ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ
 
Üdvözlet!
2004-et írunk, szeptemberben a Roxfort újra megnyitotta kapuit, hogy az 2003-2004-es tanévben is megállhassák a helyüket a diákok az iskolában. Voldemort már a múlté, új sötétség van újjászületőben. Grindelwald és hívei, a Testvériség már nem csak bosszúságot okoznak a Minisztériumnak, hanem minden erővel próbálják felfedni a varázsvilágot a muglik előtt. Vajon sikerrel járnak? És ha igen mit jelent ez a jövőre nézve? Egyetértenél velük, vagy a Minisztérium mellé állsz? Légy részese te is az új kalandoknak!

Az oldal alapítása:
2014. október 2.
Aktuális dátum
Az éves táblázatos bontást ITT nézheted meg. Részletesen pedig az időlassításról ITT olvashatsz
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chatbox


Legfrissebb
Ma 12:18-kor
Abigail Smallwood


2024-04-17, 19:39
Cheon Seung-ah


2024-04-16, 21:37
Talisha Smallwood


2024-04-16, 20:43
Seraphine McCaine


2024-04-16, 20:14
Galen Herbs


2024-04-16, 13:01
Julia Z. Troops


2024-04-16, 06:59
Vladimir Mantov


2024-04-15, 21:48
Megan Smith


2024-04-15, 21:38
Megan Smith


A hónap posztolói
Seraphine McCaine
Sötét ösvény a fényben I_vote_lcapSötét ösvény a fényben I_voting_barSötét ösvény a fényben I_vote_rcap 
Megan Smith
Sötét ösvény a fényben I_vote_lcapSötét ösvény a fényben I_voting_barSötét ösvény a fényben I_vote_rcap 
Abigail Smallwood
Sötét ösvény a fényben I_vote_lcapSötét ösvény a fényben I_voting_barSötét ösvény a fényben I_vote_rcap 
Alistair Wilson
Sötét ösvény a fényben I_vote_lcapSötét ösvény a fényben I_voting_barSötét ösvény a fényben I_vote_rcap 
Lioneah McCaine
Sötét ösvény a fényben I_vote_lcapSötét ösvény a fényben I_voting_barSötét ösvény a fényben I_vote_rcap 
Gillian Ollivander
Sötét ösvény a fényben I_vote_lcapSötét ösvény a fényben I_voting_barSötét ösvény a fényben I_vote_rcap 
Simonetta Atkinson
Sötét ösvény a fényben I_vote_lcapSötét ösvény a fényben I_voting_barSötét ösvény a fényben I_vote_rcap 
Alison Fawley
Sötét ösvény a fényben I_vote_lcapSötét ösvény a fényben I_voting_barSötét ösvény a fényben I_vote_rcap 
Cody L. Mortimer
Sötét ösvény a fényben I_vote_lcapSötét ösvény a fényben I_voting_barSötét ösvény a fényben I_vote_rcap 
Rhys Murdoch
Sötét ösvény a fényben I_vote_lcapSötét ösvény a fényben I_voting_barSötét ösvény a fényben I_vote_rcap 
Statisztika
Összesen 784 regisztrált felhasználónk van.
Legújabb felhasználó: Maia Hansen

Jelenleg összesen 70635 hozzászólás olvasható. in 4403 subjects
Ki van itt?
Jelenleg 52 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 52 vendég :: 2 Bots

Nincs


A legtöbb felhasználó (84 fő) 2020-12-09, 17:41-kor volt itt.

Megosztás
 

 Sötét ösvény a fényben

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Ruth Amesbury
Reveal your secrets
Ruth Amesbury
Mardekár

TémanyitásTárgy: Re: Sötét ösvény a fényben   Sötét ösvény a fényben Empty2014-11-16, 18:16



Sötét ösvény a fényben


Egy apró bólintással veszi tudomásul a választ, de nem gondolkodik el igazán a kapott válaszon. Megvan egy körvonalazódott véleménye Utherről, arról, amit látott az elméje játékképeiben, de erről hosszasan majd máskor fog elmélkedni és további következtetéseket levonni. Ha majd lesz idő megemészteni a hallottakat.
- Nem is nézek hátra. - Szóban csak arra reagál már, hogy nincs visszaút. Az útra való rálépés már ott elkezdődött, hogy írt Uthernek. Lényegtelen volt a válasz, mert másnem kerülőutakon, de elér Ruth a céljához, ám az igenleges válasz, az, hogy itt ülnek ebben a szobában, az a rövidebb utat jelenti a célhoz. Ám a rövidebb útnak is ára van, az errefelé való átkeléshez a szabadságával fizet.
- Miss Universe Vélá-t? - Kérdez vissza, bár lehet választ nem kap rá. Valószínűleg nem e néven ismeri Eileen-t Uther, s Ruth nyíltan, őszintén lefitymáló hangsúlyából és grimaszából kitűnik, hogy igencsak nehéz feladat lesz megvédeni a vélaszármazékot, s ne pedig segíteni mondjuk eltörni a bokáját, hogy a bál előtt lesántuljon őszépsége, vagy hogy néhány keléses átokról ne is beszéljünk, amik elrontanák a csókra álló ajkak varázslatát. És akkor ott vannak még a tényleg komoly dolgok, amiktől meg kellene óvni, nem pedig a veszély karmaiba lökni. Nem ismeri Eileen-t, de az összes vélaszármazékot utálja. Nem kérdezi, hogy a lány mire kellhet (igazán drukkol neki, hogy áldozati ajándéknak) vagy mitől kellene megóvni. Egyrészt biztos mindentől meg kell védeni, másrészt kisebb gondja is nagyobb mint a Szépségre leselkedő szörnyetegek felderítése. Konkrétan egy pillanattal lassabban mozdul, mint kellene, s nem tud kitérni Uther érintése elől. Kobraként csap le rá a férfi, és hiába próbálja ekkor már félresöpörni a kezet Ruth, megérzi a szúrást a vállán. Visszatámad...
... Ahogy egyedül maradt a szobában, gyorsan lefejti a kérdéses bőrrészről a ruhát, s gyorsan tükröt keres. Próbálja előbb ledörzsölni, majd varázslattal leszedni, de mindhiába. Bőrpirosodáson kívül egyebet nem ér el. Dühödt, ketrecbe zárt fúriaként sétál fel s alá a szobában, s indultait nem tudja kicsodán levezetni. S még azt a griffendéles buta libát is meg kell óvnia! Egy mardekárosnak! Nevetséges!
Tekintete a könyvespolcra téved és ismét az elé áll. Lázasan keres egy olyan kötet után, ami a rúnákkal foglalkozik, de egyelőre amiket fellelt, azt hasztalannak találta e szempontból.
~ Jól van Uther, jössz te még az én utcámba!~ S ő még meg akarta kérdezni, amúgy eljönne-e a fiú vele a karácsonyi bálba?! Korholja is magát az ötletért, miközben könyveit felkapva maga után úgy becsapja az ajtót, hogy kész csoda, hogy az nem esett ki tokostul, falastul kiütve a szemben lévő falat is. Az egyetlen, ami némi vigaszt nyújt, hogy azért teleportálni se lehet nyom nélkül, legalábbis bárhova ment Uther, az arcán fogja érezni a visszatámadó szárnyaszegett angyala tenyere nyomát. Nesze neked égető tűz.

//Én is köszönöm, imádtam ^^//

Vissza az elejére Go down
Uther van Horne
Reveal your secrets
Uther van Horne
Hollóhát

TémanyitásTárgy: Re: Sötét ösvény a fényben   Sötét ösvény a fényben Empty2014-11-16, 13:58



Ruth & Uther
Face to  face

[You must be registered and logged in to see this image.]


Szótlanul hallgatom álmélkodó reakcióit, határozottan kedvemre való, hogy ily módon képes volt számomra megnyílni. A vadsága amely az angyalok közé emeli, egyértelmű a tűz elemét hordozza magán, így egyértelmű, hogy a csillagnászon számára tartogatom majd a pusztító metódust. A fájdalom magába szívásán túl ő lehet az, akinek nincsen annyira köze a való világhoz, mint a levegőnek, a földnek, s a víznek, mert mindüket képes lehet pusztulásba súlytani. Ahogyan a lány is az öt közül a legfélelmetesebb erővel rendelkezik, nem véletlen, hogy rá bíznám a fontos elemet.
- Az elmédben jártunk, ám én is jelen voltam, s amit láttál... az is én voltam. – Ezt nem arra értem, hogy én testesítettem meg a félelemvámpírt. Ha valóban idéztem volna egyet, a lány ugyanazt tapasztalja, mint az álomban. Kár lenne titkolni, ez akár a majdani szövetség alapja is lehet, a gyengébbik nem olykor megérdemli az őszinteséget. Ha úgy tartja, hogy nekem is van gyenge pontom, talán jobban bízik bennem. Felesleges mindig sebezhetetlenséget sugalni, még ha lényegében az is vagyok, vagy arra törekszem, az önhittség már több sötét varázsló bukásához vezetett. Nem, amire nekem szükségem van, játékszerek, eszközök, akik fontosnak érezhetik magukat az árnyék mellett. Annyi bizonyos, hogy most nem kényszerítem rá az akaratomat olyan szempontból, hogy felforrósítsam az ágyékát, lesz még időnk rá, ha úgy alakul a jövő.
- A hatalom elhivatottság kérdése, nem lehet tantervek, vagy szakok alapján vizsgálni. Rálépsz az útra, és azon kapod magad, hogy fejest ugrottál abba, amire mindig is vágytál volna. – Felelem igen őszintén, most éppen úgy beszélek, mint egy valódi tanár, holott nem diákokra, sokkal inkább tanítványokra van szükségem. A varázstalaim sem feltétlenül könyvekből tanulandók, sok esetben a véletlen szülte, hogy rájuk találtam, vagy éppen fejlődött ki az ujjaim alatt, amikor találtam egy rúnafoszlányt a sötét barlangok mélyén. A kazamaták dohos falai, amelyek a kastélyunk alatt húzódnak, évszázados múltra néznek vissza, oly elfeledett igékről regélnek, amelyekre ma már senki nem emlékszik, nincsen aki megvédené a modernkor mágusait mindaz ellen, amely valaha már elveszett.
- Örülök, hogy tisztában vagy vele, mit is vállalsz. Nincs visszaút. – Társaival ellentétben, akik úgy vélik, hogy felemelem őket, átlátja, hogy a sötétség mélyére taszítom mindünket, amelyben a vér köteléke fűz majd minket egy családdá. Mindaz, akinek születtünk, mit sem számít már. Még Lioneah is kénytelen lesz félretenni a McCaine nevet, mert nálunk találhat rá arra a komor testvéri létre, amelyet otthon, árvaként hiányolnia kénytelen. A testvérit értsük pusztán elméleti szinten, apjuk, bátyjuk, mentoruk leszek én, s ha kell, a szeretőjük is egyben. A sötét út nem ismeri a különböző kapcsolatok fogalmát, csakis a hűséget, amellyel tartozni fognak nekem, és ha kell, eltaposom őket, mind egy szálig, ha nem lesz elég az életeszencia, amit kisajtolhatok belőlük. A kérdése meglep, de kellemesen.
- A mesterem helyénvalóbb megnevezés. S állandóan. Ez tart még életben. – Nem érdekelnek a költői kérdések, mindennek megvan a miértje, s a maga helye, a tanítvány kiváncsi, megkaphatja amire vágyik. Információt. – Ez volt az első lecke. A feladat pedig: óvd meg Eileen Cavanaugh-t, szükségünk lesz még rá. A tiltott rengetegben várlak három nap múlva. Ha leszállt az alkony. – Nem lehet tudni, hogy pusztán a véletlenül műve, de a lánynak akor lesz majd női havi ciklusának csúcspontja. Miközben mormolom e szavakat, a válla felé nyúlok, s magától értetődő módon nyúlok bele a blúzán át a meztelen bőréhez. Nem kezdem vetkőztetni, csak apró szúrást érezhet, s ha lehántja magáról a ruhát, apró rúna jelent meg, amelyet nem tud eltávolítani, ám rajtunk kívül más nem látja. Nem fűzök hozzá különösebb kommentárt, pusztán megemelkedem, és kurta biccentés után köddé válok. Tiltott teleport. A hoppanálás túlságosan könnyen kiszámítható útvonalat hagy. Ha Ruth levegőt vesz, édeskés, furcsamód vattacukor illatot érezhet a varázslat nyomán.

//Köszönöm szépen a játékot, részemről nagyon tetszetős volt!//



words [You must be registered and logged in to see this link.] just for you ©




[You must be registered and logged in to see this image.]
Close your eyes, and you'll see that you're really need!
Vissza az elejére Go down
Ruth Amesbury
Reveal your secrets
Ruth Amesbury
Mardekár

TémanyitásTárgy: Re: Sötét ösvény a fényben   Sötét ösvény a fényben Empty2014-11-13, 21:12



Sötét ösvény a fényben


- Igenis, meg nem is. Ilyenre számítottam, de nem ezt vártam, ez különbség. - Észleli a mozdulatot, de emeli állát ő gőgösen magasra azelőtt, hogy Uther hozzáérne megint. Talán butaság a védelem e módja, de egyelőre a semminél jobb, és addig jó, míg ki nem talál jobbat. Legközelebb mondjuk belebújik valamelyik páncélba a Roxfortból. Á, azért azt nem.
- Az viszont érdekelne, hogy amilyennek láttalak, amit tapasztaltam tőled... az is én az én képzeletem szüleménye? - Kérdezi magasra szegett fejjel laposan pillantva a fiúra, s csak lassan engedi vissza a fejét, miután biztonságosabbnak ítélt távolságba került Uther keze. Ugyanezért vonta el lábát is, bár hidegen hagyja, mit hisz a fiú és hogy érez-e vágyat iránta vagy se? Nem mondja, egy kis udvarlás hízelegne neki, mégiscsak ifjú nő, vagyis épp csak csak kezd lenni, s évfolyamtársainak is igaza van, van valami különös, vonzó sárm a fiúban. De ha nem jön össze... hát istenem, annyi más férfi fog még a lábai előtt heverni és a kegyeit keresni! Önszántukból, vagy mert Ruth úgy akarja. Talán majd Uther is ilyen lesz, ki tudja?
- Végre valaki így véli. - Kevesen vélik úgy, hogy a becsvágyás dicséretes tulajdonság. Pedig mennyi kitartás, logika és számos más képesség kell még ehhez, hogy a becsvágyó emberek elérjék a céljukat! Annak mondjuk őszintén örül, hogy nem csak magolás lesz. Nem akar ő lexikon-búvár lenni, de tudja, hogy bizonyos dolgokat meg be kell biflázni.
- Tehát csak a szabadságomat veszed el, a szárnyaimat. - Megjelenő mosolyából kitűnik, valahol tetszik neki a bukott angyal képe. Családjában betöltött és betöltendő szerepét kiválóan leírja, a fekete bárány hasonlat úgy is olyan elcsépelt már. A fenyegetést csak szeme rebbenésével nyugtázta, hogy tudomásul vette. Igazából nem veszi komolyan nagyon. Persze, kell egy kis megfélemlítés, egy kis hatásvadász blöffölés, mielőtt túl merész lenne a tanítvány. Alapvetően nem gondol ilyenre Ruth. Potenciálisan benne van a lehetőség, ahogy azt láthatta Uther a képzeletbeli félelem-vámpír megtestesülésében, de Ruthnak célként egyelőre csak az szerepel, hogy Uthert túlszárnyalja. S utána, attól még hogy nem lesz rá többé szüksége, nem kell szükségszerűen megölnie. Minek, ha fel is használhatja? Az idő majd eldönti, hogy a lány becsvágya mellé kegyetlenség is társul-e?
- Félsz, professzorom? - Teszi fel azért a pimasz kérdést hozzá illő mosollyal, de a választ se várja meg, legyint egyet. Tekinthetik költői kérdésnek.
- Tehát, mi lesz az első lecke és az első kérés? - Vonja fel kérdőn szemöldökeit.

Vissza az elejére Go down
Uther van Horne
Reveal your secrets
Uther van Horne
Hollóhát

TémanyitásTárgy: Re: Sötét ösvény a fényben   Sötét ösvény a fényben Empty2014-11-12, 20:28



Ruth & Uther
Face to  face

[You must be registered and logged in to see this image.]


Minden, amit a szobában feltámadni látott a saját képzeletének a szüleményei, így azon megnyilvánulásai, hogy hatásvadász vagyok, tulajdonképpen saját magának szóltak. Nem célom az indok nélküli puffogtatás, pusztán arra voltam kiváncsi, mi rejlik a tudatalattijában, és azt kell mondanom, nem vagyok maradéktalanul lenyűgözve. Kiváló alapanyag, ám nyersebb, mint elsőre gondoltam. Sokat kell még közösen formálnunk mindazon, ami őt majd valakivé teheti, abból a lárvaszerű állapotból, amely alapján most még senki. Türelmesen megvárom, míg ócsudik a meglepetésből, az Árnyék is szépen lassan visszahúzódik, a maszk pedig felveszi ismét a joviális nagybácsi kedves, szinte megértő mosolyát. Egészen közel volt, hogy megértse, mit is képviselek valójában, ám a lelepleződésre még várnia kell, amely csak az utolsó szívdobanásakor fog bekövetkezni.
 - Valld csak be, tulajdonképpen valami ilyesmit vártál. – Nyúlok az álla alá, és emelem fel, legyen csak hozzám hasonlóan gőgös, magabiztos. Még a tanítványaimnak sem hagyom, hogy átlagosnak gondolják magukat. Igaz, annyi hasznuk lesz csupán, amelyre rövid élettartamuk alapján pozicionálom őket, ám addig higgyék azt, hogy van helyük a gigászi játszmában. Abban a játszmában, amelyek angyalok vívnak majd, ám az én lelki üdvömért. Ruth egy közülük, talán az a változó, akinek a legösszetettebb feladatot szántam. Ő lesz az irányító. Aki magába szívja majd a többiek fájdalmát, hogy ne nekem kelljen majd. Nélkülözhetetlen darabkája a kirakósnak. Ezért kell már most folyamatosan tesztelnem, előkészíteni a lelkét, hogy minél tovább tartsa ösze törékeny testét.
Érdeklődve pillantok le, ahogyan elhúzza a térdét. Ez valóban mulattat, és ennek hangot is adok egy finom nevetéssel. Hogyan akar tőlem tanulni, amikor ez csupán a kezdet? Hogyan fogja lehántani lelke burkait, ha még a testével sem képes? El fog jönni az az idő, amikor nem mondhat majd nemet. Nem a testi érintésre. Semmire. Ugyanakkor nőként... nem vágyom rá. Még nem, bár előfordulhat, hogy unatkozom annyira, hogy megízleljem benne a gyönyört, ez most nem az perc. Mosolyom végül apró fejingatásban fullad ki, ostobán félreértett, nem magyarázkodom. Ha akarom, megszerzem, vagy olyanra kényszerítem, amit egyébként nem lenne türelmem kivárni. Ez ilyen egyszerű. Besétált a fenevad barlangjába, a kijárat immár zárva. Akkor lép ki, ha úgy alakom. Suttogására kiváncsian hajolok közelebb, az árnyék újra éledni kezd, ahogyan sötét aurám círógatóan járja körbe a lány elméjét, szinte érezhetően matató jelzést hagyva, finom lélek-ujjaimmal.  
- Áh, egy becsvágyó leány. Dicséretes. Ne felejtsd, nem csak a magolásról szól az egész. Azért vagyunk itt, hogy feltárjuk, mi is a célod, ezen dől el minden.
– A hideg eltökéltsége már roppantul tetszik. Aki képes célt kitűzni, az áldozni is érte. És ahogyan hallom, pontosan tudja, hogy meg kell fizetnie az árát. A meglepődés legkisebb jelét sem mutat. Végülis ez minimum elvárás.
 - Egyenlőre általános engedelmességet. Ha azt tapasztalom, hogy ellentmondasz, nem fogod tudni másnak elmondani, hogy miért tetted. – Ez már nyílt fenyegetés, ám olyan dallamos hangsúllyal közlöm mindezt, mintha egy kiscicát adnék ajándékba, és a tartásáról informálnám őt.  – Kéréseim nem lesznek elrugaszkodottak, nem rabszolgát akarok, s nem ágyast. Angyal vagy a magad nemében, s azokat nem szokás betörni. Ám ha ellenem szándékozol törni, ne feledd, az előző tanítványom a mágiaügyi minisztérium egyik vezető varázslója volt. Amikor át kívánt lépni rajtam... – Sötét mosoly.  – A csata két percig sem tartott.



words [You must be registered and logged in to see this link.] just for you ©




[You must be registered and logged in to see this image.]
Close your eyes, and you'll see that you're really need!
Vissza az elejére Go down
Ruth Amesbury
Reveal your secrets
Ruth Amesbury
Mardekár

TémanyitásTárgy: Re: Sötét ösvény a fényben   Sötét ösvény a fényben Empty2014-11-09, 16:44



Sötét ösvény a fényben


A pajzsbűbáj sikere után hirtelen fordul a kép. Sehol a köd - pedig azt már egészen megszerette, tetszett, ahogyan élt -, sehol a képtelenül ki nem alvó gyertyák, sehol a félelemvámpír és sehol... Kábán érinti kezét az oldalához, ahol oly' valósághűen érezte a fájdalmat, szökni készülő forró vérét, de ahogy ujjait odaérinti s elvonja oldalától, nem lát a végükön semmi vöröset mélyen csillanni, s kitapintani sem tudott ruhaszakadást. A padlóra rebben tekintete, ahol nincs sehol a tőr vagy kés, vagy valami, aminek koppanását hallani vélte a szúrás után. A táskára néz, mely olyan ártalmatlanul, közönségesen, középszerűen van ott, ahova tették, hogy szinte fájóan unalmas csendéletet alkot a kipakolt könyvekkel és gézzel. A géz tovább vezeti tekintetét és végül megállapodnak Utheren.
- Na ez már nem volt hatásvadász. - Mosolyodik el, de a kábultságtól fojtottan, suttogásszerűen hat a hangja. Előbb azért akart kalapot emelni Uther előtt, mert félelemvámpírt zárt a táskájába, de e ügyes rászedés éppúgy érdemelne egy ilyen gesztust. Lassan áll össze a kép, hogy mi történhetett. A legilimencia úgy-ahogy megy neki, apja tanítgatta. Többnyire ki tudja zárni az illetéktelen behatolót vagy más képet tud mutatni, de ő maga más fejében egyszer sem tudott járni. S az ő fejében való bolyongás sosem volt ilyen drasztikus, ennyire életszerű, ennyire eleven. Vagy csak apja meg legilimenciában tehetséges nővére nem voltak vele ilyen kegyetlenek?
Figyeli még kábán, ahogy odahúzza Uther a fotelt az övéhez, de a térdkocogtatás ellen elhúzza térdét, még ha ehhez illetlenül széjjelebb is kell tennie a lábát. Jó, hogy vett harisnyát ma, így nem zavarja. De az is lehet, hogy még ha semmit se viselne deréktől lefelé, akkor is inkább tenné meg ezt, minthogy hagyja még egyszer, hogy Uther hozzáérjen. Pedig mennyi évfolyamtársa vetné magát a fiú karjaiba és kacérkodva csúsztatná széjjelebb a térdeit keringőre hívva az egyetemistát. De Ruth számára most előlépett első számú szabállyá, hogy még egyszer ne hagyja magát. Még ha nem is tökéletes védekezési mód, egyelőre megteszi, s az legalább felírható a javára, hogy gyorsan kombinál és gyorsan tanul. Ha más nem, tanulság lett, hogy a fiú érintése veszélyes. Pedig igazán viszket Ruth tenyere... Egy darabig ülhetnek így csendben, egymás arcát s tekintetét fürkészve, mire megszólal Ruth, immáron nem suttogva.
- Tudni akarom, amit te tudsz. Megtanítasz minderre meg átkokra, rontásokra és mindenre, amiért el lehet kárhozni. Segítesz elérni a célomat. - Jelenti ki aztán azzal a hideg eltökéltséggel, amivel az előbb a pajzsbűbájt létrehozta. S mielőtt Uther meglepődhetne ettől a jóformán parancsoló hangnemtől, Ruth folytatja.
- Meg fogod tenni. És most elárulod, mit kérsz érte cserébe. - Tisztában van vele, hogy semmi nincs ingyen. amúgy is tudta, aztán Piton professzor még segített is neki erre rávilágítani, így nincsenek romantikusna naív elképzelései arról, hogy puszta szívjóságból fog neki segíteni Uther. Mindennek megvan az ára, csak alku kérdése. S valamit Uther is akarhat, különben nem jött volna el.

Vissza az elejére Go down
Uther van Horne
Reveal your secrets
Uther van Horne
Hollóhát

TémanyitásTárgy: Re: Sötét ösvény a fényben   Sötét ösvény a fényben Empty2014-11-09, 15:27



Ruth & Uther
Face to  face

[You must be registered and logged in to see this image.]


 - Nem ismertem mindenkit. Úgy tűnik Ruth kisasszony érdemesebb volt a figyelmemre, mint a kedves nővére. - Adom meg a feleletet, hiszen oly sokan jártak már a Hollóhátba, nem voltam mindenkivel egy hullámhosszon, sőt a fenevad is arra intett, maradjak rejtve, s csak a kiválaszottak számára mutassam meg, mit is tudok valójában. A vörös hajú kicsi démon pont beleesik abba a szűk halmazba, akik valóban érdekeltek, még ha kissé kötekedő módon visszadobta a képzeletbeli labdát, miszerint én is kezdeményezhettem volna. Valójában megteszem, ha nem lép időben, a pentragramma második csúcsára szánom a lelkét, sokáig nem vártam volna, ha magától nem jelentkezik a bájos teremtés, akivel valóban úgy sétáltunk ide fel, mintha holmi légyottra vágynánk. Kiváncsian várom hát, hogyan is fog megjelenni az a bizonyos rémkép, amely esetében a lelkem egy részét én magam is feltárom, igaz akaratlanul a leendő tanítvány számára. Oly midegy, ha minden a terveim szerint alakul (és hogyan is lehetne másképpen), nem lesz alkalma továbbadni a titkot. Pár pillanatig szemlélem a saját magam keltette rémet, amely lassan bekúszik a vöröske tudatába, és megváltozik. Az idősebb lány tükörképe egyenlőre puszta illúzióként lebeg előttünk, ám nem őt figyelem, a tudára vágyó csitrin függesztem töménykék tekintetem, szinte kőkemény lesz, ám nem a vágytól, hogy ágyékába szórjam magvamat, sokkal inkább attól, micsoda csodálatos áldozat lesz ő Eileen és a többiek mellett attól a vértől tocsogó oltáron. Denemnek hosszú évekbe telt, míg rájött a titokra, s az végül a bukásához vezetett. Horcruixok? Nevetséges elgondolás... Nem a saját lelkünket kell nyírbálni, másokét kell összegyűjteni... Ahhoz, hogy mindez sikerüljön, pontosan fel kell térképeznem azt, amivel egyszer majd gazdagabb leszek... Ekkor döbbenek meg csak igazán, a félelemvámpír tekintetében az árulást fedezem fel, amellyel én is a kút fenekére zárta az öreget. Ha a lányban már most megvan az erre való hajlam, egyrészt kiváló közös úton indulhatunk el, mert könnyű lesz bánnom vele, viszont bármikor ellenem fordulhat, hiszen mint tudjuk, a sötét varázslók módszere az árulás.
A szúrás után szinte átérzem a belőle áradó fájdalmat, a félelmet, amely talán jegesen hatolhat végig a testén, ez utóbbi mégsincsen jelen. Mintha valahogy megacélozná a lelkét. Ez hiba... Olyanokra lesz szükségem, akik teljes intentizással tudják megélni a belső sötétséget. Szépen lassan tolom oda a rém felé, mert látni akarom, biztos akarok lenni a reakciójában. Azon, hogy ha a lidérc szinte fekete karmai felhasítják a hátát, nyirkos hidegségükkel a csontjáig hatolnak, kész lesz e elkerülni az őrületet. Higgadt válaszán kegyetlenül el kell mosolyodnom.
 - Arra nem lesz szükség. – Mosolyogva paskolom meg az arcát, miközben finom erőszakot gyakorolva rá a rém elé tolom, ki kell csikarnom belőle a védekezést, nem adhatja meg magát a kétségbeesésnek. Ha így lenne, akkor több dolgunk lesz, mint hittem. Végül a lány megteszi, amit várok tőle, a pajzsvarázs villan, ám ekkor teljesen váratlan dolog történik. Felébred az egyik fotelben, s én mellette guggolok, fájdalmasan szép ajkaimon kisérletező mosoly. Most már emlékezhet, a szoba előtt megérintettem az arcát, finom rúnát rajzoltam a járomcsontjára, amitől kába lett, így nem védekezett a legilimencia ellen. Minden, ami történt, azért történt, mert beléptem az elméjébe, és játszottam titkos vágyaival. Többet tudtam meg róla, mint ez a pár perc indokolt volna. A ruhája érintetlen, a kopott táska nyitva áll az asztalon, nem lakja félelemvámpír. Néhány könyvet pakoltam belőle elő, s egy szinte teljesen lecsavart gézt, amelynek foszlányai a törtfehér ing alól villannak ki, valami komoly fogazattal rendelkező lény láthatta el a bajom.
 - Tanuld meg lezárni az elmédet, különben azt teszek veled, amit csak akarok angyalom. – Odahúzom a másik fotelt, majd megkocogtatva kissé a térdeit, hozzá közel ülök le, még mindig az arcát vizslatom, lassan ocsúdhat a kábulatból. Kiváncsian tekintek rá, milyen tanulságot vont le az első kis alkalomból, s velem milyen szándékai vannak, mint tanárral. Arra vagyok kiváncsi, mi is lenne az a végcél, amire vágyik.



words [You must be registered and logged in to see this link.] just for you ©




[You must be registered and logged in to see this image.]
Close your eyes, and you'll see that you're really need!
Vissza az elejére Go down
Ruth Amesbury
Reveal your secrets
Ruth Amesbury
Mardekár

TémanyitásTárgy: Re: Sötét ösvény a fényben   Sötét ösvény a fényben Empty2014-11-05, 22:22



Sötét ösvény a fényben


- Nem csoda, a könyvek többet láttak belőle, mindig azok fölé görnyedt. - Vonja meg a vállát ismét, de ejti is a témát és nem áll neki furcsállni, hogy nem ismerhet valaki olyant, aki a saját házába járt? Merthogy nővére, mint mindenki a családban Ruth kivételével mind a Hollóhátban kötöttek ki. Vagy lehet hatott rá a mardekáros-lét becsvágyisága, hogy ő számon tartja kiket ismer és persze, kiket ismerhet még meg? Itt van például Uther is, jó volt nyitva tartani a szemét, és más értelemben, de most is jobb, ha nyitva tartja a szemét, mert egy félelemvámpír azért nem játékszer. S el ne felejtse azt a második kalapemelést is a fiú felé, hogy a táskában tárolta! Lélekvámpírral még csak könyvekben találkozott, a Roxfortban csak mumust mutattak nekik Sötét varázslatok kivédése órán, de akkor még Ruth fiatalabb volt, a félelme is más volt, s bár könnyű szerrel legyőzte a mumust, azért a tanárja többet várt volna el tőle Rosemary és apja brillírozása után. Ez van. Agyában lázasan kutat, mivel is szokás a félelemvámpírt legyőzni? Nem ugyanúgy, mint a mumust, erre emlékszik. Itt most hiába képzelné önnön magát fűszoknyába és kókuszmelltartóba, hogy nevetségesen nézzen ki, nem segítene, leginkább, mert a lény fel sem venné ezt az alakot. A csípőjére fonódó kezet érzi, ám jeges félelmében teste sem reagál úgy, ahogy ifjú nőként kéne lereagálnia egy ilyen helyzetet, egy ilyen érintést és közelséget. Nem pillant le rá, nem szakítja el tekintetét a lényről. Úgy nem lehet fogalmazni, hogy a lény tekintetétől nem szakítja el a sajátja, mert a félelemvámpír végig a Ruth mögé kerülő Uthert fixírozza, mintha csak a későbbi Ruthban benne lenne a közveszélyesség... vagy a hagyományok ápolása mesterünk megölése formájában.
- És ha... - Nem derül ki, mi "ha", mert felszisszen, ahogy a szúrást érzi. Önkéntelenül is húzódna el a másik irányba, menekülne a szúrás elől, bármi okozza is azt, de ez ellen hat Uther jobb csípőjén nyugvó keze, ami ott tartja Ruth testét, ahol van. Fel sem tűnt eddig neki, hogy a férfi balját már nem érzi a túloldalon, de így hamar leesik neki, ki is okozta a szúrást, habár azt nem tudja még, hogy mivel. Törékenység ide vagy oda, de elég erős még ahhoz, hogy ne fogja oda kezét a sebre, s pláne ne pityeredjen el.
- Ha végeztünk ezzel, emlékeztess, kérlek, hogy ezért megöljelek, meg Nancy-t is, amiért rávett, hogy a kedvenc ruhámban jöjjek "randira". - Morogja az orra alá mialatt Uther előrébb tuszkolja, még ha nem is kétséges, hogy Uther is tisztán hallhatta. Ennek a szép ruhácskának annyi, lyukas is és véres is. És nem dönt sem félelem, sem fájdalom között, habár mindkettőt igen elevenen érzi, mégis a voksát a harag mellett teszi le. Nem is tudja mi miatt. Nem pusztán a ruha, az olyan kicsinyes fruskás-libás lenne, de nem is tudná megfogalmazni rendesen, honnan ez a felgyülemlő harag és gyűlölet? Hogy emiatt változik-e a lény alakja vagy sem, azt Ruth nem is tudja hirtelenjében. De ha ez is valami elfuserált karácsony szelleme a jövőből... ideje lesz beruházni némi boszorkány-szépségápolási szerbe. Viszont nem ez most a fő problémája, hanem hogy még mindig nem tudja, hogyan kell legyőzni egy félelemvámpírt? Ha nem fog félni magától, attól, amivé válhat, amivé talán lennie kell? Ha megnyugszik ebben, s a félelem helyett inkább követendő cél lesz? Talán emiatt változott a lény alakja is, mert megérezte szintén, hogy meginog a maskarája ereje? Viszont ez nem okoz olyan jeges félelmet Ruth-ban, mint az előző, sőt, nő létére meglepően jól viseli az efféle gyertyafényben drámaian fény-árnyék hatású kukacos látványt, nem ájul Uther karjaiba, hogy még egy kicsit rádolgozzanak erre a randi-álcára. Keze emelkedik, s a pálcája után nyúl.
- Protego! - Hangja nyugodt, félsz még ugyan van a szívében, de mozdulataiban több a hideg számítás. Nem tudja, mit tehetne még vele a lény (vagy Uther mögötte), de nem támad rá, helyette bűbájból pajzsot formál maguk előtt, köztük és a lény között, majd csak aztán indul meg, immáron nem kell tologatnia újdonsült mesterének. Legalább kiderül a gyakorlatban is, hogy pajzsbűbájjal lehet-e terelni félelemvámpírt, na meg egy jó adag ködöt is? Célja a táska lesz, abban visszaterelni a lényt, de ha nem sikerül a terve... nos, úgy is ki fog derülni, mi lesz akkor.

Vissza az elejére Go down
Uther van Horne
Reveal your secrets
Uther van Horne
Hollóhát

TémanyitásTárgy: Re: Sötét ösvény a fényben   Sötét ösvény a fényben Empty2014-11-05, 19:52



Ruth & Uther
Face to  face

[You must be registered and logged in to see this image.]


Ingatom a fejem, mindig csak lefelé figyeltem, a nálam képzettebb varázslók, boszorkányok nem kerültek a látóterembe, nem lett volna sok lehetségem szövetségesként, szolgaként rájuk tekintenem, mert bár többjüknél mélyebbre buktam már a mágikus tudományok sötét tavába, könnyen lelepleztem volna magam. Zafír pillantásommal a pulykatojást illetem, és várom a további kötekedést, amely oly annyira sajátja, mintha az anyaméhben szívta volna magába. Dacosan várja azt, hogy átplántálom belé a tudást, holott ez nem ily egyszerű folyamat. Dícséretes, hogy forgatni kívánja a grimore-okat, még ha misztikummal átitatott lapjaik közül pusztán a hangulat ragadhat rá, nem az igazi velős-magvas befolyás, amely alá vonni kívánom. Alkatra igen kecseg, törékeny teremtés, fel kell vérteznünk, mertörné ugyanis a vér hatalma. Az általa idézendő, lelkére pályázó teretmények közvetlenül a húsát, a csontjait használnák megtestülésre, hogy holmi kórságként éledjenek ujjá tagjaiban, s mire ráébred a jótékony gyógyító, késő legyen már. Nem illetem válaszokkal, nincsen miről szót ejteni. Érezheti a belső nyomást, a szoba hirtelen kisebbnek tűnik, ahogyan áthatja a gomolygó köd. Mintha saját belső gátlásai erősödnének fel, amelyek talán kétségeket ébreszthetnek benne, vajon okos döntés volt szembemenni az éj hatalmaival? Mohó teremtményeivel, kik csak a felajánlkozásra várnak? A lány tekintetét állom, míg a ködtől elhatárolódom, nem enyém most a tiszt, hogy felvállaljam a mélyén rejlő, örökkön éhes bendőjű álnok teremtmény, kivel egykor lepaktáltam. Sok ideje már.
- Félelemvámpír. – Ha kicsit is érdeklődik a sötét tanok iránt, nem volt nehéz hallania róluk. A mumusnál sokkal anyagiasabb testet öltő entitásról van szó, amely akár képes önálló létre is, ha meg tudja jeleníteni a célszemély rémálmát. Mint ahogyan a táskámban tárolt példány is képes az emléktárolásra, s barátságos mosollyal veszi fel Ruth időskori alakját. Időskorinak neveztem? Pusztán attól fél, amitől válhat. Ha pár hónappal később beszél meg randevút a lidérccel, biztosan más alakot kapott volna. Hajlandó vagyok kimozdulni merevségemből, s ahogyan a köd alakot ölt, megkerülöm a lányt, hogy mögötte bukkanva a csípőjére fonjam kezeimet. Termékenynek tűnik, még ha ez valamiért nem is releváns most, vehetjük úgy, hogy kvázi-randevúja vagyok, hogy tartsuk a látszatot.
 - Küzdj ellene. A félelmeink elpusztítása az első lépés egy új világ felé. – Balom elválik a csípőjétől, s bár nem láthatja, apró tőr villan ujjaim között. Szúrást érezhet két bordája között, éppenhogy fájdalmas, célja, hogy elvonja tekintetét a feltörő inger. Félelem és fájdalom között kell döntenie, s közben vizionálja, ruháján átszivárog az éltető testnedv, s lefelé csordogál. A tőr a földre koppan, balommal ismét megragadom a csípőt, s a lény felé taszítva haladok mögötte. Az idősebbkori Ruth arca vizenyős lesz, elkocsorsult belső állkapocs nyílik a gyönyörű ajkak helyén, testét férgek kezdik zabálni.



words [You must be registered and logged in to see this link.] just for you ©




[You must be registered and logged in to see this image.]
Close your eyes, and you'll see that you're really need!
Vissza az elejére Go down
Ruth Amesbury
Reveal your secrets
Ruth Amesbury
Mardekár

TémanyitásTárgy: Re: Sötét ösvény a fényben   Sötét ösvény a fényben Empty2014-10-31, 14:16



Sötét ösvény a fényben


- Lehet ismered. Rosemary. - Legyint egyet Ruth. Fiatalabbik nővére Uther fölött járna egy évvel, ha akkor lett volna lehetőség folytatni az iskolát, ha lettek volna ilyen képzések. De Rosemary apjuk hivatását választotta és máshol tanulta ki az aurorságot és dolgozik most úgy. Ha úgy nézzük, Ruth tökéletes ellentéte, még ha külsőre hasonlítanak is, de lelkük vonzalma egészen más irányú. Ruth jó eséllyel pályázik a család fekete báránya címre, ha már el nem nyerte ezt azzal, hogy Mardekáros lett.
- Eleget babusgatnak az iskolában. - Mélyvízbe, hova máshova? Ott vagy megtanul az ember úszni vagy elsüllyed és meghal. A látványmágia-szak nem érdekli, se más szépséges és hatásvadász hókusz-pókusz. Nem tudja, Uther mire készül, de mi baj lehet abból, ha merészen felel? Nem számít túl nagy dologra, úgy sejti, a ködhöz még hozzáad valami halloween-i rémisztgetést, na nem olyan egyszerű dolgot, mert talán Uther rájött már, Ruth-ot nem olyan egyszerű lenyűgözni, mint a többi hatodéves csitrit.
Jó kedélyűen nézi a ködöt, ahogy gomolyog. Meg kell hagyni, hatásvadászat ide vagy oda, szép munka egy szimbolisztika szakostól. Pedig fogadni mert volna rá, hogy valami rúnákat meg köröket fog a padlóra vésni Uther, nem mintha ez nem lenne kedvére való. Ahogy kezd felkúszni a köd és egyre jobban alakot nyerni, egyre érdekesebb lesz az egész. A szem és a hang, a szavak. Tekintete rögtön elszakad a ködlényről és Utherre pillant.
~ A tartozást viszont nem cáfolta meg.~ Figyel a részletekre, látja hogyan kerüli Uther a kísértet tekintetét, bárkinek az alakját is vette fel. De ezen sok ideje nincs gondolkodni, a figyelem felé fordul, s az érintésbe ezúttal beleborzong végig gerince mentén.
- Mumus? - Kérdezi Uthertől, de le sem veszi szemeit a lassan átformálódó lénytől. Nagy szó lenne tartani egy mumust egy táskába zárva, már ezért is azt mondaná, hogy le a kalappal a fiú előtt. De olyanról még nem hallott Ruth, hogy egy mumus beszélne. Mégse mumus? De akkor micsoda? Amennyiben mégiscsak mumus vagy működési elve ugyanaz, hogy a félelmünket jeleníti meg, akkor Uther lehet kicsit meglepődik, ugyanis az árnyék új alakja miatt immáron két vörös démon társaságában ücsöröghet. Ruth önmagával nézhet farkasszemet, önmaga talán kicsit idősebb, kicsit másabb kisugárzású képével. Talán azzal, amivé válhat, amitől tart, hogy válni fog, amivé válnia kell, mert ez a sorsa, ahogy a Teszlek Süveg is megmondta akkor a fejében duruzsolva. A démon kifejezés egészen találó lesz rá, veszélyes gonosz mosollyal és pillantással, ahogy a jelenkori Ruth-ra néz, majd fejét és tekintetét fordítja Uther felé, ahogy vad méregeti vacsoráját a lecsapás előtti pillanatban támadásra készen... És a jelenkori Ruth egyelőre nem tesz semmit ez ellen, talán a félelem bénította meg?

Vissza az elejére Go down
Uther van Horne
Reveal your secrets
Uther van Horne
Hollóhát

TémanyitásTárgy: Re: Sötét ösvény a fényben   Sötét ösvény a fényben Empty2014-10-30, 23:15



Ruth & Uther
Face to  face

[You must be registered and logged in to see this image.]


- A népszerűségem... – Nyomom meg az utolsó szót, mintha a többit nem is hallottam volna, félmosolyom alapján hiszem is, meg nem is, hogy pont rám vágyna a fiatal csitrisereg. A külső máz ily gyermekien megtéveszti hát őket? Bevallható, ott akartam tudni a saját oldalamon, s ha nem teszi meg, amit, én léptem volna. Páratlan tudás szorult bele, legyen itt szó a játék kedvéért akár a mágikus eszenciájáról, ha komolyabban bele akarnék gondolni talán még az ágyékában rejlő fókuszról is. Nem szándékoztam a középpontban lenni, s amire a lány felhívja figyelmem, számomra valóban újdonság. Többnek ítélem magam, mint a gyönyörök utának, érdekes felvetésnek bizonyul mindez.
- A nővéredet is meg kéne ismernem ezek után. – Felelem megértő pillantással hogy alájátszak a meséjének, ha már így alakult. Minden csupán tőle függ, a valódi indokait még nem értem, azért vagyunk most itt, hogy kiderüljön, mit is szán magának, amelyben én leszek az eszköz. Nem tudhatja, hogy velem elszámította magát. Tervem megvalósításához szükségem lesz rá. Megmutathatnám neki a valódi hatalmat, s félve attól hogy majd egyszer majd a helyemre lép, ahogyan én tettem a saját mesteremmel. Korai még erről lamentálni, még csak érdeklődik. Oly közeli még az élmény, hogy tanítványból mester lettem, igázából még bele sem nagyon gondoltam, hogy nem is sokára lesz majd valaki, ki az én kívánságaimat lesi.
- Nem, az én vagyok. – Jegyzem meg félmosollyal, pontosan tudván, hogy mindezzel tökéletesen rájátszom arra, amit rólam gondolhat, vagy akár a hölgykoszorú többi tagja feltételezne. Olybá tűnik, ha pletykák célpontjává válok, azt csak magamnak köszönhetem.  
Bekísérem a szobába, ahol kedvére szétnézhet, amíg én előkészülök. Hogy mire, az majd a jövő zenéje. Fél szemmel rajta marad a tekintetem, akárkinek nem is vállaltam volna az oktatását. Számtalan kiemelkedő varázsló és boszorkány jár az iskolába, kik úgy vélik, a tanári kar oktatási rendszere éppen elegendő ahhoz, hogy felkészüljenek arra, amely rájuk vár majd, ha kilépnek falai közül. Keveseknek adatig meg a gondolat, hogy ezen túllássanak, a Mardekáros fiatal varázstudó közülük való.
A vöröslő tincsek még egy olyan fenevad számára is, mint én,  a vágyakozást juttatják eszembe. Most egészen másról lesz szó, mindazonáltal nem tudom nem észrevenni női jegyeit, melyek sugárzóan hirdetik a világnak, tulajdonosuk túl van már azon a koron, mikor pironkodnia kéne érettsége folytán. Figyelmem immár rá irányul, a szoba készen áll ahhoz, hogy szerét ejtsük a bemutatkozásnak.
- Gondolod? A mélyvízbe vágysz talán? – Kérdezem immár hidegebb, parancsolóbb hangon. A köd immár boka magasságban lep be minket, felkúszik a térdeklő lány csípőjéig, s nem áll meg ott, engem vesz célba. A gyertyák még kitartanak, mágikus mivoltukból merítenek erőt. Ha természetes fényüknél készülnénk, már elnyomná őket az árnyék, mely közeleg. A köd vattaszerű pamacsokként szinte már tapintható, átbújik karjaim alatt, a nyakam kezdi cirógatni, a kintiről besütő világ nyomban értelmét vesztve távozik, csak a mágikus fény ad számunkra megnyugvást. Az alak szép lassan tartományt nyer, s felnyitja szemeit. Karmos kezeivel vállaimba markol, amitől rémisztő módon még én magam is megroggyanok.
- Tartozol... még mindig tartozol. Halott vagy... – Süvölti reszelősen a rém, mire jómagam zordan állva a sarat előre pillantok, nem nézve a lidércfény szemgödreibe. – A halott nem én vagyok, hanem te. – Rázom le magamról a kísértetet, a lány miatt hívtam valóra. Nem moccanok, s lám megmozdul az árnyék, becserkészve ezúttal a vörös démont. Az első ismerkedés mindössze egy csiklandozás az álla alatt. – Áááááiiiigggeeen.... – Sikoltja fájdalmasan, holott úgy tűnik, nagyon is elégedett azzal, amit láthat. Alakot készül váltani, és Ruth érezheti, jeges félelem szalad végig a gerincén. Már csak az a kérdés, mitől fél valójában. Végig kell élnie.



words [You must be registered and logged in to see this link.] just for you ©




[You must be registered and logged in to see this image.]
Close your eyes, and you'll see that you're really need!
Vissza az elejére Go down
Ruth Amesbury
Reveal your secrets
Ruth Amesbury
Mardekár

TémanyitásTárgy: Re: Sötét ösvény a fényben   Sötét ösvény a fényben Empty2014-10-27, 23:42



Sötét ösvény a fényben


- Ellenkezőleg, lehet e szavakkal éppen te várod el azt, hogy hízelegjek kiemelve előnyös tulajdonságaidat vagy pedig súlyosan alábecsülöd az alattad járó lányok között a népszerűségedet. - Fejti ki egyszerűen, de határozottan a lehetséges opciókat, amelyek eszébe jutottak. Nem Ruth lesz az, aki ecsetelni kezdi Uthernek, hogy hiába nem sündörög a férfi a szebbik nem körül, azért azok összesúgnak nemes vonásait látva, és sóhajtanak, ha csak véletlen rájuk pillant a folyosón a kék szemeivel, a merészebbek pedig utána is fordulnak, kihasználván, hogy nem rejti bő talár a formásnak ítélt feneket.
- Hogy a nővérem vagy valamelyik tanár ajánlott téged. - Vonja meg a vállát a kérdésre. Kétségtelenül unalmasabb válasz, mint az első, márpedig sokkal hihetőbb az, amin lehet csámcsogni és kedvükre színezni. Úgy se úszná meg a kérdéseket, hogy neki vajon nem tetszik-e Uther, és milyen érzés ennyi magánórát vele lenni? Szóval célszerűbb volt felvállalni az első opciót.
- Most szólj hozzá, kénytelen leszek a legjobb részeket a fantáziájukra bízni! - Neveti el magát halkan, előre látva, hogy ez lesz a legjobb megoldás. Még csak saját fantáziáját sem kell megmozgatnia, elég, ha megteszik ezt helyette mások. Csak ügyesen kell intézni és megfelelő mederben tartani a pletykát.
- Ahogy észrevettem, a Teszlek Süveg nemigazán veszi figyelembe a vágyakat. - Jegyzi meg még éppen azelőtt, hogy megállítanák. Ha már paripaként nézik, hát büszke tüzes kancaként szegi fel fejét.
- Ezúttal te hízelegsz. De az igazi hízelgés az lett volna, ha te írsz előbb levelet! - Mosolyodik el és emelve állát tovább szabadul lágy béklyójából és folytatja felfelé az utat, mialatt végiggondolhatja, mit is takart az, hogy felfigyelt rá Uther? Ha becsvágya, céljai, mindez ennyire látható, az bajos...
A könyvtár... elirigyli a fiútól, s ez látszik is rajta. Ezek közül egyet sem tarthatna Ruth még a párnája alatt sem a Roxfortban, nemhogy ilyen tekintélyes és tartalmas gyűjteménye lehessen.
Nyugodt figyelemmel követi nyomon a kabát levételét, miközben tudja, nem egy társa mit meg nem tenne egy ilyen jelenetért, pedig még csak nem is a meztelen férfitest látványának lehetne szemtanúja. Óvintézkedés... Mire? Mihez? Mi ellen?
A kézfogás meglepi, de szépen simul a hűvös ujjakba az ő szinte lángolóan forrónak tetsző két kis keze. S ő bizony a kék szemeket nézi, próbál választ keresni egy sor kérdésre, amelyek most felmerültek, s csak sokasodni kezdtek, mikor földre kényszerítenék. Az első két-három másodpercben ellenáll, de végül enged az igen szelíd erőszaknak, s leül a földre előbb sarkaira ülve térdelésből, aztán oldalra csúsztatja súlypontját és lábai enyhén jobbra kerülnek tőle, míg a bal oldalon tenyerével támasztja meg magát. A mozdulatot követi tekintetével és most szentel először figyelmet a táskának, mely végig ott volt Uthernél, de olyan hétköznapian unalmasnak tűnt, hogy érdekesnek semmiképp sem bizonyulhatott eddig. Na de most! Köd szivárog ki egy táskából!
- Még mindig hatásvadász... - Mosolyodik el, de tekintetét nem veszi le a ködről, ahogy kúszik feléjük. Uther beleválasztott, Ruth imádja a ködöt. A kedvenc évszaka is az ősz, de nem a színes leveles, romantikus, bágyadt napsütéses, még finoman meleg délutánok, hanem a levéltelen fák, a ruha alá bekúszó csípős hideg és a köd. Az a tejfehér, áthatolhatatlan féle, amitől a roxforti fedett híd is úgy tűnik, a semmibe vezet, vagy a közepén állva a semmiben lebeg. Hogy a kastély tornyai az égig nyúlnak, vagy a tornyokból lepillantva a semmiből emelkednének ki. De akkor sem érti ezt itt most. Mire a köd és a gyertya? A Lumos mágikus fénye nem remegne meg. Visszatérnek zöldjei Utherre. Mire készülhet a fiú?

Vissza az elejére Go down
Uther van Horne
Reveal your secrets
Uther van Horne
Hollóhát

TémanyitásTárgy: Re: Sötét ösvény a fényben   Sötét ösvény a fényben Empty2014-10-26, 22:09



Ruth & Uther
Face to  face

[You must be registered and logged in to see this image.]


Nemesi családból származom, alapvető az illem. Az illem mely fegyverként is használható, ha okosan bánik vele forgatója. Ajtókat nyit meg, blúzokat tár fel, ha szükséges. Pénzhelyettesítő eszköz. Szívességek szívességek hátán, amit nem lehet kapcsolati tőke nélkül használni. Az illem a legfontosabb erőforrás. Még az információnál is többet ér.
- Leghihetőbb? Hízelegsz. – Talán abból indul ki, hogy főleg hölgyekkel veszem magam körül. Nem állja meg helyét a felvetés, leginkább magam vagyok, ritkák azon alkalmak, amikor társasági eseményen jelenek meg, akkor sem vállalom fel nyíltan, hogy lenne valakim. Okos leány, átlátja, hogy a törékenyebb nemben az ágyékukon túl fantáziát látok. Személyiségük összetettebb a hímeknél, feltérképezhetetlen tudatuk hű sakkfigurákká avanzsálhatja őket. Akár holmi szeretők, hagyjuk magunk mögött a leszakadó vidám közeget, kikkel Ruth is érkezett.
- A második leghihetőbb... ? – Kérdezek vissza titokzatos mosollyal. Kora délelőtt van, ilyenkor ritkán mutatkozom szabad ég alatt. Kerülöm a feltűnést, a tanukat, az újkeletű tanítvány felkérését nem állt mégsem módomban hárítani, más időpontot találni rá. Levelét olvasva a mohó fenevad éhesen mardosó gyomorral kezdte falni belülről elmém bugyrait, még az ajkaimat is megnyaltam a tudatra, miszerint fegyverhordozónak kínálkozik a szűz.
- Olybá tűnik, nem adhatok választást kedvesem. Több információt nem oszthatsz meg társaiddal. Történik, ami történik. – Ha már kocsi nincsen, könyékhajlatomba pakolom be a könyveket, az egyensúlyozás talán megoldható. Fel sem merülhet, hogy az ütött-kopott utazótáskába kerüljenek, tartalma itt nem kerül felfedésre. A szabadban oktatás intézményét elnapolni vágyom, szóljon ez alkalom a megismerésről, a vágyak felkutatásáról, bármit is jelentsen ez még most.
Felkísérem a hölgyet, a lépcsőn már mágiával taszigálva a könyveket, a dolog könnyebbik végét fogom meg, hogy társalgásunk fesztelenebbé váljon. Jól sejti; nem hatott meg kételkedése. Meg is mosolyogtat, egyértelmű teszem felé, jót szórakozom a dolgon.
- Sosem vágytam a nagymúltú Mardekárba. – Állítom meg egy pillanatra, finoman az álla alá nyúlva, mintha holmi gyönyörűséges paripát néznék, akit vételre kínáltak fel. Töménykék szemeimben az elismerés fénye csillog, kedvemre való játékszerrel gyarapodhatok.
- Becsvágy az van benned szép hölgy, érdekelsz. Érdekeltél már mielőtt megírtad volna a levelet. – Biccentek kurtán, találkozott már a pillantásunk azon az előadáson is, amikor az ifjoncok számára kellett mentorálási feladatkört betöltenünk. A pulykatojás mind külsejében, mind aurájában tekintélyt parancsoló amazon. A kérdést nem is nekem, önnöm magának teszi fel; képes-e mindezzel élni? Polcaimon oly kötetek ejthetik rabul figyelmét, amelyet még a Roxfort tiltott részlegében sem lel. Ha tanulni vágyik, a legjobb helyre jött. Való igaz, a tizenkilenc évemmel nem számítok az aurorokat megszégyenítően tapasztaltnak, a tudástáram a fegyverem, amellyel egykori mesterem vértezett fel. Könyvtára rám szállt, birtokba vettem, mikor úgy véltem, eljött az idő, hogy helyére lépjek. Tom Denem alig volt több tizenhat évesnél, mikor félelmetes varázslatot alkotott. Három évvel idősebb vagyok, senki nem sejtheti igazi arcomat. A bájos nemesfiú látszata édes cukormáz csupán. A lány könyvei az íróasztalra, az ütött kopott táska a sarokba kerül, mintha nem lenne jelentősége. A gyertyák akkor lobbannak fel, mikor más csupán a szemünk fehérje villágít az éppen betüremkedő fény nyomán. Megtehetném, hogy kandelláberjeimet hívom életre, félő, hogy a tettem alatt sikoltozó lány még felrúgná őket.
- Óvintézkedés. – Félmosoly, s lehántom magamról a kabátot. Odalépek hozzá, egyszerű, szertartás mellőző mozdulattal fogom meg mindkét kezét. Érintésem hűvös, szelíd. Szinte évődő. Nem a szemébe nézek, valahol a homloka irányába. Elhúzom végül érintésemet, s anélkül hogy vad mosolyt villantanék, finoman a földre kényszerítem a vállánál nyomást gyakorolva rá. Ülhet törökülésbe, akár térdelhet is. Mielőtt esketést hihetne, szó nincsen róla. Ha a pálcája felé kapna, fejem apró ingatásával jelzem; ne tegye. Bal tenyerem érzékletes mozdulatával pattintom ki a messzi sarokban pihenő táskát. Köd kezdi el belepni a szobát...
A gyertyák fénye megrándul, mintha fuvallat csapná meg.



words [You must be registered and logged in to see this link.] just for you ©




[You must be registered and logged in to see this image.]
Close your eyes, and you'll see that you're really need!
Vissza az elejére Go down
Ruth Amesbury
Reveal your secrets
Ruth Amesbury
Mardekár

TémanyitásTárgy: Re: Sötét ösvény a fényben   Sötét ösvény a fényben Empty2014-10-22, 21:33



Sötét ösvény a fényben


- Köszönöm. - Nincs hozzászokva, hogy hölgyemezik, ahogy becézni sem szokták. De míg ez utóbbi idegesítő, ez előbbi egész kellemesen simogatja a lelkét. Végülis helytálló, lassan kész hölgy, nem pedig kislány, még ha nem is öltözött oly' komolyan, mint Uther.
- Ennek örülök. Ez volt a leghihetőbb felvetés, elhiheted. - A közelebb hajolás, az érintés, a épphogy arcbőréhez érő csók inkább meglepi, semmint zavarba hozza, s a gesztushoz tudat alatt is szorosan hozzátartozó válaszreakció az, amely mozdítja az ő fejét is, hogy kábán, de futó puszival viszonozza az üdvözlést. Messziről nézve még zavarnak is nevezhető, Ruth amúgy is hírhedten anti-pirulós, még kiadós futás után is.
- Jobban belegondolva a második leghihetőbb verziót kellett volna választanom. Ne tudd meg, ez után hogyan ki leszek vallatva, hála neked. - Mosolyog felnézve a kék szemekbe a maga tengerzöldjeivel, s nehéz lesz még legilimenciával is eldönteni, hogy panasz, feddés vagy lelkesedés volt inkább ez? Nem tiltakozik különösebben a lovagias gesztus ellen, még ha semmiféle kocsi nincs is Ruth-nál, amit húzhatna Uther. Ám azt a pár könyvet nyugodtan viheti a "hölgye" helyett, a gesztus attól még gesztus marad és fél napra elegendő csámcsognivalót ad ezzel Ruth társainak, akik nemigen voltak jelen, mikor a diszkréciót oktatták. Elindulnak a Vadkan felé, s bár biztos benne, hogy valamivel lemaradva a társai is követik majd, ameddig tudják, igyekszik ezt figyelmen kívül hagyni. Sokkal nehezebb figyelmen kívül hagyni az illatot, Uther illatát, mely valahogy ottragadt az orrában. Ruth illata más sokkal nehezebben megragadható ifjú oktatója számára. A könnyed közelségtől épp csak alig érzékelhette a finom, nem túl édeskés illatot, de mindenképpen túl rövid ideig ahhoz, hogy be lehessen tájolni, miféle parfüm is ez, s leginkább úgy tűnt, rézvörös hajából jön az illat, semmint a bőréből.
A Szárnyas Vadkanban előre megy, csak egy apró biccentéssel köszönve a gesztust, majd egy másikkal köszönve a pultosnak, s hagyja magát felfelé terelni. Hogy illő ez? Aligha. De ha már pletyka kell, akkor legyen kövér az a lúd!
- Benned. - Talán túl gyorsan is vágta rá a választ, bár nem tűnik olyannak a srác, mint akinek könnyű egy rossz szóval a lelkébe gázolni.
- Sztereotípia ide vagy oda, de ha mardekáros lennél, kevésbé kételkedtem volna. Magamat illetően biztos vagyok, csak abban nem, hogyan és hol... gyakorolhatnék? És fejlődhetnék. - Már-már bájos is lehetne, ahogy kerülgetik a témát, de nevén nem nevezik, hogy miről beszélnek igazán. Finom kis tapogatózás minden szó, ahogy felérnek a lépcsőn és beljebb kerülnek az impozáns szobába. A dísztányérok láttán ugyan kis mosoly bújik meg a szája sarkában, de tekintete hamar tovasiklik róluk. Az ágy talán ennyi figyelmet se kap. Sosem volt számára különösebben érdekes egy ágy, legyen az ilyen, vagy olyan, mint a roxforti, vagy hercegnősen giccses baldachinos, vagy csak egy földre terített mugli-hálózsák. Figyelmét sokkal inkább megragadják a könyvek, s míg sajátjai sorsával nem foglalkozik, addig a polcokhoz közelebb megy (ha lehet) és a címeket figyeli, milyen olvasmányai vannak a fiúnak iskolán kívül? Zöld szemei ide-oda ugrálnak szertelen összevisszaságban vándorolva könyvről könyvre, de mohó kíváncsisággal, mialatt Uther is elrendezkedik. A behúzott függönyökre s a gyertyákra fordul felé ismét, de csak arcával és tekintetével.
- Hangulatvilágítás vagy hatásvadászat? - Tekintetében ugyanaz a derű köszön vissza, mint hangjából.

Vissza az elejére Go down
Uther van Horne
Reveal your secrets
Uther van Horne
Hollóhát

TémanyitásTárgy: Re: Sötét ösvény a fényben   Sötét ösvény a fényben Empty2014-10-22, 17:32



Ruth & Uther
Face to  face

[You must be registered and logged in to see this image.]


 
- Nincsen kimondott elképzelésem. – Hazugság, pontos forgatókönyvet gyártottam a második angyal lelkének elveszejtésére. Közel sem olyan oly ártatlan, mint amilyennek mutatja magát, ha pont tőlem vágyik tanulni. A bestia rendszerint felismeri társát. Szórakozott félmosolyom olyan joviális, mint egy régen látott nagybácsié. A mögötte húzott kurblira téved tömény kék tekintetem, akár meg is bűvölhetnénk a szállítmányt hogy könnyebb legyen a dolgunk, ám miért oldalánk meg mindent a mágia segítségével? Érzékelem zavarát, ezt kívánom elmélyíteni. A női lélek nem olyan, mint egy útvesztő, amin egyszerűen át lehet jutni. Mindig akadnak benne olyan szigetek, amelyeket sosem fedhetünk fel. A legilimenciát mellőzöm, a vágyait felfedeznem később is ráér. – Legyen kívánságod szerint hölgyem. – Biccentek, pókszerűen összzefonva az ujjaimat, a könyvei most nem kötnek le, felesleges volt hoznia őket. Nos nem probléma, most azért vagyunk itt, hogy tisztázzuk a játékszabályokat. A soron következő alkalom már a szabadban lesz, terepen, pontonsan tudnia fogja, hogyan kell érkeznie. Érdeklődve hallgatom őt, betartva amit kér, holott pontosan tudom, hogy nem egyedül jött. A nyomukban voltam, s bár nem tudom, hogy rólam mit beszéltek, figyelemre méltó elgondolás, ahogyan az álcánkat felvezette.
- Valóban? Enyém a megtiszteltetés már az ötletért is. – A közelben valóban felharsan egy orrhangú nevetés, mire közelebb hajolok a lányhoz, finoman végigsimítva a karján, odanyomok egy közvetlen üdvözlő csókot az arcára, mintha nem is tudnám, hogy mi folyik a háttérben. Kellemes, férfias illat árad frissen borotvált bőrömből. Átveszem tőle a húzott kocsi karját, és az erőlködés legkisebb jele nélkül indulok meg vele. Ha már valami fehér paripás lovagot hazudott magának, kapja csak meg. Higgyék azt, hogy akár holmi szeretők is lehetünk. Lehetnénk. Ha majd igazán zavarba akarom hozni, beleplántálom tudatába összesimulóan egymásra izzadt, vonagló testünket, ez még nem az a perc. A Szárnyas Vadkan lesz a célállomás, eredeti tervemmel ellentétben mégsem a fogadó söntésében foglalunk majd helyet, a szobámba kéretem fel az italt. Feltárom számára az ajtót, nappali órában vagyunk, az illem most azt kívánja, engedjem előre, meg is teszem hát. Ha leszállt volna már az est, enyém a küszöbön áthágás tiszte, védve a fiatal hölgy erényeit.
A pultos felé csupán a kettes számot mutatom, és a lány csípőjére finom nyomást helyezve a lépcsők felé irányítom.
- Magadban nem voltál biztos, vagy bennem? – A grádicsok elé érve megtorpanok, itt már nem szándékozom a nyers erőt bevetni. Nonverbális igézetem nyomán a könyvek megemelkednek, és a gravitációt leküzdve szépen sorban követnek minket a megjelölt szobáig. Elfordítom a kulcsot, és beljebb tessékelem a hölgyet. A szoba, ha lehet így mondani a Vadkan luxus lakosztálya. A maga középkori módján egyszerű. Falusias, de tiszta. Horgolt ágynemű, dísztányérok a falon, feltömött bolyhos párnák az ágyon, amely két személy részéte is igen kényelmesnek tűnik. Rengeteg könyv a polcaimon, íróasztal, s az utcára néző ablak. Kényelmes bőrfotelből szám szerint kettő található, jómagam még nem ülök le, pusztán elhúzom a függönyöket, és bekulcsolom a szobát. Gyertyák után nézek...



words [You must be registered and logged in to see this link.] just for you ©




[You must be registered and logged in to see this image.]
Close your eyes, and you'll see that you're really need!
Vissza az elejére Go down
Ruth Amesbury
Reveal your secrets
Ruth Amesbury
Mardekár

TémanyitásTárgy: Re: Sötét ösvény a fényben   Sötét ösvény a fényben Empty2014-10-19, 13:33



Sötét ösvény a fényben


Torokköszörülésre pillant fel először a kirakatra szemmagasságban, majd csak aztán fordul meg.
- Szia. - Féloldalasan egy pillanatra mosolyfélébe rándul az ajka, de olyan zavart formán.
- Sétáljunk, vagy beülnél valahova? Ha nincs ellenedre, utóbbira szavaznék, nehezek a könyvek. - Emeli meg őket kicsit maga elé húzva őket háta mögül, mintha csak jó diákként jelentene tanárjának, hogy felkészült az órára, legalábbis felszerelés ügyileg. A könyvek a Sötét Varázslatok kivédése tárgyához tartoznak, Uther számára ismerős lehet mind Quentin Reskesh: A sötét erők. Önvédelmi kalauz című kötete és mind Ann Corby: Átkok és rontások ellen című összefoglaló műve, utóbbi kissé használt állapotban.
- S ha megkérhetlek, ne nézz most jobbra, de ha mégis látnál egy csoport vihogó csajt, az azért van, mert azt mondtam nekik, azért téged kértelek fel korrepetálásra SVK-ból, mert tetszel nekem. Kellett valami hihető sztori, mit keresek veled itt, remélem, nem gáz nagyon számodra? - Kicsit kínosabb mosoly ismét, s történet ilyen alakulása felvetheti azt is, hogy korábbi zavart mosolya, a könyvfelmutatás nem volt-e színészkedés egy hallótávolságon kívül álló szemtanúk számára? Fiatal lányka rajongása egyetemista társa iránt, s szánalmas próbálkozás korrepetálás kérése címszó alatt. Tizenkettő egy tucat eset a korabeli butuska kamaszlányok körében, nem kelt különösebb gyanút.
Akár sétára indulnak valamerre, akár valamelyik fogadó felé, Ruthnak végső soron mindegy lesz, melyik.
- Habár reméltem, hogy igent mondasz a levelemre, azért mégiscsak megleptél vele. - Kezd bele valami csevegésfélébe, ismerkedésfélébe, csak hogy elinduljon valamerre a beszélgetés, s bízik benne, hogy nem fogja megbánni a mai napot s a levelet.

Vissza az elejére Go down
Uther van Horne
Reveal your secrets
Uther van Horne
Hollóhát

TémanyitásTárgy: Re: Sötét ösvény a fényben   Sötét ösvény a fényben Empty2014-10-17, 15:54



Ruth & Uther
Face to  face

[You must be registered and logged in to see this image.]


 
A levélen ültem pár napig. Amit kér, nagyon is beleillik a terveimbe. Nem gondolom úgy, hogy ha adok, kapni nem fogok. Kétirányú utca. A kisasszony tehát tanulni vágyik, és engem kért fel, nem valami tanárt. Valami olyasmi lehet vágyai tárgya, amit egy egyszerű órai anyagban, korrepetálásban nem kap meg. Kiváló! Mi sem boldogítóbb érzés annál, ha valaki ilyen szinten a lekötelezettem. Nem számíthat arra, hogy már rögtön fejest fogunk ugrani, tudnom kell, hogy is az elképzelése pontosan, no meg azt, meddig képes elmenni. Herótom van azoktól, akik tudják, hol is az a bizonyos határ, és csak nagyon óvatosan lépik át. A szabályokat mi hozzuk, jó, ha már az elején tisztában van vele.
Nem várom meg. Az olyan, mintha basáskodnék felette. Mint valami király, aki várja, hogy audenciára elébe járuljon a pórnép. Követtem, és figyeltem az iskolától idáig. S az elmúlt napokban is, némán, elveszve az árnyékok között. Tudni akarom, hogy valóban ő kell-e nekem. A kirakósjáték hamarosan elkezdődik, értékes lehet egy ilyen kezdés. Kezdés? Ugyan, volt már rá példa, hogy tanítottam másokat, az csak rövid távú cél. Az igazán komoly elképzelésem az, hogy mindez fordítva történjen meg. Kötődhessen hozzám az illető. Nem öntöm gondolatokba, amit leszűrtem, gyakorlatban fog eldőlni, hogy az ifjú hölgy meddig terhelhető. Remélem minél tovább ki fog tartani. Sötét felöltőm alig hagy surrogó nyomot, ahogyan pár lépésnyire lemaradva követem. Karmaim között ütött kopott utazótáska. Tartalmát egyenlőre fedje jótékony homály. Gondolkozom rajta, hogy talán megérintsem hogy felhívjam magamra a figyelmet, de nem. A fizikai kontaktus talán még túl korai. Torokköszörülök, amíg hátra nem néz, a kirakatban úgyis tükröződöm. Frissen vagyok borotválva, makuláltlan öltönyt viselek a hosszú kabát alatt. Bőrkesztyűt. A pálca a zakó belső zsebében. Most semmi nem utal rajta, hogy még az iskolapadot koptatom héba-hóba. Miután nincsen hatalmas korkülönbség, nem vesztegetem az időmeg magázódásra.
 Hello Ruth.   Biccentek kurtán, kezet nem nyújtok. Lusta mozdulattal tekintetek végig az ucán, mintha magam sem döntöttem volna még el, hogy a foglalt szállásomra siessünk, vagy az évezredes fák közé. Pillantásom gyorsan visszatér a lányra, ő kért találkát tőlem, így ennek eldöntése is az ő kezében van. Jómagam meginnék egy forró teát, beszélgetve érdemes megismerni egymást, azán haladhatunk tovább. Nincsen még oly későn, hogy a megnyúló árnyékok kihangsúlyozzák baljós aurámat. Belül hangtalanul nevetek, a lány mérhetetlenül becsvágó, vagy naív ostoba. Nem tudja, hogy mibe kezdett. Vagy éppen pont erre vágyik...



words [You must be registered and logged in to see this link.] just for you ©




[You must be registered and logged in to see this image.]
Close your eyes, and you'll see that you're really need!
Vissza az elejére Go down
Ruth Amesbury
Reveal your secrets
Ruth Amesbury
Mardekár

TémanyitásTárgy: Sötét ösvény a fényben   Sötét ösvény a fényben Empty2014-10-14, 21:55



Sötét ösvény a fényben


~ Egészen biztos, hogy nem vagyok normális.~ Azon agyal, vajon jobban járt-e a roxmortsi helyszínnel, mint egy roxfortival vagy sem? Kétségtelenül vannak hátrányok, például nem is tudja, hova lehetne itt félrehúzódni tanulni - egek, ez most rendkívül stréberül hangzott, a végén olyan leszek, mint Harry Potter tudálékos kis barátnéja -, másrészről előnyei is vannak. Itt kevésbé futnak bele tanárokba. Jó, persze, itt vannak a kísérő tanárok is, mert az első roxmortsi hétvégére sokan lejöttek, de a legtöbben bevetették magukat vagy a Három Seprűbe vagy a Szárnyas Vadkanba. De ezt a helyet... kevésbé érzi csapdának.
~ Mondjuk ez is lehet aggodalomra okot adó. Személyesen kellett volna megkeresnem, az a levél... bizonyító erejű, még ha nem is írtam le nyíltan, mit akarok, biztosan értette. S más is értené. Ráadásul még itt is megtehetné, hogy tanárokkal jön, én meg akkor máris csomagolhatok.~ Legalább negyed órával előbb odaért a megbeszélt helyszínre, és ez túl sok időt ad számára, hogy törje a fejét azon, mi várhat rá? De a srác beszéde, amit a továbbtanulási lehetőségről tartott előbb gyanút, majd a könyvtári példányban elolvasott pulikációja reményt ébresztett benne. Csak vajon tényleg érdemes volt a sorok között olvasni? Volt egyáltalán mit?
~ Talán most kéne lelépni, vagy valami frappánsat kitalálni, hogy ez átverés volt. Mégiscsak hollóhátas. Hány halálfaló kerülhetett ki onnan? Mondjuk nem kötelező azzá lenniük, csak na... Bonyolult egy ügy ez.~ Őt könnyű lesz kiszúrni, rézvörös haja kibontva omlik hátára és zöld-fekete rövid ujjú, térdig érő ruhája a hétvégi kivételesen jó időhöz alkalmazkodott. Azért felvett egy fekete harisnyát és fekete bokacsizmát hozzá, mert a nyári kis saru azért már túlzás lett volna. Próbálja lekötni magát a kirakat nézésével, bár gondolatai ezer felé járnak, úgyhogy ha csak nem beszélték volna meg a helyszínt, ötlete sem lenne éppen milyen üzlet előtt áll. Sminkkel ezúttal sem bajlódott, nem is lettek volna ma idegei babramunkához. Tengerzöld szemei nézik a kirakat tárgyait, de igazából nem látja őket. Kezében egy mérsékelten vaskos könyv és egy vékony füzet, aminek lapjai árulkodóan hajlanak meg középen: ceruzát rejtett bele, mint íróeszközt. A látszatra adni kell, bár semmi kedve nem volt cipelni. Háta mögött fogja őket, úgy réved a kirakatra.*

Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom
Reveal your secrets

TémanyitásTárgy: Re: Sötét ösvény a fényben   Sötét ösvény a fényben Empty


Vissza az elejére Go down


 
ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Lioneah & Andrew - Sötét utakon
» A fércmenyasszony - Draco sötét, horrormeséje
» Sötét Varázslatok Kivédése tanterem

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ :: Utcák, sikátorok-
Ugrás: