Nem szabad kihagyni!

Az új küldetés
hamarosan kezdetét veszi
Kalandra jelentkezők
⊰ 1 - Játékos neve
⊰ 2 - Játékos neve
⊰ 3 - Játékos neve
⊰ 4 - Játékos neve
⊰ 5 - Játékos neve

ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ

HomeHome  KeresésKeresés  TaglistaTaglista  CsoportokCsoportok  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
Üdvözlet!

2000-et írunk, szeptemberben a Roxfort újra megnyitotta kapuit, hogy az 1999-2000-es tanévben is megállhassák a helyüket a diákok az iskolában. Voldemort már a múlté, lassan négy éve végleg megszűnt létezni. Megmaradt hívei bujkálnak, és az auroroknak hála egyre ritkábbak az ex-halálfalókról szóló hírek is. Úgy tűnik, hogy a varázslóvilágot jelenleg béke és nyugalom övezi, de vajon meddig? Légy részese te is az új kalandoknak!

Az oldal alapítása:
2014. október 2.
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chatbox

Promóink

Legfrissebb

ϟ Házpontok 2018-2019
  Yesterday at 13:55
Megan Smith

ϟ Farkasálmok
  Yesterday at 13:20
Tim Roberts

A hónap posztolói
Luna Lovegood

Jacob Troops

Gina Accipiter

Kieran O'Byrne

Megan Smith

Christopher Graves

Adam Jericho

Dane Seoras

Nox Djarum

Shanna Griffin

Statisztika

Összesen 595 regisztrált felhasználónk van.

Legújabb felhasználó: Melissa Greenwood

Jelenleg összesen 39886 hozzászólás olvasható. in 3514 subjects
Ki van itt?

Jelenleg 10 felhasználó van itt :: 2 regisztrált, 0 rejtett és 8 vendég :: 2 Bots

A legtöbb felhasználó (77 fő) 2014-10-02, 18:29-kor volt itt.

Share|

Skócia - seholsincs falu

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down
SzerzőÜzenet
Aisling O`Hara
Reveal your secrets

Varázshasználó

ϟ Kor : 26
ϟ Hozzászólások száma : 129

TémanyitásTárgy: Re: Skócia - seholsincs falu 2015-12-06, 12:47

Vic & Aisling

[You must be registered and logged in to see this image.]

*Amióta itt vagyok még soha senki nem szólított meg, már az is furcsa volt, hogy egyáltalán hozzám közeledő lépteket hallok. Mishael nem lehetett mert nem hagyta volna magár aGracie-t, különben is észrevettem volna ha követ, azóta pedig, hogy a dombon állok nem jött ki a házból. Ergo csak is egy falusi lehet vagy, ami nem túl valószínű, épp ezért tutira megtörténhet; Egy eltévedt turista. Nahát! Nem tudom honnan szalajtották, de nem valószínű, hogy átlagos ember, az a kalap a fején….csodálkozásomnak nem adok hangot viszont hüledezem rendesen ahogy mosolyommal próbálom enyhíteni a tócsányira kerekedett szemeimmel való végigmérést. A megszokott morgásom után próbálom menteni a menthetőt és indokot keresni az artikulátlan torokhangra, amit nem biztos, hogy díjaz, és annál kevésbé hisz el. Üres frázisként bukik hab alá a magyarázkodásom és vesz egy kiadós fürdőt a felejtés mocsarában. A párás levegőtől loknikká csavarodott tincseimmel együtt rázom meg a fejem a kérdésére, sajnálatos módon nem biztos, hogy én leszek az aki kivezeti a falu útvesztőjéből.*
-Egyáltalán nem. *Mutatok a hajamra mely az írek jellegzetes vörös árnyalatában pompázik, majd a pólómon a feliratra mely azt hirdeti, hogy imádom Írországot. *-Úgy nézek ki? Szólj a falubelieknek, nekik nem egyértelmű.
*Azt gondolom, hogy nem érdekel ellenben a hangomból némi halvány keserűség visszhangzik. Nem elég, hogy Michaellel is minden áldatlan nap fegyverszünetet kell kötnünk még a morgós vén medve is ellenem hangolja a falut. „Az ír szuka” feltételezem így neveznek, „elveszi az ifiúr eszét is”. Mondják egymásnak mikor levágnak egy darabot a füstölt heringjükből és leöblítik egy jófajta scotch-csal. *
-Mi járatban? Jobb dolgod nem volt minthogy ideevett a fene a világ végére? Jut eszembe, mikor erre jöttél láttál az út mentén valamilyen városnevet egy táblán? Útjelzőt?
*Ezzel a kérdéssel minden bizonnyal a maradék jókedvét is elveszem, nem mintha szándékos lenne és zavarna. Egyáltalán nem, az első benyomás után még mókásnak is tartom, legalább lesz aki feldobja a kedvemet, manapság igencsak a béka segge alatt van. Nem férek a bőrömbe, mennék már el a faluból és nyomoznék Michael agyréme után, még az is jobb ennél a tespedésnél, és Gracie, a nagy Gracie is hiány zik, a sok levélben való beszélgetés után már szeretnék vele találkozni. Emberekkel akarok beszélgetni, Michaellel állandóan összeveszünk, Gracie csak hallgat, természetesen hiszen alig pár hónapos, a házimanó megkukult, a falubeliek meg…..őket hagyjuk.*

[You must be registered and logged in to see this link.] ϟ [You must be registered and logged in to see this link.] ϟ Idézet, szöveg, egyéb

Just you and me….

Vissza az elejére Go down
Felhasználó profiljának megtekintése
Vic Carthya
Reveal your secrets

Hugrabug

ϟ Kor : 21
ϟ Hozzászólások száma : 23

TémanyitásTárgy: Re: Skócia - seholsincs falu 2015-12-03, 11:36

Aisling & Vic

Zene: [You must be registered and logged in to see this link.]
[You must be registered and logged in to see this link.]
Megjegyzés: Are you from near here?

Hú de utáltam eltévedni, mert az azt jelenti, hogy nem tudom, merre van az arra, vagyis az erre, vagyis… Na mindegy. Semmit se tudtam, hogy hol van, sose jártam még itt azelőtt, most se tudom minek jöttem ide. Nem is nekem, hanem Lélektelen srácnak kellett volna, csak jelenleg épp be van sértődve, hogy nem egy maszkkal a fejemen járkálok fényes nappal. Nem akarom, hogy az emberek megrémüljenek tőlem, meg szerintem amúgy sem lenne valami okos egy idegen környezetbe olyan hacukába besétálni. Határozottan rossz ötletei voltak ezúttal. Biztos, hogy csak a jó szándék vezéreli, hisz neki is az egyik legjobb haverjának a kéréséről van szó, de nem kell ilyen elvetemültnek lenni. Most viszont még csak segítséget sem kérhettem ettől a drága igazságosztótól, mert szóba se akar állni velem, így még csak azt se tudtam, hogy észak merre van, hogy el tudjak indulni valamerre, csak céltalanul kóvályogtam. Persze azért magamban halottam, ahogy hangosan szitkozódik a társam, hogy milyen idióta vagyok, hogy nem kérdezek meg senkit, és semmire sem vagyok képes nélküle.
Azonban jó sok bandukolás után megpillantottam egy nőt, remélem idevalósi, legalábbis nem turistának néz ki, szóval biztos ismeri valamennyire a környéket, hogy mondjon valamit, merre menjek. A köszöntésemre furcsán reagált, meg is lepődtem, ami az arcomon jól tükröződött, majd azt mondta berekedt. Nem sűrűn foglalkoztam vele, hogy igazat mondd-e, nem is ismertem, így nem állt jogomban kételkedni a szavában. -  Aha biztos én nem tudom.  – Arcomon ismét megjelent a szokásos mosoly, bár most talán nem jöttek volna rá, hogy én titokban egy őrült csonkoló vagyok, de azért megmaradt a bolondos jellemen, már annyira hozzászoktam, hogy eljátszom az idiótát. -  Mondja maga idevalósi?  – kérdeztem vigyorogva. Kicsit ijesztően festhettem így elsőre, mert egy pszichológiailag problémás esetnek néztem ki, aki óvatlan járókelőkre vadászik. Pedig én csak kedves akartam lenni, na meg persze szerettem volna megtalálni azt a bizonyos illetőt, akit keresek, illetve akit a rosszabbik énem keres, de nem egyenlőre nem kérdezek rá, hogy meg tudja-e mondani a helyes irányt, mert, ahogy nézem nincs társasága, lehet magányos is, én pedig nem bírom nézni, ha valaki szomorú. Egy szó, mint száz maradok még egy darabig, talán amíg fel nem idegesítem a túlzott jókedvemmel, vagy amíg hajlandó csevegni.
Aisling O`Hara
Reveal your secrets

Varázshasználó

TémanyitásTárgy: Re: Skócia - seholsincs falu 2015-11-24, 22:13

Vic & Aisling

*Ahhoz képest, hogy mennyire a zsongást és a zsúfoltságot szeretem, kellemesen hat rám a falu nyugalma és békéje, bár az emberek nézhetnének rám kedvesebben is, hovatovább szólhatnának hozzám pár szót, de egyszerűen velem nincsenek kibékülve. Próbálkozom én, de még a köszönésemre is csak egy hümmögős morgás a válasz, épp csak annyi, hogy legyen is meg ne is. Legyen azért, hogy ne érje szó a ház elejét, hiszen a kedves és úriember, magának való vendége a falunak ízig-vérig skót, s mint olyan földi, míg én vagyok az ellenség, az ír veszedelem, a vörös hajú démon akitől meg kell óvni a falut, ergo a morgás nekem szól. az első napokban a lelkemre vettem,elvégre nem tettem semmi rosszat, aztán bosszantott a dolog, ma már együtt élek vele. Igazán nem tartott sokáig, pár nap és belejöttem, mostanság én is csak hümmögve morrantok ha szembe jön velem valaki a faluból és meg sem állok, hogy bepróbálkozzak egy kis beszélgetéssel. Még az időjárásról sem beszélek, pedig arról bőven lenne mit, minden nap más. Ma például nem esik az eső mint tegnap és mint a megérkezésünk napján, viszont fúj a szél és hűvös van, a levegő tele van a tenger sós párájával, a hajam telkesen begöndörödött tőle, nem mintha érdekelne, csak még nagyobbnak és még többnek látszik noha anélkül is elég sok és dús. Mire felértem a dobtetőre és már nem volt várható falubeli a közelemben, jólesően húztam össze magam előtt a kabátot, hogy kizárjam a szelet és a hideget. Eddig is fáztam de összeszorított fogakkal és remegő ajkakkal tűrtem csak azért, hogy mindenki lássa a pólómon a feliratot. Michael nem látta még, de feltételezem a fejéhez kap ha hazamegyek. Lenéztem az alant elterülő kicsiny falura, a távolban látható, a tengerbe nyúló földnyelvre és gyönyörködtem a kicsiny öbölben aminek kincsei miatt épülhetett annak idején a falu. Leginkább halászok családjai éltek itt, a munkájukat már bekebelezték a hatalmas halászati vállalatok, hogy miből éltek nem tudom, de őszintén nem is érdekelt. Csak még pár nap itt és aztán továbbállunk. Onnan ahol álltam láttam a mi házunkat, ugyanolyan volt mint a többi de kék függönyök voltak az ablakokon, míg a többi ház kacsintgató szemei nem viseltek semmit. Valamiért errefelé nem volt divat a függöny, csak letakarták esténként az ablakokat egy pokróccal és reggel eltették a ládába. Úgy éltek itt mint száz évvel ezelőtt, de a nyugalom is pont olyan volt. Szerettem. Néztem a házikót és vártam, hogy Michael kilép ha Gracie elaludt, szokása volt kimenni egy kis friss levegőt szívni, a ház tele volt krém és tejillattal, meg pelenkaszaggal, feltételezem az utóbbit nem bírta annyira. Észre sem vettem, hogy valaki közeledik annyira el voltam foglalva a gondolataimmal, csak a köszöntésre figyeltem fel, gyanús volt, hogy hölgynek nevez az a valaki és hiányzott a hangjából a már megszokott rekedt morgás. Az enyémből viszont nem. nem gondoltam, hogy bárki idegen, aki nem a falu lakója, rajtam kívül ide merészkedik. Mondjuk én sem szabad akaratomból jöttem. *
-Hhhrrrmmmjómmhhrrrnapot!
*Ennyi. Ha eddig nem érdekeltem őket, akkor most már ne is, maholnap elutazunk, kit érdekel már, hogy kedveskedni akarnak. Ennyiben is maradtam volna ha nem kúszik be a látóterem peremére a srác a hülye kalappal. A bal szemöldököm külső íve feljebb szaladt ahogy ránéztem, nem helyinek tűnt de nem is turistának. Olyan volt mint aki eltévedt a mesekönyvben és ide dobta őt a nagy tornádó, csak épp nem a Nyugati boszorkányra esett. Mondjuk eshetett volna rám is, de nekem nincsen szép csíkos zoknim.*
-Á, helló. Kicsit berekedtem….a hideg, meg a szél….de a sós levegő jót tesz.
*Vissza is fordulok az öböl és a házak felé, nem gondolom, hogy tőlem akar valamit, elvégre láthatóan nem vagyok idevalósi, ergo útbaigazítani sem tudom. Még nekem sincs fogalmam hol vagyok, pedig már egy hete is van annak, hogy először letettem Skócia földjére a lábam.*

[You must be registered and logged in to see this link.] ϟ [You must be registered and logged in to see this link.] ϟ Idézet, szöveg, egyéb

Just you and me….

Vic Carthya
Reveal your secrets

Hugrabug

ϟ Kor : 21
ϟ Hozzászólások száma : 23

TémanyitásTárgy: Re: Skócia - seholsincs falu 2015-11-22, 14:45

Aisling & Vic

Zene: [You must be registered and logged in to see this link.]
Megjegyzés: Doing nothing

Nem volt valami fényes ötlet, hogy eljöttem a suliból, de a haverom pár napja elkezdte nekem mondani, hogy van ez a fickó, aki mit tudom is én, hogy milyen szörnyűségeket követett el ráadásul még azt is megmondta nekem, hogy pontosan hol találom, csak épp azt nem tudtam miért mondja ezt el nekem. Meg is kérdeztem tőle, mire csak annyit válaszolt, hogy Lélektelen srácnak meg kéne állítania tagot. Szegény srácnak azt mondtam, hogy akkor beszéljen vele, mert én ugyan nem tehetek semmit az ügy érdekében. A baj csak az, hogy tehettem volna, miután az az állítólagos jótevő én volnék, de erről még ő sem tud, pedig a legjobb haverom. És van egy olyan érzésem, hogy már régen rájött, hogy nem olyan vagyok, mint amilyennek mások hisznek, csak arra vár, hogy majd én szépen elmesélem ezt magamtól neki, de nem fogom, mert ki tudja, abból milyen következmények lesznek.
Így amikor elérkezett a várva várt hétvége eljöttem a suliból, azzal az indokkal, hogy egy beteg rokonhoz kell mennem, mert nagyon úgy fest, hogy hamarosan beadja a kulcsot, holott erről szó sem volt. Csak eljöttem Skóciába, hogy megkeressem azt a fazont. Ez viszont nehezebbnek tűnt, mint azt képzeltem, mert oké, hogy megvolt a név és a cím, de a fene se gondolta, hogy ez a hely ilyen nagy és még csak nem is ismertem, szóval még bonyolultabbnak ígérkezett a küldetés. Annak ellenére, hogy ez a meló a kevésbé kedves felemé, mégis maszk nélkül járkáltam, hogy ne legyen akkora feltűnés, meg azért nem is állt szándékomban a frászt hozni az emberekre, mert valljuk be olyan szerelésbe sikerült volna.
Egy idő után eléggé kifulladtam a sok gyaloglásban, de a fejemben végig ott volt az a hang, amire azt mondta menjek tovább és ne álljak meg, így nem is pihentem. Ezért eléggé el is fáradtam és már azt sem tudom merre mentem, csak úgy lépdeltem előrefelé, néha elindultam jobbra, vagy balra, nem gondoltam, hogy meg fogom tudni találni a pasast, így csak saját magam szórakoztatására lődörögtem és bíztam benne, hogy nem egy szakadékba sétálok bele. Aztán megláttam egy nőt és gondoltam odamegyek hozzá, hátha ő tud valamit mondani arról, hol is vagyok egész pontosan. -Üdvözletem a hölgynek!
Aisling O`Hara
Reveal your secrets

Varázshasználó

TémanyitásTárgy: Skócia - seholsincs falu 2015-11-22, 10:08

Vic & Aisling

*Már vagy egy hete itt vagyunk a faluban, még mindig nem tudom pontosan hol Skócia határait tekintve. csak annyit tudok, hogy közel vagyunk a tengerhez és az ország déli felében. A hely maga igazán csodás bár túl messzire nem tudok eljutni, legalábbis olyan messzire mint amennyire szeretnék. A viszonylagos béke Michael és köztem olyan mint az időjárás, szeszélyes, folyton változó, hullámzó mint a tenger vihar idején. Szó se róla szeretek vitázni Michaellel, de pont annyira imádom nézni amikor Gracie-vel foglalkozik, vagy épp lopva rám tekint, és szeretem azt is amikor csend van házban és csak a baba szuszogását lehet hallani, mi pedig belesüllyedünk az éppen aktuális békénk közepébe. Persze vannak terveink is a jövőre nézve, Michael kutatása nem kis szervezést igényel Gracie-vel együtt, és nem kisebb csomagot egy fél turistacsoporténál. A fene gondolta, hogy egy csöpp baba mennyi mindent igényel és néha azon kapom magam, hogy megbántam amiért az utazás mellett kardoskodtam, de aztán rájövök, hogy minderre ketten vagyunk és Michaelnek nem csak képletesen széles a válla. Ha az én szeszélyeimet elbírja akkor Gracie csomagját is.
Néha szükségem van egy kis friss levegőre, nem csak úgy, hogy kinyitom az ablakot és szellőztetek hanem távol tőle és a babától. Szerencsére Gracie, a nagy és az unokahúgom küldött normális ruhát és nem kell Michael manója által hozottakat viselnem, különben úgy néznék ki mint az ükanyám. A házimanók nem szoktak mugli ruhaboltba hoppanálni és nem tartanak lépést a jelenlegi divattal.
Egyszer elmentünk Londonba vásárolni, természetesen Gracie-vel, hogy minimálisra csökkentsük a kockázatot, akkor kiéltem minden vásárlási lázamat, annak az eredményét viselem most mikor kicseleztem magamnak egy kis szabadidőt. Gracie békésen alszik Michael ölében, így legalább egy órám van sétálni a környéken. Sajna már nincs olyan jó idő, hűvös a levegő és nedves a reggeli köd miatt, a manóval elhozattam az Ütből a holmijaimat, a fekete bőrkabátom kiváltképp hiányzott, de Gracie által küldött nadrág hiányzott a legjobban. A falubeliek még mindig ferde szemmel néznek rám csak azért mert ír vagyok, és csak azért tűrnek meg szó nélkül mert tudják, hogy Michael házában lakom. Azért persze engem sem kell a szomszédba küldeni provokációért, a pólómon tisztán látszik a felirat, amiben végigmegyek az utcának aligha nevezhető házak közötti ösvényen. Lassan elérek az utolsó házig, onnan látni a tengert mert épp egy magaslat tetején állok, a látvány csodás és épp ezért különleges, megismételhetetlen.*

Just you and me….

Ajánlott tartalom
Reveal your secrets

TémanyitásTárgy: Re: Skócia - seholsincs falu

Skócia - seholsincs falu

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére
1 / 1 oldal