ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ
 
Üdvözlet!
2004-et írunk, szeptemberben a Roxfort újra megnyitotta kapuit, hogy az 2003-2004-es tanévben is megállhassák a helyüket a diákok az iskolában. Voldemort már a múlté, új sötétség van újjászületőben. Grindelwald és hívei, a Testvériség már nem csak bosszúságot okoznak a Minisztériumnak, hanem minden erővel próbálják felfedni a varázsvilágot a muglik előtt. Vajon sikerrel járnak? És ha igen mit jelent ez a jövőre nézve? Egyetértenél velük, vagy a Minisztérium mellé állsz? Légy részese te is az új kalandoknak!

Az oldal alapítása:
2014. október 2.
Aktuális dátum
Az éves táblázatos bontást ITT nézheted meg. Részletesen pedig az időlassításról ITT olvashatsz
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chatbox


Legfrissebb
Tegnap 20:58-kor
Dwight Jennings


2024-03-26, 14:56
Lioneah McCaine


2024-03-25, 22:29
Seraphine McCaine


2024-03-25, 20:49
Seraphine McCaine


2024-03-25, 20:05
Troy Smallwood


2024-03-25, 14:42
Daphne Jennings


2024-03-24, 19:36
Vladimir Mantov


2024-03-23, 11:23
Armand Stansson


2024-03-22, 15:09
Annabelle Mitchell


A hónap posztolói
Kalandmester
Axelle & Melinda I_vote_lcapAxelle & Melinda I_voting_barAxelle & Melinda I_vote_rcap 
Seraphine McCaine
Axelle & Melinda I_vote_lcapAxelle & Melinda I_voting_barAxelle & Melinda I_vote_rcap 
Dwight Jennings
Axelle & Melinda I_vote_lcapAxelle & Melinda I_voting_barAxelle & Melinda I_vote_rcap 
Cody L. Mortimer
Axelle & Melinda I_vote_lcapAxelle & Melinda I_voting_barAxelle & Melinda I_vote_rcap 
Alison Fawley
Axelle & Melinda I_vote_lcapAxelle & Melinda I_voting_barAxelle & Melinda I_vote_rcap 
Lioneah McCaine
Axelle & Melinda I_vote_lcapAxelle & Melinda I_voting_barAxelle & Melinda I_vote_rcap 
Troy Smallwood
Axelle & Melinda I_vote_lcapAxelle & Melinda I_voting_barAxelle & Melinda I_vote_rcap 
Abigail Smallwood
Axelle & Melinda I_vote_lcapAxelle & Melinda I_voting_barAxelle & Melinda I_vote_rcap 
Grayson Paisley
Axelle & Melinda I_vote_lcapAxelle & Melinda I_voting_barAxelle & Melinda I_vote_rcap 
Adrien Meyers
Axelle & Melinda I_vote_lcapAxelle & Melinda I_voting_barAxelle & Melinda I_vote_rcap 
Statisztika
Összesen 784 regisztrált felhasználónk van.
Legújabb felhasználó: Maia Hansen

Jelenleg összesen 70544 hozzászólás olvasható. in 4401 subjects
Ki van itt?
Jelenleg 37 felhasználó van itt :: 1 regisztrált, 0 rejtett és 36 vendég :: 1 Bot

Seraphine McCaine


A legtöbb felhasználó (84 fő) 2020-12-09, 17:41-kor volt itt.

Megosztás
 

 Axelle & Melinda

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Vendég
Reveal your secrets
avatar

TémanyitásTárgy: Re: Axelle & Melinda   Axelle & Melinda Empty2016-07-06, 15:55


+ to Melinda
[You must be registered and logged in to see this image.]
Megkönnyebbüléssel tölt el, hogy végre kiadtam magamból, ami már olyannyira nyomta a szívem. Biztosra veszem, hogy így már egy jobb, eseménydúsabb, némileg kalandosabb délutánt tudhatunk majd a magunk mögött Melindával. Szeretném, ha minden a lehető legjobban sikerülne és elmúljon ez, hogy csak Connorról beszélgetünk és senki másról. Már majdnem felhoztam Blake-et az előbb, de inkább visszafogtam magam, hiszen nem akarom, hogy ez a nap a fiúkról szóljon, mintsem inkább rólunk, s a világmegváltóan hülye ötleteinkről, amelyek miatt már számtalan alkalommal kerültünk bajba, s kaptunk büntetőmunkát. Nem túlságosan érdekel, ha megbüntetnek, hiszen attól még nem leszek jobb ember, sokkal több mindent kellene tenniük a tanároknak, hogy hassanak rám. Kezdem azt hinni, hogy ez lehetetlen feladat.
- Ezt megbeszéltük – zárom le a témát, s Melindára mosolygok. Esküszöm, hogy szerzek neki valami srácot, akivel féltékennyé teheti Connort és akkor száz százalékosan visszatérünk majd ehhez a témához, s annyit panaszkodik és nyafog majd, amennyit csak akar, mivel készségesen meghallgatom majd, mint eddig minden alkalommal és segítek neki túllépni a srácon, ha esetlegesen nem válna be a féltékennyé tevés.
- Jaj semmi gond, Melinda – ölelem át legjobb barátnőmet. Érzem, hogy bűnbánóan érzi magát, pedig nem kellene. Semmi gondom ezzel a dologgal, azt leszámítva, ha csajos napot akarok tartani. Mármint nem olyan csajos napot, hogy romantikus filmet nézünk és srácokról beszélgetünk, mint a muglik, hanem olyan Axelle-Melinda féle csajos napot, amikor is valakit addig szadizunk, míg sírva nem fakad. Ez hiányzik már! – Én is szeretlek – mosolygok rá. Ez nem olyan szó, amivel csakúgy dobálózom, eddigi életem során kevés embert illettem meg ezzel az egyszerű, mindössze nyolc betűből álló szóval.
- Most nincs kedvem fiúzni – húzom meg a vállam, - de van az a harmad vagy negyedéves hugrás kis srác, aki azt hiszi menő és mindig beszólogat ebédkor. Igazán tennék ellene egy-két dolgot – mosolygok rá. Azt még nem mondom, hogy beszereztem a legutóbbi hétvégi roxmorts-i kiránduláson pár trágyagránátot, azt majd később fogom bevágni.
- Mondjuk a piálás talán még jobb ötlet, közben ki is szökhetnénk Roxmortsba, tudom, merre kell menni – csillan fel a szemem és könyörögve nézek legjobb barátnőmre, hogy beleegyezzen.



Vissza az elejére Go down
Melinda Matthews
Reveal your secrets
Melinda Matthews
Varázshasználó

TémanyitásTárgy: Re: Axelle & Melinda   Axelle & Melinda Empty2016-07-04, 09:04



Axelle & Melinda
[You must be registered and logged in to see this image.]


Lányparti

Némileg komoran pillantottam Axellere, amikor megszólalt. Tessék, már nem kezdődik jól a dolog... Nem szokott ilyen lenni. Egyáltalán nem. Olyan képpel hallgatom végig a szövegét, mintha citromba haraptam volna. Még hogy nem kedvelem Lacey Stewartot? Egy kanál vízben meg tudnám fojtani, és még nevetnék is a kapálódzásán.
- Rendben, megpróbálok egy kicsit nem gondolni rá - sóhajtok fel, noha ez részemről elég lehetetlen feladat, főleg most, hogy valaki más is hajt rá rajtam kívül. Mindenesetre, Axelle a barátnőm volt, és mindig mindenben igyekeztem a tanácsait követni, amit még sosem bántam meg. Valamiért mindig telibe találta a gondok forrását, erre hihetetlen érzéke volt. Ha pedig azt mondja, hogy nem kellene ezen rágódnom, akkor nagy eséllyel igaza lehet. - Te pedig intézd el a srácot, majd akkor ismét visszatérünk erre.
Mivel akkor már tényleg elkerülhetetlen lesz Connorról beszélgetni. És igaza volt Axellenek. Ő már az én jegyesem, és mindez hivatalos, senki sem veheti el tőlem. De ha kell, meggyőzöm a szüleimet, hogy tegyék le a Megszeghetetlen Esküt. Akkor már tényleg hozzám lesz láncolva a fiú, hiszen csak nem szeretné, ha mások az ő hülyesége miatt halnának meg.
- Bocsáss meg a viselkedésemért - pillantok bűnbánó képet vágva a lányra. Most aztán tényleg nagyon kihozhattam a sodrából, pedig eszem ágában sem volt. - Néha észre sem veszem, mennyit tudok ezen agyalni, pedig én se szeretnék mindig rajta rágódni... Tudom, milyen zavaró lehet, hiszen te meg alig ismered azt, akiről folyamatosan beszélek. De azért szeretlek, tudod?
Mosolyogva öleltem át barátnőm bocsánatkérés gyanánt, és belül tényleg bántott a dolog. Hogy lehettem ilyen hülye? Axelle még soha életemben nem bántott meg, mindig meghallgattam minden gondom-bajom, most pedig kifakad, aminek csakis komoly okai lehetnek. Legközelebb jobban figyelnem kellene rá.
- Rendben, menjünk - álltam fel, majd várakozva pillantottam vissza barátnőmre. - Kit szeretnél megszivatni? De tőlem fiúzhatunk is, lehet kitisztulna akkor a fejem egy időre.
És igen, egy ital is jól esne. Noha, tanítás közben nem mehetünk le Roxmortsba, de voltak kapcsolataim, nem jelentene gondot beszerezni egy kis alkoholt. Ehhez csupán a megfelelő emberkéket kell nyakon csípni, és máris indulhat az ivászat. Kit érdekel a házirend?
- Szerezhetnénk egy kis Lángnyelv Whisky-t is - vetettem fel az ötletem, aminek nagy eséllyel Axelle sem fogja az útját állni. Ő is ott rúgja fel a szabályokat, ahol tudja, talán pont ez az oka annak, hogy olyan jól kijövünk egymással. - Apropó, tuti nem lesz gond abból, ha ezen az órán se jelensz meg?
Nem mintha érdekelt volna, mit szólnak ehhez a tanárok, de az érdekelt, hogy a lányt ne csapják ki az iskolából. Nincs még egy olyan ember, akivel ilyen jókat tudok beszélgetni, és aki ennyire egy húron pendül szerény személyemmel.
Megjegyzés | Ruha | Zene | [You must be registered and logged in to see this link.]

Vissza az elejére Go down
Vendég
Reveal your secrets
avatar

TémanyitásTárgy: Re: Axelle & Melinda   Axelle & Melinda Empty2016-06-30, 14:23


+ to Melinda
[You must be registered and logged in to see this image.]
Már kezdem úgy érezni, hogy Melindát Connoron kívül más sem érdekli. Mikor odajött az órám előtt és ellógtam miatta reménykedtem, hogy fogunk is csinálni valamit, de megint csak Connor. Félreértés ne essék, hiszen imádom Melindát és a legjobbat akarom neki, de már nekem is kezd sok lenni, amennyit a srácról beszél. Készségesen végighallgatok mindent, amit mond, válaszolok, és mostanában egyre inkább úgy érzem, hogy engem elhanyagol a srác utáni futás jóvoltából. Nem értem neki miért nem mondtam még meg egyenesen a szemébe, amit már más emberrel régen megtettem volna. Mindig az igazat mondom Melindának, habár ebben a témában még én is hallgatok, de egyre inkább úgy érzem, hogy kezd összejönni elég bátorságom a dologhoz.
- Na jó figyelj Melinda, beszélek a sráccal, amit megbeszéltünk, mindent megteszek, hogy jó legyen Connorral, de egy kis figyelmet szeretnék tőled. Minden gondolatod a srác körül forog, ami nem baj, hiszen szereted és még az sincs kizárva, hogy ő is téged, megértem, hogy Lacey Stewart a begyedben van, én sem kedvelem, sőt sosem kedveltem és most egyre inkább nem, de próbálj már ettől egy kicsit elvonatkoztatni. Nem minden fekete és fehér és amúgy is a te jegyesed, a szüleid is azt akarják, hogy összeházasodjatok, lebegjen ez a szemed előtt – darálom le egy szuszra, majd nagy levegőt veszek, hogy folytassam. – Úgy érzem Connor miatt semmi időt nem szánsz rám és állandóan utána mész, amikor én is itt vagyok és már ezt is különleges alkalomként tartom számon, hogy egyáltalán itt vagy velem és nem a srác társaságát keresed, de ha velem vagy, akkor azaz egy-két óra, amit együtt töltünk ne arra menjen már el, hogy csak Connorról beszélsz, aztán elköszönünk és annyi. Itt ülünk már körülbelül egy órája és másról sem hallottam. Inkább menjünk ki a birtokra és csináljunk valamit vagy szívassunk meg valakit, mint a régi szép időkben.
Csak reménykedni tudok, hogy hat Melindára a mondandóm és innentől fogva nemcsak a sráccal lesz elfoglalva, hanem rám is szán egy kis időt.



Vissza az elejére Go down
Melinda Matthews
Reveal your secrets
Melinda Matthews
Varázshasználó

TémanyitásTárgy: Re: Axelle & Melinda   Axelle & Melinda Empty2016-06-25, 07:19



Axelle & Melinda
[You must be registered and logged in to see this image.]


Lányparti

- Azt mondod? - sandítottam reménykedve barátnőmre, miközben magamban kezdem belátni, hogy talán mégsem Connor az a fiú. akivel le kellene élnem az életem. Sokszor megbántott, azonban egyelőre nem vagyok hajlandó feladni a reményt, amíg egy halvány fénysugár is jelen van kettőnk kapcsolatában. Csupán egy pindurka, nem több, az pedig nem más, mint a szépségem. Ezzel bármikor meg tudnám hódítani. Bármikor. - Állandóan azon van, hogy mindenki előtt lejárasson. Komolyan. Vagyis... Annyira nem, hiszen normálisan beszél velem, de az a gúny, ami a hangjában bújkál néha... Mintha egy nem kívánt dolog lennék az életében. Gyerekkorom óta rajongok érte, mindenben a kedvében járok, ő pedig lenéz!
Szégyen, de némileg fájt a dolog. Rossz volt a tudat, hogy Connor engem semmibe vesz, és olyasvalakiknek csapja a szelet, akik a kisujjukat sem mozdították érte eddig. Hiába töröm kezem-lábam, nekem semmi sem jön össze.
- A bájital esélyes, hiszen az a liba nagyon jó bájitaltanból - bólogatok barátnőm felvetésére. - De valamiért mégsem tartom reálisnak... Ha Connor egy ital hatása alatt állna, akkor teljesen el lenne szállva a szerelemtől. Láttam már olyasmit, egyszóval nem vagyok biztos abban, hogy jó úton járunk.
Szeretném azt hinni, hogy az a liba ilyesmit tett azzal a fiúval, akinek engem kellene szeretnie, de valamiért mégis két lábbal a földön álltam. Ilyen hülye is csak én lehetek, ami ezt illeti. Más kapva-kapna ezen a magyarázaton, hogy legalább a lelke vigaszt nyerjen valahonnan, én meg csak rázom a fejem. De mégis: mivel jobb a hazugság, ha az ember sejti az igazságot? Semmi kedvem becsapni magamat.
- Lehet, hogy Connort átveri, de engem nem fog - füstölögtem tovább. - Csak a könyvei érdeklik azt a kis libát, semmi más... Egy ilyen könyvmoly senkinek sem fog kellene, akkor meg főleg nem, ha a származása sem tiszta. Hülye félvér... Nem tudja magát távol tartani az aranyvérűektől? Jó lenne, ha végre felfogná hol a helye...
Ezeregyszer láttam már olyan esetet, amikor egy aranyvérű családból valaki elveket szegett, és egy olyan nőt vett feleségül, vagy olyan férfihoz ment férjül, aki mugli közegben nőtt fel, vagy ne adj isten ő is mugli volt. Ezt mind azért tették, mert az ő szüleik rájuk erőltették a származás-mániájukat. Persze, a család semmit sem értett, mi miért történt, és kitagadták az illetőt az örökségből. Az én szüleim sohasem erőltették rám a dolgot... Egyszerűen csak jól tudom, hol a helyem, és elismerem a bennem folydogáló vér hatalmát. Ez miért baj? Miért nem érti meg ennek a kócerájnak az igazgatója, hogy az aranyvérű származás a legfontosabb, ha az ember jó mágus szeretne lenni? És Lacey Stewart miért nem tudja, hogy semmi esélye nincs Connornál?
- Szerintem csak bökj rá egyre, és máris megkapom - mosolyodtam el minden bosszúságom ellenére is. Most csak ez az egy dolog vigasztalt. A kinézetem. Semmi más nem tartotta bennem a lelket. Ha ne adj isten, csúnya lennék, akkor megérteném Connort valamennyire, de így nem fogom. Komolyan azt hittem, hogy kölcsönösek az érzelmeink egymás iránt, hiszen mindig olyan kedves volt hozzám. Mostanában azonban valamiért megváltozott... Amióta félvérekkel áll szóba, teljesen más lett. Átvette azt a közönséges modort, amit ezek is képviseltek. - Connor és a félvérek... Mi olyan izgalmas bennük? Mert hogy én nem látok bennük semmi fantáziát, az szent...
Egyáltalán semmit sem. Nincsenek izgalmas rokonaik, akik sárkányt szelidítenek, vagy a varázslók bankját őrzik. Mégis miről beszélgethetnek akkor egész nap? A mugli anyjáról?
- Nehogy már valami más házból kelljen randiznom - néztem kissé szúrósan Axellere. - Igen, mardekáros. Akkor legalább a klubhelyiségben is idegelhetem Connort. Beszélhetsz vele, csak ne tudjon róla senki sem... Remélem, annyira nincsenek jóban, hogy utána Connorhoz fusson a hírrel.
Némileg azonban aggódtam. Mi van akkor, ha Connort nem érdekli a dolog? Mi van, ha azt hiszi, hogy nélküle is boldog vagyok, és magasról tesz majd rá?
- Csak ne visszafelé süljenek el a dolgok - sóhajtottam gondterhelten. - Mert a végén még elkövet mindent annak érdekében, hogy felbontsa a jegyességünket.
Connortól teljes mértékben kitelik az ilyesmi. Főleg, ha van egy liba, aki befolyással rendelkezik felette.
Megjegyzés | Ruha | Zene | [You must be registered and logged in to see this link.]

Vissza az elejére Go down
Vendég
Reveal your secrets
avatar

TémanyitásTárgy: Re: Axelle & Melinda   Axelle & Melinda Empty2016-06-19, 21:50


+ to Melinda
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nem értem Melindát. Szeretném megérteni, de egyszerűen nem megy. Bár elfelejtené Connort és valaki olyannal foglalkozna, aki tényleg szereti. Nem érdemli ezt meg, ezt a szenvedést, amit a srác okoz neki. Szerény véleményem szerint csettintésre tudnék neki valaki olyat szerezni, aki tényleg odavan érte. Nem nagyképűségből, de mi ketten bármikor be tudnánk újítani valakit. Mondjuk, jobbnak látom nem prédikálni neki erről, mert én is keresem Blake társaságát, még ha nehéz is magamnak bevallani. Ez az a dolog, amiről még Melindának sem mertem beszélni és sajnos úgy érzem, hogy egy ideig még nem is fogok. Húzom-halasztom, ezt a dolgot amennyire csak lehet.
- Ha nem veszi észre, akkor teljesen vak – jelentem ki. Mostanában egyre inkább úgy érzem magam Melindával, mint valami szerelem doktor. A szívügyei nem túl kuszák, ám mégis fájdalmasak. Szeretném, ha boldog lenne, de van egy olyan érzésem, míg nem feledi el Connort teljesen addig nincs esélye a teljes boldogságra. Hiába érezheti úgy, hogy vidám és népszerű és a vele járói, de mindezek csak felszínes dolgok. Az igazi öröm pedig nem itt lapul meg. – Mi van, ha szerelmi bájitalról van szó? Úgy tök logikus, mivel mi mással tudná levenni Connort a lábáról?
- Plusz hollóhátas és tudjuk, hogy a hollóhátasokat a tanuláson kívül semmi sem érdekli. Szerintem nem táplál mély érzelmeket a te Connorod iránt – gondolkozom el. Ami a szívemen, a számon típus vagyok és ezt tényleg így gondolom, ahogy kimondom. Talán tényleg csak szerelmi bájitalról van szó és semmi többről. Honnan tudhatjuk, hogy nem-e ez az igazság? Valahogy kiderítem ezt Melindának.
- Keresek neked valakit, ettől nem kell tartani – mondom. Sok srác van, akik közül válogathatok Melinda számára. Egy hülye kellene, aki mégis menő és soha sem esne le neki a tervünk. – Gondolom mardekáros legyen – gondolkozom hangosan ismételten. Nem lehet hugrás, azok között csak nyomorékokat találunk, ahogyan hollóhátas sem, mert az kieszeli a dolgokat, ha eléggé odafigyel, a griffendél meg alapból ki van lőve.
- Akkor Peter tökéletes, ha valóban tetszel neki, akkor nem fogja érdekelni, hogy Connor a haverja – kacsintok rá Melindára. – Ha gondolod, beszélek majd vele a dologról. Benne vagy? – kérdezem mosolyogva, s fejben már azt tervezgetem, hogy mit fogok mondani az áldozatunknak. Gonoszak vagyunk? Igen. És érdekel? Kicsit sem.



Vissza az elejére Go down
Melinda Matthews
Reveal your secrets
Melinda Matthews
Varázshasználó

TémanyitásTárgy: Re: Axelle & Melinda   Axelle & Melinda Empty2016-05-22, 15:11



Axelle & Melinda
[You must be registered and logged in to see this image.]


Lányparti

Jólesnek Axelle szavai, a lány valahogy mindig tudja, mivel dobja fel a hangulatom, még akkor is, ha aznap pont bal lábbal keltem fel. Nem csoda, hogy annak idején annyira egymásra találtunk. Még a tanárok is megjegyezték néhanapján, hogy mennyire megtaláltuk a közös nevezőt. No, nem dícséretnek szánták, hiszen Axelle nem éppen arról volt híres, hogy angyalként viselkedett az óráikon. Inkább leszúrásként kaptam a megjegyzéseket, amikor volt képem visszabeszélni. Azokban az esetekben mindig a fejemhez vágták, hogy viselkedésben egyre jobban hajazok a hatodikos lányra. Megváltozni azonban eszem ágában sincs.
- Örülök, hogy ezt mondod, de úgy tűnik, ezt csak pont Connor nem akarja észrevenni - bosszúsan sóhajtok egyet, miközben eszembe jut, miket tett velem eddig a fiú. Mindig mindenben megpróbáltam a kedvében járni, és valahogy sosem sikerült a dolog... Mindennap úgy öltözködtem, hogy a kedvében járjak. Teljesen mindegy volt számomra, hogy mennyire kényelmetlen a ruha... Ha Connor szereti, akkor viselni fogom. És mégsem dícsért meg egyszer sem. Sosem mondta magától, hogy jól nézek ki, vagy mennyire bájos vagyok aznap... Egy jó szó sem hagyta el a száját ezzel kapcsolatban. - Az a lány évfolyamelső, ráadásul múlt héten Roxmortsban is volt, biztos hogy összedobott valamit, amivel leveheti Connort a lábáról.
És a bálban mivel érte el, hogy a fiú pont őt kérje fel táncolni? Bizonyára arra is megvoltak a maga módszerei. Én meg szórakozhattam másokkal, miközben irigykedve figyeltem őket a háttérből. Elvégre, nem tehettem semmit sem. Nem rendezhettem jelenetet, hiszen azzal saját magamat is lejárattam volna.
- Nem tudom, összejönne-e a dolog - Valóban, hiszen Connornak nem sok oka volt féltékenykedni. - Lehet, csak még jobban belehabarodik abba a nyomorékba... Bár, még az sem teljesen biztos, hogy ő az, aki tetszik neki... Annyi lány van a Roxfortban, és mégis ő kell neki? Miért nem én? Miért más? Még csak nem is ismeri azt a libát!
Mérgesen fújtam ki a levegőt. Ejnye, teljesen elragadtak az indulataim. Komolyan, ha pont erre járna az a hollóhátas csaj, akkor péppé átkoznám. Kit érdekel, hogy Connor miként reagálna rá? Mondjuk, abban sem lesz köszönet, amit tőlem fog kapni, amint rájövök, ki csavarta el a fejét ennyire. Tudnia kellene, hogy nem hagyom magam, főleg nem egy félvérrel szemben.
- Az is igaz - bólogatok Axelle szavaira. Tényleg nem lenne a legjobb megosztani másokkal is a kis tervünket, hiszen abban az esetben hamar megüthetjük a bokánkat. Már az is bőven elég, ha rossz embert pécézünk ki. Ő elszólja magát valakinek, és rögtön meg is van a baj. A hírek pedig hamar terjednek a Roxfort falain belül. Mi fázunk rá, ha minden kitudódik. Nem hiszem, hogy Connor keresztbe tudna tenni nekem, nem is lenne tanácsos a dolog, de ugrik a tervünk, ha a fülébe jutnak a dolgok. - A varázserejét ne vedd el, mert akkor egy kviblihez kell hozzámennem. Sokkal jobban örülnék, ha a férjem tudna mágiát használni.
Elmosolyodtam. Axellenek is ugyanolyan fontos volt a tiszta vér, mint számomra. Az, aki régi, aranyvérű család sarjaként jött a Roxfortba, a védelmünket élvezte. Készségesen segítettünk minden elsősnek, aki mardekáros, és tiszta vérű volt. Csak az szívta meg a velünk való találkozást, aki nem jó helyre születetett. De akkor nagyon... Volt, hogy olyan útbaigazítást adtunk nekik, hogy egy tiltott folyosószakaszon kötöttek ki. Jó móka volt nagyot kacagni rajtuk, annyi szent. Maradtak volna a muglik között, hiszen egyébként is oda születtek, nem igaz?
- Hát... - némileg töprengve vonom meg a vállam. - Ott van az a szánalmas bolond, Mark. De vele még csak viccből sem szeretnék kavarni, mert sárvérű. Mellette nemrég írt nekem szerelmeslevelet Zac... De ő nem tetszik, mindenki tudja, hogy sose jönnék össze vele. Kissé vicces is lenne a helyzet. Egy fejjel alacsonyabb nálam. Nem mondom, hogy nem helyes, de inkább nem kérek belőle, ha lehet. Talán Peter esélyes lenne... Mardekáros, aranyvérű, gazdag, jóképű, és még tetszem is neki. Csak ő Connor nagy haverja, aligha jönne össze velem. De azért izgalmas lenne rámászni. Kíváncsi lennék, mi sülne ki belőle...
Vajon mit tenne Connor, ha egy gyerekkori barátja jönne össze velem? Én se repestem az örömtől, amikor a legjobb barátnőm ment vele a bálba, ez tény és való... De én szeretem Connort.
Megjegyzés | Ruha | Zene | [You must be registered and logged in to see this link.]

Vissza az elejére Go down
Vendég
Reveal your secrets
avatar

TémanyitásTárgy: Re: Axelle & Melinda   Axelle & Melinda Empty2016-05-21, 20:42


+ to Melinda
[You must be registered and logged in to see this image.]
Sokszor nehéz megszólalnom Melinda mellett, amit egyáltalán nem bánok, hiszen jólesik, hogy mindent megoszt velem és nincsenek egymás előtt titkaink. Meg persze az egyik kedvenc elfoglaltságom a pletykálás és Lacey kibeszélése már alapból feldobja a hangulatom. Most úgy érzem, hogy legjobb barátnőm egy kisebb drámába keveredett, de ahogy ismerem könnyedén kilábal majd belőle és győztesként fog Connor oldalán az oltárhoz vonulni pár éven belül és én díszpáholyból fogok rájuk mosolyogni és örülni a boldogságuknak.
- Meg egyáltalán, még ha szép is lenne, sem tudná elcsavarni Connor fejét bűbáj nélkül, ha olyan vetélytársa van, mint amilyen te is vagy – mondom, míg megrántom a vállam. Ezt teljes mértékben így gondolom, és nem tágítok a dologtól. Kevés olyan lány van a mai világban, mint én meg Melinda. Mind a ketten természetesek vagyunk, gyönyörűek, kegyetlenek, csinosak és bárkit leveszünk a lábáról, ha kell. Sokan támadnak azzal, hogy negatív vagyok és szörnyűséges ember, de ezen csak nevetni tudok, mivel nem így gondolom és tudom, hogy a legtöbb ember csak féltékeny. Én mindössze őszinte vagyok és az őszinteség fájdalmas tud lenni.
- Igen, féltékennyé – bólintok. Tényleg ezt kellene tennie, hiszen jobb megoldás jelenesetben még nekem sem jut az eszembe. – Hát hogy eddig nem mutatott semmit, pont arravaló ez a féltékennyé tevés, hogy ezután mutasson egy kis érdeklődést irántad. Hát nem egyértelmű? Nagyon jó lesz, összeszedünk valakit, vagyis te és minden rendben lesz. Tudom, hogy rengeteg srác élne-halna érted, ideje kihasználni a helyzetet – magyarázom neki mosolyogva. Szeretném, ha végre összejönne közte és Connor között a dolog, örülnék neki velük együtt, ahogy már említettem is.
- Nem kell a srácnak tudnia a hátsószándékunkról, majd szépen elintézzük a szakítást pár hét múlva ezen ne aggódj, mert így a leghitelesebb. – Ha kell, akkor szívesen keresztbe teszek közte és a lesz barátja között, hogy véget vessek a dolognak. Nem fog zavarni, ha azt pletykálják majd a Roxfortban, hogy milyen szar barátnő vagyok, mivel a hátterét nem tudják a dolognak és sosem zavart, ha rossz dolgokat terjesztenek rólam.
- Szánalmas az ilyen ember, ha lehetne a varázserejétől fosztanám meg – mondom. Én úgy vagyok vele, ha valaki mardekáros, akkor örüljön neki, mivel ez megtiszteltetés. Ebben a házban szinte csak aranyvérűek vannak jó felmenőkkel. Ha nem idekerültem volna, akkor most biztosan nem érezném értelmét az életemnek plusz a családomból mindenki mardekáros volt. Ezt hagyománynak is lehet tekinteni nálunk.
- Még kicsit körülnézek az elkövetkezendő napokban, de inkább te mondd, hogy jelenleg kik próbálkoznak nálad. – Hiába ismerek sok embert most olyanra van szükségünk, aki bármit megtenne azért, hogy együtt lehessen Melindával.


Vissza az elejére Go down
Melinda Matthews
Reveal your secrets
Melinda Matthews
Varázshasználó

TémanyitásTárgy: Re: Axelle & Melinda   Axelle & Melinda Empty2016-05-18, 17:26



Axelle & Melinda
[You must be registered and logged in to see this image.]


Lányparti

- Egyszerűen csak lökött - vonom meg a vállam, miután ilyen tömören kifejtettem a Connorral kapcsolatos véleményemet. Talán az a Lacey szerelmi bájitalt itatott vele? Nem tudom, de ha ez derülne ki, akkor minden bizonnyal azt a napot is megemlegetné, amikor a világra jött. Az biztos, hogy én elég szépen móresre tanítom, és minden bizonnyal Connor is ezt tenné, ha végre tisztulna kissé a látása. Hiszen eddig gyűlölte azt a lányt, mi változott volna a bál óta? Nem hiszem, hogy lett volna bármije annak a lökött hollósnak, amivel magába szédíthette volna a fiút. Különben is: ha az eddigi információim helyesek, akkor még egy pasija sem volt eddig. Szégyen... És hány éves? 16-17? Nekem voltak már komoly udvarlóim, volt kapcsolatom is, de azok inkább időtöltésnek számítottak, semmint egyéb másnak. Connoron kívül senki más nem érintette meg a szívem. - Valami bűbáj van a háttérben, hidd el! Egy olyan bányarém, mint az a lány, nem csavarhatta el Connor fejét.
Mondjuk, fogalmam sem volt még arról, hogy mit teszek abban az esetben, ha a fiú esetleg mégis szabad akaratából szeretne a lánnyal lenni. Áh, hülyeség ez az egész... Jól mondta Axelle, csodálatosan nézek ki. Emellett évfolyamelső vagyok, kitünő eredményekkel. Még csak azt sem mondhatja kifogásként, hogy egy idióta tyúk lennék. Nem voltam stréber, minden létező óráról lekéstem, de gyakran akadt olyasmi is, amikor fogtam magam és ellógtam. Mit érdekel az engem? Jeles tanuló vagyok, egy szót sem szólhatnak a tanárok. De ha szólnak is... Egyszerűen csak az orruk alá dugom az évvégi értékelésemet, a lábjegyzetben szereplő igazgatói dícsérettel, majd sértődötten kivonulok a teremből. Eljátszottam már ezt nem egyszer.
- Féltékennyé? - némileg csodálkozva meredek Axelle-re, miközben magamban azért elismerem a tervét. Talán működne. Azonban a talán nem elég. Nekem olyan dolog kellene, ami egészen biztos, hogy hatna a fiúval szemben. Eddig nem túl sok érdeklődést mutatott az irányomba Connor, de mindez nagy eséllyel csakis amiatt lehetett, amit Axelle mondott: megszokta már, hogy rajongok érte, és számomra csakis ő létezik. De mi lenne, ha nyíltan összejönnék valaki mással? Az eddigi kapcsolataimat titkoltam előle, de mit lépne, ha most az egyszer ő lenne az első, aki megtudná? - Mondasz valamit... De mi lesz, ha nem kezd el féltékenykedni? Ha mindketten tévedünk, és mégsem szeret annyira, mint szeretném? Elvégre, eddig nem mutatott nagy lelkesedést a köztünk való kapcsolat reményében.
És mégis minek örlöm magam ezen? Érdekelt eddig? Nem. Akkor jó lenne ebben az esetben is szépen összeszednem magam, és letördelni Connor szarvait. Ha lehet egyenként, és a lehető legfájdalmasabb módon. Márpedig ehhez ott kell támadni, ahol a legjobban fáj neki: az egójánál. Nem mutatta ugyan, hogy tetszene neki a leplezetlen rajongásom, de amint észreveszi, hogy nem vagyok mellette, és még nem is érdekel, akkor talán észbekap.
- Rendben, benne vagyok - megyek bele némi gondolkodás után, majd folytatom: - Már csak egy vállalkozó szellemű srác kellene, habár az a könnyebbik része lesz a dolognak. Csak rábökök egyre, és máris mehet a buli...
Na, igen, ez nálam így működik. Ha megtetszett valaki, megkaptam. Egyszerű a képlet, talán túlságosan is unalmas. Mostanában már nem is kötött le a randizás. Egy: más jegyese voltam. Kettő: teljesen bele is voltam zúgva a vőlegényembe. Három: Untatott a randevúk sorozata. Pech. Nem nekem, a srácoknak. Nekik eléggé...
- Mindegy, ezt már ő tudja - nevettem el magam Axelle megjegyzését hallva. - De állítólag nem is érzi jól magát a Mardekárban... Ha lehetne, tuti átmenne a Hollóhátba. De szerintem inkább illik a Hugrabugba... Semmi olyan tulajdonsága nincs, ami érdekessé tenné.
Szép volt, na és? Én is az vagyok, és nála sokkal, de sokkal érdekesebb személyiségem van.
- Szerintem is nagyon jó ötlet - veszem át a szót barátnőmtől. - Csak a kivitelezése lesz kissé nehézkes, mert ügyelnünk kell a látszatra. Ha bárki is megneszeli, hogy csak ál-kapcsolat, az hamar Connor fülébe jutna. Olyan fiú kell, aki megbízható, és ha dobom, nem kürtöli szét a Roxfortban azt, hogy mire használtam. Tudsz valakit esetleg?
Kérdőn pillantottam Axellere. Sok fiúismerőse volt, csak akadt olyan is, akiben meg lehetett bízni.
Megjegyzés | Ruha | Zene | [You must be registered and logged in to see this link.]

Vissza az elejére Go down
Vendég
Reveal your secrets
avatar

TémanyitásTárgy: Re: Axelle & Melinda   Axelle & Melinda Empty2016-05-17, 15:58


+ to Melinda
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nagy előnynek tartom magamban a lelkiismeretem, ami nem ismer határokat. Míg mások már szinte izzadva, remegve félnének, ha olyan életstílust élnének, mint én, addig jómagam csak szarok a dolgokba. Szimplán káromkodok órán, szidom a teremtőt, ellógok, beszólogatok, nem tanulok, és még sorolhatnám. Már kiskoromban sem voltam szívbajos, mindent apától örököltem, de ettől függetlenül anyámból is ragadt belém valami. Büszkék rám, hogy ilyen vagyok, pedig a legtöbb szülő a sírjába rohanna, ha ilyen gyermekkel áldotta volna meg a sors. A szüleim halálfalók voltak, amit nyíltan felvállalok és szomorúan közlöm bárkivel, aki érdeklődik a dolog után, hogy igen, sajnálom Voldemort halálát, s ha tehetném, visszahoznám, és a szolgálatába állnék. Ilyen vagyok, nem tehetek róla.
- De nem értem, hogy mi a baja Connornak. Csak rád kell nézni, egyszerűen csodálatosan nézel ki, a gondolkodásmódod is a helyén van és nincsen veled semmiféle probléma – kezdem sorolni a dolgokat. Ugyan nem igazán vegyülök nálam fiatalabbakkal, mert éretlennek tartom őket, s úgy vagyok vele, hogy egy bizonyos agyi szintet el kell érni, hogy egyáltalán szóba álljak a körülöttem élőkkel, ám Melinda ezek alól mégis kivételnek számít. Olyan, mint én, az egy évvel fiatalabb verzióm köszönthetem a személyében. – Miért kellett titkolni? – Inkább örülne az a srác, hogy egy ilyen lányt szántak neki. Biztosra veszem, hogy amikor majd sor kerül az esküvőre biztosan nem más lányok kegyeiért fog versengeni, hanem hű lesz Melindához és belátja, hogy nekik igenis együtt kell lenniük, a sors akarta így, na meg a szülők.
- Jól van, akkor ne hagyd békén – mondom neki, amikor hirtelen bepattan egy számomra jónak vélt ötlet. – Nem gondolkoztál még azon, hogy féltékennyé tedd? Már hozzászokott, hogy neki csak te kellesz, és nem állsz össze másokkal, de kellene neked egy érdek futókaland valakivel. Együtt lesztek pár hónapig, nagy a szerelem látszólag meg minden, aztán szakítotok, vagyis eléred, hogy a srác dobjon téged, aztán kisírod magad, játszod az összetörtet és ott lesz Connor, hogy megvigasztaljon, illetve az sem lenne rossz, ha játszanád neki kicsit az elérhetetlent. Rögtön jobb belátásra bírna – kezdem húzogatni a szemöldököm. Jó vagyok vagy jó vagyok? Ha olyan helyzetben lennék, mint Melinda, akkor ezt biztosan eljátszanám.
- Nem fogja sokáig húzna azzal a söpredékkel, ne aggódj – nyugtatom meg mosolyogva, míg végighúzom a kezem a hátán. Mindent megpróbálok, hogy Melinda jobban érezze magát, s ha ehhez az kell, majd én játszom a kerítőnőt és helyettük oldom meg a dolgokat. Nem lehet olyan nehéz két embert összeboronálni.
- Jaj tudom, hogy ki az. Hát az a lány sem komplett. Mardekáros létére egy nyominger, stréber hollóhátassal barátkozik. Hol van ilyen máshol az egész világegyetemben? Talán kezd elromlani a teszlek süveg és rossz házba osztotta be – mostanában ez egyre többet az eszembe jut, hiszen rengeteg olyan varázslót, s boszorkányt látok, aki szerintem számára nem a megfelelő házban tengeti mindennapjait. Már mindegy lenne, ha mindenki maga döntené el, hogy hová akar tartozni. Ilyen tendencia mellett nem jósolok túl jó jövőt a Roxfortnak a továbbiakban.
- Én csak ismételni tudom magam, az előző ötletem fenomenálisnak tartom – mosolygok megint. Nem akarom elismételni, hiszen már így is túl sokat koptatom a szám, ha Melindával vagyok. Ezt is csak ő tudja kiváltani belőlem, mivel sokszor elég szűkszavú tudok lenni.

Vissza az elejére Go down
Melinda Matthews
Reveal your secrets
Melinda Matthews
Varázshasználó

TémanyitásTárgy: Re: Axelle & Melinda   Axelle & Melinda Empty2016-05-17, 05:47



Axelle & Melinda
[You must be registered and logged in to see this image.]


Lányparti

- Valahogy sejtettem - mosolyodok el Axelle válaszára, miszerint akár egész nap is ráér. Na, igen, ő az, effelől semmi kétségem sem lehetett. Ő az egyetlen, és valódi Axelle, akit senki sem képes utánozni, mert annyira szerteágazó személyisége van. Minden lelkiismeretfurdalás nélkül ellógja az órát, ha szükségem van rá. Nekem pedig ebben a pillanatban pont rá volt szükségem.
- Nem, nem tudta - csóválom meg a fejem, amikor a lány rácsodálkozik a dologra, majd folytatom: - Nyilván azért hitted azt, mert amikor két ember közt jegyességet kötnek, akkor mindkét fél tud róla, de Connor elől eltitkolták a szüleink. Ezt elfelejtettem megemlíteni, bocsi... De Connor nem tudhatott róla, mert tudták jól, hogy így fog reagálni...
Némileg gondterhelten sóhajtok egyet. Lehet, nem éppen az volt életem legjobb ötlete, amikor tegnap a fejéhez vágtam a dolgokat, de már nem bírtam magamban tartani. Connor azt hitte, semmibe vehet engem és az érzelmeimet, de tévedett. Jól tudja, hogy mindent megkapok, amit szeretnék, csupán idő kérdése megszereznem azt. Őérte pedig már gyermekkorom óta rajongok, mégis mit hitt? Hogy békén hagyom? Ugyan!
- Nem fogom békén hagyni - válaszolok Axelle ötletére. Kopjak le Connorról? Nem fogok, nem adom meg neki ezt az örömet. Az enyém lesz, bármi áron. Különben is: titokban még mindig abban reménykedek, hogy a fiú jobb belátásra térül, és viszinozza majd az érzelmeimet... Elvégre, az én szüleim is kényszerházasság miatt kerültek össze, és mégis jól megvannak. Szerintem még szerelmesek is... - Nem gondolkodtam még azon, hogy mással legyen kapcsolatom.
Na igen, valóban ez volt a helyzet. Az iskola legszebb lányai közé tartoztam, és én voltam a legelérhetetlenebb is a srácok számára. Hogy miért? Mert senkivel sem voltam hajlandó összejönni. A Connor iránti rajongásom meggátolt ebben. Csakis ő járt állandóan a fejemben, el se tudtam képzelni, hogy más vegye át a helyét. A gyermekkori szerelem még mindig tartott. Kaptam ugyan bókokat más fiúktól, elég sokan udvaroltak nekem, de egyik sem érintett meg annyira. Elnevetgéltem velük, kitüntettem őket a társaságommal, de semmi több.
- Lehet, csak egy kis kalandra vágyik - vonom meg a vállam Axelle kérdésére, majd én is lehuppanok mellé a padra. - A Hollóhát egy stréber ház, ezt mindenki tudja... Kötve hiszem, hogy az lenne Connor álma, hogy egy hozzá hasonló stréberrel múlassa az időt a könyvtárban.
Márpedig az a Lacey szinte ott lakik... Mindennap rengeteget tanul, jók az eredményei, és szinte nincsenek barátai. Egyetlen lány csak áll szóba vele: Carol Smith, aki szintén mardekáros. Bár, ha engem kérdeztek, az a csaj tuti nem normális... Kétbalkezes, ráadásul még azt hiszi magáról, hogy szép is. Igaz ugyan, hogy sok fiú megforul utána a folyosón, de én még igen élénken emlékszem arra a Carolra, aki akkor volt, amikor felkerültem a Roxfortba. Szeplős, szemüveges, kócos, kapafogú... Lehet, hogy mostanra sikerült kikupálódnia, de lélekben mindig az a másik lány marad.
- A két romhalmaz egymásra talált - jegyzem meg hangosan, miközben elfelejtem felvázolni Axelle számára az előbbi gondolatmenetem. - Mármint, Lacey nagy barátnője, Carol... Akivel egy évfolyamba jársz. Tudod, modellkedik... Pedig régebben milyen kis nyámnyila kislány volt! Na, nem mintha most sokkal jobb lenne. Lehet, hogy szép lett, de attól még ugyanúgy szerencsétlenkedik. Jellemző, hogy Lacey Stewarttal barátkozik. Connor csak szórakozni akar a lánnyal, semmi több... Ami azt illeti, biztosra veszem, hogy már kieszelt valami érdekes tréfát az okostojás számára.
Gonoszan felnevettem. A pletykák, hogy Connor esetleg többet érezne a lány iránt, hidegen hagytak. Általában mindig ez volt, amikor valamelyik fiú kissé többet beszélgetett egy másik lánnyal. Meg úgy egyébként is: Connor éveken keresztül megalázta a csajt, kötve hiszem, hogy az megbocsátaná a dolgot neki.
- Most pedig már tudja, hogy jegyesek vagyunk - jegyzem meg némileg álmodozó hangon. - Ez a hír annyira lesokkolta, hogy pár napig nem lesz kedve dumálni azzal a szerencsétlen félvérrel... Addig pedig nyugodtan kitalálhatom, hogyan tovább.
Megjegyzés | Ruha | Zene | [You must be registered and logged in to see this link.]

Vissza az elejére Go down
Vendég
Reveal your secrets
avatar

TémanyitásTárgy: Re: Axelle & Melinda   Axelle & Melinda Empty2016-05-15, 18:49


+ to Melinda
[You must be registered and logged in to see this image.]
Felettébb hálás vagyok Melindának azért, hogy megjelent, s „elkéresztetett” óráról. Na jó ez elég sajátos felfogásban van, de hogy az átlag varázslók nyelvére is lefordítsam. Jött Melinda, szólt nekem egy hugrabugos csajon keresztül, én pedig boldogan, s készségesen felpattantam a hátsó sorból, s máris a folyosón teremtem, mert hát milyen barát lennék, ha nem mentem volna rögtön. Lehet, hogy éppen valami nagy problémája van, mondjuk valami varázsfőzetet kell csinálni neki egy eldugott helyen, hogy az valamiben segíthessen neki. Tudom, hogy ehhez semmi köze a dolognak mindössze lazulni akar egy kicsit és nekem sosem volt akadály ellógni egy-egy órát, sőt inkább felemelkedés, mert a suli gyűlölők fanklub oszlopos tagja vagyok.
- Pár percre? Akár egész nap ráérek – mosolygok rá. Igazából tényleg nincs jobb dolgom, minthogy Melindával beszélgessek, pletykálkodjak. A tanáraim és a szüleim bizonyára más véleményen vannak, de most senki sincs itt, aki beszólna nekem, hogy irány vissza órára, így kár is erre gondolni. Na meg nem mintha annyira érdekelne a dolog, mert valószínűleg egy szemforgatás vagy egy vállhúzás lenne csak a válaszom.
- Akkor eddig még nem tudta? Nem tudom, miért voltam abban a tudatban, hogy tisztában van a dolgokkal és baszd meg, de megnéztem volna a fejét – nevetek fel gonoszul. Connor az a srác, aki lényegében Melinda jegyese, hála a szüleiknek, ám sokszor már egyre inkább azt hiszem, hogy mindössze Melinda rajong a srácért. Kezdetekben szurkoltam a dolognak és hiába láttam át Connor édeskés álcáján reménykedtem, hogy rosszul észlelem a dolgokat, ám ekkor jött a bál. A bál, amit a mai napig emlegetünk legjobb barátnőmmel. Connor felültette Melindát és ráadásul egy másik hölgyeményt kért fel táncolni Lacey Stewart személyében. A leányzó félvér és akkor hatalmasat csalódtam Connorban és Melindát is istápoltam egy ideig, pedig ez egyáltalán nem erősségem.
- Szerintem az lenne a legjobb, ha egy kis ideig kerülnéd a srácot, nem tesz ez jót neked. Néha már úgy érzem, csak epekedsz utána, a szüleitek aláírták azt a szerződést, de kell ez neked? Nem akarsz egy olyan srácot, aki téged szeret? – kérdezem a lehető legemberibb módon, ami tőlem kitelik. Azt akarom, hogy Melindának jó legyen, még ha másokkal a világ leggonoszabb embere is tudok lenni. Igazából ezen a lányon kívül még egy ember van, akivel ugyanilyen jó tudok lenni, s az nem más, mint Blake. Szeretném, ha e két embernek sínen lenne az élete, s bármiben segítek majd nekik, amiben kell.
- De mit eszik Connor azon a lányon? Én például személy szerint egy hollóhátast sem tudok huzamosabb ideig elviselni és az a lány még csúnya is – húzom el a szám. – Te jobb vagy nála, amúgy is csak félvér. Remélem, hogy egy percig sem hasonlítgattad magad hozzá – mondom teljesen komolyan, s úgy határozok, talán mégsem lenne jó felmenni a klubhelységbe, mert ki tudja, kik vannak ott. Leülök az egyik padra a folyosón, s intek Melindának, hogy foglaljon helyet mellettem.

Vissza az elejére Go down
Melinda Matthews
Reveal your secrets
Melinda Matthews
Varázshasználó

TémanyitásTárgy: Re: Axelle & Melinda   Axelle & Melinda Empty2016-05-15, 12:06



Axelle & Melinda
[You must be registered and logged in to see this image.]


Lányparti

Magamban kárörvendően mosolyogtam, amikor meghallottam Axelle hangját, amint azt a hugrás csajt koptatja le, aki megszánt engem. Nem tudtam sajnálni, ha ő volt olyan ostoba, hogy beleüti az orrát egy olyan lány dolgába, aki nem kedveli, akkor ne csodálkozzon, ha ő így reagálja le. Ráadásul, jól ismerhette már Axellet, hiszen egy évfolyamba jártak... Mindegy, aki hülye, az az is marad.
- Szia, Axelle! - intek egyet a lánynak, amikor észrevesz. - Ráérsz pár percre?
Felesleges kérdés, hiszen - ha nem is ér rá - szán rám elég időt. Axelle ugyanis mindig minden óráját ellógta, amit nem tartott elég izgalmasnak, és engem is sűrűn belerángatott a dolgokba. Voltaképp így is ismertük meg egymást... Mindketten lógtunk, csakhogy a társaság nem volt éppen a legérdekesebb. Axelle unalmában pár embert elkezdett cikizni, én pedig minden további nélkül csatlakoztam hozzá, noha akkor még nem is ismertem a lányt. A közös nevezőt ennek ellenére elég hamar megtaláltuk, és a két másik csaj, akiket volt szerencsénk porig alázni, sírva távozott. Mi ez, ha nem csapatmunka?
- Csupán arra gondoltam, hogy dumálhatnánk egy kicsit - válaszoltam a lány kérdésére, amint az mellém ért, én pedig a nyomába szegődtem. - Tegnap közöltem Connorral, hogy nyáron hivatalosan is eljegyeztek minket... Ha láttad volna, milyen képet vágott, amikor megtudta a dolgot! Alig jutott levegőhöz...
Elnevettem magam, miközben kíváncsian pillantottam barátnőmre, izgatottan várva, vajon mit fog szólni a dologhoz. Tudta jól, hogy gyermekkorom óta bele vagyok habarodva Connorba, és ő volt az egyetlen, aki a saját véleményét mondta el nekem a dolgokkal kapcsolatban. Mindenki más azt hazudta, hogy mennyire szeret engem Connor, csakhogy én sem voltam teljesen vak. Az igaz, hogy teljesen bele vagyok esve, viszont azt is elég hamar leszűrtem magamban, hogy a fiú nem viszonozza az érzelmeimet. Erre pedig Axelle világított rá. Őt nem érdekelte, hogy rosszul esik a dolog, mindenféle kertelés nélkül kijelentette előttem, hogy szerinte ez a kapcsolat eléggé egyoldalú. Connor kedves volt ugyan velem, de Axellet nem tudta becsapni a tökéletes műmosolyával. A lány egyből leszűrte, hogy csak a szüleink miatt viselkedik velem előzékenyen. Igaz, ami igaz, ha valami olyasmit tett, ami nem tetszett nekem, egyből baglyot küldtem anyáméknak. Ők pedig riadóztatták Connor szüleit, akik már a fiúnak írtak, hogy máskor válogassa meg a szavait, különben meg lesz a dolgok következménye... Connor pedig eszes fiú volt, így hát tartotta a száját.
- El sem tudta dönteni, hogy hazudok-e vagy sem - kacagtam fel, miközben pár másodéves mellett haladtunk el. - Bár, miért hazudnék neki ebben? Minden álmom a vele való házasság, ezt nagyon is jól tudja... A szülei pedig aláírták az eljegyzési lapot, így hivatalosan is jegyesek lettünk. Mondtam neki, hogy még nagyon megbánja azt, hogy lejáratott a bálban...
Előszőr is: az egyik legjobb barátnőmet hívta el helyettem. Ez az egész már önmagában nagyon kínos volt, hiszen az egész iskola tudta, hogy én szerettem volna Connor partnere lenni a decemberi bálon. Napokon át sírtam, és Axelle volt az egyetlen, akivel hajlandó voltam beszélgetni. Ő tartotta bennem a lelket, így sikerült magam annyira összeszednem, hogy túllépjek a dolgon, és Connortól függetlenül menjek el. A lány ugyanis azt tanácsolta, hogy mutassam azt, nem érdekel a dolog... Így is tettem. A bálon azonban Connor egy piszkos kis félvért kért fel táncolni helyettem, én és a többiek pedig tátott szájjal néztük végig a jelenetet. Hiszen Connor sem szerette a félvéreket, mindig megalázta őket, külön kis klubja volt erre, most pedig ezt teszi?
- És képzeld, mit tudtam meg a napokban... - szólaltam meg komor képet vágva, majd hirtelen megtorpantam, és folytattam: - Lacey Stewart és Connor egyre többet vannak kettesben! Fel tudod ezt fogni? Az a kis félvér fel akarja szedni! A kis okostojás hollóhátas a fejébe vette, hogy Connor barátnője lehet! Nem elég, hogy a bálon vele táncolt, még rá is mászik a vőlegényemre!
Megjegyzés | Ruha | Zene | [You must be registered and logged in to see this link.]

Vissza az elejére Go down
Vendég
Reveal your secrets
avatar

TémanyitásTárgy: Re: Axelle & Melinda   Axelle & Melinda Empty2016-05-14, 21:21


+ to Melinda
[You must be registered and logged in to see this image.]
Mágiaelmélet. Sosem kedveltem ezt az órát, jobban szeretem, ha gyakorlatban alkalmazom a varázslatot, mintsem beszélgessek róla, s a mögöttes tartalmakról tanuljak. Oké, megértem én, hogy van értelme és jó tudni a dolgokról, de ettől függetlenül nem kell kedvelnem. A professzor úr után sokan csorgatják a nyálukat, s azt mondják már csak miatta is megéri ezt a tömör tantárgyat tanulni, hiszen egy-egy mosolya felér az egész világgal. Sajnos LaFayette professzor nem az esetem, így én ezt az élvezetet nem tudom kiélvezni az óráin, így csak csendesen meghúzódom a hátsó padban és próbálok semmi hülyeséget nem mondani. Párszor már megmondtam neki a magamét, amit nem értékelt, mint ahogy a többi tanár sem, amikor felemelem a tárgyuk ellen vagy egyéb okok miatt a hangom. Szerintük túl sok vagyok és ezzel együtt túl sokat is képzelek magamról. Hagyjuk már, mindenki úgy viselkedik, amennyit ér. Én ezt megtehetem, aki nem, az meg meghúzza magát. Ez az élet rendje, nemde?
A padon fekszem, s majd’ bealszom, amikor az egyik hugrabugos csaj odajön hozzám. Mondanom sem kell, hogy mennyire örülök neki. Csúnyán nézek rá, s még mielőtt megszólalna hirtelen ráförmedek.
- Te meg mit akarsz? Menj innen – emelem fel egy kicsit a fejem, majd vissza is fekszem a padra és nem figyelek rá.
- Melinda Rosenberg keres, tudod az egyik mardekáros lány – mondja nekem, mire felkapom a fejem, s az ajtó felé pillantok. Egy kis nyaknyújtogatás után megpillantom az említett leányzót és rámosolygok. Tojok a mágiaelméletre, tojok LaFayette professzorra, én most szépen lelépek és nem jövök vissza, ha nem muszáj és nekem semmi sem muszáj.
- Persze, hogy tudom – förmedek rá a lányra, s míg összeszedem a cuccom felállok, majd elindulok ki a teremből. Mára úgy érzem befejeződtek az óráim, s innentől a figyelmem Melindának szentelem majd. – Mi járatban? – kérdem a barátnőmtől mosolyogva és elindulok a folyosón a tornyok felé. Most nem vágyok másra csak lefeküdni a mardekár klubhelységébe, jó lenne kicsit pihenni, de ha Melinda mást tervezett, akkor azt nem fogom visszautasítani.



A hozzászólást P. Axelle Laroux összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2016-05-15, 12:25-kor.
Vissza az elejére Go down
Melinda Matthews
Reveal your secrets
Melinda Matthews
Varázshasználó

TémanyitásTárgy: Re: Axelle & Melinda   Axelle & Melinda Empty2016-05-14, 13:32



Axelle & Melinda
[You must be registered and logged in to see this image.]


Lányparti

Pont átváltoztatástanunk volt, amit én meglehetősen utáltam. Nem, nem a tantárggyal volt gondom, hanem a tanárral, aki tartotta. McGalagony professzor nem volt a kedvencem, így vele nem is igazán mertem ujjat húzni. Amíg minden más tanárnak megmondtam a magamét - még magának Piton professzornak is -, addig a tanárnő óráin hallgattam, mint a sír. Mindenki ezen nevetett a hátam mögött, tisztában voltam vele, de hidegen hagyott a dolog. Mindenkinek megvan a maga keresztje, az enyém pedig történetesen McGalagony professzor volt.
- Mit bámulsz, nem láttál még fehér embert? - vetem oda egy copfos kislánynak, aki erre félénken összehúzza magát, majd sietősre veszi lépteit, és hamar el is tűnik az egyik fordulóban. Rühelltem, amikor mások megbámultak, nekem pedig rossz kedvem volt... Persze, egy jóképű fiú esetében egészen más lenne a helyzet. Vele kedélyesen elbeszélgetnék, és bezsebelném a bókokat, melyeket kapnék, de ez kislány volt. Friss falat, aki még csak most kezdte az első évét a Roxfortban. Szegényke, ha sárvérű, esetleg félvér, akkor már megszívta a dolgot.
- Sziasztok, Axelle-t keresem, nem láttátok véletlenül valamerre? - dugom be a fejem a mágiaelmélet-terem ajtaján, miközben pár vihogó lány üldögél a pad tetején. Nyilván már alig várják, hogy LaFayette professzor elkezdje az órát. Maga a mágiaelmélet eszméletlenül unalmas egy tantárgy, de a tanár, aki oktatja... Húúú, nem semmi pasi. Pluszban egy igen gazdag aranyvérű család sarja, úgyhogy megüti vele a főnyereményt az, akinek sikerül behálóznia. Mindenesetre, úgy hallottam, hogy megrögzött agglegény életet él.
- Melinda vagyok, szólnátok neki? - A lányok egyelőre válaszra sem méltattak, ezt pedig nem szerettem. Nagyon nem. Nem volt még szerencsém ahhoz, hogy valaki, esetleg valakik semmibe veszik a jelenlétemet. Márpedig ők ezt tették. A legrosszabb pedig az, hogy még csak be sem szólhattam nekik, mert ők egy évvel felettem jártak. Na, nem a kort tiszteltem, hanem tartottam attól, hogy minden gond nélkül megátkoznak. Elvégre, több rontást tudnak, mint én.
Végül az egyik lány szive megesett rajtam. Lecsusszant az egyik padról, majd elindult, végül kiesett a látókörömből. Axelle nagy eséllyel az egyik hátsó sorban unatkozik a többiekkel, és ezért nem vette észre, hogy megérkeztem. Nem baj, bőven volt időm. A következő óránk bájitaltan, és onnan nyugodtan késhettem. Piton professzor sosem vont kérdőre az ilyen dolgokat illetően.
Megjegyzés | Ruha | Zene | [You must be registered and logged in to see this link.]

Vissza az elejére Go down
Melinda Matthews
Reveal your secrets
Melinda Matthews
Varázshasználó

TémanyitásTárgy: Axelle & Melinda   Axelle & Melinda Empty2016-05-14, 13:32


###
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom
Reveal your secrets

TémanyitásTárgy: Re: Axelle & Melinda   Axelle & Melinda Empty


Vissza az elejére Go down


 
ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» P. Axelle Laroux
» Axelle & Ansley
» Melinda Roesenberg
» Melinda Matthews
» Connor & Melinda

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ :: Folyosók, lépcsõk-
Ugrás: