Nem szabad kihagyni!

Az új küldetés
hamarosan kezdetét veszi
Kalandra jelentkezők
⊰ 1 - Játékos neve
⊰ 2 - Játékos neve
⊰ 3 - Játékos neve
⊰ 4 - Játékos neve
⊰ 5 - Játékos neve

ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ

HomeHome  KeresésKeresés  TaglistaTaglista  CsoportokCsoportok  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
Üdvözlet!

1999-et írunk, szeptemberben a Roxfort újra megnyitotta kapuit, hogy a '98-99-es tanévben is megállhassák a helyüket a diákok az iskolában. Voldemort már a múlté, lassan négy éve végleg megszűnt létezni. Megmaradt hívei bujkálnak, és az auroroknak hála egyre ritkábbak az ex-halálfalókról szóló hírek is. Úgy tűnik, hogy a varázslóvilágot jelenleg béke és nyugalom övezi, de vajon meddig? Légy részese te is az új kalandoknak!

Az oldal alapítása:
2014. október 2.
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chatbox

Promóink

Kukkants be az általunk fenntartott két másik oldalra is, ha egy másik világra is kíváncsi vagy, amit szintén mi igazgatunk. :)

Legfrissebb

ϟ Igazgatói iroda
  Today at 16:13
Cody Armstrong

ϟ Hermione&Cormac
  Today at 16:07
Cormac McLaggen

A hónap posztolói
Nox Djarum

Megan Smith

Cody Armstrong

Luna Lovegood

Ivarn-vo Inor

Leticia Samuels

Jade Wilson

Grayson Paisley

Graves Matlock

Georgiana Findley

Statisztika

Összesen 575 regisztrált felhasználónk van.

Legújabb felhasználó: Sheree Parks

Jelenleg összesen 33311 hozzászólás olvasható. in 3112 subjects
Ki van itt?

Jelenleg 17 felhasználó van itt :: 6 regisztrált, 0 rejtett és 11 vendég :: 1 Bot

A legtöbb felhasználó (77 fő) 2014-10-02, 18:29-kor volt itt.

Share|

Graves Matlock, a vadőr háza

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
SzerzőÜzenet
Luna Lovegood
Reveal your secrets

Hollóhát

ϟ Kor : 18
ϟ Hozzászólások száma : 1244

TémanyitásTárgy: Graves Matlock, a vadőr háza 2016-01-28, 20:26

First topic message reminder :

Graves Matlock háza

A Tiltott Rengeteg legszélén áll egy régóta elhagyatott, egyszerű faház. Régies stílusban épült, durvára gyalult farönkökből, az iskola mindenkori vadőre számára. Kicsi házikó ez, belül is csak két egyszerűen berendezett szobával, kívül pedig egy verandával és egy tűzrakóhellyel. Odabent a bútorok is fából készültek, legalább két generációval korábbi divat szerint.
Már jó ideje tátongott üresen, de újabban fény költözött a poros falak közé. A Roxfort új vadőrt talált, legalábbis egy időre.

írta Graves Matlock

[You must be registered and logged in to see this image.]

[You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this image.]
A dolgok, amiket elvesztettünk,
visszatalálnak hozzánk, ha nem is mindig úgy, ahogy gondoljuk.
Vissza az elejére Go down
Felhasználó profiljának megtekintése http://xmen-firstclass.forumphpbb.com/

SzerzőÜzenet
Georgiana Findley
Reveal your secrets

Varázshasználó

ϟ Kor : 19
ϟ Hozzászólások száma : 213

TémanyitásTárgy: Re: Graves Matlock, a vadőr háza 2016-12-27, 23:34

Graves & Georgiana

Ha nem hallanék némi motoszkálást bentről, szinte biztos lennék benne, hogy nincs itthon senki. Azért csak szinte lennék biztos a dolgomban, mivel udvariasan tudattam vele kilétemet, hogy akár eljátszhassa azt, hogy nincs itthon… habár ezt bármely vendég kiválthatja, nem tudhatni.
Szóval várakozok, megfordul ugyan még az is a fejemben, hogy Graves-nek talán szintén van egy házikedvence, talán a munkaköri leírásban van egy ilyen kitétel a vadőröknek. Mondjuk valahol logikus lenne, amennyit a Rengetegben kell dolgozniuk. Hm, kinyílik az ajtó, így megnézhetem magam, van-e kis/nagykedvenc vagy sincs.
- Köszi.
Beljebb kerülök és korábbi idióta gondolataim miatt inkább a házra koncentrálok, semmint vendéglátómra. Ez meg így olyan, mintha csak a kecó érdekelne, ami gáz, szóval, amíg a sörös üvegekkel bíbelődik, inkább rákérdezek a dologra.
- Kutya, vagy egyéb kisebb-nagyobb házi kedvenc felbukkanhat?
Jobb azért erre is felkészülni és eddig se kuksolok csöndben miután letettem magam és kényelembe helyezkedtem. Lepillantok a kezeimben tartott egyszerű zöld papírtáskára és úgy döntök, hogy majd később adom át. Leteszem lábaimhoz és átveszem a nekem szánt üveget.
- Kicsit mindkettő, ki akartam mozdulni otthonról… és talán beszélni is a közös kis kalandunkról, ahogy mondtad. Te beszéltél már róla valakivel? A tanárokkal nem volt megbeszélés utána, közös konklúzió levonás?
Kibuknak belőlem – már megint – a kérdések, úgy tűnik mégiscsak akartam minderről beszélni. Belekortyolok a sörbe én is, ahh, így hidegen a legjobb.

Felhasználó profiljának megtekintése
Graves Matlock
Reveal your secrets

Személyzet

ϟ Kor : 34
ϟ Hozzászólások száma : 299

TémanyitásTárgy: Re: Graves Matlock, a vadőr háza 2016-12-27, 21:45

[You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this image.]
Salvation comes with a cost. Judge us not by our methods, but by what we seek to accomplish.

Georgiana és Graves

Álmomból riadok fel a kopogásra, és egy szívdobbanásig fogalmam sincs hogy hol vagyok. Megrázom a fejem hogy kiszálljon belőle az álom utolsó foszlánya is, aztán összekapom magam. Kerítek valami pulóvert, aztán ellenőrzöm az rejtővarázslatokat amiket a mugli cuccaimra bűvöltem a sarokban, és csak ezután nyitok ajtót.
- Helló. Hát te mit keresel itt, Gia? Nem gondoltam hogy egyhamar újra látlak. Gyere beljebb...
Állok félre az ajtóból és invitálom beljebb, aztán kerítek magamnak egy sört és megelőlegezek neki is egyet. Az ótvar fotelomba rogyok és úgy folytatom.
- Ha jól sejtem akkor ez nem csak egy udvariassági látogatás. A közös kis kalandunkról kellene szót váltani, ugye? Na tedd le magadat és beszéljük meg, talán együtt többre jutunk.
Vigyorgok rá, aztán belekortyolok a jéghideg sörbe. Akármit is akar a lány, nem aggódok túlságosan - a házon és a környékén annyi bűbájt helyeztem el hogy még maga a Jóisten is csak engedéllyel fülelhetne be ide.
Georgiana Findley
Reveal your secrets

Varázshasználó

ϟ Kor : 19
ϟ Hozzászólások száma : 213

TémanyitásTárgy: Re: Graves Matlock, a vadőr háza 2016-12-27, 21:25

Graves & Georgiana

Nem terveztem visszajönni a Roxfortba, egy jó ideig még látogatóba se. Pontosabban nem terveztem semmit se, nem volt beírva a határidő naplómba pirossal, hogy x. hó y. nap, na eddig a napig be se teszem a lábamat a Birtokra.
Ma reggel viszont úgy ébredtem, hogy szeretnék beszélgetni… talán a tóparton történtekről, talán nem, talán erről is és másról is. Ez pedig leszűkíti a kört, hogy kihez tartok. Elvégre ismerőseim egyik felével nem tudok róla beszélgetni – leszámítva a húgomat persze – mert hát nem voltak itt. Feltehetően azt sem tudnám elmagyarázni nekik, hogyan érzem magam, már nem csak fizikailag. Az ismerősök másik fele, akik ott voltak, velük pedig 1-2 kivétellel nem tudnék és/vagy nem akarnék másról beszélni.
Yermouth professzor lenne az 1-2 kivétel egyik tagja, de ő már akkor az elutazásra készült, amikor az udvarra kerültünk, vagyis őt nem próbálnám levadászni valahol a nagyvilágban. Különben is, nehezen mondanám meg neki, hogy amennyire fellelkesített a vele való beszélgetés az egyetemi szakról, pont annyira ment el tőle a kedvem, sőt. Márpedig biztos ez is szóba kerülne.
Szóval megteszem a vadőrlakhoz vezető utolsó lépéseket és határozottan bekopogok Graves-hez.
- Hello, Georgiana vagyok!
Nem küldtem baglyot, elvégre nem délutáni teára érkezem, még ha 5 körül járhat is az idő. Ha nincs itthon, hát így jártam, legalább sétáltam egyet.
Meggypiros nadrágomhoz kicsit visszafogottabb blúzt viselek, hajamat nem fogtam össze, lazán szálldosnak tincseim az arcom körül.

Graves Matlock
Reveal your secrets

Személyzet

TémanyitásTárgy: Re: Graves Matlock, a vadőr háza 2016-12-07, 15:26

[You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this image.]
Salvation comes with a cost. Judge us not by our methods, but by what we seek to accomplish.

Egyedül

A valóság szövete szétszakad egy pillanatra, én pedig a semmiből tűnök elő a ház előtt, a szokásosnál talán egy kicsit ziláltabban. Az utóbbi néhány nap történései elég sokat kivettek belőlem, így úgy döntök hogy a nap hátralévő részét a pihenésnek és feltöltődésnek szentelem. De a gyomromat összeszorító feszültség úgy tűnik hogy csak nem akar feloldódni, így ahelyett hogy elterülnék az ágyamon inkább letámasztom magam az egyik oszlophoz a teraszon egy időre, és csak nézem a lassan leszálló alkonyt és a sűrűsödő ködöt. Lassan veszem a levegőt, összefonom magam előtt a karomat, és próbálom kitalálni hogy hogyan tovább. A viszonylagos nyugalmat kihasználva elkezdem összeszedni a teendőket, halkan dünnyögve magam elé.
- A dög nagyjából jó helyen van, a Minisztérium elvileg tudja a dolgát vele. A beszámolót megkapták, a takarításban pedig egészen jók. Az a szál rendben van. Át kell néznem pár könyvet legendák után, hátha valamelyikben van említés ilyesmiről, és talán érdemes lenne megkérdezni a Misztériumügyet is, az igazgató úrról nem is beszélve. Viszont mindenekelőtt... meg kell írnom és el kell küldenem biztonságos módon a jelentést.
Még a hideg is kiráz a gondolatra. A jelentések és az adminisztráció mindig is a gyenge pontom volt, ráadásul most a legfelsőbb szint fogja csak olvasni azt. Egyáltalán, hogy kell normálisan leírni azt, hogy Rémálmokból és Mágiából Táplálkozó Csápos Dög?!
Sarkon fordulok és már belépnék az ajtón, de megtorpanok, és agyalok néhány szívdobbanásnyi ideig. Végül arra jutok hogy jobb félni mint megijedni, és újabb, hatékonyabb bűbájokat helyezek el a ház körül az idegenek kiszűrésére, és a hoppanálás korlátozására, ezt pedig megismétlem odabent is az illúzió és rejtőbűbájokkal. Csak hogy biztos legyen.
Graves Matlock
Reveal your secrets

Személyzet

TémanyitásTárgy: Re: Graves Matlock, a vadőr háza 2016-12-04, 19:52

Mintha csak a víz alól jönnék fel, úgy riadok fel az ágyamban - kapkodom a levegőt, zihálok, és néhány zavaróan hosszú pillanatig nem is tudom hogy hol vagyok. Időbe telik míg rendezem a soraimat és lenyugszom, hogy át tudjam gondolni a történteket. Miközben a csatakos halántékomat masszírozom, igyekszem összeszedni először magamnak, hogy mi történt.
- Valami álommágia, vagy kollektív hallucináció. Fura jelenések, lidércek, szellemek. Felerősödött mágikus képességek. Valami csápos lófasz, ismeretlen besorolású lény. Ismerelten célok, ismeretlen elkövető. Veszélyes.
A szívverésem folyamatosan lassul ahogy múlik a pánik, bennem pedig megérik a felismerés - ez valami olyasmi, amivel még sosem találkoztam, és az aurorok feljegyzései között sem volt ilyesmiről szó. Zűrös az ügy, mert ha nekik is új, akkor valószínűleg nem is tudnak ellene védekezni. Sóhajtok egyet, aztán feltápászkodom és járkálni kezdek.
- Mielőtt jelentem mindkét oldalnak, utána kell néznem. Bizonyítékot kell szereznem, ha van. Utána mehet a jelentés a Minisztériumnak és a másik oldalnak is.
Öltözni kezdek, a szokásos cuccaimat véve magamhoz, de ezúttal megtoldom a felszerelést egy tartalék pálcával és a szolgálati oldalfegyveremmel is. Aztán indulok is, nyomokra vadászni.
Graves Matlock
Reveal your secrets

Személyzet

TémanyitásTárgy: Re: Graves Matlock, a vadőr háza 2016-10-15, 23:14

Az időjárás mostanában az igazi, echte angliai borzalom - ködös, esős, hideg és mindenekelőtt kurva szar. Illik a hangulatomhoz. Csendben lépek ki a teraszra, alaposan felöltözve, a kényelmes melegből a cidribe. Megforgatom a poharamban lévő, kissé már felvizezett whiskeyt, aztán sóhajtok egy nagyot és belekortyolok. Jelen pillanatban épp rühellem ezt a megbízatást, de tudom hogy esélyem sincs itt hagyni ezt az egészet. Parancsmegtagadás lenne, ráadásul a saját kötelességtudatom sem hagyna elszabadulni. Elhúzom a szám, és idegesen belenevetek a sötétségbe.
- Jellemző... a problémáim megoldása csak rajtam múlik, és épp ezért képtelen vagyok megtenni. Röhej az egész.
Újabb korttyal ajándékozom meg magam, és örömmel konstatálom hogy az alkohol mágiája lassan de biztosan kezd hatni. Világnagy sóhajt eresztek meg, aztán a korlátra könyökölök és tovább bámulom a semmit. Belülről pedig emésztem magamat, hiszen nem tudom túltenni magamat a mostani helyzeten, és az alkohol is csak időlegesen feledteti azt.
Apám haldoklik. A világ túlfelén, jelenleg elérhetetlenül számomra. Haldoklik. Sosem voltunk túl közel egymáshoz, és nem éreztem szükségét sem a gyakori látogatásoknak az utóbbi években. De ettől még az apám. És haldoklik. Én pedig nem tudok segíteni rajta.
Erőnek erejével tartom magam mozdulatlanul, hogy ne kezdjek törni-zúzni hirtelen... Kevés dolgot gyűlölök jobban, mint a tehetetlenséget.
Graves Matlock
Reveal your secrets

Személyzet

TémanyitásTárgy: Re: Graves Matlock, a vadőr háza 2016-07-12, 20:45

Elyrin és Graves

Elmosolyodom, és magamban örülök egy kicsit, hogy ilyen gyorsan sikerült visszakozásra kényszeríteni a nőt. Jó látni hogy a Minisztérium továbbra is a maga "megbízható" módján működik. Részemről nem nagyon mocorgok ültömben, csak hallgatom a nőt.
- Inferusokat tartani meglehetősen nagy luxus. Nem mindennapi varázsló lehet, ha ezt hosszabb távon fenn tudja tartani. De nem is ez a fontos, hanem hogy mi az ördögöt akar Roxmortstól, vagy az iskolától. Kezdhetjük a falu környékén a nyomozást, de nem hiszem hogy túl sokat megtudunk. Ott nagy a nyüzsgés a Rengeteghez képest, nem valószínű hogy találunk épkézláb nyomokat. Csak a szemtanúkban, vagy az oltári szerencsében bízhatunk....
Persze ha lenne velünk valami ilyesmire specializálódott csúcsvarázsló, akkor valószínűleg gyorsabban menne, de hát csak egy aktakukac van, meg jómagam. Ebből azért nehéz lesz várat építeni. Felmerül bennem, hogy a Minisztérium miért nem aurorokat küldött, de a bennem motoszkáló gyanút egyelőre elteszem későbbre. Az, hogy nem egy szakértőt küldtek, mindenestre szöget ütött a fejembe. Ahogy az is, hogy akárki is küldte Elyrint, nem tudta hogy én ki vagyok. Ebből még akár előnyt is lehet kovácsolni.
Persze az eszmefuttatásból nem sok látszik rajtam, csak mosolygok továbbra is.
- Az a dolgom, hogy őrizzem a mindenfajta vadállat és egyéb lény nyugalmát, ahogy az iskoláét is. Azt hiszem első körben nekem kellene utánanéznem a dolgoknak, és ha találunk valami igazán gyanúsat, vagy esetleg valami bizonyítékot, akkor majd eldöntjük hogy hogyan tovább.
Ugyan felvetésnek tűnhet a mondandóm, de valójában nem nagyon tűr ellentmondást. Fel is pattanok ültömből, ha kell akkor őt is felsegítem, és az ajtó felé próbálom terelni.
- Talán induljunk is. Kérem várjon meg odakint, azonnal jövök, összeszedek pár dolgot.
Ha a nő kimegy, akkor túracipőt rántok, aztán miután meggyőződtem róla hogy nem figyel, magamhoz veszem mindkét pálcámat - a másodlagos a lábszáramnál fog majd lapulni -, és némi gondolkodás után az álcázás alatt rejtőző szolgálati fegyveremet. Az utóbbit elrejtem az övembe hátul, az ingem alatt, aztán én is követem és kulcsra zárom az ajtót.
- Mehetünk is, kérem kövessen. Csak a faluból érkeztek jelentések, vagy máshonnan is? Megbízható az információ?
Teszem fel lazán a kérdést, de igazából baromira érdekel majd a válasz, mert valami lelkes állampolgár a jelek szerint jelent a Minisztériumnak. Nem a legrózsásabb hír számomra.
Vendég
Reveal your secrets

TémanyitásTárgy: Re: Graves Matlock, a vadőr háza 2016-07-12, 17:19

Graves & Elyrin

Hirtelen meg sem gondoltam, hogy talán teljesen a lelkébe tiprok előbbi megjegyzésemmel és ő ezt a munkájára vezeti vissza. Felvonom szemöldököm, de egy percre sem szándékozom ezzel is megsérteni őt, egyszerű meglepettségemet próbálom tudtára hozni.
- Egy percig sem vontam kétségbe munkája hatékonyságát, ne haragudjon. Ha nem őrizné az iskola és környékének biztonságát megfelelően, minden bizonnyal trollok lepnék el és azt senki sem akarja – mondhattam volna veszedelmesebb lényt is, de hirtelen ez jutott eszembe. Én magam sem akarnék egy trollal találkozni, azok eléggé csúnyák, bár meglehetősen könnyű őket legyőzni, tekintve, hogy nem a legokosabb teremtmények, bár elég agresszívak és masszívak.
Nem akarom magamra haragítani, ugyanis nem igazán szeretek ellenséges viszonyba kerülni az emberekkel, az csak akkor működne, ha antiszociális lennék, de ennek épp az ellenkezőjét testesítem meg. Minden nap emberek közt kell járnom, olykor el kell viselnem a szúrós szempárokat a hátamon, még akkor is, ha nem kívánom magamnak, mellesleg mindig igyekszem kedves lenni, ha velem éppen nem azok. Lehetséges, hogy néha hiba csúszik a rendszerbe, s a sok kedvességbe észrevétlenül beleunok, így előjönnek az olyan megjegyzések, amelyek megsérthetik a velem szemben álló félt. Ezt nem akarom. Jobb lesz elkerülni. Azt a rideg mosolyt nem viszonzom, ugyanis én képtelen vagyok ilyesmire, az én mosolyom sose hazudik. Azonban eltávolodik tőlem, én pedig hívatlanul nem lépek be, akkor sem, ha nem vagyok vámpír, az olyan modortalan. Amikor persze beinvitál, készséggel elfogadom, s leülök valahol vele szemben. Beszámol a legutóbbi „túrájáról” a rengetegben – gondolom én -, amiben elmondja, hogy semmi arra utaló jelét nem látja, hogy inferusok szaladgálnának a rengetegben. Áh, ez jó hír, de akkor nem tudom, hogy hogy jöttem a képbe én!
- Nos, hogy mélyebben belemenjünk – ah, de utálok okoskodni! -, először le kell szögeznünk, hogy a zombi és az inferus két külön fogalom. Általában sötét varázslók, a sötét mágiában jártasak lehelnek életet a már eleve halott testbe, ugyanakkor nem mondhatjuk azt, hogy képesek az önálló gondolkodásra, csakis utánoznak dolgokat a beszédben, s parancsra teljesítenek.  Azt gondolnák, hogy lomhák, de az esetlen mozgás ellenére képesek arra, hogy gyorsabban legyenek. Mivel a meleg és a fény visszatartja őket, ezért csakis éjjel, a sötétben közlekednek, ezért vélem úgy, hogy inferusokkal lehet dolgunk – az elpusztításukról már nem számolok be, tulajdonképpen az lenne a legcélszerűbb, ha azt találjuk meg, aki irányítja ezeket a holttesteket, már ha egyáltalán inferusokról van szó. Másra nem is tudok voksolni.
- Mivel a rengetegben tudtommal nem tartózkodhatnak diákok, csak Ön, s ha Ön nem talált erre utaló nyomokat, a legjobb az lesz, ha Roxmorts környékén nyomozunk – bólintok, egyfajta válaszképp arra a kérdésére, hogy honnan jöttek a jelentések. A lakók végülis azt állítják, hogy olykor több, olykor kevesebb ismeretlen lény jelenik meg a semmiből, ezt nem tudom pontosan behatárolni a rémült leírások miatt.

- Ahh! Már ha egyáltalán van ideje ilyesmire, Mr. Matlock, nem szeretném rabolni az idejét – kérem rögtön elnézését előző mondandóm után. Amennyiben ő nem tart velem, akkor nekilátok egyedül, bár örülnék a társaságának… legalábbis bárki társaságának, úgy sokkal biztosabb és biztonságosabb.
Graves Matlock
Reveal your secrets

Személyzet

TémanyitásTárgy: Re: Graves Matlock, a vadőr háza 2016-07-03, 21:10

Silent és Graves

Elhúzom a számat, amikor a lány azt említi hogy mennyire kivételes. Majdnem kibököm a régi poént, miszerint: "Ti mind egyéniségek vagytok!", de aztán inkább magamba és a sörbe fojtom. Valószínűleg nem ismeri Monty Python munkásságát, és nem is értené a poént.
- Jól van, örülök hogy segítettem kicsit. Ha esetleg nem lennék itthon akkor a sört csak tedd le az ajtó mellé, ez nem az a környék ahol aggódni kéne a tolvajok miatt.
Vigyorodom el bátran, hiszen egyrészt tényleg nem az a környék... másrészt úgy teleaggattam a környéket rejtett jelző és egyéb bűbájokkal, mint egy transzcendentális karácsonyfát. Hát igen, a paranoia bizony néha kifizetődő.
- Azt nem mondom, hogy bármikor segítek, de üzletet mindig lehet kötni velem. Vigyázz visszafelé!
Mondom már a lány hátának, aztán egy laza intéssel elköszönök tőle, és maradok a kényelmes fotelban, hogy befejezzem a söröscskémet. Igazából sokkal jobban sikerült a dolog, mint vártam, és ez mindig jó érzés...
Silent Zodiac
Reveal your secrets

Hollóhát

ϟ Hozzászólások száma : 306

TémanyitásTárgy: Re: Graves Matlock, a vadőr háza 2016-07-03, 20:45

Graves& Silent
Sosem mondtam, hogy egy áldott jólélek vagyok, aki utálja a baj és mindig elkerüli, de azt sem mondanám, hogy folyton keresi. Inkább csak sokszor megtalálja. Persze rajtakapni, még nem sikerült, hála az égnek, mert annyira azért óvatos vagyok. Bár a könyvtárba az óta is félve merek csak bemenni és mindig mosolygok a könyvtárosra, de valamiért nem viszonozza az örömömet. Na de ez van. -  Ó, mindig is kivétel voltam. Még a kivételek között is.  – Vagy úgyis mondhatnánk, hogy különc. Igen, ez a legjobb szó rám. De hát inkább az lennék, mint normális, unalmas gyerek. Ki akar olyan lenni, mint mindenki más? Annyira nem hangzik vonzón, elvégre mindenki meg akarja találni az egyedi stílusát, csak ezzel gyakran pont, hogy beleolvadnak a környezetükbe. Ahogy egy bölcs ember mondta: „A legnagyobb feltűnés, eltűnés.” -  Varázserő miatt? Érdekes. – kérdezem hitetlenkedve. Az elég furcsa, ha nekik is van varázserejük. Azt hittem szárnyaik annak és azért. De mindenkinek okozhatnak meglepetést. Mindenesetre folyamatosan ismételgettem magamban azokat, amiket mondott, hogy biztosan el ne felejtsem, bár ezzel az előadási móddal nehéz is lenne. Úgy imádom az eszemet! Még ha azt is mondják, hogy buta vagyok, tudom, hogy nem. Hiszen kinek jutott még eszébe ilyen könnyű módszerrel tanulni?
- Várjunk… Pontosan így néznek ki azok az izé ír manók is. – Valószínű azért mert az egy és ugyanaz. Mégsem vagyok olyan, hű de okos, mint hittem. Bár nem hiába jöttem ide, ezt kéne a fejembe verni. Szóval végül is nem annyira gáz igaz? Fenébe is Silent, ez elég gáz. Sőt rosszabb, mint gondolnád. -  Az nem lényeg, hogy tudományos-e vagy sem, a lényeg, hogy bőven elhalmoz infókkal az úr. – Majd megmagyarázom én a tanárnak, hogy miért azt írtam, amit, ettől nem félek. Elvégre jó vagyok a süketelésbe, már úgy megszoktam. -  Ő… rendben? – Nem hiszem, hogy sors egy ilyen furcsa szerzettel hozna össze, de ám legyen, megfogadom a tanácsát. Rossz úgysem származhat belőle. Maximum mázlista leszek, ha éppen egy szituációba csöppenek.
Azt hiszem ennyi dolog bőven elég lesz ahhoz, hogy átmenjek a tárgyból. Pár percig még némán ültem és gondolkodtam  majd felpattantam. -  Köszönöm szépen a sok segítséget, a sört, majd amint tudom, hozom, talán jövő hétre meglesz, de annál csak előbb lehet. – mosolygok a férfira, majd megindulok a ház ajtaja felé. -  Viszlát és még egyszer hálás vagyok, hogy szánt rám időt. – köszönök el és kilépek a házból aztán már szaladok is fel Ebonyhoz.
[You must be registered and logged in to see this link.] ♥️ [You must be registered and logged in to see this link.] ♥️ Köszöntem a játékot! Máskor is kérem majd a segítségét az úrnak Very Happy ♥️ [You must be registered and logged in to see this link.]
[/i][/color]

[You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this image.]
C'est difficile de la comprendre. Maisbencore plus de la connaître.
Graves Matlock
Reveal your secrets

Személyzet

TémanyitásTárgy: Re: Graves Matlock, a vadőr háza 2016-07-03, 15:41

Silent és Graves

Elhúzom a számat a Hollóhát hallatán. Lehet hogy csak én vagyok már cinikus öregember, de a gyerek az gyerek marad, teljesen mindegy, hogy melyik házba osztotta be az a nyomorult süveg. A csínyek, a rosszaság mindenkiben ott van, csak talán a mennyisége változik.
- Szerintem mindegy, hogy melyik házba tartozol. Mindenki csinált már ilyesmit, szerintem te sem vagy kivétel. Újabb korty a sörből, csak hogy megnedvesítsem a torkomat. - A tündérmanók, a kis rohadékok igazi varázslények, az anyatermészet önmagától nem talál ki ilyen baromságot, az hétszentség. Kicsik, arasznyi hosszúak, és kékes színűek. Igazából elég jellegzetes kinézetük van, ha egyszer láttad már őket akkor soha többet nem fogod eltéveszteni. Cingár alkatúak, és valami velük született varázserő révén repülni is tudnak. Jobb vigyázni velük, mert elég hülye természetük van, én magamban a félig értelmes fajokhoz sorolom őket. Újabb korty. - A leprikónok már viccesebbek. Szintén kicsik, kábé mint a tündérmanók. Igazából olyanok mintha egy átlag ír szakállas fickót lekicsinyítenél és zöldbe öltöztetnél. Meglehetősen röhejesen néznek ki, de ahogy mondtam, meggyőződésem hogy ők az értelmes fajokhoz tartoznak, és csak a turisták meg a varázslók kedvéért öltöznek így, amúgy tök normálisak. Nyilvánvalóan ez finoman szólva sem tudományosan alátámasztott elmélet, és egyedül is vagyok vele a világban. Inkább megérzés, mint tény. Többé-kevésbé jóindulatúak, és van egy vicces varázslatuk - az általuk termetett pénz nagyjából egy nap után elenyészik, és egyszerűen IMÁDJÁK ezzel szivatni a népeket... szóval soha ne fogadj el tőlük semmit, az a biztos.
Újabbat kortyolok az alkoholból. Kezdjük kimeríteni szegényes tudásom tárházát, így remélem hogy már nincs sok kérdése ezekről a lényekről Silentnek... még a végén beégek azzal, hogy nem tudok eleget... na persze nem félek, majd valahogy kidumálom magam a helyzetből, ha kell. Érdeklődve nézek a másikra, hátha van még konkrét kérdése a témával kapcsolatban.
Graves Matlock
Reveal your secrets

Személyzet

TémanyitásTárgy: Re: Graves Matlock, a vadőr háza 2016-07-03, 15:22

Elyrin és Graves

Az első értelmes mondatával sikerül a minisztériumi aktakukacnak megsértenie az ál-szakmaiságomat, és úgy döntök hogy jobb lesz ha ezt szóvá is teszem... még akkor is, ha inferusokkal riogat. Határozott hangon szólalok hát meg, még talán kicsit ki is húzom magam, a büszkeség és a sértettség elegyével.
- Nézze Blackburn kisasszony, kissé modortalannak találom azt a feltételezést, hogy rosszul végzem a munkámat, és nem őrzöm az iskola valamint a lények nyugalmát éjszaka is. Tudja, ez a munkakör egész embert kíván, inkább hivatás mint munka. Valaki vagy teljes szívvel csinálja, vagy sehogy. Szóval kérem, a jövőbeli zökkenőmentes együttműködés érdekében tartózkodjunk egymás szakértelmének kétségbe vonásától.
Egy hideg mosollyal toldom meg a szavaimat, aztán ellépek az ajtóból, és odaballagok a kényelmes fotelemhez. Két szívdobbanás után szólalok csak meg újra.
- Kérem, jöjjön be és foglaljon helyet, aztán mondja el hogy pontosan mit is hallott ezekről a bizonyos inferusokról. Én ugyan nem dolgozom itt túl rég óta, talán fél éve, de az utóbbi időszak meglehetősen csendesnek bizonyult. Nem találkoztam inferusokkal a Rengetegben, és a jelenlétükre utaló nyomokat sem találtam sehol. Nem voltak széttépett vadállatok, nem pletykálnak a diákok, és nincsenek frissen kiforgatott sírok, vagy bármi hasonló. A Rengeteg többé-kevésbé nyugodt mostanában...
Elgondolkozom pár pillanatra, hogy összeszedjem a gondolataimat. Az inferusok csak nagy tömegben veszélyesek, de egy közepes varázsló akkor is simán el tudja őket takarítani. Az izgalmasabb, hogy ha a hír igaz, akkor bizony egy sötét varázsló áll a háttérben, és ez már sokkal fontosabb. Erről kéne megtudnom többet, na és persze a rejtélyes jelentésekről.
- Tudja, talán segítene ha elárulná hogy kitől érkeztek a jelentések, és mikor. Talán van valami mintázat, ami alapján utánanézhetnénk a dolgonak, vagy legalább le tudnánk szűkíteni az átfésülendő területet. A Rengetegben épp elég furcsaság van normális esetben is, nem lenne jó a sötétben tapogatózni...
Az arckifejezésem vagy a hangom sokat nem árulhat el, csak némi feszültséget és érdeklődést... pedig egy sötét varázsló lehetséges közelsége igenis felvillanyoz.
Vendég
Reveal your secrets

TémanyitásTárgy: Re: Graves Matlock, a vadőr háza 2016-07-03, 14:59

Graves & Elyrin

Mire számítana az ember, ha betoppan elé egy a Minisztériumból? Persze, hogy nem arra, hogy majd örömmel betessékelik és elkezdenek neki hízelegni, hanem arra, hogy kap egy szemöldökfelvonást, meg egy ahhoz hasonló gondolatot, hogy "mégis mi a fenét akar tőlem a Minisztérium?" Mert persze nem tett ő semmi rosszat, és ez már egyenesen olyan neki, mint muglinak a hatóság. Most sem invitál bentebb, és ezért nem is bátorkodom ezt az orra alá dörgölni, mert ugyan ki vagyok én, hogy hívatlanul betolakodjak, és azt állítom magamról, amit nem lehet csak úgy elhinni. Akárki idejöhet és mondhatja azt, hogy ő az atyaúristen, biztos én sem nyitnék neki ajtót. Odahaza nem fordul elő sűrűn, és nem bízom én sem csak úgy meg az emberekben, így nem csodálkozom azon sem, ha Mr. Matlocknak vannak kételyei velem kapcsolatban.

- Nem tudom, Mr. Matlock, hogy az éjszaka leple alatt mennyire, vagy egyáltalán látogatja e a Tiltott Rengeteget, ugyanis a jelentések arról számolnak be, hogy amit látnak, sosem látják világosban. Nem csak itt, de Roxmortsban is látták, hogy idézem: "fura szerzetek, fura járással" jelennek meg, de rövid időn belül el is tűnnek - mesélem. Nem hiszem, hogy hinne nekem, de nekem muszáj ennek az ügynek a végére járnom, legalábbis többet megtudni róla. Ha mélyebbre ások, mi az, amit világosban, azaz nappal nem látunk, fura szerzetek és nem éppen normális a menetelésük?

- Inferusok - suttogom, még magam is meglepődöm e szó hallatán. Ők nem cselekednek saját akaratuk szerint, hiszen halottak, biztosan egy rossz szándékú varázsló bábjai, aki keres valamit, vagy valakit. Mi más lehetne? Farkasember?
Silent Zodiac
Reveal your secrets

Hollóhát

TémanyitásTárgy: Re: Graves Matlock, a vadőr háza 2016-07-03, 12:52

Graves & Silent
Kérdésére kikerekednek a szemeim és ártatlan képet vágok. -  Nem értem miről beszél, én egy szabálytisztelő Hollóhátas vagyok.  – Egyszer. Egyszer csempésztem be tiltott dolgot, azt sem használtam fel. És az könnyű volt, mert varázsló cucc, nem pedig mugli. A mai napig nem tudom viszont, hogy hová raktam azt a zacskót, pedig jó lenne, mert ha valaki ráakad, akkor én szívtam meg.  Na de még jó, hogy van egy haverom a muglik között, majd ő szépen elintézi nekem ezt, csak remélem, időben beszerzi a sört, meg hogy Szélvész elbírja majd. Szegény így is meg van fázva. De nincs más lehetőség, hopponálni, ha tudnék, se lehetne.
- Az a bonyolult, hogy el tudjam olvasni a könyvet anélkül, hogy elaludnék.  – jegyzem meg halkan. Aztán, hogy figyelembe veszi-e már nem izgat. Amúgy is sokkal jobb úgy tanulni, ha valakit közben hallgatok. Néha azt szoktam kérni, hogy mondják föl nekem a leckét, így ők megbizonyosodhatnak, hogy tudják az anyagot, én meg megjegyzem. Könnyű módszer, ha valaki utál olvasni, ami rám nem igaz, csak lusta vagyok néha. Közben figyelmesen hallgatom a vadőrt és magamban igyekszek mindnet megjegyezni. Persze, nem olyan nehéz ám ez a tárgy, mint hittem, csak éppen unalmas, mikor ezekről a jelentéktelen lényekről beszélünk. -  Hetedik. De az év semmit sem befolyásol, ettől még lehet tudatlan az ember, ugyanakkor nagyon okos is a korához képest. Én inkább utóbbi vagyok. – Nem a koromhoz képest vagyok okos, de több átkot ismerek, mint bármelyik évfolyamtársam. Így ilyen szempontból jogos az állításom. Ha a Jóslástant nézzük, akkor már kevésbé.
- Nahát, ezt nem is tudtam!  De tök érdekes, hogy a leprikónok ilyenek. Sose gondoltam volna.  – Tényleg érdemes volt iderángatni magamat. Ezzel máris többet tudok. Tuti siker a vizsgám, már csak azért is, mert a tanár sem biztos, hogy tudja. -  És a külsejükről is tud valamit?  – érdeklődöm tovább, aztán ha ezzel is meglennénk, akkor meg már csak a piás témát kell elintéznünk azt hiszem.
[You must be registered and logged in to see this link.][You must be registered and logged in to see this link.] ♥ I must learn even if I don’t want.[You must be registered and logged in to see this link.]

Graves Matlock
Reveal your secrets

Személyzet

TémanyitásTárgy: Re: Graves Matlock, a vadőr háza 2016-07-02, 15:46

Silent és Graves

Pofátlanul rávigyorgok a lányra.
- Hogy hogyan oldod meg, az legyen a te bajod. Egy csomó módja van annak, hogy szerezz valahonnan. Diák vagy, biztos vagyok benne, hogy nem ez lesz az első alkalom hogy tiltott cuccot csempésztek be a birtokon belülre... igazam van?
Kortyolok még némi alkoholt, aztán látványosan elgondolkozom.
- Pixik és leprikónok. Értem. Mi abban a bonyolult? Ha az emlékeim nem csalnak, a könyvek egész jól összeszedték a kis rohadékok tulajdonságait, azzal már egész jól el tud lenni az ember egész életében... hacsak nem vadőrnek vagy hasonlónak készülsz. Szóval mindkét faj kisméretű, de különböző mértékű szemétség szorult beléjük. A tündérmanók inkább csak idegesítőek mint veszélyesek, egy egyszerű bűbájjal ártalmatlanná lehet tenni őket, ha szükséges... azt ugyan nem tudom hogy melyik évfolyamba jársz, de elvileg már foglalkoznotok kellett volna ezzel. A leprikónok már kicsit érdekesebb téma, mert bár nem viselkednek úgy, mintha egyenrangú értelmes lények lennének, de szerintem azok. Csak épp rohadtul nem érdeklik őket a mi dolgaink, a világunk, a szabályaink. Ők úgy szeretnek élni, ahogy épp akarnak. Csak kétszer hozott velük össze a sors, de mindkét alkalommal az volt az érzésem hogy többet tudnak nálam.
Na ja. Rohadtul idegesítő volt épp megbízás közben rátalálni ezekre. Majd beleszakadtam, hogy észrevétlen maradjak, és hogy el tudjam végezni a feladatomat.
- A leprikónok nem gonoszak, inkább csak... nem érdekli őket hogy te mit akarsz. Ha ki akarnak veled szúrni, akkor ki fognak. Ha nem, akkor akár a legjobb barátok is lehettek arra a pár percre, amíg érdekesnek találnak.
Újra kortyolok a sörből, miközben újra elgondolkozom. Amit eddig mondtam, az nagyjából bármelyik könyvben benne van. Ha több információ kell, akkor kicsit mélyebbre kell ásnom az emlékeimben.
Silent Zodiac
Reveal your secrets

Hollóhát

TémanyitásTárgy: Re: Graves Matlock, a vadőr háza 2016-07-01, 20:48

Graves & Silent
Nevetésére egy pillanatra elfog a düh, de gyorsan megrázom a fejemet, hogy még véletlenül se kezdjek ordibálni. Nem szeretem, ha kinevetnek. Has velem nevetnek az oké, vagy ha valami vicceset csinálok, de csak úgy nem bírom. De ő mégiscsak egy vadőr, nem pedig egy diáktársam, vele mégse lehetek szemét. Gáz lenne, meg nem utolsó sorban ellenkezik a házirenddel nem? -  Tudna? – kérdezek vissza csillogó szemekkel. Engem nem zavar, hogy órákig kóvályoghatnánk, mire megtaláljuk őket, olyan szépek elvileg. Meg ha vele megyek, akkor valószínű nem támad rám egy arra járó Mardis. Vagy egy dementor. Bár az utóbbira még csak egyszer volt példa, és akkor sem lett semmi bajunk. Illetve Boncinak lett baja, én meg mehetem a nyomorult Gyengélkedőre a miatt a fránya lebegő izé miatt. De összehozott egy kedves lánnyal, aki azóta is a barátnőm, szóval ilyen szempontból, nem utálom. Csak nem akarom többet látni.  -  Bár azokkal a lényekkel tisztában vagyok, nekem inkább az ilyen leprikónok és pixik amik nem mennek. Olyan egyszerű és érdektelen lények.  – mondom unottan. Nem izgatnak, azok a kis izék, csak tudnom kell. Másért meg se tanulnám. Ha szembe jön velem egy pixi, majd elintézem. Nem elsős vagyok, aki harminc varázsigét ismer, én azért már jó sokat tudok, meg pluszba tanultam még. És ha mázlim van, idén nyáron már használhatom is az erőm. Persze csak szigorúan úgy, hogy arra senki se jöjjön rá, mert, ha valóban a zöldeket akarom szívatni, akkor Juliantől még kapni fogok.
Kijelentésére elgondolkodtam. -  Akkor inkább maradjuk csak itt. Jó nekem itt, majd keresek képet róluk, nem nagy gond. Amúgy sem szeretnék egy óriás pókkal összefutni, vagy valami. – mondom egy ideges mosollyal az arcomon. -  És honnan szerezzek most mugli sört? Hopponáljak el Londonba, vegyek, aztán jöjjek vissza? Bár az amúgy is lehetetlen. – Sejtelmem sincs, hogy honnan akarja, hogy szerezzek neki, de majd megpróbálom megoldani. Legrosszabb esetbe szólok Jeannek, hogy segítsen, és majd azt mondom, hogy elbuktam egy fogadást. De miért kell a férfiaknak, mindig sört inni?
[You must be registered and logged in to see this link.][You must be registered and logged in to see this link.] ♥ I must learn, even if I don’t want.[You must be registered and logged in to see this link.]

Graves Matlock
Reveal your secrets

Személyzet

TémanyitásTárgy: Re: Graves Matlock, a vadőr háza 2016-06-30, 23:10

egyedül

Tudom, hogy nem lehet mindig száz százalékosan teljesíteni. Tudom, hogy nem jöhet mindig minden össze, ahogy az abban a bizonyos nagy könyvben elő van írva. És mégis, itt ülök a kényelmes fotelomban, a kis házikómban, és érzem magamban hogy lassan kezdek összeomlani érzelmileg. Meredten nézem magam előtt az ír whiskeyvel teli üveget, és erőnek erejével tartom magam vissza attól, hogy izomból leigyam magam... mert tudom, hogy az nem fogja elűzni a démonokat. Tudom, mert a fejembe verték, tudom, mert pszihológiát is tanítottak a kiképzés részeként, és bár darabról-darabra tudom elemezni az összes érzésemet, egyszerűen képtelen vagyok megállítani a dolgot. Egyedül érzem magam - hisz egyedül is vagyok! -, magányos vagyok, és senki sincs aki segítene. A feladatok súlya csak az én vállamat nyomja, és nincs aki cipelje helyettem. Túl sok mindenre kell figyelnem, és nincs helye hibának. Ráadásul csak az őrült istenek a megmondhatói, hogy pontosan mi a valódi célja ennek a megbízásnak...
- Szedd már össze magadat, bassza meg... Morgom magam elé, közben pedig döbbenten veszem észre magamon, hogy úgy szorítom a fotel karfáit, mintha ki akarnám belőle szorítani a szuszt. Idegesen sóhajtok egyet, aztán lazábbra veszem a figurát és lejjebb csúszok ültömben hogy már szinte feküdjek, azátn csukott szemmel próbálok relaxálni pár percig.
Persze semmi sem változik.
Felpattanok, és járkálni kezdek a házban, mániákusan ellenőrizve egymás után a mugli cuccaimat rejtő varázslatokat, a házon elhelyezett bűbájokat, és a közvetlen környezetet odakint. Pótcselekvés tudom, de nem tudom máshogy levezetni a dolgot. Néha rápillantok az asztalon terpeszkedő üvegre, mintha csak hívogatna magához, de összeszorított szemmel mindig tovább tudok fordulni, hogy tizedszerre, századszorra is ellenőrizzem ugyanazt. De nem segít.

Semmi sem segít.

Magamba roskadok, szinte zuhanok bele a fotelomba. Elragadom az üveget az asztalról, és nagy kortyokkal kezdem el pusztítani, és hagyom hogy az érzelmeim felül kerekedjenek. Nincs más választásom, engednem kell, különben felőröl végleg. Az alkohol csak arra fog szolgálni, hogy csak a felére emlékezzek holnap.
Embertelen sebességgel kezdek piálni, miközben a borostámon lassan legördül az első könnycsepp.
Graves Matlock
Reveal your secrets

Személyzet

TémanyitásTárgy: Re: Graves Matlock, a vadőr háza 2016-06-29, 21:50

Silent és Graves

Felnevetek egy pillanatra, amikor a lány azt mondja, hogy "uncsi". Jellemző a mai fiatalokra, hogy folyamatosan veszélyt akarnak, kihívásokat, és el sem tudják képzelni hogy a világ unalmas hely is lehet.
- Szóval AZOK a lények. Pontosan elyikről akarsz többet hallani? Kis szerencsével talán tudok mutatni hippogriffet is, bár nem tudom hogy épp merre kószál. Vagy belefutunk a rengetegben, vagy nem. Nehéz megmondani. Szerencsére tudják, hogy hol a határ, nem sok probléma volt velük eddig.
Lassan kortyolgatom közben a sört, miközben szórakozott arcot erőltetek magamra, és úgy nézem a lányt.
- A fizetséget majd megbeszéljük, attól függ hogy mennyi segítségre van szükséged. Ha maradhatok a kényelmes fotelemben, akkor kevesebb. Ha ki kell mennem veled és baktatni a Rengetegben, akkor több. Nem célzás, de alapvetően rajtad áll hogy mennyibe fog ez kerülni. És vegyünk valami egyszerű dolgot - némi mugli sört kell majd beszerezned, ha végeztünk ezzel a... korrepetálással.
Rámosolygok a lányra, aztán hagyom hogy elgondolkozzon picit. Talán végre azt is kiböki majd hogy pontosan miről akar majd hallani többet, én pedig remélem hogy lesz elég lélekjelenlétem visszaemlékezni arra amit anno a fejembe próbáltak verni.
Silent Zodiac
Reveal your secrets

Hollóhát

TémanyitásTárgy: Re: Graves Matlock, a vadőr háza 2016-06-27, 09:09

Graves & Silent
Felragyognak a szemem, mikor végül igent mond a tanításra. Nem kell a rengeteg közelébe mennem hurrá! Utálom azt a helyet. De tényleg! Nincs is annál rosszabb, de nem a lények miatt, akik ott élnek, mert velük még nem futottam össze, hanem szimplán egy rossz emlék miatt. - Ezer hála és köszönet vadőr úr! – csattanok ki jó hangosan. Talán még meg is öleltem volna, ha nem egy felnőtt férfiról lenne szó, no meg persze egy vadőrről. Az azért elég furcsán jönne ki. -  Egyébként az XXX osztályú szörnyekkel vagyok bajba. Azokról kéne valami részletesebb leírás vagy legalábbis valami magyarázat róluk, mert azok a szövegek, amiket írnak róluk uncsik. – Meg úgy majdnem mindegyik varázslény uncsi. A hippogriff ez alól kivételt élvez, mert azt a lényt elég érdekesnek tartom. De egy pixire ki kíváncsi? Most komolyan. Értem én, hogy meg kell tanulnunk azt, hogy elég sok bajt csinálnak, de nem elég ennyit tudni?
Amint szélesebbre nyitja az ajtót, máris belépek és az egyik ülőhelyet veszem célba. Ha már egyszer megengedte, akkor kihasználom az alkalmat, de ha ez nem így lett volna, akkor sem álldogálok egész idő alatt, biztos, hogy valahova akkor is kényelembe helyeztem volna magamat. -  Nem köszönöm, nem vagyok szomjas. – Ez azért mégiscsak más, mintha egy tanárral lennék. Sokkal nyugodtam és kevésbé feszült a légkör. Jó ötlet volt az, hogy az ő segítségét kértem. -  Különben milyen fizetségre gondolt? – Mert ha pénzre, az nem gond, az van bőven. Csak remélem nem arra, hogy majd én segítek neki az állatokkal, mert akkor bizony előfordulhat, hogy nagy galibát csinálok. Nem direkt, de nem rajongok értük és nem is szeretem, ha a közelembe vannak. Vagyis, ha konkrétan olyan 5 méternyi távolságon belül vannak.
[You must be registered and logged in to see this link.][You must be registered and logged in to see this link.] ♥ I must learn even if I don’t want[You must be registered and logged in to see this link.]

Graves Matlock
Reveal your secrets

Személyzet

TémanyitásTárgy: Re: Graves Matlock, a vadőr háza 2016-06-26, 21:52

Silent és Graves

Türelmesen nézem a lányt, és bár elég magas labdának tűnik a "bármi" említése, de sajnos nem csaphatom le. Nem kelthetek különösebb feltűnést amíg itt vagyok, így kétségbeesett lányokat sem használhatok ki csak úgy. Sajnos. Úgyhogy marad a másik megoldás, bármennyire is rühellem a dolgot már most.
- Na most... TALÁN tudok segíteni, de először azért tudnom kéne, hogy pontosan melyik lényekkel kell segítség. Persze előre szólok - én nem vagyok tanár. Nem olyan a habitusom mint egy oktatóé, tehát magadra vess ha bármi nem úgy történik ahogy elképzelted... mert én csak egy egyszerű vadőr vagyok. A fizetségben meg majd megegyezünk valahogy, ha tudom majd hogy pontosan mire van szükséged. Így megfelel a dolog?
Nincs ínyemre a dolog, baromira nem, de a látszatot muszáj fenntartanom. A szemem sarkából ellenőrzöm, hogy az érzékenyebb cuccokon fent van-e még az álcázóvarázs - és persze ott van, hol máshol lenne?! -, aztán szélesebbre tárom az ajtót, hogy bejöhessen a kiscsaj.
- Gyere beljebb, ha akarsz akkor ülj le. Inni kérsz valamit?
Én persze nem várok semmire, a hűtőből kerítek egy jó hideg sört, és lerakom magam a kedvenc, alaposan lelakott fotelomba, hogy onnan nézzek várakozóan Silentre.
Silent Zodiac
Reveal your secrets

Hollóhát

TémanyitásTárgy: Re: Graves Matlock, a vadőr háza 2016-06-22, 14:52

Graves & Silent
Egészen egyszerű volt, hogy miért nem a tanáromhoz megyek. Unalmas, ahogy tanít. Plusz azt be tudom magolni, ami órán elhangzik, de abba mi a buli? A többi tárgynál találok valamit, ami miatt érdemesnek tartom megtanulni, hát most ezzel is szeretnék valamit kezdeni. Azonban a könyvek olyan egyszerűen írják le a dolgokat és nincs semmi különlegesség benne. Mágiatörténetbe el tudom képzelni a csatajeleneteket, meg ott egy történetet ír le gyakorlatilag. A sötét varázslatok mindig is érdekeltek, így azt persze, hogy könnyedén megy. De itt azon kívül, hogy el tudom mondani, hogy az állatnak van füle, van szeme, meg jobb esetbe látok róla képet, nem annyira érdekfeszítő. -  De maga a vadőr. Maga találkozik azokkal az élőlényekkel, amikről mi tanulunk nap, mint nap. Biztosan tud mondani valami olyat, ami nincs benne a könyvekben. Vagy ha nem is, akkor maga élőben látja őket, nem csak egy könyvön keresztül. Kérem! Én szeretném megismerni ezeket az állatokat közelebbről és a tanárom ezt nem tudja megtanítani. Ő is csak annyit tud, mint ami a könyvben van. Legyen szíves! Nem kérek többet, csak egy napot, hogy foglalkozzon velem, aztán ígérem nem zavarom többet. – Akkor sem fogok elmenni. Valahogy rá fogom venni, hogy segítsen. Ha nem a cuki pofimmal, hát majd másképp. Lehet, hogy nem csinálok sok bajt, de ha mégis sikerül, akkor az nagy. Bár nem szándékozom megint visszamenni a rengetegbe elég volt tavaly. Azután soha többé, de ha nincs más választásom, akkor maximum közelebb merészkedek és akkor már csak lesz hajlandó velem foglalkozni. Vagy rosszabb esetben büntit kapok, de hát az meg kit zavar? Nem mintha lettem volna már, mert nem, csak egyszer az életben belefér. -  Szóval kérem vadőr úr! Bármit megtennék, hogy tanuljak öntől egy kicsit. – nézek rá kérlelő szemekkel és remélem, hogy ez bejön.
[You must be registered and logged in to see this link.][You must be registered and logged in to see this link.] ♥ I must learn even if I don’t want[You must be registered and logged in to see this link.]

Graves Matlock
Reveal your secrets

Személyzet

TémanyitásTárgy: Re: Graves Matlock, a vadőr háza 2016-06-22, 13:48

Silent és Graves

Meglepetten pislogok a lányra, és próbálom feldolgozni hogy éppen mint tanár szólítottak meg. Eddig még nem volt ilyen, és egyszerre ijeszt és mosolyogtat meg... ugyanis sok minden vagyok, de tanár nem.
- ...ha segítségre van szükséged, miért nem a tanárodat keresed meg? Én nem vagyok az, nekem csak az a dolgom, hogy a diákokat kint tartsam a Rengetegből, az állatokat meg bent. Lehetőség szerint úgy, hogy egyik oldalon se legyenek veszteségek, és mindenki boldogan élhesse a gondtalan kis életét. Szóval még egyszer - miért is segítsek, ha tart erre az iskola egy külön tanárt is? Biztos vagyok benne, hogy szívesen segít a szabadidejében...
Ahogy a mellékelt ábra mutatja, rohadtul nincs kedvem segíteni. Így legalábbis semmiképp. Ismeretlenül betoppanva talán még az angol királynőt is elhajtanám, ha segítséget kérne - és ha az angol királynő ismeretlen lenne, ugyebár.
Silent Zodiac
Reveal your secrets

Hollóhát

TémanyitásTárgy: Re: Graves Matlock, a vadőr háza 2016-06-22, 13:35

Graves & Silent
Kicsit meglepődök azon, ahogyan hozzám szól, de végül is köszön, így nem mondhatom azt, hogy bunkó. Vannak emberek, akik még szóra se méltatnak, inkább csak biccentenek, vagy tudomást sem vesznek arról, hogy esetleg üdvözölhetnék a másikat. -  Jó napot! Elnézést a zavarásért, Silent Zodiac vagyok és egy kis segítségre lenne szükségem.  – kezdem mosolyogva. Nem tudom, hogy éppen mi dolga lehet egy vadőrnek, nagyon nem is érdekel, de örülnék, ha szánna rám egy kis időt és legalább elmagyarázná a varázslényekkel kapcsolatos dolgokat. -  Igazából azért jöttem, mert… nem vagyok egy színjeles tanuló, ha varázslényekről van szó és mivel úgy tudom ön a vadőr gondoltam biztosan tudna mondani egy-két dolgot róluk.  – Igazából jó vagyok a tárgyból, csak közeleg az év vége és rájöttem, hogy amit egész évben tanultam az konkréten semennyire sem maradt meg bennem, most viszont muszáj lenne gyorsan mindent megtanulnom. Ha mázlim van jövőre úgyse kell ezzel foglalkoznom. -  Ha viszont tényleg olyan halaszthatatlan dolga van, akkor visszajöhetek később is, csak nagyon kérem, vállalja a korrepetálásom! Gyorsan tanulok, azzal nem lesz gond. – Csak épp lusta vagyok rászánni magamat arra, hogy leüljek és elolvassa az anyagot magamtól, sokkal izgalmasabb, ha más elmeséli, vagy akár meg is mutatja ezeket az állatokat. Így hamarabb megjegyzem valószínűleg. Bár nálam ki tudja? Egyszer valami nem érdekel, máskor meg majd megveszek a kíváncsiságtól. Eléggé ingadozó hangulatú vagyok, mit nem mondjak, de a Zodiac család már csak ilyen. Apám is hasonlóan működik és én minden tekintetben rá ütöttem.
Továbbra is kedvesen mosolygok a férfira, hátha lesz olyan rendes és beenged, na meg persze segít. Reménykedő típus vagyok, meg persze kitartó így elég nehéz lesz leráznia.
[You must be registered and logged in to see this link.][You must be registered and logged in to see this link.] ♥ I must learn even if I don’t want.[You must be registered and logged in to see this link.]

Graves Matlock
Reveal your secrets

Személyzet

TémanyitásTárgy: Re: Graves Matlock, a vadőr háza 2016-06-21, 23:06

Silent és Graves

Kellemes szundításból ébredek a behatolásjelző bűbáj zsiborgására, és nem vagyok tőle túl boldog. A tarkómat vakarva kapom össze magam pillanatok alatt, ellenőrzöm a rejtőbűbájokat, a fegyvereimet, a pálcámat, már rutinból, szinte oda sem figyelve. Kilesek az ablakon, és egy újabb fiatal lányt látok közeledni a házhoz. Elmormolok egy szitkot az összes őrült isten felé aki csak létezik, aztán veszek egy nagy levegőt és rendezem a vonásaimat. Valamikor itt hangzik fel a kopogás, és én egy közepesen morcos, de nem udvariatlan arckifejezéssel nyitok ajtót.
- Helló. Ki vagy, és mit akarsz tőlem? Épp... dolgozom.
A hangom kissé szarkasztikus, azért ha a lány odafigyel akkor érezheti hogy nincs túl sok kedvem épp egy diákot pátyolgatni. Viszont nem is vágtam ki elsőre mint macskát szarni, szóval még talán nincs minden veszve számára. Persze azért látványosan végigmérem, tetőtől-talpig, és megfogadom magamban hogy ha egyszer ennek a melónak vége akkor elhúzok valami meleg helyre, homokos tengerparttal, koktélokkal és kacskaringós szívószállal, valamint jelentősebb mennyiségű részeg tinilánnyal. Sosem gondoltam volna, hogy a megbízás legnehezebb része az lesz hogy ne kapjak idegzsábát a diákoktól.
Türelmesen várok persze, de elállom az utat hogy még véletlenül se vegye egyelőre invitálásnak az ajtónyitást.
Silent Zodiac
Reveal your secrets

Hollóhát

TémanyitásTárgy: Re: Graves Matlock, a vadőr háza 2016-06-21, 21:39

Graves & Silent
KÉSŐBB

Szeretek tanulni. Annak idején nem hiába kerültem a Hollóhátba. Hiszen oda okosok járnak meg persze azok, akiknek a tudás kincs. Csak ne kellene Legendás Lények Gondozását tanulnunk! Nem utálom a tárgyat, érdekes meg minden, meg valóban vannak szép állatok, csak baromira nem izgat. Aurornak szándékozom menni, annak meg nincs szüksége ilyen információkra, mégis meg kell tanulnom. Ostobaság. De nem bukhatok meg belőle, főleg most nem, hogy Jóslástanból is felhoztam magamat. Na az az a tárgy amit ki nem állhatok. Úgy egyébként az állatokkal nincs bajom, csak nem mindegyiket szeretem. Mondjuk a kutyákat és macskákat kifejezetten nem. Tudom, hogy itt nem olyanokról tanulunk, de a hozzájuk hasonló lényeket sem kedvelem. Miért nem tanulhatunk inkább a baglyokról? Azokat még szeretem is, elvégre nekem is egy. Bár ma kicsit megharagudtam rá. Megmondtam neki, hogy az apámtól kapott leveleimet ejtse el inkább út közben, minthogy kézbesítse. Hiába mondjuk úgy érti néha mit akarok tőle, mégiscsak madár. Persze, hogy nem tudja felfogni, ha ilyet mondok neki. Meg kell tanítanom ezt neki. Mert természetesen apám megint csak arról volt képes írni, hogy hamarosan hazamegyek szóval élvezzem ki az ismerőseimmel való időt, mert nyáron úgysem látom őket. Csakhogy én akkor is meg fogom őket látogatni. Már tizenhét vagyok, szabadon varázsolhatok így hopponálhatok is, ha meglesz a jogsim.
Hamarosan elérek a vadőr házához. Biztosan ezt akarom? Itt ülni naphosszat és állatokról beszélgetni… Mondjuk muszáj megtanulnom nincs más választásom. -  De én nem akarom.  – állapítom meg hangosan. Még az a szerencsém, hogy nincs itt senki, mert a végén még hülyének nézne. Remélem most a Mardekáros srácnak sincs kedve feltűnnie hirtelen. Bár Ebonynak örülnék. Ő legalább bátorítana és biztos megvárná, amíg végzek, aztán elmennénk együtt a városba és vennénk édességet. És ha mázlim van talán még a tesóját is láthatom! Alig, hogy ezt végig gondoltam megráztam a fejemet. Ne butáskodj már Silent! A barátnőd tanul a vizsgáira, nem fog veled most boltba menni. Neked is inkább a feladatodra kéne koncentrálni. Nem azért jöttél, hogy semmit se fejlődj. A legjobb akarsz lenni és ehhez az kell, hogy most bemenj abba a házba és felfogd az anyagot. -  És sikerülni fog! – kiáltom el magam. Majd gyorsan körbe nézek, hogy senki se hallotta-e. Egyedül lenni és magamban beszélgetni a legrosszabb dolog a világon.
Amint elértem a házhoz, kopogtattam. Nem gondolkodtam azon, hogy esetleg visszamegyek, vagy, hogy inkább elmenekülök. Nem. Végig fogom csinálni. Még akkor is, ha semmi kedvem sincs ehhez.

Sponsored content
Reveal your secrets

TémanyitásTárgy: Re: Graves Matlock, a vadőr háza

Graves Matlock, a vadőr háza

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére
4 / 5 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next