ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ
 
Üdvözlet!
2004-et írunk, szeptemberben a Roxfort újra megnyitotta kapuit, hogy az 2003-2004-es tanévben is megállhassák a helyüket a diákok az iskolában. Voldemort már a múlté, új sötétség van újjászületőben. Grindelwald és hívei, a Testvériség már nem csak bosszúságot okoznak a Minisztériumnak, hanem minden erővel próbálják felfedni a varázsvilágot a muglik előtt. Vajon sikerrel járnak? És ha igen mit jelent ez a jövőre nézve? Egyetértenél velük, vagy a Minisztérium mellé állsz? Légy részese te is az új kalandoknak!

Az oldal alapítása:
2014. október 2.
Aktuális dátum
Az éves táblázatos bontást ITT nézheted meg. Részletesen pedig az időlassításról ITT olvashatsz
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chatbox


Legfrissebb
Ma 12:18-kor
Abigail Smallwood


2024-04-17, 19:39
Cheon Seung-ah


2024-04-16, 21:37
Talisha Smallwood


2024-04-16, 20:43
Seraphine McCaine


2024-04-16, 20:14
Galen Herbs


2024-04-16, 13:01
Julia Z. Troops


2024-04-16, 06:59
Vladimir Mantov


2024-04-15, 21:48
Megan Smith


2024-04-15, 21:38
Megan Smith


A hónap posztolói
Seraphine McCaine
Jacob & Ariadne - Manólázadás(?) I_vote_lcapJacob & Ariadne - Manólázadás(?) I_voting_barJacob & Ariadne - Manólázadás(?) I_vote_rcap 
Megan Smith
Jacob & Ariadne - Manólázadás(?) I_vote_lcapJacob & Ariadne - Manólázadás(?) I_voting_barJacob & Ariadne - Manólázadás(?) I_vote_rcap 
Abigail Smallwood
Jacob & Ariadne - Manólázadás(?) I_vote_lcapJacob & Ariadne - Manólázadás(?) I_voting_barJacob & Ariadne - Manólázadás(?) I_vote_rcap 
Alistair Wilson
Jacob & Ariadne - Manólázadás(?) I_vote_lcapJacob & Ariadne - Manólázadás(?) I_voting_barJacob & Ariadne - Manólázadás(?) I_vote_rcap 
Lioneah McCaine
Jacob & Ariadne - Manólázadás(?) I_vote_lcapJacob & Ariadne - Manólázadás(?) I_voting_barJacob & Ariadne - Manólázadás(?) I_vote_rcap 
Gillian Ollivander
Jacob & Ariadne - Manólázadás(?) I_vote_lcapJacob & Ariadne - Manólázadás(?) I_voting_barJacob & Ariadne - Manólázadás(?) I_vote_rcap 
Simonetta Atkinson
Jacob & Ariadne - Manólázadás(?) I_vote_lcapJacob & Ariadne - Manólázadás(?) I_voting_barJacob & Ariadne - Manólázadás(?) I_vote_rcap 
Alison Fawley
Jacob & Ariadne - Manólázadás(?) I_vote_lcapJacob & Ariadne - Manólázadás(?) I_voting_barJacob & Ariadne - Manólázadás(?) I_vote_rcap 
Cody L. Mortimer
Jacob & Ariadne - Manólázadás(?) I_vote_lcapJacob & Ariadne - Manólázadás(?) I_voting_barJacob & Ariadne - Manólázadás(?) I_vote_rcap 
Rhys Murdoch
Jacob & Ariadne - Manólázadás(?) I_vote_lcapJacob & Ariadne - Manólázadás(?) I_voting_barJacob & Ariadne - Manólázadás(?) I_vote_rcap 
Statisztika
Összesen 784 regisztrált felhasználónk van.
Legújabb felhasználó: Maia Hansen

Jelenleg összesen 70635 hozzászólás olvasható. in 4403 subjects
Ki van itt?
Jelenleg 38 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 38 vendég :: 2 Bots

Nincs


A legtöbb felhasználó (84 fő) 2020-12-09, 17:41-kor volt itt.

Megosztás
 

 Jacob & Ariadne - Manólázadás(?)

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Ariadne Halifax
Reveal your secrets
Ariadne Halifax
Személyzet

TémanyitásTárgy: Re: Jacob & Ariadne - Manólázadás(?)   Jacob & Ariadne - Manólázadás(?) Empty2017-02-11, 19:18


to Jacob
i'll whisper a secret

[You must be registered and logged in to see this image.]


A halovány pír végigszökken a járomcsontomtól a fülemig, szinte cirógató, simító a nézése, oly érdeklődően vesz szemügyre. Nem kárhoztathatom érte, inkább el kell engednem az érzést, hogy pusztán kényszerből teszi, mivel nem illek hozzá, a vele egykorúakkal, vagy fiatalabbak nyilván könnyen boldogulna. Viszont van az egész stílusában egyfajta pimaszság, amely jól esik, és talán meg merném kockáztatni a feltevést, hogy vélaságtól függetlenül is hasonlóan nézne rám.
- Köszi Jacob. – Felelem, és gyorsan tennünk valamit, hogy kizökkenjünk a kölcsönös zavarból, hiszen még ő is olyat mond, amit nem biztos, hogy megfelelően átgondolja, amit mond, vagy tesz. Elindulunk inkább a folyosókon, itt még kosztümben vagyok, de gyorsan átvedlek, hogy úgy tűnjön, ő itt a kérdezősködő témafelelős. Rólam a kutya nem mondaná meg, hogy felnőtt személyzeti tag vagyok, hiszen a nyomába sem érek Hagridnak vagy Graves-nek, akik munkájáért szintén felelős vagyok.
- Én nem harcolok.. csak zavar. – Mosolygok rá töprengő homlokráncolással. Ám abban igaza van, hogy kár magamat felidegesítem vele, úgy kéne tennem, mint aki észre sem veszi a lekezelő, vagy nyálcsorgatós pillantásokat. Azt hiszem mindig is a tetteim beszéltek, nem pedig az, hogy ennyire kislányosnak tűnök. Ehhez képest Jacob pont a mardekáros külsőt emeli ki, hogy na most már tényleg a helyemre kerültem. Na ettől azért jobban érzem magamat. Lehet, hogy az lenne a megoldás, hogy napközben is így kéne mutatkoznom, hiszen tiszteletet úgyse vívhatok ki, bár ha meg összefutok McGalagonnyal, akkor érdekes helyzet alakulna ki belőle. Jacob egészen jól hozza a vagány nyomozót, úgyhogy teljesen meg vagyok elégedve vele. Úgy tűnik, hogy az előbbi félénk-kezdeményező manó mégiscsak kibök valamit. – Nem iskolai volt.. Láttunk valakit, akiről azt hittük, egy diák rokona, bátyja talán.. Nem foglalkoztunk vele, és.. Lehet, hogy még bajt csinál. Sajnálom jógazdám. – Amíg Jacob beszélget a manókkal, elragadok egy lekváros fánkot, mintha én csupán másodlagos lennék, de közben fejben komolyan jegyzetelek, itt bármilyen apróság fontos lehet.



Neon nights || Just for you|| ©



[You must be registered and logged in to see this image.]
   
I hate that I like you.
Vissza az elejére Go down
Jacob Troops
Reveal your secrets
Jacob Troops
Varázslény

TémanyitásTárgy: Re: Jacob & Ariadne - Manólázadás(?)   Jacob & Ariadne - Manólázadás(?) Empty2017-01-26, 18:44


Eltöpreng a nő szavain, és finoman végigméri. Nem nyálcsorgatva, vagy tolakodóan, sokkal inkább eltöprengve végigpillant rajta, és azon agyal, mennyinek is néz ki Ariadné, mennyinek tippelné, ha nem tudná, hány éves. Való igaz, hogy csinos, és a véla báj is dob rajta, meg fiatalít, de azért hatodikosnak talán nem nézné. Inkább valami fiatal egyetemistának, esetleg auror gyakornoknak. Eltöpreng, Shannához képest mennyinek is néz ki,és véla báj ide-oda, azért idősebbnek fest. Bár tény, hogy kifejezetten vonzó, csábító, és elragadó, ami miatt nem is kifejezetten izgatja, mennyi is lehet. Csinos, fiatalos, de talán ez a hatodikos dolog túlzás.
- Szerintem nem néz ki kislánynak. Egyszerűen csinos. - a második mondat csak kicsúszik a száján, és meg is köszörüli a torkát. Neki amúgy is nehéz elképzelni, hogy valakinek hiányozhat az auror parancsnoksági munka, de tény, hogy van, akinek ez a hivatása. Ariadénak biztos. És nem zavarja, hogy a nő kiadja magát, nem érzi annak, továbbá nem nagyon van kinek elmondania.
- Vannak dolgok, amik ellen nem lehet harcolni, ezért felesleges is. - vonja meg finoman a vállát, majd elmosolyodik, és fejével int, hogy induljanak.
- Most már egész kislányos. - somolyog, főleg, amikor látja, hogy a nyakkendő mintha szorítaná a hölgy nyakát. Nem hiába, aki nem volt Mardekáros, nehezen szokik hozzá, pedig alapvetően nem is egy gonosz hely. Lendületesen betoppant a konyhába, és szigorú arccal néz körbe, majd ahogy az egyik manó félénken megszólal, és felteszi a kezét, egyből rá fordítja a tekintetét.
- Mondja csak, meg vannak önök elégedve az itteni élettel? Minden rendben megy idelent? - hangja lassú, és kimért, és mintha az előbbi kérdés meg sem történt volna. Nem tudja még, honnan kezdje, az indítékoknál, vagy a bizonyítékok feltárásánál. Nem akkora nyomozó, bár az is igaz, hogy házi manókat kifaggatni nem egy nagy dolog.
- Csak mert láttam ott valamit, ami nyilván valóan tévedés, és csak egy rossz tréfa lehet. Nem akarok senkit sem alaptalanul meggyanúsítani, vagy nagy felhajtást csapni belőle, nem vagyok olyan. - folytatja, miközben a manók reakcióit is igyekszik figyelni, fél szemmel pislogva rájuk, majd visszanéz a kis remegő valakire, aki már le is kapta a kezét, és csak tördeli.
Vissza az elejére Go down
Ariadne Halifax
Reveal your secrets
Ariadne Halifax
Személyzet

TémanyitásTárgy: Re: Jacob & Ariadne - Manólázadás(?)   Jacob & Ariadne - Manólázadás(?) Empty2017-01-09, 14:41


to Jacob
i'll whisper a secret

[You must be registered and logged in to see this image.]


- Nem erről van szó. Tudod.. én ide jártam diákként, ismerek a falak, és most megint olyan, mintha kislány lennék. Sőt, a tanári kar bizonyos része úgy is kezel. A társaid pedig úgy, mintha csak hatodikos lennék. – Utalok a fiatalos külsőmre, amivel nem lehet mit kezdeni. Ha véletlenül el is hanyagolom magam, akkor sem tudja eltakarni az ápolatlanság a véla külsőt, amely mindig oly szikrázó, hogy nem csoda, hogy most Jacob pillantását is ilyen perzselően magamon érzem. Mindazonáltal kedves tőle, hogy a bájolás ellenére érdemi tanácsokat próbál adni, ezt azért értékelem. – Az auror parancsnokságon dolgoztam, és most itt haszontalannak érzem magamat. A védőmágiákat fel tudom állítani, de hiányzik a nyomozás izgalma, az pedig őszintén szólva idegesít, hogy úgy kezelnek, mint valami kirakati babát. McGalagony, az igazgatóhelyettesed azt javasolta, hogy próbáljak meg komoly ruhákban dolgozni, de attól félek, ez sem számít. Látod, hogy mi történt az előbb. – Na igen, most kissé kiadtam magamat, de talán fél óra múlva már el is fog feledkezni mindarról, amit mondtam neki, és csak a külsőm marad meg neki. Nem baj, annál jobb. Most viszont remélem, hogy segít, hogy miharamabb utána járjak, hogy valóban manólázadás készül, ugyanis a házimanók különösen erős varázserővel vannak megáldva, nem kéne, hogy mindenféle csatározások kezdődjenek.
- Köszönöm. – Igazgatom meg a mardekáros nyakkendőt, ami mintha furcsán szorítana. Griffendéles voltam, és most mardekárosként kell beépülnöm. Mindegy, már nem számítanak a házak, felnőttem, és a diákoknak segítek. Lendületes léptekkel indulok Jacob után, aki végre átveszi az irányítást, jó, hogy a manók nem csurgatnak a bokájukra az ilyen magabiztos fellépés láttán. Az egyik végül félénken felemeli a kezét, és előre lép.
- Én jártam uram. Mi volna a kérdés? – Szólal meg egércincogásra hajazó hangszínen. Addig én karbafont kézzel az egyik falat támasztom. Hüm.. éhes vagyok.




Neon nights || Just for you|| ©



[You must be registered and logged in to see this image.]
   
I hate that I like you.
Vissza az elejére Go down
Jacob Troops
Reveal your secrets
Jacob Troops
Varázslény

TémanyitásTárgy: Re: Jacob & Ariadne - Manólázadás(?)   Jacob & Ariadne - Manólázadás(?) Empty2016-12-30, 17:47


Jake valahol még élvezi is ezt az egészet, és nem is biztosan teljesen tudatosan cselekszik, és talán egyáltalán nincs tisztában azzal, hogy a hölgy aurája, és származása hat rá ennyire. Nem legillimentor, és nem is valami nagy elmemágus, hogy fel legyen ilyesmik ellen vértezve, éppen ezért ha Ariadné tudatosan szeretné elbájolni, nem lenne nehéz dolga. Így Jacob csak annyit érzékel, hogy mintha egy kissé zavarba hozná a hölgyet, aki amúgy szimpatikus számára, és van valami kellemes ebben a vibrálásban, akkor is, ha esélyesen semmi nem lesz belőle, de még egy laza flört sem. Minden esetre figyel a hölgy szavaira, válaszára, és igyekszik azokat elraktározni magában. Azt tudja, pontosabban rémlik neki, hogy volt valami szörnyű halál eset, de a pontos körülményeket, meg ügyet nem tudja, és az esélyesen nem is került ki a reggeli prófétába.
- Ezek szerint magányos farkas típus. Meg tudom érteni. Azért remélem nem érzi magát itt olyan rosszul az előző helye után. - pislog kedvesen,jelezve ezzel, hogy abban biztos, hogy ez nagy hátralépés a varázsbűnüldözési főosztály után, de nincs mit tenni. Ezt a munkát is meg kell valakinek csinálnia, és nekik jó, mert legalább jó szakemberük van. Ahogy Ariadné átalakul, Jake eltöpreng azon, vajon még mindig olyan csinos-e, mint az előbb volt, aztán ahogy elidőz a nő tekintetében, halvány mosoly fut át az arcán. Igen, még mindig. És ekkor ébreszti fel gondolataiból a nő kérdésre, amire lassan biccent, bár tény, hogy magát a kérdést nem dolgozta fel teljesen, de ügyesen kikövetkezteti az utolsó szóból, meg a nő testtartásából.
- Nem ígérek semmit, de megteszem, ami tőlem telik. - azzal meg is indul lefelé, a konyha felé, és egy határozott mozdulattal nyitja ki az ajtót, majd szigorú tekintettel néz körbe, amire az ott lent levő néhány manó egészen összerezzen. Nem számítottak erre a hirtelen, és erős belépőre.
- Szép napot mindenkinek. Járt valaki mostanában innen a faliújság környékén? Van egy két dolog, ami nem fér a fejembe, és tiszta vizet kéne önteni a pohárba. - járatja körbe szigorú tekintetét, afféle fél-hirtelen-halál módszert alkalmazva, amire kérdés, hogyan fognak reagálni a manók, de mintha egyelőre mindegyik, csak figyelné, hogy mit is akar ebből kihozni.
Vissza az elejére Go down
Ariadne Halifax
Reveal your secrets
Ariadne Halifax
Személyzet

TémanyitásTárgy: Re: Jacob & Ariadne - Manólázadás(?)   Jacob & Ariadne - Manólázadás(?) Empty2016-12-21, 17:06


to Jacob
i'll whisper a secret

[You must be registered and logged in to see this image.]


Nem szándékozom direkt elbűvölni a mardekáros fiút, úgy fest ez a közeg számomra nagyon szokatlan. A mágiaügyi minisztériumban a legtöbben fel voltak vértezve a bájaim ellen, na de itt.. csak a tanárok vagy legiliimentorok tudják kivédeni. És mint olyan, számomra zavarbaejtő, hogy ilyen hatással vagyok valakire, mondhatni tetszik a dolog, azon felül, hogy megrémiszt, lévén nem tudom kezelni. A testtartásom a szigorúan magabiztosról az esetlenre vált, lévén nem szoktak nőként, ráadásul jó nőként kezelni, csokibarna szemeimmel remegő ajkakkal bámulok ki a fejemből, hogy most vajon mit kéne tennem a nyilvánvaló bűvölet leküzdéséért, hiszen mindez bennem is beindít egy olyan folyamatot, amit sürgősen el kéne nyomnom. Az, hogy mindközben beszélgetünk, szinte mellékesnek tetszik. Mégis, legalább minimálisan elvonja a figyelmet az egyébként nyilvánvaló fizikai vibrálásról. Válaszolok, kissé talán gépiesen, de hátha ez segíthet visszatalálni önmagamhoz.
- Nem igazán Jake. Szeretem a magam útját járni, a parancsolgatás, vagy a nagyobb csapatban járőrözés nem igazán az én asztalom. A varázsbűnök osztályán éreztem azt egyedül, hogy úgy igazán tehetek másokért. Megvédhetem az igaz ügyet. Hiszen annyira esendőek vagyunk, akkor legalább menjek a szörnyű dolgok elé, hogy másnak ne kelljen. – És végeredményben ez meg is történt, bár kérdés, hogy a fiú mennyit tudhat a múltamról. Az újságok megírták, ami történt, de közel sem biztos, hogy ő lelkes olvasója a Reggeli Prófétának. Végtére is nem elvárt, máshogyan is lehet értesülni a hírekről. Gyorsan átvedlek mardekáros egyenruhába, fiatalos pofim senkinek nem fog szemet szúrni, s úgy teszek a jövőben, mintha csupán Jacob kísérője lennék, lemaradva tőle de észreveszem, hogy nem válaszolt a kérdésemre.
- Akkor ugye tudod, hogy mit fogunk csinálni a manókonyhában? – Emlékeztetem rá, hogy most ő fogja kikérdezni a házimanókat, én mint ártatlan szemlélődő vállalok majd szerepet a  háttérben, na és persze majd kifigyelem, elemzem a kapott válaszokat.




Neon nights || Just for you|| ©



[You must be registered and logged in to see this image.]
   
I hate that I like you.
Vissza az elejére Go down
Jacob Troops
Reveal your secrets
Jacob Troops
Varázslény

TémanyitásTárgy: Re: Jacob & Ariadne - Manólázadás(?)   Jacob & Ariadne - Manólázadás(?) Empty2016-12-04, 09:07


Tény, és való, hogy nem Ariadne Jake zsánere, de ettől függetlenül, és a véla bájtól eltekintve is kifejezetten szép hölggyel áll szemben, akit nem szabad csak így itt hagyni. Meg a srácokról is menekült egy kicsit, úgyhogy a hölgy pont kapóra jött neki tulajdonképpen. És, hogy nem lehet rá haragudni? Sajnos ezzel is bizonyos mértékben tisztában van, hisz sosem szokta annyira túlfeszíteni a húrt, vagy olyan határokig elmenni, ami már kifejezetten zaklatás, gorombaság lenne. Ügyesen manőverezik érzelmek és szokások között, mert ezt meg kellett viszonylag hamar tanulnia.
Amikor Ariadne elmondja, hol dolgozik, akkor az azt követő apró megjegyzésre finoman felvonja egyik szemöldökét, és kissé oldalra biccenti a fejét, összébb görnyesztve magát, pontosabban engedve az eddig esetleg kihúzott tartásán, jelezve csodálkozását. Mintha csak testével mondaná "Valóban?"
- Sosem akart bekerülni az aurorparancsnokságra? Csak, hogy egyet mondjak a sok másik hely közül. Miért olyan különleges a varázsbűn üldözési osztály? - hangjában valódi kíváncsiság és érdeklődés csendül fel, nem kötekedni, vagy pimaszkodni akar, esetleg azt mondani, hogy az a legrosszabb hely, csak érdekli, mi ez a kizárólagosság. Aztán, ahogy lassan ellép, és látja a nőn, hogy fellélegzik, átsuhan az arcán egy mosoly, majd amikor kiderül, hogy tényleg segíthet neki, akkor egészen büszkén húzza ki magát, ahogy megkapja a papírokat. Mosolyogva figyeli Ariadne átalakulását és átöltözését. És mintha a kérdés felett el is siklana. Eszébe jut a beszélgetése Piton professzorral, aztán csak megindul a nő után.
- Ügyes. - jegyzi meg halkan, miközben megindulnak a manókonyha felé.
Vissza az elejére Go down
Ariadne Halifax
Reveal your secrets
Ariadne Halifax
Személyzet

TémanyitásTárgy: Re: Jacob & Ariadne - Manólázadás(?)   Jacob & Ariadne - Manólázadás(?) Empty2016-11-29, 15:50


to Jacob
i'll whisper a secret

[You must be registered and logged in to see this image.]


Pont az a zavaró Jacob-ban, hogy nem lehet rá annyira haragudni. Ha egy felnőtt férfi teszi ennyire a szépet a vélabáj miatt, az érthető, és egyben kezelhető is. Viszont egy kamaszban ettől függetlenül is dúlnak a hormonok, Jacob ráadásul nem is flörtöl, hanem őszintének tűnő pimaszsággal bámul, és mosolyog rám, éppen ezért nehéz a helyzetből bármit is kihozni, ahol senki sem hibás. Moccanok, mintha el akarnék menni, de végül maradok, mert az út zárva van, pedig ha nagyon akarnám, engedne. Megbántani sem akarok, ezért halkan fújtatok, és úgy teszek, mintha a saját akaratomból szándékoznék bevonni őt az esetleges nyomozásba. Elsőszámú gyanusítottként szerepel a listán, ám az túlságosan is nyilvánvaló lenne, ha ő járatná a bolondját velem. Beteges dolog lenne, ha testközelből akarná látni a hatást. Vagy pont így van, és van Jacob-ban valami ördögi? Pedig egyébként kedves fiatal fiúnak tűnik, nincsen semmi baj, csak úgy mosolyog, hogy bárki, aki nálam gyengébb lenne, alaléltan omlana a karjaiba. Szegény fiatal mardekáros lányok! Engem is csak azért zaklat fel ennyire, mert tudom, hogy esetemben nem én vagyok a zsánere, hát hogy is lehetnék? Csak az őseim vére van rá hatással..
- A varázsbűn üldözési osztályon. Az egyetlenen, ahol érdemes. – Felelem kissé kihúzva magamat, így csak egy fejnyi kettőnk között a különbség, hiszen roppant alacsony vagyok. Nem értem még most sem azt a pillantást, de nagyon nem, hogy miért néz ennyire, elképzelhető, hogy hasonlítok valakire, akit jól ismert, és kedvelt. Végül ellép mellőlem, így fel tudok lélegezni, immár a szabad akaratomból fűzöm tovább a szót, akár még segíthet is nekem..
- A sorsot akkor hagyjuk, te milyet szántál magadnak? – Intek, hogy akkor jőjjön utánam, felkeressük a manókonyhát, és Jacob lesz a segédem. Átvedlek, ami azt jelenti, hogy a kezébe nyomom a papírost, Ózbeli Dorothy módjára megperdülök a tengelyem körül, és Roxfortos-Mardekáros egyenruhába öltözöm, mintha én csak egy fiatal diáklány lennék, Jacob pedig az idősebb, aki utána akar járni, hogy mi is folyik a Mardekár klubhelység faliújságját illetően..



Neon nights || Just for you|| ©

















[You must be registered and logged in to see this image.]
   
I hate that I like you.
Vissza az elejére Go down
Jacob Troops
Reveal your secrets
Jacob Troops
Varázslény

TémanyitásTárgy: Re: Jacob & Ariadne - Manólázadás(?)   Jacob & Ariadne - Manólázadás(?) Empty2016-11-12, 18:54


Végső soron Jacob egy kamaszfiú, és, mint a kamaszfiúk általában, élvezi szép lányok társaságát, és kifejezetten élvezi, ha valakit sikerül zavarba hoznia. Van benne ennyi játékosság, hiába Mardekáros, hiába olyan a családi helyzete és az élete, amilyen. Most, hogy egy nálánál idősebb hölgyet hozott zavarba, bizony ott a pimasz mosoly, és nagyon lassan akar eltűnni, mert élvezi egy kicsit a helyzetet. Vagy inkább nagyon is. Főleg, hogy amikor visszavonulót fújna, és már menne el, hogy otthagyja a nőt, akkor az maradásra bírja, pontosabban kommunikálni kezd vele. Nyilván nem fogja meg, de szavakkal ugyanúgy ott lehet valakit tartani. Mintha kimondatlanul azt válaszolta volna a srác kérdésére, hogy szeretné, hogy maradjon még. Éppen ezért, amikor a nő lehajtja a fejét, és távozna, akkor cseppet kezd összezavarodni, hiszen az előbb még kvázi marasztalta, most meg menne. Ahogy felnéz rá azokkal a kérdő szemekkel, Jake csak akkor szólal meg ismét.
- Gondolom nem egyszerű valaki után érkezni, de nem hiszem, hogy adni kellene bárki pletykáira, vagy becsmérlésére. Melyik részlegen dolgozott, ha szabad tudnom? - kérdezi kedves, barátságos hangon, mint aki egyáltalán nem tart semmiféle átoktól, vagy ilyesmitől, és a testhelyzete is valami efféle nyugalmat sugároz. Egyáltalán nem fenyegetően, csak határozottan áll ott. Ha Ariadne szeretné, simán félre tudja lökni, vagy állítani. De mivel még csak finoman jelez a hölgy, a srác még ott tartja. Azokra a szavakra, hogy pocsékul bánik az emberekkel, csak a szemeit villantja meg. Tény, nem nagyon beszélgettek, és minden bizonnyal származása miatt is sokan máshogy viszonyulnak hozzá, de ennek ellenére egy kissé meglepi a nő válasza, reakciója. Egyre inkább érzi, hogy Ariadne egyáltalán nem használja, sokkal inkább megveti, utálja származását. Persze elhamarkodott ítéleteket nem akar levonni. Ahogy Jacob sorsára keveredik a szó, a fiú finoman, egy fél lépést oldalra lép, miközben sejtelmes somolygással villantja meg szemeit.
- Nem én vagyok a sors, hogy ezt eldöntsem. - kitartja a szemkontaktust, egészen sokáig, és hosszasan, sőt, ha a nő nem kapja el a tekintetét, akkor bizony hosszú ideig így maradnak, mert Jacob nem tágít. Közben igyekszik koncentrálni, hogyne nagyon kerüljön Miss Haifax hatása alá..
Vissza az elejére Go down
Ariadne Halifax
Reveal your secrets
Ariadne Halifax
Személyzet

TémanyitásTárgy: Re: Jacob & Ariadne - Manólázadás(?)   Jacob & Ariadne - Manólázadás(?) Empty2016-11-10, 18:51


to Jacob
i'll whisper a secret

[You must be registered and logged in to see this image.]


Lassan már tényleg nem tudom, hogy ki miért jön oda, és van bennem egy nagy adag bizalmatlanság. Gondolhatnám azt is, hogy segíteni akar, de akkor mire fel a pimasz mosoly? Vagy dicső hollóhátasként sosem tudom magam mögött hagyni a jellemvonást, hogy mindent túlkombinálok? Én vagyok a felnőtt, állnom kéne a tekintetét, de isten az atyám, ez most nem megy, olyan szándékosnak vélem, hogy zavarba akar hozni. Mégis; szigorú arckifejezést öltök, és visszaveszem tőle a papírt, amikor közli, hogy őt is ugyanúgy meglepte a dolog, mint engem. Sőt, még visszavonulút is fújna, ezt viszont nem engedhetem.
- Erről szó sincsen, csak.. Amióta megérkeztem, mintha céltábla lennék. Tudom hogy az elődőm egy markáns alak volt, én meg ebben a témában pályakezdő, de feleslegesnek érzem magyarázni a bizonyítványt, hogy több évnyi aurormunka áll mögöttem. Aki meg akarja kérdőjelezni az ittlétem fontosságát, úgyis megteszi, bármi csinálhatok. – Foglalom össze, na nem mintha kérte volna, és már lépnék el mellette, mintha neki is szólna az előbbi intelmem, a fejemet lehajtva indulok utamra, de miután lezárja a „járatot”, ez most esélytelen, ha csak félre nem lököm, amit még nem akarok, csak felnézek rá. Amolyan érdeklődő riadt tekintettel, hát most átkozzam meg? Igaz, hogy udvarias volt annyira, hogy felajánlja az egérutat, de mivel nem éltem vele, már be kell szorítania? Megköszörülöm a torkomat, de mégsem erőltetem a szabadulást, csak megnedvesítem az ajkamat.
- Sosem éltem a kihallgatással.. A nyomolvasás volt az erősségem. A mágiák egymásra gyakorolt hatása érdekelt, nem a szemtanuk. Azt hiszem pocsékul bánok az emberekkel.  – És ők is velem, hiszen csak a külsőmet látják, ezért is menekülök, hogy ne legyen érdemi interakció. – Legveszélyesebb? Most jön az a duma, hogy a legtöbb sötét varázsló innen kerül ki? Neked is ilyen gonosz utat szánt a sors? – Kérdezem tűnődő ajakrándulással pillantva fel a sötét szemekbe.




Neon nights || Just for you|| ©



[You must be registered and logged in to see this image.]
   
I hate that I like you.
Vissza az elejére Go down
Jacob Troops
Reveal your secrets
Jacob Troops
Varázslény

TémanyitásTárgy: Re: Jacob & Ariadne - Manólázadás(?)   Jacob & Ariadne - Manólázadás(?) Empty2016-11-01, 15:10


Nem feltétlenül a származása miatt megy közel Jake a őhöz, sokkal inkább érdekli, hogy mi van vele, pontosabban, hogy mit néz ennyire. Persze az indokai között az is benne van, hogy igen csinos hölgyről van szó, Jake pedig fiú, ezek után össze lehet rakni a dolgokat. De van neki egy kedves, gáláns része is, amely egyfelől inkább le akart szakadni bandától, másfelől érdekelte, mit talált ennyire érdekesnek Miss Halifax. A már-már vádaskodó hangnemre egy kissé oldalra dönti a fejét, és mintha érezné, hogy a nő egészen zavartan érzi magát, egy fél lépést hátrébb lép, miután visszaadta a papírt, aztán kezeit halálos nyugalommal zsebeibe csúsztatja.
- Ha úgy érzi, hogy csak hátráltatom, akkor szívesen távozom, és nem zavarom tovább. Ha azonban úgy gondolja, akár maradhatok is. - nem néz a háta mögé, de a zajokból igen is érzi, hogy bizony sikeresen ketten maradtak a helyiségben, és bár nem az a tipikus sármőr, a helyzet nincs annyira ellenére. De könnyen lehet, hogy csak a hölgy véla-származása játszik az érzékeivel, meg az érzelmeivel is, de egyelőre esze ágában sincs teljes menekülő, szabaduló utat nyitnia a hölgynek. Noha igaz, hogy nem miatta van itt, és nem ő tette ki a faliújságra ezt a kiírást, hogy idecsábítsa, és utána valamit kezdjen a helyzettel, most az agya mintha egyszerre több dolgon kezdene el dolgozni. Gondolataiban megrázza a fejét, hogy észhez térjen, és igyekszik koncetrálni a problémás kérdéskörre.
- Nem hiszem, hogy pont önnek jelentene ez nagy problémát, hiszen nagyjából két perc alatt ki tudna itt hallgatni mindenkit. Gondolom.. Amúgy.. - ráncolja össze a homlokát újra a pergamenre nézve, majd fel a hölgyre.
- Mindenki tudja, hogy a Mardekár büszkélkedik a legtöbb ellenséggel a házimanók körében, így ha valamelyikük tényleg fel akarna lázadni, nem lepődnék meg azon, hogy ezt itt teszik közzé. Nem ez a legkedvesebb ház, sőt, talán az egyik legveszélyesebb. - hangja a vége felé kezd egy kicsit sejtelmessé válni. Igyekszik komolyan venni a dolgot, bár még nem biztos, hogy komoly, de tény, hogy Ariadne kisugárzása bizony rá is hatással van.
Vissza az elejére Go down
Ariadne Halifax
Reveal your secrets
Ariadne Halifax
Személyzet

TémanyitásTárgy: Re: Jacob & Ariadne - Manólázadás(?)   Jacob & Ariadne - Manólázadás(?) Empty2016-11-01, 14:48


to Jacob
i'll whisper a secret

[You must be registered and logged in to see this image.]
Járatom a tekintetemet a papír és a pimasz mosolyú fiú között, mintha még mindig nem tudnám eldönteni, hogy vajon tényleg igazi a felhívás a manók oldaláról, vagy Jacob benne van abban a bandában, akik a bolondját akarják járatni velem, hogy felhívják magukra a figyelmet. Tényleg komoly dilemma, hiszen Jacob nem tágít, zavartan a fülem mögé tűröm az egyik sötét tincset, más az, ha valaki messziről néz, és füttyög, vagy veszi a bátorságot, hogy ide is jöjjön. Néha már átkozom anyám vérét, hogy én is ilyen lettem, legalábbis részben.
- Nem? Akkor miért vagy itt? Segíteni, vagy hátráltatni? – Miközben mutatom a papírt, és közelebb lép, igyekszem visszafogni a lélegzetemet, hogy legalább az ne hasson rá. Az igazi vélák különleges ékszerekkel el tudták rejteni az aurát, nekem még ez sem sikerülhet. Talán ha komoly, és távolságtartó maradok, akkor mindenki szépen megőrzi a hidegvérét.
- Azt hiszem ez mindenkit érint. Csak azt nem értem, hogy miért a Mardekár klubhelységben írták ki. Hiszen így pont elveszti a közérdekű jellegét. Átverésnek tűnik, de ha nem járok utána.. Biztosan megrónak érte, ha igazinak bizonyul. – Oldalra döntöm a fejemet, és karba font kézzel nézem a fiút, aki jól mulat ezen az egészen. Nem veszi komolyan, vagy ide akart csábítani? Próbálom letörölni a zavart tekintetet az arcomról, és picit hátralépni ezúttal én, viszont mivel közel volt a faliújság, sikeresen nekimegyek, menekülőút kizárva. Talán a pálcámért kéne nyúlnom, hogy elriasszam a fiút, vagy mindent félreértek, és tényleg segíteni akar? Átnézek a válla felett, most mindenki tényleg eltűnt, szétspriccelt a tömeg, és csak ketten maradtunk. Egyenlőre állom a sarat, és őzike szemeimmel nézek rá fel, hogy vajon akkor mi lesz a válasza. Miért van itt?



Neon nights || Just for you|| ©



[You must be registered and logged in to see this image.]
   
I hate that I like you.
Vissza az elejére Go down
Jacob Troops
Reveal your secrets
Jacob Troops
Varázslény

TémanyitásTárgy: Re: Jacob & Ariadne - Manólázadás(?)   Jacob & Ariadne - Manólázadás(?) Empty2016-10-20, 19:47


Meglepődik, mennyire belemerül a hölgy a papírosba, és egy picit meg is szalad a szemöldöke, amikor azt hallja, hogy semmi izgalmas. Ahhoz képest túlságosan is hosszasan és szinte megigézve állt ott a hirdetőtábla előtt, de nem tesz rá semmilyen megjegyzést. Illedelmes fiú ő. A pimasz mosoly pedig a védjegye, azt nem tudja, és nem is akarja letörölni, egyáltalán. Éppen ezért, amikor a kezébe nyomják a papírost, azt átveszi, és lassan biccent.
- Jacob, és azt hiszem, nem én vagyok az ön embere.. - hangja egészen lassú és kimért, miközben a papírost olvassa. Igazából ő maga sem tudja hirtelen hova tenni, és erősen kutat az emlékei között, hogy vajon ennek most mekkora hitelt adjon. Tudja, hogy a többiek szoktak ilyesmikkel foglalkozni, meg néha viccesnek érzik magukat, de ez nem az ő stílusa. Ahogy a papírost nézi, lassan felsandít Ariadnéra.
- Kellene? - inkább kíváncsi a hangja és játékos, mint ártatlan, vagy esetleg számon kérő. Egyáltalán nincs benne félelem, tudja, hogy ő bizony semmi rosszat nem tett, így Ariadné se nagyon tud mit leolvasni az arcáról, azon kívül, hogy kifejezetten élvezi, hogy a másiknak ez ekkora fejtörést okoz. Látszik, hogy Jacob nem szokta magát beleásni ezekbe a dolgokba. Még egyszer lenéz a papírra, majd egy könnyed mozdulattal nyújtja vissza azt a hölgyeménynek. Tény és való, hogy kellőképpen izgatott volt a papír mibenléte felől, de most, hogy elolvasta, és látja, hogy ez a nőnek milyen fejtörést okoz, inkább lemond róla, és játssza, hogy neki ehhez aztán semmi köze - ami igaz is. Ettől függetlenül hangszínén érezni lehet, hogy nem vesztette el teljesen az ügy iránti érdeklődését.
Vissza az elejére Go down
Ariadne Halifax
Reveal your secrets
Ariadne Halifax
Személyzet

TémanyitásTárgy: Re: Jacob & Ariadne - Manólázadás(?)   Jacob & Ariadne - Manólázadás(?) Empty2016-10-19, 19:23


to Jacob
i'll whisper a secret

[You must be registered and logged in to see this image.]

A füttyögő, pulzáló fiúbanda nem érdekel, átnézek rajtuk, inkább a papírra meredek, és a derekamra csúszik az egyik kezem, megdöntve a csípőmet. Ez már nem az első eset, hogy a pincefolyosók környékén látok ilyen kiírást, élhetnék a gyanuperrel, hogy ez mindössze a mardekárosok csínye, ám itt a dilemma; ha arra fogom, és csak rálegyintek, kockáztatom, hogy valami komolyabb baj történik, mert nem vettem komolyan. Vagy.. túlságosan is beleélem magamat, nyomozni kezdem, feltüzelem a tanári kart, és kiderül, hogy diákcsíny, akkor soha senki nem fog komolyan venni. Valami arany középút kellene, amivel meglesz a tettes, mégis csak annyi energiát teszek bele, hogy ne vonjon el a napi rutintól. Arra eszmélek, hogy valaki közelebb jött, és hozzám szól. Oldalt pillanatra tűröm a fülem mögé a hajamat, és megszólalok. Azaz szólalnék, mert kissé kiszáradt a szám, megnedvesítem, aztán jöhet ismét a próba.
- Jacob, ugye? Izgalmas? Így is mondhatjuk. Tudsz erről valamit? – Nyomom olyan lendülettel a kezébe, hogy akkor is kénytelen átvenni, ha nem akarja. Mint amikor egy bírósági végzést kézbesítenek, lehetetlen elvonatkoztatni tőle. Ha lepillant rá, és olvassa, akkor elkezdem fürkészni az arcát. Nem állítom, hogy köze lenne hozzá, de akkor miért a pimasz mosoly?  Értem én, hogy hormontúltengés van az iskolában, de nekem ez az egyetemi szekció még mindig hihetetlenül sok, az én időmben ez más volt. Igazi brit lévén csináltam a dolgomat, céltudatosan, elvivatottan. Jut eszembe, mindjárt itt a teaidő! A társai kimentek, legalább az izléstelen füttyögés véget ért. Ám nem állíthatom, hogy ha kilépek a klubhelység ajtaján a folyosókra, nem találom magamat szembe legalább fél tucatnyi, rám váró mardekárossal. Még a hivatalos öltözék sem tántorítja el őket, de legközelebb még garbót is húznom kéne. A közelgő tél miatt az amúgy sem árthat.



Neon nights || Just for you|| ©



[You must be registered and logged in to see this image.]
   
I hate that I like you.
Vissza az elejére Go down
Jacob Troops
Reveal your secrets
Jacob Troops
Varázslény

TémanyitásTárgy: Re: Jacob & Ariadne - Manólázadás(?)   Jacob & Ariadne - Manólázadás(?) Empty2016-10-14, 13:41


Lehet,hogy ő nem törődik az átvonuló Mardekáros bandával, ám a diákok közül legalább egy felfigyel rá. Jake éppen most végzett, és háztársaival együtt lóg a folyosón, próbálkozik a tinédzserek megszokott, hétköznapi életét élni, és kifejezetten élvezi, hogy éppen nem ő van a középpontban. Semmi témákról, felesleges dolgokról csevegnek, egymást ugratják, és Jake valahol ebben érzi a szabadság egy csepp ízét. Most nem kell megfelelnie, most nem kell teljesítenie, éppen ezért kellőképpen elengedi magát. A nyakkendőt már le is vette, ott lóg a zsebében, ingjének felső pár gombját is kigombolta, és a délutáni programjait tervezi, amikor valami elvonja a figyelmét a többi fiúról. Megérez valamit a levegőben, és ahogy oldalra fordítja a fejét, akaratlanul is elmosolyodik. Fiúból van, nem lehet mit tenni, kiszúrja a kifejezetten csinos hölgyet a folyosón, amint éppen egy pergamennel tépelődik. Erre persze majdnem fellöki egyik kedves háztársa, mire Jake csak megigazítja a talárját, és int a többieknek.
- Menjetek csak srácok, majd délután látjuk egymást! - azzal ott is hagyja őket, és tekintete hol Ariadnéra, hol a kezében lévő pergamenre siklik. Egyelőre nem tudja eldönteni, melyik is érdekli jobban. Könnyed, laza léptekkel sétál a hölgy mellé, és támasztja meg a falat egy pimasz félmosollyal.
- Tiszteletem, Miss (?) Halifax. Valami izgalmasra bukkant? - tekintetével közben lopva a papírra pillant, majd vissza a hölgyre, aki a legrosszabb esetben egy laza mozdulattal fogja lerázni, de ez benne van a pakliban.
Vissza az elejére Go down
Ariadne Halifax
Reveal your secrets
Ariadne Halifax
Személyzet

TémanyitásTárgy: Re: Jacob & Ariadne - Manólázadás(?)   Jacob & Ariadne - Manólázadás(?) Empty2016-10-13, 18:17


to Jacob
i'll whisper a secret

[You must be registered and logged in to see this image.]


Nem gondoltam volna, hogy így fog elkezdődni a visszatérésem a Roxfortba. Amikor ide jártam, nem piszkáltak, meghúztam magamat, és minden rendben volt, ám az, hogy most biztonsági tiszt vagyok, némi véla vérrel megspékelve nem a legjobb ómen. Amióta egyetemisták is járhatnak ide, a Roxfortban megnőtt a tesztoszteron szint, s most ennek iszom meg a levét. Lépteimet füttyögés kíséri a folyosón, el se csúfíthatnám magamat, mert a mágikus kisugárzás mindent leleplez. Bezzeg a tisztavérű véláknak ott az a jópofa karkötő, amivel le tudják árnyékolni az erejüket. Most mégsem bosszankodhatok ezen, fontosabb dolgom van. Még ha egyértelmű, hogy ez sem valódi fenyegetés, hanem annak a fiú bandának a szivatása. Azért ez mégis komoly visszalépés, pár hónappal ezelőtt még sötét varázslókat üldöztem, részem volt az évszázad egyik legkomolyabb varázsmaffiaperében, ahol az Azkabanba tudtam többeket juttatni, és most itt vagyok, hogy tinikkel harcoljak, hiszen egyértelmű, hogy ellenem vannak. Nem fogok dúlni-fúlni, csak mielőbb utána járok annak, hogy mi történt, aztán valami biztonsági varázst helyezek el, amely megakadályozza, hogy lépre csaljanak. A pergement végül leszedem a faliújságról, és átfutom a kusza sorokat, amelyek állítása szerint egy véres manófelkelés van kibontakozóban, s hogy magukhoz ragadják a hatalmat, hamarosan merénylet várható diákok egy csoportja ellen. McGalagony nyilván tőlem várja a megoldást. Ezúttal is a poziciómnak megfelelő sötét kosztümben, és fehér blúzban feszítek, de nem tűztem fel a hajamat, úgy vélem, hogy nem ettől függ, hogy tisztelnek, vagy sem. Az átvonuló mardekárosokkal most nem foglalkozom, inkább el kéne vonulnom a papírral, és jósmágiát alkalmaznom, kifűrkészni, hogy ki is ért legutóbb a papírhoz.



Neon nights || Just for you|| ©



[You must be registered and logged in to see this image.]
   
I hate that I like you.
Vissza az elejére Go down
Ariadne Halifax
Reveal your secrets
Ariadne Halifax
Személyzet

TémanyitásTárgy: Jacob & Ariadne - Manólázadás(?)   Jacob & Ariadne - Manólázadás(?) Empty2016-10-13, 18:16


***



[You must be registered and logged in to see this image.]
   
I hate that I like you.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom
Reveal your secrets

TémanyitásTárgy: Re: Jacob & Ariadne - Manólázadás(?)   Jacob & Ariadne - Manólázadás(?) Empty


Vissza az elejére Go down


 
ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Ariadne Halifax
» Ariadne O. Macmillan
» Jacob Troops
» Jacob & Shanna
» Jacob Troops

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ :: Mardekár klubhelyisége-
Ugrás: