ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ
 
Üdvözlet!
2004-et írunk, szeptemberben a Roxfort újra megnyitotta kapuit, hogy az 2003-2004-es tanévben is megállhassák a helyüket a diákok az iskolában. Voldemort már a múlté, új sötétség van újjászületőben. Grindelwald és hívei, a Testvériség már nem csak bosszúságot okoznak a Minisztériumnak, hanem minden erővel próbálják felfedni a varázsvilágot a muglik előtt. Vajon sikerrel járnak? És ha igen mit jelent ez a jövőre nézve? Egyetértenél velük, vagy a Minisztérium mellé állsz? Légy részese te is az új kalandoknak!

Az oldal alapítása:
2014. október 2.
Aktuális dátum
Az éves táblázatos bontást ITT nézheted meg. Részletesen pedig az időlassításról ITT olvashatsz
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chatbox


Legfrissebb
Tegnap 20:58-kor
Dwight Jennings


2024-03-26, 14:56
Lioneah McCaine


2024-03-25, 22:29
Seraphine McCaine


2024-03-25, 20:49
Seraphine McCaine


2024-03-25, 20:05
Troy Smallwood


2024-03-25, 14:42
Daphne Jennings


2024-03-24, 19:36
Vladimir Mantov


2024-03-23, 11:23
Armand Stansson


2024-03-22, 15:09
Annabelle Mitchell


A hónap posztolói
Seraphine McCaine
Méregtan-terem (III. emelet) - Page 2 I_vote_lcapMéregtan-terem (III. emelet) - Page 2 I_voting_barMéregtan-terem (III. emelet) - Page 2 I_vote_rcap 
Kalandmester
Méregtan-terem (III. emelet) - Page 2 I_vote_lcapMéregtan-terem (III. emelet) - Page 2 I_voting_barMéregtan-terem (III. emelet) - Page 2 I_vote_rcap 
Cody L. Mortimer
Méregtan-terem (III. emelet) - Page 2 I_vote_lcapMéregtan-terem (III. emelet) - Page 2 I_voting_barMéregtan-terem (III. emelet) - Page 2 I_vote_rcap 
Dwight Jennings
Méregtan-terem (III. emelet) - Page 2 I_vote_lcapMéregtan-terem (III. emelet) - Page 2 I_voting_barMéregtan-terem (III. emelet) - Page 2 I_vote_rcap 
Alison Fawley
Méregtan-terem (III. emelet) - Page 2 I_vote_lcapMéregtan-terem (III. emelet) - Page 2 I_voting_barMéregtan-terem (III. emelet) - Page 2 I_vote_rcap 
Lioneah McCaine
Méregtan-terem (III. emelet) - Page 2 I_vote_lcapMéregtan-terem (III. emelet) - Page 2 I_voting_barMéregtan-terem (III. emelet) - Page 2 I_vote_rcap 
Grayson Paisley
Méregtan-terem (III. emelet) - Page 2 I_vote_lcapMéregtan-terem (III. emelet) - Page 2 I_voting_barMéregtan-terem (III. emelet) - Page 2 I_vote_rcap 
Adrien Meyers
Méregtan-terem (III. emelet) - Page 2 I_vote_lcapMéregtan-terem (III. emelet) - Page 2 I_voting_barMéregtan-terem (III. emelet) - Page 2 I_vote_rcap 
Daphne Jennings
Méregtan-terem (III. emelet) - Page 2 I_vote_lcapMéregtan-terem (III. emelet) - Page 2 I_voting_barMéregtan-terem (III. emelet) - Page 2 I_vote_rcap 
Troy Smallwood
Méregtan-terem (III. emelet) - Page 2 I_vote_lcapMéregtan-terem (III. emelet) - Page 2 I_voting_barMéregtan-terem (III. emelet) - Page 2 I_vote_rcap 
Statisztika
Összesen 784 regisztrált felhasználónk van.
Legújabb felhasználó: Maia Hansen

Jelenleg összesen 70544 hozzászólás olvasható. in 4401 subjects
Ki van itt?
Jelenleg 41 felhasználó van itt :: 1 regisztrált, 0 rejtett és 40 vendég

Seraphine McCaine


A legtöbb felhasználó (84 fő) 2020-12-09, 17:41-kor volt itt.

Megosztás
 

 Méregtan-terem (III. emelet)

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2
Luna Lovegood
Reveal your secrets
Luna Lovegood
Hollóhát

TémanyitásTárgy: Méregtan-terem (III. emelet)   Méregtan-terem (III. emelet) - Page 2 Empty2016-12-21, 12:03


First topic message reminder :


Méregtan-terem

A harmadik emeleten található tanterem tágas, fényben úszó helyiség, melynek falai mentén könyvespolcok találhatóak. Itt minden információ megtalálható a mérgekről, ellenmérgekről, gyógyító italokról. Emellett kis szekrénykékben tárolja Rennes professzor a hozzávalókat, melyeket alkalomadtán bemutat a diákjainak. Itt leginkább elméleti oktatás zajlik, a gyakorlati órákat lenn, a bájitaltanteremben tartják.

[You must be registered and logged in to see this image.]





[You must be registered and logged in to see this image.]
A dolgok, amiket elvesztettünk, visszatalálnak hozzánk,

ha nem is mindig úgy, ahogy gondoljuk.


A hozzászólást Luna Lovegood összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2019-01-03, 10:43-kor.
Vissza az elejére Go down
http://xmen-firstclass.forumphpbb.com/

SzerzőÜzenet
Theresa O'Conaill
Reveal your secrets
Theresa O'Conaill
Mardekár

TémanyitásTárgy: Re: Méregtan-terem (III. emelet)   Méregtan-terem (III. emelet) - Page 2 Empty2016-12-21, 13:07



Kyle & Thess

[You must be registered and logged in to see this image.]


Amióta újra a Roxfort falai között van, és a fejébe vette, hogy mind az Auror, mind a Bestiamester szakor elvégzi, egyre többet látni órákon, tanulni, olvasni, jegyzetelni. Nem is fura, hogy itt is feltűnik, a bájitalokhoz amúgy is van érzéke, jó lesz ez a Méregtan kiegészítő-tantárgynak, ha már kötelezően választható, inkább ez. Ma is, mint mindig, a fiúk egyenruháját hordja, bár néha úgy érzi, ő az egyetlen egyetemista, aki még egyáltalán hordja az egyenruhát. Oldalán a vállon átvetős táskája, benne a könyvei, meg a holmija, de az Alice kötetet a szobájában hagyta. Már befelé eszébe jut Kyle, mert előző órán is együtt ültek, és olyan fura ez az egész, mintha máshogy viselkedne, mikor vele van. Ilyen nagy hatással lenne rá a fiú, akivel előbb csak érdektelen dolgokról levelezett, most meg beszélgetni is kezdtek? Nem jellemző rá, hogy másokat gúnyoljon, vagy nevessen rajtuk, mégis belement ebbe a fogadós mizériába, és tényleg nevet is azokon a diákokon. Az Alice sincs nála, mert talán szégyelné, ha kiderülne, gyerekmeséket olvas újra megy újra, pedig eddig nem érdekelte ez az egész. Jól van ez így? Gondolkodik némán, majd amint belép a terembe, már hallja is a fiú hangját, ahogy hozzá szól. Biccent neki, és elindul felé, hogy leüljön mellé. Talán kicsit aggasztja, hogy ilyen dolgok járnak a fejében. Inkább hagynia kellene az egészet, amúgy sem ért hozzá, nyilván vele van a baj, és ez normális, csak nem tudja, mert nem tapasztalta. Jobb lesz, ha elengedi magát, és csak beszélget, mint máskor is.
- Valószínűleg nem költözött belé élet két nap alatt, szóval nem hiszem, hogy ma mély izgalommal telve tudná előadni az anyagot. - hangja kevésbé érzelem mentes, mint másokkal szokott lenni, az első pad említésére kihajol, hogy szeműgyre vegye a fogadás tárgyát. Hümmög egyet, majd visszanéz a fiúra, furcsa aranyszín és fakó-fehér szempár kombinációval.
- Szerintem előző órán a szívbaj kerülgette, mikor végül felébresztették a csattanó bűbájjal a végén. Kibírja. - majd tart egy kis hatásszünetet, és kicsit összeráncolja a homlokát, miközben félre billenti a fejét pár másodperc gondolkodás időre. - Ha pedig mégis elalszik, elárulok egy titkot. Ha nem, te árulsz el. - majd jobbját nyújtja, hogy a fogadás megköttessen. Nyilván a fiú gondolhatja, hogy neki ez nem jó üzlet, már ha őszinte akar lenni, végülis mi a legnagyobb titok? Hogy Thess vérfarkas, ezt pedig már tudja. Szóval ki tudja mit válaszol erre az egészre...



[You must be registered and logged in to see this image.]
☽ Sebet gúnyol, kit seb nem ért soha ☾
Vissza az elejére Go down
Kyle Matthews
Reveal your secrets
Kyle Matthews
Mardekár

TémanyitásTárgy: Re: Méregtan-terem (III. emelet)   Méregtan-terem (III. emelet) - Page 2 Empty2016-12-21, 12:25


[center]
[You must be registered and logged in to see this image.]
Kyle & Theresa
Édes a bosszú


Méregtan óra következik, az egyik olyan, amit kifejezetten nem kedvelek. Száraz elmélet az egész, semmi több, emellett pedig – véleményem szerint – Reenes professzor sem éppen a legalkalmasabb ember erre a feladatra. Monoton hanggal darálja le a könyvben található sorokat, ugyanilyen tempóban egészíti ki a saját gondolataival, ez pedig engem kifejezetten bosszant. Gyakorlati ember vagyok ugyanis, jobban szeretem a saját két kezemmel kikeverni a mérgeket, mégis mire megyünk azzal, ha leírjuk egy füzetbe és a későbbiek folyamán bemagoljuk? Akadt ugyan egy-két óra, amelyet lenn, az alagsorban tartott, ott például ellenmérgeket kevertünk ki, na az olyan órákat szerettem. A mostani miatt azonban leginkább kifejezetten bosszankodtam. Csak a színjáték kedvéért veszek részt ezen az órán. Egyrészt a Roxfortban kell maradnom, hogy Justicet szemmel tarthassam, másrészt pedig Theresát is meg kell puhítanom.
Őt még régebben ismertem meg, egy levelezés során, amely nem állt másból, mint lényegtelen információgyűjtésből, szükségem volt rá annak érdekében, hogy mindent megtudjak a Roxfortról és a lány volt az egyik olyan ember, aki visszaírt a leveleimre. Minden bizonnyal barátkozni szeretett volna, fogalma sem volt arról, hogy nekem csupán arra kell, hogy megalapozzam a Justice ellen készülő egyszemélyes hadjáratomat. Készségesen válaszolgatott a soraimra, mindenről elbeszélgettünk, habár olyan mély témákat, mint a másik magánélete, már nem érintettük. Felszínes dolgokról írtunk csupán, milyenek a tanárok, milyen maga az iskola, melyik csapat nyert legutóbb a kviddics-bajnokságon, ilyesmi. Nem is terveztem vele más kapcsolatot, habár apám ebbe is szerencsésen bekavart.
Még az indulás előtti napomon leült velem beszélgetni és elég szépen a tudtomra adta, hogy feladatot kapok, melyet lehetőleg nem igazán kellene félvállról vennem, mivel sok múlhat ezen a későbbiek folyamán. Szükségünk lesz szövetségesekre a nem túl távoli jövőben, ő pedig nemrég tudomást szerzett egy lányról, aki vérfarkas és eléggé a hasznunkra lehet, ha minket választ. Amikor pedig kimondta Theresa nevét, kissé megdöbbentem, habár ez szerencsére nem ült ki az arcomra. Mindig is hiú ábrándnak tartottam apám dédelgetett álmát, miszerint a Sötét Nagyúr egy nap visszatér és minden ellenségét térdre kényszeríti, vele az oldalán. Ezt azonban sosem hangoztattam nyíltan, hiszen féltem tőle, tudtam, hogy büntetést kapnék, ha megkérdőjelezném a dolgot. Belementem hát a dologba, noha nem igazán fűllött a fogam ehhez. Veszélyes kis játékot kaptam, könnyen lebukhatok, hiszen a Roxfortban vagyok, azon a helyen, melyet Dumbledore véd, aki nem igazán szívleli az ilyen tevékenységeket. A Durmstrangban megszokott jelenség volt, hogy a halálfalók gyermekei ilyen-olyan embereket szeretnének beszervezni, oda szinte csak ők jártak, ezért is volt olyan népszerű a fekete mágia. Elvégre, Voldemort híveinek a gyermekei nem tanulhatnak holmi ártatlan kis lebegtető bűbájt, nem igaz?
Levetettem hát magam a székembe, majd vártam Thessát, aki mellettem ült, és aki szintén felvette ezt a tantárgyat is. Az utóbbi hónapokban összebarátkoztunk, habár még ez sem mondható igazi barátságnak. Beszélgettünk egymással, talán én vagyok az egyetlen, akivel szóba áll az egész iskolában, de nem bánom. Jó, hogy van valaki, akire nem haragszom, aki aligha tenne keresztbe nekem és akiben van egy kis hajlam arra is, hogy halálfaló legyen. Rokonlelkek vagyunk a lánnyal, a sorsunk szinte ugyanolyan, mindkettőnktől elvettek valami fontosat annak idején. Őt a normális élet lehetőségétől fosztották meg, míg engem a családomtól. Így megy ez a hozzánk hasonlókkal...
- Thessa! - emelem fel a kezem komoly arccal, amikor meglátom belépni a lányt a terembe. Nem vagyok olyan ember, aki már messziről mosolyogva integet, amikor meglátja a padtársát, inkább kissé visszafogottabban jelzem, hogy merre foglaltam ma helyet számunkra. Az egyik hátsó padban, hiszen tudtam róla, hogy nem szeret elől ülni, hiszen akkor a középpontban van. Nem, számára sokkal jobb ez így, habár én legszívesebben elől foglaltam volna helyet, de hát ez is egy jó pont számomra. Amikor a lány helyet foglal mellettem, elhúzom a könyveimet, hogy könnyebben elférjen a padon, majd megszólalok: - Üdv az unalom katlanjában. Rennes professzor ma is hozni fogja a csúcsformáját, nem gondolod? Miben fogadjunk, hogy az első padban ülő Williams megint bedobja a szunyát?
Theresával felszabadultan tudtam beszélgetni, ezért is voltam némileg hálás a sorsnak, hogy őt sodorta az utamba. A lányt valamiért nem vetettem meg zsigerből, mint a többi emberrel szemben volt szokásom, hanem haveri hangon beszélgettem vele. Óra elején pedig jól bevett szokásunkká vált ez a szerencsejáték-jelleg. Mindig fogadtunk valamire és nevettünk mások hülyeségein. Ez talán még jót is tesz Thessa lelkének. Éveken át őt piszkálták, most pedig visszaadhatja számukra a kölcsönt, mert van valaki, akivel kinevetheti az őt gúnyolókat.

zene || viselet || megjegyzés ||[You must be registered and logged in to see this link.]



Lehet, hogy a bosszú börtön. De a saját börtönöm.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Vissza az elejére Go down
Luna Lovegood
Reveal your secrets
Luna Lovegood
Hollóhát

TémanyitásTárgy: Méregtan-terem (III. emelet)   Méregtan-terem (III. emelet) - Page 2 Empty2016-12-21, 12:03



Méregtan-terem

A harmadik emeleten található tanterem tágas, fényben úszó helyiség, melynek falai mentén könyvespolcok találhatóak. Itt minden információ megtalálható a mérgekről, ellenmérgekről, gyógyító italokról. Emellett kis szekrénykékben tárolja Rennes professzor a hozzávalókat, melyeket alkalomadtán bemutat a diákjainak. Itt leginkább elméleti oktatás zajlik, a gyakorlati órákat lenn, a bájitaltanteremben tartják.

[You must be registered and logged in to see this image.]





[You must be registered and logged in to see this image.]
A dolgok, amiket elvesztettünk, visszatalálnak hozzánk,

ha nem is mindig úgy, ahogy gondoljuk.


A hozzászólást Luna Lovegood összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2019-01-03, 10:43-kor.
Vissza az elejére Go down
http://xmen-firstclass.forumphpbb.com/
Ajánlott tartalom
Reveal your secrets

TémanyitásTárgy: Re: Méregtan-terem (III. emelet)   Méregtan-terem (III. emelet) - Page 2 Empty


Vissza az elejére Go down


 
ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
2 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Bűbájtan terem (VI. emelet)
» Átváltoztatástan terem (VII.)
» 67-es terem - Mágiaelmélet
» Párbaj-terem
» Jóslástan terem

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ :: Kastély és Birtok :: Emeletek (1-7.) :: Emeletek(1-3.)-
Ugrás: