ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ
 
Üdvözlet!
2004-et írunk, szeptemberben a Roxfort újra megnyitotta kapuit, hogy az 2003-2004-es tanévben is megállhassák a helyüket a diákok az iskolában. Voldemort már a múlté, új sötétség van újjászületőben. Grindelwald és hívei, a Testvériség már nem csak bosszúságot okoznak a Minisztériumnak, hanem minden erővel próbálják felfedni a varázsvilágot a muglik előtt. Vajon sikerrel járnak? És ha igen mit jelent ez a jövőre nézve? Egyetértenél velük, vagy a Minisztérium mellé állsz? Légy részese te is az új kalandoknak!

Az oldal alapítása:
2014. október 2.
Aktuális dátum
Az éves táblázatos bontást ITT nézheted meg. Részletesen pedig az időlassításról ITT olvashatsz
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chatbox


Legfrissebb
2024-03-27, 20:58
Dwight Jennings


2024-03-26, 14:56
Lioneah McCaine


2024-03-25, 22:29
Seraphine McCaine


2024-03-25, 20:49
Seraphine McCaine


2024-03-25, 20:05
Troy Smallwood


2024-03-25, 14:42
Daphne Jennings


2024-03-24, 19:36
Vladimir Mantov


2024-03-23, 11:23
Armand Stansson


2024-03-22, 15:09
Annabelle Mitchell


A hónap posztolói
Seraphine McCaine
Elijah & Sasha I_vote_lcapElijah & Sasha I_voting_barElijah & Sasha I_vote_rcap 
Kalandmester
Elijah & Sasha I_vote_lcapElijah & Sasha I_voting_barElijah & Sasha I_vote_rcap 
Dwight Jennings
Elijah & Sasha I_vote_lcapElijah & Sasha I_voting_barElijah & Sasha I_vote_rcap 
Cody L. Mortimer
Elijah & Sasha I_vote_lcapElijah & Sasha I_voting_barElijah & Sasha I_vote_rcap 
Alison Fawley
Elijah & Sasha I_vote_lcapElijah & Sasha I_voting_barElijah & Sasha I_vote_rcap 
Lioneah McCaine
Elijah & Sasha I_vote_lcapElijah & Sasha I_voting_barElijah & Sasha I_vote_rcap 
Daphne Jennings
Elijah & Sasha I_vote_lcapElijah & Sasha I_voting_barElijah & Sasha I_vote_rcap 
Troy Smallwood
Elijah & Sasha I_vote_lcapElijah & Sasha I_voting_barElijah & Sasha I_vote_rcap 
Abigail Smallwood
Elijah & Sasha I_vote_lcapElijah & Sasha I_voting_barElijah & Sasha I_vote_rcap 
Grayson Paisley
Elijah & Sasha I_vote_lcapElijah & Sasha I_voting_barElijah & Sasha I_vote_rcap 
Statisztika
Összesen 784 regisztrált felhasználónk van.
Legújabb felhasználó: Maia Hansen

Jelenleg összesen 70544 hozzászólás olvasható. in 4401 subjects
Ki van itt?
Jelenleg 48 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 48 vendég :: 2 Bots

Nincs


A legtöbb felhasználó (84 fő) 2020-12-09, 17:41-kor volt itt.

Megosztás
 

 Elijah & Sasha

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Elijah Crowfield
Reveal your secrets
Elijah Crowfield
Griffendél

TémanyitásTárgy: Re: Elijah & Sasha   Elijah & Sasha Empty2016-11-27, 22:38


- Senki nem mondta, hogy ez alapvetően baj. A baj nem itt kezdődik, de.. ebbe ne menjünk bele. A lényeg, hogy legyél észnél, amikor muglik között vagy, mert sosem tudhatod, nincs-e ott valaki, aki csak figyel titeket, és esetleg jobban tart ezektől. - biztatja a lányt, főleg, mivel nem akarja megijeszteni, de azért tény, ami tény. És az pedig külön szerencse, hogy nem jutott eszébe, hogy a mágiát gonosz dolgokra használja. Sajnos a történelemben voltak, akik viszont így gondoltak erre. Muglik és varázslók ellen egyaránt.
- Hohó! Fogalomzavarban tetszik lenni! - dönti félre mosolyogva a fejét. - Nem erőltetsz másokra semmit, ha kiállsz magadért. Pont azt akadályozod meg, amit te sem szeretsz. Azt, hogy ők erőltessenek rád valamit. Kezded érteni? - reménykedik boci, vagy inkább kiskutya szemekkel, és érzi, hogy nem most fogja megváltoztatni a lány gondolkodásmódját, de ez talán nem is akkora baj. Ulrikra nem is mond semmit, csak vigyorog, mint a tejbe tök, majd nyújtózva dől hátra, és rákacsint Sashára.
- De még mennyire. - a hírnévre, meg csak lelapul, és már nyúlna a lány felé, hogy jól összeborzolja a haját, de aztán csak legyint, és feláll.
- Szívesen, ha elakadsz, vagy tanuljunk még, szólj. Tudod hol találsz, vagy Sarah. Aztán csak ügyesen! - int a lány felé, majd ő maga beleveti magát a könyvtárba, és miután átbogarászott pár könyvet, néhányat magához vett, utána indul neki a nagyvilágnak.


//Én kösz! (: //
Vissza az elejére Go down
Sasha McCaine
Reveal your secrets
Sasha McCaine
Hugrabug

TémanyitásTárgy: Re: Elijah & Sasha   Elijah & Sasha Empty2016-11-27, 09:09



Elijah & Sasha


[You must be registered and logged in to see this image.]

- Velem kedves - jelentem ki egy széles mosoly kíséretében. Igen, hallottam már Nicóról, hogy másokkal nem igazán viselkedik úgy, ahogy elvárnák tőle, esetleg kellene, de nekem eszem ágában sincs felróni ezt neki. Ő a bátyám, akit szeretek, és aki igyekszik mindent megadni nekünk, még ha év közben nem is sűrűn találkozunk, mert rettentő sok a dolga. Ha jól tudom, most is valami hivatalos sétára ment néhány emberrel, de hogy merre... Arról sajnos már fogalmam sincs. - Nem hiszem, hogy baj lenne abból, hogy olyan emberekkel barátkozom, akik nem tudnak varázsolni...
Persze, ezt sose tudhatom előre, az pedig még eszembe sem jutott, hogy akár árthatnánk is a varázstalan embereknek a mágiánkkal. Nekem természetesen ez nem állt szándékomban, de én csak egy ember vagyok, rajtam kívül még nagyon sokan vannak, köztük olyanok is, akik vélhetően úgy vélik, a muglik nem valóak közénk. Azt viszont el kell ismernem, hogy valójában gyengék, nem tudnak ellenünk védekezni, tudtukon kívül mi óvjuk őket mindentől és mindenkitől. Vannak persze dolgok, melyek kicsúsznak a minisztérium kezei közül és megtörténik a baj, de ha még az se lenne, akkor sokkal több veszély fenyegetné őket.
- Nem szeretem másokra erőltetni az akaratomat... - motyogom zavartan Elijah kérdését hallva. Na igen, nálam az, hogy kiállok magamért, egyenlő azzal, hogy másokra erőltetem a saját igazamat. Nekem bőven elég annyi, hogy meghallgatnak, amikor elmondom a véleményem, talán emiatt a tulajdonságom miatt kerültem leginkább ebbe a házba. Amint meghallgattak, visszavonulok és várok, hátha valaki egyetért velem. Ha nem, az se gond, olyankor se megyek vissza a saját érveim mellett hadakozni.
- Ulrik mondjuk nyugodtan maradhatott volna otthon - sóhajtok egy nagyot, majd a jegyzeteimre pillantok. Sokat nem tanultunk, de ez a mai napra számomra már bőven elég volt. Elijah jól adja elő a dolgokat, nem untam magam, egyáltalán nem, de a mágiatörténet nem az én asztalom, főleg a koboldlázadások azok, melyek nagyon untatnak. Ulrik meg a többiek... Hát persze, hogy ők azok, akikről a legtöbbet kell tanulnunk, senki más.
- Szerintem is az vagyok - bólogatok helyeslően, csillogó szemekkel. A gyógyítás az, ami igazán érdekel, a másokon való segítés, az egyedüli bajom csupán az ezzel a dologgal, hogy a saját családomon nem tudok segíteni. Nekik ugyanis nem testi, hanem lelki bajaik vannak. De semmi gond, én majd erre is találok gyógyírt. Valamikor nyilvánvalóan. - Szerintem viszont jót tenne neked, ha ezzel keresnéd a pénzed, és a hírnév sosem árt.
- Nem, nincs - csóválom meg a fejem, majd összepakolom a jegyzeteim. Nem szeretném Elijaht a kelleténél jobban feltartani, tényleg nem áll szándékomban. Különben is: lényegesen jobban eltértünk a tárgytól, semmint azt kellett volna. - Köszönöm a különórát, ha találkozom Sarah-val, akkor megdícsérlek neki is. Azt hiszem, visszamegyek a klubhelyiségbe és megpróbálok kicsit ismételni...
Nem hiszem, hogy lesz belőle valami, hiszen nem szoktam tanulgatni, mindig elvonja valami más a figyelmem, képtelen vagyok koncentrálni. Felállok az asztaltól:
- Mentem is! Szia! És még egyszer köszönöm!
♫ The other side of love ♫ ϟ Aktuális viselet ϟ Idézet, szöveg, egyéb

//Köszi a játékot Smile//
Vissza az elejére Go down
Elijah Crowfield
Reveal your secrets
Elijah Crowfield
Griffendél

TémanyitásTárgy: Re: Elijah & Sasha   Elijah & Sasha Empty2016-11-22, 22:20


- Csak ezt az ötleted Nicolasnak el ne mondd! Ha jól tudom, és ahogy mondtad, auror a bátyád, és nem a legkedvesebb.. Úgyhogy csak vigyázz. - kacsint a lányra, mert bár ő is szereti a muglikat, és vannak olyan barátai, tudja, hogy ez az iskola nem nekik való, és valamiért külön világ a mágiával töltött és a mágiamentes. Bár tény, hogy ő sem mindent azzal old meg, de valahogy.. túl erősek ők,mágusok, az egyszerű muglikhoz képest, és nem biztos, hogy jó lenne ezeket a dolgokat keverni.
- Így, így. - biccent a lánynak, amikor az aurorságról és a bosszúról van szó, aztán összeráncolja a szemöldökét, és kissé megrázza a fejét.
- Nézd, tény, hogy még csak harmadikos vagy, de ha nem állsz ki magadért, és nem veszed komolyan, akkor hogy várod el másoktól, hogy komolyan vegyenek téged? - dönti oldalra a fejét, miközben Sashát figyeli, és bár erősen nem a mágiatörténetről van szó, nem fog hirtelen felállni innen, és itthagyni a lányt, ez most fontos dolognak ígérkezik.
- Nem Nicolas életéről van szó, hanem a tiedről. Ha gyógyító akarsz lenni, akkor ne azzal foglalkozz, mások mit mondanak, vagy mennyire becsmérlik le ezeket a dolgokat. A nagy felfedezők és hős hadvezérek is kicsiben kezdték. Ha mindegyik otthon maradt volna, akkor sosem állt volna fent a Kobold királyság, és Ulrikról sem kéne tanulnod. Ha a történelem nagy emberei arra figyeltek volna, mit mondanak mások, nem lenne történelem. - hangja is egészen komoly, aztán amikor a lány kihúzza magát, elmosolyodik.
- Lehet, hogy te is ritka tehetség vagy. - kacsint rá, aztán beletúr a hajába, és eltöpreng.
- Azt hiszem az én szakterületemen a hírnév csak árt.. De ha már most kísérletezel, akkor mi a kérdés? - mosolyog megint, aztán nyújtózkodik egy nagyot, kicsit kiropogtatja magát, és úgy les a lányra. Ige, nem válaszolt, és ez valamilyen szinten tudatos is. Megpróbálj visszaterelni a beszélgetés folyamát a kiindulási mederbe.
- Van még kérdésed, vagy magyarázzak még valamit? Mármint az anyaggal kapcsolatban. - teszi hozzá, mielőtt még újabb személyes kérdések jönnének. Nem zavarja, csak ha nincs más, akkor lehet, hogy visszamenne tanulni, vagy valami. Úgyis találkoznék még Sashával.
Vissza az elejére Go down
Sasha McCaine
Reveal your secrets
Sasha McCaine
Hugrabug

TémanyitásTárgy: Re: Elijah & Sasha   Elijah & Sasha Empty2016-11-14, 13:47



Elijah & Sasha


[You must be registered and logged in to see this image.]

- Nem, nem csak azok vannak, de olyan jó lenne, ha ők is tudhatnának erről. Meghívnám őket a Roxfortba, nem győznének ámulni a dolgokon...
Persze, tudom jól, hogy ez nem lehetséges, de attól még felvillanyoz a gondolat, hogy milyen jó lenne, ha ők is átélhetnék azt, ami nekem a mindennapjaimat képezi. Nagy eséllyel köpni-nyelni nem tudnának a döbbenettől, hiszen azokat az unalmas mugli-tűzijátékokat is élvezik. Pedig a varázslók által használtak annyival izgalmasabbak! Ha az ember nem elég óvatos, akkor még meg is kergetik őket. A varázslényekről már ne is beszéljünk inkább... Úúú, ha azokat is láthatnák! Mondjuk, számomra itt leginkább az a fontos, hogy felnézzenek rám a társaim. Elvégre, nekem van valami olyasmim, ami nekik nincs, így mindenképp nagy becsületnek örvendenék a szemükben.
- Ugye? - pillantok fel némileg csillogó szemmekkel Elijahra. A fiú kissé furcsállhatja ugyan a dolgot, én viszont örülök, hogy valaki végre velem egy állásponton foglal helyet. Én se szerettem volna, ha Nicót csak a bosszú élteti, de nem tehettem ez ellen semmit sem, egyszerűen el kellett fogadnom. Elvégre, a családban én vagyok a legkisebb, ergó a szavam sem számít annyira, mint a többieké. Hiszen mit tudhat minderről egy tizenhárom éves boszorkány? Szerintem magukban azt hiszik, hogy még az auror-szó jelentésével sem vagyok tisztában. Pedig igenis tudom, mit jelent! Veszélyt... Veszélyt Nicóra és a családra, hiszen anyuék már meghaltak és ők is azok voltak. - Én hiába mondom neki, olyankor csak elneveti magát, mintha csak viccelnék, egyáltalán nem vesznek engem komolyan...
Nehéz ilyen fiatalnak lenni, de tényleg... Az ember szava semmit sem ér, mindenki mókásnak gondolja, pluszban itt ez az angyali pofi is... Nem, mintha kb. egy csecsemő gagyogna, annyit érek el ezzel az egésszel. Pedig hányszor mondtam már a bátyámbak, hogy hagyja a dolgot, maradjon inkább otthon. Sose hallgatott meg, mindig elment.
- Bár Nicó is így látná a dolgot – sóhajtok egyet némileg gondterhelten, amikor végighallgatom a fiút. - Nekik az erő olyasvalami, ami látható dolog, ami minél nagyobb kárt tud okozni az ellenfelében. Szerintem engem csak kinevetne, ha beszámolnék neki a dolgokról. Jó, támogatná is azt, hogy gyógyító legyek, mert az nem egy veszélyes valami, de szerintem nem tartja valami nagyra ezt a szakot...
Valamiért az a kép élt bennem, hogy aki aurornak megy, azt csak az erőszak érdekli, semmi más. Nicó ugyan rendes, de én a testvére vagyok, ki tudja, miként viselkedik másokkal, akik nem állnak vele semmilyen rokoni kapcsolatban sem. Nem szeretnék az ellensége lenni, annyi szent... A bátyám erős, túl akarja szárnyalni a szüleinket, véleményem szerint pedig képes is lenne rá már most.
- Én mindenből jó akarok lenni! - húzom ki magam eltökélten, és most valóban igazat is mondok. Szeretnék olyan boszorkány lenni, aki bármilyen mágiágban megállja a helyét, és emellett minden szakból tökéletes eredményeket ér el. - Egy nap talán majd olyan híres leszek, mint Dumbledore professzor. Jó lenne, ha az újságok írnának rólam, te mit gondolsz? Nem szeretnél valamikor híres lenni azon a területen, ami téged érdekel?
Kíváncsian pillantok a fiúra, miközben a válaszára várok. Milyen lehet híresnek lenni valami olyasvalamiben, ami tényleg érdekli az embert? Mondjuk, én mindenben jó akarok lenni, de olyan egyszerűen nem létezik, ezt el lehet felejteni, gyerekes álom csupán, hiszen minden mágusnak vannak gyengéi.
- Enyhébb fájdalomcsillapítót próbálok mostanában kikísérletezni – osztom meg a dolgot a sráccal. Való igaz, otthon már összeírtam az alapanyagok listáját, csak elfelejtettem magammal hozni, úgyhogy ha nem akarok karácsonyig várni vele, akkor ismét neki kell ugranom. - Mindig jól jön, ha van belőle otthon, nem igaz?
♫ The other side of love ♫ ϟ Aktuális viselet ϟ Idézet, szöveg, egyéb
Vissza az elejére Go down
Elijah Crowfield
Reveal your secrets
Elijah Crowfield
Griffendél

TémanyitásTárgy: Re: Elijah & Sasha   Elijah & Sasha Empty2016-11-12, 19:11


Nem akar belemenni családi vitákba, mert egy cseppet tart is attól, hogyha esetleg baja lesz a könyveknek, akkor rajta csattan az ostor, így jogos az aggodalom a hangjában, és Sasha is jól hallja ki. Ettől függetlenül persze nagyon is értékeli, csak no.
- Óvatosan próbálgasd. - mosolyodik el, picit atyáskodóan, de vélhetően azok, akikkel Sasha jóban van, és tényleg a barátai, nem fogadnák annyira parásan, vagy vészesen, hatalmas pánikkal dolgot, bár ezt sohasem lehet sajnos tudni. Elijah hallott már esetet, amikor ez kitudódott, és komoly emléktörlést kellett végrehajtani, és vége is szakadt egy barátságnak. De nem törvényszerű, ez tény és való. Próbál biztatóan nézni a lányra, amennyire csak tud, nagy, barna kiskutya szemekkel.
- Azért ne kenődj el teljesen! Rengeteg dolog van, amiről beszélhettek, amivel és amiről játszhattok. Bár ez egy elég lényeges része az életednek, de ott van egy csomómás is. Meg nem hiszem, hogy csak mugli barátaid vannak. - néz kissé kérdőn, kíváncsian, mert még a végén kiderül, hogy Sasha varázslókkal szóba se áll.
- Fel a fejjel! - bíztatja még, aztán látja, hogy kezd teljesen elkenődni, vagy inkább csak mélyen elgondolkozik. Hallva, hogy a lány anyja meghalt, pontosabban többes számot használ, tehát valószínűleg az egész család, egy picit megmozgatja az orrát. Agyal, hogy részvétet nyilvánítson-e, de mivel olyan könnyedén kezeli az egészet, meg se rezzen rajta, mint aki már egészen hozzá szokott, nem jön a sablonos dumával, amitől lehet, hogy már herótja van.
- Biztos nem egyszerű, de az a baj, hogy az ilyenfajta bosszú rossz tanácsadó. De már értem, miért olyan magának való. - csóválja a fejét, de nem akar ítélkezni, hiszen ő nincs ilyen helyzetben, szerencsére, boldog családban él, minden rendben. Nem is tudja hirtelen, mit tenne, ha valaki megölné a szüleit, és.. - Szurkolok neki minden esetre. - tesz hozzá, aztán finoman elgondolkozva beletúr a hajába a lány következő szavaira.
- Szerintem neked nem kell aurornak lenned. A gyógyítók is meg tudják védeni magukat, sőt! Sokkal ügyesebbek gyógyulnak is fel. Szerintem ezért se kéne Nicolasnak féltenie téged. És, ha már most félt, akkor gondolom nem aktákat szeretnél tologatni az irodában, vagyis csak növelnéd ezt az aggodalmat. Ha a gyógyítás érdekel, akkor mélyedj el abban! Pár trükkösebb pajzsbűbájt pedig még így is megtanulhatsz, lehetsz mozgékony és fürge. Nem kell azonnal beállni kopónak. - ráncolja hozzá a szemöldökét is, hangjából pedig érezhető, hogy csupa kedvességből, meg jó szándékból mondja. Nem látja értelmét egy bosszúra feltenni egy teljes család életét, ráadásul a gyógyító, ha jó, több életet meg tud menteni, mint egy csapat auror. A lány utolsó szavaira felnevet, de csak halkan, és kedvesen, nem kineveti, inkább megörül a szavaknak.
- Köszönöm, ha szükség lesz rá, szólni fogok! Végül is egy kezdő gyógyszerésszel van dolgom, és azt hiszem nincs is jobb korrepetáló, mint egy fiatal infirmárius. - kacsint rá.
Vissza az elejére Go down
Sasha McCaine
Reveal your secrets
Sasha McCaine
Hugrabug

TémanyitásTárgy: Re: Elijah & Sasha   Elijah & Sasha Empty2016-11-06, 12:00



Elijah & Sasha


[You must be registered and logged in to see this image.]

- Nem kerülök bajba – mosolyodok el szélesen, amikor észreveszek Elijah hangjában némi aggodalmat is. Nem lopom el azokat a könyveket, hanem elkérem őket, otthonról soha semmit sem hozok el szó nélkül, habár ezt a fiú nem tudhatja. - Apu könyvei, de szívesen kölcsönadom őket neked, szerintem Nicó is belemenne...
Na igen, tudok olyan szép arcot vágni bátyám számára, hogy rábólintson a kérésemre. Persze, ha nem lenne kulcsra zárva az ajtó, akkor minden bizonnyal elhoznám őket magammal, de sajnos a testvérem elérte a célját: nem jutok hozzá egy olyan könyvhöz sem, amihez nem szabadna. Némileg csalódok azonban, amikor Elijha elutasítja a dolgot, én tényleg bízom abban, hogy semmit sem ártana a könyveknek, de nem szeretném ráerőltetni sem a dolgot, az már valóban nem lenne fair vele szemben.
- Én azért bízom benne, hogy talán mégis másabb lett a gondolkodásmódjuk – vonom meg a vállam, miközben visszaidézem a nyarakat, amikor az utcában lakó mugli gyerekekkel játszottam. Tényleg nagy álmom válna valóra, ha mi, mágiahasználók is szabadon mozoghatnánk fel-alá és nem kellene attól tartanunk, hogy mikor derül ki a mi kis titkunk. Természetesen, én nem a rossz utat választanám, mint oly sok aranyvérű, nem szeretném, ha a muglik elnyomottan élnének és úgy szolgálnának minket, mint a házimanók. Nem, egyszerűen csak fogadjuk el egymást és kész. Nem hiszem, hogy ez olyan nagy kérés lenne tőlem, elvégre már annyi csoda történt a világban. - Való igaz, szeretik az olyan meséket, amelyekben varázslók is vannak. Szoktunk olyat is játszani, ami azt illeti. Csak olyan rossz, hogy nem oszthatom meg közülük senkivel sem a dolgot.
Jó embernek panaszkodom ki magam, hiszen nagy eséllyel a fiú is érti a dolgot, nyilván neki is vannak olyan barátai, akik nem ismerik ezt a világot. Bizonyára már őt is elkapta párszor a vágy, hogy mindenről beszámoljon nekik, csak ez sajnos nem megy olyan könnyen. Talán elveszíteni a barátait, és még csak ez lenne a legkisebb baj. A Minisztérium kitrörölné az ismerősei emlékeit, Elijaht megvádolná valami ostobasággal, amelynek köze lenne a világunk veszélyeztetésével, majd az Azkabanba dugná. Rémes egy dolog, komolyan...
- Nem tudom – sóhajtok egy nagyot Elijah visszakérdezésére a szakmát illetően, de marna is a bűntudat egész életemben, ha nem sikerülne legalább valamelyikünknek kézre kerítenie a szüleink gyilkosát. Olyan mintha cserben hagynánk őket, vagy fogalmam sincs. Komoly képet vágva simítok hátra egy szőke tincset az arcomból, majd folytatom: - Tudod, Nicó nem véletlenül lett auror, sok dolog szakadt a nyakába anyuék halála után. Elsősorban ott voltunk neki mi, akikért felelősséggel tartozik, vagyis szerintem ő ezt hiszi. Másodsorban pedig bosszút szeretne állni azokon, akiknek közük van anyuék halálához.
Talán emiatt is kezdett lefelé csúszni a lejtőn. Éjszakánként gyakran kimarad otthonról, ezért sem szeretem a nyarakat otthon tölteni. Sosem tudok elaludni egészen addig, amíg nem hallom, hogy a földszinten nyitódik, majd csukódik az ajtó. Rég ismerem már Nicolast, így mindig felismerem a lépteit, majd elalszom. De egészen addig álmatlanul forgolódok miatta. Szeretem a bátyámat, igazán, de jobban örülnék annak, ha a régi énjét kapnám vissza.
- Ha auror lennék, akkor látná rajtam, hogy erős vagyok és nem aggódna miattam annyira. Meg tudnám magam védeni, és eggyel kevesebb gond nyomná a vállát.
Azt már nem osztom meg a fiúval, hogy nekem is szándékomban áll valamit tenni, ha esetleg Nicónak nem jönne össze a dolog és a nyomdokaiba lépni.
- De igazán a gyógyítás az, ami nagyon érdekel – vallom be végül. - Gyakran vagyok a gyengélkedőn, Madam Pomfrey mindig engedi, hogy segítsek neki. A betegeit nem ápolhatom, hiszen ahhoz nincs képzettségem, meg szerinte még fiatal is vagyok hozzá, de a gyógyszereket gyakran együtt keverjük ki. Ezért is vagyok olyan jó bájitalból, mivel az is kapcsolódik a gyógyításhoz...
Talán ez az egyetlen olyan tantárgy, amihez tehetségem van, habár Piton sohasem lesz a szívem csücske.
- Szóval, ha kell belőle segítség, akkor szólj bátran – kacsintok végül egy hatalmas mosollyal a fiúra, habár fogalmam sincs, mit tudnék tanítani egy hatodévesnek.
♫ The other side of love ♫ ϟ Aktuális viselet ϟ Idézet, szöveg, egyéb

Vissza az elejére Go down
Elijah Crowfield
Reveal your secrets
Elijah Crowfield
Griffendél

TémanyitásTárgy: Re: Elijah & Sasha   Elijah & Sasha Empty2016-11-06, 11:26


Ha valaki órán kívül utánaolvas valaminek, az Elijah számára már szorgalma jelent, éppen ezért nincs is hiba abban, amit mond. Komolyan gondolja. Az meg, ami az órákat illeti.. Elijahban van egy hierarchikus magatartás, és egyfajta tisztelet mindenki iránt, aki tanár, ezért nem szereti annyira leszólogatni őket. Persze tudja, hogy a lány se gonoszkodásból mondta, de a srácnál az alapvető és mindenkinek kijáró tiszteletben bizony benne van az is, hogy még a háta mögött se mond róla rosszat, és nem minősíti negatívan, vagy sehogy se a munkáját. Az oroszlán vér, nem hiába van abban a házban.
- Miattam ne kerülj bajba, nem annyira fontosak azok a könyvek! Meg aztán itt is van elég, és gondolom, hogyha a családi könyvtár része, akkor biztos fontos és értékes. Nehogy bajuk essen. - rendezi le a lányt egyszerűen, mert nem akar ebből családi botrányt, vagy bármit. Elgondolkodik a lány szavain, azon, hogy nekik családi könyvtáruk van és sejti, hogy ez nem egy kis polcot jelent, mint náluk a nappaliban. Igen, ő nem az a tipikus, gazdag, úri aranyvérű sarj, talán azért is lett ilyen. Egy egyszerű lakásban lakik a szüleivel, még csak nem is házban, van egy saját szobája, amit nagyon szeret, de nagy fényűzés, bálok, pompás, és olyan dolgok, mint amik a híres aranyvérű családokat jellemzik, neki sosem jutott osztályrészül. És emiatt egy percig se búsult soha.
- Nem ennyire egyszerű, de lényegét tekintve valóban. - reagálja Sasha következtetésére, aztán amikor felteszi a nagy kérdést, akkor picit töri a kobakját válasz előtt.
- Ma se lenne sokkal másabb. A mágia számukra inkább veszélyes, mint rossz. Ha viszont rossz kezekbe kerülne, annak beláthatatlan következményei lehetnének.. háborúk, diktatúrák, elnyomások.. De szerintem erősen megosztaná a mai embereket. Sokan vonzódnak a mágiához és a mágikus dolgokhoz, éppen ezért lehet, hogy a te barátaid sem lennének olyan vérengzőek, hogy egyből máglyára vetnének téged vasvillával. De az emberek félnek, és könnyen cselekszenek gondolkodás nélkül. Amit nem tudnak irányítani, azzal nem szívesen barátkoznak. - vezeti végig az elméletét, majd amikor a lány a második kategorikus kijelentést teszi, már csak somolyog, és ráhagyja. Valamilyen szinten persze volt, de nem volt annyira fejlett, tanulható és tanítandó, mint sok más. Familiárisok is voltak régen, de teljesen másmilyenek, mint manapság. Most van újra felfedezőben ez a bizonyos dolog. Aztán a hangos nevetésre ő is behúzza a nyakát, és a lány tekintetét követve ugyanabba az irányba néz, aztán megkönnyebbül, amikor nem jön senki.
- Vicces, de igaz. - kacsint rá, és bizony, Nicolas nem a legközvetlenebb ember, nehéz vele jóban lenni.
- Szerintem az lehet belőled, ami szeretnél lenni. Legrosszabb esetben sokat kell tanulnod és gyakorolni. De tényleg ezt szeretnéd? - nem biztos, hogy Sasha már olyan korban van, hogy komoly pályaválasztási témákról beszéljenek, de a srácot egy kissé meglepi ez a kérdés.
Vissza az elejére Go down
Sasha McCaine
Reveal your secrets
Sasha McCaine
Hugrabug

TémanyitásTárgy: Re: Elijah & Sasha   Elijah & Sasha Empty2016-11-05, 17:34



Elijah & Sasha


[You must be registered and logged in to see this image.]

Magamban még csak nem is sejtem, mennyire elmulattatom Elijáht a kis előadásommal, hiszen nem neveti el magát, de annak legalább örülök, hogy értesíteni fog a dologról. Próbálja csak meg az ellenkezőjét! Esküszöm, ha tudomást szerzek arról, hogy szakkört tart és én nem kaptam rá meghívót, akkor bajban lesz. Annyi viszketőport szórok a ruhájára, hogy napokig nem fog tudni felöltözni. Jó, ennyire bosszúálló azért nem vagyok, kivitelezni meg végképp nem fogom tudni, hiszen nem egy házban vagyunk, de majd kitalálok valamit. Szomorú nézés vagy hasonló...
- Igazán? - lepődök meg a fiú ama kijelentésén, hogy van bennem szorgalom. Ez még nekem is új, de hát tartogat még az élet kellemes meglepetéseket. Mindenesetre, azt nem mondom ki, hogy Binns órája mellett az olvasás már-már kalandosnak számít, hiszen jól rémlik, hogy Elijah nem csípi, amikor leszólom a szellem professzort. - Hát, valahol mélyen elrejtve esetleg... Ha gondolod, akkor karácsonyi szünet után talán be tudok hozni néhány könyvet neked az irodából.
Ehhez persze szükségem lesz Nicolas engedélyére, és nyilván azt sem fogja engedni, hogy a legsötétebb könyveket hozzam el, mert nagy eséllyel azt fogja hinni, hogy magamnak lesz, hiába bizonygatom majd az igazamat. A bátyám ugyan aurornak készül, de nem sűrűn láttam könyveket lapozgatni, úgyhogy aligha fogja visszasírni magának őket. Elijahnál nagy eséllyel sokkal jobb helyen lesznek, meg hát nem örökbe adom neki őket. Év végéig úgyis mindegyiket ki fogja végezni.
- Szóval, ami mágia, az nekik rossz – vonom le a magam következtetését a fiút hallgatva. Hiába mondta, hogy ne keressek benne logikát, én azért próbálkoztam. Elvégre, nekem ez mind természetes, ebben nőttem fel, miként lehet az, hogy egyesek mégis képtelenek elfogadni egy ilyen csodálatos adottságot? Sokkal könnyebb lenne az élet, ha békében élhetnénk egymás mellett és nem kellene attól félni, hogy valamiért kiderülnek ezek a dolgok. - Nekem van pár mugli barátom, szoktam velük játszani, de nem úgy tűnik, mintha vérszomjasak lennének... Talán mára már nem is így gondolkodnak. Tegyük fel, de tényleg csak elméletben, hogy kiderül számukra, hogy vannak olyan emberek, akik tudnak mágiát használni. Szerinted mit tennének?
Kíváncsi vagyok, hogy a mai világban miként alakulna a dolgok lefolyása. Nem hiszem, hogy ismét üldöznének minket, de valami csak lenne... Elijah talán tudja a választ, hiszen ő idősebb, mint én, nagy eséllyel több embert is ismer és jobban kiigazodik rajtuk. Magamban már sokszor eljátszottam ezzel a gondolattal, de megkérdezni még senkitől se mertem, Elijah az egyetlen, akiben ilyen rövid idő alatt megbíztam annyira, hogy feltegyem neki ezt a kérdést.
- Szerintem már akkoriban is volt metamorfmágia – vonom meg a vállam, mintha maga a válasz teljesen egyértelmű lenne. Elvégre, bizonyára abban az időben is éltek olyan mágusok, akik bármiféle főzet nélkül képesek voltak alakot váltani. Jó, nagy eséllyel akkoriban még nem volt olyan fejlett a mágiaág, de már minden bizonnyal létezett pár évtizede.
- Hát ez nagyon vicces! - kacagok fel hangosan, majd amikor észbe kapok gyorsan a szám elé helyezem a kezem és ijedten pillantok körbe. Végül – amikor látom, hogy nem rohan senki sem felénk, hogy kidobjon – némileg megkönnyebbülten engedem le a kezem, majd folytatom: - Nicolas nem egy meseszereplő. Olyan mókás, ahogy megfogalmaztad. De igazad van, azt hiszem, ez a dolgok lényege...
Az, hogy a bátyám auror szeretne lenni, nem véletlen. Tudom jól, hogy a szüleink gyilkosait szeretné felkutatni, de ez közel sem olyan könnyű feladat, mint ő hiszi. És nem is veszélytelen... Természetesen, én vagyok a legfiatalabb, de ez nem jelenti azt, hogy ostoba is lennék. Normális esetben én is ezt tenném, de ahhoz még tényleg nincs elég erőm és tapasztalatom. Talán, ha Nicolasnak nem jön össze a dolog, akkor majd én lépek a nyomdokaiba.
- Szerinted egyszer belőlem is lehet auror? - teszem fel végül a kérdést Elijahnak. Nem komoly a gondolat, nem vonz ez a szakma, de át kell vennem a családi örökséget, ha Nicolasnak nem menne. Mondjuk, van még két testvérem, akik előbb sorra kerülnek, szóval aligha leszek én is komoly és nagy harcos.
♫ The other side of love ♫ ϟ Aktuális viselet ϟ Idézet, szöveg, egyéb
Vissza az elejére Go down
Elijah Crowfield
Reveal your secrets
Elijah Crowfield
Griffendél

TémanyitásTárgy: Re: Elijah & Sasha   Elijah & Sasha Empty2016-11-05, 15:36


Egészen jót mulat Sasha felnőttes beállásán és reagálásán, de ezt nem mutatja kifele. Úgy tesz, mintha ez lenne a lehető legtermészetesebb, mármint az, hogy ő lesz az első, akinek el fogja mondani. Mintha más nem is létezne. Persze mindezt nonverbális kommunikációval, magában meg remekül szórakozik azon, milyen kis lelkes, meg már-már akaratos kislányt sóztak a nyakába. Ahogy meghallja, hogy ő maga olvasott utána valaminek, elismerően biccent.
- Remek! Mégis csak van benned szorgalom! - kacsintás, mert fontos a pozitív visszajelzés. Az meg, hogy egy pár oldal után ráunt, nem meglepő, igazából kevés olyan ember van, aki hosszú távon képes ilyenekért lelkesedni. Elijah ezek közé tartozik, de ő fura, valljuk meg őszintén. Fura, és imádnivaló. De akkor is fura. És nem meglepő, hogy nem Sasha lesz a következő mágiaismereti tudor, aki könyvtárak mélyén fog napokat és éjszakákat tölteni azzal, hogy utánaolvas dolgoknak. De ez így is van rendjén. Meg, ha így lenne, akkor ők ketten sose találkoztak volna, és nem lenne ilyen kellemes délutáni, közös elfoglaltságuk se.
- Én előre szóltam,hogy ne keress benne logikát. Egyébként a boszorkányokat, és a mágiát ők mint fekete mágia értelmezték. Ahogy ez nálunk is van. Ők a fehér mágiáról nem is hallottak, és a mágia, varázslat, boszorkányok mind az ördög cinkosai voltak, akik el akarták rabolni és ragadni az ártatlanokat, és azok lelkeit. Éppen ezért ez az ördög kreálmánya, nem az Istené. Ilyen egyszerű az ő magyarázatuk. - felel a fiú, és tény és való, hogy ő se nagyon érti ezt az összefüggést, de ha egyszer a muglik így gondolkoznak, akkor ez előtt csak fejet tud hajtani. Esélyes, ha ma megkérdezne egy muglit, nem így vélekedni, de ahogy fejlődik az emberiség, úgy fejlődik a tudása és a nyitottsága is - szerencsére.
- A régi feljegyzések szerint különleges főzetet ivott meg, nem is egyszer, és hatalmas gyógynövényes kertje volt, mindenféle méreggel és nem méreggel. Úgyhogy én erre tippelek. Nem tudom, a metamorfmágia mennyire volt akkoriban fejlett, vagy elterjedt. -kicsit eltöpreng, aztán ravaszan megemelgeti a szemöldökeit.
- Korán kell felkelned, csak óvatosan! Ami meg Nicolast illeti, eggyel felettem jár, és mivel ő nagy, bátor, erős harcos akar lenni, és a tiszta szüzek megmentője, a gonosz démonok és varázslók bősz ellensége.. tudod.. - beletúr kócos hajába. - Nem mozgunk egy nyomvonalon. Hiába az oroszlánság, az én üvöltésem nem hallatszik el olyan messzire. Más felé kutakodtam mindig is. De névről ismerem, és beszélő viszonyban vagyunk, nem kell aggódnod. De nem vagyunk híres, országos cimborák. Legalább is nekem nem szólt, hogy azok lennénk. - néz maga köré játszott ijedtséggel. Ráadásul Nicolas nem a legkönnyebb eset, és éppen ezért esélyesen nem Elijah-val lesz jóban, aki legtöbbször olyan, mint egy bohóc.
Vissza az elejére Go down
Sasha McCaine
Reveal your secrets
Sasha McCaine
Hugrabug

TémanyitásTárgy: Re: Elijah & Sasha   Elijah & Sasha Empty2016-11-05, 14:27



Elijah & Sasha


[You must be registered and logged in to see this image.]

-De én legyek az első! - emelem fel a mutatóujjam, miközben igyekszem szigorú képet vágni és a nagyobb hatás érdekében némileg még a szemöldököm is összeráncolom kissé. Akár egy felnőtt, amikor a gyereket próbálja meg móresre tanítani, aki eddig nem fogadott szót neki. Esetünkben azonban teljesen más a helyzet: itt Elijah az, aki már-már felnőttnek mondható, én pedig a gyerek, és mindketten tisztában vagyunk azzal, hogy csak viccelek. Mindenesetre, megpróbálok ezzel is hatni a fiúra, hiszen nekem tényleg számít, hogy engem értesítsen elsőként. Komolyan vennék örömmel részt a különóráin.
- Olvastam róluk valamennyit – vallom be a fiúnak. Igaz, ami igaz, apu ugyan meghalt, de volt egy dolgozószobája, ahol számtalan könyv volt és mindegyik más-más témával foglalkozott. Amikor még élt, nem volt oda bejárásom, de a halála után senki sem figyelt rám különösebben. Ott akadtam rá a boszorkányperekkel foglalkozó könyvre és csempésztem be a saját szobámba. Még szerencse, hiszen Nicó utána szinte rögtön kulcsra zárta az ajtót, ráadásul valami bűbájt is olvasott rá, így én már nem tudtam bemenni. A mai napig próbálkozom a feltörésével, sikertelenül. Nyilván a bátyám úgy véli, túl fiatal vagyok még ahhoz, hogy megismerjem a világ sötétebb oldalát. - Apu egyik könyvében akadtam rá, de igazság szerint pár oldal után meguntam a dolgot.
Zavartan elnevetem magam, hiszen tényleg csak a könyv érdekesebb részeit olvastam el, egyébként pedig nem szokásom otthon ilyen módon szorgoskodni. Sokkal szívesebben járok össze másokkal játszani, semmint hogy régi dolgokról tanulgassak. Néha ugyan elkap a láz, és előveszek ilyen-olyan könyvet, de apu kötete már rég a sarokban porosodik. Elijah nagy eséllyel sokkal jobban tudná hasznosítani ezt az örökséget, nálam ez egyelőre még várat magára.
- A muglik nagyon buták tudnak lenni, amikor valami olyasmiről van szó, mint a mágia – állapítom meg a történet hallatán. - Ha Isten nem szeretné, hogy legyen mágia, akkor meg sem teremtette volna, ezt ők miért nem látták be?
Nem vagyok vallásos, hiszen a család egyik tagja sem az, de ha annyira hittek abban a bizonyos felsőbb hatalomban, akkor miért üldözték azokat, akik tudták használni? Elvégre, az általuk elismert Isten is mágiával teremtette meg a világot, így ők is csak amiatt léteznek. Akkor miért nem voltak érte hálásak?
- 50-szer? - csodálkozok el tágra nyílt szemmel, hiszen ez tényleg nem semmi teljesítmény. Még egy olyan boszorkányról sem hallottam, aki ennyiszer eljátszotta volna a saját halálát, valahogy olyan furcsa hobbinak véltem. - Metamorfmágiát használt, vagy valamilyen főzetet ivott?
Ez a két dolog volt esélyes, hiszen másként nem tudta volna más emberek alakját felvenni. Mondjuk, a főzetek hatása nem tartott olyan sokáig, de a kivégzések sem volt hosszúak. Azt hiszem, a leghosszabb is csupán fél óráig tartott, nem tovább. Egy órán át egyszerűen fenn lehet tartani az idegen alakot. Egy metamorfmágus pedig napokig képes rá. Persze, ez a szintjétől is függ.
- Na, majd meglátjuk, mennyire vagy hatékony – öltök nyelvet csillogó szemekkel a srácra, noha egyáltalán nem szokásom másokat kihallgatni a szüleimen kívül. Amióta ők nem voltak, nem is tettem ezt másokkal, tiszteletben tartottam mindenki személyes terét. Akkor mondjuk jó mókának tűnt.
- Igen, auror szeretne lenni – biccentek a fiú kérdésére. Azt már igazán nem teszem hozzá, hogy ennek egyik testvére sem örül, hiszen aligha Elijah lesz az, aki lebeszéli erről. - Csak megkérdeztem. Azt hittem, jobban ismered.
Valamiért azt gondolom, mindenki jóban van Nicóval, noha nagyon is tisztában vagyok vele, hogy a bátyám nem éppen olyan alak, akivel bárki is jóban lehetne.
♫ The other side of love ♫ ϟ Aktuális viselet ϟ Idézet, szöveg, egyéb
[/color]
Vissza az elejére Go down
Elijah Crowfield
Reveal your secrets
Elijah Crowfield
Griffendél

TémanyitásTárgy: Re: Elijah & Sasha   Elijah & Sasha Empty2016-11-05, 10:20


Halkan elneveti magát a lány szavaira, nem is nevet, inkább csak erőteljesen somolyog, majd a fejét csóválja, de végül egy nagy sóhaj keretében biccent.
- Rendben, átgondolom, és amint jutottam valamire, értesítelek. Jó? - nem fárasztja a dolog, csak szívesebben foglalkozna azzal, amiért idejött. Még a végén Sarah a szaván fogja, és megorrol rá, amiért a húgával elbeszélgetett, de nem tanított neki semmit. Az meg azért mégse járja. A lámpalázzal pedig nincs gondja, zseniális előadó, és bárhány ember előtt képes produkálni magát, úgyhogy még a végén tényleg jó tanár lesz belőle.
- Igaz, ami igaz. - toldja meg a lány szavait, majd mesélni kezd. Binns nem szokott nagyon a mugli történelembe belemenni, és mivel valamiért a boszorkánypereket oda sorolja, és komolytalannak tartja, nem szokott róla órán mesélni, ezért is beszél lelkesen a fiú, bár igyekszik a durva részeket kihagyni. Amikor a lány reflektál valamire, akkor lelkesen hallgatja, csillogó szemekkel.
- Bizony! Hol hallottál róla? - érdeklődik kíváncsian, pozitívan visszajelezve Sashának. - És az bizonyos. Tudod, ezeknek az ítéleteknek az volt valahol a lényegük, hogy a végén elítéljék és kivégezzék azt, akiről úgy gondolták, hogy valami rosszat tett. És elég volt, ha páran így gondolták, nem kellett hozzá nagy bizonyíték. Ezeket nevezték Isten-ítéleteknek. - aztán mély csend. Nem is Sashával van gond, pontosabban nem csak vele. Elijah amúgy sem szereti annyira ezeket a véres történeteket. Nem a fröcsögős történelmet szereti, sokkal inkább az izgalmas, kalandos, kifürkészhetetlen, titkos kincsekkel teli feljegyzéseket. Amikor a hugrabuggos lány megtöri a csendet, a fiú elmosolyodik.
- Volt olyan boszorkány, aki kifejezetten szeretett ilyen kivégzéseken részt venni. A Legendarium Auroralae feljegyzi, hogy összesen 50 alkalommal égették el. Máglyán. Alakváltással mindig más nőnek adta ki magát, és az ereiben valamiféle elementál-vér csörgedezett, vagy valahogy kapcsolatba került a tűzzel, ezért ez rá egyáltalán nem volt hatással. Egy ideig élvezte a meleget, és a lángok fényét, majd amikor úgy gondolta hogy elég volt, és már úgyse látják a muglik, akkor szépen elhopponált valahova, leporolta a ruháját és folytatta a napját. - vannak itt vicces események is, még szerencse, hogy a srácnak ilyenek is eszébe jutnak. Aztán megvakarja a bal karját.
- Nem szeretek annyira a halálról mesélni, de ennél a tárgynál ez kikerülhetetlen. De nem is gondoltam, hogy ilyen kis hallgatózós vagy! Vigyázz,zárom a szobámat. - kacsint vissza, aztán már agyal is a srácon, aztán dereng is neki. Felette jár.
- Nicolas? Ő is auror, vagy annak készül, nem? Hát hogyne ismerném! Bár tény, nem szoktam vele sokszor együtt teázni. - mosolyog, majd kissé kíváncsian dönti oldalra a fejét. - Miért?
Vissza az elejére Go down
Sasha McCaine
Reveal your secrets
Sasha McCaine
Hugrabug

TémanyitásTárgy: Re: Elijah & Sasha   Elijah & Sasha Empty2016-11-05, 08:39



Elijah & Sasha


[You must be registered and logged in to see this image.]

- Rendben, nem piszkállak tovább – fogadok szót a fiúnak, amit talán még a tanárok is megirigyelnének tőle. Nekem viszont fontos, hogy ne orroljon meg rám, amiért hetet-havat összehordok itt neki, így hát ráhagyom a dolgot. Egyébként sem lenne túl szerencsés, ha Sarah azt hallaná vissza, hogy a legkisebb testvére sem képes rendesen viselkedni. Elég sok gond van a családban, nem lenne túl jó, ha még én is bajt okoznék. - De azért gondold át, rendben?
Nem hiszem, hogy ez olyan nagy kérés lenne tőlem, elvégre látom Elijáh-n, hogy érdekli is valamennyire a dolog, mármint maga a szakkör. Jó géneket örökölt, elő tudja adni a dolgokat, szóval nem hiszem, hogy bármivel is ártana itt magának. Azt természetesen még csak nem is sejtem, hogy a szülei tanárok, de már ez se lepne meg. Egyedül csak az okozna gondot, hogy ha lámpalázas. Elvégre, más csak egy ember előtt beszélni és megint teljesen más pódiumra állni, ahol sok diák figyelhet árgus szemekkel.
- Eddig se kerestem... - vonom meg a vállaimat, miközben a fiút hallgatom. - A muglik néha elég furcsák tudnak lenni, szóval nem nagyon mélyedtem bele a dolgokba.
Bár, igaz, ami igaz, igazán érdekelt a dolog. Elvégre, az én felmenőim is részesei voltak ennek az egésznek, természetes hát, hogy engem is érintett valamennyire az ügy. Azt ugyan nem tudtam, hogy közülük is jutott-e valaki máglyára, de igen érdekes korszak lehetett. Mondjuk, átélni már sokkal másabb lehetett, de akkor is... Persze, a varázslóknak nem esett semmi bajuk, hiszen már akkor is voltak olyan igék, melyekkel könnyen kikerülhették a dolgot, és vígan éltek tovább, úgyhogy részükről csak egy jópofa móka lehetett. Érdeklődve hallgatom hát a fiút, amikor az belekezd a mesélésbe. Erről Binns professzor egy szót sem ejtett, úgyhogy most hallom elsőre. Önszorgalom terén sem vagyok túl kiemelkedő, úgyhogy nem sok könyvet ütöttem fel a témában.
- Erről viszont már hallottam – jegyzem meg a vizes történetre, miközben izgatottan fészkelődök a székemen. - Követ kötöttek az emberek lábára és aki megfulladt, az ártatlan volt, aki nem, az boszorkánynak számított, így megégették. Sehogy sem járt túl jól, ami azt illeti...
Hihetetlenül buták voltak akkoriban az emberek, habár még csak nem is sejtem, hogy mennyi mindenről fogok még hallani az évek folyamán. A vallási ellentétek, melyek már a mágusokat is érintették... Sokan meghaltak közülünk is, hiszen ott már nem tüzzel próbáltak meg emberi életeket kioltani, hanem karddal. Az ellen pedig már senki sem tehet semmit sem. Mindenesetre, itt még nem tartottunk, úgyhogy egyelőre most beérem ezzel is.
- Nyugodtan mesélhetsz – töröm meg a csendet, amikor a fiú elhallgat. Jól tudom, mi zavarja, hiszen mindenki gyereknek gondol, nem szeretnek előttem a halálról beszélni. - Átéltem már egy-két dolgot, tudod, a szüleim már nem élnek, hozzászoktam a halál fogalmához. Igazán nem zavar, ami azt illeti.
Még jó dolognak is gondolom, ha az emberek képesek beszélni róla. Sok gyereket érint váratlanul a dolog, így sokkal nehezebb is elfogadniuk azt, apu halálakor ez velem is így volt. Anyu halála azért már nem érintett olyan váratlanul, valahol mélyen számítottam is rá. Talán ezzel próbáltam meg fellvértezni magam a dolgok ellen.
- Aurorok voltak, annak idején kihallgattam, amikor egymás közt beszélgettek a munkájokról, de erről csitt – mókásan ajkaim elé helyezem a mutatóujjam, majd a fiúra kacsintok. Gyerekként imádtam a szellőzőn át hallgatózni, anyuék pedig minden este megbeszélték az aznapi munkájukat. Talán így próbálták meg eltalálni, hogy mit kellett volna másként tenniük a munka során. - A tesóim ezt nem tudják, szerintem ki is akadnának rajta. Jut eszembe, ismered Nicót?
Nicó alatt természetesen Nicolas McCainet értettem, hiszen a bátyám is a Griffendélt boldogította.
♫ The other side of love ♫ ϟ Aktuális viselet ϟ Idézet, szöveg, egyéb
[/color]
Vissza az elejére Go down
Elijah Crowfield
Reveal your secrets
Elijah Crowfield
Griffendél

TémanyitásTárgy: Re: Elijah & Sasha   Elijah & Sasha Empty2016-11-04, 17:59


Való igaz, a cuki szemeknek nem nagyon tud Elijah sem ellenállni, picit fészkelődni is kezd, zavartan túr bele a hajába.
- Hát, nem is tudom.. Térjünk erre vissza később, jó? - üti el a témát, remélhetőleg sikerrel, majd inkább a lányra figyel, de mást szempontból, nem a cuki szemeit nézi, amivel éppen egy szakkör beindítására készteti, ráadásul egyből hoz valami frappáns ellenpéldát is, és maga sem hiszi, hogy sokan lennének lelkesek a téma iránt. Max egy-két ereklyevadász, vagy valaki, aki szereti a történelmet és hobbiból elnézne, de nem vár ettől az egésztől kb semmit. Aztán persze benne van a pakliban, hogy kellőképpen nagyot téved, de emberből van, belefér.
A lány ostromát csendben végighallgatja, békésen támasztva most már a szék háttámláját, és csak vár, amíg az ostrom véget nem ér, és a leányzó be nem fejezi, és ki nem mondja, hogy oké, eddig és nem tovább.
- Köszönöm. - biccent egy elismerő, kedves mosollyal Sashának, és egészen örül, hogy ezen is túl jutottak. Lehet, hogy egyszer majd ő lesz itt a tanár, de ott még nem tartanak. Nagyon nem. Elijah csak 16, és bár a mágia és varázslótörténelemről közel mindent tud, van még hova fejlődnie.
- Boszorkányperek? - neveti el magát, de csak finoman. - Hát persze! Bár előre mondom, hogy sok logikát ne keress ezekben a dolgokban.. - kicsit hümmög, aztán belekezd a mesélésbe.
- Tudod, az emberek félnek dolgoktól, különösképpen az ismeretlentől. A muglik nem tudtak mit kezdeni azzal, hogyha valaki más volt, mint ők. A boszorkányüldözéskor azt tartották, hogy egyes nők megbabonázták a másik nő férjét.. furcsának tartották, ha valaki hajadon lány létére egyedül élt, mert akkoriban mindenkinek volt férje, vagy családja.. Ezért sokakra rásütötték a boszorkány jelzőt, és olyan próbatételeket állítottak a vádlott felé, amiből sehogyan sem jöhetett ki jól.. Ez általában egy seb okozása volt, mely ha túl hamar meggyógyult, az illetőt boszorkánysággal vádolták. Ha nem gyógyult be, akkor esélyesen belehalt a fertőzésbe.. - húzza el a száját.
- Egyesek például azt találták ki, hogy a boszorkány, mivel tud repülni, ezért biztos olyan könnyű, mint egy madár, mint mondjuk egy kacsa, ezért úszik a vízen.. És ezt ki is próbálták.. Ami ez után jön, az már annyira nem vicces.. - túr bele kissé zavartan a hajába. - Tudod, beledobták az embert a vízbe, és ha feljött a vízre, akkor boszorkány volt, és elégették, ha nem jött fel, akkor.. Nos.. Imádkoztak a lelke üdvéért.. - finoman próbálja kifejezni az akkori emberek butaságát és az ehhez párosuló mentalitást, nem akar nagyon halálokról mesélni Sashának, noha mágiatöténetből korrepetálja, de akkor is.
Vissza az elejére Go down
Sasha McCaine
Reveal your secrets
Sasha McCaine
Hugrabug

TémanyitásTárgy: Re: Elijah & Sasha   Elijah & Sasha Empty2016-11-03, 14:55



Elijah & Sasha


[You must be registered and logged in to see this image.]

Egyáltalán nem veszem magamra a fiú dorgálását, hiszen három testvér mellett nőttem fel, szinte lassan már hozzászoktam ahhoz, hogy mindannyian egyszerre szeretnének engem nevelni. Na, persze itt nem egy véres háborúra kell gondolni, szó sincs róla, egyszerűen csak én vagyok a legfiatalabb, akit még óvni kell. Vagyis, akiről inkább azt hiszik, hogy óvni kell... Nekem ugyanis volt időm önállósodni, hiszen már évek óta ide jártam, és valami genetikai hercehurca alapján mind a négyen más-más házba kerültünk. Ennek okán pedig nem várhattam el a többiektől, hogy mindig a kezemet fogják és ott legyenek mellettem... Helyette inkább mindent megtettem, ami csak tőlem elvárható. Míg egynéhány velem egykorú diák szinte állandóan várja a szüleitől a napi baglyot, én addig megoldom magam a feladataimat. A szüleim már nem élnek, a testvéreim pedig nem mindig érnek rá engem pesztrálni. Nem a legjobb dolog, de ez van. Az évek során volt szerencsém beletörődni a dolgok alakulásába.
- Biztos vagy benne? - fancsali képet vágva pillantok Elijahra, majd pár másodperc alatt előveszem a legszebb nézésem, és igyekszem igazán cukorfalat lenni. Ezeknek a szemeknek csak nem áll ellen senki sem. - A professzort ez aligha érdekelné. Szerintem, ha minden héten legalább egyszer lenne egy ilyen mágiatörténet-szakkör, akkor sok diákba visszatérne hamar az életkedv és talán még az órákon is figyelnének. Nem mindenki szeret pálcával hadonászni, nekem elhiheted... A bátyám például auror-szakra jár, őt nagy eséllyel nem is hozná lázba a dolog, de van aki jobban szereti a könyveket bújni.
Nagy eséllyel én is inkább elméleti ember lehetek, hiszen – ahogy eddig megfigyeltem – valamiért sokkal jobban érdekel a gyógynövénytan és vele együtt a gyógyítók munkája. Komolyan, annyi könyvet elolvastam már a témával kapcsolatban, hogy azon se csodálkoznék, ha már a negyedikes anyagra is tudnám a válaszokat. Mindezek mellett pedig ott van az a hajápoló szer, amit én kotyvasztottam magamnak házilag, és amelyet még Madam Pomfrey is megdícsért egyszer. Ő is azt mondta, hogy van hozzá érzékem.
- Sokan csak azért hiszik azt, hogy nem szeretik a mágiatörit, mert Binns professzor stílusa nem kelti fel a figyelmüket – ütöm tovább a vasat, miközben elhatározom magamban: hiába dorgál meg a fiú, akkor is kimondom, amit gondolok. Azt pedig Elijahnak is be kellett látnia, hogy hiába egy szellemről van szó, ami tény, az tény marad: az órái olyanok, amilyenek. - Ha lenne egy rendes tanárunk, akkor minden másképp alakulna...
Jó, ez nem teljesen igaz, hiszen akit valóban érdekel ez a tantárgy, az a tanártól függetlenül is utánajárna a dolgoknak.
- Mindegy, feladom – dőlök a padra egy látványos sóhaj kíséretében, majd minden erőmet összeszedve egyenesedek ki ismét, és koncentrálok újra újdonsült tanáromra. - Nem, nincs, azt hiszem, ugorhatunk egyet...
Mindenenesetre, megpróbálok magamban összeszedni pár dolgot, de az igazat megvallva, a koboldok nem voltak olyan érdekesek számomra. Ugyanígy hidegen hagytak az óriások és a törpök is, valahogy ez a három népség annyira hasonlított egymásra, hogy a történelmük is már szinte összenőtt.
- Azt hiszem, legutóbb a muglik boszorkánypereit vettük – emelem ajkaimhoz a pennám, miközben elmémben kutakodok. - De Binns professzor nem sokat foglalkozott magával a boszorkányüldözéssel... Arról tudnál egy kicsit mesélni?
Kíváncsian pillantok Elijahra. Ez azért talán már érdekesebb téma, habár a perek lefolyása engem nem érdekelt, az viszont már sokkal inkább, hogy a muglik miként döntötték el egy-egy emberről, hogy van-e varázsereje.
♫ The other side of love ♫ ϟ Aktuális viselet ϟ Idézet, szöveg, egyéb
[/color]
Vissza az elejére Go down
Elijah Crowfield
Reveal your secrets
Elijah Crowfield
Griffendél

TémanyitásTárgy: Re: Elijah & Sasha   Elijah & Sasha Empty2016-11-03, 10:27


- Na! - szól rá finoman Sashára, hiszen mégiscsak egy elhunyt professzor óráiról van szó. ÉS persze, tény és való, hogy Binns órái nem a legizgalmasabbak, sőt, halálosan unalmasak, de a tisztelet mégis csak fontos. Viszont éppen azért, mert Elijah is tudja, hogy nem kell ezt annyira komolyan venni, és ő is végigszenvedte az órákat, nem szidja lenagyon Sashát, nem kiabál rá, ez inkább afféle játékos helyretevés. Ahogy besétálnak és helyet foglalnak, a lány már most annyi pozitívat mond róla, hogy kezdi magát elbízni.Nem vészesen, csak az egészséges módon. Nő az önbizalma, kérem szépen. Meg aztán, a szülei mégiscsak tanárok, ezért is ragadt rá egy-két dolog, talán a génjeiben is benne van valami ezzel kapcsolatos, meg olyan tárgyat kell korrepetálnia, amit ő maga nagyon is szeret. És az biztos, hogy se enni, se évszámokat nem fog darálni. Azt tud Sasha egyedül is tanulni. Amikor előkerül a szakkör, vagy klub kérdése, akkor a fiú szerénysége egyből előre tör, és színre lép.
- Nem, nem. Szívesen korrepetálok bárkit, ha megkeres, de nem vagyok én elég nagy kutya az ilyesmihez. Meg mit szólna hozzá a megboldogult Binns? Ráadásul ez nem olyan, mint egy auror-szakkör. Nem hiszem, hogy lelkes fogadtatásom lenne. Az pedig, hogy egy csapat tinilány körbeugráljon, nem annyira vonzó.. - túr bele a hajába egy fáradt sóhajjal, majd Sashára kacsint.
- De ha érdekel, és csinálsz szakkört, vagy klubot, szívesen leszek a vendégelőadód. - nem akarja letörni a lány lelkesedését, vagy elvenni a kedvét, de való igaz, hogy a srác egy karizmatikus egyéniség, és félő, hogyha kiáll a pódiumra, mindegy mit mond, nem arra fognak figyelni, hanem rá magára. Annyi szabadideje meg nincs, főleg, hogy lassan szakosodnia kell..
- Nem ütöd bele, ha meg igen, majd itt leszoktatnak, és előre megérzed, mi az amibe jobb, ha nem ütöd bele. - biztató mosoly, bátorító szavak, aztán kissé hátrább dől, kapaszkodva a szék támlájába, és úgy hallgatja a lányt, halkan hümmögve. Olyan tanárosan.
-Dehogyis. - csóválja meg a fejét. - Nem mondasz butaságokat, és tény és való igaz, hogy a manók sok dolog miatt lázadoztak. De úgy látom, hogy ez neked egészen jól megy. Van kérdésed, vagy mehetünk tovább az időben, térben? - dönti oldalra a fejét várakozóan, mert úgy érzi, itt tényleg nincs mit magyarázni, jöhetnek a mágiatörténet újabb izgalmas elemei.
Vissza az elejére Go down
Sasha McCaine
Reveal your secrets
Sasha McCaine
Hugrabug

TémanyitásTárgy: Re: Elijah & Sasha   Elijah & Sasha Empty2016-11-02, 08:00



Elijah & Sasha


[You must be registered and logged in to see this image.]

-Csak jobb lehet, mint maga az óra – szólalok meg lelkesen. Úgy tűnik, a fiú jókedve nagyon is ragadós, hiszen már egyáltalán nem úgy lépkedek a könyvtárban, mint aki a saját kivégzésére megy. Régebben is voltam már itt különórákon, de azok olyan unalmasak voltak, hogy már a legelején nem sok életkedvem volt, és legszívesebben elaludtam volna a polcok között. Na és természetesen az eddigi diák-tanáraim... Az egyik unalmasan adta elő a dolgokat, a másik állandóan az évszámokról faggatott, a harmadik pedig jóízűt evett, miközben engem kérdezett ki a tananyagból. Értem én, hogy éhes, tényleg, de akkor ne csodálkozzon azon, ha én is nagyokat nyelek, miközben azt az unalmas elméletet darálom.
- Mi mindenesetre tárt karokkal várunk – biztosítom Elijaht arról, hogy ha másban nem is, de bennem máris lelkes hallgatóközönségére lelt. Ha Binns professzorban is egy kicsivel több életkedv lenne, akkor máris nem lenne semmi gond sem. Sajnos ez azonban nem így alakult, úgyhogy képtelen fenntartani a figyelmet az osztályunkban, habár ez minden bizonnyal nem csak nálunk lehet probléma. - De, ha szereted csinálni és időd is van rá, akkor egy klubbot is alkothatnál, amolyan mágiatörténet-szakkört. Sokkal izgalmasabb lenne minenkinek, ha lenne egy rendes tanárunk is. És abban is biztos vagyok, hogy sokan vannak, akik szeretik ezt a tantárgyat, csak hát nem lelkesednek Binns-ért.
Na, tessék, megint olyasmiért lelkesedek, amihez semmi közöm. Az, hogy Elijah elvállalta a korrepetálásom, még nem jelenti azt, hogy egész nap ráér, azt pedig főleg nem, hogy kedve is lenne ilyesmit csinálni. Elvégre, neki is tanulnia kell, nem csak mágiatörténetet oktatnak ebben az iskolában. Pedig milyen jó ötlet... Sok évfolyamtársamat érdekelné is a dolog. Talán még én is benéznék néhanapján, ha van valami, amit nem értek.
- Bocsi, nem kellene mindenbe beleütnöm az orrom – szólalok meg ismét, miután egy kissé alaposabban végiggondoltam a dolgot. Nem mindenkinek tetszik, ha ilyen vagyok, egy kicsit talán túl sokat is foglalkozok mások dolgaival, de hát ez van... Sose mérlegelek semmit sem, mielőtt megszólalnék. Gyorsan helyet foglalok hát, majd megválaszolom a fiú kérdését. A szellemes viccén csupán mosolygok egy nagyot, nem igazán merem itt elnevetni magam, habár a könyvtárosnő nagyon rendes hölgyemény, nem hiszem, hogy gondot okozna a dolog, de mi van, ha valaki ilyen hangzavarra tévedne be? Itt csendnek kell lennie, és ezt mindketten be is tartjuk. Nem vagyok én olyan kezelhetetlen, tényleg nem.
- Úgy gondolod? - fészkelődök a székemen, miután a fiú megdícsér, némileg bele is pirulok a dologba. Szinte mindig ez a reakcióm, ha valaki szép szavakkal illett, ez ellen sajnos nem tudok mit tenni. Amikor Elijah több információt kérdez, gondterhelten ráncolom a szemöldököm. - Úgy rémlik, hogy már Ulrik előtt is volt egy koboldlázadás, 50 évvel... Azt hiszem, túl magas adót róttak az aranybányászatra, emiatt háborogtak a koboldok. Kevés pénzt adtak a kezdetleges bankok az aranyért, súlyra mérték, de az adóztatása nagyon magas volt, így megélni szinte nem is lehetett belőle, noha akkoriban a koboldok csak ehhez értettek. Nem mondok túl sok butaságot, igaz?
Fogalmam sincs arról, hogy mennyi sületlenséget hordok itt össze, hiszen a koboldok szinte állandóan lázadoztak, róluk mást lehetetlen volt tanulni. Ha nem az aranybányászat adóztatása volt a gondjuk, akkor a munkakörülményeik miatt háborogtak. Nem is csoda hát, hogy annyira mogorvák a Gringottsban. Soha, semmi se jó nekik.
♫ The other side of love ♫ ϟ Aktuális viselet ϟ Idézet, szöveg, egyéb
[/color]
Vissza az elejére Go down
Elijah Crowfield
Reveal your secrets
Elijah Crowfield
Griffendél

TémanyitásTárgy: Re: Elijah & Sasha   Elijah & Sasha Empty2016-11-01, 17:36


A nevetés jó, azt jelenti, hogy sikerült feloldania a leányzót, aminek kifejezetten örül, és el is könyvel magában, magának egy jó pontot. Ma is sikerült valakit megnevettetnie. És tény és való, hogy nem hollóhátas, bár látott már olyat, aki nem igazán az a nyakkendős fazon. De a sztereotípiák nála bizonyosan megdőlnek, mert ha az ember sokáig gondolkozik, talán nem is tudja igazán egy házba sem besorolni. Olyan kis különc. Az elméje gyakorta megközelíti egy Hollóhátasét, a közvetlensége és jámborsága inkább Hugrabuggosra vall, a szíve Griffendéles, és talán csak a Mrdekár házból nem ragadt bele semmi, de azt is nem is bánja annyira.
- A jó kezdet után már csak egy még jobb folytatás jöhet! - lelkesedik a széles mosoly láttán, aztán szépen elfoglalja a nagyon komoly tanítói katedráját, azaz a széket a lánnyal szembefordulva, és onnan figyeli kis tanítványa reakcióit, az elsőre pedig egyenesen és hangosan felnevet, majd megköszörüli a torkát, mégiscsak egy könyvtárban vannak.
- Nos, tehát.. Hol is tartottunk? Ja igen.. Nem! - széles mosoly. - Nem vagyok én semmi rossz elrontója, de nem hiszem, hogy Binns lelkesedne az ötletért. De kösz a bókot. - húzza ki magát nagyon megelégedetten, aztán visszatámaszkodik szépen a szék háttámlájára, összekulcsolva kezeit, és halkan hmmög, száját mozgatva.
- Azért várjuk ki a végét. És igen. Ezek a jelzők illenek a legjobban Binns hangjára. Bár tény, hogy szellemes egy alak.. - nagyon, de nagyon rossz szóvicc, amit a fiú mindenféle mosoly, vagy nevetés nélkül ad elő, amitől talán még komikusabb lesz. Mintha nem viccnek szánná. De persze, hogy az. Amikor a lány a helyes választ mondja, Elijah felemeljt jobb hüvelykujjal díjazza.
- Bingó! Nem is kell neked korrepetálás. - széles mosoly, majd tovább agyal.
- A történet is megvan, vagy csak ez a név maradt meg abból a ködös órából és adathalmazból, mely talán jobban gomolygott, mint ahogy Mogorva Ulrick körül gomlygott a köd azon a bizonyos kés őszi napon, amikor ezt a tettet végbevitte? Nem is nagyon lehetett volna máshogy győzelemre vinni a dolgot, hiszen a kobold csapatok vesztésre álltak.. de inkább mesélj te. Mi rémlik még innen? - kérdezi, mielőtt nagyon belevetné magát. Igen, ő szereti a történelmet, és bár tény, hogy Binns professzor órái nem voltak a legjobbak, de az a sok furcsa és izgalmas dolog, ami mögötte van, nem egyszer bevonzotta, becsábította a könyvtárba, és mindent tudni szeretett volna a történetek hátteréből. Ami valóban sokkal izgalmasabb, mint az a sok száraz dolog, amit Binns darál.
Vissza az elejére Go down
Sasha McCaine
Reveal your secrets
Sasha McCaine
Hugrabug

TémanyitásTárgy: Re: Elijah & Sasha   Elijah & Sasha Empty2016-11-01, 17:22



Elijah & Sasha


[You must be registered and logged in to see this image.]

Amikor a fiú kedvesen kifigurázza a bemutatkozásomat, elnevetem magam. Fura, egyáltalán nem bántó a stílusa, és nem is hasonlít a nővéremet körülvevő figurák közül egyikre sem. Elég laza ahhoz, hogy szinte rögtön megkedveljem, márpedig a hollóhátasok többsége igen karót nyelt alak tud lenni, akikről már csak egy nyakkendő, szürke zakó, valamint egy méretes aktatáska hiányzik a kezükbe, és máris mehetnek a Minisztériumba. Nyilván Elijah nem hollós, hanem valamely másik ház tagja. Az enyémbe bizonyára nem jár, elvégre sok alakot ismerek onnan, szinte minden évfolyamról. Marekáros sem lehet, akkor nem lenne ennyire közvetlen. Csakis griffendéles, igen, talán ennyire még jól megy a logikai levezetés.
- A kezdet már nagyon jó – veszem elő legszélesebb és egyben legbájosabb mosolyomat a fiú kedvéért, ezzel is jelezve felé, hogy tőlem aztán igazán nem kell tartania, nem fogom szándékosan szabotálni a munkáját. Elvégre, bármennyire is jó fej, minden bizonnyal ez plusz idő neki, amikor ő is pihenhetne. Sarahnak azonban most az egyszer köszönettel tartozom, sikerült egy igazán remek tanárt kifognia, én pedig minden igyekezetemmel azon leszek, hogy példás kisdiák lehessek. Annyi bizonyos: ha máskor is korrepetálásra kell adnom a fejem, követelni fogom, hogy Elijah legyen az, aki az áldozati bárány szerepét tölti be.
- Nem szeretnéd átvenni az öreg Binns professzor helyét? - mosolygok hátra a vállam felett a fiúra, amikor az kinyitja a könyvtár ajtaját, én pedig gyorsan elslisszolok mellette. Az öreg természetesen enyhe túlzás, hiszen a tanár úr erőteljes szellem volt, de hát ugyebár másként még nem igazán tudom megfogalmazni a dolgot. Elijahnak azonban örültem volna a katedrán, azt viszont megpróbálom figyelembe venni, hogy még nem ismerem teljesen. Mindenesetre, engem máris megnyert magának, ha vajjá változtatott volna, simán kenyérre tudott volna kenni. Nagyon szerettem, ha valaki ennyire közvetlen volt másokkal, mivel az én természetem is hasonlított ehhez, így tényleg nem volt akadály számomra, hogy szimpátiámat a tudtára is adjam.
- Te nem vagy félnótás – jelentem ki minden bizalmat megelőlegezve a fiúnak, miközben az megfordítja a széket, és helyet foglal rajta. - Kellemesen lágy és andalító?
Némileg furcsán pillanthatok Elijahra, hiszen még soha életemben nem hallottam ilyen elegáns megfogalmazást a dögunalomra. Úgy tűnik, a fiú kivételesen imádja a történelmet, ami számomra igencsak meglepő, hiszen az én évfolyamomban nincs senki, aki ennyire oda lenne ezért a tantárgyért. Személy szerint én már arra felnéztem, aki ébren tudott maradni és képes volt jegyzetelni.
- Mogorva Ulrik? - kérdezek vissza bizonytalanul, miközben sikeresen előhalászom a pennám, természetesen a táskám legaljáról, majd én is helyet foglalok, Elijahval szemben, és zavartan rendezgetni kezdem a lapjaimat. Nem ugrik be a történet, tényleg nem, de ez a név az, ami a koboldokhoz elsősorban köthető. Ez az Ulrik is vezér volt, csak hát azt nem tudom, pontosan mit is vezetett.
♫ The other side of love ♫ ϟ Aktuális viselet ϟ Idézet, szöveg, egyéb
[/color]
Vissza az elejére Go down
Elijah Crowfield
Reveal your secrets
Elijah Crowfield
Griffendél

TémanyitásTárgy: Re: Elijah & Sasha   Elijah & Sasha Empty2016-11-01, 16:58


Tény és való, hogy kifejezetten sármos jófiú arca van, és nem kérdés, hogy a lányok meg szoktak fordulni utána, de az is igaz, hogy nem tart nagy háremet. Nem csak a kinézete, de a jelleme is elég lehengerlő ahhoz, hogy egészen sok lánnyal el tudjon lenni, egészen sokáig. Akár idősebb valaki, akár fiatalabb. Sőt, még a srácokkal is remekül elvan. Mint afféle bohóc, a társaságnak könnyen a középpontja tud lenni, amit kifejezetten élvez, hiszen ilyenkor érzi magát igazán elemében. Nem neveti ki a leányzót, amiért ennyire megretten tőle, és azért sem, mert olyan hosszasan mutatkozik be, csak egy picit erőteljesebben somolyog.
- Nos kedves Sasha, Sasha McCaine, Sarah McCaine húga, remélem kellemesen fogjuk tölteni az időt együtt. - kacsint rá bíztatásképpen, próbálva oldani a kezdeti feszültséget. Persze nem is szorítja meg a kezét, csak finoman tartja, majd elengedi, hogy aztán ismét megfogja, és felsegítse a lányt. Azért nem annyira vén csont ő sem, még csak 18, ráadásul meg van áldva bizonyos tehetséges mozgáskultúrával, ami tovább könnyíti a helyzetét.
- Mindjárt gondolhattam volna! -húzza ki magát a labdás megjegyzésre, aztán egy laza, ámde erőteljes mozdulattal belöki a könyvtár ajtaját és persze előreengedi a kis hölgyeményt. Utána pedig szépen becsukja maguk mögött az ajtót. Lassan, kényelmesen lépdel, és élvezi, ahogy a fáklyák egymás után lobbannak fel, majd alszanak ki, ahogyan elhagyják őket. Persze mágikus tűz, aminek még melege sincs, csak fénye, éppen azért, nehogy a könyvtárban bármiféle baleset, vagy tűzeset történjen. Fő az óvatosság, mert itt minden tele van izgalmasabbnál izgalmasabb könyvekkel. Elijah szerint legalábbis. Csak lépdel Sasha mellet, egészen csendben, beszívva az itteni tudás szagát.. Kicsit rá van kattanva a régi dolgokra, legyen ez neki elnézve. Amikor Sasha megszólal, és megindul egy asztal felé, fejét felé fordítva hallgatja, majd széles, elégedett vigyor ül ki az arcára, aztán feltűri pulóverének ujjait, és leül a lánnyal szembe a székre, amit persze megfordít. Figyeli, ahogyan Sasha kutakodik, hol a táskájában, hol az elmélyében, majd szépen, lassan, kimérten bólint.
- Nincs ebben semmi meglepő. Bár az, hogy mennyire vagyok Sarah félnótás barátja, nos, majd te eldöntöd. Az viszont bizonyos, hogy Binns professzor hangja kellemesen lágy, és andalító. Nem csoda, hogy elaludtál rajta. - kacsint bíztatóan a lányra, majd csak pislog felé, hátha előkotor valamiféle jegyzetet, de úgy véli, hogy sokkal inkább neki kell majd kotorásznia a jegyzetei, meg a tanulmányai között.
- Próbálkozzunk meg ilyen egyszerű kérdésekkel.. Ki volt az a félelmet nem ismerő koboldvezér, aki három lövészárkot és két falut megkerülve sikeresen bejutott az ellenség táborába, és megszerezte annak féltve őrzött dárdáját? Vagy, ha úgy egyszerűbb, ki volt a koboldfelkelés irányítója? - dönti oldalra a fejét egy picit, de csak pár foknyira, próbálva felmérni, mi az utolsó anyag, amit Sasháék vehettek. Aztán jöhet a mesélés.
Vissza az elejére Go down
Sasha McCaine
Reveal your secrets
Sasha McCaine
Hugrabug

TémanyitásTárgy: Re: Elijah & Sasha   Elijah & Sasha Empty2016-11-01, 16:40



Elijah & Sasha


[You must be registered and logged in to see this image.]

Továbbra is a falat vizsgálom tekintetemmel, amikor valami vagy valaki bevágódik mellém, bennem pedig egy pillanatra az ütő is megáll, csak hogy ne legyen olyan egyszerű az életem. Nagy nehezen végül mégiscsak sikerül legyűrnöm a torkomon felfelé szakadó sikítást, nyelek egy nagyot, mintha ezzel mindent ijedtségemet vissza tudnám szívni, majd nagy nehezen oldalra kapom a fejem, hogy felmérjem ijedelmem névtelen tárgyát.
Egy tizennyolc éves forma fiú foglalt mellettem helyet, aki elég bohókásan nézett ki. Kócos frizura tette bájossá az arcát, valamiért arra jutottam magamban, hogy igazán helyes a kinézete így. A szemei barnán csillogtak, miközben bohókás mosoly jelent meg az ajkain. Nagy eséllyel csak úgy csüggenek rajta a lányok, hiszen elég szimpatikus volt a maga kis bájával. Önkéntelenül viszonoztam hát a mosolyát, majd amikor a kezét nyújtotta, lágyan, némileg bizonytalanul fogtam meg én is, majd kissé még mindig remegő hangon mutatkoztam be:
- Sasha. Sasha McCaine. Sarah McCaine húga vagyok...
Igazán felesleges ennyire részletekbe menően bemutatkoznom, nagy eséllyel jól tudja, kihez is jött voltaképp, hiszen a nővérem nem olyan ember, aki átsiklik az ilyen – másoknak talán nem túl fontos – részletek felett. Jobban támogatom tehát azt az álláspontot, hogy Elijah már mindent tud rólam, a tanulmányi eredményeimtől egészen a legutóbbi hülyeségemig. Mindenesetre, elvállalta a korrepetálásomat, és nem is tűnik olyan nagyon borzalmasnak. Talán jó fej.
- A labda pedig az enyém, az egyik barátomtól kaptam – mosolyogva fogadom el a fiú segítő jobbját, majd én is hasonló könnyedséggel pattanok fel a hideg kőről. Persze, nekem könnyebb dolgom van, elvégre még csak a tizenharmadik évemet taposom, nincsenek olyan vén csontjaim, mint egy felsőévesnek. Elijah ezért pedig mindenképp dícséretet érdemel, szép teljesítmény volt tőle, ahogy ilyen légies mozdulattal pattant fel, és még csak a kezeit sem használta. - Köszi.
Leporolom a ruháimat, felkapom a táskámat, majd belépek a könyvtárba, miközben a fiú minden bizonnyal követ engem. Egy árva lélek sincs benn, hát persze... Jellemző, hogy ilyenkor is csak nekem kell tanulnom. Csend honol, egy ideig csupán kettőnk lábának dobogása zavarja meg a könyvek nyugalmát.
- Tudod, azt hittem, hogy Sarah valamelyik félnótás haverját küldi rám, általában mindig sikerül olyanokat kifognia – szólalok meg, miközben kinézek magunknak egy asztalt és affelé veszem az irányt. - Örülök, hogy te jöttél, sokkal szimpatikusabb vagy, mint az eddigiek.
Talán az is benne lehet a dologban, hogy a nővérem lassan már senkit sem tudott szerezni mellém, hiszen nem igazán díjazták, hogy a figyelmem szinte lehetetlen bármivel is lekötni. Amikor a kiszemelt asztalhoz érek, lehuppanok mögé, majd pergamenek tömegét pakolom ki rá.
[color=#ff0066] - Igazság szerint nem tudom, mit vettünk legutóbb - vallom be kelletlenül, miközben a pennám után kutakodok a táskámban. - De azt tudom, mit álmodtam az utolsó órán...
Nyílt titok, hogy Binns professzor órái nem éppen arról híresek, hogy akciódúsak lennének.
♫ The other side of love ♫ ϟ Aktuális viselet ϟ Idézet, szöveg, egyéb
Vissza az elejére Go down
Elijah Crowfield
Reveal your secrets
Elijah Crowfield
Griffendél

TémanyitásTárgy: Re: Elijah & Sasha   Elijah & Sasha Empty2016-11-01, 15:44


Maga sem tudja, miért ment bele ebbe az egészbe. Ahogy elhallgatta Sarah szavait, nem lett túlságosan lelkes attól a gondolattól, hogy egy harmadikos leányzót korrepetáljon, aki köztudottan nem csípi, hogyha nagyon tanulni akarnak vele. Éppen ezért a létező összes rajzát felnyalábolja, átfésüli a harmadikos jegyzeteit a szobájában, és szépen, alaposan felkészül....ne, ha valami agyafúrt Hollóhátasról lenne szó. De Elijah egyáltalán nem ez a kategória. Könnyed léptekkel siet végig a folyosókon, miután lecsúszott az egyik korláton, aztán megáll a sarkon, és hallgatja, ahogy valami ütemesen pattog. Pattog. Pattog. Csend. Beletúr borzas barna hajába, a fésűt ma sem sikerült megtalálnia, és lendületesen indul a könyvtár felé. Ma is kedvenc, kinyúlt pólója, egy farmernadrág és egy tornacipő alkotja öltözetét, és ha valaki ránéz, nem biztos, hogy kitalálja, hogy ő most nagy és komoly korrepetálásra készül. Pedig de bizony. Ő itt ma az ügyeletes tanárbácsi. Végigméri a szöszke leányzót, már jó messziről, aztán egy laza mozdulattal csapódik be mellé a földre, és szisztematikusan a szomszéd falat kezdi el szuggerálni.
- Milyen érdekes.. az előbb még mintha egy labda pattogott volna itt, nem láttad? - fordítja tekintetét a leányzóra, komisz mosollyal, majd kezet nyújt neki.
- Elijah, és minden bizonnyal te vagy Sasha. - kedves, ahtározottan barátságos mosoly, majd egy hatalmas nyújtózással és kezei használata nélkül már áll is a szöszke Hugrabuggos előtt, és a kezét még mindig felé nyújtja.
- Mancs? - fejével pedig a Könyvtár felé int, ezzel finoman jelezve, hogyha gondolja, akkor akár beljebb is mehetnek, hogy megkezdjék a világ legizgalmasabb, hát, Mágiatörténet óráját.
Vissza az elejére Go down
Sasha McCaine
Reveal your secrets
Sasha McCaine
Hugrabug

TémanyitásTárgy: Re: Elijah & Sasha   Elijah & Sasha Empty2016-11-01, 15:32



Elijah & Sasha


[You must be registered and logged in to see this image.]

Tény, ami tény, hogy ki nem állhatom az unalmas tanórákat. Ez végül is nagy eséllyel abból fakadhat, hogy számomra természetellenes cselekmény egy teljes órát végigülni a pad mögött és végig körmölni egy pergament, miközben odakinn olyan jó idő van. Jó, most – ősz révén – ez nem teljesen igaz, de akkor is... Kastélyon belül is tudok pár módszert arra, miként is töltsem el hasznosan időm nagy részét. Mrs. Norris üldözése sokkal izgalmasabbnak ígérkezett ugyanis, mint Binns professzor órái. Most viszont pont a szellemes professzor óráira igyekszem rendesen felkészülni Sarah kifejezett kérésére... Nővérkém ugyanis igazán szívén viselte a sorsomat és derék hollóhátas révén mindent megtett annak érdekében, hogy ne szedjek be több komisz jegyet a tanár úrtól. Ígéretet tett hát nekem arra vonatkozóan, hogy szerez valakit, aki ráér a pesztrálásomra és segít egy kicsit felzárkózni a többiekhez. Ebben nem kételkedem, de nekem ehhez semmi kedvem sincs.
Fáradt sóhajjal roskadtam le a könyvtár bejárata mellett lévő fal tövébe, majd unottan kezdtem el dobálgatni a kezemben lévő kis golyóbist, melyet még a nyári szünet idején kaptam valamelyik mugli barátomtól. Én ugyan aranyvérű voltam, szerencsére azonban nem volt senki sem, aki kifejezetten eltiltson a szomszédunkban lévő korombeliektől. Lioenah persze tett erre némi kísérletet, azonban fenyegetései minduntalan süket fülekre találtak nálam. Talán, ha Nico vagy Sarah kéri, akkor nem megyek át, na de pont Lio... Ő akar megnevelni, amikor ő sem tesz semmi mást otthon, csak folyamatosan bajt kavar. Nem, neki egyáltalán nem fogadtam szót, a másik két testvérem pedig nem bánta a dolgot. Szerintem még örültek is neki, hogy van egy kis szabadidejük, amikor nem velem kell foglalkozni.
A kis gumilabda fáradhatatlanul pattogott köztem és a szemközti fal között, miközben megpróbáltam feleleveníteni magamban, voltaképp mit is vettünk legutoljára mágiatörténetből. Talán az Óriások háborúját? Nem, az még elsős koromban volt, semmiképp sem mostanában. Esetleg a lázadó koboldokat? Á, pár hete már azt is elhagytuk, én pedig nem szoktam jegyzetelni, így visszanézni sem vagyok képes az utolsó óra anyagát. Nem ártott volna kölcsönkérnem valakitől a tananyagot... Miért vagyok néha ennyire szeleburdi? Nem csoda, hogy Nicolas folyamatosan vigyáz rám, és mindig a jegyeimről kérdezősködik. Elvégre, ha csak rajtam múlna, még mindig elsős gólya lennék, pedig egyáltalán nem vagyok ostoba.
Gondterhelten összeráncoltam a szemöldököm, végül abbahagytam a labdácska dobálását is, miközben korrepetáló tanárom kilétén törtem a fejem. Sarahnak van pár fura barátja, de fogalmam sincs arról, kire merne rábízni engem... Van egy gót stílusú csaj, akivel jóban van, de remélem, nem őt küldi a nyakamra, mert tőle konkrétan kiráz a hideg. Emellett sokat szokott lógni egy szőke sráccal, de ő se volt szimpatikus, mert szegény túlságosan beképzelt volt. Szinte már mindent tudtam róla, csak a nevét nem... Mindenesetre, az bizonyos, hogy ha őt küldik a nyakamra, akkor kikészítem. Ráöntök egy üveg tintát és már le is van zárva a dolog. Szerencsétlen minden bizonnyal tovább siratja majd az ingét, mint ameddig ez a kis elfoglaltság tartani fog.
♫ The other side of love ♫ ϟ Aktuális viselet ϟ Idézet, szöveg, egyéb
Vissza az elejére Go down
Sasha McCaine
Reveal your secrets
Sasha McCaine
Hugrabug

TémanyitásTárgy: Elijah & Sasha   Elijah & Sasha Empty2016-11-01, 15:31


###
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom
Reveal your secrets

TémanyitásTárgy: Re: Elijah & Sasha   Elijah & Sasha Empty


Vissza az elejére Go down


 
ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Elijah Merchen
» Elijah & Sarah
» Sasha & Gina
» Elijah Crowfield
» Neira & Elijah

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ :: Könyvtár (4. emelet)-
Ugrás: