Nem szabad kihagyni!

Az új küldetés
hamarosan kezdetét veszi
Kalandra jelentkezők
⊰ 1 - Játékos neve
⊰ 2 - Játékos neve
⊰ 3 - Játékos neve
⊰ 4 - Játékos neve
⊰ 5 - Játékos neve

ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ

HomeHome  KeresésKeresés  TaglistaTaglista  CsoportokCsoportok  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
Üdvözlet!

2000-et írunk, szeptemberben a Roxfort újra megnyitotta kapuit, hogy az 1999-2000-es tanévben is megállhassák a helyüket a diákok az iskolában. Voldemort már a múlté, lassan négy éve végleg megszűnt létezni. Megmaradt hívei bujkálnak, és az auroroknak hála egyre ritkábbak az ex-halálfalókról szóló hírek is. Úgy tűnik, hogy a varázslóvilágot jelenleg béke és nyugalom övezi, de vajon meddig? Légy részese te is az új kalandoknak!

Az oldal alapítása:
2014. október 2.
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chatbox

Promóink

Kukkants be az általunk fenntartott két másik oldalra is, ha egy másik világra is kíváncsi vagy, amit szintén mi igazgatunk. :)

Legfrissebb

ϟ Corvus & Bexley
  Today at 16:33
Corvus Flint

ϟ Calamus Pennabolt
  Today at 11:33
Megan Smith

ϟ Missy & Andy
  Today at 09:03
Andrew Benedict
A hónap posztolói
Gina Accipiter

Bexley Wildfield

Megan Smith

Cody Armstrong

Corvus Flint

Perselus Piton

Luna Lovegood

Dane Seoras

Winifred Hill

Jade Wilson

Statisztika

Összesen 596 regisztrált felhasználónk van.

Legújabb felhasználó: Andrew Benedict

Jelenleg összesen 34383 hozzászólás olvasható. in 3189 subjects
Ki van itt?

Jelenleg 18 felhasználó van itt :: 6 regisztrált, 0 rejtett és 12 vendég :: 2 Bots

A legtöbb felhasználó (77 fő) 2014-10-02, 18:29-kor volt itt.

Share|

Mallory & Hayden - Téren és időn át örökké

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
SzerzőÜzenet
Hayden Harper
Reveal your secrets

Griffendél

ϟ Kor : 21
ϟ Hozzászólások száma : 101

TémanyitásTárgy: Mallory & Hayden - Téren és időn át örökké 2016-07-20, 18:24

First topic message reminder :

[You must be registered and logged in to see this image.]
Vissza az elejére Go down
Felhasználó profiljának megtekintése

SzerzőÜzenet
Mallory Dawson
Reveal your secrets

Mugli

ϟ Kor : 24
ϟ Hozzászólások száma : 66

TémanyitásTárgy: Re: Mallory & Hayden - Téren és időn át örökké 2016-10-25, 08:40

Nem mondom, hogy nem lep meg, hogy még egy kis csomagot is kapok a levél mellé. Maga a levél is mindig feldob, hiszen mindig tartok tőle kicsit, hogy esetleg nem érkezik meg, hogy baj történik, megszűnik a kapcsolat, Mogyorónak esik baja. Olyan sok a kérdés és olyan sok a nehézség, de remélem, hogy esetünkben ez a szerencse, ami egymás mellé, vagy legalábbis egymás közelébe sodort minket még sokáig kitart. A sors csúnya játéka lenne, ha azok után, hogy ennyire fontossá vált számomra valaki, akivel még sosem találkoztam ez az egész csak úgy megszűnne egyik pillanatról a másikra.

Drága Hayden!

Hű, hát ez a süti! Mennyei volt, de tényleg! Nagyon köszönöm és már csak a tény is, hogy gondoltál rám és dolgoztál vele, annyira jó érzés Hayden! Tényleg én nem is tudom, hogy mit mondjak, jöhet még!
Számodra még nem annyi, de számomra már sok idő telt el és én nem tartom fellángolásnak, vagyis remélem, hogy nem az. Én is örülök ennek az egésznek, sokkal boldogabb vagyok, mint előtte, mintha csak azért kerültél volna be az életembe, hogy segíts, hogy megments a letargiától, mert anya meghalt és a boltom is befuccsolt volna, de most valahogy minden jól alakul és ezt úgy érzem neked köszönhetem. Én... butaság olyat kimondani, hogy bár sose találkoztunk és ez egészen furcsán hangzik így, de kezdelek megszeretni? Sokszor képzelem el, hogy milyen lenne találkozni és folyton rajtad jár az eszem, a leveleidet olvasom újra. Komolyan néha úgy érzem magamat, mint egy éretlen tinilány, amikor Mogyoró végre beröppen az ablakon és hozza a levelet, amit úgy vártam.
Azért én örülök, hogy sikerül megmenteni legalább egy valakit, de ígérem nem veszem le az amulettet. Ne aggódj, ha nem kerültem én is be valami aktába, akkor csak nem lett ebből baj ugye?
Ebben igazad van, tényleg nálad másképp telik az idő és még távol van a karácsony. Olyan furcsa ez így, szoknom kell még azt hiszem. Hoperól nem sokat tudtam meg, furcsa meg alig van róla bármit is, anya nem sokat írt róla és valahogy kevés info van bárhol is róla. Annyi biztos, hogy árva, a szülei meghaltak és úgy érzem sosem volt valami boldog életet, de úgy tűnt a képeken, hogy anyával szívesen dolgozott együtt, csak nem is tudom... volt mindig valami a pillantásában, amikor nem látta, hogy fotó készül róla. Nem tudom megmagyarázni, vagy csak rémeket látok ettől az egésztől, magam sem tudom.
Holnap utazom a párizsi kiállításra, már nagyon várom! Talán vissza is térek, amire jön Mogyoró és akkor nem is lesz gond, hogy máshol kell majd megtalálnia. A süti tényleg isteni volt, jöhet még!

Szeretettel:
Mallory, 1994. 07. 04. London

Én most nem tudok semmit sem mellékelni, az egész napom pakolással telt. Felmerült bennem, hogy viszem a pálcák közül is valamelyiket, de végül arra jutottam nem lenne jó ötlet. A végén még megtalálnák a reptéren, vagy bármi és kétlem, hogy annak jó vége lenne, csak Haydennek okoznék bajt vele, azt pedig nem akarok.

[You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this image.]
Hayden Harper
Reveal your secrets

Griffendél

TémanyitásTárgy: Re: Mallory & Hayden - Téren és időn át örökké 2016-10-22, 21:16

Mallory & Hayden

people change and forget to tell each other

Nála már nyár van ismét, lassan eltelik az első közös évünk, nekem pedig csupán néhány hét telt el, mégsem érzem a különbséget, a leveleink mélyülése jelzi a kapcsolatunk változását, ahogyan megismerjük egymást. Neki telnek az évszakok, nálam ez még alig látszik, viszont a személyében megkaptam azt a lányt, akire úgy igazán szükségem van. Kitölti a gondolataimat, gondoskodik rólam, pedig nincs is mellettem, de mégis azt érzem, hogy itt van. A levelek szinte már beszélgetésnek tűnnek, ezért gondolom azt, hogy ha majd egyszer találkozni fogunk, nem fogunk unatkozni. Már csak az a kérdés, hogy élőben is meglesz ez a különös varázs? Hiszen a levelek és a képe alapján nagyon édesnek gondolom, és aligha hiszem, hogy ez változna. De ugye ő se gondolja meg magát?

Édes Mallory!

Kezdem olyan furán érezni magamat. Nem csak azért, mert féltékeny voltam Peterre, akivel nem jöttek be a dolgaid. Én.. Amikor Winterrel voltam, közel sem éreztem magamat ilyen boldognak. Nem akarlak megrémiszteni ezzel, hiszen még sosem találkoztunk, és talán felületesnek gondolsz, de azt hiszem, részemről ez több, mint barátság. Nem kell erre semmit sem mondanod, megértem, hogy mivel te idősebb, komolyabb lány vagy ennél, és csak fellángoldásnak gondolnád azt, amit mondok, de nem baj, számomra már az is tökéletesen kielégítő, hogy írsz nekem, és ehetek a finom sütijeidből. Ha így érne véget az életem, akkor is úgy vélem, hogy teljes életet éltem, mindent megkaptam. Igaz, hogy ott volt az a pocsék kapcsolat, vagy hogy nem ismerem az igazi szüleimet, de ez mind nem számít, mert téged megismertelek. De visszatérve a gyilkos témára. Annabelle végül megúszta, ami már csak azért is furcsa, mert van róla emlékem, amikor itt volt az aktája, és arról is, hogy nincsen. Nem vagyok egy zseni, így kezdek belezavarodni a dolgokba. Az amulett még fürdésnél, ágyba se vedd el, nem fog magától elszakadni. Igen, attól félek, hogy a gyilkos felfigyelhetett rád, de nem, egyszerűen nem engedem, hogy bármi történjen veled, ha mást nem, akkor odautazok, és megakadályozom.
Akkor nézz utána Hope-nak, mert lehet jelentősége, lehet, hogy valami van még ebben az ügyben, amit nem vettünk eddig észre. A karácsony még messze van, nálunk most indult be a hajtás ősz lévén mindenki depressziós, vérszomjas, de neked jó nyaralást kívánok. Talán ha elértük az egy évet, megpróbálom az időkaput. És.. sütöttem neked valamit, szerintem borzasztóan jól sikerült, de legalább az enyém. Vigyázz magadra!

Szeretettel
Hayden, 1998. 09. 15. London

Mogyoró karmaihoz erősítve ezúttal egy kis batyut talál, amiben egy csokis-piskótás süteményt talál becsomagolva, rémesen elázva a csokikrémtől, azt hiszem túl sok került bele, de végülís ízre nem rossz, csak nagyon tömény, én is csak egyet tudtam belőle megenni. Lehet, hogy nekem is inkább az eperre kéne rámennem, mint a gyilkosunknak? Hát nem is tudom, de azt akartam, hogy Mallory is lássa, próbálkozom.

i want to love you|| [You must be registered and logged in to see this link.] || [You must be registered and logged in to see this link.]

Mallory Dawson
Reveal your secrets

Mugli

TémanyitásTárgy: Re: Mallory & Hayden - Téren és időn át örökké 2016-10-17, 20:28

Azt eddig is reméltem, hogy mindig minél előbb ír nekem levelet, hiszen mindig nagyon várom és azért bennem van az aggodalom, hiszen bármikor bármi rossz történhet vele, mégis csak veszélyes munkát végez, meg aztán ott van az az "apróság" is, hogy megpróbálhat átmenni a kapun, aminek úgyszintén rossz vége lehet, ha nem vigyáz magára eléggé. Óvatosnak kell lennie, én biztos, hogy csak akkor tudok nyugodt lenni, de azért nagyon remélem, hogy tényleg ide tud jönni valahogy, valami módon, de úgy, hogy közben semmi baja sem lesz.

Drága Hayden!

Szóval akkor mégis csak komolyabban megsérültél, kérlek tényleg légy nagyon-nagyon óvatos! Azért így is aggódom, veszélyesek ezek a varázslatok és a mágia is, félek, hogy mégis csak baj lesz. Én tényleg tudok tudok várni, de nem akarom, hogy bajod essen. Talán tényleg így van, Mogyoró mintha tudta volna, hogy találkoznunk kell, vagyis megismerni egymást és talán az idő is e miatt tolódik el és kerülünk közelebb egymáshoz. Nem tudom, de az a fő, hogy eljöhessen az az idő, amikor találkozunk, tudom ehhez nekem is óvatosabbnak kell lennem. Azért nem tagadom örülök, hogy Annabelle végül megúszta, akkor ezzel beleszóltam a jövőbe igaz? Nem lehet belőle valami komoly baj? Bár azt már úgy se tudjuk meg igaz? Az amulettet köszönöm, ígérem, hogy mindig viselni fogom és egy kicsit távol maradok az áldozatoktól, én sem akarok bajba kerülni. Szerinted a gyilkos... felfigyelhetett rám?
Hope? Nem ismerős a neve, anya nem mesélt róla, de utána nézek a bolt régi iratai között, anya régi levelezésében, hátha ott esetleg találok majd valamit, ami erre a Hope-ra utal. Lehet, hogy anya okkal nem mesélt róla, de attól még találhatok róla valamit. Akkor jól van, talán elmegyek Párizsba és megnézem azt a kiállítást, már tényleg régóta érdekel és most van is rá pénz, hogy megtegyem, jól megy a bolt. Remélem Mogyoró tényleg ott is megtalál. Azért ne húzd ki a gyufát a főnöködnél, bár persze jó lenne rájönni, hogy mi folyik itt, de nem minden áron, és nem ez a legfontosabb, a többi ügy is ugyanúgy fontos.
Azért tudod szeretném, ha elmennél a nevelőszüleidhez. Nekem más, sok idő telik el mire megjön a leveled, muszáj elfoglalnom magamat a bolttal, vagy akármi mással, de neked rövidebb idő telik el és nem akarom, hogy csak arra várj mikor írok neked, az... nem jó. Ha még sem találkozunk, ha nem sikerül, akkor nem akarom, hogy hosszú hónapokig ne is éld rendesen az életed. Rendben?

Szeretettel:
Mallory, 1994. 06. 18. London

Remélem nem veszi úgy, hogy bármi rosszat akarok a levelemmel, de tényleg nem szeretném, hogy csak azzal töltse az idejét, hogy arra vár, mikor írok már neki. Ennél azért sokkal fontosabb, hogy élje az életét és persze foglalkozzon a munkájával is és azt sem szeretném, hogy teljesen besavanyodjon és ne legyen társasága. Na persze ne női társaság legyen, de... igenis menjen el karácsonykor a nevelőszüleihez, vagy találkozzon a barátaival, nem akarom, hogy csak rám várjon, mert ha még sem sikerül...

[You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this image.]
Hayden Harper
Reveal your secrets

Griffendél

TémanyitásTárgy: Re: Mallory & Hayden - Téren és időn át örökké 2016-10-16, 14:23

Mallory & Hayden

Biztos voltam benne, hogy Mallory akkor is izgulni fog értem, ha a lelkére kötöm, hogy vigyázok magamra. Szívmelengető érzés, hogy valaki ennyire odafigyel rám, aggódik értem. Winternek csak arra kellettem, hogy menőzzön a sportolóval, aki aurornak tanul. Most már kezdem érteni, miért voltunk olyan ritkán együtt, kötelezőnek érezte, ám Malloryval még a levélváltás is sokkal érzelmesebb, mint Winterrel fizikálisan az együttlétek. Amikor végigolvasom a levelét, gyorsan pennát ragadok, hiszen tudom, minél később küldöm a választ, annál tart az a bizonyos egy-két hét.

Kicsim, Mallory!

Az állam már nem olyan vészes, hátam fáj kissé a becsapódástól, de bámulatos, mennyire kedves vagy velem. Látod most már nevetek Peteren, akivel nem találtad meg a közös hangot, mert nagyon kedves vagy számomra, ezek után már tényleg rajta leszek, hogy ha megoldható, valahogyan találkozzunk. Nem butaság, valahogy én is azt érzem, hogy összetartozunk, nem csak sima levelezgetés ez, sokkal több. Az volt a sorsunk, hogy találkozzunk. Még ha ez igazából nem is valósult meg, értsd úgy, hogy megtaláljon téged a levelem, az igazit pedig mielőbb szorgalmazni fogom.
Viszont valamit nem értek, Annabelle eltűnt az akták közül, tehát bármit is csináltál, máris változtattunk. Elvileg az lenne a lényeg, hogy én kapjam el a gyilkost, nem téged akarlak veszélybe sodorni. Küldök azért neked ezúton is egy amuletett, amely melegedni kezd, ha valaki sötét szándékkal közeledik feléd, mert bár nem hibáztatlak, hogy segíteni akartál annak a lánynak, azt hiszem már olyan eseményeket indítottunk be, amelyet nem tudunk egykönnyen megállítani. Utánajártam az epermániának. Volt egy páros, akik korábban kifejezetten sok epres süteményt, tortát csináltak. És nem fogod elhinni, hogy ki volt az egyik. Az édesanyád. Akiről tudjuk, hogy meghalt. A társa viszont eltűnt. Úgy hívták, hogy Hope Carmichael. Nem ismerős neked ez a név? Elvileg még a te időd előtt nyoma veszett, nem jelentkezett nálad soha?
Szerintem Mogyoró bárhol meg fog téged találni, attól nem félek. Amíg el leszel utazva, tovább vizsgálgatom a kaput. A karácsony még messze van, viszont a főnököm mostanság nagyon nem örül neki hogy ezzel az egy üggyel foglalkozom, állítása szerint nem tudok koncentrálni másra, pedig kéne. Próbálom neki bizonygatni, hogy ha a gyilkos elkezdett újra ölni, akkor sürgősen le kéne állítanunk. De igen, a nevelőszüleimhez lehet, hogy át kéne repülnöm Amerikába. Ekkora távolságnál nem működik a hoppanálás sem a zsupsz kulcs. Viszont tényleg csak egy-két napról lesz szó, de mondom, messze még a karácsony. Vigyázz magadra!

Szeretettel
Hayden, 1998. 09. 14. London

Remélem, hogy az elküldött amulettel már nagyobb biztonságban tudhatom őt, mert nem akarom, hogy egyszer az ő neve is feltűnjön az akták sokaságában. Azért nyomozunk, hogy sikerüljön megtalálni a gyilkost, nem mert Malloryt is el akarom veszíteni. Ha úgy alakul, hogy hagyjuk a fenébe az egészet, és csak találkozzunk majd egyszer, nem kétséges, hogy le tudok mondani a rejtély megoldásáról. Most viszont lemegyek kicsit edzeni, hogy kiálljon a hátamból a fájás.

i want to love you|| [You must be registered and logged in to see this link.] || [You must be registered and logged in to see this link.]

Mallory Dawson
Reveal your secrets

Mugli

TémanyitásTárgy: Re: Mallory & Hayden - Téren és időn át örökké 2016-10-12, 11:58

Eddig is minden alkalommal úgy vártam Mogyorót, mint a messiást, de most még nehezebb volt, hiszen nem tudni vagy két hétig, hogy mi történt Haydennel, hiszen át nem jutott ez biztos, de nem tudhattam nem történt-e valami baja. Képes voltam még a környékbeli kórházakat is felhívni, de persze a legtöbb helyről leráztak, hogy zavaros személyleírás alapján nem tudnak beazonosítani valakit, aki talán nincs is náluk, a neve pedig nem szerepel sehol sem az adatbázisukban. Maradt a feszült várakozás és be kell vallanom hatalmas kő esett le a szívemről, amikor végre a bagoly ott kopogtatott az ablakpárkányomon, hogy bebocsátást nyerhessen a várva-várt levéllel egyetemben.

Drága Hayden!

Nagyon aggódtam és ez nem hangzik túl jól. Ugye nem sérültél meg nagyon? Már csak azért is mert a levegőben voltál és olyan rossz érzésem volt végig... Tudom butaság, de még a kórházakat is felhívtam, nem vagy-e itt valahol, csak nem tudsz nekem jelezni, de örülök, hogy írtál és jól vagy. Sokkal óvatosabb légy a következő alkalommal, mert ez így félelmetes, főleg a várakozás. Nem szeretném, hogy bajod essen, akkor inkább türelmesen várok, mint hogy ne adj isten tényleg komoly dolog történjen, hiszen arról még csak nem is tudnék! Kétlem, hogy tudnék keresni egy varázslót, akinek elmondhatnám téged kereslek, főleg hogy azzal még bajba is sodornálak a pálcák miatt és hogy meséltél a világodról. De én is így érzem ez az egész olyan mesébe illő és jó lenne találkozni, de amíg nem tudjuk biztosra, hogy nem lesz bajod, addig nem szabad.
Óvatos leszek, megígérem, egyébként sem merek túlságosan közel menni, bár azt hiszem kicsit talán túlzásba vittem, de nem az én hibám. A listádon volt, akit nem találtam meg, nem volt benne a telefonkönyvben, de az utolsó áldozatok egyikét sikerült és úgy tűnik nagyon kedves lány. Annabelle a neve és neki is van egy kis boltja, szintén cukrász, cseréltük recepteket is. Tudom, hogy nem szabadott volna, teljesen véletlenül alakult így az egész és talán őt valahogy meg tudnánk menteni. Tény, hogy a nevem gyakori, de ha valamilyen rendőrségi ügy kapcsán került elő az azért érdekes, nem volt soha semmi gondja a családomnak a rendőrökkel, ez biztos.
A nyaram még elég zavaros, valószínűleg csak a nagyszüleimhez megyek vidékre és lesz Párizsban egy cukrászati kiállítás, még sose jutottam el rá, talán ebben az évben megteszem, mindig is szerettem volna, de még nem vagyok benne biztos, egy hétig tart, rengeteg program és előadás lesz, de ott Mogyoró nem találna meg. Te tervezel valamit mostanában? A karácsonyt a szüleiddel töltöd?

Szeretettel:
Mallory, 1994. 06. 01. London

Azért sokkal jobb kedvvel adom fel ezúttal a levelet, hogy nem kell a miatt izgulnom, nem esett-e valami baja, mert tudom, hogy most nem próbálkozott ezzel a kapuval. Még mindig félelmetes, hogy akár komolyan is megsérülhet, ha ennyire veszélyes ez az átjáró. Mogyoró különleges madár lehet, hogy képes volt átvészelni és azóta is bírja.

Hayden Harper
Reveal your secrets

Griffendél

TémanyitásTárgy: Re: Mallory & Hayden - Téren és időn át örökké 2016-10-08, 08:53

Mallory & Hayden

Miután helyreraktam néhány törött csontot, gyorsan leülök válaszolni, hogy szegény lány ne aggódja halálra magát. Egyébként ez még mindig olyan hihetetlen, hogy így levelezünk, mintha két utcával arébb lakna. Holott a múltban él, majdnem öt évnyi távolságra tőlem, már lehet, hogy az én jelenemben teljesen el is felejtett engem. Lehet hogy az ő szempontjából már mindez lezajlott, ahol én most vagyok, előfordulhat, hogy példának okáért sohasem találkoztunk. De most minden fájdalmam ellenére összekapom magamat, és nekiesek a levélnek, még ha a következő pár napra kissé szabadságoltatom is magamat.

Drága Mallory!

Azért valahol nagyon jó érzés, hogy így tudunk aggódni egymásért, ennyire fontosnak tartjuk a másikat. Tudod nekem még Winterrel sem adatott meg ilyesmi több év alatt, holott ő a párom volt. Ebből kezdem azt érezni, hogy az nem is volt igazi kapcsolat, szerelemnek hittem, de.. abból, ahogyan levelezünk, nem azt érzem, hogy kétségbeesetten kapaszkodom beléd, hanem megoszthatom veled a félelmeimet, vigyázhatunk egymásra, ez sokkal közelebb áll ahhoz az érzéshez, amit valóban erről a fogalomról gondolnék. Na de akkor a nagy hír! Sikerült követnem Mogyorót. Hát ha eddig furcsának tartottad a mágiát, akkor biztosan eltátanád a szádat, mert még én is nagyokat néztem. A madarunk valóban egy kapun repül át. Ilyen lilásan, kékesen izzó rés, éppenhogy be tudott csusszanni, nem is értem, hogy elsőre honnan tudta, hogy át kell mennie rajta. Valahogy tűzön vizen követte a címet, legyen akár az a múltban is. Amikor közelebb értem a kapuhoz, az tágult, viszont ahogyan a baglyot is megtépkedte párszor, nagyon ellenséges volt. Nagyon megdobált, több helyen meg is ütöttem magamat, de azért túlélhető volt, még jó, hogy felkészültem. Ha majd megpróbálok rajta át is menni, akkor majd még inkább a védelemre helyezem a hangsúlyt.
Te nem voltál ott az áldozatok listáján, de már tényleg nincsen ott a boltod, szóval remélem hogy veled nem történt semmi, azt én sem tudom, hogyan élném túl. Lehet, hogy téged nem nyilvánosan ölt meg, hanem szó szerint eltűntetett, amikor rájött, hogy követed. Próbálj meg kiemelten óvatos lenni. Ha anyukádnak nem volt hozzá köze.. Nem is tudom, akkor ez zsákutca, de még gondolkozom rajta. A Dawson név ismerős, de lehet, hogy csak mert gyakori név, mintha már hallottam volna valahol. Azért nem semmi, hogy neked már lassan nyár van, mész valahova esetleg kicsit kikapcsolódni? Remélem nem Peterrel! Csak viccelek, tudom, hogy nem jön be neked, én meg úgyse lehetek féltékeny, hiszen még csak nem is találkoztunk. Remélem, hogy mielőbb fogunk.

Szeretettel
Hayden, 1998. 09. 12. London

És már küldöm is a baglyot, ezúttal nem megyek utána, hanem a kandalló mellett iszogatom a forró csokimat, whiskey-vel felturbózva, mert nagyjából fáj mindenem, kell néhány nap, amíg ezt kiheverem. De így nem is tudom, hogy mi lesz, ha majd át akarok ténylegesen menni, úgy esek át Malloryhoz, hogy egész napra használhatatlan leszek. Hát annak nem sok értelme lenne, így életem legjobb varázsfelszerelését kéne összehoznom.

Mallory Dawson
Reveal your secrets

Mugli

TémanyitásTárgy: Re: Mallory & Hayden - Téren és időn át örökké 2016-10-05, 17:04

Egészen jól sikerült megszoknom ezt a varázspálca használat dolgot. Na persze biztosan egész más lenne az, ha mondjuk nekem kellene varázsolni, gondolom ilyesmire nem is igen lehetnék képes, hiszen nem születtem varázslónak, ahogyan ő, vagy... boszorkánynak? Ennyire azért nem értek ehhez. Ettől még persze érdekes ezeket az apróságokat használni. Jó elpakoltam azért őket, hogy még véletlenül se bukkanjon rá senki... na nem mintha sokan járnának hozzám egyébként. A nagyiék se jönnek, nem igazán vannak oda a városért újabban. Viszont legalább a pálcákkal le tudtam magamat foglalni annyira, hogy ne aggódjak annyira érte, ha tényleg megkísérli a kapun való átkelést.

Kedves Hayden!

Nem tehetek róla, de így is aggódom, hogy valami bajod lesz, főleg hogy ilyen lassan kapom meg a leveleket. Azért így nagyon nehéz, nem tudom, hogy mi lett, hiszen még nem tudod megírni, csak ha írtam és válaszolsz. Nagyon remélem, hogy válaszolsz! Én nem tudom követni Mogyorót, és nem tudnám megtalálni azt a kaput sem, de ha nem írsz... Megpróbálom nem túlaggódni, de nagyon nehéz.
Jól van, szóval a sorozatgyilkos. Próbálom megérteni, neked ez már a múlt, de mi van, ha... Én nem voltam az áldozatok listáján igaz? Azt ismered, és nem azért nem volt már ott a boltom, mert nem élek. Legalábbis elvileg, de azért óvatos leszek. Követtem az egyik lányt a listáról, de nem sokáig. Olyan rémes érzés volt, hogy tudom, hogy meg fog halni, de nem tehetek semmit, úgyhogy nem láttam senkit sem, aki rajtam kívül követni, de nem vagyok azért ebben túlságosan profi, lehet hogy nem voltam elég jó megfigyelő. Megpróbálom még párszor, hátha belejövök.
Anya, mint áldozat? Nem hiszem, autóbalesete volt, Elizabeth Dawson volt a neve, ő is egyszerű mugli, mint én, de azért utána nézhetsz. Azért nem hiszem, hogy megölték volna, miért tette volna bárki is? Tudom az ilyen őrültek észjárását nem lehet csak úgy megérteni, de akkor is. Beszélünk telefonon a nagyszüleimmel és persze néha, de messze élnek és nem szeretik a várost, nekem pedig nincs sok időm meglátogatni őket, inkább csak ünnepekkor, vagy nyáron. Barátaim azért vannak, bár nem sok, inkább csak azok, akiket meg tudtam tartani az iskola után. Eléggé szétszéledt mindenki, de azért ne aggódj, nem vagyok teljesen egyedül.
Érdekes lehet, hogy telefonálsz varázslóként, bár én is érdekes lehetek, hogy már két varázspálcám is van. Azonnal írj, amint sikerült valamire jutnod, féltelek!

Szeretettel:
Mallory, 1994. 05. 14. London

Így, hogy tudom, hogy most nézte meg a kaput, csak még inkább aggódom, hiszen biztosan nem jött át rajta, mivel nem érkezett meg Mogyoróval, akkor viszont fog tudni válaszolni igaz? Csak nem lett semmi baja, akkor fogalmam sincs, hogy mit tennék, főleg akkor, ha nem érkezne tőle levél, ahogyan szokott. Így is nehéz, hogy vagy két hétig kétségek között kell vergődnöm. Nem csoda, hogy aggodalmakkal telve engedem útjára Mogyorót.

Hayden Harper
Reveal your secrets

Griffendél

TémanyitásTárgy: Re: Mallory & Hayden - Téren és időn át örökké 2016-10-01, 08:58

Mallory & Hayden

Még tiszta szerencse, hogy én vagyok ilyen kétkedős típus, mert én egy-két nap alatt visszakapom tőle a választ, míg neki azért majdnem két hetet kell várnia arra, hogy most eldöntsem, hogy mit is akarok. Természetesen őt, és ezt az egészet, csak közel sem vagyok olyan bátor a szív ügyeit illetően, mint ő. Nekem egy pocsék kapcsolatom volt hosszú éveken át, bár azt viszont nem tudom hogy mi a helyzet. Tudom, hogy azt mondta, hogy őt különcnek tartják, na de mennyire? Egyáltalán mennyire illendő faggatózni? De hát mégiscsak kiváncsi vagyok.

Drága Mallory!

Jól van, akkor most felkészülök, és elsőre csak megnézem, hogy mi is ez a kapu, lehet, hogy át sem férek rajta. Próbálj meg ne izgulni, ha egy bagoly túléli, akkor biztosan én is. Azért alaposan magamra húzok sok védővarázslatot, mágikus tárgyat, hogy csökkentsem a rossz dolgok esélyét. Mindenképpen kérlek, hogy ne félts, hidd el, aurorként sok rázós dolgot megéltem már, ha nem is vagyok túl eszes, az ösztöneim nagyon jók, ezért is élek még. Valahogy mindig sikerül rájönnöm a helyzet közben, mit is kell csinálnom. Na de visszatérve a sorozatgyilkosra. Igen, csak azt értsd meg, hogy számomra ez már lezajlott, és ha változtatsz valamin, lehet, hogy sosem kezdek el veled levelezni, és akkor ezt az egészet elfelejtjük. Úgyhogy csak akkor lépj közbe, ha már nagyon muszáj. Igen, nemeslelkűek lehetünk, hogy másokért kockáztatunk, de vajon fontosabb az, hogy elfelejtsük egymást? Próbáld meg követni az első áldozatot, de csak megfigyelni, hogy kik követhetik még rajtad kívül. És ha nem tudnád végignézni, ahogyan meghal, akkor arról már maradj le.
A szüleim felkutatását az időkapu utánra hagyom, egyszerre egy fontos dolog legyen, szeretnélek először téged látni, hiszen egymáshoz már kötődünk, őket még nem is láttam. Balesetben? Nem lehet.. hogy ő is valahogyan az áldozatok között szerepel? Mi volt a neve? Bár ha balesetnek volt álcázva, akkor úgysem tudok róla semmit. A nagyidékkal azért néha találkozol? Barátok? Jaj, sajnálom, hogy furcsa volt a pálca elsőre, de majd megszokod. Igen, a varázslat nálunk sok mindent megold, többet lehetünk a családunkkal, de a többségnek nincsenek elektromos felszerelései, tehát nincsen telefon, tévé, így mindenki sokat van a családjával. Én persze nem, próbálok edzeni, sportolni. Van ugyan egy telefonom, de nem az az okos változat, arra még nem jöttem rá, hogy azt hogyan lehet mágiával megbűvölni, egy régi tipusú. Na drukkolj a kapuhoz!

Szeretettel:
Hayden, 1998. 09. 11. London

És ahogyan ígértem, most úgy csinálom, hogy amikor Mogyorót küldeném, előtte magamra húzom az amulettjeimet, védővarázslataimat, aztán seprűre pattanok, és elküldöm a madarat. Az első pár mérföld átlagosan telik el, aztán...!
A madár sikeresen átjut, tehát megkapja a levelemet, de hogy velem mi történt, az még a jövő zenéje.

Mallory Dawson
Reveal your secrets

Mugli

TémanyitásTárgy: Re: Mallory & Hayden - Téren és időn át örökké 2016-09-30, 15:55

Remélhetőleg tényleg nem gondolja meg magát holnapra és fogja ne adj isten mégis csak megváltoztatni a véleményét, hogy aztán a következő levélben megint kicsit rám ijesszen. Nem azt mondom, hogy mindig legyen tökéletes minden, de azért mégis csak benne van az emberben a félsz, hogy megszűnik ez az egész és akkor azt sem tudhatom, hogy ő fejezte be, vagy Mogyoróval történt valami. Az biztos, hogy egy ilyen esemény nagyban visszavetné az életkedvemet és időbe telne mire újra magamra tudnék találni, ami persze az üzletnek se tenne túlságosan jót, pedig épp hogy sikerült talpra állnom.

Kedves Hayden!

Jól van, ez azért megnyugtatóan hangzik. Nem tudom mi lenne, ha valami bajod esne, már csak azért is, mert én még csak varázsolni sem tudok, tehát... nem tudom hogyan segíthetnék neked, ha tényleg megsérülnél a nagy felfedezés közben. Azért tudasd velem mikor próbálod meg, hogy tudjam mikor kell aggódnom, vagy mondjam úgy, hogy drukkolnom érted?
Ha figyelmeztetném őket akkor nem más halna meg helyettük? Lehet, hogy ha egy változás van, akkor a többi áldozat is változik és akkor csak új listát kell küldened, nem tudom... De az jó lehet, ha követem őket, de végignézni, hogy valaki meghal, ha ne adj isten látom. Óvatos leszek ígérem, de megpróbálom. Hidd el én sem akarok meghalni, mielőtt még találkozhatnánk, de valamit mégis csak tennünk kell, hogy más ne haljon meg. Hiába mondod, hogy ez számodra a múlt, nekem még a jövő... nem olyan egyszerű ezt azért így kezelni, mert azok a lányok meg fognak halni..., vagy más helyettük. Rémes ez az egész!
Hát akkor próbáld meg és ne add fel! Csak sikerül megtalálnod őket, talán eddig nem akartad eléggé, vagy már fejlődtél és van más ötleted, ahogyan megpróbálhatod. Anya... nem él már, lassan fél éve meghalt. Balesetben, elég hirtelen történt, azért is volt olyan nehéz átvenni tőle az üzletet, mert ő vezette, én csak sütöttem régebben és nagyon hirtelen szakadt a nyakamba az egész. Nekem sincs senkim, csak a nagyiék, de ők messze élnek, úgyhogy megértelek.
A pálca pedig... hát nem mondom, hogy először nem ijedtem meg tőle, amikor elkezdett mindenféléket művelni, elég meglepő volt, hogy mit ne mondjak, de az biztos, hogy hasznos. Nálatok azért könnyebb lehet az élet, legalábbis ilyen tekintetben, a mágia sok mindent megold igaz?

Szeretettel:
Mallory, 1994. 05. 03. London

Ezúttal nem tudok neki küldeni is valamit, mert a varázspálca kissé megkavarta a dolgokat körülöttem. Azért ezt még gyakorolnom kell és azt hiszem nem fogok egy hamar átszokni arra, hogy varázslattal oldjam meg a dolgokat. Elég fura, ha csak úgy magától mozog minden a mosogatóban, meg a többi, amire ezzel a pálcával képes lettem... szóval ezt még mindenképpen szokni kell.

Hayden Harper
Reveal your secrets

Griffendél

TémanyitásTárgy: Re: Mallory & Hayden - Téren és időn át örökké 2016-09-28, 13:57

Mallory & Hayden

Reméltem, hogy amikor visszajön a levél, akkor nem valami komoly szemrehányást kapok a rózsás lenyomatok miatt. Már úgy fest sejti, hogy egy butácska melák vagyok, akinek csak a sport megy, meg az átkok szórása, de amúgy egyszerű lélekként nem szoktam semmit túlspilázni. Ezért aztán bőven meggyőzhető voltam arról is, hogy folytassuk. Nem szoktam gyötrődni, mindig bizakodom, hogy lesz még jobb életem is, mint a jelenlegi. Titkon talán Terri mellett is hittem, hogy vagy ő megjavul, vagy rámtalál valami új szerelem. És sikerült is, hiszen azt hiszem kezdek beleszeretni Malloryba, bármennyire is furcsa, hiszen még nem találkoztunk személyesen.

Drága Mallory!

Jól van, többet nem kételkedek a bizalmadban, és a a szeretetedben sem. A mágikus kaput először tanulmányozni fogom, felvértezem magamat amulettekkel, talizmánokkal, átdobálok rajta mindenfélét, bele fog telni egy időbe, amíg át merek rajta én is repülni, de kitartás, pár levélen belül meg fogom kísérelni. Ezúttal még nem követem Mogyorót, de utána majd mindenképpen megnézem magamnak, milyen utat is tesz meg, végtére is nagyon kiváncsi vagyok már, na és rád is persze, de nem vállalok be a szükségesnél komolyabb kockázatot, legrosszabb esetben várunk.
Nem is tudom, tehetsz, talán figyelmeztetheted őket, vagy.. küldhetek most dátumokat, helyszíneket is, hátha követhetnéd az áldozatokat, de jó lenne, ha elsőre nem avatkoznál bele. Szőke gyönyörű lány vagy, biztosan szemet szúrsz a gyilkosnak, legalább vegyél parókát, napszemüveget, sapkát. Inkább haljon még meg egy-két illető, de nem hagyhatom, hogy neked bajod essen. Gondolj bele, ők már halottak, számomra ez a múlt, az idő sodrását nem tudjuk megállítani, csak arra lehet mindez jó, hogy a jelenben elkapjuk. A negatív következmények.. még ha jó ügy érdekében is tesszük, beláthatatlanok. A szüleimet illetően nem is tudom, jó lenne megpróbálni, mert annyira egyedül vagyok, a nevelőim Amerikában vannak, és csak néha utazok haza, és pocsék ez így, te töltöd ki a mindennapjaimat. Édesanyád azért még él? Róla mit lehet tudni? A bonbon valami fantasztikus lett, komoly edzésekkel kell ledolgoznom. Most hadd küldjek én is valamit, amivel megkönnyítem neked a takarítást.

Szeretettel:
Hayden, 1998. 09. 10. London

A szívecskéket nézegetem a levelén, de egyáltalán nem gondolom magunkat gyerekesnek, inkább valahogy romantikus ez az egész. Az én ajándékom ezúttal egy varázspálca, amivel megbűvölheti a lakását, a mosogatóban maguktól kezd el sikálni a szivacs, és lebegteti a tányérokat a helyére, a seprű felseper, a rongy portöröl, és még a fakanál is magától kevergeti az ételt. Olyan sok a munkája szegény lánynak, legalább egy kicsit pihenjen. És még egy képet is kap, ezúttal mozgót. Én vagyok rajta, amint egy focilabdával dekázok. Kicsit magamutogató, de most ez jutott eszembe.

Mallory Dawson
Reveal your secrets

Mugli

TémanyitásTárgy: Re: Mallory & Hayden - Téren és időn át örökké 2016-09-26, 12:13

Furcsa ez, számomra még mindig nehéz felfogni és feldolgozni a tényt, hogy mennyire másképp telik az idő nála, mint nálam. Neki csak 1-2 nap, ami nekem majd két hét minden alkalommal, de ez jó is, hiszen így tényleg van esély rá, hogy találkozzunk majd egymással, bár hogy az lehetséges-e hogy eljöjjön ide, azt nem tudom, tényleg nem akarom, hogy e miatt ne adj isten baja essen, főleg hogy arról még csak nem is nagyon tudnék, hiszen ha egyszerűen nem jön levél, akkor nem fogom tudni sem, hogy mi történt vele, hiszen hogyan járhatnék utána mi lesz a jövőben?

Kedves Hayden!

Én biztosan nem, mert a leveleid mindig erőt adnak és segítenek a mindennapokban, szóval ne ijesztgess. Tudom, hogy nehéz ez, mármint... nem tudjuk találkozunk-e egyáltalán, vagy hogy ha igen akkor mikor, de én türelmes tudok lenni, hiába nehéz, de ha muszáj... És tényleg csak akkor próbáld meg ezt a valamiképp ide utat, ha ez nem lesz sem a jövőre rossz hatással, se neked nem esik bajod rendben van? Tudod el nem költözhetett az idős hölgy, mert én régebben élek, esetleg talán én költözöm el innen, hiszen azt mondtad már a cukrászat sincs itt, mármint a te idődben és a néni költözött helyettem ide, tehát most még nem itt él. Ez zavaros így igaz?
Oh, de most tudom kik fognak meghalni és nem tehetek semmit? Tudom a jövő, de ez így elég rémes. Megnéztem a listát részletesen és... az egyik lányt ismerem. Nem jól, csak távolról, egy iskolába jártunk még régen, csak a neve ismerős, régen nem találkoztam vele, de ha tényleg meghal... Azt mondod még csak nem is figyelmeztethetem, hogy megmentsem? És ha segítek elkapni azt a gyilkost? Akkor más nem halna meg. Azzal túlságosan nagy hatással lennénk a jövőre? De, ha rossz dolgot akadályozunk meg az csak jó lehet nem, annak nem lehet valami negatív következménye, ha jót teszünk, vagy... igen?
Azért ne add fel a reményt, nem tudod, hogy miért ne leled őket és ha elrejtőztek talán okuk volt rá és téged akartak védeni, különben nem lennének ennyire eltűnve. Biztosan van erre valami magyarázat. Az én apám, róla nem sokat tudok, anya nem igazán mesélt róla. Azt hiszem fájó pont volt ez neki és egy idő után én magam sem erőltettem, pont e miatt. Rossz ember lehetett, aki elhagyott minket, ezért nem is kerestem sosem, azt sem tudom mi a neve. A rózsaszirmok viszont nagyon édesek, cserébe te is kapsz valamit és ne aggódj engem cseppet sem zavar az ilyesmi, sőt tényleg nagyon édes vagy.

Szeretettel:
Mallory, 1994. 04. 18. London

Még egy kis szívecskét is rajzolok a levél végére. Igen, azt hiszem ez tényleg több, mint puszta levélben való barátkozás és ha már ilyen romantikus hangulatában van hát kap cserébe vissza pár szív alakú bonbont is, amit könnyebben be tud osztani. Többféle is van, hiszen furcsa módon még azt sem tudom milyen ízek a kedvencei. Na ez lesz a következő, amit megkérdezek majd, de e miatt már nem bontom újra ki a levelet, főleg mert mint kiderült Mogyoró lábra ráerősíteni nem is olyan egyszerű bonbonostul, főleg ha neki is tetszik valami, akkor piszkálja, ezért is etetem meg mindig jól, amikor itt van.

Hayden Harper
Reveal your secrets

Griffendél

TémanyitásTárgy: Re: Mallory & Hayden - Téren és időn át örökké 2016-09-24, 17:59

Mallory & Hayden

Azért elég sok idő eltelt már, igaz, hogy számomra alig másfél hónap, de neki már tavasz van, nekem meg csak az ősz közepe, tehát ha ilyen ütemben levelezünk, akkor tényleg lehet rá esély, hogy az én jelenemben találkozunk. Azt mondjuk még kétlem, hogy ezt a karácsonyt már együtt tölthetjük, de hátha egy éven belül már tudunk véglegesen találkozni. Addig viszont nem mondok le az esélyről, hogy megoldjam az időkapu rejtélyét, és legalább egy pár órát együtt töltsünk. Úgy érzem, hogy mindaz, amit Winter iránt éreztem, közelében sem jár annak, ami Mallory felé van, és nagyon is kínzó a hiánya.

Drága Mallory!

Ne haragudj, ígérem nem vetem fel többet, hogy hagyjuk, ha csak te nem gondolod egyszer majd úgy, hogy nincsen értelme. Nem gondoltam volna, hogy ennyire megijedsz, csak elmélkedtem, próbáltam a tanácsodat kikérni. Nem akartam felbolydítani az életedet, hiszen amikor először megtalált a levelem, akkor az még véletlen volt, a mentorom édesanyját kerestem. És téged találtalak meg. Legalábbis Mogyoró. Hiszen a cím szerintem jó volt, de elképzelhető, hogy a kedves anyuka közben elköltözött, vagy a baglyunk valami az átlagosnál is mágikusabb lény, akinek az volt a célja, hogy minket, magányos lelkeket megtaláljon. Most, hogy így alakult, abban is hallgattam rád, hogy próbálom értelmesen kitölteni a hétköznapjaimat. A mai nap ugyan nem foglalkoztam új ügyekkel, ám ezt a sorozatgyilkosost megnéztem ismét, és találtam összefüggést az áldozatok között. Mellékelek neked róluk egy listát, azokról is, akik a te idődben meghaltak, és azokról is, akik még várhatóak. Nem mondom, hogy bárkit is érdemes megmenteni, mert akkor nagyon felborítjuk a múltat. De.. Nem is tudom, az összefüggés az, hogy mindenki, aki a gyilkos keze által halt meg, valahogyan az édességekkel volt kapcsolatban. Cukrászok, boltvezetők.. ezért is féltelek téged annyira! Nem is tudom, hogy mi lenne a jobb. Ha azt mondanám, hogy próbálj vigyázni magadra, netán elutazni, viszont nem látlak az áldozatok között, tehát túlélted. De mi van, ha a mostani levelezéssel pont hogy veszélybe sodorlak, és megváltozik a múltam, és te is bajba kerülsz? A küldött mogyorós specialitás nagyon finom volt, próbálom most több napra beosztani, hogy formában maradjak, mert valami isteni. A madárkánk is kapott azért belőle. A szüleim.. Nos.. tudod évek óta próbálkozom, mágiával is. Azt hiszem varázslók, mágiával tűntették el a nyomaikat. Az apád? Tudsz róla valamit? És.. bocsánat, hogy rózsaszírmokat szárítottam bele a levélpapírba, azt hiszem romantikus hangulatom volt..

Szeretettel:
Hayden, 1998. 09. 08. London

Én igenis úgy kezelem, mintha együtt lennénk. Rá nem akarom ezt a terhet róni, de ő nyugodtan aggódhat értem, és még jól is esik. Megnézegetem a levelet, tényleg egy kicsit furcsán néz ki, telepréselve rózsaszirmokkal, de hát lassan megszokhatná, hogy én ilyen érzelmes melák vagyunk. Felsóhajtok, egyértelműen nagyon imádom őt. Hm.. imádom? Remélem nem riad meg ettől.

Mallory Dawson
Reveal your secrets

Mugli

TémanyitásTárgy: Re: Mallory & Hayden - Téren és időn át örökké 2016-09-22, 17:31

Sok idő telik el a levelei között, hiába írok én mindig gyorsan vissza, sajnos ez sem változtat az időtávokon. Biztosan ennek is van oka, de egyelőre még azt sem tudjuk, hogy ez az egész miért alakult ki, így nehéz kitalálni miért változott meg a legelejéhez képest. Épp e miatt viszont van időm újra olvasni a leveleit, ahogyan ezúttal is megtettem és a vallomásán is újra átrágtam magamat, hiszen értettem minden sorát, de fogalmam sem volt róla, hogy mit is írhatnék rá, már csak azért is, mert ez nagyon komoly dolog, mi pedig talán sosem találkozunk. Persze a remény él, de... ilyesmit kijelenteni... ahhoz azért nagy bátorság kell az embertől azt hiszem.

Kedves Hayden!

Akkor jó, máskor ne ijessz így rám rendben? Már tényleg attól tartottam, hogy esetleg megfordult a fejedben, hogy könnyebb annyiban hagyni a dolgot, mert úgy kevésbé fájdalmas, de az akkor is rémes lenne. Nekem jól esnek a leveleid, minden sorod és kedves szavad és... nagyon hiányoznál. Üresek lennének a napjaim és... kénytelen lennének megkeresni valahogy, de még magam sem tudom hogyan, főleg hogy az én időmben fiatalabb is vagy és nem is biztos, hogy hinnél nekem. Szóval ne tűnj el. Most már Mogyoró is erős és nem lesz baja az utazások alkalmával.
Talán tényleg jobban oda kellene figyelned az életedre. Nekem muszáj, különben a boltnak annyi és eleve több idő telik el mire megérkeznek a leveleid, muszáj kezdenem valamit magammal, de neked sem szabad egy álomképbe kapaszkodnod. Így nem is tudsz miről mesélni és nem mentesz életeket, úgyhogy tessék szépen tenni azt, amiben jó vagy, rendben? Viszont nem akarok mással találkozni ezt hidd el nekem és ne is gondolj ilyesmire! Peter sem érdekelt és nem akarok mást sem, te pedig vigyázz magadra, tényleg csak akkor gyere át a kapun, ha biztos, hogy nem lesz bajod. Mogyoró talán valami különleges miatt képes erre, de nem akarom, hogy neked ne sikerüljön és... szétszaggasson, ijesztően hangzik.
Oh ez kedves tőled, de nem várom, hogy segíts, egyszer is nagyon rendes volt tőled és most tényleg egészen jól megy a bolt. Kellett a lökés, amit tőled kaptam és alakulnak is a dolgok, a legújabb specialitásomból küldök neked, bár mogyorós, szóval vigyázz nehéz Mogyoró is nekiessen. :-) Talán nem próbálod eléggé és ha ők teszem azt muglik, akkor nem tehetnek semmit sem, hogy ne találd meg őket. Egyáltalán tényleg keresed őket, úgy... igazán? Nem azt mondom, hogy nem, de talán félsz is tőle, hogy mi lenne, ha megtalálnád őket. Én ezért nem kerestem soha sem az apámat, hiszen ő hagyott el, akkor... mi értelme lenne?

Szeretettel:
Mallory, 1994. 04. 04. London

Nem akarok úgy viselkedni vele, mint valami barátnő, akinek joga van számon kérni, de azt hiszem tényleg egyre közelebb kerülünk egymáshoz és talán nem is olyan furcsa a hangnem, legalábbis remélem, hogy nem az. Csak szeretném, ha legalább megpróbálná, mert lehet hogy ez piszkálja valahol belül és ha még csak nem is próbálja meg akkor csak egyre rosszabb lesz hosszú távon.

Hayden Harper
Reveal your secrets

Griffendél

TémanyitásTárgy: Re: Mallory & Hayden - Téren és időn át örökké 2016-09-20, 20:20

Mallory & Hayden

Remélem, hogy Mallory meg volt elégedve Mogyoró új kinézetével, hiszen mágiával erősítettem meg a baglyot, aki már nem tűnt viharvertnek, a tollai sokkal élettel telibbek voltak, kék-ezüst színben pompáztak. Az biztos, hogy még jó sokáig használhatjuk így, magától az időkaputól nem sok baja lesz, a levélszállítás pedig alapból is a dolga. Azért reméltem, hogy Mallory nem riadt meg a levelemtől, ami kész vallomás, volt még perverz oldala is a megfogalmazásomnak, de hát úgy tűnt, Peterrel kapcsolatban hiányérzete volt, és velem tudja igazán megértetni magát. Ami hát hogy is mondjam kölcsönös. Kicsit úgy veszem észre, direkt nem akarta kiolvasni a soraimból a lényeget, hogy ne legyünk olyan nagyon komolyak. Azt hiszem egyet kell értenem, igaza is van.

Drága Mallory,

Ne haragudj, nem akartam még véletlenül sem, hogy rosszul érezd magadat miattam. Csak elgondolkoztam. De higgy benne, hogy addig fogok neked írni, amíg nem találkozunk, vagy azt nem mondod, hogy nem vagy kíváncsi. Hidd el, nagyon fontos nekem ez a kapcsolat. A nevelőszüleimet leszámítva téged kedvellek a legjobban, és nagyon fontos vagy nekem. Talán gyerekes dolog, hogy így építek rád, és ennyire meg akarom veled osztani a mindennapjaimat, az örömömet, a bánatomat. Igazság szerint a napjaim annyira egysíkúak, hogy az örömöm, és a bánatom is te vagy. Erre értem, hogy vissza kéne mennem a munkába, többet törődni vele, hiszen nem tudom megoldani az ügyeimet, ha nem figyelek jobban oda. Ettől még nagyon várom a leveleidet. És sajnálom, hogy érezted, hogy nem bízom benned. Épp csak.. úgy vélem, hogy még évek választanak el minket, és talán nem is lett volna jó a végére ugrani, így mégiscsak várhatunk egymásra. Hiszen ki tudja, hogy ennyi idő alatt mégiscsak megtetszik neked valaki más, és nem akartam ezt elvitatni tőled. Ettől még nagyon dolgozni fogok azon, hogy legalább egyszer találkozzunk, de ennek az időkapu lesz a kulcsa. Valahogy át akarok menni, hogy legalább élőben is átérezzük, hogy milyen jó, és hogy van értelme. Fogom tanulmányozni a mágialelméletet, hogy rájőjjek, hogyan nem szaggat szét.. Bár Mogyoró is megúszta.. Nem is tudom, de ha nekünk lett ez teremtve, óvatosnak kell lenne, hogy játszom vele. Utána kéne annak is néznem, hogy milyen akták állnak az asztalomon. Egy sötét varázsló fészket kell Gibraltárnál kisfüstölnöm. Rutin feladat, valami mágikus kábítószerrel seftelnek, ne aggódj. A sorozatgyilkosos ügyben most nem ástam mélyebben bele magamat a nyomokba, de igazad van, felveszem ott is a fonalat. De rendes ez a nagyszüleidtől, legalább megint bővíthetnél. És ha megint úgy érzed, hogy rosszul alakulnak a dolgok, csak szólj, az ilyen profi nyomozókat nagyon megfizetik. Ide most képzelj nagy vigyort, mert nem akartam vele felvágni, de szerencsére tényleg nem nélkülözöm. A családom.. Nem is tudom, ha eddig nem találtam meg őket.. Lehet, hogy nem is akarják, hogy rájuk találjak, nem?

Szeretettel:
Hayden, 1998. 09. 06. London

Most úgy érzem, elég kimerítően leírtam mindent, ami mostanság foglalkoztat, és most nem is maradok ott ábrándozni felette, remélhetőleg holnapra máris megjön a válasza. Addig nekem sem kéne a fenekemen ülni. Elküldöm a madárkát, remélve, hogy a levelével jön is majd vele valami süti vagy édesség megint. El is indulok dolgozni, be a minisztériumba. Akár ki is tehetném a képét, hiszen mugli lány, kicsi az esély, hogy bárki is ismeri, mégsem merem, nehogy ebből gond legyen. Előveszem a sorozatgyilkosos nyomazati anyagot, hátha közben eszembe jut valami az időkapuval kapcsolatban is.

Mallory Dawson
Reveal your secrets

Mugli

TémanyitásTárgy: Re: Mallory & Hayden - Téren és időn át örökké 2016-09-19, 15:55

Az előző levél tényleg nagyon nyomasztó volt, főleg, hogy aztán még számomra hosszú napok teltek el mire újra választ kaptam tőle. Komolyan már az is megfordult a fejemben, hogy netán nem is ír többet, mert úgy könnyebb neki, vagy nem tudja, hogyan kezelje ezt az egészet, de szerencsére végül nem így lett, aminek azért nagyon örülök. El sem tudom mondani mennyire örültem, amikor Mogyoró végre beröppent az ablakomon. Úgy vártam, mint a messiást, hogy hozzon valami jó hírt, hogy Hayden talán megnyugodott és persze, hogy ott voltam a megbeszélt időben, hiszen az a jövő, ha elmentem, akkor ő már talán tudja is.

Kedves Hayden!

Azért be kell vallanom megijesztettél a leveleddel. Azt hittem talán már nem is írsz majd többet, mert úgy gondolod úgy kevésbé rossz, de az rémes lett volna. Ezért lenne jó valami biztos pont, ha megszűnik az a kapu, vagy Mogyorónak baja esik annak ellenére, hogy megerősítetted. Persze remélem, hogy nem így lesz, de jobb óvatosnak lenni, rémes lenne, ha egyszer csak véget érnének a levelek, de aztán még se tudnánk találkozni.
Tudod először ez is rosszul esett, mármint hogy nem bízol bennem, de igaza van, addig még bármi történhet, hiába akarnék én most mindenképpen ott lenni, akármi közbe jöhet, ami miatt végül még sem sikerül, de olyan nehéz várni, főleg úgy, hogy még csak nem is tudhatjuk, hogy egyáltalán sikerül-e. Szerinted lenne rá mód, hogy valahogy kövesd Mogyorót? Azért óvatosan, nem szeretném, ha e miatt bajod lenne. Persze talán tényleg nekem valami miatt könnyebb, de nálad viszont az idő lassabban telik, kevesebbet kellene várnod.
Ilyesmiket ne is írj, nem vagy vesztes, légy egy kicsit pozitívabb! Tudod mást úgy sem tehetünk, mint hogy éljük az életünket és ezek a levelek egy kis pozitívumot csempésznek a mindennapokba. Inkább mesélj, hogy állnak most az ügyeid, mikkel foglalkozol? Lett előrelépés a sorozatgyilkos ügyében? Azóta se láttam azt a vendéget, aki oda volt az epres sütiért és gyakran járt az üzletbe, nem tudom, hogy ez számít-e egyáltalán, lehet hogy semmi köze az egészhez. De képzeld! A nagyszüleim új ötlettel álltak elő, el akarják adni a házukat és világ körüli útra indulni. Azt mondták ők se lesznek már fiatalabbak és ami marad a házból pénz és nekik nem kell, azt befektetnék nálam. Rendes tőlük nem? És olyan jó, hogy ilyen fiatalosak, hogy efféléket találnak ki. Meg kellene keresned a családodat, talán... kíváncsiak lennének rád és ha velük foglalkozol akkor könnyebben lefoglalod magad, amíg nem kapsz tőlem levelet.

Szeretettel:
Mallory, 1994. 03. 19. London

Szeretném, ha egy kicsit pozitívabb lenne és remélem, hogy a levelemmel sikerül ezt elérnem nála, mert az előző levele tényleg iszonyatosan negatív volt és még a mostani se lépett magasabb szintre. Muszáj lenne összeszednie magát, hiszen innen nem tudok még csak segíteni se neki és nem akarom, hogy csüggedten ücsörögjön egy magában, akkor nekem is csak a szívem szakadna meg.

Hayden Harper
Reveal your secrets

Griffendél

TémanyitásTárgy: Re: Mallory & Hayden - Téren és időn át örökké 2016-09-17, 10:53

Mallory & Hayden

Szerencsére nekem csak egy-két napig kell a borongós gondolataimmal megküzdenem, mert az ő válasza viszonylag gyorsan megérkezik, ellentétben azzal, hogy szegénynek egy-két hetet is várnia kell, hogy a bagoly odaérjen. Amikor megkapom a levelet, most attól függetlenül, hogy keresek-e benne édességet, viszonylag gyorsan átlátom, hogy milyen buta voltam. Ebből látszik, hogy sokszor okkal gúnyolnak, hogy inkább sportolónak kellett volna mennem, hiszen egy mugli lány, aki nem is ért a nyomozáshoz, sokkal jobban átlátja ezt az egész időbeni eltolódást, és felhívja egy fontos momentumra a figyelmemet. Nem baj, legalább

Drága Mallory,

Na erre mondtam, hogy sokat csúfolnak, mert bármilyen ügyes lehetek mint varázshasználó, és hiába vagyok élsportoló, lassú az észjárásom. Nekem ez eszembe sem jutott, de már átgondoltam. Hiszen ha még nem ért össze az időnk, akkor a jelenemben nem is ismerhetlek téged, csakis a jövőben. Még van rá esély, hogy találkozzunk, és remélem, hogy így is lesz, még ha sokat is kell erre várni, én azért nagyon remélem. Arra gondoltam, hogy Mogyorót megerősítem mágiákkal, hogy még véletlenül se kockáztasuk kincset érő időkapunkat.
Tudnék várni, hát hogyne, de lebeszélnélek arról, hogy az én jelenemben, akár mostanság találkozzunk. Az számodra még majdnem négy év, nem kellene ilyen igéreteket tenned, hiszen akkor még nagyobb csalódás, ha vétletlenül nem tudsz eljönni.
Inkább azon fogok dolgozni, hogy megtaláljam a módját, hogy egyszer kövessem Mogyorót, és én is átmenjek hozzád az időkapun. Nyilvánvalóan nem ragadhatok ott, de egy látogatást tehetnék. Ha pedig nem sikerül, akkor várunk. Én képes lennék várni, de nekem azért könnyebb dolgom van, lehet, hogy én hónapok óta látlak, te meg éveket vagy kénytelen várni. Úgy látszik ez tényleg máshogyan működik a férfiaknál, én már lassan nyüszítek, hogy ilyen lassan telik az idő, te meg ügyesen éled az életedet.. Lehet, hogy nekem is többet kéne foglalkoznom a munkámmal, mert nagyon nem működik. Nem tudom, hogy mi ez, de izzad a tenyerem, ha rád gondolok, és gombóc van a torkomban, ha a képedet nézegetem. Nem gondoltam, hogy valaha még ilyesmit fogok érezni, de úgy tűnik, hogy ez van. És azon tűnödök, hogy ha sosem találkozunk, akkor ezzel is csak egy igazi vesztes vagyok.

Szeretettel:
Hayden, 1998. 09. 05. London

Azért ez már egy pozitívabb hangvételű levél, megspékelve ígérettel, vallomásal. Talán nem mindig erről az egészről kellene beszélnünk, igaza van, elkezdhetnék nyomozni a szüleim után is. Hiszen nem terhelhetem azzal, hogy állandóan körülötte forognak a gondolataim, az elképzelhető, hogy meg is rémisztené.

Mallory Dawson
Reveal your secrets

Mugli

TémanyitásTárgy: Re: Mallory & Hayden - Téren és időn át örökké 2016-09-14, 13:05

Sokat kell várnom a leveleire, de az üzlet miatt bőven van mivel elfoglalnom magamat ez idő alatt, mégis amikor most megérkezett a levele azt sem tudtam hirtelen, hogy mit is írhatnék. Erre mégis mi a jó válasz? Megnyugtatni, amikor én magam sem tudom, hogy mit tehetnénk? Valahogy elszomorító már csak az is, hogy ő szomorú, de a tetejében igaza is van, nagyon bonyolult ez az egész és könnyen lehet hogy rettenetesen sok idő telik el mire találkozhatunk és az is benne van a pakliban, hogy erre sosem kerül sor. Talán megtehetném, hogy meglátogatom őt a mostani idejében, de talán nem is hinne nekem, vagy most még más ember, netán még ott van neki az a Winter... csak összekuszálódna a jövő, nem tehetem meg. De igaza van várni nehéz, főleg úgy, hogy talán felesleges is.

Kedves Hayden!

Te értesz jobban ehhez az idődologhoz, de miért kellene ott lennem? Ez csak akkor lenne lehetséges, ha már a múltban megismertél volna, nem? De akkor megkavarnánk a jövőt, azaz a számomra jövőt, a számodra jelent. Ha valaha találkozunk, ha lehetőség lenne rá akkor az mindkettőnk számára a jelen lenne, csak akkor nem zavarnánk össze semmit sem az idő menetében és ahogyan most áll a helyzet idővel összeérhet az időnk, csak...
Olyan elszomorító a leveled, én is azon gondolkodom mi van, ha tényleg nem sikerül soha sem találkoznunk, ha Mogyorónak baja esik és nem jön több levél, de tudnál várni rám, ha ezen múlna? Nekem telik el több idő, de én kibírom, képes lennék rá, hogy megvárjam, ha a levelek elfogynak. Beszéljünk meg egy időpontot, amikor összeérhet az időnk. Azt mondod már voltál a boltom helyén, de nem volt ott, de megbeszélhetünk akármit és ígérem ott leszek! Akár mivel a te időd a jövő a holnapot is. Tudom, az túlságosan hirtelen lenne, Mogyoró oda sem érne addig, de a leveledet szeptember 3-án írtad 1998-ban. Találkozzunk Londonban, a boltomnál... vagy a boltom helyén, két hét múlva, számodra két hét múlva, tehát 1998-ban szeptember 17-én. Számomra az még sok idő, de kivárom és ott leszek, ígérem!

Szeretettel:
Mallory, 1994. 03. 02. London

Talán kissé bizonytalanul erősítem rá Mogyoró lábára a levelet, mert ha találkozunk az azt jelenti talán nem is érkezik több levél, hiszen ha ott leszek, akkor már nincs értelme írnia, mert ott leszek számára a jelenben, de talán még ír, hogy sikerült-e egyáltalán. Ha más nem, hát kivárom. Számomra ez négy és fél év... sok minden történhet, de most tudom, hogy ott akarok lenni és mégis mi jöhetne közbe, ami miatt nem tehetném meg? Ott leszek... ott kell lennem!

Hayden Harper
Reveal your secrets

Griffendél

TémanyitásTárgy: Re: Mallory & Hayden - Téren és időn át örökké 2016-09-12, 20:48

Mallory & Hayden

Hiába örülök annak, hogy jól megy az üzlete, és még a finom bonbonjai is nagyon bejönnek, de még sosem voltam ennyire ráhangolva senkire, és így, hogy nem is találkozhatunk... Hát pocsék érzés. Hiába gondolkozom azon, hogy a saját jelenemben felkeresni, attól félek, hogy ő akkor már majdnem huszonnyolc éves, nagy lenne a korkülönbség. És ami még ennél is rosszabb, vélhetően az öt év alatt, amely időben elválaszt minket, vélhetően már talált magának valaki mást, és nincsen értelme ennek az egésznek. Kicsit kedvetlenül kezdek bele a válaszadásba, még ha eszegetem az egyébként isteni bonbont.

Drága Mallory,

Igen, nagyon jó érzés megnyílni, és már előtte is kedveltelek, mint hogy láttalak volna, de attól félek ennek nincsen jövője. Hiszen ha a saját jelenemben ismernélek, akkor itt lennél velem, de nem, nem vagy, és ez azt jelenti, hogy valahogy félresiklott a barátságunk. Vagy.. még talán abban reménykedhetek, hogy a saját múltam az egy dolog, és ahogyan közelednek egymáshoz az idősíkok, találkozhatunk, és részese leszel a jelenemnek? Ez olyan jó lenne. Mert ha nem látunk rá semmi esélyt, vajon van értelme leveleznünk? Már úgy értem nagyon boldoggá tesz, hogy ilyen jóban lettünk, tényleg csak rád tudok gondolni, csak attól félek, hogy ha sosem látjuk egymást, akkor csak reménykedek. Vagy ha mégis találkozunk, de csúnyán összeveszünk, ezért nem vagy most itt? Biztosan butaságokat beszélek, de ilyesmik foglalkoztatnak, mert meg akarom érteni ennek az egésznek a működését. Ahogy mondod, ha találkoznánk, akkor biztosan jól éreznénk magunkat együtt, de vajon milyen módja lehet ennek? Van egy elképzelésem, de talán túl veszélyes, meg sem merném említeni. Még buszáj valahogy átgondolnom. Örülök, hogy jól megy az üzleted, talán azzal kellene foglalkoznod, nem velem levelezni, mert mindig olyan szeszélyes, borongós gondolataim vannak, nem is akarlak ezzel terhelni. Pedig nekem nem kell se Claire, se más, csakis Te! De vajon van érdemi esélyünk arra, hogy személyesen is megismerjük egymást? Hidd el, nem csak neked reménnyel teli, és csalódást keltő mindez, kezd szó szerint honvágyam lenni, ahol te jelented az otthont. Magányos vagyok nélküled, de ha ebben a tempóban is levelezünk, még akkor is évek, mire egyáltalán közel ér a két idősík egymáshoz. És mi van, ha történik valami Mogyoróval?

Szeretettel:
Hayden, 1998. 09. 03. London

Talán nagyon negatív hangvételű a levelem, de nem tehetek róla, most így érzem. Kezdek már kissé robot lenni, és gépiesen végezni a munkámat, mert úgy összességében mindig azt várom, hogy a madár hozza a levelet, szegény Mallory meg van, hogy heteken át semmit sem kap. Elképzelhető, hogy rám ezért van ilyen hatással, mert nálam gyakoriak a levél érkezések, neki pedig normális élete van.

Mallory Dawson
Reveal your secrets

Mugli

TémanyitásTárgy: Re: Mallory & Hayden - Téren és időn át örökké 2016-09-11, 17:55

Nincs mit tenni várni kell, bár legalább az utóbbi hetek egészen jól teltek, hiszen viszonylag sok a betérő vevő, sőt akadnak különleges megrendelések is. Már az is megfordult a fejemben, hogy talán tényleg bővíteni kellene az üzletet, ha sikerül megoldanom végre a pénzügyeket és úgy fest kezdek egészen jól belejönni a dologba. Nem mondom, hogy tökéletesen megy, de kezdem átlátni ezt az egészet, számlákat és a többit. Persze sokat segített Hayden pénze szó se róla, a nélkül valószínűleg le kellett volna húznom a rolót, így viszont jól alakul. Talán e miatt nem volt már ott az üzlet, amikor Hayden nézte, mert egy nagyobb helyiségbe sikerült költözni pont az ő hatására?

Kedves Hayden!

Nem biztos, hogy ettől még a külsőségek rabja vagy, hiszen ha jól értettem akkor is kedveltél, amikor még nem láttál rólam képet, tehát nem feltétlenül az számít, hanem hogy... egyszerűen jó megnyílni valakinek igaz? Én legalábbis így érzem, olyan mintha régóta ismernénk egymást, ami végül is számomra így is van, bár neked valamelyest lassabban telik az idők, de a lényeg, hogy én is örülök nagyon, hogy ismerjük egymást és talán egyszer tényleg találkozhatunk majd. Ebben végülis van ráció, amit írsz, akkor nem baj, ha tudok rólad dolgokat, bár esetünkben ez kicsit más, hiszen még nem találkoztunk és talán nem is tudunk soha, bár remélem, hogy azért majd igen. Kiderül ez még és jól esik, hogy végül nem hagytad magad ennek a Clairenek. Nem is valami szimpatikus, főleg ha így kelleti magát... :-) Én se szívesen találkozom mással, valahogy nem is érdekelnek, tudod Peter se kötött le, hiába beszélt akármiről valahogy nem is tudtam figyelni. Azon járt az eszem, hogy milyen lenne inkább veled vacsorázni. Biztosan sokat nevettünk volna és rengeteget beszélgetnénk, vele meg ott voltak a nagy hallgatások, elég kellemetlen vacsora volt.
Biztos nem lenne baj belőle? Talán majd személyesen, mondjuk nyáron, úgyis le szoktam utazni hozzájuk olyankor pár hétre kikapcsolódni, elszakadni a várostól, bár most nem is tudom, hogy ez okos ötlet-e, hiszen akkor Mogyoró nem találna meg igaz? Vagy akkor is képes lenne rá? Nem tudom, hogyan működik ez az egész, bár ha jól sejtem akkor még te sem érted minden részét. Kapsz még egy kis bonbont, ezt könnyen és gyorsan készítem, de többre nincs időm. Képzeld egészen megsűrűsödtek a rendelések és a vevők, lehet hogy nagyobb üzletbe kell majd költöznöm! Ezt főleg neked köszönhetem, hogy kisegítettél, sokat jelentett és igazából nekem se voltak túl jó kapcsolataim még. Talán ez e miatt is van, ezért találtunk egymásra, vagy Mogyoró ránk, hogy segíteni tudjon mindkettőnkön.
Oh, ne kecsegtess a lehetőséggel, ha talán nincs rá esély, mert csak beleélném magamat és utána hatalmas csalódás lenne, de ha rájössz... csodás lenne!

Szeretettel:
Mallory, 1994. 02. 15. London

Tényleg nem akarom én olyan hitben ringatni magamat, amire talán semmi esély sincs, hiszen ki tudja, hogy tényleg találkozhatunk-e egyáltalán? Lehet, hogy esély sincs rá, de végül is ő a varázsló, ő ért ehhez az egészhez és talán valahogy rájön, hogyan lehet megoldani. Az tényleg szuper lenne, biztosan sokkal jobban érezném magamat vele, mint Peterrel, ehhez kétség sem férhet.

Hayden Harper
Reveal your secrets

Griffendél

TémanyitásTárgy: Re: Mallory & Hayden - Téren és időn át örökké 2016-09-08, 10:57

Mallory & Hayden

Mostanság fárasztó napjaim vannak, úgy tűnik az ősz sokak gyilkolási, bűnözési kedvét meghozta, de minden nap végén, amikor halálosan el vagyok fáradva, várom, hogy a bagoly megérkezzen. Hiszen olyan, mintha már együtt élnénk Malloryval, ő a feleségem, akivel megoszthatom minden nyűgömet, na és persze a boldogságomat is. Érdekel a fenét, hogy az a nevetgélős szőke titkárnő mennyire nyomul, a napokban már szó szerint le kellett állítanom, hogy fejezze be, mert már szó szerint az asztalomra ült, és lógatta a lábát, hogy vegyem észre a szinte áttetsző harisnyáját. Nekem nem az ilyen nyomulásra van szükségem, hanem arra, akinek a képét az íróasztalomban tartom, és rongyosra nézegetem. Na meg hazaviszem, mert otthon is nézegetni akarom, és róla ábrándozni.

Drága Mallory!

Nem gondoltam volna, hogy ilyen romantikus képzelgéseim lesznek, de úgy tűnik, lehet, hogy a külsőségek rabja vagyok, mert a képeddel alszom, meg állandóan rád gondolok. Előtte is nagyon kedves voltál számomra, de így, hogy még ilyen bájosnak is tartalak, nagyon nem egyszerű a képlet, főleg, hogy még nem is találkoztunk, nem is érintettelek meg. Nem gondoltam volna, amikor eltévedt a levelem, és téged talált meg, hogy ennyire meg fogjuk kedvelni egymást. Ugyan sajnálom, hogy meghalt a mentorom, de ha nem így történt volna, talán soha nem kezdünk levelezésbe, és nem alakul ki mindez. A mágikus világban is vannak olyanok, akiknek varázstalan a párja, egy idő után indokolt lehet ezt bevallani, hiszen vannak félvér gyerekek, ahol az egyik szülő varázsló, a másik meg nem, de ezzel nincsen semmi baj, ez engedélyezett, csak nagyon tartani kell a szánkat, hogy ne nagyon derüljenek ki, például ha élnének a szüleid, akkor nyilván nekik is csak nagyon óvatosan mondhatnád meg, hogy mi a helyzet, de muszáj lenne valahol, mert ha lenne mondjuk unokájuk, akkor érdekes lenne, ha nem tudnának róla, hogy varázslóisklába jár. És ne aggódj, nem azért pattintottam le Claire-t, mert te nem szeretnéd, hanem azért, mert nem ő az én világom, hanem.. nos te sokkal inkább. Inkább vállalom azt, hogy talán sosem találkozunk, mint hogy legyen valakim, aki idegesít. Viszont én sem várom el, hogy ne randizz senkivel, ha úgy látod, hogy ez csupán valami ábránd, akkor nem biztos, hogy van értelme várni arra, hogy találkozzunk. Én azért reménykedek. Hát igen, elég pocsék a szerelmi múltam, de talán majd egyszer jobb lesz, már most is sokkal boldogabb vagyok, mint Winter mellett bármikor az elmúlt évek során. És ha úgy látod, hogy a nagyszüleid szeretnének egy kicsit több infót rólam, akkor beszélj nekik, de csak óvatosan, megmutathatod valamelyik pálcát is. A bonbon pedig valami isteni volt, mondanám, hogy több napra beosztom, de szerencsére még mindig gyorsan megérkeznek a leveleid.

Ui: folyamatosan azon gondolkozom, hogyan találkozzunk!

Szeretettel:
Hayden, 1998. 09. 02. London

Valami módnak biztsan lennie kell, ezért nekiálltam a könyveimet bújni időmágiát illetően, de az elmúlt két napban még nem sokra jutottam, Mogyoró tényleg valami nagyon egyedit vitt véghez, amelynek nem látjuk a magyarázatát. De hátha egyszer kiderül. Addig majszolom a finomságot, lassan ideje lenne, hogy én küldjek magamról valamit. Viszont úgy, hogy a csinos lányka képét nézegetem, még inkább nehéz elvonatkoztatni attól, hogy hallgatott rám a meztelenség ügyében..

Mallory Dawson
Reveal your secrets

Mugli

TémanyitásTárgy: Re: Mallory & Hayden - Téren és időn át örökké 2016-09-07, 11:55

Egyre nehezebb a várakozás, mintha tényleg egyre több idő telne el, közben pedig mégis olyan mintha alig haladnánk előre. Valahol én is remélem, hogy idővel ez az egész összeér, de számára az talán csak pár hónap lesz majd, egy év, ami alatt leveleket váltottunk, számomra viszont valószínűleg évek, hiszen már most is hónapok teltek el, addig oly sok minden változhat és vajon Mogyoró bírni fogja addig ezt a sok ingázást téren és időn át? Remélem, hogy igen. Amikor itt van figyelek rá, hogy jól legyen, megkapja a mogyoró adagját és még arra is volt példa, hogy megfürdettem, hogy kicsit rendezettebb és tisztább legyen, hiszen látszik rajta, hogy ez az utazgatás azért kiveszi az erejét.

Kedves Hayden!

Igazad van és rémes is lenne, ha többé nem beszélhetnénk egymással, úgyhogy remélem erre nem kerül sor és Mogyoró is bírja még. Egyébként mintha kicsit jobban festene, talán megszokja ezt az időváltozást, az utakat a szervezet és egy idő után nem jelent majd számára akkora megterhelést. Reméljük. Úgyhogy csak rajta múlik, hogy ez az egész meddig tart, de ha azt mondod nem lehet baj belőle, akkor remélem, hogy még sokáig.
Ez nagyon kedves, amiket írsz, én is így érzem és fogalmam sincs. Nekem még ez az egész mágikus világ teljesen új, nem tudom, hogyan működik, hogy mit hozhat, hogy mit jelent ez az egész. Remélem, hogy igen, hogy egyszer találkozunk, de nem várom el, hogy addig várj, mert lehet hogy sose jön el ez az idő, nem tudhatjuk. Persze... be kell vallanom, nem szívesen olvasnék arról, hogy mással találkozol, de nem is tilthatom meg neked. Én is úgy gondolom, hogy igen, van valakid, de közben nincs, hiszen távol vagyunk és én nem is értek a varázsláshoz, ez nem lenne neked tilos? Ha elmondanod sem szabadott volna a dolgokat, nem lenne belőle baj, ha egy magamfajta varázstalanhoz lenne közöd?
Oh, sajnálom, hogy az a lány így viselkedett veled, nem lehetett könnyű. Nekem sem voltak eddig túlságosan fényes kapcsolataim, valahogy én mindig többet láttam beléjük, mint ami valójában volt, az pedig a végén elég fájdalmas tud lenni. Azért remélem, hogy lesz idő írni, ha sok lesz a munkád, így is olyan lassan érkeznek a levelek. Néha komolyan kínzó a várakozás, lassan rongyosra olvasom a régebbieket. :-)
A nagyszüleim nagyon kedves emberek, mindig is azok voltak. Most hogy anya nincs még többet foglalkoznak velem, nekik is nagyon hiányzik. Rólad is sokat kérdeztek, de én konokul elhallgatom a részleteket, nehogy elszóljam magamat. De nagyon jó náluk, mindig jól érzem magamat, degeszre tömnek, azt hiszem volt honnan örökölnie anyának és nekem is a sütögetés iránti szenvedélyt. A nagyim házi sütijeinél nincs jobb! Sütit most nem tudok küldeni, de kapsz egy kis bonbont, az is saját, de mostanában egészen szép a forgalom a boltban. Az egyik barátnőm elkezdte hirdetni kicsit és többen vannak, mint eddig. Talán végül még sem viszem csődbe anya cukrászdáját.

Te is hiányzol:
Mallory, 1994. 01. 31. London

Talán balgaság, de ez az egyetlen szó is megdobogtatta a szívemet. Hiányzom neki, pedig még csak nem is ismer, ez olyan jó érzés. Az a rosszabb, hogy nekem is. Jó lenne egyszer találkozni, de fogalmam sincs, hogy erre valamikor sor kerülhet-e egyáltalán. Talán soha és ez csak megmarad egy szép elméknek, ezért is nem mondhatom neki, hogy ne hagyja magát a titkárnő által elcsábítani, hiszen... nem ítélhetem örök magányra, csak mert ezt az egész idődolgot egyáltalán nem értjük.

Hayden Harper
Reveal your secrets

Griffendél

TémanyitásTárgy: Re: Mallory & Hayden - Téren és időn át örökké 2016-09-05, 16:41

Mallory & Hayden

Még véletlenül sem szeretném, hogy ha a boltja tönkremenne, vagy vele történne valami, ezért én fontosabbnak tartom, hogy ha szükséges, belenyúljunk az időbe, minthogy ne változtassunk meg semmit. Inkább korrigáljunk, ha már megvan rá a lehetőségünk, csak nem szabad túl látványosan tennünk azt, hiszen egyedül rajtunk áll, hogy mi hogy történik. Megérkezik a következő levele, szegény tényleg sokat vár az enyémre, és nála sokkal nagyobbak az időtávok, már újév is elmúlt, nálam meg még mindig nyár van. Hátha ez egyszer tényleg eltűnik, és megkereshetjük egymást.

Kedves Mallory!

Én meg úgy vagyok vele, hogy titokban kell csinálni, ügyesen, hiszen nem váltathathatunk meg globális dolgokat, nem mondhatom meg a lottószámokat, de hatással tudok lenni az életedre, csak éppen egy komoly segítséggel, a tanácsaimmal, meg némi varázslattal. Ha belegondolsz, barátok vagyunk, akik segítenek egymásnak, és ha úgy alakul, hogy jobbá tehetem az életedet, hát megteszem. És azt hiszem, kipróbálhattuk, bizonyos fokig igenis belenyúlhatok a múltba, az életedbe, mert változott ugyan a jelenem a korábban megismerthez képest, mégsem robbant fel tőle a világegyetem. Nyilván óvatosnak kell lennünk, de eszedbe se jusson, hogy mondjuk megszakítsd a kapcsolatot. Dehogy ábrándulnék ki, ha lisztesen látnálak. Egyértelmű, süt minden sorodból, hogy mennyire aranyos vagy,  mindenkivel gondoskodó, nem véletlen, hogy jól áll neked a cukrász szerep. Én cseppet sem tartalak igénytelennek, és nagyon sajnálom, hogy ekkora a távolság köztünk, bárcsak egyszer találkoznánk. Tudom, hogy te nem bántanál, és tényleg olyan jó lenne. Rá látsz esélyt? Mert mostanság egyre több ügyem van a minisztériumban, fontos feladatok bíznak rám, és van egy titkárnő, aki nagyon nyomul, ki akar csikarni egy randit, és nem is tudom, mindig elhárítom, mondván van valakim. Ugye tényleg van, és nem csak én képzelem? Az a másik lány, Winter, hát eléggé céltudatos lány volt, csak azért járt velem, mert sokak szerint jól nézek ki, vagy mert sikeres vagyok a sportban, de úgy sosem éreztem azt, hogy tényleg érdekelném. Nálam még mindig nyár van, de már rémisztgetnek, hogy ősztől komoly munkáink lesznek, az a reggeltől estig nyomozós, mert nagyon sok új rendelet jön, amit be kell tartatni, és büntetni a kihágókat. A nagyszüleid milyenek? Jól érezted magadat? Nem, azóta nem kerestem a szüleimet, mert rám szakadt ez a sok munka, de lehet, hogy kéne. A mogyorót nem ettem el a bagoly elől, legalább itt is jól tudott lakni. A süti pedig isteni volt, még sok ilyet!

Hiányzol:
Hayden, 1998. 08. 30. London

Igenis oda mertem írni, hogy hiányzik. Meg az egész levelem valamiféle vallomás. Hiszen ő sem érezte jól magát a volt osztálytársával, akkor talán nálam sem gond, ha lepattantom az érdeklődő hölgyeményt, aki cseppet sem szimpatikus. A fő gond az vele, hogy cseppet sem hasonlít Malloryra. Na indítom is Mogyorót, hogy szegény lány ne várjon olyan sokat. A bagoly most jól bezabált a Mallory által küldött finomságokból, úgyhogy lesz ereje az útra.

Mallory Dawson
Reveal your secrets

Mugli

TémanyitásTárgy: Re: Mallory & Hayden - Téren és időn át örökké 2016-09-02, 14:49

Azért tényleg nem szeretnék valami nagy időzavart összehozni, csak mert levelezünk. Ha ezen múlik, hogy a boltomnak vége legyen, akkor inkább legyen vége, de nem szeretném, hogy miattam változzon meg a jövő. Nem csoda hát, hogy a következő leveléig még jobban figyelek mindenre és persze aggódom, hogy vajon mit fog írni. Nem lenne jó érzés, ha kiderülne, hogy még több mindent sikerült megváltoztatnunk, azért az elég ijesztő lenne, akkor... kénytelenek lennénk abbahagyni a levelezést? Azt sem szeretném, de ha nem tehetünk mást, akkor azt hiszem muszáj lesz, mert a világ rendje fontosabb, mint az, hogy mi mennyire szeretünk egymással levelezni.

Kedves Hayden!

Ez azért jó hír, tudod már kezdtem aggódni, hogy netán tényleg megváltoztatunk valamit és az ijesztő lenne. Azért annyira nem lehetünk önzők, hogy mindent felforgassunk, miközben azt se tudjuk, hogy meddig tart ez az egész. Bár Mogyoró már nem olyan csapzott minden alkalommal, mintha kezdené megszokni... vagy nem is tudom, de azért mindig jól megetetem és megszeretgetem, amikor itt van. Örülök, hogy tetszett a kép és köszönöm, hogy szépnek tartasz. Pedig még nem is láttál talpig lisztesen, akkor lehet hogy kiábrándulnál.
Oh biztosan nem te vagy, az epret amúgy is sokan szeretik, de ez a fickó csak azt szokott enni, semmi mást és nem is hasonlítasz rá, te sokkal édesebb vagy. :-)
Én is remélem, de ettől még nem kevésbé vagyok hálás neked, amiért segítettél a bolttal. Egyedül szerintem belebuktam volna, most már szinte biztos. Megpróbálom egyenesbe hozni és küldöm a második kedvencemet Mogyoróval. Egy csomag mogyorót is, de az az övé, el ne edd előle! Ez mandulás, bár cukros, de nem annyira, úgyhogy remélem nem kell e miatt sokkal többet edzened. És az a lány milyen volt? Sajnálom, hogy megbántott téged, vagy csak szimplán bántott? Én nem bántanálak, remélem egyszer tényleg találkozhatunk majd, jó érzés lenne. Közben nálunk elmúlt a karácsony, a nagy szüleimnél voltam vidéken, feltöltődtem egy kicsit, te azóta kerested a szüleidet?

Szeretettel:
Mallory, 1994. 01. 13. London

Persze a nagyiéknak nem meséltem róla semmit sem, csak Peterről körvonalakban és futólag, hogy van egy srác, akivel levelezem. Csak ennyi, többet nem is mondhattam volna, de persze így is kíváncsiskodtak minden áron, nem lehetett őket leinteni. Jó lett volna tényleg elmondani, néha úgy istenesen szorítja a mellkasomat ez az egész érzés, mert jó lenne mesélni valakinek róla, de nem hiszem, hogy esélyem lenne rá, hiszen nem mondhatom el mugliknak, azzal őt buktatnám le és persze ha ne adj isten találkoznék egy olyannal mint ő és tudnám, hogy találkoztam vele, akkor se mondhatnám el, mert azzal is bajba keverném. Így marad a nagyiéknak a ködösítés, hogy legalább valamennyit mondhassak róla, mert azóta is kérdezgetik, amikor telefonon beszélünk.

Hayden Harper
Reveal your secrets

Griffendél

TémanyitásTárgy: Re: Mallory & Hayden - Téren és időn át örökké 2016-09-01, 10:34

Mallory & Hayden

Ez az egész idősík eltolódás, én alig pár hete ismerem, míg ő lassan fél éve. Mégis, úgy tűnik, hogy mindkettőnk érzelmei nagyon párhuzamosan mélyülnek. Eredetileg idegenek voltunk egymásnak, szép lassan barátkozunk, most meg féltékeny vagyok a volt osztálytársára, képeket küldünk, és őszintén szólva amikor újraolvasom a leveleit, mindig nagyon mosolygok, mert bár én nem merek olyasmit odaírni, hogy szeretettel, de ő az utóbbi időben már megtette. Igen, ő is azt írja, hogy a dolognak megvan ez a levelezős varázsa, de mégiscsak többet akartunk egy idő után. És talán egyszer majd semmivé foszlik a távolság. Látom, hogy sikerült alaposan megijesztenem, ideje meg is nyugtatnom.

Kedves Mallory,

Igen, biztosan benne van, hogy valamit megváltoztatunk, de helyre kell hoznunk, bármi is történt. Viszont egy olyan is eszembe jutott, bármilyen hihetetlen is, hogy nem változtattunk meg semmit, hanem eleve így kellett lennie, mert nekem ez a jelenem, és törvényszerű volt, hogy ez bekövetkezik. Ettől függetlenül vigyázz magadra, és nyilván nem tehetjük meg azt, hogy te, a saját idődben felkeresel, és felhívod a figyelmemet a levelekre, hiszen annak nem is tudom, hogy mi lenne a vége, de magát a levelezést mindenképpen folytathatjuk, rájöhetünk, hogy ki a gyilkos, de.. azt hiszem ettől a komoly ügytől függetlenül én igenis meg akarlak ismerni, barátkozni veled, meg minden. És a kép.. hát ha eddig csak a leveleidet olvastam újra sokszor, akkor most a képet gyűrögetem rongyosra, mert olyan szép vagy! Na nem azt mondom, hogy nem gondoltam volna, hiszen kedves, bájos teremtés vagy, ahogy mondtam, csak még meglepő is, hogy tényleg nem vesznek sokan észre. De mindenképpen illik a személyiségedhez a külsőd. És ne hidd, hogy elvárom tőled, hogy vad nyomozásba kezdj, hiszen nem cél, hogy bajba keveredj. Megpróbálok majd én utánanézni, hogy van-e valami epermániás az adatbázisunkban, bár én magam is imádom az epret, viszont nem emlékszem, hogy találkoztunk volna korábban.
És most térjünk vissza az előző leveledre, mert nem sikerült mindent megválaszolnom. Tehát ne is gondolj arra, hogy tartozol nekem. Barátok vagyunk, szívesen segítek, remélem sikerül talpra állni a bolttal, mert nagyon megérdemled. Küldjél bátran süteményeket, és egye fene, megeszem én a cukrosat is, majd legfeljebb többet edzek, ezért megéri! Én is úgy látom, hogy a közös baglyunk valami természetfeletti lény lehet, mintha a sorsnak a megtestülése, mert szükségünk van egymásra. Nekem is nagyon hiányoznál, hogy ha ez nem lenne. Tudod volt sok évig egy párom, aki nagyon.. nagyon kiméletlen volt, semmi érzés nem volt benne, most már látom, hogy nem olyan lány kellett volna nekem mint ő, hanem mint.. Nos biztos tudod.

Szeretettel:
Hayden, 1998. 08. 28. London

Mégiscsak odabiggyesztem, hogy szeretettel, hogy lássa, nekem ugyanolyan fontos. Remélem, hogy sikerül megnyugtatnom, hogy valami módon le tudjuk majd meszelni a gyilkost, na meg az sem mindegy, hogy mennyire kedveljük egymást. És most már van képünk is, meg elképzelésünk is, és be kell vallanom, azért hiányzott, hogy ne csak fantáziálgassak. És így minden teljes. Azt hiszem kezdek menthetetlenül a rabja lenni. Na de ideje utánanézni az epres fickónak!

Mallory Dawson
Reveal your secrets

Mugli

TémanyitásTárgy: Re: Mallory & Hayden - Téren és időn át örökké 2016-08-29, 17:29

Már az is nagyon meglepett, hogy végül is pénzt küldött nekem és segített és pont ezért is volt nehéz a várakozás megint olyan sokáig, főleg hogy az újabb levélben olyasmiket ír, amik határozottan meglepnek, sőt talán még ijesztőnek is mondhatóak. Nem csoda, ha ezúttal nem nagyon várakozom a válasszal, bár ha jól értelmezem ezt az egész időbeli zavart akkor úgy se nagyon számít, hogy mikor írok, jó eséllyel ő akkor is hamar megkapja, én pedig egyre később. Ez utóbbi rossz dolog, de tényleg azt jelentheti, hogy valószínűleg egyre rövidül az távolság időben kettőnk között és ez jó hír mindenképpen.

Kedves Hayden!

Ez azt jelenti, hogy mást is megváltoztathatunk a jövőben csak azzal, hogy beszélünk, vagy... hogy küldök valamit, vagy te nekem? Ez azért elég kockázatos igaz? Ha arra gondolok, hogy többen haltak meg, mint eredetileg csak azért, hogy a boltom megmaradhasson visszaküldeném a pénzt, de gondolom ez már úgy se számít. Szerinted mi történhetett? Auror vagy, biztosan van valami ötleted aminek nagyobb az esélye és ha csak azért nem mondod el, mert nem akarod, hogy megijedjek... inkább jobb, ha tudom. Nem tudom hogyan jöhetnénk rá, hogy mi változott, de ígérem, hogy óvatos leszek. Azt valahogy nem hiszem, hogy Peterhez van köze, ő... cseppet sem tűnik veszélyesnek.
Képet mellékelek, bár nem mai, talán már 2-3 éves is meg van, de nem változtam túlságosan sokat azóta és köszönöm, hogy te is küldtél. Így jobb és egyben rosszabb is, tényleg van kit a levelek mögé képzelni, de képen is szimpatikus vagy és még rosszabb, hogy nem találkozhatunk. Azt hiszem tévedtem, talán a kezdeti varázs tényleg maga a levelezés volt, de remélem, hogy egyszer valahogy tényleg találkozhatunk, még ha ebben az ütemben az még jóval odébb is lesz.
Utána olvastam most még inkább és találtam pár cikket, de még nem sok mindent írnak róla, ha jól sejtem nem akarják nagy dobra verni, vagy egyáltalán ez a gyilkosság muglikat érint, vagy inkább varázslókat? Mert, ha utóbbi akkor lehet, hogy e miatt nem cikkeznek róla annyit, de akkor mi köze lehet hozzám? Ha más nem talán az volt furcsa, hogy az utóbbi hetekben nem jött be hozzám egy gyakori vendég. Egy fickó volt, minden héten bejött és evett valami epres édességet, mindig mást, de mindig epreset és egy ideje nem láttam, de ez nem biztos, hogy bármit is jelent.

Te is vigyázz magadra!

Szeretettel:
Mallory, 1993. 12. 29. London

Mindjárt itt a szilveszter is és nekem újfent sokat kell várnom arra, hogy megérkezzen majd a levele. Kár, jó lenne, ha minél előbb olvashatnám, de azt hiszem buliba, vagy hasonlóba nem nagyon fogok elmenni, nem hiszem, hogy élvezni tudnám, főleg úgy, hogy folyton Hayden-en jár az eszem, főképp azok után, hogy már képem is van róla. Tudom... furcsa ez és talán értelmetlen is, hiszen lehet, hogy sosem találkozunk, még is... azt hiszem ez van.
Sponsored content
Reveal your secrets

TémanyitásTárgy: Re: Mallory & Hayden - Téren és időn át örökké

Mallory & Hayden - Téren és időn át örökké

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére
4 / 6 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Similar topics

+

Similar topics