Nem szabad kihagyni!

Az új küldetés
hamarosan kezdetét veszi
Kalandra jelentkezők
⊰ 1 - Játékos neve
⊰ 2 - Játékos neve
⊰ 3 - Játékos neve
⊰ 4 - Játékos neve
⊰ 5 - Játékos neve

ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ

HomeHome  KeresésKeresés  TaglistaTaglista  CsoportokCsoportok  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
Üdvözlet!

2000-et írunk, szeptemberben a Roxfort újra megnyitotta kapuit, hogy az 1999-2000-es tanévben is megállhassák a helyüket a diákok az iskolában. Voldemort már a múlté, lassan négy éve végleg megszűnt létezni. Megmaradt hívei bujkálnak, és az auroroknak hála egyre ritkábbak az ex-halálfalókról szóló hírek is. Úgy tűnik, hogy a varázslóvilágot jelenleg béke és nyugalom övezi, de vajon meddig? Légy részese te is az új kalandoknak!

Az oldal alapítása:
2014. október 2.
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chatbox

Promóink

Kukkants be az általunk fenntartott két másik oldalra is, ha egy másik világra is kíváncsi vagy, amit szintén mi igazgatunk. :)

Legfrissebb

ϟ Elszabadult... Mi is?
  Yesterday at 19:26
Gregory R. Fox

ϟ Hagyjál lógva!
  Yesterday at 18:27
Gina Accipiter

ϟ Lovegood house
  Yesterday at 17:25
Miles Bletchley

ϟ Yngrid-Brandon
  Yesterday at 14:24
Brandon Sanders

ϟ Godric's Hollow
  Yesterday at 12:27
Harry Potter

ϟ Vallatás?!
  Yesterday at 12:02
Harry Potter

ϟ Éjszakai kalandozások
  Yesterday at 11:07
Harry Potter
A hónap posztolói
Cody Armstrong

Gina Accipiter

Bexley Wildfield

Quinn A. Perold

Megan Smith

Ivarn-vo Inor

Corvus Flint

Harry Potter

Jade Wilson

Rose-Neira Brooks

Statisztika

Összesen 623 regisztrált felhasználónk van.

Legújabb felhasználó: Yedda Andrews

Jelenleg összesen 36598 hozzászólás olvasható. in 3350 subjects
Ki van itt?

Jelenleg 7 felhasználó van itt :: 1 regisztrált, 0 rejtett és 6 vendég :: 1 Bot

A legtöbb felhasználó (77 fő) 2014-10-02, 18:29-kor volt itt.

Share|

Graves Matlock, a vadőr háza

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
SzerzőÜzenet
Luna Lovegood
Reveal your secrets

Hollóhát

ϟ Kor : 19
ϟ Hozzászólások száma : 1323

TémanyitásTárgy: Graves Matlock, a vadőr háza 2016-01-28, 20:26

First topic message reminder :

Graves Matlock háza

A Tiltott Rengeteg legszélén áll egy régóta elhagyatott, egyszerű faház. Régies stílusban épült, durvára gyalult farönkökből, az iskola mindenkori vadőre számára. Kicsi házikó ez, belül is csak két egyszerűen berendezett szobával, kívül pedig egy verandával és egy tűzrakóhellyel. Odabent a bútorok is fából készültek, legalább két generációval korábbi divat szerint.
Már jó ideje tátongott üresen, de újabban fény költözött a poros falak közé. A Roxfort új vadőrt talált, legalábbis egy időre.

írta Graves Matlock

[You must be registered and logged in to see this image.]

[You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this image.]
A dolgok, amiket elvesztettünk, visszatalálnak hozzánk,

ha nem is mindig úgy, ahogy gondoljuk.
Vissza az elejére Go down
Felhasználó profiljának megtekintése http://xmen-firstclass.forumphpbb.com/

SzerzőÜzenet
Vendég
Reveal your secrets

TémanyitásTárgy: Re: Graves Matlock, a vadőr háza 2017-01-24, 19:51

Salvation comes with a cost. Judge us not by our methods, but by what we seek to accomplish.

Georgiana és Graves

Felnevetek. Sok mindent mondtak már az ír anyaföldre, de az érdekes általában nincs köztük.
- Érdekes? Nem, nem igazán. Sokat esik. Sokat isznak a népek, és mogorvák is. Mondjuk a városokban jobb, de vidéken, na ott aztán nagy tirpákok vannak.... Dünnyögöm vigyorogva, aztán iszok egy kis sört, aztán felszalad a szemöldököm amikor Gia elővarázsolja a hatos pakkot* - Mi a fene. Honnan szerezted? És... legfőképpen miért kapom?
Valahogy nem tudom elképzelni, hogy valaki nekem, cask úgy, tisztán jószívűségből adjon valamit. Persze lehet hogy csak a beszélgetéseket akarja meghálálni vagy ilyesmi, de akkor is... ez kicsit szokatlan. Ettől még természetesen nem zavartatom magam, elmarom a kezéből az üvegeket és megszakértem azokat - úgy tűnik hogy tényleg jó anyag, egyenesen a sötét Csehországból. Elismerően biccentek, aztán visszarakom a zsákmányt az asztalra, és méregetni kezdem a lányt.
- Most komolyan... miért? Nem kellett volna... Fűzöm hozzá tiszta udvariasságból, de tulajdonképpen örülök az ajándéknak.
Georgiana Findley
Reveal your secrets

Varázshasználó

ϟ Hozzászólások száma : 248

TémanyitásTárgy: Re: Graves Matlock, a vadőr háza 2017-01-24, 16:22

Graves & Georgiana

- Ami azt illeti, még nem gondolkodtam azon, hogy melyik házhoz tartoztál. De az eddigiek alapján maximum a Hugrabugot zártam volna ki, habár ha abból indulok ki, hogy ellátsz mindig minden jóval, akkor lehet azt se kellett volna… meg mondjuk nem vagy egy tipikus elméleti kutató, tudós alkat se, de szóval érted, mindenki sokkal összetettebb, mint hogy 1-2 jellemvonással hét évre beskatulyázzuk, de erről a beskatulyázásról azt hiszem a múltkor már beszélgettünk, ja, meg azóta meg sokat változhattál is, szóval nem is tippeltem.
*Most már túl vagyok ezen a beskatulyázás dolgon, most, hogy nem maradok az egyetemi képzésre. Mondjuk még nem nagyon érzem a különbséget, talán majd pár hét-hónap és némi tapasztalt után a világból, mikor egy új ismerős nem az alapján fog meg/elítélni, hogy milyen házszínű sál van a nyakamban, hanem hogy mi van a fejemben.*
- Ühüm, ha 13-14 éves voltál, akkor már biztosan roxfortos voltál.
*Bólintok és erősítem meg, mivel az előbb már belőttük az életkort, vagyis biztosan alsóbb éves volt.*
- Érdekes hely lehet ez az Írország.
*Ha ez ott sablonos, akkor egészen más lehet ott felnőni, mint a karótnyelt Angliában… mondjuk egyikről sincsenek személyes tapasztalataim. Mindenesetre nem ezért van benne a kezdetleges útitervemben a Smaragd-sziget.*
- Míg el nem felejtem, ha kifogynál az ilyen beeső, váratlan vendégek miatt a készletedből, hoztam egy kis cseh élményt.
*A papírtáskában egy hatos kiszerelésű cseh remek, legalábbis az eladó így jellemezte a számomra semmit sem jelentő sörmárkát. Szóval az eddig a lábaim mellett őrzőtt táskát felteszem az asztalra, hogy Graves majd el tudja tenni, és ne rúgjuk fel majd, habár én nem vagyok sem szeleburdi sem ügyetlen, Graves-ről meg ezeket aztán szintén nem feltételezném, de jobb biztosra menni és hát hátha érdekli, hogy milyen élményről beszélek itt.*

Felhasználó profiljának megtekintése
Vendég
Reveal your secrets

TémanyitásTárgy: Re: Graves Matlock, a vadőr háza 2017-01-22, 21:09

Salvation comes with a cost. Judge us not by our methods, but by what we seek to accomplish.

Georgiana és Graves

Szélesen elvigyorodom, azért fedősztori ide vagy oda, az itteni éveim tényleg nem voltak rosszak. Már úgy abszolútértékben, az utána következőkhöz képest.
- Ehehe, hát persze. Én is idejártam, mint azt hiszem az összes kölyök aki errefelé született. Mardekáros voltam, de szerintem ezt már sejtetted. Voltak balhék, kicsik és nagyok vegyesen itt is, de... nem, ez nem itt történt. Ez otthon volt, Galwayben, még fiatalon, tizenpár évesen. Arra mondjuk már nem is emlékszem, hogy a Roxfortba jártam vagy sem... de ha jobban belegondolok, elvileg már igen. Akárhogy is, tulajdonképpen a mugli pszihomókusok próbálták elfeledtetni velem a dolgot, viszont... nem tudom hogy tulajdonképpen tettek-e bármit. Lehet hogy inkább én voltam érzéketlen, vagy egyszerűen fiatalon még csak egy pöcs voltam, aki leszarta mások épségét. Faék egyszerűségú ír kölyök. Uramisten, micsoda sablonos dolog...
Nevetek fel, elvégre tényleg az. Arrafelé minden második gyerek ilyen.. valószínűleg van valami a levegőben.
Georgiana Findley
Reveal your secrets

Varázshasználó

TémanyitásTárgy: Re: Graves Matlock, a vadőr háza 2017-01-22, 18:52

Graves & Georgiana

- Értem, persze.
*Bólintok, habár azt így nem tudom előre elképzelni, hogy az ilyen emberek mellett mégis hogyan lehet ott maradni és eltölteni velük némi időt. Gondolom ez is kialakul majd, az adott szituációtól és leginkább a másik féltől függ. Gravesre pillantok és elgondolkodok. Ő is rendkívül tapasztaltnak tűnik, mellette is eltöltenék némi időt, de nem a vadőri minősége mellett. Habár minden bizonnyal azt is jól csinálja. Azt hiszem az ő tapasztalata nem a vadőri munkából származik, az nem készít fel az ilyen kalandokra. Kár, hogy már nem az a világot körbeutazós munkája van, abban megnéztem volna. Mi lehetett az vajon? Egyelőre még elengedem ezt a kérdést, a múltkor se tudtam meg és most sincs kedvem megint nem kapni választ erre a kérdésre. Kisimul a gondolkodástól összeráncolt homlokom, amint mesélni kezd.*
- Oké.
*Ez korrekt, nem is kérdés, hogy elfogadom. Miközben mesél, egy ideig az arcán felejtem a tekintetemet. Csak némi idő múlva esik le, hogy ennyire nem akarom bámulni. Nem lehet könnyű ilyesmiről beszélnie. Pillantásom hát néha elvándorol a ház egyes részleteire, de mindig visszatér Graveshez.*
- Sajnálom.
*Bénán hangzik, egyrészt nem én vagyok a felelős a történtekért, másrészt ez nem is az a történet, ahol a másik beszélgetőfél sérült. Pontosabban de, csak nem fizikálisan.*
- Itt történt az iskolában vagy a nyári szünetben? Hm… nem is emlékszem, idejártál te is a Roxfortba?
*Próbálom elképzelni olyan fiatalon, gyerekként, de nem igazán megy. Egyébként a nyári szünetet tartom valószínűnek… vagy bármely másik szünetet, mert az iskolai gyengélkedőn mindig jó gyógyítók voltak, legalábbis ezt olvastam, szóval tudtak volna segíteni, ahogy rajtam is segítettek – csak pont nem Madame Pomfrey, de ez részletkérdés.*
- Érdekes lehet a pszichológia, hogy miért pont azután kezdted túltenni magad a dolgon, mikor kiderül, hogy már csak vegetál. Azt gondolnám, hogy utána lehetne még mélyebbre süllyedni, és ha ezután jön a halálhír, akkor kvázi fellélegezni, tudod, hogy nem szenved tovább. Lehet, hogy azok az agyturkászok segítettek mégis, akikhez járnod kellett.

Vendég
Reveal your secrets

TémanyitásTárgy: Re: Graves Matlock, a vadőr háza 2017-01-20, 10:51

Nox és Graves

Széttárom a kezemet, mint akinek nincs rejtegetnivalója.
- Védeni próbáltam őt. Téged, sőt, továbbmegyek, mindenki mást is. De legfőképp a saját seggemet. Eléggé összenőttünk, szeretném megtartani. Az okosak szerint pedig ha valami ocsmányul néz ki, ocsmányul viselkedik, ocsmány képességei vannak, akkor valószínűleg ocsmány is. Szóval egy pillanatig sem bánom, hogy elpattant az agyamat, és legyalultam a játékteret. Ki tudja, talán ha nem teszem, akkor most nem beszélgetnénk itt barátságosan, hideg sört kortyolgatva...
Biccentek mosolyogva a nőre, aztán iszok egy kis sört is.
- Valahol megértem, hogy téged vonzott az a valami. A hatalma. A lehetőségei. Komolyan! De egyszerűen én nem vagyok ilyen. Véget akartam vetni annak a rémálomnak, egyszer és mindenkorra. Ez van, igazából több szót nincs is értelme vesztegetni rá. Ami történt, megtörtént.
Erőnek erejével nyugtatom le magamat a következő mondatra, nehogy bármit kihalljon belőle.
- Ha akarod, kérdezd meg. Gondolom megtalálod az iskolában, a diákok között. Persze ez nem biztos, most már nagykorú, azt csinál amit akar.

A hozzászólást Graves Matlock összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2017-01-22, 20:57-kor.
Nox Djarum
Reveal your secrets

Alvilági

ϟ Kor : 26
ϟ Hozzászólások száma : 346

TémanyitásTárgy: Re: Graves Matlock, a vadőr háza 2017-01-16, 20:44

Graves & Nox

Bár érdeklődésem jelen pillanatban kivételes őszinteségnek örvend, sőt mi több már-már magából kikelve tündököl valahol szürkeállományom peremén, úgy tűnik Graves személyében mégsem nyer meghallgatásra. Ami persze teljes mértékben érthető, hisz kemény fából faragták, véleményem szerint a lelkét - vagy annak porladó cafatkáit - is vastag páncél óvja, de mától célom, hogy én legyek, aki később megingatja azt. Hogy miért? Nem tudom. Talán csak mert olyan céltalan vagyok. Időnként tudni kell kilépni a nihilista mámor kulisszái mögül.
A kezdeti érdektelen szövegelésre csak elmélázott tekintettel pásztázom a plafont, mintha nem is figyelnék rá, jelezvén, hogy igazán átugorhatná a dolgot - bármennyire is megnyerően magabiztos a stílus, mellyel tálalja.
Következő szavai új gondolatfoszlányok születésére adnak okot. Arcán felfedezni vélem az őszinteség egy igen csak csekély morzsáját, a gond pusztán annyi, hogy mindez annyira műnek hat, hogyha nem sejteném a szándékát, azt mondanám annak idején én szolgáltam pocsék referenciául. Elengedek egy szarkasztikus kacajt, mielőtt válaszolnék, s finomat kortyolok a sörömből.
- Értem... Szóval Georgianat védted a fránya tűzlabdáiddal akkor is, mikor még a közelébe se ment a lénynek, csupán mögötted loholva épphogy csak megpillantotta azt, továbbá Georgianat védted akkor is, mikor a temetőben penetráns hullaszaggal karöltve instant szénbányává átkoztál minden létező objektumot a közeledben, mely mögött ártó szándékot sejtettél. Hát ez rendkívül izgalmas, milyen kár, hogy nem szenvedtem amnéziát... - felelem higgadt, leereszkedő hangnemben. - De sebaj, talán ő többet tudna mesélni az esetről. - Teszem hozzá ravaszkás mosollyal, s tekintetemben megcsillan a már jól ismert ördögi pajkosság. Természetesen a legkevésbé sem áll szándékomban az időmet pazarolni a részrehajló (ha. ha.) fruskára, csupán mint esetleges eszköz fordult meg a fejemben. Persze én magam sem hiszem, hogy ennek hatására megnyílna, de ha másért nem is, hát egy kis ártatlan játszadozás végett nekem tökéletes megéri. Elvégre itt úgysem eshet bántódásom.
Vendég
Reveal your secrets

TémanyitásTárgy: Re: Graves Matlock, a vadőr háza 2017-01-16, 15:53

Georgiana és Graves

- Látod, ez okos döntés. Ideje végre világot látnod, és rájönni hogy milyen is valójában a varázsvilág. Egy rakás dolog van odakint, amit érdemes látni, megismerni... és néhány olyan szerzet is, akik mellett érdemes lehet időt eltölteni. Nem tanárok, egyszerűen csak jók abban amit csinálnak. Tapasztaltak, bölcsek... na, érted hogy hogyan értem... Azt hiszem egyébként ez egy jó döntés. Mármint tényleg jó. Értelmes felnőtthöz illő.
Bátorítóan rámosolygok, aztán folytatom.
- Tudom, hogy nem kell. Maradjunk annyiban, hogy bármit megkérdezhetsz tőlem, aztán ha olyasmit akarsz tudni amire nem tudok vagy akarok válaszolni, akkor külön szólni fogok... Szóval az első... hm... erre nem vagyok kimondottan büszke, de suhanc koromban sikerült megnyomorítanom egy másik gyereket. Ne kérdezd mi volt a balhé alapja, arra már nem emlékszem, csak arra hogy álltunk egymással szemben, bennem elpattant valami, és elindult a daráló. Úgy összevertem, hogy soha többet nem volt képes gondoskodni magáról. Tulajdonképpen egy növényt csináltam belőle. Azt hiszem már meg is halt azóta, sok év telt el már. De a lényeg, hogy én és csak én voltam a felelős azért, hogy így történt. Sokáig kellett agyturkászokhoz és különböző hivatalokba járnom utána, hogy ne legyen javítóintézet, vagy fiatalkorúak börtöne belőle. Viszont nevetséges módon nagyjából két hét alatt túltettem magam rajta, amikor megtudtam hogy a srác már csak vegetál... mármint az érzelmi részén. Az elején szörnyű volt, de... megszoktam. Elfogadtam. Magam mögött hagytam. Nem is tudom hogy mondjam. Tizenhárom, vagy tizennégy lehettem. Azt hiszem tizenhárom, igen. Még csak varázslatot sem használtam...
Megrántom a vállamat, ezzel téve teljessé a sztorit és a pofázás közben az arcomon átfutó érzelmek skáláját, úgy mint bűntudat, megbánás, megkönnyebbülés, érdektelenség. Nagyon odafigyelek hogy mindez hihető legyen, mert Gia nem tudhatja meg hogy ebből egy szó sem igaz, hiszen az első ilyen eset Őfelsége hadseregében talált meg, már felnőtt fejjel - és egy gyereket lőttem fejbe, közvetlen közelről.
Georgiana Findley
Reveal your secrets

Varázshasználó

TémanyitásTárgy: Re: Graves Matlock, a vadőr háza 2017-01-15, 22:09

Graves & Georgiana

*Nem tudom megállni, egy nagyon kicsit elmosolyodok. Nahát, úgy látszik, sikerült meglepnem Gravest. A kérdésekre nem válaszolok rögtön, megfontolom a válaszokat.*
- Tanulni akarok. Tanulni, csak egyelőre nem az iskolapadban. Szóval igen, úgy is mondhatjuk, hogy az életre bízom magam. Kihasználom a lehetőségeimet, hogy világot láthassak. Viszonylag gyorsan össze tudtak rakni, de mégis… csak egy kicsit máshogy esek vagy akármi és ott maradok, úgy hogy nem ismertem meg a minket körülvevő világot, igazából egyiket se.
*Még nincs kimondottan tervem, sőt, még körvonalak sincsenek. Azért nem fordultam ki teljesen önmagamból, valamilyen tervet fogok csinálni, csak még nem kezdtem hozzá. Ez még a gyógyulás időszaka, habár talán az új élmények és a környezetváltozás segítene, hogy lelkileg hamarabb rendbe jöjjek.*
- Rengeteg történelmet tanultam idáig, mindig lenyűgöztek a régi kultúrák. Most szeretném kicsit megismerni a jelenbeli kultúrákat is. Utána majd eldöntöm, hogy visszatérek-e az ereklyékhez vagy valami egészen más felé sodródok. Talán olyasmit fogok majd csinálni, amiről ma még nem is tudok.
*Szerintem anya örülni fog ennek, sose rajongott az ereklyevadászi terveimnek. Habár feltételezem, hogy az új terveimtől sem fog ujjongani. Azt hiszem az ő gondolataiban a nászutamnak kellene afféle európai körútnak lenni és annyi.*
- Pár nap? Az szép.
*Még jó, hogy nem akartam versenyezni, most csúnyán veszítettem volna.*
- És nem meséled el? Az elsőt? Mondjuk én is jó fej vagyok, hogy erről kérdezlek, nem kell elmesélned. De egyébként hány éves voltál akkor?
*Erről jut eszembe, hogy azt se tudom most hány éves Graves. Sose szoktam megtippelni mások életkorát… mondjuk nem sokszor volt még rá szükség, elvégre mindenki tudja nagyjából, ki melyik évfolyamba jár, innentől kezdve ez sose volt kérdéses.*

Vendég
Reveal your secrets

TémanyitásTárgy: Re: Graves Matlock, a vadőr háza 2017-01-15, 18:24

Georgiana és Graves

Felszalad a szemöldököm, hiszen kimondottan ellene vagyok a Roxfortban létrehozott egyetemi képzésnek, elvégre továbbra is csak valami tündi-bündi álomvilágot akarnak beleverni a fiatalok fejébe, és nem az életre készítik őket fel... másik oldalról viszont szinte biztos voltam benne hogy Georgiana tanulni fog, még jó darabig. Nem is tudom hogy mit mondjak hirtelen.
- Izé... hm... tulajdonképpen mit akarsz csinálni az iskola helyett? És tervezed hogy valahol, valamikor majd folytatod a tanulást? Vagy inkább az életre bízod magadat?
Igazából nem tudom, hogy itt milyen tanácsot kell adnom - és hogy kell-e egyáltalán -, de egyelőre nem is nyilvánítok véleményt.
- Aludni? Jó kérdés. Már nem emlékszem, rég volt... tudod elég öreg vagyok. Vigyorodom el. - De talán pár nap, vagy ilyesmi. Aztán az ember szép lassan feldolgozza amit kell, lenyugszik, és minden visszatér a régi kerékvágásba.
Továbbra is mosolygok, de minden szavam hazugság. A rémálmok nem múlnak el, csak hozzászokik az ember, és egy idő után már nem is foglalkozik vele... ami sokkal ijesztőbb, mint amilyennek elsőre tűnik.
Georgiana Findley
Reveal your secrets

Varázshasználó

TémanyitásTárgy: Re: Graves Matlock, a vadőr háza 2017-01-15, 17:53

Graves & Georgiana

*Ideje felnőni. Hát igen, én is erre jutottam és tulajdonképpen azzal is tisztában voltam, hogy Graves ebben meg fog erősíteni. Ha csak óvó buksisimogatást és megnyugtató szavakat akartam volna, akkor nem ide jövök. Azt inkább nem kezdem firtatni, hogy akkor hová, mert fogalmam sincs, már a családon kívül persze. De nekem most erre van szükségem.*
- Egyébként azt is eldöntöttem, hogy nem jövök vissza a Roxfortba az egyetemi képzésre, legalábbis nem most.
*Pár napja már tudom, még csak Jessie-nek mondtam el. Nem azt mondom, hogy így ébredtem fel egyik reggel, vagy nem is tudom, egészen egyszerűen, amikor erre a kérdésre gondoltam, így éreztem helyesnek, szóval eldőlt. Pont amiatt, amit most mondott Graves. Az iskolából olyan tündi-bündinek tűnik az élet, és hát ha levet a ló, akkor azt tanácsolják, üljünk vissza rögtön a nyeregbe… nos ezen logika mentén itt az ideje, hogy kilépjek a biztonságos roxforti kapukon.*
- Neked milyen volt az első?
*Tudom, ez így félreérthető kérdés volt, de nem kezdem magyarázni, felesleges.*
- És mennyi időbe telt, mire akkor újra nyugodtan tudtál aludni?
*Nem akarom én hozzá mérni magam, felesleges, különbözőek vagyunk, feltételezem az ő története is egészen más volt, és ez nem verseny, egyszerűen csak érdekel.*

Vendég
Reveal your secrets

TémanyitásTárgy: Re: Graves Matlock, a vadőr háza 2017-01-10, 11:17

Nox és Graves

Az én szemöldököm is felszalad egy pillanatra a nő szavai miatt.
- Szóval... a nézésem, meg a járásom? Kajánul elvigyorodom, aztán folytatom. - Meg az ösztöneim... persze. Túl akartam élni a dolgot, mint azt hiszem mindegyikünk. És ír vagyok, nem állnak távol tőlem a végleges megoldások, és tagadhatatlan hogy szeretek pusztítani is. Ki nem? A legjobb stresszlevezetés, amit csak ismerek. De igazad van, talán ettől még nem teljes a kép. Sóhajtok egyet, aztán lassan iszok a sörből, hogy újra megnedvesítsem a torkomat, és átgondoljam a következő szavaimat. Nem szívesen sodrom Georgianat veszélybe - Noxnál sosem lehet tudni -, de szükséges, hogy fenntartsam az álcát, és érzelmi hátteret is teremtsek a tetteimnek. Így talán elaltathatom a gyanúját, és nyerek egy kis időt.
- Georgianat ismertem korábbról. Értelmes csaj, nem olyan elvarázsolt majomivadék, mint a diákok legtöbbje. Beszéltünk párszor, és még egy halászlevet is segített megfőzni egyszer. Azt hiszem mondhatjuk, hogy jóban vagyunk. Amikor veszélybe került, elpattant bennem valami. Nem nagyon tudtam magamon uralkodni, és hát nem csak egyszerű vadőr vagyok, hanem képzett, felelősségteljes, komoly, felnőtt varázsló. Ennyi. Szomorúan elmosolyodom. - Gondolom ennél többet vártál, misztikus dolgokat, színpadiasságot, teátrális gesztusokat. Sajnálom, de csak egy egyszerű fickó vagyok. Nem lehet mindenki hozzád hasonló...
Emelem rá a sörösüveget, aztán kortyolok egy újabbat, és szomorúan - tényleg szomorúan - konstatálom, hogy kezd fogyni.
Nox Djarum
Reveal your secrets

Alvilági

TémanyitásTárgy: Re: Graves Matlock, a vadőr háza 2017-01-09, 23:33

Graves & Nox

Talán én magam lepődök meg a legjobban a puszta tényen, hogy szándékaim kivételesen teljes egészében, még objektíve is ártalmatlannak mondhatók. Különös, ritka pillanatok egyike ez, s bármennyire is furcsának hat a maga innovatív burkában, nem kellene rendszert csinálnom belőle. A végén még túl őszintének hatna, olyannyira hogy a felszínen sem hazudtolná meg magát. Ez pedig mint tudjuk, fokozatosan jelenti egy-egy zseniálisan megálmodott álarc kínkeserves halálát...
Merev kőszoborként ülök az aprócska széken, s meredek összeszűkült szemekkel beszélgetőpartneremre. Figyelmesen, ámbár kétkedően hallgatom végig a hosszas monológot - olyannyira, hogy mondandója végére egészen fentre vándorol egyik precízen megrajzolt szemöldököm. Szivacsként iszom magamba az egy-egy pillanatra beköszönő feszült csendek ritmusát, s mikor elérkezik utolsó, jelentőségteljes kérdés mely szerény személyemnek lett címezve, színpadiasan elnevetem magam.
- Ugyan Graves... Pont engem akarnál félrevezetni? Tudhatnád, hogy bár alapesetben kellő lelkesedéssel szoktam értékelni az érdektelen rizsát, most valahogy semmi kedvem hozzá. Ez nem a te történeted... Maximum abból egy díszes héj, egy megtévesztő felszín. Ez nem ad magyarázatot rád, a jelenségedre. A képességeidre, a járásodra, az ösztöneidre. Nem rajongok a lelketlen dolgokért, pláne ha azok elfedik a helyét valami egészen rendkívülinek... - hangzik az ironikus mondat egy lelketlen szájából. - Persze nem vagy köteles magyarázkodni, én csupán mint optimista érdeklődő vagyok most jelen. Végtére is hány és hány ember akad, aki a lényegi valódra kíváncsi, s nem csak úgy tekint rád mint egy termetes kifutófiúra, netalántán egy instant lelki szemetesládára. Talán... egy se? - Játszadozom látszólag elmélázó tekintettemmel a csupasz falak felszínén. Ami pedig a gyanúmat illeti, továbbra is éber, s a legkevésbé sem készül kihunyni - botorság volna ilyet még csak feltételezni is. Hjaj, de bárcsak tudnám miért vagyok még mindig itt... Hogy mi az ami maradásra késztet ebben a leharcolt putriban. Nos... talán a helyénvaló kérdés inkább az lenne hogy ki, és miért, de mivel erre nem sok alternatíva merülhet fel válaszlehetőségként, jobb nem filózni rajta... Időnként kell az a bizonyos áldott tudatlanság.
- Nos tehát?
Vendég
Reveal your secrets

TémanyitásTárgy: Re: Graves Matlock, a vadőr háza 2017-01-09, 22:07

Nox és Graves

Faarccal hallgatom a nőt, és persze azon jár az agyam hogy mit is akar elérni ezzel az egésszel. Valószínűleg csak információt gyűjt, saját felhasználásra... és talán azért, hogy eladja. Akárhogy is, továbbra sem bízhatok meg benne. Amikor végez, csak lassan elmosolyodok, és bólintok.
- Szóval többet sejtesz mögöttem, mint amit mutatok. Mint egy jéghegy. Várj, ha jobban belegondolok, most akkor azt is mondtad, hogy kövér vagyok? Mosolyogva elhúzom a számat. - Mint mindenkinek, nekem is van múltam. Tudod, a szokásos. Zűrös család, zűrös környezet, pár balhé. Sablonos. Mardekáros is voltam. Még sablonosabb. Kanyargós fiatalkor után visszajöttem a nyugiba, vadőrnek. Vannak akik szerint itt már egy közepes agyturkász is felírná az antidepresszánst. De nem különbözöm azoktól a százaktól, ezrektől akik a varázsló- és muglitársadalomban próbálják túlélni a mindennapokat és nem beleőrülni azokba. De azt is hiszem, hogy te ezt már mind tudod, mivel ez nem különösebb titok. Adódik tehát a kérdés: miért jöttél igazából? Az otthonos légkör miatt? A hideg sör miatt? Színpadiasan széttárom a kezem, miközben ellököm magam az ajtófélfától. - A szerény vadőr szeretnivaló személyisége miatt?
Felsóhajtok, megvakarom a tarkómat, aztán az asztaltól nem messze lévő fotelbe zöttyenek le inkább.
- Nem feltételezem hogy őszintén válaszolsz, de azért meg kell próbálni: mit akarsz TŐLEM?
Fáradtan pillogok a nő felé, miközben nagyon, NAGYON remélem hogy legalább egy kicsit sikerült elaltatni a gyanúját.
Nox Djarum
Reveal your secrets

Alvilági

TémanyitásTárgy: Re: Graves Matlock, a vadőr háza 2017-01-09, 20:32

Graves & Nox

Tény és való, hogy pillanatnyilag messze távol áll ízlésemtől egy lepukkant vityilló, de szó se róla hogy lenézném, csupán... megadom a módját az érkezésemnek. Végtére is pont én lennék megijedve egy kis kosztól, aki egy útszéli sátorban, majd egy dzsuvás pincében aszott évekig? Bár belegondolván meglehetősen elszoktam az ottani életmódtól, ezek mégis csak maradandó emlékképek.
Elegánsan üldögélve újdonsült helyemen végigmérem a  piciny kunyhót s annak minden részletét. Az otthonosan zsúfolt polcokat, a bohém módra levedlett, netán levándorolt cuccokat meg minden egyebet, ami hozzájárul a különös összhatáshoz. Valami okból kifolyólag úgy érzem nem passzolok különösebben a képbe. Nem is értem miért...
- Ugyan Graves, hát már meg sem látogathatlak csak úgy, önzetlen baráti törődésből? - húzódik kaján, incselkedő mosolyra a szám mind az irónia hallatán, mind szavaim hűséges kísérőjeként. Bár igaza van, kétségkívül, én mégis azt mondom ráérünk, végtére nincs más programom mára, az meg hogy vendéglátómat esetlegesen feltartanám, a legkevésbé sem érdekel. Ha kipaterol eljövök újra, aztán újra majd újra, s ha nem itt, hát máshol találom meg a módját hogy ráleljek. Ez persze szélsőséges hipotézis csupán, az itt és a most a fontos.
- Őszinte leszek veled. - hallatszik egy enyhe önironikus kacaj. - Valóban csak érdeklődni jöttem. Persze félre ne érts, hidegen hagy a lelkivilágod, feltéve hogy maradt belőle valami, engem a történeted érdekel. Meglepődve tapasztaltam, hogy az utóbbi időben különösképpen beférkőztél a fejembe mint titokzatos entitás. A szerény vadőr, a volt kuncsaftom, aki minimum katonatisztként védelmezi az ártatlan diákokat. Többet sejtek mögötted, többet mint amit mutatsz magadból, s ez időnként nem hagy nyugodni. Hogy miért, azt magam sem tudom, de gondoltam utánajárok... Csak így direkt módra, nyílt lapokkal. - Felelem játszi könnyedséggel, a szokásos másodrangú misztikummal karöltve. Vékony ujjaim a söröspohár füle köré tekerednek, s bár előtte végzek egy gyors szaglászást, biztos ami biztos alapon, de jó ízűt kortyolok belőle. Finoman megtörlöm vérvörös ajkaim, s égető kíváncsiságot rejtő lomha szemhéjaim mögül ismét jelentőségteljes pillantással meredek az előttem ülő férfire.
Vendég
Reveal your secrets

TémanyitásTárgy: Re: Graves Matlock, a vadőr háza 2017-01-09, 11:07

Nox és Graves

A kezemben egy üveg sörrel támasztom az egyik ajtófélfát, és lassan kortyolva figyelem az előadást. Tény, hogy Nox szavak nélkül is ki tudja fejezni magát, és szinte öröm nézni ahogy lenézi kicsiny és egyszerű otthonomat. Ahol a kandallóban épp vidáman ropog a tűz, ahol otthonos a berendezés, és ahol - most döbbenek rá - néhány véres gézdarab és egyéb orvosi felszerelés van az asztal sarkára odahányva. Úgy tűnik, hogy erről elfeledkeztem.
- Köszönöm, jól esik a dícséret. A véleményed mindig fontos számomra. Húzom el a számat egy pillanatra grimaszolva, aztán megnedvesítem a torkomat egy korty sörrel és folytatom. - Minek köszönhetem megtisztelő látogatásodat? Feltételezem hogy akarsz tőlem valamit, ami fontos. Különben nem lennél itt, és nem kockáztattad volna hogy ilyen jól védett területre lépj be kívülállóként... Utalok a Roxfort körüli védő- és egyéb bűbájokra. Itt eszembe is ötlik, hogy mintha fokozták volna a védelmet, ami érdekes fejlemény, elvégre jelenleg az iskolát nem fenyegeti senki és semmi. Fura.
- Szóval, kibököd végre hogy mit akarsz, vagy kerülgetjük egymást még egy ideig?
Mosolygok rá a másikra. Az udvariaskodás és a felesleges körök sosem tartoztak az erősségeim közé, Nox-szal kapcsolatban pedig különösen hátborzongató az élmény... főleg azok után amit egymással műveltünk anno. Közben észbe kapok, és kérdés nélkül szisszentek neki is egy üveg sört, amit koppanva helyezek el előtte az asztalon. Szinte biztos vagyok benne hogy nem fog hozzányúlni, de ki tudja...
Nox Djarum
Reveal your secrets

Alvilági

TémanyitásTárgy: Re: Graves Matlock, a vadőr háza 2017-01-08, 22:47

Graves & Nox

Szó mi szó, tökéletes időzítés. Noha testem enyhén didereg, ennek a legapróbb hangulati hatása sem mutatkozik meg arcomon. Mintha csak a helyemre fagytam volna állok még mindig a lepukkant vadőrlak előtt - pontosan az említett védőbűbájok jelenléte miatt. Valahogy semmi kedvem lángcsóvák ostroma ellen védekezni egy röpke látogatás alkalmából...
Hamarost fel is bukkan a robusztus jelenés, épp hogy csak egy pillanatra méltatja érkezésem, s egy hangos "üdvözléssel" kísérve jelzi, hogy fáradjak beljebb. Természetesen nem vártam hogy pezsgőt bont találkozásunk örömére, ahogyan azt sem hogy különösebben szívélyes fogadtatásban lesz részem, így hát komor arccal, hiú kecsességgel lépek közelebb az ajtóhoz. Cipőm hegyével lassan kinyitom, s nyikorgásának ritmusával karöltve lépek be a kicsiny, ám annál otthonosabb helységbe - melynek szaga úgy vélem maradandóan beleégett a tudatomba. Szótlanul haladok tovább, egészen az ebédlőasztalig, melynek másik felében Graves terpeszkedik. Fekete szőrmebundám ujjából egy röpke pillanat alatt előhúzok egy aranyszegélyű, vörös bársonykendőt, s elegáns mozdulattal terítem le a kiszemelt székre, csak utána foglalok helyet. Lábaimat keresztbe teszem, s jelentőségteljes pillantást vetek vendéglátómra.
- Üdvözletem... Bájos kis kuckó. Kissé mintha kimerült lennél. - Vezetem fel az érdektelen körítést. Hiába, időnként engem is elragadnak a pazarlásnak ható formaságok.
Vendég
Reveal your secrets

TémanyitásTárgy: Re: Graves Matlock, a vadőr háza 2017-01-08, 22:19

Nox és Graves

Összeszorítom a fogamat, ahogy ellátom a sebeimet és sután kötözgetem magamat. A két karomon karmolások tömkelege, valószínűleg egy bordám is eltört, és az egész oldalam úgy néz ki mintha átgázolt volna rajtam egy kisebb hadsereg, vasalt bakancsokkal. Sajnos a Rengeteg lakói az éjszaka alaposan megdolgoztattak, mintha valami megőrjítette volna őket. Persze betolakodónak nem találtam nyomát, ellenben majd beleszakadtam hogy lenyugtassam a lényeket.
- Ne felejtsek el fizetésemelést kérni... Dünnyögöm magamban és éppen elsütnék egy ízes káromkodást, amikor bizsergés szalad végig a testemen, egészen a koponyámig, én pedig megdermedek. Az egyik - megerősített - bűbájom jelez így, úgy tűnik hogy ismeretlen tévedt a környékre. Feltápászkodom, és először is felkapok egy meleg inget, aztán magamhoz veszem a pálcámat. Ellenőrzöm a cuccaimon lévő rejtőbűbájokat, aztán az ablak mellé húzódok hogy kikémleljek. Sóhajtva szúrom ki kőhajításnyira Noxot, aztán egy pillanatnyi gondokozás és habozás után kinyitom neki az ajtót, és kikiabálok.
- Nem jössz be? Kurva hideg van ma!
Az ajtót résnyire nyitva hagyom, aztán a konyhámba ballagok hogy kerítsek magamnak valami italt. Nem tudom mit akar a nő éppen most és éppen tőlem, de valószínűleg szórakoztató lesz. Vagy érdekes. És persze veszélyes. De az én házam egyelőre még az én váram.
Nox Djarum
Reveal your secrets

Alvilági

TémanyitásTárgy: Re: Graves Matlock, a vadőr háza 2017-01-08, 21:48

Graves & Nox

Egy bizonyos személy nevét emésztgetem hosszú idő óta, most azonban végre rávettem magam, hogy megalapozott gondolataim fényében lépjek a tettek mezejére. Konkrét célzatot nyertem, mely bár fizikai megnyilvánulásában sem több pillanatnyilag puszta érdeklődésnél, de ez utóbbi jelenség van annyira erőteljes, hogy kizökkentsen csendes magányomból. Sőt mi több, egyenest arra késztet, hogy hosszú idők kihagyása után ismét besurranjak... illetve nem, jobban mondva betörjek a híres (vagy hírhedt?) varázslóiskola birtokára, melyet mindenki csak úgy hív: Roxfort. Puccos hely,  puccos biztonságiakkal, annyi szent, de elég csupán egyetlen titkos alagutat ismerni és voilá: anélkül bent tudhatod magad, hogy bárkinek szemet szúrna - vagy ha mégse, pénzed még mindig van... De nem is ez a lényeg, nem bámészkodni jöttem. Bizonyos... diákseregből kiragadott szimpatizánsaim fényében sikerült rálelnem Graves szerény kuckójára, amelyet mindenki csak vadőrlakként ismer. És pont ez az, amiért én itt vagyok. Mindenki így ismeri, mégsem fordul meg senki fejében, micsoda egy mesterkélt hazugság. Amióta volt szerencsém különös jelenségéhez, többet sejtek mögötte, még ha ez a kezdeti testiséges viszonyunkban nem is mutatkozott meg különösebben. De az a bizonyos tóparti élmény... Nos, ha maga az "esemény" el is röppent, az egyre erősödő gyanú nem, miszerint az említett személy olyan titkokat rejteget, melyek finoman szólva is ingerlik hevesen buzgó kíváncsiságom. Márpedig mindösszesen emiatt tevékenykedek én még mindig ezen a bolygón...
Hamarosan megérkezem a várva várt célig, lapos léptekkel taposom az udvaron elterülő nedves füvet. Az ég tiszta, épp ezért az alakom is egyértelműen kivehető, ahogyan az is, hogy amint a ház tisztes távolságába érek, nem teszek mást, csupán megtorpanok. Fekete ruhámat lágyan fodrozza, a szél, márványszín hajamba is időnként belekap, épp csak annyira, hogy vékony karéjként hulljon porcelánszerű arcomra. Démoni jelenségként meredek az aprócska ablakok egyikére, s türelmesen várok, egészen addig, míg valaki észre nem vesz. S az a valaki, reményeim szerint Graves lesz...
Vendég
Reveal your secrets

TémanyitásTárgy: Re: Graves Matlock, a vadőr háza 2017-01-08, 16:39

Georgiana és Graves

Sóhajtok egy hatalmasat, mert a jelek szerint össze fogom törni a pici lány világképét, és nem szívesen teszem.
- Pedig jobb lesz ha hozzászoksz. A világ sajnos nem az a tündi-bündi hely, mint amilyennek innen, az iskolából nézve tűnhet. Igazából kemény hely, és még keményebb ha takarékon használod a varázserődet. Tulajdonképpen minden tiszteletem a mugli világé, igazán nagy ötleteik vannak az élet megkönnyítésére. De visszatérve... igen, sajnos a világ ilyen. Ideje felnőni, megkeményíteni magadat. Csak annyit tehetsz, hogy felkészülsz rá. Így minden alkalommal egyre kisebb lesz a sokk, amit okoz.
Elgondolkodva nézegetem pár szívdobbanásnyi ideig a kezemben lévő sört, jól láthatóan agyalva valamin. Aztán újra megszólalok, kicsit már barátságosabb hangon és kevésbé kioktatóan.
- Sajnálom. Egyébként... nehéz lehet ezt elsőre átélni. De a pofonokból fel kell állni, és élni tovább az életet. Előbb-utóbb megtalálod majd a módot arra, hogy feldolgozd ami történt, és nyugodtan aludj. Mint rég.
Újabb hazugság, valószínűleg sosem lesz olyan, mint rég. De talán jobb lesz.
Georgiana Findley
Reveal your secrets

Varázshasználó

TémanyitásTárgy: Re: Graves Matlock, a vadőr háza 2017-01-08, 09:38

Graves & Georgiana

*Fújok egyet mérgesen, ahogy Graves kifejti a bürokraták által irányított rendszer ismertetőit. Valami ilyesmi jutott nekem is az eszembe, látva, pontosabban nem látva semmit, hogy kezdenének az esettel.*
- Ha esetleg kell egy amatőr segítsége a felszín kapargatásában, csak szólj nekem, szívesen segítek!
*Nekem önállóan nincsenek ilyen ambícióim, azt se tudnám, merre induljak. Habár a családi kapcsolatokat biztosan használhatnám… de akkor aztán egyáltalán nem tudnám megfogadni a jótanácsot, miszerint fókuszáljak másra.*
- Néha még nappal is egészen az események hatása alá kerülök. És minél többet gondolkodok rajta, annál nehezebben emésztem meg azt, hogy egy olyan ember támadott meg így, akivel elvileg egy oldalon voltam…
*Kicsit gyerekesen hangzik, ahogy kimondom, ugyanakkor mégis ez az ami leginkább nem hagy nyugodni…. azt hogy mennyire közel voltam ahhoz, hogy meghaljak, még nem engedtem be a gondolataim közé, az szerintem jobban szétrombolna.*
- Ideje igazán felnőni, mi?
*Kérdem, de választ nem igazán várok, el kell fogadnom, hogy a kis burokban élt életemnek vége kell, hogy legyen. És tudtam is én ezt, de azért nem gondoltam, hogy az iskola utolsó napján rögtön.*

Vendég
Reveal your secrets

TémanyitásTárgy: Re: Graves Matlock, a vadőr háza 2016-12-29, 13:26

Georgiana és Graves

Vállat vonok, sosem éreztem fontosnak hogy ide bármilyen állatot szerezzek.
- Kinek a pap, kinek a paplan. Én jobban érzem magam egyedül, nincs szükségem semmilyen blökire, vagy ilyesmire. Varázslényre meg főleg, van velük épp elég gond odakint, nem kell még egy idebent. Rámosolygok a lányra, aztán folytatom. - De ne húzd fel magad. Minden rendszer amit bürokraták irányítanak, így működik. Ami nem tetszik nekik, amiről nem tudnak semmit, attól félnek. Amitől félnek, azt eltitkolják a nagyközönség elől, és remélik hogy nem lesz semmi komoly következménye. És ha van egy kis szerencséjük, akkor tényleg elsikkad ez az egész. Én mindenesetre megkapirgálom a felszínt, hátha rábukkanok valamire... de ennyi.
Felsóhajtok, aztán felkászálódok a fotelból és lassan járkálni kezdek. Ez a pár korty sör is érezteti már a hatását, kezdek álmosodni - megint.
- A hátad meg... örülj, hogy sikerült helyrerakni. Baromi ijesztően nézett ki ott és akkor, szerencséd volt, na. Remélem többet ilyesmit nem kell végignéznem... Persze nincsenek illúzióim. A munkámból fakadóan tutira fogok még horrorisztikus sérüléseket közelről nézegetni. - ...de igazán örülök hogy sikerült összekalapálni valahogy. Az alvás persze más tészta. Próbáld meg elengedni ezt az egészet, vagy átirányítani a frusztrációt máshova. Amíg nem rendezed le magadban, addig nem fog javulni a helyzet, és egész éjszaka kattogni fogsz majd.
Elhúzom a számat. Na ja. Az első komolyabb bevetésem után hetekig elkerült az álom. Aztán szépen lassan megszoktam az egészet.
Georgiana Findley
Reveal your secrets

Varázshasználó

TémanyitásTárgy: Re: Graves Matlock, a vadőr háza 2016-12-28, 15:51

Graves & Georgiana

- Uhh, jó.
*Sóhajtom megkönnyebbülten, nem kell jó arcot vágnom ahhoz, ha egy szőrös négylábú megnyalogatja a kezemet, bleh. Vagy felugrik az ölembe és tiszta szőrszál lesz mindenem, vagy rikácsol a fejem felett vagy bármely más módon iritál… *
- És hát Hagridnak is ott van Agyar, gondoltam aki állatokkal foglalkozik, az általában tart is.
*Magyarázom meg kérdésem logikáját, azt úgyse akartam kifejteni, hogy a házban tartott állatoknak nem vagyok híve, maximum döglött állatok tartózkodhatnak majd a lakásomban és annyi. És mielőtt megköveznek, a hűtőre gondolok hogy pontos legyek a lakás alatt.*
- De ha megtartják maguknak a dolgokat, akkor nekünk mit kéne csinálni? Tegyünk úgy mintha teljesen természetes lett volna, mintha csak piknikeztünk volna, aztán aludjunk ugyanolyan jól, mint előtte? Vagy mintha csak nagyon intenzív álom lett volna? Vagy felejtsük el inkább az egészet? Olyan furcsa, hogy az iskola nem csinál semmit, nem?
*Kicsit lendületesebben teszem le az üveget az asztalra. Ez a hozzáállás rohadtul nem tetszik az úgymond hatóságok részéről. Mi voltunk ott, mi éltük át, nem lehet utána úgy tenni, mintha nem.*
- Bocsi, nem akartam így felcsattanni.
*Veszek pár mély levegőt, utálom ezt az ingerlékenységet, nem volt ezzel bajom, úgy értem ha valaki idegesített is, azt egyszerűen kordában tudtam tartani. Ez mostanában nem megy.*
- A Szent Mungóban voltam, külön szoba, külön medimágusi csapat. Ezzel jár ha még alig diplomásan keveredsz ilyesmibe, a szülők túlhergelik magukat az aggódásban.
*Megvonom a vállamat, mintha nem érdekelne, de szerintem teljesen egyértelmű, hogy igenis számít. Jól esett a család gondoskodása. Csak meg roppantatni az ember gerincét kicsit vagy valami olyasmi egy őrült által és máris össze lehet rántani a családot Londonban is.*
- Kicsit nagyobb felhajtás volt, ha már egyszer Yermouth professzor összerakott. Egyébként bejött hozzám, még az első nap, nem beszéltünk sokat, pontosabban nem sokra emlékszek, egy hekto nyugtató és egyéb bájitalt megitattak velem. Nagyjából elmondta, mi történt miután utánatok indultam a tóhoz, de leginkább a gyógyítók akarták úgyis kikérdezni, hogy mit csinált pontosan a gerincemmel. A hátam tulajdonképpen olyan, mint újkorában volt, de..
*És itt elakadok. Nem tudom, hogyan fogalmazzam meg a problémát, probléma-e egyáltalán vagy csak egyszerűen gyenge vagyok?*
- Amm… nem alszok valami jól mostanában
*Talán rá is jött, még az alapozón is átütnek a sötét karikák a szemeim alatt, amit nehéz lenne összetéveszteni némi elkenődött szemfestékkel.*

Vendég
Reveal your secrets

TémanyitásTárgy: Re: Graves Matlock, a vadőr háza 2016-12-28, 11:20

Georgiana és Graves

- Kutya? Házikedvenc? Ne bolondozz... épp elég dolgom van az egyéb állatkákkal, itthon jobban kedvelem a nyugalmat és a kiszámíthatóságot. Például hogy a papucsom mindig ott vár ahol épp előző este leraktam. És ilyesmi.
Kortyolok egy újabbat a hideg söröcskémből, aztán látványosan megnézem magamnak a lányt.
- Nem, nem igazán. Nagyon kussol mindenki, gondolom mindenki úgy dolgozza fel, ahogy tudja. Az iskola biztosan nem kezdett vizsgálatot, arról tudnék. Én kicsit elkezdtem kapirgálni a felszínt, tudod, régi ismerősök, exkollégák, ilyesmi. Egyelőre nem sokra jutottam, de az ilyesmihez idő kell, nem megy egyik pillanatról a másikra, van akit nehéz elérni, tudod a sok munka... . A dögöt pedig átadtam vizsgálatra az auroroknak, de onnan sem csorgott még vissza még semmi... de ami azt illeti, nem is számítok rá. Akármi is történt igazából, biztosan nem publikus, szóval ha találtak is valamit a nagyfejűek, akkor azt megtartják majd maguknak. Már jó ideje nem dolgozom ott, rég kiestem a belső körből. De te hallottál esetleg valamit? Beszélt bárki erről? És egyébként is, hogy van a hátad? Egy olyan sérülésből nehéz felgyógyulni... Mi segített végül? Mágia? Vagy mugli doktorok?
Bár a történtek átrágása is fontos, de engem mégis az érdekel jobban, hogy rendbe jött-e már a lány, és hogy ezen a téren tudok-e segíteni neki valamiben.
Georgiana Findley
Reveal your secrets

Varázshasználó

TémanyitásTárgy: Re: Graves Matlock, a vadőr háza 2016-12-27, 23:34

Graves & Georgiana

Ha nem hallanék némi motoszkálást bentről, szinte biztos lennék benne, hogy nincs itthon senki. Azért csak szinte lennék biztos a dolgomban, mivel udvariasan tudattam vele kilétemet, hogy akár eljátszhassa azt, hogy nincs itthon… habár ezt bármely vendég kiválthatja, nem tudhatni.
Szóval várakozok, megfordul ugyan még az is a fejemben, hogy Graves-nek talán szintén van egy házikedvence, talán a munkaköri leírásban van egy ilyen kitétel a vadőröknek. Mondjuk valahol logikus lenne, amennyit a Rengetegben kell dolgozniuk. Hm, kinyílik az ajtó, így megnézhetem magam, van-e kis/nagykedvenc vagy sincs.
- Köszi.
Beljebb kerülök és korábbi idióta gondolataim miatt inkább a házra koncentrálok, semmint vendéglátómra. Ez meg így olyan, mintha csak a kecó érdekelne, ami gáz, szóval, amíg a sörös üvegekkel bíbelődik, inkább rákérdezek a dologra.
- Kutya, vagy egyéb kisebb-nagyobb házi kedvenc felbukkanhat?
Jobb azért erre is felkészülni és eddig se kuksolok csöndben miután letettem magam és kényelembe helyezkedtem. Lepillantok a kezeimben tartott egyszerű zöld papírtáskára és úgy döntök, hogy majd később adom át. Leteszem lábaimhoz és átveszem a nekem szánt üveget.
- Kicsit mindkettő, ki akartam mozdulni otthonról… és talán beszélni is a közös kis kalandunkról, ahogy mondtad. Te beszéltél már róla valakivel? A tanárokkal nem volt megbeszélés utána, közös konklúzió levonás?
Kibuknak belőlem – már megint – a kérdések, úgy tűnik mégiscsak akartam minderről beszélni. Belekortyolok a sörbe én is, ahh, így hidegen a legjobb.

Vendég
Reveal your secrets

TémanyitásTárgy: Re: Graves Matlock, a vadőr háza 2016-12-27, 21:45

Georgiana és Graves

Álmomból riadok fel a kopogásra, és egy szívdobbanásig fogalmam sincs hogy hol vagyok. Megrázom a fejem hogy kiszálljon belőle az álom utolsó foszlánya is, aztán összekapom magam. Kerítek valami pulóvert, aztán ellenőrzöm az rejtővarázslatokat amiket a mugli cuccaimra bűvöltem a sarokban, és csak ezután nyitok ajtót.
- Helló. Hát te mit keresel itt, Gia? Nem gondoltam hogy egyhamar újra látlak. Gyere beljebb...
Állok félre az ajtóból és invitálom beljebb, aztán kerítek magamnak egy sört és megelőlegezek neki is egyet. Az ótvar fotelomba rogyok és úgy folytatom.
- Ha jól sejtem akkor ez nem csak egy udvariassági látogatás. A közös kis kalandunkról kellene szót váltani, ugye? Na tedd le magadat és beszéljük meg, talán együtt többre jutunk.
Vigyorgok rá, aztán belekortyolok a jéghideg sörbe. Akármit is akar a lány, nem aggódok túlságosan - a házon és a környékén annyi bűbájt helyeztem el hogy még maga a Jóisten is csak engedéllyel fülelhetne be ide.
Ajánlott tartalom
Reveal your secrets

TémanyitásTárgy: Re: Graves Matlock, a vadőr háza

Graves Matlock, a vadőr háza

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére
4 / 6 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next