ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ
 
Üdvözlet!
2004-et írunk, szeptemberben a Roxfort újra megnyitotta kapuit, hogy az 2003-2004-es tanévben is megállhassák a helyüket a diákok az iskolában. Voldemort már a múlté, új sötétség van újjászületőben. Grindelwald és hívei, a Testvériség már nem csak bosszúságot okoznak a Minisztériumnak, hanem minden erővel próbálják felfedni a varázsvilágot a muglik előtt. Vajon sikerrel járnak? És ha igen mit jelent ez a jövőre nézve? Egyetértenél velük, vagy a Minisztérium mellé állsz? Légy részese te is az új kalandoknak!

Az oldal alapítása:
2014. október 2.
Aktuális dátum
Az éves táblázatos bontást ITT nézheted meg. Részletesen pedig az időlassításról ITT olvashatsz
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chatbox


Legfrissebb
2024-03-27, 20:58
Dwight Jennings


2024-03-26, 14:56
Lioneah McCaine


2024-03-25, 22:29
Seraphine McCaine


2024-03-25, 20:49
Seraphine McCaine


2024-03-25, 20:05
Troy Smallwood


2024-03-25, 14:42
Daphne Jennings


2024-03-24, 19:36
Vladimir Mantov


2024-03-23, 11:23
Armand Stansson


2024-03-22, 15:09
Annabelle Mitchell


A hónap posztolói
Kalandmester
Grace & Frankie I_vote_lcapGrace & Frankie I_voting_barGrace & Frankie I_vote_rcap 
Seraphine McCaine
Grace & Frankie I_vote_lcapGrace & Frankie I_voting_barGrace & Frankie I_vote_rcap 
Dwight Jennings
Grace & Frankie I_vote_lcapGrace & Frankie I_voting_barGrace & Frankie I_vote_rcap 
Cody L. Mortimer
Grace & Frankie I_vote_lcapGrace & Frankie I_voting_barGrace & Frankie I_vote_rcap 
Alison Fawley
Grace & Frankie I_vote_lcapGrace & Frankie I_voting_barGrace & Frankie I_vote_rcap 
Lioneah McCaine
Grace & Frankie I_vote_lcapGrace & Frankie I_voting_barGrace & Frankie I_vote_rcap 
Troy Smallwood
Grace & Frankie I_vote_lcapGrace & Frankie I_voting_barGrace & Frankie I_vote_rcap 
Abigail Smallwood
Grace & Frankie I_vote_lcapGrace & Frankie I_voting_barGrace & Frankie I_vote_rcap 
Grayson Paisley
Grace & Frankie I_vote_lcapGrace & Frankie I_voting_barGrace & Frankie I_vote_rcap 
Adrien Meyers
Grace & Frankie I_vote_lcapGrace & Frankie I_voting_barGrace & Frankie I_vote_rcap 
Statisztika
Összesen 784 regisztrált felhasználónk van.
Legújabb felhasználó: Maia Hansen

Jelenleg összesen 70544 hozzászólás olvasható. in 4401 subjects
Ki van itt?
Jelenleg 52 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 52 vendég :: 1 Bot

Nincs


A legtöbb felhasználó (84 fő) 2020-12-09, 17:41-kor volt itt.

Megosztás
 

 Grace & Frankie

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Grace A. Russel
Reveal your secrets
Grace A. Russel
Hugrabug

TémanyitásTárgy: Re: Grace & Frankie   Grace & Frankie Empty2016-01-26, 22:11




[You must be registered and logged in to see this image.]
Frankie és Grace


A könyvtár egy csendes hely, ahol mindenki csendben van. A tudás legjava ott rejtőzik a könyvekben. Nem vagyok az a nagy tanuló, de ha valami érdekel akkor azt megnézem és utána olvasok. Ha valami hatott rám az órán és plusz munkával még kapok érte valami elismerést, akkor neki állok és fel kutatok mindent, hogy megszerezzem azt a csöppnyi tudást. Most McGalagony Professzor asszony, a hőn imádott átváltozástan tanárom, a legérdekesebb metamorf mágiáról tartott előadást. Nem tudom jövőre RAVASZ-t fogok tenni belőle és hát én elhatároztam, kiváló ravaszokat akarok tenni így folyamatos kevés tanulással sikerülhet is a vizsgák letétele.
Elbert Hangwall: A Hangátalakítás Mágiája című könyvet kerestem,az átváltozástan részlegen. Persze hogy nem szerző név sorban vannak a drága roxfortos könyvek, hanem valami furcsa tematika. Ezt egy élet lesz megtanulni. A varázslók könyv sorba rendezésének az elve ,sosem hasonlított a muglikéhoz, valami más logika alapja van ennek. Nagyot sóhajtottam és egy polcon újabb keresőbűbájjal próbálkoztam.
Nick talán előbb megtalálta volna, mint én, de ő csak vizsga és tényleg nagy szükség idején lépbe a könyvek közé.
Most sikerülni fog. Most sikerülni fog. mondogattam magamban a szavakat. Majd a kereső bűbájjal és a pálcám segítségével egy polcra koppintottam. A könyv félig kicsúszott a polcról. Erre vártam, hirtelen elámultam ezen és elmosolyodtam.
- Megvan. - suttogtam magamnak a szavak. Mégis csak csendes hely a könyvtár és így csendben is maradtam.
Leemeltem a könyvet a polcról. Kinyitottam, reméltem benne lesz az a fejezett, ami kell nekem.  A könyvet ahogy kinyitottam halkan zenélni kezdett.
- Remek. - Egy újabb rejtélyes könyv, ami nem tud csendben  maradni. Gyorsan be is csuktam. Itt nem olvashatom, mert hangos és zavar másokat. Talán Anthonyt és Nicket is érdekli majd ezek után ez a könyv. Nick nem rajong annyira a könyvekért így talán nem is zaklatom az érdekes felfedezésemmel. Kedvem lenne örömben ugrálni, hogy hosszas keresés után megvan a könyv, de nem teszem hisz nem illendő a könyvtárban öröm táncot járni vagy én még nem láttam senkit egyedül örülni egy könyvnek.
notes:-


• •
Vissza az elejére Go down
Frankie Cross
Reveal your secrets
Frankie Cross
Hollóhát

TémanyitásTárgy: Grace & Frankie   Grace & Frankie Empty2016-01-24, 23:48


Hollóhátas vagyok, ami sokak szerint egyet jelent a 0-24 könyvtárban való ücsörgéssel, pedig ha nagyon őszinte akarok lenni, ezer és egy más dolgot tudnék csinálni. Például belógni a konyhára és elővacsorázni, mondjuk abból a triplacsokis muffinból, ami múltkor volt kint ebédnél. Egyes városi legendák szerint mostanság is megfordult már nem is egyszer az asztalon, de ilyenkor a fél ház, mint a dögkeselyűk, ott köröznek a tányér felett, hátha újratöltik. Arról nem beszélt a Süveg a versikéjében, hogy ebbe a házba éles elméjűek mellett nagyétkűek is járnak, talán javasolni kellene, hogy ezt belevegye. Mondjuk én nem szólogatok be, gyakorlatilag verset írni nekem olyan, mint a gyógynövénytan. Szeretem távolról figyelni, ahogyan más csinálja és próbálom eltussolni, mennyire inkompetens vagyok hozzá. Ebben például profi vagyok, valahogy egy RBF-et is sikerült összekaparni Bimbánál, ami lássuk be, bravúr. Igazából fogalmam sincs, hogyan csináltam, ha valaki esetleg rájön, az szóljon, mert RAVASZ-ra is kell abból a töménytelen mákból. De ha már dolgokról kell beszélni, amit csinálni szeretnék, akkor akár a kviddicset is beleveheted. Mikor rájöttem, hogy repülni bizony nagyon menő dolog, onnantól kezdve nem lehetett leműteni a seprűnyélről. Először nem a játék miatt repültem, tudod kit érdekelt, kis elsősként ráadásul fene sem akarja magát bedaráltatni, nem, én először a látvány miatt csináltam. A roxforti birtok gyönyörű volt felülről, ráadásul gondolkodni tökéletesen lehetett, mert senki nem volt ott. Aztán egyszer elmentem egy kviddics válogatóra és azóta játszom. Több-kevesebb sikerrel, például imádom, mikor egy gurkó hátba vág és másnap az ágyból nem tudok kikelni, maximum csúszva-mászva. Ilyenkor a szobatársaim együttérzésüket kinyilvánítandó, inkább elvonulnak valahová máshova röhögni, hadd szenvedjek egyedül. De ma még ez sem áll fent, csak az, hogy nincs kedvem elvonszolni magam a könyvtárig, pedig hetedévben nagyon nem ilyeneken kellene pörögnöm, de ezt csinálom. Igazából mióta megtanultam az animágiát, eléggé vissza esett a tanulmányi eredményem, mert ahelyett, hogy esténként magolnék, odakint rohangálok a kastélyban, vagy pedig a Tiltott Rengeteg felé veszem az irányt és arra mászkálok. Éjszaka minden más, kissé hátborzongató is a birtok, de ez benne a szép. Most viszont a könyvtár szépségeit kell felfedezzem, különben McGalagony vagy büntetőre küld, vagy pontot von le, esetleg mindezek együtt és még megspékeli egy igencsak hosszú szentbeszéddel. Egyébként kíváncsi vagyok, mit szólna, ha tudná, bejegyzetlen animágus vagyok. Meglepődne, az biztos, bár lehet rosszul járnék, mert ez ugyebár minisztérium által ellenőrzött és kontrollált dolog, kapnék egy rakat büntetést a nyakamba, szóval ameddig senki sem jön rá, addig nincs baj. Tilosban járni amúgyis viccesebb. Na de könyvtár… Nem mondanám, hogy tele lenne, találok üres helyet, ha akarok, de előtte össze kell kaparnom azt a könyvet, amit keresek. Valahol az átváltoztatástan részlegnél kell keresnem a könyvet.
Vissza az elejére Go down


 
ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Frankie & Connor
» Harry & Frankie
» Frankie & Holly
» Grace A. O'Hara
» Frankie Cross

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ :: Könyvtár (4. emelet)-
Ugrás: