Nem szabad kihagyni!

Az új küldetés
hamarosan kezdetét veszi
Kalandra jelentkezők
⊰ 1 - Játékos neve
⊰ 2 - Játékos neve
⊰ 3 - Játékos neve
⊰ 4 - Játékos neve
⊰ 5 - Játékos neve

ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ

HomeHome  KeresésKeresés  TaglistaTaglista  CsoportokCsoportok  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
Üdvözlet!

1999-et írunk, szeptemberben a Roxfort újra megnyitotta kapuit, hogy a '98-99-es tanévben is megállhassák a helyüket a diákok az iskolában. Voldemort már a múlté, lassan négy éve végleg megszűnt létezni. Megmaradt hívei bujkálnak, és az auroroknak hála egyre ritkábbak az ex-halálfalókról szóló hírek is. Úgy tűnik, hogy a varázslóvilágot jelenleg béke és nyugalom övezi, de vajon meddig? Légy részese te is az új kalandoknak!

Az oldal alapítása:
2014. október 2.
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chatbox

Promóink

Kukkants be az általunk fenntartott két másik oldalra is, ha egy másik világra is kíváncsi vagy, amit szintén mi igazgatunk. :)

Legfrissebb

ϟ Emily&Jack
  Yesterday at 07:13
Emily Ellwood

ϟ Házpontok 2017-2018.
  Yesterday at 06:05
Calista Merrick

ϟ Nick szobája
  2017-12-10, 15:58
Nicholas Smith

A hónap posztolói
Elijah Crowfield

Quessena Melchys

Megan Smith

Calista Merrick

Dane Seoras

Nox Djarum

Sheree Parks

Cody Armstrong

Tommy Jeffers

Sophia Osborne-Shors

Statisztika

Összesen 578 regisztrált felhasználónk van.

Legújabb felhasználó: Aviana Holbrook

Jelenleg összesen 33604 hozzászólás olvasható. in 3125 subjects
Ki van itt?

Jelenleg 8 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 8 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (77 fő) 2014-10-02, 18:29-kor volt itt.

Share|

Mallory & Hayden - Téren és időn át örökké

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5
SzerzőÜzenet
Hayden Harper
Reveal your secrets

Griffendél

ϟ Kor : 20
ϟ Hozzászólások száma : 96

TémanyitásTárgy: Mallory & Hayden - Téren és időn át örökké 2016-07-20, 18:24

First topic message reminder :

[You must be registered and logged in to see this image.]
Vissza az elejére Go down
Felhasználó profiljának megtekintése

SzerzőÜzenet
Hayden Harper
Reveal your secrets

Griffendél

TémanyitásTárgy: Re: Mallory & Hayden - Téren és időn át örökké 2016-08-08, 19:22

Mallory & Hayden

people change and forget to tell each other

Muszáj megvárnom a következő választ, hogy beigazolódjon a tézisem, és lám, már másnap megérkezik a levél, ami alapján tényleg valahogy felborult ez az idő kapu. Remélem, hogy nem fog teljesen összeomlani, mert rossz érzés lenne ezt a kapcsolatot. Mert kapcsolatnak nevezhető, ez egyértelmű. Végülis levelezőtársak vagyunk, és kezdünk összebarátkozni, aggódni egymásért. Winter régen kisétált már az életemből, és nem is nagyon van senki azóta, nehéz már bíznom bárkiben is, ezért úgy vagyok vele, hogy arra fogom, hogy nincsen időm ismerkedni. Viszont ez a levelezés teljesen jó így, még akkor is, ha a lány három évvel idősebb, és nem is varázsló. Elfogadom, hogy talán soha nem fogom látni, de izgalmas levelezni valakivel, megosztani a gondolatainkat.

Kedves Mallory!

Kérlek próbálj meg ne aggódni miattam. Igen, veszélyes az életem, de én választottam ezt, és ha belegondolsz, erre képeztek ki. Benne van, hogy valami bajom esik, de szeretek másoknak segíteni, így vállalom azt is, hogy ha történik valami komoly, valami végzetes, mindenesetre meglep, és jól esik, hogy aggódtál értem. Én meg a leveleidet várom nagyon, ami talán furcsának tűnhet, hiszen sosem találkoztunk, és tekintve az időbeni eltérést, lehet, hogy soha nem is fogunk. Nem tudom, hogy minek köszönhető ez az egész, elképzelhető, hogy volt most nyáron egy napfolttevénység amit innen is látni lehetett, nem lehet, hogy az nyitott valami alagutat? Az üzleti dolgokhoz nem értek, de ha úgy látod, keresd fel ezt a Petert, hátha neki is annyira felkelti az érdeklődését, hogy milyen lehetsz talpig lisztesen, mint nekem.
Nos.. vannak varázslók, akik talárokban, süvegekben mászkálnak. Én jobban szeretem a hagyományos öltözéket, a farmert, a pólót. Imádok meztelenkedni, egy szál gatyában rohangálni, olyan helyen nőttem fel Miamiban, ahol sok volt a vízpart, és megszoktam, de az itteni pocsék időjárás ezt nem indolkolná. Aranyos vagy, hogy ilyen hebrencsnek mondod magadat, de a leveleidből süt, hogy igazi gondoskodó lány vagy. És cseppet sem igénytelen. Valahogy olyan lánynak tűnsz, akit mindenki szívesen hazavinne bemutatni. Én mondjuk még keresem az igaziakat, mert nevelőszülőknél nőttem fel. Viszont.. megint egy nap alatt megjött a leveled, és kezdünk kissé elcsúszni, már nincsen meg az öt év. Sajnos semmilyen varázslat nincsen rá, hogy Mogyorót szóra bírjam. Esetleg seprűvel a nyomába eredhetnék, de nem merem megkockáztatni.. Ezek szerint nálad már szeptember van? Elindult valami őszi hajtás?

Kitartást az üzlethez!

Hayden, 1998. 08. 21. London

Azért magamban lehet, hogy elkezdhetek reménykedni, hogy ha fennmarad az állandó csúszás, akkor lehet, hogy valamikor majd mindketten a saját időnkben leszünk, ami egy és ugyanaz lesz? Bár azért így is várni kell rá nem is keveset, de lehetséges lenne? Elmerengve erősítem rá a madár lábára a levelet, és várom, hátha még ma visszaér a válasszal..

i want to love you|| [You must be registered and logged in to see this link.] || [You must be registered and logged in to see this link.]

Mallory Dawson
Reveal your secrets

Mugli

ϟ Kor : 24
ϟ Hozzászólások száma : 61

TémanyitásTárgy: Re: Mallory & Hayden - Téren és időn át örökké 2016-08-06, 21:04

Bármennyire is vártam ezúttal mégis valahogy lassabban érkezett meg a levél tőle. Majdnem másfél hét eltelt és én már valahogy úgy voltam vele, talán meg sem érkezik. A munkába temetkeztem, igyekezve a rendeléseket teljesíteni és persze valahogy kiigazodni a könyvelésen és a számlákon. Még mindig nagyon nehezen megy, de lassan talán derengeni kezd az alagút végén a fény. Még ajánlottak is nekem segítséget és talán ismerem is az illetőt, régi iskolatárs, de egyelőre nem vettem fel vele a kapcsolatot. Túlságosan lekötött, hogy a fejemben folyton az járjon vajon miért nem írt. Bevallom aggódni is kezdtem, hogy talán baja esett, főleg hogy már tudom afféle rendőr... auror, ahogyan ő mondta. Veszélyes lehet és benne van a pakliban, hogy egy idő után nem jön több levél és kész... és még csak azt se deríthetem majd ki, mi történt vele csak kb. öt év múlva. Nem hangzik valami jól. Kérdőre vonni még sem akarom, az... talán nem lenne szép.

Kedves Hayden!

Így már értem, nem akartalak sürgetni, de bevallom aggódtam, hogy nem írtál, attól féltem, hogy valami baj történt. Azért vigyázz magadra, ez elég veszélyesen hangzik, főleg ha ilyen erők vannak a te életedben... azok nagyon komoly károkat is okozhatnak gondolom. Ha csak a pálcát nézem, amit küldtél, el se tudom képzelni, hogy mik történhetnek meg a magadfajtákkal. Talán nem is lenne jó, ha tudnám mi várható a jövőben, azzal talán változtatnék is rajta, mert nem akarnám hogy megtörténjenek rossz dolgok, vagy nem is tudom...
Én ebben nem vagyok annyira biztos. Nem látom át az üzleti részét a boltnak. Talán lesz segítség, van egy régi osztálytársam, Peter. Egy ismerőstől hallottam, hogy ő elég jól ért a könyveléshez és minden efféléhez, talán ő rendbe tudná tenni az üzlet ügyeit, de nem lenne csúnya dolog csak azért felkeresni őt a régi ismeretségre hivatkozva, mert segítség kell? Ha vinnék mondjuk egy tortát is? De az utcán ígérem vigyázni fogok, hogy ne legyen bajom, egyébként se mozdulok ki túlságosan sokat és Mogyorónak hála még a postára se kell járnom, ha levelet akarok feladni.
Olyan furcsa belegondolni, hogy még kardod is van, másképp is öltözködtök, mint mi átlag emberek? Egyébként én nem is tudom, kissé kapkodó vagyok, hebrencs és elrontok dolgokat, főleg ha izgulok, meg aztán rengeteg időt töltök a konyhában. Egyszer úgy mentem el itthonról, hogy még lisztes volt a fél arcom és a hajam is egy részen. Mások talán e miatt igénytelennek tartanak, pedig csak nagyon magával tud ragadni a sütés. Nem is tudom miért írom le ezeket.
Akkor nem csak nekem tűnt fel, lassabban jönnek a leveleid, és úgy tűnik, hogy nem csak azért, mert épp nem értél rá. Elég... furcsa, én sem értem az okát. Azt hiszem erre csak Mogyoró tudna választ adni, de gondolom olyan varázslatotok nincs, amivel lehetségessé váljon, hogy egy bagoly beszélni tudjon, vagy igen?

Üdvözlettel:
Mallory Dawson, 1993. 09. 05. London

Igazából én már alig lepődöm meg az időbeli eltolódáson, sőt összességében az sem lenne annyira furcsa, hogy mondjuk Mogyoró beszéljen. Talán meglepődnék rajta, de miután van egy pálcám, ami elvégzi a terítést és egy fickóval levelezek, aki a jövőből ír, és egy bagoly szállítja a leveleket... hát azt hiszem mostanában nem sok mindenen lepődnék meg. Viszont talán fel kellene hívnom Petert, hátha segíthet.
Hayden Harper
Reveal your secrets

Griffendél

TémanyitásTárgy: Re: Mallory & Hayden - Téren és időn át örökké 2016-08-04, 20:55

Mallory & Hayden

És Mogyoró ismét visszatér, remélem még minél többször, hiszen ha ő nincsen, akkor ezzel a lánnyal teljesen megszűnne a kapcsolatom. Elmentem a kért címre, de már nincsen ott, tehát már fel sem tudnám venni vele a kapcsolatot. Gyorsan el is hesegetem magamtól a gondolatot, hogy meghalt, mert attól gombócba szorult a torkom, pedig nem is ismerem. Nem tudom, hogy milyen, a betűk mögé könnyű bújni. Viszont akivel levelezek, az egy kedves, figyelmes lány, aki bár megriadt, amit meg tudok érteni, de nem érdemli meg azt, hogy bármi baja essen. Talán pont velem veszett össze levelezés közben, ezért költözött el? Na nem, nem kéne ilyen félelmekbe sarkallanom magamat, hiszen nyilván nem akarom megbántani. Csak érdekel, hogy miért vagyunk ennyire összeköttetésben. Mindazonáltal hiába vártam oly nagyon a levelét, most annyi a munkám, el is küldtek egy hétre külföldre, hogy szegény bagoly vissza is ment az Üklopszba, mert nem tudta megvárni, hogy etessem, éhen is halt volna. Ám most, hogy itt vagyok, gyorsan pennát ragadok.

Kedves Mallory,

Bocsánat, hogy csak most, egy perc időm sem volt. Egy komoly sötét varázslót kellett egy afganisztáni fellegvárból kifüstülnünk, és nem akartam, hogy balul süljön el a dolog, vagy hogy aggódj, ezért csak most írok, amikor már minden rendben. Egy átok azért eltalált, amitől pár órára lebénult a fél oldalam.. De mindegy is, hiszen alig ismerjük egymást, természetes, hogy nem aggódsz, nem is várom el. Egyébként nem tudom, talán mesélhetnék, hogy mi várható ebben az évben, de semmi különös, azért öt év alatt alig változik a világ, meg hát én varázsló vagyok, más dolgok foglalkoztatnak minkettőnket, mégis azért kiváncsi vagyok mindenre, amit csak írsz, és kár, hogy nem volt ott a cukrászdád, de olyan tekintetben meg jó, hogy nem kellett megszakítanunk így a levelezést.
Nem hiszem, hogy belebuktál volna az üzletbe, mert amit az ember nagyon akar, azt simán véghez tudja vinni. Oh, akkor már hallottad, hogy még mindig nem kapták el a gyilkost? Tényleg vigyázz magadra, mert valamiért a fiatal lányok a gyengéi. Igen, azért akartam, mert valahogy rossz érzésnek tartottam, hogy ilyen szabadon járkál. Igen, az hasonló, mint a mugli rendőrök, csak pisztoly helyett varázslópálcával lövöldözünk. De van kardom is. Nem vagy a férfiak álma? Miért, az milyen? Veszélyes, dehogynem az, de másoknak segíteni.. nos ez mindenért kárpótol. Viszont nézd meg a leveleink dátumát, valami nem stimmel. Az elején még mintha azonos lett volna a nap, amelyben élünk, most viszont.. mintha.. Úgy számolom, hogy Mogyoró két-három nap alatt hozza meg a választ, de a tiéd mintha begyorsult volna, és.. bár a dátumok alapján még tart az öt év, de már nem teljesen. Nálam most június 20 van, de egy hete megjött a leveled.. Te érted ezt?

Üdvözlettel:
Hayden Harpen, 1998. 08. 20. London

Nagyon nem értem a dolgot, mert amikor megjött a levele, nem is néztem a dátumot, de most már igen, főleg mivel nem tudtam foglalkozni a válaszírással, így sok idő telt el, de olyan, mintha.. valahogy az idő.. amely kettőnket elválaszt, felgyorsult volna. Ez létezik?

i want to love you|| [You must be registered and logged in to see this link.] || [You must be registered and logged in to see this link.]

Mallory Dawson
Reveal your secrets

Mugli

TémanyitásTárgy: Re: Mallory & Hayden - Téren és időn át örökké 2016-08-02, 16:29

Úgy tűnik, hogy tényleg egy jövőbéli varázslóval levelezek egy bagoly segítségével. Ezt ha hangosan kimondanám jó eséllyel kinevetném még saját magamat is, nem hogy más engem, mert annyira lehetetlennek tűnik még most is, pedig már biztos, hogy így van. A pálca bizonyította és egyértelmű az információ is, amit adott és valószínűleg tudna még, azóta pedig a hírekben is olvastam a halálesetekről, csak mint kiderült nem volt időm megvenni a legfrissebb újságot, így amit én megnéztem már jóval régebbi volt. Ez van, ha folyton kapkodsz. Persze a hír kissé azért lelombozta a hangulatomat, nem csoda, hogy beletelt ezúttal pár napba mire végül visszaírtam, de addig is itt lehetett Mogyoró, ez is valami.

Kedves Hayden!

Igen, gondolom ő lehet a kulcs, bár én még annyira sem tudom mitől lehet ez, mint te, nekem ez az egész nagyon új, de mégis jó dolog, leköti a gondolataimat kicsit és talán nem is baj, hogy ez csupán egyszerű levelezés. Jól esik esténként leülni és elolvasni, amit írtál, még ha különös is az egész. Igazad van, a te idődben már idősebb vagyok és most hogy ez tudatosult kíváncsi lennék hogyan alakult az életem, de az meg olyan csalás jellegű lenne, ha tudnám, hogy rosszul akkor azért lenne pocsék érzés, ha tudnám hogy jól, akkor olyan, mintha előre tudnám mi lesz a karácsonyi ajándék... Furcsa helyzet.
Nem is tudom, kedves, hogy reménykedsz, de attól félek már egyébként se húzza sokáig a bolt. Anyáé volt, de én egyáltalán nem értek az üzleti részéhez. Rengeteg a számla és fenn kell tartani az üzlethelyiséget, én pedig imádok ugyan sütni, de a bonyolultabb része nem megy. Nem lepne meg, ha azért nem lenne már ott a bolt, mert belebuktam.
Azóta képzeld olvastam, csak mint kiderült régi újságok voltak itthon, volt ami több hetes. Nem volt időm vásárolni az az igazság, de igen írnak róla, már két nőt megöltek egyértelműen egy sorozatgyilkos. E miatt akartál te is auror lenni? Az auror valami rendőrféle? Erre tippelek a szövegkörnyezetből. Családom nincs, jelenleg udvarlóm se, nem nagyon érek rá férfiakkal foglalkozni és egyébként sem vagyok tipikusan az a férfiak álma típus. Tudod a sok liszt, sütögetés, néha alig mozdulok ki. Hát te? Nem veszélyes munka ez az aurorkodás? Egyáltalán így kell ragozni?

Üdvözlettel:
Mallory Dawson, 1993. 08. 20. London

Ez az ismeretség úgy fest, hogy tanulásról is szól egyben, olyan szavakról, amiket eddig még csak nem is hallottam soha, mint az auror, vagy mit is írt az előző előtti... vagy az előtti levelében... mugli? Biztosan rengeteg minden van, amiről nekem még csak halvány sejtelmem sincs és kezd egyre jobban izgatni ez az egész varázsvilág... vajon egyáltalán egy egyszerű varázstalan megtapasztalhat ebből bármit is?
Hayden Harper
Reveal your secrets

Griffendél

TémanyitásTárgy: Re: Mallory & Hayden - Téren és időn át örökké 2016-08-01, 14:42

Mallory & Hayden

Már tényleg kezd olyan érzésem lenni, mintha ajándékot várni. A különös lány levelei a semmiből jönnek, sosem láttam az arcát, mégis teljesen meglepő, hogy a kezdeti összezördüléseket leszámítva ilyen jól tudunk beszélgetni, már ha ez beszélgetés, hiszen leveleket írunk. Nem tudom, hogy miért folytattuk a levelezést, azt gondolom, hogy mindkettőnket hajt a kiváncsiság, pedig semmi közünk nincsen a másik életéhez. Mégis itt ülök ismét a kávézóban, körmölöm a további sorokat. És észre sem veszem magamon, hogy ott csücsül a szám szegletében egy jókora mosoly, pedig a munkám komoly, mindig van valami tennivaló, de mégis, ez a levelezés valahogy célt ad úgy mindennek.

Kedves Mallory!

Akkor külön köszönöm, hogy az ijesztő mivolta ellenére úgy döntöttél, hogy mégis folytatod velem a levelezést. Nem tudom, hogy meddig tart ez a kapcsolat, hogy át tudjuk hidalni az öt évet, de ha már létezik ez a valami, nevezzük kapunak, akkor használjuk ki. Azt sem tudom, hogy miért pont mi ketten vagyunk a túlvégein, de minden mágikus tudásomat számbavéve, még nem találkoztam ilyesmivel, egyedi jelenséggel állunk szemben, Mogyorót pedig nem tudjuk megkérdezni róla, hogyan csinálja, de ő lehet a kulcs. Mindenesetre jó, hogy hasonló az életkorunk, és nyilván megvan a késztetés, hogy találkozzunk, de akkor te az én koromban már huszonnyolc vagy, ami hozzám képest tényleg egy érett nő, valahogy talán furcsa is lenne, de nem elképzelhetetlen, ezért folytassuk a levelezést, hátha további titkokra is fény derül még. Szóval cukrász vagy, hát meg kell mondanom, hogy nagyon jól csinálod, és az előbbikkel ellentétben végül megtettem, amit kértél, de nem áll ott most cukrászda, nem kérdőzősködtem, viszont el tudom képzelni, hogy elköltöztél, talán éppen tovább bővítetted az üzleted, legyünk optimisták. A fa pedig tényleg ott van, örülök, hogy sikerült hatnunk egymásra. Tényleg nem olvastad a hírekben? Pedig azt hittem, hogy a mugliknál nagy szenzáció volt. Igaz, én Amerikában nőttem fel, és nem tudom, hogy Londonban ilyen tájt mi volt. És van már családod? Komoly udvarlód?

Üdvözlettel:
Hayden Harper, 1998. 08. 17. London

Na jó, ez a vége talán kicsit túl célrevezető, de legalább megerősítem magamat is benne, hogy az idő tényező mellett az is egy dolog, hogy ebben a korban a lányoknak már komoly elkötelezettségük van, tehát a levelezésünk csakis baráti lehet. Bár ki tudja, ha már van valakije, az hogyan veszi, hogy egy vadidegen sráccal levelezget?

Mallory Dawson
Reveal your secrets

Mugli

TémanyitásTárgy: Re: Mallory & Hayden - Téren és időn át örökké 2016-07-31, 20:37

Néha úgy érzem jó lenne beszélni valakinek erről az egészről, erről a különös levelezésről, de aztán mindig gyorsan elvetem az ötletet, hiszen ki lenne, aki hinne nekem? Senki, hiszen varázslókról van szó, akik képesek mágiával megoldani mindenfélét, plusz akivel levelezek a jövőben él. Mindkettő teljességgel lehetetlennek tűnik, nem lenne senki, aki elhinné nekem. Maximum úgy gondolnák, hogy elment a józan eszem, mert nem bírom vinni a boltot és nem tudtam mindezt kezelni. Igen... valószínűleg első körben orvoshoz küldenének és ha ő se tudna meggyőzni akkor még rosszabb diliházba. Egyik se látszik valami jó kilátásnak, jobb ha megtartom magamnak ezt az egészet.

Kedves Hayden!

Nem sejtette rosszul kissé ijesztő ez az egész, de még annál is meglepőbb és érthetetlenebb, de próbálom kezelni. Azt hiszem a kíváncsiságom erősebb, mint a riadalmam és hiába nehéz még mindig megértenem és felfognom ezt az egészet, még sem tudnék úgy tenni, mintha nem történne meg. A tegeződéssel természetesen nincs gond, tényleg hasonló korúak vagyunk úgyhogy rendben van ez így, nem hittem hogy úgy gondolod, hogy már hatvan éves vagyok. Pertut nem is tudom, az még nehezebb lenne, hiszen nekem öt évet kell várnom, mert ha most megkeresnélek nem tudnád, hogy miről van szó és nehezen hinnéd el nem?
Szeretem az állatokat, de valahogy nekem sosem volt, de Mogyoró nagyon kedves. Azt hiszem mire ideér mindig annyira elfárad szegény, hogy igényli is, hogy kedveskedjek neki egy kicsit. Azt hiszem kimondottan élvezi is a dolgot és mint kiderült még a mogyorót is szereti!
Igen, én követtem el, örülök, hogy ízlett. Cukrász vagyok, van egy kis cukrászdám is, régen anyáé volt és én örököltem meg. Talán még a te idődben is meg van, de fogalmam sincs, hogy mi lesz vajon öt év múlva. Ahogy most áll a helyzet, egyáltalán nem biztos, hogy fenn tudom tartani, akkor pedig talán vidékre kell költöznöm a nagyszüleimhez, fogalmam sincs. Esetleg nem néznéd meg? A cím ugyanaz, ahová írsz, jó lenne tudni, hogy egyáltalán sikerült-e életben tartanom az üzletet.
Ezek szerint a fa is ott volt? Ez még mindig hátborzongató, de olyan jó értelemben és megígérem, hogy vigyázni fogok. Nem is olvastam róla a hírekben, talán ez is valami mágikus dolog, amiről a magunk fajta egyszerű földi halandóknak nem számoltak be?

Üdvözlettel:
Mallory Dawson, 1993. 08. 13. London

Persze, hogy azért átnéztem az újságokat, de nem találtam információkat. Az is lehet, hogy még nem adtak róla hírt, mert egyelőre még nincs sok áldozat, vagy mostanság indulnak a gyilkosságok. Ha a Miniszterelnökük kapcsolatban áll a miénkkel, akkor nehéz elképzelni, hogy nem tájékoztattak minket egyáltalán, ha tényleg valami komoly baj van.
Hayden Harper
Reveal your secrets

Griffendél

TémanyitásTárgy: Re: Mallory & Hayden - Téren és időn át örökké 2016-07-30, 12:35

Mallory & Hayden

Bennem meg sem fordult, hogy ne válaszoljak, ám úgy véltem, hogy ő már nem fog, lényegében afféle búcsúajándéknak szántam a csokit is, ha már úgy alakult, hogy fel kellett fednem előtte a varázsvilág létét, akkor a pálcán túl legyen valami finomság is, amit ehet. Őszintén szólva kár lett volna, ha le kell mondanom a további levelezésről, de nem hiszem, hogy válaszol, kellően megijedt. Ezért amikor mégiscsak megérkezik a bagoly, durván viharverten, alaposan meglepődök, hiszen még valami csomag is van nála. Bonbon? Úristen, honnan tudja, hogy ennyire édesszájú vagyok? Csak mert csokit küldtem neki? Hm... hasonlítunk, legalább ebben. Azért legalább az életkorára kiváncsi lennék, remélem, hogy beleírja. Gyorsan bontogatom, és egyre jobban kiszélesedik a mosolyom, tisztára egy korosztály vagyunk, bár egy picit idősebb nálam. Nem baj. Vagyis.. de, mert úgysem találkozhatunk, sőt, az ő idejében valami tizenöt éves lehettem.. Bár mellettünk durrogtatnak, mert komoly akció közepette vagyok, de mégis muszáj megírnom a választ.

Kedves Mallory,

Köszönöm, hogy visszaírt, már nem is mertem benne reménykedni. Nem az, hogy erős volt, amit írt, hanem féltem, hogy megijesztem. Viszont.. bár a nők szokták felajánlani, de nem baj, ha tegeződünk? Mindketten fiatalok vagyunk, igaz a saját időnkben, de furcsa lenne ezek után magázódni. Talán egyszer pertut is ihatunk? Ha nem gond, a levelem további részét már így írom, de hamégis tolakodónak tartanál, akkor nyugodtan szólj, és visszaválthatunk a magázódásra. Hogy te milyen állatbarát vagy? Nálunk a baglyok tényleg csak postások, legalábbis én nem kötődöm hozzájuk, bár igaz, hogy Mogyorót nagyon szoktam várni, mert egyébként sem levelezek senkivel, de ha már igen, ilyen különös levelezőtársam sosem volt, de becézgesd nyugodtan a madarat, legalább őt is neked tudtam adni, háziállatként, legalább van valaki, aki szeretgeti. Olykor én is megcirógatom, de felháborodva néz rám, egy döglött egérnek jobban örülne.
A Bonbon valami fantasztikus volt, te csináltad? Még! Bármit, amit készítesz, jöhet, bár ételfutárnak se akarom használni szegény madarat, mert beleszakad. És.. láttam a fát! Előtte tényleg nem volt ott. Szóval elképesztő, tényleg valami időcsapdán keresztül levelezünk. Elsőre még számomra is hihetetlen volt, de félek azért, hogy ez csak időleges, és meg fog szakadni valahogy. Viszont.. tulajdonképpen pont az öt évvel ezelőtt történtek miatt lettem auror. Londonban egy sorozatgyilkos szedte áldozatait, amolyan modernkori hasfelmetsző, úgyhogy esténként tessék időben hazamenni, ha lehet.

Üdvözlettel:
Hayden Harper, 1998. 08. 11. London

Ezúttal nem küldök semmi pluszt, hadd pihenjen a madár, elég neki a levél is. Aztán belevetem magamat az akcióba, de amikor csak elmegyek a tölgyfa mellett, valahogy mindig eszembe jut a levelezőtársam, és megmosolygom, ez az ő keze nyoma.

Mallory Dawson
Reveal your secrets

Mugli

TémanyitásTárgy: Re: Mallory & Hayden - Téren és időn át örökké 2016-07-29, 13:07

Az előző levélnél azért volt bennem egy nagy adag félsz, de mostmár mindenképpen izgatottan vártam a levelét. Azért ez még sem mindennapi. Nem elég, hogy kiderül léteznek a világon varázslók, a tetejében még az akivel én levelezésbe keveredtem nem is az én időmben él, hanem úgy tűnik... a jövőben. Ez mennyire lehetetlen vajon? Ha valakinek elmondanám sült bolondnak nézne, talán még akkor is, ha megmutatnám a pálcát, vagy a csokit, amilyen még életemben nem láttam a szimpla boltokban, ki tudja nincs-e valamiféle olyan hozzávaló is benne, amit mi... varázstalanok, ahogyan ő fogalmazott, nem ismerünk.
Azon azért törnöm kellett a fejemet hogy működni fog-e, amit kigondoltam, hogy bizonyítsam tényleg a múltjában élek, de... meglátjuk.

Kedves Hayden!

Azt kell mondanom már vártam a levelét, mert nagyon különös ez az egész, de be kell vallanom feldobja a napjaimat, Mogyoró pedig már egészen ide szokott, saját kis helyet alakított ki magának. Nagyon édesen alszik, nem tudom megnézte-e már alvás közben és imádja a kenyér héját, folyton elcseni tőlem. Egyébként ez a varázsvilágtéma még mindig furcsa, de majd talán megszokom, gondolom ezekbe a városokba, falvakba nem lehet egy magamfajtának csak úgy eljutni, hiszen ha eddig titokban tudták tartani, gondolom elég jól védenek minden effélét.
Hatvan éves nem vagyok, inkább a nagymamám, de ő vidéken él. Én jelenleg 23 éves vagyok, nem régen fejeztem be az iskolát és vettem át édesanyám cukrászatát, bár meggyűlt vele a bajom, de ez nem ide tartozik.
A csokoládé tényleg isteni volt, ön szerint túlélné egy könnyedebb házi készítésű bonbon is az utat? Mogyoró is megviselt, de talán a következő alkalommal kipróbálom, hátha ízlene önnek, akkor küldenék viszonzásul. A címre pedig elmentem, nézzen majd ki az ablakon, ha megérkezett a levelem. Nem tudom, hogy melyik az öné, de az utcafronton volt egy lámpa oszlop, elültettem ott egy tölgymagot, azt tervezem, hogy kijárok majd gondozni is időnként, hogy megnőhessen. Az ön idejében, ha tényleg a jövőben él már valószínűleg egész nagy lehet.

Üdvözlettel:
Mallory Dawson, 1993. 08. 06. London

Talán még az eddigieknél is izgatottabban adom fel a levelet. Kíváncsi vagyok, hogy érkezik-e válasz, ahogyan arra is, hogy vajon a fa tényleg megnő-e addig és tényleg egy helyen, csak épp egymástól távoli időben élünk. Ez még mindig nagyon abszurd számomra, ezért nem is próbálkoztam azzal, hogy netán becsengessek a megadott címre.
Hayden Harper
Reveal your secrets

Griffendél

TémanyitásTárgy: Re: Mallory & Hayden - Téren és időn át örökké 2016-07-27, 20:18

Mallory & Hayden

Az előző levele annyira támadó volt, hogy nagyon kiváncsi voltam, hogy fog-e most válaszolni, ha már a rendőrséggel is fenyegetőzött. Mondjuk tőlük nem félek, de szerettem volan megnyugtatni, hogy nem őrült meg, és én sem szórakozom vele. Nekem is éppen elég nehéz volt elhinnem, hogy véletlenül egy mugliba botlottam, de még ez a kisebb gond, a nagyobbik az, hogy számomra is megmagyarázhatatlan, hogy ez az öt éves időeltolódás mitől van. Kétlem, hogy ebben hazudna, nem olyannak tűnik, aki át akarna verni másokat. Nem is lenne rá oka, ha csak nem azért, mert unatkozik. Miután megjött a válasz, legalább elégedett lehetek, hogy a csoki betalált, ettől úgy fest enyhültek a kétségei.
Reméltem, hogy nem rohangál senkihez az általam küldött pálcával.

Kedves Mallory,

Ahogy írtam, igen tud, a két miniszterelnök jelenti a kapcsot a két világ között, szükség esetén meg tudják vitatni a fontos eseményeket. Ahogy mondja, elképzelhető, hogy már találkozott varázslókkal, viszont többségük nem a belvárosban él, mert ott nem tudnák olyan könnyedséggel használni a mágiát, van néhány falu, ahol csak a magunkfajták laknak, vagy tanyák, birtokok. Nem akarom ezzel megijeszteni, a varázslók nagy része békés, akárcsak a varázstalanok, n incsen mitől tartania. Igazán örülök, hogy sikerült felfedeznie a csokoládét, hálás vagyok, hogy tudjuk folytatni a beszélgetést, vagyis a levelezést, mert kiváncsivá tett, hogy mi módon tudunk egymással kommunikálni, amikor ön az én időmben már öt évvel idősebb, és mégis a fiatalabb önmagával tudok így kommunikálni. Megkérdezhetem, hogy hány éves? Én itt 1998-ban tizenkilenc, de lassan húsz, de az Ön idejében vélhetően még egy éretlen tacskó voltam. Ha az egykori mentoromat nézem, akinek az édesanyját kerestem, nos a hölgyet olyan hatvan körülinek saccoltam, Ön is annyi?
Visszatérve; az időnyerő a jövőbe nem képes utazni, csakis a múltat tudja megváltoztatni, és mint olyan nagyon veszélyes mágikus szer, nem szabad használni. A csokoládé belga, próbáltam tippelni, hogy vajon kedveli-e ezt a fanyar külsejű, de töltött krémes édességet. Valóban észrevettem, hogy Mogyoró nagyon megviselt az alkalmakkor, és megvizsgáltam, erőteljes mágikus behatás érte, már többszörösen, de bevallom annyira kiváncsi vagyok a válaszaira. A címem, amire a levelek is jönnek: London, Oxford street 76. Kiváncsian várom az ötletét.

Üdvözlettel:
Hayden Harper, 1998. 08. 04. London

Bűnbánóan nézek a madárra, de kiváncsi vagyok a hölgy korára, na meg az ötletére is, ezért útjára engedem az állatot, remélve, hogy pár napon belül visszatér, és nem viseli meg még jobban az ingázás.

Mallory Dawson
Reveal your secrets

Mugli

TémanyitásTárgy: Re: Mallory & Hayden - Téren és időn át örökké 2016-07-26, 11:02

Magam sem tudom eldönteni, hogy az elmúlt két napban vártam, hogy újabb levél érkezik, vagy sem. A mérgem hamar elmúlt, nem sokkal már az után, hogy a bagoly kireppent az ablakon és amikor újra kipróbáltam a pálcát végképp elszállt. Ez nem lehet átverés, de akkor is nehéz elhinni, hogy ilyesmi létezik, hogy van varázslat a világon, de mi semmit sem tudunk róla. Ezért végül már vártam a levelet, talán kicsit aggódtam is, hogy a kirohanásom miatt nem ír, de szerencsére nem így lett, őt is érdekli, hogy mi miért történt, ami azért jó hír. Az újabb információk még inkább segítettek elhinni ezt a hihetetlent, főleg a jóslata után, de hogy én hogyan bizonyíthatnék...

Kedves Hayden!

A miniszterelnök tud önökről? Ez akkor is olyan hihetetlen, hogy létezik ilyesmi, pedig itt van a pálca, de akkor azt mondja talán már én magam is találkoztam varázslókkal, csupán nem tudtam róla, hogy azok voltak? Miért rejtőznek ennyire? Persze értem én, hogy az emberek nehezen kezelnék, de idővel csak elfogadnák... nem? Persze gondolom, hogy én mit gondolok úgy se nagyon számít.
Időnyerő? Különleges neve van, ezzel képesek ténylegesen utazni az időben, a jövőbe is? A csokit köszönöm, nagyon finom volt, különleges, hol szerezte be? Szerencsére nem esett semmi baja az út során, pedig Mogyoró mindig elég csapzott, amikor megérkezik, ez miért lehet?
Fogalmam sincs, hogy mit tehetnék, hogy elhiggye 1993-ban élek, de ha tényleg igaz, hogy ön a jövőben éli mindennapjait... Mondja el kérem, hogy pontosan hol lakik, lenne egy ötletem, bár nem biztos, hogy működni fog, de egy próbát mégis csak megér.

Üdvözlettel:
Mallory Dawson, 1993. 07. 31. London

Ez a levél azért már részemről is sokkal nyugodtabbra sikerült, főleg az eddigiekhez képest. Talán kicsit tényleg túlzásba vittem, de ezek a hírek finoman szóval is meglepőek voltak, talán nem csoda, ha elsőre nem tudtak őket megfelelő módon kezelni. Újra útjára bocsátom hát Mogyorót és beletemetkezem a számlákba. A végén elveszítem a boltot, ha nem foglalkozom vele eleget, de közben lenne más teendőm is, hiszen ha már tudom a pontos címet talán lenne egy ötletem, amit kivitelezhetnék.
Hayden Harper
Reveal your secrets

Griffendél

TémanyitásTárgy: Re: Mallory & Hayden - Téren és időn át örökké 2016-07-24, 21:32

Mallory & Hayden

Na most komoly kérdés, hogy ez a másik Mallory mit válaszol. Végülis a mágiával kapcsolatos egyértelmű bizonyítékot küldtem el neki. Remélem, hogy nem néz sült bolondnak, vagy kattan be a mágiával szembesülve. Rendkívül sok buktatója van ennek az egésznek, de most már őszintén kíváncsi vagyok rá. Muglikat egyébként sem ismertem még, és talán baromira felelőtlen vagyok, hogy mágikus tárgyat küldözgetek egy bagollyal, aki talán az időn át is képes utazni, ami egyébként lehetetlen, de nagyon kiváncsi vagyok Mallory minden sorára. Úgy érzem magamat, mint egy kisgyerek, aki várja a karácsonyt. De ez a hölgy úgy kiakadt rám a mostani levélben, hogy nagyon át kellett rágnom a sorait, hogy mit is válaszoljak, válaszoljak-e egyáltalán. Végül csak muszáj lesz.. Ezúttal a roxfortsos szobámban ücsörgök, és bekészítem a csokit, amit vettem ajándékba, és mágiával csomagolom be, hogy ne essen baja, ne olvadjon el. Amolyan igazi belga keserű csoki, viszont édes málnás töltelék van belül. Ha valóban lányból van, imádni fogja. Még ha 60 éves, akkor is.

Kedves Mallory,

Bizony lehetséges, a mágia tudomásom szerint évezredek óta jelen van, de a varázstalanok egyrészt pánikba esnének a hirtelen felfedezéstől, vagy állandóan a varázslókat nyaggatnák, hogy mágiával oldjunk meg mindent. A baglyok szállítanak minden mágikus levelet, a muglik egyáltalán nem használják őket, de nem tudom, hogy ebben Ön úttörő-e. Igen, a mugli és a varázstalan az ugyanaz. A kormány ugyan nem tud rólunk, de a mindenkori miniszterelnök igen, mert ha a varázsvilágban komoly dolgok történnek, akkor azt meg kell magyarázni a másik oldalról is, hogy ne induljon el a tömeghisztéria. És őszintén nem értem a dolgot. Időutazásra nem képes a mágia, csak egy bizonyos tárggyal lehet, de a bagoly azt nem tudhatta használni. Ezek az időnyerők a mágiaügyi minisztériumban vannak elzárva, és csak engedéllyel lehet őket igénybe venni. Nekem nincsen ilyenem. Mindenesetre sajnálom, hogy zavartam, ezek szerint tényleg nem ismeri Xandert. Ezúton kérem bocsánatát, mellékelek egy doboz finom csokoládét, és.. Bár azt mondanám, hogy éljen boldogul, de engem is izgat ez az időeltolódás téma. Én már adtam bizonyítékot, tegyen ön is kérem így. Bár nem tudom, hogyan tudna, hiszen nem tud megjósolni semmit.

Üdvözlettel:
Hayden Harper, 1998. 07. 29. London

Becsomagolom a levél mellé a csokoládét. Lehet, hogy erre már nem is válaszol, amit azért sajnálok, biztosan halálra rémisztettem. Még az is lehet, hogy valahogy a múltból tényleg rám küld rendőröket, hogy erre a dátumra jőjjenek a címemre, és csukjanak le.

Mallory Dawson
Reveal your secrets

Mugli

TémanyitásTárgy: Re: Mallory & Hayden - Téren és időn át örökké 2016-07-24, 11:43

A bagoly újra érkezik, most már egyre inkább izgatottan vártam, hogy vajon mikor toppan be megint és nem is kellett sokáig ezen rágódnom, de hogy már nem csak a levél volt ott, hanem más is... Először fogalmam se volt róla, hogy mi lehet az a fadarab, ami kiesett a csomagból, de a levelet olvasva csak még jobban meglepett, hogy... ő most tényleg komolyan beszél? Talán valami őrült lehet? Tévképzetekkel, meg minden? Először csak szimplán félretettem a levelet, mert kezd képtelenség lenni ez az egész és a boltra is koncentrálnom kell, de végül másnap munka után mégis csak megnéztem, hogy mi a helyzet vele és... működött! Na ez az, ami csak még inkább meglepett, mert egyáltalán hogyan lehetséges ez?

Kedves Hayden!

Először tényleg azt hittem, hogy ön őrült, de az a bot... azaz pálca tényleg működik! Ezt hogyan csinálta egyáltalán? Hogyan lehetséges ilyesmi? Megnéztem mindent, de nem tudom hogyan lehetne az egész csak valami trükk, hiszen nem volt itt senki, nem juthatott be senki sem a lakásomba. Tehát a bagoly szállít minden levelet, nem pedig a posta? Még mindig nem értem. Varázstalan vagyok, vagy ahogy az előző levélben írta mugli? Ez a kettő ugyanaz? De egyáltalán hogyan lehet, hogy erről a kormány semmit sem tud? Teljesen összezavart és a dátum is. Már hogyan lehetne 1998 nyara? Megvárom a levelével a 26-át, de ez végkép képtelenség!

Igaza volt! Nem értem ez hogyan lehetséges. Biztosan valami trükk és valahogy előre tudta jelezni, vagy ön okozta a balesetet? Ne mondja nekem, hogy varázsló és még az időutazásra is képes, mert azt már biztos, hogy nem leszek képes felfogni. Épp elég gondom van az utóbbi hónapokban, nekem ez sok így egyszerre, ne szórakozzon velem kérem, mert... mert kénytelen leszek feljelenteni és majd a rendőrök kiderítik, hogy ki maga és akkor nagy bajban lesz!

Üdvözlettel:
Mallory Dawson, 1993. 07. 26. London

Talán kicsit erős a vége, de a végére már egy kissé az ujjaim is reszkettek, ami talán érthető, hiszen az ember nem minden nap olvas ilyesmiket egy levélben egy ismeretlentől. Már az is sok, amire az a pálca képes, bár mostanában nem lesz gondom a terítéssel, annyi biztos, de hogy még a jövőben is van a fickó... az már komolyan képtelenség.
Hayden Harper
Reveal your secrets

Griffendél

TémanyitásTárgy: Re: Mallory & Hayden - Téren és időn át örökké 2016-07-23, 09:24

Mallory & Hayden

Szinte biztos vagyok, hogy ugyanattól a hölgytől fogok választ kapni, mint elsőre, hiszen ugyanoda megy a címzés, máshova nem is tudnám küldeni a baglyot, és remélem, hogy Mogyorót most nem viseli meg annyira az utazás, mint az első körben. Nem tudom, hogy eltévedt-e, de valahogy az az érzésem, hogy hiába is próbálnám rábírni, hogy kutassa fel az idős hölgyet. Nagyon okos állatok, ha elsőre nem sikerült, akkor megint ehhez a másik Malloryhoz megy majd, úgyhogy ezen nem is idegeskedek, csak nekiülök ráérő időmben két küldetés között, mert zavaró, hogy ennyire nem értjük meg egymást.

Kedves Mallory,

Akkor erről kár is beszélni, nem ismeri a mentoromat, akkor vélhetően a névrokonság miatt keveredett oda a bagoly, csak azt a részét nem értem, hogy a cím viszont stimmel. Számomra túlzóan véletlen, hogy a név és a cím is stimmel, ám nem kekeckedek, elfogadom, hogy ha nem ismeri sem Ön, sem pedig a családtagjai Xandert. Kár, hogy így nincs, akinek részvétet tudnék nyilvánítani, engem is megnyugtatott volna, hogy van kivel beszélnem róla. Vagyis írnom. És elnézést kell kérnem, hogy ha Önt, mint varázstalant találta meg a levelem. Ha már így belementünk, közölnöm kell, hogy Xander varázsló volt, ahogy én magam is, és mi a baglyokat használjuk, mert megbízhatóbbak, mint a valódi levelezés. Sajnálom, hogy ha megrémisztem ezzel, de komolyan beszélek. Hogy biztosítsam róla, mindez nem bohóckodás, mellékelek egy pálcát, ami varázstalanok kezében is működik. Asztalterítésre szolgál. Csak intsem az üres asztal felé, és bűbáj hatására pár pillanat alatt helyükre kerülnek a dolgok, mint a terítő, kanalak, tányérok. Próbálja ki, ez nem bűvészkedés.
Viszont ami számomra sem érthető, hogy miért beszélünk rossz dátumokról. 1998 nyara van, nem 93, az öt éve volt. De a kedvéért visszakerestem, azon a nyáron június 26-án történt London belvárosában az a tömeges taxibaleset, valakinek elvileg elfolyt a fékolaja, és ez katasztrófához vezetett. Nálam itt június 24-e van, amikor feladom a levelet, és ha valami extrém módon tényleg igaza lenne, amit ne haragudjon meg, de kétlek, akkor holnapután érdemes figyelni a mugli híreket.

Üdvözlettel,

Hayden Harper, 1998.07.24. London.

Azt még megértem, ha véletlenül egy muglihoz jutott el a levelem, ám azt nem, hogy a múlttal levelezek. Erre még mágikus magyarázatot sem tudnék. Mindenesetre küldtem most bizonyítékot a varázsvilágra, noha elvileg nem fedhetném fel, főleg aurorként, de a gyász még oly közeli, meg a kíváncsiságom is él, hogy ez most micsoda. Az időbeli különbségeknek azonban neki kell utánajárni. Ismét elküldöm a baglyot, mellékelve a levélhez a pálcát.

Mallory Dawson
Reveal your secrets

Mugli

TémanyitásTárgy: Re: Mallory & Hayden - Téren és időn át örökké 2016-07-22, 20:22

Nem azt mondom, hogy csak a levelet várom már napok óta, de tény és való, hogy nem volt jó érzés a bagoly nélkül és kíváncsi voltam egyáltalán látom-e még valaha. Arra gondoltam, hogy ennek kicsi az esélye, erre néhány nap elteltével mégis újra bevetődött az ablakomon, én pedig még mindig nem értem sem a dátumot, sem a különös illetőt, főleg hogy a részvétnyilvánítás után most még furcsább dolgokat ír, amiket végképp nem értek. Ezért is kell egy kis idő mire írok, hiszen lassan kezdem úgy érezni az illetővel valami gond lehet, vagy csak valami csúnya tréfát játszik velem és ez az egész csak valami játék, vagy kifigurázás.

Kedves Hayden!

Nem, tényleg nincs fiam, arról azért biztosan tudnék, de a nagymamámnak sincs fia, legalábbis nem tudok róla. Ha lenne... meglepne, persze nem mondom, hogy teljesen kizárt, de nem tudok róla.
Hogy érti, hogy általános futás és pontosan mi is az a mugli posta? Úgy érti, hogy a postát? Természetesen azt használom, soha nem tettem még levelet bagoly lábára. Talán szoktak időnként erre a célra galambot használni, de manapság már azt sem, no de Mogyoró egy bagoly. Nem is tudtam, hogy a baglyok is alkalmasak erre, bár arról sem tudok, hogy mágikus állat. Lassan kezdem úgy érezni, hogy csak ugrat. Egyáltalán a részvétnyilvánítás komoly volt? Hogyan lenne egy bagoly mágikus? Hogyan lenne bármi mágikus?
A dátum a levele végén rossz, elírás lehet, hiszen 1993-at írunk, akkor hogyan írhat a levele végére 1998-at? És hogyan ronthatja el kétszer is? Kérem, ha ez valami rossz tréfa, akkor hagyja abba. Van elég gondom. Lehet, hogy Mogyoró kedves madár, de még az ő jelenléte sem ér annyira, hogy egy rossz vicc része legyek akaratomon kívül.

Üdvözlettel:
Mallory Dawson, 1993. 07. 23. London

Elgondolkodom, hogy talán erős volt a levél, de végül mégis így hagyom és újra csak a bagoly lábára erősítem. Furcsa már csak a pillantása is, mintha sokkal okosabb lenne, mint amit gondolok róla, de... még hogy mágikus? Micsoda sületlenség!
Hayden Harper
Reveal your secrets

Griffendél

TémanyitásTárgy: Re: Mallory & Hayden - Téren és időn át örökké 2016-07-21, 21:17

Mallory & Hayden

Nem vártam érdemi választ, hiszen ez amolyan részvétnyilvánítás volt, amire nem is tudom, hogy szokás e írni bármit, de nekem megjön a válaszom. Nagyjából pár nap után, ami talán korai, talán lassú. Én nem felejtettem el, amit írtam, a bagoly simán visszamehetett volna a szalonba, ehelyett engem keres fel, amikor Londonban tartózkodom éppen, de azt észreveszem, hogy nagyon le van strapálva, kissé a tollai is olyan ezüstös fényben játszanak, mintha valami trauma érte volna. Elképzelhető, hogy rá is hatott az idős hölgy gyásza? Fura lenne, de nem lehetetlen. Nekiülök, hogy elolvassam a választ, és meglepődve látom, hogy valami oltári nagy félreértés volt. A bagoly csak egy névrokont talált volna meg? Nem, egyértelműen jó címre küldtem, meg is nézem a másik hölgy által visszaküldött levelet, jó volt a címzés. Fejcsóválva fogok bele a válaszva.

Kedves Mallory,

Elnézést, hogy csak így keresztnéven, de valamiért úgy sejtem, hogy ha Ön nem Xander édesanyja, akkor talán nem szükség olyan távolságtartónak lennem, de ha korban, mégis egy idősebb hölgy lenne, akkor elnézést érte, visszatérek majd a családnévhez. Bevallom nagyon meglepődtem, hogy Önt találta meg a címzés, holott biztos vagyok benne, hogy a baglyok nem tévednek, mágikus állat révén nem is feltétlenül a címre, hanem a keresett személyhez mennek. Nem lehet, hogy az idős hölgy az Ön nagymamája volt? Hátha ezért tévedt el Mogyoró. Amúgy jó név, én nem is szoktam nevet adni az ilyen általános futároknak. A saját madaram már jó öreg, nem szándékoztam ilyen távolságra küldeni. Mindegy is. Illetve.. hogy érti, hogy nem érti a baglyok működését? Ön mugli postát használ? Milyen rossz dátum? Mégiscsak volt egy Xander nevű rokona, de régen elsodródtak egymástól? Kérem ne zavarjon össze. Kezdem nem érteni a dolgot. A mellékelt levelet köszönöm, bár nem tudom, hova adhatnám fel ismét, nekem csak ez a cím volt megadva.

Üdvözlettel,

Hayden Harper, 1998. 07. 22. London.

Ismét útjára engedem, immár Mogyorónak nevezve a madarat, és a címen nem változtatok, és úgy sejtem ez a másik Mallory meg fogja kapni. Totál nem értem, hogy mire célzott a rossz dátummal. Nem ismeri Xandert, és mit varitál a dátummal? Ki érti ezt? Amíg elsőre nem számítottam válaszra, most remélem, hogy eloszlatja a ködöt. Sajnos nem vagyok egy észlény, és nem is tudom, hogy kitől kérhetnék tanácsot.

Mallory Dawson
Reveal your secrets

Mugli

TémanyitásTárgy: Re: Mallory & Hayden - Téren és időn át örökké 2016-07-20, 20:35

Lassan két napja rágom magamat ezen a különös levélen. Az egy dolog, hogy bagoly hozta, ami már csak alapjaiban véve is szokatlan, az pedig főleg, hogy azóta se akaródzik neki távozni, na de a dátum! És az, hogy az én nevemre jött, csak még különösebbé teszi. Na nem azt mondom, hogy mást nem hívnak így, hiszen ott vannak a nagyszüleim is és anya... de anyának nem volt fia és tudtommal testvére sem, aki ebbe az egészbe bele illhetne, így aztán nem tudom, hogy mit is gondolhatnék. Nem marad más, írnom kell. Túlságosan fárasztó volt a mai nap. Próbáltam valahogy a könyvelést egyenesbe hozni, de esélyem sem volt, talán ez majd levezet kicsit, bár valahogy sajnálni fogom, hogy ezzel a bagolytól is el kell köszönnöm, akit közben Mogyorónak kereszteltem, bár bizonyára nem ez a neve, de a barna szín miatt illik hozzá.

Kedves Hayden!

Azt hiszem eltévesztette a címet, bár fogalmam sincs, hogy a baglyok hogyan találnak oda, ahová kell, főleg hogy itt még sose járt egy sem. Nem is értem, többnyire inkább erre galambot használnak, bár lehet hogy nem jók az értesüléseim. Egyébként a bagoly nagyon kedves, Mogyorónak neveztem el, mintha még hallgatna is rá, de nem e miatt írok. Nézze el nekem, ha fecsegek, nem tudom, hogy mit is kellene írnom pontosan, kissé megzavart a rossz dátum a levél végén, mert azt minden bizonnyal elvétette.
Tehát a cím bizonyára téves, bár a családnév ugyan helyes, de valószínűleg ennek ellenére valami még sincsen rendben. Oh igen nem mutatkoztam be, én Mallory Dawson vagyok és nincs fiam, tudtommal édesanyámnak se volt, sőt még csak testvére sem ezen a néven.
Mellékelem az elküldött levelet is, hogy újra feladhassa. Nézz el nekem, hogy megvárakoztattam, de megzavart a dátum és a bagoly jó társaságnak bizonyult.

Üdvözlettel:
Mallory Dawson

Bizonytalanul méregetem a levelet, de végül még sem állok neki újraírni. Azt mondják mindig az első gondolat a legjobb és ez a sütésnél általában így is szokott lenni, bár én is kísérletezem sokat, de hallgatok a megérzéseimre. Végül szépen összehajtom a levelet, mintha Mogyoró már az elejétől kezdve erre várna, röppen is oda és tartja a lábát. Úgy fest tényleg ért a levélszállításhoz, igazi kis lelkes postás. Felkötözöm a lábára, ami szó se róla elég nehéz, hiszen nem értek hozzá, de ügyesen és türelmesen tűri, aztán szomorkásan de végül csak elbúcsúzom tőle. Tényleg jó társaság volt.
Hayden Harper
Reveal your secrets

Griffendél

TémanyitásTárgy: Re: Mallory & Hayden - Téren és időn át örökké 2016-07-20, 18:25

Mallory & Hayden

Nem túl egyszerű dolog, hogy nekikezdjek. A roxmorti kávéházak egyikének teraszán ülök, és nagy sóhajtozva veszem magam elé a pergament. Itt most nem szenvedek a pennával, és a tintával, egyszerű golyóstollat használok, úgy gondolom, hogy így is ki tudja majd venni az idős hölgy. A gyászjelentést úgy tudom, hogy már megkapta, nem is én akarom értesíteni, nem is erről van szó. Inkább amolyan részvétnyilvánítás a részemről, hiszen elég sokat voltam Xander „szolgálatában”. Az öreg hitt bennem, nagyon is, még ha az elején ezt egyáltalán nem mutatta. Nem akarom sokáig húzni, úgyhogy bele is kezdek.

Kedves Ms. Dawson,

Először is elnézést a megszólításért, nem tudom, hogy mi volt a férjezett neve, bocsásson meg, hogy végül így szólítom. Szeretnék bemutatkozni, Hayden Harper vagyok, a fia egyik, sőt, talán mostanság az egyetlen tanítványa, hiszen amikor engem elkezdett mentorálni, már egy jó ideje visszavonult az auror szakmától, noha a legtehetségesebbeket nevelte annak idején ki. Végül belefáradt, én mégis rá tudtam venni, hogy foglalkozzon velem. Szép éveket tötöttünk együtt, és hadd fejezzem ki mély fájdalmamat, hogy el kellett vesztenie ezt a remek embert. Bevallom mindig felnéztem rá, sosem tudtam megérteni a gondolkozásmódját, ő volt az ész, én meg az erő, noha az én részem már önmagában semmit sem ér. Rettentően el vagyok veszve, már nincsen, aki utat mutasson, ám úgy érzem, mindez nem számít, hiszen Önnek a gyermeke hiányzik, ezért ne is figyeljen a buta siránkozásomra. Csak annyit mondanék, hogy a legnagyobb tisztelettel adózom Xander emléke előtt, és legjobb emlékeim közt őrzöm magam a közösen eltöltött időt.

Minden jót kívánva:

Hayden Harper, London, 1998.07.20

Még kicsit átfutom a szöveget, nagyon kusza lett, a néni biztosan nem fog belőle túl sokat érteni, csak azt, hogy egy tökkelütött hülye vagyok, aki még fogalmazni sem tud. Ezek után tényleg kész csoda, hogy a fia vállalta a tanításomat, biztosan látta benne a bárgyú, de szerethető nagy mackót, és amolyan paródiaként még utolsó tanítványként elvállalt, hátha nevethet egy jót. Mint ahogyan sokszor meg is tette. Mindegy, én jól éreztem magamat, ő tett azzá, aki vagyok. Magamhoz intem az asztal szélén ácsorgó baglyot, aki nem is az enyém, csak nagy távolságú futár, ezért béreltem. Neki nem kell fizetnem, mert az Üklopsznál már megtettem. Felerősítem a lábára a levelet, amin már a címzés is megvan, aztán elküldöm a madarat. Borongós gondolatokkal indulok vissza az iskolába.

Hayden Harper
Reveal your secrets

Griffendél

TémanyitásTárgy: Mallory & Hayden - Téren és időn át örökké 2016-07-20, 18:24