobáshoz +2-őt.

1-5 – Csak a fent említettek tűnnek fel.
6-8 – Azt ezt dobó felfigyelhet rá, hogy a távozó zenekaron kívül nagyjából még egy tucatnyi alak áll fel onnan ahol éppen van, legyen szó diákokról, kísérőkről, díszletmunkásokról.
9-0 a fentieken túl észreveheti, hogy a távozóknak, beleértve a zenekart, mintha valami különleges tetkó lenne a kézfején.

Peter

Rá valamiért nem hat annyira az ital, mint a többiekre, talán mert vadászként felkészítette a szervezetét korábban minden ártó csúfságra. Elindul az egyik kevésbé használt szoba felé, talán még ő sem tudja, hogy miért. Ez egy amolyan tiniknek kitalált szoba lehet, ahol titkos szerelmi légyottokra kerülhet sor. Viszont a szoba kissé felforgatva, az ágy elhúzva, és a helyén egy pentragramma. Sürgősen találnia kéne valakit, aki jól ért a rúnamágiához, mert ebből így elsőre nem biztos, hogy sokat szűrhet le. Az biztos, hogy valami sötét varázslat megidézéshez használatos. De vajon mit kereshet egy ilyen kör a diákokkal teli szükség szobájában a nyári buli kellős közepén?

Nox és Cody

Nox talán pont a múltjából kifolyólag nem csak Graves-t ismeri fel, mint régi cimborát, hanem a távozókat is, néhány ismerős arc, méghozzá mintha.. Azt a néhány alakot már látta valahol korábban, de nem ugrik be elsőre, hiszen annyi sötét helyen járt már, de biztos, hogy nem valami gyerekekkel teli helyen futott beléjük. A sötét boszorkány ugyan most nem érez semmi különöset, de Cody jól ért az átváltozásokhoz, és valami olyan érzés fogja el, hogy ezúttal nem csak a szükség szobája változik, hanem mintha maga az egész kastély szükséges szobája lenne, mert éppen „átépül”. Valami tehát folyik a bezárt ajtókon kívül, amiről ők még nem igazán tudnak.




//A következő hozzászólás aug 19, tehát aug 18-ig írjatok.

Akinek dobnia kell, az kérem itt tegye, még a hozzászólás megírása előtt:
[You must be registered and logged in to see this link.]
Illetve kérem a hszben más színnel jelölni a nekem szóló infókat, hogy arra tudjak koncentrálni, köszi! //



Vissza az elejére Go down
Nox Djarum
Reveal your secrets
Nox Djarum
Alvilági

TémanyitásTárgy: Re: Roxfort nagymese - Hattyúdal   Roxfort nagymese - Hattyúdal - Page 3 Empty2017-08-05, 22:29




Hattyúdal







Izgalmas, felettébb izgalmas hely... Már csak azért is, mert ki tudná jobban értékelni mindezt a csodát, ha nem egy kívülálló? Aki évekig, netán évtizedekig a folyosókat rója, annak talán már fel sem tűnik mennyi lehetőség látszik elúszni az orra előtt: mondhatni elvakítja a megszokás. Öreg hiba, ám könnyedén kihasználható, csak óvatosnak kell lenni. Egyelőre azonban nincsenek ilyesféle céljaim, csupán szívom magamba az elhangzottakat.
- Valóban érdekes. - töprengek el egy pillanatra az ódon plafont szemlélve, kiszűrve mindenfajta emberi jelenlétet, mintha csak én, és az "újdonsült" unokaöcsém volnánk itt. - De vajon milyen célzattal épült ide? Feltételezem nem csupán a diákok szórakoztatására. - Vagy legalábbis ennél megfontoltabb hozzáállást várnék az akkori kor négy leghatalmasabb varázshasználójától... De talán csak én vagyok naiv. Mindenesetre tény és való, hogy lehetőségek milliói rejlenek a helyben, csupán a logikájára kell rájönni, melyre úgy tűnik Cody készséggel rá is vezet. Érdekes alternatívákban gondolkodik, ezzel bennem is számos kalandokkal teli hipotézis magját elvetve.
- Hm... Titkos diáktemető a Szükség Szobájában? Hatékony fegyelmezési mód. - játszadozom a gondolattal kicsit incselkedve, ám valahol komolyan. Foglalkoztat ez a hely, s most hogy itt vagyok, a szokottnál is több minden kavarog a fejemben. De ugyan Nox, hisz ez csak egy bál... Nem megfelelő a pillanat.
- Köszönöm, nem kérek. - utasítom vissza az ajánlatot, már ami az ételt illeti, én meg az evés valahogy nem vagyunk kompatibilisek egymással... Legalábbis nyilvánosan semmiképp. A tömegben azonban ismerős arc látszik kibontakozni, a dolgok nem túl fényes értelmében. S ki másra céloznék, ha nem az épp egy ismeretlen fiúval látszólag nem épp baráti társalgást folytató Gravesre? Micsoda kellemetlen meglepetés, nem számítottam személyzetre... Na sebaj, a jelenlétem bizonyára sokaknak nem kelt különösebb aggályokat, ellenben őt, ha egy mód van rá, igyekszem elkerülni. Ideje hát egy csendesebb helyre vonulni. - Ebben biztos vagyok. Megmutathatnál egy másikat is, ez a mostani kezd kissé zsúfolttá válni.
Vissza az elejére Go down
Cody L. Mortimer
Reveal your secrets
Cody L. Mortimer
Hugrabug VMS

TémanyitásTárgy: Re: Roxfort nagymese - Hattyúdal   Roxfort nagymese - Hattyúdal - Page 3 Empty2017-08-05, 20:08


Inkább csak felnőttek, egyetemisták. Magam nem lehetnék itt, ha végül nem döntök úgy, hogy tovább tanulok. De nem aggódok. Mintha valami kapargatná a kisagyam belülről, hogy márpedig ez így jó lesz!
Fura hogy Nox és a Roxfort mennyire elkerülték egymást. Újra találkozásunk óta, erről is szó esett, bár egyenlőre csak körbe lődöztem a témát, majd egy alkalmas pillanatban visszatérek rá és nem hagyom elúszni.
Minden esetre, nagyon örülök hogy itt van! Remélem emlékezetes is lesz számára.
Igen groteszk gondolat, bár szeretem a groteszk dolgokat, úgyhogy valahol szavam nem lehet, mégis inkább maradnék, egy rég elvesztett és újra meglelt rokon képe mellett. Bele sem gondolok, hogy kívülről nagyon sokmindennek tűnhetünk így kettecskén, így nem is jut eszembe, hogy zavartatnom kellene magamat bármiért is.
Laza elegáns mozdulattal veszem a kacsóját és vezetem tovább.
Kérdésére körbe pillantok aztán elismerően bólintok párat. - Most hogy mondod van némi hasonlóság. - noha érezhetően viccnek szánom a jóváhagyást. Azért az a lakás lényegesen ízlésesebb, mint amit össze impróztunk Mirával. Miközben beljebb megyünk, említek ezt azt a Szobáról Noxnak.
- Úgy tartják, hogy tudatosan és véletlenül is fel lehet fedezni a Szükség Szobáját. Régebben nem volt ennyire közismert. Vagy csak kevesebb szó esett róla.. -eltűnődöm egy röpke pillanatra, aztán folytatom. - Ha vannak idebent, mint most, akkor az ajtó úgymond nyilvánossá válik, és bárki megközelítheti. De azt mondják, utóbbi csak akkor érvényes, ha aki kívülről közelít is tudja mi vár rá odabent, továbbá pedig meghatározható milyen legyen, nem csak spontán szükséges gondolatokat ad vissza. Sőt elvileg ki is lehet zárni személyt belőle, de ezt még nem próbáltam. Bár ha ezen a vonalon indulok el, akár még be is lehetne zárni ide bárkit. - elgondolkozom vajon zártak-e a Szükség Szobájába szándékosan bárkit, de aztán hamar tovább lendülök a gondolaton.
-De mint mindennek a Roxfortban, bizonyára ennek a szobának is rengeteg oldala van még!- közlöm derűsen és én bizony menet közben elkapok egy tálcát, ami valamiképp közel került a kezemhez, van rajta pár szendvicskatona. Természetesen Noxot is megkínálom.
Vissza az elejére Go down
Peter Greenwood
Reveal your secrets
Peter Greenwood
Varázshasználó

TémanyitásTárgy: Re: Roxfort nagymese - Hattyúdal   Roxfort nagymese - Hattyúdal - Page 3 Empty2017-07-31, 16:48






[You must be registered and logged in to see this image.]
A nagymese & Peter

A zene hangos, a tömeg nagy, a csajok szépek és ha jelenleg nem lenne ilyen érzelmi hullámvasút a szerelmi életem, akkor talán már most egy lánnyal az oldalamon távoznék a partiról, hogy élete egyik legjobb élményében részesítsem. Most viszont egyszerre két nő is foglalkoztat, akik közül az egyiket szeretem, a másikat illetően pedig nem vagyok tisztában az érzelmeimmel. Jó, szerelmet vallottam neki, eddig tiszta a dolog, de miért tettem, ha most Lor felbukkanása mindent megváltoztatott? Hiányzott volna az, hogy kötődjek valakihez? Sophia a barátom, meg még valami más is, de hogy konkrétan micsoda, azt már nem vagyok képes megmagyarázni magamnak. Szeretem, de nem szerelemmel, hanem valamiféle másik érzelemmel, aminek szintén nem kellene jelen lennie, de mégis itt van. Én pedig nem téphetem ki magamból, nem dobhatom félre, mint valami megunt játékot, szembe kell néznem vele. Igen, de akkor miért érem el állandóan, hogy a lány szóba se akarjon állni velem? Miért hozok fel számára folyton olyasmiket, amiktől szenved? Nem adott esélyt arra, hogy együtt legyünk, szóval igyekeztem kiirtani magamból a vele kapcsolatos érzelmeimet, hogy ne érjen csalódás a későbbiek folyamán és ez sikerült is valamennyire, de még mindig nem volt elég. Még mindig rosszul esik számomra Dane közelében látni őt, de közben ott van Lorelai is... A lány, akit én öltem meg, akinek a vére az én kezemhez tapad, aki most visszatért, hogy bosszút álljon. És aki még mindig jelent valamit számomra. Fájdalmas ezt beismerni számomra, hiszen tudom, hogy Sophia emiatt csalódott lesz, vagy már most az, de ha egyszer ő mondta, hogy nem szeretné, ha ismét összetörnék a szívét... Én csak azt teszem, amit szeretne, igyekszem továbblépni, habár ezt talán nem pont a múlttal kellene megtennem.
Gondterhelt arccal kortyolok ismét az italomba, miközben az aktuális zenekar pont távozik a színpadról. Nem tudom, miért, de különös érzés kerít hatalmába, amit viszont egyelőre megpróbálok lerázni magamról. Nem kellene minden problémámat erre a bálra is kivetítenem, hiszen mindenben állandóan csak a rosszat látom, szóval talán ennek is ez az oka. És az ital. De inkább főleg az ital. Mostanában hamar a fejembe száll az alkohol, mindenféle hülye érzés lesz rajtam úrrá, mint amilyen most ez is. Gondolataimba mélyedve forgatom hát a löttyöt, majd leteszem az asztalra.
- Hülyeség... - mormogom magam elé, de minden gondolatom ellenére azért elindulok körbenézni. Elvégre, vadász vagyok és a megérzéseim leggyakrabban helyesek, most pedig konkrétan az ötlött a fejembe, hogy itt valami nagyon nem stimmel. Mintha a terem nem az lenne, mint máskor... Manipulálják? Hát persze, hogy azt teszik, hiszen ez a Szükség Szobája, te ökör! Inkább lazíts és igyál még egyet, majd szedj fel valami jó kis tyúkot, akivel nem csak a zenére tudsz kavarni és dugd ágyba idejekorán!
Nem hallgatok a józan eszemre, hiszen már pont eleget ittam ahhoz, hogy jobban érdekeljenek a különös események a háttérben, mint a csajok. Óvatos természet vagyok, egyébként sem tart pár percnél tovább körülnézni, nem lenne jobb? Én is megnyugodnék és újra visszatérhetnék az ivászathoz és a bulihoz. Sokkal jobban tudnám élvezni, ha nem motoszkálnának a fejemben ezek a megmagyarázhatatlan gondolatok. Elindulok hát az egyik kevésbé zsúfolt helyiség felé, hogy elejét vegyem a dolgoknak...


♫ Zene ♫Aktuális viselet©
Vissza az elejére Go down
Savannah Elinor Harper
Reveal your secrets
Savannah Elinor Harper
Személyzet

TémanyitásTárgy: Re: Roxfort nagymese - Hattyúdal   Roxfort nagymese - Hattyúdal - Page 3 Empty2017-07-31, 15:32



Roxforti Nagymese
[You must be registered and logged in to see this image.]

A lábam a zene ütemére mozog, ahogyan hallgatom a zenekart, akik szépen lassan távozóra fogják, legalábbis gondolom egy pihenő erejéig, de a szimpla háttérzene sem rossz. Csak ne lenne ez a furcsa... érzés. Iszogatok, egy tányérban süti a kezemben miután a poharamat a legközelebbi fix helyre teszem le és kissé el is bambulok mire megérkezik Sera, azaz megcsapja a fülemet az ismerős hang. Azért elmosolyodom, de látszik rajtam, hogy valami nincs teljesen rendben. A tegezés cseppet sem zavar, ez most tényleg egy olyan este, amikor nem én vagyok a könyvtáros, főleg hogy nem hivatalosan vagyok itt, mint valami felügyelőféle.
- Oh szervusz Sera! Én is örülök és meg is leptél, és nincs nálad egy könyv sem! - azért persze megnézem magamnak, mert lehet nála valami tértágított kis szütyő, amiben biztos, ami biztos rejteget pár kósza kötetet. Simán kinézem belőle, de persze csak ugratom, ezt is jól láthatja rajtam.
- Ha nem is tökéletesen, de már határozottan jól megy, de ez neked köszönhető. - hát igen egyértelműen rajta múlik, hiszen magamtól nem sok önbizalmam van a dologhoz, de úgy fest a tehetségem azért nem olyan gyenge, csak kell valaki, aki ezt látja is bennem. Ellenben a süti még mindig ott van a kezemben és eddig az első falaton kívül nem jutottam vele előrébb és nem csak a beszélgetés miatt. Kissé ráncolom a homlokomat, ahogyan a leányzóra pillantok.
- Te nem érzel valami furcsát? Olyan megmagyarázhatatlan, mintha valami nem lenne rendben. - és hát nekem nem szoktak megérzéseim lenni és nem is igazán szoktam paranoiás tüneteket mutatni, ezért nem értem, hogy mi ez a furcsa érzés, pedig akármennyire is nem értem akkor is van. Körbe is pillantok látok-e valami látványosan furcsát, netán találkozik-e a tekintetem a hasonlóan értetlen tekintetű Peterrel.


♬ Dancing queen ♬ ♦ Ruci ♦ Egy lezáratlan akta ♦ [You must be registered and logged in to see this link.]






A múlt csak visszahúzza az embert.
Olyan, mint egy háló.
Az a fajta, amibe belegabalyodik az ember, és megfullad.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Vissza az elejére Go down
Shanna Griffin
Reveal your secrets
Shanna Griffin
Varázslény

TémanyitásTárgy: Re: Roxfort nagymese - Hattyúdal   Roxfort nagymese - Hattyúdal - Page 3 Empty2017-07-30, 19:46



Roxfort nagymese

Hattyúdal

[You must be registered and logged in to see this image.]


A színészi képességeim nem annyira rosszak, de eszembe se jutna ténylegesen a színpadra vinni akármilyen szerepet, ennek ellenére egy kicsit elidőzök a srácoknál, és lelkesen tapsolom meg a jelenetek közben az előadást, hiszen annyit dolgoztak vele, pontosan tudom. Főleg azért, mert a toborzásba segítettem a hugrás látványmágusoknak. Nem mintha maguktól nem ment volna, az a Jade teljesen őrült és hiperaktív, mindenkit megkérdezett aki élt és mozgott. Na persze ahol a vörös nyomulása túl sok volt és riasztó, ott léptem én közbe.
És most úgy tűnik, hogy egészen jól megcsinálták.
Viszont nem maradok végig ott, inkább visszafordulok a forgatagba, amikor is észreveszem a könyvtáros kisasszonyt. Azonnal arrafelé indulok, suhanva a tömeg között, éppen csak annyit táncolva, hogy beleolvadjak a ritmusba és ne jöjjenek nekem, ki tudjak térni, de a cél még is csak az, hogy oda érjek.
- Savannah! Örülök, hogy látlak! - köszöntöm azonnal, ahogy odaértem, és keresztnéven, leginkább azért, mert nem a könyvtárban vagyunk, hanem végül is egy bulin, másrészt persze azért, mert az utóbbi időben felajánlottam neki, hogy segítek mindenféle bűbájgyakorlásban, amire csak szüksége van, szóval elég sok időt töltöttünk együtt. Persze, ha bárki felfigyel rá, hogy nem Miss Harpernek hívom, és ez kínos pillantásokat eredményezne, gondolkodás nélkül visszaváltok, nem tudom, hogy mennyire akar beleolvadni a fiatalságba, és mennyire akarja inkább megtartani a távolságot, hogy márpedig ő itt dolgozik és nem tanul. Persze, tanul is, csak nem diákként.
- Hogy vagy, már gond nélkül megy a patrónus bűbáj? - kérdezem, habár igazából szerintem meg van a lányban - vagy nőben - minden, hogy tökéletesen megidézze a patrónusát, maximum a magabiztosság utolsó lökete hiányzik. Mivel eddig nem nagyon ittam, most elemelek az asztalról egy poharat és megtöltöm alkoholos punccsal, de csak igazán lassan kortyolok bele, nem szoktam annyira "ereszd el a hajam" partikat csapni.



[You must be registered and logged in to see this image.]

Küzdeni csak akkor tudunk, ha van miért.
Mert minden küzdelem áldozatokkal jár,
s áldozatot csakis olyan célért tudunk hozni,
amelynek értelmét előre látjuk.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Reveal your secrets
avatar

TémanyitásTárgy: Re: Roxfort nagymese - Hattyúdal   Roxfort nagymese - Hattyúdal - Page 3 Empty2017-07-27, 20:54


[You must be registered and logged in to see this image.]
Salvation comes with a cost. Judge us not by our methods, but by what we seek to accomplish.


Szerencsém van, jól láthatóan idősebb vagyok itt bárkinél, és egyébként is - a fizimiskám épp eléggé elüt itt mindenkitől ahhoz, hogy ne cseszegessen senki. Egymás után tömöm magamba a különböző húsokat - néha szósszal, néha anélkül, de sohasem körettel. Az csak összezavar. Időnként a hús után küldök egy kis konyakot is, hogy legyen társasága, de egyébként csak csendben szemlélődök, és töretlen elhatározással zabálok, mintha nem lenne holnap. Valahol a harmadik és a negyedik normális adag környékén persze elfog egy érzés, mintha valami nem lenne rendben, de aztán gyorsan napirendre térek az érzés felett - valósznűleg a pástétom és az az aszpikos-húsos izé nem jön ki egymással, és az okozza az egészet. A biztonság kedvéért dupla adag konyakkal öblítek, hadd tegye az alkohol a dolgát, aztán egykedvűen folytatom, és bámulok tovább ki a fejemből.
Aztán a semmiből feltűnik egy idióta, és az idillnek annyi.
- Mi a franc, kölyök? Nézek megsemmisülve a kezemből kivert konyakra, ami szomorúan terül szét a padlón. - Annak a cuccnak az árából anyád három évig öltöztetne téged. Szóval most az a minimum hogy szerzel nekem egy másikat. Vagy egy jobbat. De gyorsan, amíg el nem fogy a kajám...
Teszem hozzá még zordan, miközben az utolsó darab sült malacot mártogatom bele valami fura, valószínűleg fokhagymás szószba. Úgy döntöttem hogy a Jófiú énemet ma félrerakom, és a világi élvezetekre koncentrálok, ennek pedig egyetlen csóri diák sem állhat az útjába.
Vissza az elejére Go down
Alex O'Neil
Reveal your secrets
Alex O'Neil
Hugrabug

TémanyitásTárgy: Re: Roxfort nagymese - Hattyúdal   Roxfort nagymese - Hattyúdal - Page 3 Empty2017-07-26, 17:55


Hattyúdal

Nem vagyok feldobva ettől a bulitól. Sőt, kifejezetten zavar, hogy ekkora a tömeg, hogy minden hangos, de a legjobban az zavar, hogy nincs itt Emily. Tudom, elrángathattam volna őt is, biztosan jön, ha megkérem, de nem akartam kellemetlen helyzetbe hozni az egyik "tanoncomat", aki felettébb hasonlít rám. Nem beszél sokat és nem keresi mások társaságát. Most is csak az elvei miatt van itt, ugyanis szentül hiszi, ha egyre többet jár közösségbe, talán megváltozhat. Én ezt így nem igazolnám. Úgy már egyet értek, ha azt mondja: jár társaságba, beszélgetést kezdeményez, és próbál elvegyülni. Amit ő csinál, az nem segít. Nem lesz előrébb azzal, hogy engem is elrángat, hogy legyen egy ember, akivel szót ért.
Régóta tudom, hol van a Szükség Szobája, ám még egyszer sem léptem be ajtaján, de mikor átlépem a küszöböt, nem fog el semmi rendkívüli érzés. Olyan, mintha évzáróra érkeztem volna, csak sokkal díszesebb, és kevesebb a diák.. valamint a tanár, de ez érthető.
Körbenézek, és az italokat megpillantva az asztal felé veszem az irányt, hogy egy narancslével teli, magas falú poharat vegyek a kezembe, és elindulhassak megkeresni Kevint. Hamar ki is szúrom egy kisebb, távolabbi zugban, így feléje veszem az irányt, utamat ugyanakkor keresztezi valami. És ez a valami egy ember, így helyesebben valaki, de ez nem a nyelvtan perce, mert akibe beleütközök, maga a vadőr.
- Elnézést! - hadarom, és már kerülném is ki, de nem elég nagy az ív. Tízből harmincöt pontos hasraesést produkálok egy halk nyikkanással. Fantasztikus! És még az is rombolja az önbizalmamat, hogy késve érkeztem, hangulatomat pedig a zenék sem tudják feldobni. Chopin, Debussy, pachalbel vagy valami hasonló nincs? Meg fogok bolondulni.
Vissza az elejére Go down
Kalandmester
Reveal your secrets
Kalandmester
Mesélő

TémanyitásTárgy: Re: Roxfort nagymese - Hattyúdal   Roxfort nagymese - Hattyúdal - Page 3 Empty2017-07-26, 17:37



Roxfort - Hattyúdal

[You must be registered and logged in to see this image.]


A zenekar önfeledten játssza el az aktuális számot, hogy aztán leköszönjenek, ugyanis kiderül, hogy csupán egy rövidke időre néztek be, van még haknijuk az éjszakára. Az élő zene helyett most a mágiával megbüvölt háttérzene fogja átvenni a stafétát. A zenekar üdvrivalgások közepette kivonul, majd becsukják maguk mögött az ajtót, végleg távozva. Nyári slágerek csendülnek fel egymás után, az ételek pedig egyre komolyabb finomságokkal hízlalják fel a mulatozókat, és miután nincsen igazi felnőtt felügyelet, lévén egyetemistákról van szó, alkohol tartalmú finomságokat is lehet kóstolni. A színjátszós előadás egészen jópofa, meg van spékelve néhány viccesebb betéttel, felturbózva a modern kor elvárásai alapján. Graves az iszogatás közepette mégiscsak érzékeli, hogy valami.. történt, de még nem tudja hova tenni a dolgot, vadőrként valahogy mégiscsak kapcsolatban áll a birtokkal, a belső iránytűje jelez, hogy nincs minden rendben. Savannah szintén így van vele, ám ő valami teljesen más okból, de úgy érzi, hogy a szükség szobája már nem úgy teljesíti a kivánságokat, mint ahogyan kérik tőle, lassul az üteme. Peter a harmadik, akinek rossz érzése támad, de nem arról van szó, hogy bestiák jelentétét érzi. Egyszerűen csak a megbűvölt helységet mintha manipulálná valaki. A többiek önfeledten mulatoznak, immár a mágikus zenére.



//A következő hozzászólás aug 6, tehát aug 5-ig írjatok.

Vissza az elejére Go down
Peter Greenwood
Reveal your secrets
Peter Greenwood
Varázshasználó

TémanyitásTárgy: Re: Roxfort nagymese - Hattyúdal   Roxfort nagymese - Hattyúdal - Page 3 Empty2017-07-22, 08:39






[You must be registered and logged in to see this image.]
A nagymese & Peter

Valami bulit említettek a többiek, ami ilyenkor lesz megrendezve, én pedig eljöttem, mivel ki nem hagynám a dolgot. Természetesen, leginkább a mérhetetlen mennyiségű alkohol vonzott ide, mivel mostanában leginkább iszok. Sokat. Ingyen berúgni pedig jó dolog, ha pedig még egy-két ismerős arccal is találkozom, akkor egyértelműen fenomenális. Amióta ugyanis felbukkant Lorelai, állandóan ő és a bosszúja jár a fejemben, de leginkább ő... Szinte állandóan magam előtt látom, most is abban reménykedem, hogy ő is jelen lesz és megbeszélhetünk mindent. Naiv vagyok, hogy ilyen álmokat dédelgetek, de nem szeretnék pont az ő ellensége lenni. Legutóbb keményen bántam vele, vagyis a szavaim határozottak voltak, de nem gondoltam komolyan. Képtelen lennék bántani, bármit is tenne...
Tehát jól esne egy kis kikapcsolódás, mivel mostanában összecsaptak a fejem fölött a hullámok. Nrm itt töltöm a nyári szünetet, mivel hazautazom pár napra, de most még itt vagyok és egy tanárok nélküli bulit semmi pénzért se hagynék ki. Se Dumbledore, se McGalagony, senki sincs itt, aki akadályozná az embert abban, hogy önmaga legyen.
Gyors léptekkel szelem át a folyosót, a Szükség Szobája felé tartva, ahol ez az egész megrendezésre kerül. Már messziről hallom a buli hangjait, úgy tűnik, ezúttal maga a szoba is némileg lazábban kezeli a dolgokat, mivel máskor hangszigetelt, most azonban... Mondjuk, most nem is az a cél, hogy két ember elvonuljon egymással titokban, hanem egy olyan rendezvény, ahol minél többen vannak jelen. Nyilván semmi gond sem származik abból, ha valaki a hangzavart hallva kukkant be. Én viszont konkrét céllal érkeztem, minél nagyobbat bulizhatok, annál jobb.
A terembe lépve azért egy pillanat erejéig elcsodálkozom, hiszen ezúttal sokkal nagyobb, mint maga a Nagyterem, ráadásul több csarnok is van, ahol más-más rendezvény foglal helyet. A Szent Iván éji álom nem igazán érdekel, általában nem szoktam ilyesmit nézni, mivel egyáltalán nem köt le a dolog, de a fiúzenekar sokkal jobban érdekel. Az általuk játszott dalok igazán jók, úgyhogy szinte automatikusan arra veszem az irányt. Remélem, Sophia felbukkan valamerre és megússzuk Dane látogatását. Nem hiányzik egy újabb Valentin-napi befejezés.


♫ Zene ♫Aktuális viselet©
[/color][/i]
Vissza az elejére Go down
Nox Djarum
Reveal your secrets
Nox Djarum
Alvilági

TémanyitásTárgy: Re: Roxfort nagymese - Hattyúdal   Roxfort nagymese - Hattyúdal - Page 3 Empty2017-07-18, 13:22




Hattyúdal







Hm, ki gondolta volna, hogy egyszer én még itt kötök ki? Elvégre a legkevésbé sem vagyok szívesen látott vendég, pláne nem egy nyilvános rendezvényen, de mint azt Codytól megtudhattam: sehol egy tanár, vagy ha van is, mennyiségükből adódóan könnyűszerrel elkerülhetők. Hiába, a sok illegális húzás, becsempészés megedzi az ember hírnevét, és bár mentségemre szóljon fizettek a szolgáltatásaimért, ezt bolond lenne bármelyik fél is elismerni. S pont ez az, mely közvetett zsarolásként nehezedik összes eddigi kuncsaftomra s buzdítja őket arra, hogy továbbra is tartsák a szájukat, még ha valamelyest tisztában is vannak pillanatnyi kilétemmel.
Az alkalmat megragadva, Cody oldalán érkezem a bálra, vagy minek is nevezzem. Persze nem lenézés gyanánt, kívülállóként nagy becsben tartom az iskola szervezettségét, sokak számára példaként szolgálhatna, olyannyira, hogy időnként belegondolok mi lett volna ha akkor és ott, valamilyen úton módon én is megkapom azt a bizonyos levelet... De nem kaptam, fogalmam sem volt, hogy ez a hely egyáltalán létezik. No sebaj, koncentráljunk a jelenre, azon belül is a szó legszorosabb értelmében ragyogó partneremre.
Kicsapongó lendülettel bír, valahol mélyen még az én gazdagon barázdált, elsorvadt lelkemben is szimpátiát kelt, ezt a fajta őszinte gyermeki lelkesedést olyan ritkán tapasztalom, hogy akarva akaratlanul is értékelem. Igaznak ható mosollyal nyugtázom Cody minden egyes szavát, olyan érzést kelthet kettőnk sziluettje, mint a gyerek, aki rátalált rég elveszett anyjára, s most igyekszik mindent bepótolni melyet ezidáig elszalasztottak.
- Köszönöm. - S íme, megérkeztünk: a legendás Szükség Szobája. Mindig is látni akartam, testközelből, s próbára tenni páratlan varázserejét, de a hallottakat s látottakat tekintve nincsenek kételyeim hitelessége felől. Hosszú fekete, combtőnél kivágott szoknyám lágyan végigsimítja az ódon küszöböt, s belépvén egy pillanatra elragad valamiféle fennkölt, pillanatnyi eufória. Partnerem megjegyzése zökkent ki, melyre egy önironikus mosoly keretében felelek. - Akár csak a lakásom, nemde? - S már nyújtom is a karom, jelezvén: jobb szeretném ha karöltve közlekednénk, elvégre úgy illik, ha már az ember társaságban jön.
- Egyelőre csak vezess körbe. Mindenre kíváncsi vagyok.

szépszép ruha
Vissza az elejére Go down
Cody L. Mortimer
Reveal your secrets
Cody L. Mortimer
Hugrabug VMS

TémanyitásTárgy: Re: Roxfort nagymese - Hattyúdal   Roxfort nagymese - Hattyúdal - Page 3 Empty2017-07-18, 10:30


Mint frissen végzett kisdiák, most állok a hídon, képletesen, ami az egyetem felé visz. Ez a híd jelenleg a nyár. A vizsgáim kellően középszerűre sikeredtek, de amik kellenek a választott szakhoz, szerencsére kitűnőek lettek.
Gyógyító. Szeptembertől már ezen a szakon indulok tovább. A fejem tele van ezer meg egy gondolattal.
Örülök, izgulok, várakozással és reménnyel teli vagyok, meg minden ilyen hülyeség.
Egy egyszerű lazább szabású fekete vászon nadrág, egy vörös ing, meg egy dísztelen fekete mellény. Ennyi bőven elég lesz rajtam!
Nem tudok nem vigyorogni mint a vadalma, unokanővéremmel érkezek, és lelkesen mutogatok körbe mindent menet közben.
...Ez a folyosó erre, az arra visz, ez itt az ott van... Aztán megérkezünk a szükség szobájába és egy könnyed mozdulattal előre engedem.
-Csak ön után kedves!- toldom meg szórakozottan, aztán követem magam is.
Elismerően biccentek, ahogy a társaságon és a Szobán végig nézek. Aztán félszegen közelebb húzódok Noxhoz és halkan megjegyzem - Mirával egyszer átrendeztük a Szükség szobáját... Olyanra sikeredett, mint egy gótikus templom és egy sztriptízbár össze mosva... -Hogy hogyan sikeredett? Szükségem volt valamire, ami kellően bizarr, groteszk, és kizökkent. Így utólag vissza gondolva is elég érdekesen festett, táncos gépangyalokkal és a villamosszékkel az oltár helyén és a freskókon mindenki olyan volt, mint egy megvadult koncerten. Merengésemből hamar kiszakadok és igyekszem távol tartani magamtól az ilyen idióta gondolatokat. - Ez a szoba jópofa. Nagyon sok benne  a... lehetőség. -nyugtázom lezárásképp, aztán körül nézek alaposabban. - Enni, inni, egy táncot? -vetem fel széles mosollyal fordulva mellettem a hölgyhöz. Hogy be vagyok zsongva? Az nem kifejezés!
Vissza az elejére Go down
Savannah Elinor Harper
Reveal your secrets
Savannah Elinor Harper
Személyzet

TémanyitásTárgy: Re: Roxfort nagymese - Hattyúdal   Roxfort nagymese - Hattyúdal - Page 3 Empty2017-07-17, 20:28



Roxforti Nagymese
[You must be registered and logged in to see this image.]

Nem épp nekem való hely, na de a kamara zene... Na nem mintha meghívtak volna, de nem lepődöm meg az ilyesmin. Vannak tanárok, főleg a keményebb típusok, akik azért nagyon is magasan hordják az orrukat és gyakran az ember tudtára adják, hogy ő csak egy szimpla könyvtáros, nem pedig tanár. Végül is igazuk van, elég ciki, hogy különórákat is egy diáktól veszek, csak hogy legalább pár alap varázslat menjen, mert hát varázslás terén nem vagyok éppenséggel a helyzet magaslatán. Néha magam sem értem, hogy az animágiát hogyan tudtam elsajátítani. Valószínűleg csak van valamelyest tehetségem a dologhoz, csak épp önbizalmam nem volt soha sem elég ahhoz, hogy ezt meg is csillogtassam. Így aztán maradt a csekélyke tudás, ami aztán a Roxfortot elhagyva szépen ki is kopott és most már igen nehéz visszarázódni, bármennyire is igyekszem.
Most viszont csak el szeretném engedni magamat. Próbáltam rábeszélni Lilját is, hátha eljön, de a nyár nála általában elég zsúfolt, így aztán nem tudta beiktatni a programtervébe, vagy ő kapott meghívót a kamarazenekari előadásra, csak nem akarta elmondani, nehogy rosszul érezzem magamat? Áh nem akarok én ebbe olyasmit látni, ami nincs ott és persze nem figyelem azt sem lopva, hogy vajon Ansley eljön e erre a kis eseményre... A fal mellett állok, hallgatom a kellemes zenét, a kezemben egy pohár édes pezsgő, amit kortyolgatok, a zene ütemére jár a lábam, a cipőm halkan koppan minden egyes taktusnál. Kell még azért pár korty ahhoz, hogy táncra is vetemedjek... vagy nem is csak pár? Az is lehet, hogy elleszek itt egész este, csak legalább nem a szobámban ücsörgök, annál végül is még ez is jobb. Az önfeledten szórakozó diákokat se rossz figyelni, meg aztán határozottan jó a zene, ami szintén nagy előny.


♬ Dancing queen ♬ ♦ Ruci ♦ Egy lezáratlan akta ♦ [You must be registered and logged in to see this link.]






A múlt csak visszahúzza az embert.
Olyan, mint egy háló.
Az a fajta, amibe belegabalyodik az ember, és megfullad.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Vissza az elejére Go down
Vendég
Reveal your secrets
avatar

TémanyitásTárgy: Re: Roxfort nagymese - Hattyúdal   Roxfort nagymese - Hattyúdal - Page 3 Empty2017-07-17, 19:39


[You must be registered and logged in to see this image.]
Salvation comes with a cost. Judge us not by our methods, but by what we seek to accomplish.

Ahogy belépek, körbenézek a buliban és realizálom hogy én vagyok az egyetlen az iskolában vagy a környéken dolgozókból, óhatatlanul felmerül bennem, hogy engem bizony itt felejtettek, a szó szoros és átvitt értelmében is. Az arcomról leolvad az udvarias mosoly, és egy fura, az elkínzottság, fáradtság, és valami mélyről jövő szomorúság ül ki rá. Végignézek magamon, a bohócon, aki még ki is öltözött erre a jeles alkalomra hiszen úgy tudta hogy az iskolában dolgozó kollégáival hivatalos egy közepesen díszes estélyre, és önkéntelenül is letépem magamról a kissé féloldalasan megkötött nyakkendőt. Érzem, ahogy az idegesség és a düh összeszorítja a gyomromat, de úgy döntök, hogy nem hagyom hogy elbasszák az estémet. Ha már itthon hagytak - házőrzőnek, vagy bébiszitternek, vagy mi a büdös úristennek? Vagy csak nem talált meg a kurva posta? -, hát azt teszem amit egy igazi ír tenne. Megigazítom kopottas és kikönyökölt zakómat, lesimítom gyűrött ingemet, egy alig leplezett mozdulattal ellenőrzöm az ezredest, aztán megcélzom a lenagyobb asztalt.
Nincs más hátra, muszáj lesz kiennem és kiinnom a Roxfortot a vagyonából. Még ha beledöglök is.
Magamhoz veszek egy hatalmas cupákot, némi szószt - köret minek? az csak összezavar -, valamint a hónom alá csapok egy üveget amiben a szagminta alapján egy igen korrekt és igen régi konyak leledzik, aztán némi tanakodás után leteszem magam a színi előadás leghátsó sorába, a sarokba. Bár igyekszem nem túl nagy zajt csapni, elvégre ez mégiscsak Shakespeare, de kívülről úgy tűnhet mintha egy öltönyös hajléktalan kezdene élete legjobb vacsorájába. Két pofára tömöm magam, és gazdagon öblítek a konyakkal is, nehogy már kiszáradjak...
Vissza az elejére Go down
Shanna Griffin
Reveal your secrets
Shanna Griffin
Varázslény

TémanyitásTárgy: Re: Roxfort nagymese - Hattyúdal   Roxfort nagymese - Hattyúdal - Page 3 Empty2017-07-16, 22:17



Roxfort nagymese

Hattyúdal

[You must be registered and logged in to see this image.]


Az évnek vége, és ebben az évben is kiválóan szerepeltem az összes vizsgámon, ráadásul elindultam a tapasztalati gyakorlat szerzés útján is, hiszen az Auror központba is megindultak a bemutató programok. Egyre többet és mélyebben tudom megismerni az egész rendszert, hiszen mindez nem csak a kutatásból és a harcból áll, rengeteg mindenre kell felkészülnünk a jövőre nézve. Sűrűsödik az éj, és valami készülőben van, érezni a feszültséget a központ falain belül, még akkor is, ha senki se beszél róla.
Anyagi helyzetünk bőven megengedi, hogy a nyarat már ne a szüleim kúriájában töltsem, hanem az iskola falai között, ahol egyrészt a kortársaimmal lehetek, másrészt, ha van rá mód, akkor a könyvtárat is igénybe vehetem, ami néha nagyon jól tud jönni.
Viszont most egészen más foglalkoztat, a tanulásnak és gyakorlásnak mára vége, a munkának is a központban, most itt az ideje a kikapcsolódásnak. A karácsonyi ruhámat vettem fel, olyan ritkán veszek fel ilyen lenge ruhát, hogy egyáltalán nem érzem, hogy újat kéne minden bulira húznom. Szeretem persze a szép ruhákat, de annyira azért nem foglalkoztat, hogy tucatjával álljanak a szekrényben, vagy hogy minden alkalommal megcsodálják a legújabb ruhám.
Minden esetre úgy beszéltük meg néhány másik Auror tanonccal és Roxfortos barátommal, hogy ma este míg a tanári kar nincsen itt, addig feszélyezhetetlenül engedhetjük el magunkat, bár engem nem szokott zavarni ez sem, hiszen nem vagyok az a parti állat, aki részegen belebotlana egy professzorba, hogy kínosan leégesse magát. Nem, azt hiszem én az a fajta vagyok, aki túlságosan felelősségteljes és szolgálatra kész ahhoz, hogy így lazítson. Most is, hiába van rajtam ez a szellős ruha, annyi helyem van, hogy erre-arra elrejtve legyen néhány Aurorokra jellemző eszköz: pálca, bájitalok, és persze egyetlen tőr, ha még a pálca is csődöt mond. Meg persze a familiárisom, aki mindig itt van a közelben, és óv éles sas szemével. Szó szerint.
A forgatagban ismerős arcokat keresve siklok és közben hallgatom a mai top slágereket a varázsló körökben, nem is olyan rosszak, még egy kicsit el is lazítanak és egészen jó kedvvel ugrok neki az estének.



[You must be registered and logged in to see this image.]

Küzdeni csak akkor tudunk, ha van miért.
Mert minden küzdelem áldozatokkal jár,
s áldozatot csakis olyan célért tudunk hozni,
amelynek értelmét előre látjuk.
Vissza az elejére Go down
Kalandmester
Reveal your secrets
Kalandmester
Mesélő

TémanyitásTárgy: Roxfort nagymese - Hattyúdal   Roxfort nagymese - Hattyúdal - Page 3 Empty2017-07-15, 10:41



Roxfort - Hattyúdal

[You must be registered and logged in to see this image.]


Amióta az egyetemi szekció bejött, minden annyira más. Ugyan a nagymúltú Roxfort megtartotta szigorú hagyományait, ami a legalábbis a hét tanévet taposó kisdiákokat illeti, de az egyetemisták szabadabb életet érdemelnek. Ennek fényében a Roxfort zárva van mint bentlakásos iskola a nyár folyamán, és hazaküldik azt, aki még nem tette le a záróvizsgákat, viszont aki már önköltségi alapon továbbtanul, annak végleges helye van, amíg el nem végzi az egyetemet. Ennek fényében kisdiákkal aligha találkozhatunk a nyári szünet alatt, a felnőtteké a kastély. Ugyan Dumbledore végezte el az újításokat, ő maga mégiscsak a régmúlt tanára, így nem tud olyan oldottan viselkedni, mint a fiatalabb korosztály, hiszen rengeteg az egyetemi tanár, aki egykori diákokból lett mentor. Ezért aztán, hogy a fiatalság is kissé kitombolhassa magát, az igazgató, s a vezető tanárok többsége felajánlotta, hogy a nyár legmelegebb szombatján Londonba mennek, hogy megnézzék Dumbledore kamarazene előadását, s az egyetemisták vehetik birtokba a kastélyt. Azaz csupán a Szükség Szobáját, hiszen a nagyterem, és a folyosók továbbra is szent. A szükség szobája úgy lett kialakítva, hogy akár több száz főt megmozgató bulit is magába tudjon fogadni, tágas csarnokokból áll, leválasztott külön szobákból, az egyikben példának okáért egy egyetemistákból álló színdarab állt fel, s adja elő Shakespeare Szent Iván éji álom című darabját, ha már nyárról van szó. A főteremben tánc folyik, ami kissé hajaz a Trimágus tusán rendezett karácsonyi bálra, csupán itt lényegesen szellősebben lehet felöltözni a kánikulára való tekintettel. Élő zene van, valamelyik fiatal egyetemi tanár intézte. Egy fiúkból álló poprock banda, akik egész népszerű feldolgozásokat játszanak. És persze enni és innivaló van dögivel, a mágikusan megbűvölt pultok újratöltik magukat. Ha valaki netán nem roxfortos bentlakó lenne, akkor is idetévedhetett, hiszen nyilvánosra volt meghirdetve, nem csoda, hogy ha valaki meghívja a külsős ismerősét.




//A következő hozzászólás július 26, tehát július 25-ig írjatok.


Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom
Reveal your secrets

TémanyitásTárgy: Re: Roxfort nagymese - Hattyúdal   Roxfort nagymese - Hattyúdal - Page 3 Empty


Vissza az elejére Go down


 
ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
3 / 3 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3
 Similar topics
-
» Quinn & Jason - Hattyúdal
» Nagymese - Az esküvő
» Nagymese - A káosz éve
» Nagymese jutalmak
» Nagymese - A Sárkányok Háza

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ :: Szükség szobája (7. emelet)-
Ugrás: